سیـمـــــای شهــــــر هـــــــــــــرنـد
اخبــار و اطــلاعات شهـر هــــرند - محمد محمـــودي هرندی
لینک دوستان
پيوندهای روزانه
[ چهارشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۸:۳۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ یکشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۴۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

دیدار بخشـدار و شـورای بخـش جلگــه با امام جمعــه هــرند

**************

علیرضــا حسینی، بخشـدارجلگــــه به اتفاق شورای اسلامی بخش جلگه متشکل ازرجبعلی جعفری ، حسنعلی هادیزاده , مرادعلی خان آبادی و محمدرضا عبداللهی  با حجت الاسلام اصل حسینی ، امام جمعه ی هرند دیدار کردند .

امام جمعه ی هرند در سخنانی با اشاره به آغاز فعالیت شوراهای اسلامی دوره ی چهارم گفت :

(( بدست آوردن رضایت خداوند متعال با خدمت به خلق خدا برای هرفردی بسیاردلچسب و دلپذیر است و شوراهای اسلامی می توانند با خدمت رسانی بی منت به مردم ، ازاین فرصت طلایی استفاده کنند . ))

 

       

 

حجت الاسلام اصل حسینی درادامه گفت :

(( شناخت ازمشکلات و مسایل معیشتی مردم ، برنامه ریزی و پیگیری امور، رمزموفقیت شما در کارهاست لذا با تعامل و خرد جمعی می توانید بر بسیاری از مشکلات فائق آیید .))

درادامه ی رجبعلی جعفری رئیس شورای بخش با اشـــاره به خشکسالیهای اخیرو مشکلات مضاعف مردم در تامین نیازهای اولیه ی زندگی  گفت :

(( خشکسالی های اخیرچنان برزندگی مردم تاثیرگذاربوده است که بسیاری ازمردم تنها با یارانه ی دولت زندگی خود را سپری می کنند و انتظارما ازدولت تامین آب کشاورزی منطقه است تا مثل گذشته بتوانیم ، کشاورزی منطقه را رونق بدهیم و جایگاه منطقه را مجدداً بدست آوریم . وی همچنین جایگزین کردن صنایع بزرگ و کوچک درمنطقه و شرق شهرستان اصفهان و ایجاد اشتغال برای مردم به ویژه جوانان جویای کاررا از راههای موثر در برابر بیکاری دانست . ))

رجبعلی جعفری در ادامه نیز گفت :

(( متاسفانه مردمی که طی چندین سال زکات گندم پرداخت می کردند ، چنان دربرابر خشکسالی بی دفاع شده اند که بسیاری مجبور به گرفتن زکات شده اند . ))

وی از دولت خواست مردم شرق اصفهان را فراموش نکنند و برای آب کشاورزی و جایگزین کردن صنایع و اشتغال جوانانشان فکر اساسی بکنند . ))

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۳۳ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

درنشست مهندس امینی

 مدیرعامل آب و فاضلاب استان با مسئولین شهر هرند عنوان شد

**************

ظرفیت های شورای اسلامی ، شهردارو کمک های مردمی می تواند پروژه ی فاضلاب شهرهرند را تسریع و زودتر به نتیجه برساند .

 

       

 

این مطلب را مهندس امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان درجلسه با مسئولین شهر هرند اعلام کرد و افزود : (( تاخیر 4 ساله در روند بهره برداری ازپروژه ی آب و فاضلاب شهر هرند به دلیل کمبود بودجه ی استانی بوده است ولی کمک های مردمی و پیش خرید انشعاب فاضلاب ازسوی شهروندان می تواند پروژه ی فاضلاب شهر هرند را تسریع و تا دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری برساند . ))

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان درادامه جلسه گفت :

 

       

 

(( متاسفانه با توجه به کاهش نزولات آسمانی طی سالهای اخیر و کاهش آب ذخیره شده درپشت سد زاینده رود، ما به منظور رفع نگرانی مردم استان درصدد حفاری چاههای عمیق  و تزریق آب آن به شبکه لوله کشی شهری و روستاهای استان هستیم و از مردم نیز انتظار داریم در مصرف آب صرفه جویی کنند . )) 

آقای امینی همچنین مبلغ 50 میلیون تومان از منابع داخلی به منظور تکمیل تصفیه خانه ی هرند اختصاص داد و ابراز امیدواری کرد که روند تکمیل پروژه آب و فاضلاب هرند تا پایان ادامه پیدا کند.

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۳۳ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

تجلیــل از مداحـــان و پیـرغلامـــان

**************

درآستانه ماه محرم و سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و 72 تن ازیاران با وفای آن حضرت، دومین آئین تجلیل از مداحان و پیرغلامان حسینی به همت امور فرهنگی آستان مقدس امامزاده اسحاق علیه السلام و هیئت منتظران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزارشد.دراین مراســم حجت الاســــلام اصل حسینی امام جمعـــه ی شهــرهرنددر سخنانی خطاب به پیرغلامان و مداحان گفت :

 

       

 

(( این یک افتخار بزرگ است که کسی پیرو آقا و مولای خود باشد ، کسانی که به دلایل مختلف عشق مولا را دردل خود دارند ازگزند شیطان نفس درامانند و از منکرات و زشتی ها دوری می کنندو کسانی که به دلایل مختلف شیفته ی دنیا و رسیدن به جاه و مقام و شهوترانی را انتخاب کردند ، چه بد انتخابی داشتند ؛ اینان درجهنّم تا ابد باقی خواهند ماند و ازنعمات الهی محروم می شود و عذاب خداوند ، این راهی است که خودشان با میل و رغبت انتخاب کردند و چه بد انتخابی است .))

امام جمعه ی هرند درادامه با اشاره به ماه محرم به مداحــان گفت :

(( گزافه گویی و خرافه گویی نباید دراشعار و مرثیه های شما جایی داشته باشد ، نباید به خاطر شور دادن به مجلس هر چیزی را بیان کنید که با هدف قیام امام حسین علیه السلام مغایر باشد ، حتی با زبان ساده و اشعار ساده می توانید عاشورای حسینی را به مردم معرفی کرد .))

حجت الاسلام اصل حسینی درخصوص عاشوری حسینی گفت :

(( طرفی متشکل ازشقی ترین افراد ، شهوتران ، دنیاپرست ، شیفته ی قدرت و جاه و مقام و خالی از تفکر ولی مطیع پادشاهان زر و زور و طرف دیگرسرشاراز عشق به الله ، دارای مهر، محبت و انسانیت ، کسی که به منظوراحیای دین جد خود و حمایت ازامربه معروف و نهی ازمنکر قیام کرد و در این راه با تمام وجود تمامی هستی خود را نثار جانان کرد تا امروز من و شما با افتخار پیرو آنان باشیم . ))     

درادامه جلسه از تعدادی ازپیرغلامان و مداحان سالی های قبل تجلیل و لوح تقدیری به آنان اعطاء شد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۲۱:۴۲ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اولیـن مراسـم تحلیف مداحــان اهل بیت علیهـم الســلام

**************

اولین مراسم تحلیف مداحان اهل بیت علیهم السلام ، روز جمعه دهم آبانماه سال جاری ( 1392 )  به همت آموزشگاه مداحی معراج و انجمن اسلامی محافل مذهبی اصفهان در سالن اجتماعات آموزشگاه معراج برگزار شد.

 

       

 

حسن رضائی زاده دبیر این همایش در سخنانی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت :

 

       

 

(( بیش از 400 نفرازخواهران و برادران در طول یک سال دوره های آموزش مداحی خود را طی کرده و موفق به کسب امتیاز ازطریق آزمون های متعدد شده اند که پس از برگزاری مراسم تحلیف ، گواهینامه پایان دوره خود را دریافت خواهند کرد . ))  

رضایی ، هدف ازبرگزاری این همایش را منسجم نمودن مبحث آموزش مداحی درکشور و ایجاد یک تعهد معنوی برای مداحان جهت مقابله با آسیب های مداحی بیان نمود.

 

 

       

         

درادامه جلسه آقای احمدرضا رضایی ، مدیریت آموزشگاه مداحی معراج اصفهان نیز طی سخنانی  با اشاره به سابقه درخشان دوازده ساله آموزشگاه معراج گفت :

(( آموزشگاه معراج یکی از فعال ترین مجموعه های فرهنگی سطح کشوراست که سالانه بیش از 500 عاشق و دلداده حسینی اصول و فنون مداحی را در این آموزشگاه فرا گرفته و پس از آزمون های تئوری و عملی موفق به کسب مدرک پایان دوره خواهند شد. ))

لازم به ذکر است آزمون پایان دوره این عزیزان در تاریخ 19 مهر در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

(http://mahafel.ir/?part=gallery&inc=gallerycategory&id=7)

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۴۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

13  آبان روز ملی مبــارزه با استکبــار جهـــانی

**************

به مناسبت فرارسیدن  13 آبان ، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه ی جاسوسی امریکا ( آبانماه سال ۵۸ ) به دست دانشجویان پیرو خط امام و روزی که حضرت امام از عراق به ترکیه تبعید شد ، بیش از سه هزار دانش آموزان و دانشجویان سه مرکز دانشگاهی شهر هرند اعم از دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه جامع علمی کاربردی ، دانشگاه پیام نور و دانشجویان طلبه ی حوزه ی علمیه ی امام هادی با در دست داشتن پلاکارد ها یی با شعارهای مرگ بر امریکا ، مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر انگلیس  ، امریکا ، اسرائیل مرگ بر نیرنگتان ، خون جوانان ما می چکد از چنگتان ، مسیرهای مدرسه راهنمایی دخترانه ی حلیمه تا میدان سردار شهید مرتضی امینی و در ادامه تا مدرسه راهنمایی پسرانه ی سردار شهید رضا صفار هرندی  را پیمودند .

 

       

 

       

 

       

 

در ادامه این مراسم بمانعلی امینی ، رئیس اداره ی آموزش و پرورش و حجت الاسلام اصل حسینی ، امام جمعه ی هرند پیرامون این روز سخنرانی کردند .

امام جمعه ی هرند در بخشی از سخنان خود به کارنامه ی سیاه امریکا در سه دهه ی انقلاب و حتی قبل از آن اشاره کرد و افزود :

 

       

 

(( کسانی که فکر می کنند صلح و دوستی با امریکا به نفع کشور ماست ، سخت در اشتباه هستند ، چرا که امریکا در کارنامه ی خود نشان داده است که هر کجا منافع نامشروعش را بیابد بدون در نظر داشتن شیوه های انسانی به فکر غارت منابع آن کشور و ضربه زدن به آن است ولی با پیروزی انقلاب اسلامی دست این ابرجنایتکار قطع شد و اگر در ایران اسلامی پیشرفت های علمی و  . . .  صورت می گیرد به خاطر قطع رابطه با امریکا و جهانخواران است و این مهم تنها با تفکر بسیجی و توان دانشمندان جوان ایران اسلامی بدست آمده و ما حاضر نیستیم در هیچ شرایط ، خون شهدای انقلاب را پایمال کنیم .))

ملت همیشه در صحنه ی ما با تمام توان از رهبری امام خامنه ای دفاع می کند و برای حمایت از کیان اسلامی و دستاوردهای امام شهداء حضرت امام خمینی با خون و ایثار جان دفاع می کند .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

[ دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۵۱ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

سومیـن یادواره ی 

 50  شهیـد فرهنگـی و دانش آموزی بخـش جلگــه

**************

سومین یاداواره ی 50  شهید فرهنگی و شهدای دانش آموز بخش جلگه درسالن اجتماعات اداره ی آموزش و پرورش بخش جلگه ( هرند ) با حضور مسئولین و تنی چند ازدانش آموزان عضو بسیج دانش آموزی برگزار شد .

بمانعلی امینی ، رئیس اداره ی آموزش و پرورش در سخنانی خطاب به دانش آموزان  گفت :

((  بروید و وصیت نامه ی شهداء را مطالعه کنید ، بدون استثناء همه ی آنها توصیه و سفارش به پیروی از ولایت فقیه داشتند ، آن زمان حضرت امام خمینی و در این زمان پیروی از حضرت آیت الله امام خامنه ای توصیه و سفارش شده است ، بنابر این چنانچه انقلاب خود را دوست دارید از منویات امام خامنه ای پیروی کنید و با درس خواندن و مسئولیت پذیری ، انقلاب پدرانتان را یاری کنید که انقلاب به شما نیازمند است . ))

 

       

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین  اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند در سخنانی گفت :

(( درزمان جنگ تحملی هر چه بود برای خدا و رضایت او بود ، حتی نوجوانانی که برای رفتن به جبهه  و کمک به انقلاب از یکدیگر پیشی می گرفتند ، با گریه و گاه فرار ازخانه تقاضای رفتن به جبهه و جنگ را داشتند یا رزمندگان را یاری کنند ، آنها با آغوش باز از شهادت در راه خدا استقبال می کردند که نمونه بارز آن شهید حسین  فهمیده بود و ما از این نمونه بسیجی عاشق کم نداشتیم  .))

 

       

 

امام جمعه ی هرند در ادامه خطاب به اعضای بسیج دانش آموزی گفت :

(( در این زمان مبارزه با توطئه های دشمن ، ازمبارزه نرم ( ماهواره ، اینترنت و  ... ) تا مرزهای کیان اسلامی وظیفه ی شماست ، اما تولید علم و دانش و رسیدن به رشد و توسعه و بالندگی را نباید فراموش کنید ، شما می توانید با دست یافتن به علوم و فنون روز ، برنامه های کشور اسلامی را به قله مرتفع رشد و توسعه برسانید و ایران را آباد کنید . )) 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

[ یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۳۸ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

تجلیــل از پیرغلامــــان و مداحــــان

**************

در آستانه ماه محرم و سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفای آن حضرت، مراسم استقبال از محرم و دومین آئین تجلیل از مداحان و پیرغلامان حسینی ، روز دوشنبه  13 / 08 / 1392  از ساعت  3 بعد از ظهر با قرائت زیارت عاشورای امام حسین به همت امور فرهنگی آستان مقدس امامزاده اسحاق علیه السلام و هیئت منتظران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزار می گردد .

در این مراسم حجت الاسلام  اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند سخنرانی می کنند و حاج رحیم  جامی و رسول ملکیان به نوحه سرایی خواهند پرداخت .

در این مراسم از 20  نفر از مداحان و پیرغلامان حسینی تجلیل خواهد شد

مکان  : آستان مقدس امامزاده اسحاق شهر هرند

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هیــّـا حســن ، هیـّــا حسیــن ؟

حیـّـــا حسن  ،  حـیّـــا حسین ؟

 **************

یکی از سنت های به جای مانده از اجداد و نیاکان ما ، مراسم (( هیّا حسن ، هیّا حسین  )) است . درماه ذی الحجه و یک روز پس ازعید سعید غدیر خم  ( ده روز مانده به اول محرم )  اولین ندا برای رسیدن محرم توسط مردم به ويژه جوانان دراین شهر آغاز می شود . جمعیت زیادی ازمردم شهر به خصوص جوانان و نو جوانان دراین مدت ده شب ، پس ازاقامه ی نمازجمـاعت مغرب و عشا درهریک ازمساجد شهر، درمسیری مشخص و از پیش تعیین شده حرکت می کنند و طی مسیردردو گروه قرار می گیرند . در طول مسیر گروه اول ، ذکر (( هیّا حسن  )) را با مد و کشیده و بلند می گویند و گروه دوم که پشت سر گروه اول در حرکتند ، با همان لحن ذکر (( هیّا حسین ) را بیان می کنند . بیان این ذکر : (( هُیا حسن و هُیا حسین )) در واقع رسیدن محرم را به مردم خبر می دهد و مردم را به پیشـوازی محـــرم فرا می خواننــد تا خود را برای عزاداری سرور و سالار شهیــدان آماده کنند.

متذکر می شویم که :  ((  برخی نیـــزبه صورت  (( هویّا حسن ، هویّا حسین )) تلفـــظ می کنند که جماعتی از اهل علم  ،  تلفظ این گروه را صحیح نمی دانند .  ))

 

        

 

در هر صورت در این مدت ده شب ، جماعت این ذکررا درحین حرکت با مـد متصل می خوانند تا وارد حسینیه یا تکیه ی محل خود بشوند . شرکت کنندگان با ورود به حسینیّه به صورت دايره ، گرداگرد حسينيه مي ايستند و دراین حال به مدت حدود هفت  دقیقه و به همین شیـوه ادامه می دهند . درادامه يكي از مداحان با صدای دلنشین به چاوشي خواني مي پردازد که با ذكر هر بيت ، جماعت حاضر درمجلس و محفـل ، بر محمــد و آل محمـد صلوات مي فرستند . در ادامه جلسه زیارت عاشورای امام حسین علیه السلام خوانده می شود و مداح یا ذاکر، ختم جلسه را اعلام مي كند و  مراسم به پایان مي رسد .

و اما آنچه روحانیت شهربرآن اتفاق نظر دارند اینست که با توجه به اینکه گفتن ((  هو  )) و وصل آن با کلمات دیگر شبهه ایجاد می کند و گروه های منحرف امکان دارد آن را به فرقه های دیگر ضد دین و ضد اسلام نسبت بدهند لذا بهتراست از بین ادعیه و ذکرهایی مستند و مذهبی متنی با مسما و در شان این ایام انتخاب شود . حاج آقا شمس الدین امام جماعت یکی از مساجد این شهر درچند دهه ی قبل  بوده است که درخصوص ذکراین ده شب به مردم عهد و زمان خود توصیه و سفارش می کرده اند که بهتراست متن را به فارسی و روان و به صورت کشیده بگویید: (( آقام حسـن  ، آقـام حسین )) ، این ذکر و بیان آن با حزن و اندوه ، بیانگر این حقیقت است که مردم برای حضرت امام حسن ( ع ) و حضرت امام حسین ( ع ) احترام زیادی قایل هستند و به عنوان امام و پیشوا ازآنها تبعیت دارند . عزاداران با بیان این ذکر می گویند که ما درغم جانکاه این دو بزرگوار به سوگ نشسته و عزاداری می کنیم .

 

       

 

برخی نیز اعتقاد دارند که  :

(( بهتراینست که (( حیّا )) گفته شود ؛ (( حیّـــــا  به معنی زنده نگهداشتن « حیّا حسن ، حیّا حسین )) و این کلمه بیانگر زنده نگه داشتن محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین ( ع ) دراذهان مردم و رسیدن به ماه صفر و شهادت حضرت امام حسن مجتبی ( ع )، شهادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی ( ص ) و شهادت حضرت امام رضا ( ع ) باشد ، لباس عزا به تن کنند و با سیاه پوش کردن کوچه و خیابان های شهر و مزین کردن آن به پرچم سیاه و پرچم های خاص عزاداری ، خود را برای رفتن به حسینیّه و تکایا و سوگواری آماده کنند .   ))

اما آنچه مد نظر نویسنده است ذکری است که در دعای ندبه می خوانیم که معنی و  مفهومی مشابه  با آنچه مردم این شهرعقیده و اعتقاد قلبی دارند نوشته شده است و آن اینکه : (( این الحسن و این الحسین  ) ، کجاست حسن  ؟  کجاست حسین ؟ و در ادامه دعا چنین آورده شده است : (( این ابناء الحسین  )) و کجایند فرزندان حسین ( ع ) که این ذکربا اعتقادات مذهبی ما منافات ندارد و شبهه نیز ایجاد نمی کند تا دشمنان دین با استناد به خرافه ها و تحریفات دین بر ما بشورند و دین و مذهب تشیع را به دلخواه خود به جهانیان معرفی کنند . در هر صورت هریک ازما وظیفه دارد که دراین زمینه تحقیق کند و پس از رسیدن به نتیجه مطلوب ، مردم را نیز مطلع کند .

مراسم (( هیّا حسن ، هیّا حسین )) درعهد و زمانی در این محل برپا می شده است که خبری از وسایل ارتباط جمعی ، صوتی و تصویری و  . . .   نبود تا مردم ازاخبار و اطلاعات پیرامون خود باخبر شوند لذا این مراسم در واقع یک فراخوان عمومی بود که به مردم امکان می داد که اهالی محل را ازفرارسیدن ماه محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان  و ماه صفر و شهادت امام حسن مجتبی ( ع ) ، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی ( ص ) و حضرت امام رضا ( ع ) مطلع نمایند .

توضیــــح :  چنانچه از اهل علم و روحانیّت محترم ، اساتید حوزه ی علمیه دراین زمینه تحقیق نموده و به نتیجه رسیده اند با دلایل مستند و کافی ، مدیریّت وب سایت را ازطریق درج نظر در قسمت هر خبر  یا به آدرس ایمیل مندرج  زیر - ما را مطلع نمایند .

**************

محمــد    محمـــودی هـــرنـدی

خبرنگـار صـدا و سیمــا و مطبـوعــات منطقــه ی جلگـــه ( هـــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.comm

۵۵۳۶  ۲۱۶  ۰۹۱۳

[ سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۴۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

همـایش ازدواج موفـــق

**************

همایش ازدواج موفق و پیشگیری ازآسیب های اجتماعی با حضورجمع کثیری ازخانواده ها به ویژه دختران و پسران در آستانه ی ازدواج درسالن اجتماعات شهید مطهری هرند برگزار شد . حجت الاسلام دهنوی کارشناس مسایل خانواده درصدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با روابط دختر و پسر قبل از ازدواج مخالفت کرد و افزود : 

 

       

 

(( علمای دینی براساس آموزه های دینی و دستورات قرآن کریم  5 شرط را برای پایداری و تحکیم خانواده و زندگی مشترک لازم و ضروری می دانند لذا دختر و پسری که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند باید براساس ضوابط دین و دستورات شرع مقدس و به منظــور شناخت و آشنایی بیشتر با خصوصیات اخلاقی همسرآینده ی خود ، نکاتی را رعایت کنند که ازآن جمله ، 3 شرط بین پسر و دختر مشترک و دو شرط برای خانمهاست :

1 -  نگاه دختر و پسر برای آشنایی بیشتر وآغاز زندگی مشترک به قصد ریبه ،  شهوت آلود و لذایذ شهوانی نباشد و صرفا به منظور شناخت از یکدیگر باشد .    2 -  نگاه دختر و پسر براساس عواطف احساسی نباشد و به هنگام تحقیق وآشنایی با خصوصیات اخلاقی طرف مقابل ازالفاظ عاشقانه و تحریک آمیز استفاده نشود .     3 -  در زمان گفت و گو و تحقیق ، ارتباط آنان درجای خلوت و شبهه انگیز نباشد .   4 -  دختر خانم به هنگام پاسخ به سوالات خواستگاربه حالت عشوه و طنازی سخن نگوید که او ( خواستگار ) را تحریک و تحت تاثیرقرار دهد .  5 -  صحبت کردن و خنده ی طرفین با صدای بلند و قهقهه و تحریک آمیز نباشد .

 

       

 

حجت الاسلام دهنوی درادامه نیزگفت : (( ازدواج جوانان ما باید براساس عقل و منطق باشد و بعد از ازدواج باید شیفته و عاشقانه دنبال شود ، این ازدواج قوام و پایداری دارد و باعث تحکیم خانواده و خبراززندگی با نشاط و توام با سعادت و خوشبختی برای طرفین دارد . ))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۴۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

نشست اعضـای هیـات موسس دانشگــاه پیــام نور

با

امـام جمعــه ،  شـورا و شهـردار هــرنـد

**************

اولین جلسه اعضای هئیت موسس دورجدید با حضور امام جمعه ، شوراو شهرداردرمحل دفتر ریاست دانشگاه پیام نور هرند و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید .

 

       

 

درابتدا محمد اسحاقیان ، ریاست دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم خدمت کلیه مدعوین وحضارین درجلسه از زحمات و حمایتهای بی دریغ امام جمعه سابق حضرت حجه الاسلام افضل و شورای اسلامی وقت تشکر وقدردانی نمود و ضمن شرح خلاصه ای ازبیوگرافی دانشگاه و وضعیت موجود آن به شرح حال وضعیت فعلی دانشگاه ،مسایل و مشکلات موجود ،پیشرفتهای حاصله پس از دوران مدیریت خود و نواقص و معایب حال حاضر دانشگاه و اقدامات مورد نیاز در جهت فائق آمدن برمشکلات موجود را تبیین نمودند.

 

       

 

درادامه حجت الاسلام  اصل حسینی ، امام جمعه شهر هرند ضمن تقدیر و تشکر از ریاست دانشگاه و کلیه مدعوین حاضر درجلسه ،به بیان هدف تاسیس دانشگاهها درانسان سازی و انتظاراتی که از یک مرکز فرهنگی درقالب دانشگاه و رکن فرهنگی جامعه مورد تقاضا است اشاره و بر ممزوج شدن علم وعمل تاکید نمودند؛ درادامه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردارهرند هریک به بیان دیدگاهها و نظرات خود درخصوص ارتقاء سطح کیفی و کمی دانشگاه و اقدامات مورد نیازجهت برون رفت از و ضعیت نامطلوب فعلی این واحد آموزشی اشاره نمودند،که در ذیل به اهم مصوبات و نکته نظرات مطرح شده در این جلسه که مورد اتفاق و تصویب همگان قرار گرفت اشاره میگردد.

 

        

 

1-تاکید برتقویت ارتباط و تعامل هر چه بیشتردانشگاه و مسئولین مربوطه با مردم و مسئولین شهری و عدم جدایی این دو ازهم در جهت جلب مشارکتها و همکاریهای مسئولین محلی.

2-تقبل کمک و همیاری شهرداری هرند از پروژه ساخت و ساز ساختمان بتنی آموزشی دانشگاه از طریق در اختیارگذاردن ماشین آلات موجود درشهرداری و تامین بخشی از مصالح ساختمانی مورد نیاز که در دسترس و توان شهر داری می باشد به مبلغ 000/000/500ريال .

3-پیگیری سریع دانشگاه درخصوص احداث ساختمان بتنی آموزشی، با توجه به قول مساعد شهرداری در همیاری با دانشگاه.

4-حل مشکل خودوردانشگاه ازطریق برگزاری مزایده فروش خودرو پراید موجود ازطرف اعضاء هئیت موسس و تبدیل به احسن نمودن آن به نحوی که بتوان به نام دانشگاه و با پلاک انتظامی دولتی از آن بهره برد.

5- تشکیل اتاق فکر دانشگاهی با حضورمسئولین و روسای سه دانشگاه موجود درشهرهرند به منظوروجود تشکلی مرتبط و تخصصی جهت وجود رویه واحد دررفع مشکلات دانشگاهی شهر و تعامل و همکاری سه مرکز آموزش عالی با یکدیگر.

6-تقبل همکاری دانشگاه پیام نور با شهرداری هرند در جهت تامین اساتیدمجرب مورد نیازشهرداری به منظور ارائه مشاوره و همکاری با شهرداری و نهادهای مرتبط شهری پس از اعلام مکتوب نیاز های شهر.

7-همکاری شورای اسلامی شهر با دانشگاه در زمینه ارائه مشاوره های عمرانی و نظارت ساختمانی با توجه به وجود اعضاء دارای تخصص عمرانی و شهر سازی درشورا.

8-پیگیری و مطالبه ازمسئولین مربوطه استانی به منظور دوبانده شدن جاده مواصلاتی هرند به کوهپایه با توجه به خطرات موجود در سر راه دانشجویان سه دانشگاه ، با همکاری دومرکز دیگر.

9-مذاکره اعضای هئیت موسس وریاست دانشگاه با خیرین جهت جلب مشارکتهای آنها در دهه اول محرم باتوجه به حضور خیرین در شهرهرند.

10-دعوت ازریاست دانشگاه پیام نوراستان و مدیرمالی و مدیرعمرانی دانشگاه پیام نوراستان جهت حضور دردانشگاه پیام نورهرند و برگزاری نشست هم اندیشی با اعضای شورای اسلامی  ، شهردار و امام جمعه هرند.

11-تعامل ، همکاری و ارتباط تنگاتنگ مسئولین دانشگاه با خبرنگارصدا وسیمای بخش جلگه جهت انعکاس اخبار و رخداد های دانشگاه درسطح بخش و استان و درج در وبلاگ سیمای هرند و سیمای جلگه

1۲- برگزاری دومین جلسه جهت پیگیری مصوبات جلسه اول ، با حضوراعضاء قدیم و امام جمعه سابق هرند حجت الاسلام افضل هرندی 

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۹:۱۳ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

همـایش پیــاده روی خـانوادگـی در اژیــــه

**************

همـایش پیــاده روی خانوادگی شهـر اژیــه با شعــار تقویت روح و جسم و فکر سالم در بدن سالم به طول  سه کیلومتر و از گلزار شهداء تا امامزاده سید محمد تالجرد با حضور جمع کثیری از علاقه مندان به ورزش برگزار شد . در این مراسم چندین کمک هزینه ی مشهد مقدس و جوایز دیگر به قید قرعه به  شرکت کنندگان اعطا شد .

 

       

 

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ شنبه چهارم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۷:۴۸ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

بازسـازی نمـادین واقعـه ی غدیر خم  

درشهــراژیــــه

**************

عیدبزرگ غدیرخم ازاعیاد مذهبی ما شیعیان است ، روزی است که رسول مکرم اسلام دربازگشت ازسفرحج ازسوی خدا فرمان یافت تا وصی و جانشین بعد ازخود را به مردم معرفی کند ، روزی است که به عنوان اکمال دین و اتمام نعمت الهی برامت اسلامی نامگذاری شده است و علمای دینی بر این باروهستند که باید این عید بیش ازگذشته مورد توجه و عنایت مردم خداجو ، مومن و ولایتمدار ایران اسلامی و شیعیان جهان باشد .

درروزواقعه ی غدیرتعدادی ازصحابه ی حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله  و جماعتی ازحجاج بیت الحرام حضور داشتند. کاروان حجاج به محل غدیر خم رسید و حضرت محمد صلوات الله علیه از حرکت بازایستاد و جماعت را فرا خواند و گفت : (( به آنهایی که جلوتر هستند بگوئید برگردند و صبر کنید تا آنهایی که عقب تر هستند به این مکان برسند و به ما ملحق شوند . ))

پس از زمانی همه ی کاروان ها رسیدند . فرصتی شد تا همه جماعت حاضر ، نماز را به امامت رسول خدا اقامه کنند سپس پیامبربر بلندای جهاز شتران رفت و  طبق خواست خدا، حضرت علی بن ابی طالب را برای منصب عظیم ولایت انتخاب نمود تا رسالت خویش را کامل کند . بعد ازآن واقعه جماعت زیادی به علی بن ابی طالب علیه السلام تبریک گفتندو عده ی قلیلی نیز علیرغم بیعت با آن حضرت ، بیعت شکنی کردند و به مخالفت با آن حضرت پرداختند  .

به همین منظور و درراستای آشنایی مردم با ارزش های اسلامی و مذهبی واقعه ی بزرگ غدیر خم ، هر سال و همزمان با عید بزرگ اسلامی ، عید غدیرخم را عزیز می شماریم .

همایش و نمایش بزرگ غدیر خم با همکاری سپاه ناحیه ی امام علی علیه السلام اصفهان و بسیج مقاومت  امام حسین اژیه ، شهرداری و شورای اسلامی  روز پنج شنبه مورخ دوم آبان ماه نود و دو و با حضورجمع کثیری ازمردم این شهر و شهرها و روستاهای منطقه و مناطق همجوار در امامزاده تالجرد اژیه برگزار شد .

 

                         

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

  

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶  ۲۱۶  ۰۹۱۳

[ جمعه سوم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۲۰:۱ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

سنت عیــد غدیر خـم در هــــرنــد

**************

بدون شک عیدغدیرخم ، عید بزرگی برای ماشیعیان جهان محسوب می شود و باید مورد توجه همه ی خانواده هاو محبین معصومین قرار گیرد . در این روز ، رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم دربازگشت ازسفرحج ازسوی خدا فرمان یافت تا وصی و جانشین بعد ازخود را معرفی کند ، روزی است که به عنوان اکمال دین و اتمام نعمت الهی برامت اسلامی نامگذاری شده است . خداوند متعال به رسولش گفت : چنانچه این ÷یام را بره مردم نرسانی ، رسالت خویش را انجام نداده ای !.

 

       

 

به همین منظور از سالیان قبل سادات و به خصوص روحانیت دراین روز درمنازل خویش پذیرای عموم مردم بودند و مبلغی را نیز به عنوان عیدی به آنها می دادند . این کار با ارزش درراستای آشنایی مردم با این عید بزرگ ولایت ، هر سال با شکوه بیشتر برگزار می گردد .

 

       

امسال این عید با حضورجمعی ازسادات هرند در نمازخانه ی امامزاده اسحاق این شهر برگزار شد و مردم شهر ، دسته دسته برای دیدار با سادات مشرف می شدند . در این مراسم حمید کنعانی از مداحان اهل بیت با مدیحه سرایی ، اشعاری از شعرای شیعه را بازخوانی کرد.

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ جمعه سوم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۵۱ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ چهارشنبه یکم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۴۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ سه شنبه سی ام مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۰ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هفتـه ایمنی در برابر بلایـای طبیعـی

**************

به مناسبت گرامیداشت هفته ی ایمنی دربرابربلایای طبیعی ، مانورمشترک نیروهای شهرداری و هلال احمر و ادارات و نهادهای شهر هرند به منظور ایجاد توانمندی و آمادگی نیروها ی خدماتی و امداد و نجات دروضعیت بحران به هنگام روبرو شدن با زلزله و حوادث غیرمترقبه ، مانور اسکان اضطراری در چادرهای امدادی درشهرهرند برگزار گردید .

 

       

 

دراین مانورحجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه هرند ، علیرضا حسینی بخشدار، شهبازی شهردارو اعضای شوراهای اسلامی و تنی چند ازمردم شهرهرند حضور داشتند .

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ پنجشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۲:۲۴ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

به مناسبت روزعرفــه و عیــد سعیــد قربـان

**************

خدایا ؛ این روزها ، روزهای با عظمتی است ! 

حضرت موسی به کوه طور می رود ، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به خانه ی بخت ، حضرت ابراهیم با اسماعیلش به قربانگاه ، خاتم الانبیاء با علی به غدیرخم می روند و حضرت امام حسین علیه السلام با تمامی هستیش به سوی کربلا ، و حجت حق ، حضرت مهدی ، عجل الله تعالی فرجه الشریف به عرفات . عجیب بوی استجابت دعا می آید ، پس التماس دعا .

 

**************

عاشقــان عیـدتان مبـــارک

عیـد قربـان مبـارکبــاد

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۰:۳۸ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

جنگ آداب شهــروندی در شهــــر هــــــرند

**************

اولین جنگ آداب شهروندی شب گذشته ( دو شنبه 22 / 07 / 1392 ) به منظور شادی و نشاط شهروندان هرندی با حضورگروه فرهنگی هنری شهر اصفهان درخیابان آزادگان شهر هرند برگزار شد .

 

       

 

اگرچه قبلاً نیزجنگ های شادی درسطح شهرهرند برپا شده بود ولی هرکدام به دلایلی موردنقد وانتقاد برخی از روحانیّت قرارگرفته بود که با شناختی که از آن برنامه ها دارم ، به نظر می رسد انتقادها سازنده و بجا بود ولی این بار مردم شهر، ضمن حضور گسترده و استفاده از برنامه های متنوع و شاد جنگ شادی ، راضی به خانه ها بازگشتند که این نشان از علاقه و رضایتمندی مردم دارد .

 

       

 

جنگ آداب شهروندی با حضورگسترده مردم هرند ( اعم از زن و مرد ) و حضورچشمگیر نوجوانان و جوانان و با اجرای تئاتر، نمایش عروسکی برنامه های شاد و متنوع و مفرح توام با خنده و شادی و نورافشانی همراه بود .

 

       

 

دراین مراسم محمدعلی جعفری ( رئیس شورای شهر ) و شهبــــازی  (شهــــردارهرند ) درسخنرانی اعلام کردند که هدف از برپایی جنگ آداب شهروندی انتقال برخی از آداب شهروندی و بالا بردن سطح آگاهی مردم درمواجه شدن با نکات معاشرتی ازطریق دیدن نمایش های جذاب همراه با خنده و شوخی است که بحمدالله این گروه توانست نظر مخاطبان زیادی را جلب کند .

از شهردار و شورای اسلامی شهرو گروه فرهنگی ، هنری شهر اصفهان و عوامل اجرایی و کارکنان شهرداری تقدیر و تشکر می کنیم .

توضیح اینکه : متاسفانه به علت عدم نورپردازی صحیح ، شرمنده شما به منظور تهیه ی عکس خوب و شفاف شدیم .

 

       

 

 

       

 

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913

[ سه شنبه بیست و سوم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۵:۲۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هم اندیشی شهـردار و تنی چند از اعضای شورای اسلامی

 با جمعـی از بانوان شهـر هـرند

**************

برای ورود به دوران جدید و رسیدن به زندگی سالم باید به طور مطلوب ازتفکر و خرد جمعی درجهت توسعه ی شهر درابعاد فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و . . .   بهره گرفت و حضوربانوان درکنارآقایان لازمه ی این حرکت پایداراست که امیدواریم حضورگسترده ی همه ی آحاد مردم ، ما را درجهت رسیدن به هدف نهایی که داشتن یک شهر مطلوب با کلیه ی امکانات آسایشی و رفاهی است ، یاری کند .

 

        

 

این مطلبی بود که آقای شهبازی ، شهردارجدید شهرهرند دراولین نشست هم اندیشی خود با بانوان هرندی اعلام کرد و اضافه کرد که (( ازنقش بی بدیل بانوان درتعلیم و تربیت آینده سازان جامعه نباید به سادگی گذشت چرا که تربیت شدگان امروز، نسل مسئولیت پذیر و آینده سازاین مملکت هستند که برای رسیدن به چنین روزی ، باید از هم اکنون برنامه ریزی کرد . ))

 

بعد از آن اعضای کمیته ی بانوان هر یک به بیان نقطه نظرات خود پرداختند که اهم آن بدین شرح است :

·         امکانات تفریحی بانوان بسیار ضعیف است و چنانچه امکاناتی هم هست استفاده کننده ( زن ) در معرض دید همه ی عموم قرار دارد که کمتر بانویی اقدام به استفاده از این امکانات می کند

·          دعوت از سخنرانان و افراد مطلع به منظورآگاهی بخشی به خانم ها در جهت تربیت فرزندان بهتر و زندگی توام با آرامش و آسایش

·          فعالیت ورزشی بانوان منحصربه یکی دو رشته ی ورزشی بود که دراین مدت نیز هیچ فعالیتی در جهت توسعه ی ورزش بانوان نشده است و هیچ مربی فراخوانده نشد .

·          محل های عمومی بیشتر محل تجمع برخی افراد است که دوری ازاین محل ها ، حلال مشکلات است و نگرش خانواده ها کمتر به استفاده از اینگونه فضاها با حضور خانواده است .  

·          استفاده از مشاور خانواده به منظور مرتفع کردن مشکلات خانوادگی و آگاهی بخشی به خانواده ها

·          عدم همکاری برخی از نهادها ی انقلاب با برنامه های فرهنگی بسیج که متاسفانه بسیاری از برنامه ها از دستمان رفت .

*   متاسفانه نظارت مسئولین شهر بر امور جاری شهر بسیار ضعیف است و کمتر مسئولی به مراکز آموزشی و زیر دست خود سرکشی دارد و همین عدم توجه به امور باعث شده است برخی از افراد سودجو درمسئولیت خود کم کاری کنند . حضور مسئولین مافوق از مراکز زیر دست باید پر رنگ باشد  .

·          بانوان نقش تعیین کننده در جامعه را دارند لذا باید نگاه آقایان به حرکتهای اجتماعی و اشتغال بانوان در جامعه ی امروز عوض شود و بانوان بتوانند بعد از سالها مشقت درس و تحصیل از تبعات آن بهره مند شوند .

·          سالن های ورزشی آقایان و بانوان به خاطر برخی از مسایل ایمنی و بهداشتی جداگانه باشد .

·          امکانات موجود در شهر باید به صورت عادلانه در بخش های شهر تقسیم شود و همه ی مردم بتوانند از امکانات موجود بهره مند شوند.

·          کمبود یک فرهنگسرا در سطح شهر بسیار محسوس است لذا مسئولین امر باید اقدامات لازم را به منظور استقرار فرهنگسرا بعمل آورند.

·          کمبود استخر به منظور ورزش شنا و آشنایی با فن شنا چندین سال است که ملکه ی ذهن مردم هرند شده است ولی متاسفانه کوچکترین اثری از فعالیت آن نیست و کسی نیز اقدام موثری نمی کند.

·          تعدادی از پرسنل بیمارستان فاقد تخصص هستند و این مهم خطراتی  را برای همه ی خانواده ها به همراه خواهد داشت .

·          طی سالهای اخیز شهر هرند بیشتر با کمبود وسایل ایاب و ذهاب روبروست و این کمبود در سطح شهر و درون شهر بیشتر محسوس است .

 

   ·          تردد بیش ازحد کامیون و حمل کود و پارک این وسایل درحاشیه ی منازل مشکلاتی از جمله سالک را در سطح شهر ، امراضی را به همراه داشته است .

·          فعال کردن حوزه ها ی مختلف بانوان و تقسیم کار به منظور بازدهی بیشتر و بهتر

·         آماده کردن بسترها و زیرساخت های مدیریت شهری ، نیازمند حضور آحاد مردم اعم از زن و مرد این جامعه است که متاسفانه حضور بانوان به دلایلی کم رنگ است .

·          وحدت و همگرایی باید در شهر و برخوردهای مردمی نمودی روشن پیدا کند .

·          بیشترین تاثیر خانم ها در تربیت فرزندان نمود دارد که قابل تحسین است .

·          در بحث معرفی شهر اقدامات کمی صورت گرفته و آنچه مردم هرند شایسته ی آن هستند به فعلیّت نرسیده است لذا باید اقدامی سریع و طبق برنامه به منظور معرفی شهر و ظرفیت ها و پتانسیل های بالای آن صورت گیرد .

·         کمیته ی بانوان با رویکرد به فعلیت رسانیدن مباحث بانوان باید هر چه زودتر فعالیت خود را آغاز کند.

·          کتابخانه محیط فرهنگی مناسبی است و باید از ظرفیت ها و امکانات آن در جهت ایجاد فرصت های مناسب استفاده کرد .

·          نقش پذیری خانم ها در جهت ایجاد محیط شاد و امن در جامعه باید بیش از گذشته پررنگ شود.

·          صرف هزینه در ابعاد مختلف فرهنگی ، از دست دادن سرمایه نیست بلکه فرصت سازی و بدست آوردن سرمایه است .

 

       

 

دراین جلسه همچنین آقایان محمد جعفری رئیس شورای شهرو محمد حدادی عضو شورا حضور داشتند و به برخی از سوالات مطرح شده از سوی بانوان حاضر در جلسه پاسخ دادند .که از آن جمله می توان به تغییر در مدیریت تربیت بدنی و یکی از مرکز دیگر درآینده ی نزدیک اشاره کرد و امید می رود که با تغییر مدیریت دراین دو نهاد ، موقعیت شهر و استفاده از امکانات ورزشی به جایگاه اصلی خود نزدیک شود .   

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ یکشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۲:۰ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هر فرد این جامعــه یک نیــروی پلیس است

**************

این مطلب را ستوان یکم حسینعلی نیک بخت ، فرمانده انتظامی  بخش جلگه ( کلانتری  44  شهر هرند ) دربین خطبه های نماز جمعه شهر هرند ( 19 / 07 / 92 )  اعلام کرد و افزود :

 

       

 

(( نیروهای نظامی و انتظامی وظیفه حفظ و حراست و برقراری امنیّت جامعه را عهده دار هستند لذا مشارکت مردمی دراطلاع رسانی به موقع می تواند از آنها یک پلیس کارآمد و موفق بسازد . ))

ستوان یکم نیک بخت در ادامه گفت :

(( نیروهای مستقردرکلانتری 44 شهرهرند و کلانتری 31 شهر اژیه به طورشبانه روزی آمادگی دارند که در خدمت شهروندان هرند و منطقه ی جلگه باشند لذا با تماس های تلفنی و گزارش های مستند و به موقع ، ما را دربرقراری امنیّت و جلوگیری ازاجرایی شدن تفکر و خطای منحرفین یاری کنید تا جامعه ای امن و به دور از زشتی ها و خطا ها داشته باشیم . ))

 

       

 

فرمانده انتظامی بخش جلگه در ادامه به حاضرین گفت :

(( به هشدارهای انتظامی درخصوص چگونگی نگهداری منازل و رعایت اصول امنیّتی و حفظ اموال بیشتر توجه کنید تا متحمل ضرر و زیان های ناشی از سرقت افراد سودجو و منحرف نشوید . ))

ستوان یکم نیک بخت در پایان به صاحبان کامیون هایی که با بارهای غیر بهداشتی از جمله کود حیوانی در شهر تردد می کنند هشدار داد و گفت :

(( نیروهای مستقر در شهر هرند مجدانه تلاش می کنند که با چنین افراد برخورد قانونی داشته باشند که درمرحله اول هشدارو بعد ازآن با رای دادگاه وسایل نقلیه ی متخلف توقیف خواهد شد . ازطرفی فرزندان و اقوام نزدیک شما دچار امراضی می شوند که حاصل بی توجهی شما در تردد و پارک وسایل نقلیه حامل کود در گوشه و کنار شهر است . ))

 

       

 

فرمانده انتظامی بخش جلگه همچنین نحوه اطلاع رسانی به نیروهای انتظامی را تشریح کرد و گفت با تلفن های  110  و   6333434 کلانتری هرند تماس بگیرید و یقین بدانید که مشخصات شما حفظ خواهد شد ولی این امر کمک می کند تا مجرمین و متخلفین زودتر به دست قانون گرفتارشوند و از ادامه کار باز مانند .

ستوان یکم نیک بخت همچنین از نیروهای نظامی و انتظامی تقدیر و تشکر کرد و تلاش آنها را برای برقراری امنیت و آسایش جامعه ستود و برایشان آرزوی موفقیت کرد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ شنبه بیستم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۸:۳۰ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

چهـارمیـن همـایش رصـد آسمــان شب

**************

چهارمین همایش رصد آسمان شب ، ویژه ی خانواده ها طی روز های پنج شنبه  18  و جمعه  19 مهرماه ( 92 ) با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند و با حضوربیش از 16۸ نفرازعلاقه مندان به نجوم ازشهروندان اصفهانی دردانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند برگزار شد .

 

       

 

این همایش به منظورآشنایی و آموزش مقدمات رصد ، جهت یابی ، رصدماه و صورفلکی ، رصد اجرام و سیارات مریخ و مشتری ، آشنایی با اجرام آسمانی غیرستاره ای ، رصد اعماق آسمان با تلسکوپ های مدرن برگزار شد .

 

         

 

با استقراربیش از 16۸ نفر از علاقه مندان به نجوم ، اساتید مرکز آموزشی نجوم ادیب ، وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، ابتداتوضیحاتی پیرامون مباحث فوق به شرکت کنندگان ارائه می دادند ، سپس فرگیران با استفاده از تلسکوپ های مستقر درسایت و محوطه ی دانشگاه ، اجرام آسمانی را رصد می کردند.

 

       

 

حجت الاسلام  اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند نیز در سخنان کوتاهی به تشریح آسمان از منظر قرآن اشاره کرد و گفت : (( درآیاتی از قرآن ، خداوند انسان را به تفکرفراخوانده است و علم نجوم که درآسمان شب سیرمی کند درمقابل خود ، آسمانی را پر از رمزو راز می بیند ، وقتی به آسمان پرستاره نگاه می کنیم ، بدون درنگ و ناخودآگاه متوجه می شویم که این شکوه و عظمت ، خالقی قادر ، حکیم  و توانا دارد و باید اذعان کرد که علم واقعی اینست که انسان با نگاه و نظاره بر مخلوقات ، پی به وجود خالق هستی ببرد و این مهم جز با دقت و تفکر در کائنات میسّر نیست . ))  

توضیحی چند در مورد فضای آسمان شب

فضا ازکهکشانها ، منظومه‌ها ، ستارگان ، سیارات و بسیاری ازاجرام آسمانی دیگر انباشته شده است. عجایب و عظمت آنها به مراتب ازتمامی دیگرپدیده‌های آفرینش بیشتر است. کهکشانها و ستارگان و به طورکلی پدیده‌های آسمانی انبوهی که عجیب و غریب می‌نماید وجود دارند، که پاره‌ای ازآنها بوسیله دانشمندان شناسایی شده‌اند. مانند: کوتوله‌های سفید ، ستارگان نوترونی ، ستارگان هیپرونی ، کوازارها و دنباله دارها و سیاه چاله‌ها و . . .   

 

               

 

 

درفضای قابل رویت برای ماده میلیاردها کهکشان جداگانه وجود دارد که بزرگترین آنها نظیر راه شیری و نزدیکترین کهکشان به نام اندرومیدا یا به قول عبدالرحمن صوفی امراة المسلسله که فاصله آن ازما تقریبا 5 /1  میلیون سال نوری و قطر زاویه‌ای ان 3.5 درجه و قطر خطی‌اش درحدود 100 هزارسال نوری است و دارای تقریبا یکصد میلیارد ستاره است. هرکهکشان مجموعه‌ای ازمیلیاردها ستاره است که بعضی ازآنها ازخورشید بزرگتر و بعضی دیگر بطور قابل توجهی کوچکتر.

 

               

 

سحابیها

درجهان علاوه برستاره‌ها مقادیر زیادی گرد و غبارو گاز وجود دارد که ما بین کهکشانها پراکنده گردیده است. یعنی چگالی گاز درفضای بین کهکشانها فقط برابر 20 اتم درهراینچ مکعب است. سحابیها به علت نورستارگان مجاور خود قابل رویت هستند. به کمک تلسکوپ به ساختمان و ویژگی آنها می‌توان پی برد. بعضی ازسحابیها نیز تاریک بوده و مانع عبور نورستارگانی هستند که در پشت آنها قرار دارند .

سیارات

اجرام تقریبا کروی ، جامد و بزرگی هستند که به دورخورشید می‌گردند. بزرگترین آنها به نام مشتری است که جرمی معادل یک هزارم جرم خورشید را دارد. تا به حال سیستم سیاره‌ای نظیرآن چه به خورشید مربوط است، کشف نگردیده است. سیارات اجرام سماوی نسبتا سرد بوده و انعکاس نورخورشید باعث مرئی شدن آنها می‌گردد.

 

            

 

تشخیص سیارات از ستارگان در آسمان شب

سیارات با نورناپایدار می‌درخشند، ولی نورستارگان هم ازلحاظ رنگ و هم ازلحاظ روشنایی به سرعت تغییر می‌کند.

سیارات درآسمان حرکت کرده و محل آنها تغییر می‌کند، ولی ستارگان نسبت به هم دارا ی مکانهای تقریبا ثابتی هستند.

سیارات هنگام رصد با تلسکوپها به صورت قرص نورانی بزرگ دیده می‌شود، درصورتی که ستارگان به صورت نقاط روشن به نظر می‌رسند.

سیارات را می‌توان در نواحی باریکی از آسمان مشاهده کرد، ولی ستارگان را می‌توان در هر قسمتی از آسمان یافت.

سیارکها

سیاره‌های خرد ، اجرام جامد کوچکی هستند که به دورخورشید می‌چرخند و تفاوت آنها با سیارات دربزرگی آنها است. بزرگترین این سیارکهای خرد به نام سیرس می‌باشند، که قطرش برابر با 800 کیلومتر است. قطر اکثر آنها درحدود 3 کیلومتر می‌باشد. سیارکها نیز توسط انعکاس نورخورشید قابل رویت می‌باشند و آنها را بدون تلسکوپ نمی‌توان دید.

 

                

 

قمرها

قمرها اغلب ازاجتماع و تمرکز دیسکهای غبارو گازدرپیرامون سیاره‌ها درست می‌شوند. شش سیاره ازنه سیاره بزرگ هرکدام یک یا چند قمر دارند که به دور آنها می‌چرخند. تا به حال 45 قمر در منظومه ی شمسی کشف کردیده است.

ستارگان دنباله دار

ستارگان دنباله داراجرام سماوی هستند که گه گاه ظاهر می‌شوند. هرستاره دنباله دارازیک مسیر نورانی و دنباله طویلی تشکیل شده است. سرآن ممکن است به بزرگی خود خورشید و دم آن نیز درحدود چندین صد میلیون کیلومتر بوده باشد. هرستاره دنباله دار با وجود اینکه صدها کیلومتر درثانیه سرعت دارد برای یک چشم غیرمسطح همچون ما، بی حرکت به نظر می رسد. سرعت آنها را می‌توان ازتغییرمکانش نسبت به ستارگان زمینه ثابت آسمان تعیین کرد.

تا کنون نزدیک به هشتصد ستاره دنباله دارکشف و نامگذاری گردیده است. اکثر ستاره‌های دنباله دارازیک مدار بسته‌ای درحال حرکت هستند. چنین ستارگان دنباله دار اهمیت زیادی داشته و بعد از یک پریود به نزدیکی زمین آمده و مشاهده شده‌اند، که مشهورترین آنها ستاره دنباله‌دارهالی است. مدارهای ستارگان دنباله داردیگر سهمی یا هذلولی است و به احتمال زیاد اینها فقط یک باردرمجاورت زمین ظاهر و رویت گردیده ، دور می‌زنند و سپس رفته و دیگر به نزدیکی زمین نمی‌گردند.

شهاب وارها

اجسام جامد و ریز دیگری به اندازه ته سنجاق هستند، در فضا دیده می‌شوند. اکثرا گروهی از این شهابها به طرف زمین حرکت کرده و درجو آن به دام میدان مغناطیسی حاکم برکره زمین می‌افتد.

دراثربرخوردشان درفاصله 150 کیلومتری جو زمین و دراثر اصطکاک آن ، جسم سوخته و غبار آن به طرف زمین سقوط می‌کنند. نور حاصل شده از این برخورد را به نام شخانه می‌نامند. در واقع می‌شود اظهار کرد هرساله چندین صد تن از غبارشخانه برسطح زمین می‌نشینند. معمولا شهابها درفاصله 80 کیلومتری سطح زمین کاملا ازبین می‌روند، ولی بعضی اوقات احتمال دارد که کاملا تحلیل نگردند و به صورت شهاب سنگ به سطح زمین برسند.

 

          

       

نامگذاری اجرام اعماق فضا

برخی اجرام غیرستاره ای ازجمله کهکشانها و سحابیها با عناوین رایجی نامیده می‌شوند، ولی برخی تنها با یک شماره مشخص می‌شوند. درسال 1774 شارل مسیه (1817 - 1730) فهرستی شامل 45 جرم آسمانی منتشر کرد و طی یک دهه بعد از آن به این تعداد افزود. نام هر یک از اجرام این فهرست متشکل از حرف ام (حرف اول مسیه) و یک عدد بدنبال این حرف است.

نام بسیاری دیگرازاجرام آسمانی متشکل ازان. جی.سی و یک عدد است. این طرز نامگذاری درفهرستی که توسط ستاره شناس دانمارکی ، جان لودویک امیل دریر (1926 - 1852) ، منتشر شد، معرفی شده است. این فهرست ، فهرست عمومی نوین نامگذاری شده است.

آنچه ما را برآن داشت تا این مختصر اطلاعات را در اختیار شما خواننده عزیز قرار دهیم ، به حکم وظیفه و رسالتی است که بر دوش اصحاب رسانه گذاشته شده است لذا در مباحث فوق بیش از هرچیزبه دنبال عظمت خداوند متعال هستیم که این اجرام را منظم خلق کرده است .

بر من و شماست که وقتی آسمان شب را نظاره می کنیم ، با دید و از منظر یک محقق نگاه کنیم و به عظمت و بزرگی خداوند متعال پی ببریم .

 

          

 

درحاشیه ی همایش :

دربین شرکت کنندگان دختر بچه ها و پسر بچه ها با شوق و اشتیاق وصف ناپذیر از شامگاه تا صبح به همراه والدین خود ازاطلاعات اساتید بهره بردند و برخی ازمواقع بیشتر از والدین به سوالات مطرح شده پاسخ می دادند .

این همایش از ساعت 7 شب روز پنج شنبه آغاز و تا  6 صبح روز جمعه ادامه داشت . شرکت کنندگان با  4 اتوبوس ، سحرگاه جمعه شهر هرند و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر هرند را به مقصد اصفهان ترک کردند .   

سخنـی با مسئولیــن شهــرهــــرنـد  :

(( بیائید برای بالا بردن سطح آگاهی علمی خانواده های هرندی ( دانش آموزان و دانشجویان و . . . ) و در راستای خداشناسی با استفاده ازتوان اساتید و دانشمندان علاقه مند ، ‌ابزارهای به روزو علوم نجوم  و کمک و مساعدت خیّرین محل بیشترازهمایش های علمی مبتنی برخداشناسی بهره ببریم و با دعوت ازآنها و برگزاری همایش های علمی ، فرهنگ خداشناسی را بیشتر با گشت و گذر در آسمان شب ، اقیانوس ها ، طبیعت و تحقیق بیشتر در باره ی مخلوقات به شهروندان یاد بدهیم . ))

با تشکر از مسئولین :

حسین مزروعی ( مدیر مرکز )  ، محمد سلطانی ( مدیر همایش ) ، دکتر مهدی  اسحاقی  ، حسین میرعزآبادی ، مهندس جلالی  ، امین شاهی ، رضا  ماه منظر ، دبیری ، عرفان احمدی ، پورمظاهریان ، لاله زار ، حاج عبداللهی ، چگینی و خانم ها نوربخشیان ، علی بیگی ، موزون ، متقی و کلیه ی عوامل اجرایی و کارشناسان رصدی  ، استودیو ماهی ، گروه فنی ، علیرضا رجایی روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهرهرند که از محل بازدید کردند و شاید عزیزانی که از قلم افتاده اند و نامشان در وبلاگ درج نشده است .  

چنانچه نقطه نظر، پیشنهاد یا انتقاد سازنده ای دارید ، محبت کنید ازطریق « نظر بدهید » به اطلاع مدیر وبلاگ برسانید تا پس از بررسی و در صورت لزوم در وبلاگ درج شود .  

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ جمعه نوزدهم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۰ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

قابل توجه شهـروندان محتــرم شهــــــر هــــــرند

شهرداری هرند به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کودک ، جشن بزرگ آداب شهروندی را با حضور گروه های شاد هنری از اصفهان همراه با نور افشانی برگزار می کند . در این اطلاعیه از شهروندان محترم هرندی و  . . .   دعوت بعمل آمده است . منتظر حضور سبزتان هستیم .وعده ی ما روز دوشنبه مورخ   22 / 07 / 92  از ساعت   30 : 6   بعد از ظهر ، چهارراه شهرداری ، خیابان آزادگان

 

محمـد    محمــودی هـــرندی

خبرنگـارصـدا و سیمـا و مطبوعــات منطقــه ی جلگــه ( هــرند )

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

 

[ چهارشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۰:۲۷ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

کمیتـه ی امنیتی بخـش جلگــه تشکیـل شــد

**************

برقراری نظم و امنیّت درشهرها و روستاهای منطقه با تعامل نیروهای انتظامی و بسیج و اطلاع رسانی مردم امکان پذیراست لذا تعامل و همکاری نیروی انسانی ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی می تواند ما را تا حصول نتیجه و  رسیدن به آسایش و امنیّت کمک کند.

 

      

 

این مطلب را بخشدار جلگه در جلسه تجلیل از نیروهای انتظامی عنوان کرد و افزود :

(( امنیّت و صحت وسلامتی ازنعمات الهی است که خدای متعال بدون منت به ما انسان ها ارزانی داشته است و سربازان مخلص و بدون ادعای نیروی انتظامی در نظام جمهوری اسلامی مجری آن هستند . ))

 

      

 

 

      

 

 

در ادامه جلسه نقطه نظرات مدعوین به جلسه ارائه شد که از آن جمله :

·          اقدامات پیشگیری امنیّتی باید ازپیش بینی آغازشود و با پیشگیری ادامه یابد و قبل ازاقدام افراد منحرف به نتیجه برسد .

·          اطلاع رسانی به موقع مردمی می تواند از بروز تخلفات افراد سودجو و منحرف جلوگیری کند.

·          نیروهای انتظامی بدون نیاز به تشویق و تمجید و در راستای شرح وظیفه ی خود عمل می کند ودراین راه شهدای عزیزی را تقدیم انقلاب و ارزشهای والای آن کرده است .

  درپایان جلسه ازخدمات بی شائبه ی نیروهای نظامی و انتظامی منطقه تقدیر و تشکر شد .

مدیریت وبلاگ (( سیمای هرند )) هفته نیروی انتظامی را به پرسنل و همه ی نیروهای مخلص نیروی نظامی و انتظامی تبریک عرض نموده ، ازخداوند متعال برایشان ؛ صحت و سلامتی و موفقیت آرزو دارد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۲:۰ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

 

بچه ها متشکریم

 

[ یکشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۰:۲۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اعضـای شـورای بخش جلگـه انتخـاب شــدند

**************

دراجرای ماده 5 و با رعایت ماده ی 6 قانون انتخابات شوراها و ماده ی 83 آئین نامه ی اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و بخش و به موجب دعوتنامه ی شماره 2159  -   07 / 07 / 92 بخشداری جلگه ، جلسه ی انتخاب اعضاء شورای اسلامی بخش درساعت 30: 8 صبح روز سه شنبه مورخ 09 / 07 /92 درمحل سالن اجتماعات به ریاست آقای علیرضا  حسینی ، بخشدار تشکیل شد .

 

       

 

دراین جلسه ازبین 24 نفر نمایندگان منتخب شورای اسلامی بخش ، آقایان مرادعلی خان آبادی ، رجبعلی جعفری ، علی قدرتی ، حسینعلی هایزاده ، محمدرضا عبداللهی ، مصطفی  زارع ، بمانعلی  منصوری و مهدی یوسفی با رای و نظر اکثریت انتخاب شدند .

درادامه ، جلسه ی دیگری با حضور اعضای اصلی شورای بخش تشکیل و با رای مخفی ، آقایان رجبعلی جعفری به عنوان رئیس شورای بخش ، حسینعلی هادیزاده به عنوان نایب رئیس و مرادعلی خان آبادی به عنوان نماینده شهرستان وخزانه دارانتخاب شدند .

اینجانب محمد محمودی هرندی مدیر وبلاگ و خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات از صمیم قلب از خداوند متعال برای منتخبین اعضای شورای اسلامی بخش جلگه آرزوی موفقیت دارم . به امید اینکه در سایه ی وحدت ، یکدلی و هماهنگی شوراهای اسلامی شهرها و روستاها ، منطقه ای شایسته و درخور مردم خوب را مدیریت کنیم تا درآینده ی نچندان دور شاهد پیشرفت ، توسعه و ترقی در شهرها و روستاهای منطقه ی جلگه باشیم . ان شاء الله

  

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه دهم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۰:۲۰ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

حسين شريعتمداري و دستاورد های سفر به نیویورک:

چه دادیم و چه گرفتیم؟!

پرسش درباره سفر نیویورک است، سفری که طی چند روز گذشته پیرامون دستاوردهای آن تبلیغات پرحجم و گسترده ای شده و این تبلیغات کماکان ادامه دارد. پرسش اما، این است که جناب رئیس جمهور محترم و هیئت همراه ایشان در سفر نیویورک و در تعامل با آمریکا و متحدانش «چه داده اند و چه گرفته اند»؟ و در این باره گفتنی هایی هست؛

به گزارش اصفهان شرق حسین شریعتمداری در یادداشت امروز خود هفتم مهرماه در روزنامه کیهان نوشت: پرسیدن که عیب نیست. مخصوصا از کسانی که «دانستن را حق مردم» می دانند! و طی سه دهه گذشته بارها بر این «حق» اصرار ورزیده اند. از این روی، پرسشی که در پیش است و آنچه این نوشته در پیوست خود دارد، نباید دولتمردان محترم را آزرده خاطر کند و یا این تلقی را پدید آورد که قرار است زحمات متراکم و روزهای پرکار آنها نادیده گرفته شود. پرسش درباره سفر نیویورک است، سفری که طی چند روز گذشته پیرامون دستاوردهای آن تبلیغات پرحجم و گسترده ای شده و این تبلیغات کماکان ادامه دارد. پرسش اما، این است که جناب رئیس جمهور محترم و هیئت همراه ایشان در سفر نیویورک و در تعامل با آمریکا و متحدانش «چه داده اند و چه گرفته اند»؟ و در این باره گفتنی هایی هست؛

۱- سخنرانی آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و مصاحبه های بعدی ایشان با رسانه های آمریکایی، اگرچه در برخی از موارد که به آن اشاره ای گذرا خواهیم داشت، خالی از کاستی نبود ولی در مجموع می توان اظهارات جناب روحانی را در تاکید بر سیاست های کلان نظام، حمایت و دفاع از حقوق مردم شریف ایران و استدلال ها و مستنداتی که برای این منظور ارائه کرده بودند، مثبت ارزیابی کرده و مخصوصا بخش هایی از آن را شایسته تقدیر دانست. این بخش از سخنان رئیس جمهور محترم کشورمان با عصبانیت دشمنان تابلودار ایران اسلامی، مخصوصا رژیم صهیونیستی روبرو شد تا آنجا که نتانیاهو با شتابزدگی به اوباما و دولتمردان آمریکایی هشدار داد «فریب لفاظی های روحانی را نخورند»! لحن آرام و اظهارنظرهای آمیخته به آرامش آقای روحانی در سخنرانی ها و مصاحبه ها، مخصوصا آنجا که با استدلال منطقی و محکم همراه بود نیز که نمونه های فراوانی از این دست را می توان آدرس داد- تحسین برانگیز بود. اما لحن ملایم رئیس جمهور محترم کشورمان و نشانه ها و پیام هایی که از خواست جدی ایشان برای فرو ریختن دیوار بلند بی اعتمادی میان ایران و آمریکا حکایت می کرد نه فقط غیر از «وعده های نسیه» و لفاظی های بی پشتوانه مقامات آمریکایی هیچ دستاورد دیگری به دنبال نداشت بلکه به گونه ای که اشاره خواهیم کرد کفه مواضع طلبکارانه و خواسته های باج خواهانه حریف را نیز سنگین تر کرد.

۲- متاسفانه نرمش رئیس جمهور محترم کشورمان در مقابل حریف، تنها به لحن ایشان در گفتار خلاصه نشده بود بلکه جناب روحانی شاید بی آن که متوجه باشند و یا بخواهند در برخی از مواضع خود به گونه ای سخن گفتند که از دیپلمات کارکشته و پرسابقه ای نظیر ایشان دور از انتظار بود. آقای روحانی در پاسخ به خبرنگار سی.ان.ان که نظر ایشان را درباره «هولوکاست» پرسیده بود، به اظهارات قبلی خود دراین باره اشاره کرده و گفتند؛ من دیپلمات هستم و نه مورخ و دراین باره هولوکاست باید مورخان نظر بدهند. این در حالی است که جناب روحانی می توانست با استفاده از این پاس به قول والیبالیست ها آبشار محکمی بر زمین حریف بکوبد و در ادامه پاسخ خود اضافه کند «البته تعجب می کنم که چرا به هیچ مورخی اجازه تحقیق و بررسی در این زمینه داده نمی شود.» این پرسش می توانست توپ هولوکاست را در میدان حریف بیندازد و جناب روحانی باید می دانستند که ممنوعیت تحقیق درباره هولوکاست یکی از پاشنه آشیل های به شدت آسیب پذیر صهیونیست ها و غرب است.
و یا در سخنان دیگری به عنوان یک نظر تعیین کننده و برگ برنده! پیشنهاد دادند که اسرائیل (!) نیز باید به معاهده
NPT بپیوندد. این پیشنهاد ایشان به نوشته روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» هیئت های سیاسی را «بهت زده» کرد. چرا، زیرا پیشنهاد آقای روحانی، «امتیاز» بزرگی بود که رژیم صهیونیستی به عنوان یک آرزو دنبال می کند و آن، به رسمیت شناختن موجودیت اسرائیل است!

۳- مروری گذرا بر مواضع رسما اعلام شده مقامات آمریکایی به وضوح نشان می دهد که حریف نه فقط در مقابل نرمش ها و امتیازات ارائه شده از سوی رئیس جمهور محترم کشورمان هیچ امتیازی تاکید می شود که هیچ امتیازی نداده است، بلکه این نرمش و تسامح را به حساب نیاز جمهوری اسلامی نوشته و به روال بارها تجربه شده، به جای امتیاز در مقابل امتیاز، بر مطالبات باج خواهانه خود از جمهوری اسلامی ایران نیز افزوده است.

آقای ظریف بعد از مذاکره با وزرای خارجه ۱+۵ و گفت وگوی اختصاصی و جداگانه با وزیر امور خارجه آمریکا، از مذاکرات ابراز خشنودی کرد و توضیح داد که ظرف حداکثر یکسال همه مسائل حل شده و تحریم ها برداشته می شود. اما جان کری، بلافاصله بعد از این نشست در مصاحبه با خبرنگاران، فهرستی طولانی از مطالبات غیرقانونی آمریکا را مطرح کرد و بی آن که بگوید آمریکا در مقابل این مطالبات فراقانونی، غیر از لفاظی چه امتیازی را روی میز می گذارد گفت؛ اقدامات عملی ایران برای اعتمادسازی می تواند شامل دسترسی سریع بازرسان به تاسیسات فردو، امضای پروتکل الحاقی، توقف داوطلبانه غنی سازی در حد بالاو باشد. خبرگزاری رویترز به نقل از اعضای کنگره آمریکا نوشت؛ «بیشتر اعضای کنگره، [آقای] حسن روحانی را فریبکار می دانند»! «ادر ویس» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد «ما می توانیم از طریق تحریم های فلج کننده به اعمال فشار بیشتر بر ایران ادامه دهیم! کاترین اشتون پس از پایان مذاکره با هیئت ایرانی گفت؛ در بسته پیشنهادی ۱+۵ تغییری ایجاد نشده است! رابرت منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنا اعلام کرد که باید بر شدت تحریم ها علیه ایران افزوده شود، تعدادی از نمایندگان کنگره، از جمله «لیندسی گراهام» و «مک کین» با صدور بیانیه ای خطاب به اوباما، نوشته اند «ما نباید به ایران اجازه بدهیم از چانه زنی به عنوان ابزار فریب و خرید وقت استفاده کند»! و دهها نمونه دیگر که در گزارش ها و ستون اخبار ویژه امروز کیهان به مواردی از آنها فقط به عنوان مشتی از خروارها اشاره شده است.
و اکنون باید از رئیس جمهور محترم و هیئت بلندپایه همراه ایشان پرسید که آیا می توانند فقط به یک نمونه از واکنش مثبت و حاکی از امتیاز مقامات رسمی حریف که در پاسخ به «نرمش»! جناب روحانی ارائه شده باشد اشاره کنند؟! اگر پاسخ منفی است
که منفی است دستاورد سفر چیست؟!    

 ۴ -  آخرین بخش از سفر نیویورک که باید آن را تاسف بارترین پرده و بزرگترین امتیازی دانست که رئیس جمهور محترم کشورمان به حریف داده است، مکالمه تلفنی ایشان با رئیس جمهور آمریکاست که در آخرین دقایق حضور رئیس جمهور کشورمان در نیویورک و هنگام ترک آمریکا به سوی ایران صورت پذیرفته بود. این رخداد از دو زاویه قابل ارزیابی است؛

الف:

خانم سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا بلافاصله بعد از انجام مکالمه تلفنی یاد شده در مصاحبه با سی.ان.ان گفت؛ تماس تلفنی با اوباما به درخواست آقای روحانی صورت پذیرفته و تاکید کرد این درخواست برای ما تعجب آور بود. رایس می گوید؛ ما در اوایل هفته که اوباما در نیویورک بود تمایل خود را برای ملاقات وی با روحانی اعلام داشتیم اما طرف ایرانی نپذیرفت، ولی امروز جمعه در کمال تعجب از طرف آنها با ما تماس گرفته و اعلام شد که رئیس جمهور روحانی تمایل دارد در حالیکه می خواهد از نیویورک خارج شود با اوباما تماس تلفنی داشته باشد. از سوی دیگر اما، آقای روحانی هنگام ورود به تهران اعلام کرد که درخواست مکالمه از سوی آمریکا بوده است.

و اکنون سوال این است که اگر درخواست مکالمه از سوی آقای روحانی بوده است، آیا نسبت دادن آن به آمریکایی ها با شعار «دولت راستگویان» در تناقض نیست؟! و چنانچه این درخواست از سوی آمریکایی ها بوده است، نشان دهنده آن است که دولت آمریکا حتی در حد و اندازه اعلام نظر درباره یک مکالمه تلفنی هم صداقت نداشته و قابل اعتماد نیست، بنابراین پرسش بعدی آن است که جناب روحانی و هیئت بلندپایه همراه ایشان با چه تحلیل و تفسیری از ضرورت اعتماد به آمریکا یاد کرده و با آنهمه تبلیغات گسترده و پرحجم از تعامل اعتمادساز آمریکا به عنوان یکی از دستاوردهای سفر نیویورک یاد می کنند؟! و این چه «گام اعتمادسازی»! است که هیچیک از طرفین تماس حاضر نیستند مسئولیت آن را برعهده بگیرند؟!

ب:

ممکن است گفته شود مگر یک تماس تلفنی صرفنظر از آن که کدام طرف در انجام آن پیشقدم شده است، چه امتیازی برای حریف تلقی می شود که در این باره باید گفت؛ آمریکا طی سی و چند سال گذشته و مخصوصا طی چند سال اخیر به مذاکره با ایران اسلامی نه برای حل و فصل مسائل فیمابین بلکه به «مذاکره برای مذاکره» نیاز مبرم و حیاتی داشته است، چرا که به وضوح می داند و بارها به صراحت اعتراف کرده است که انقلاب های اسلامی منطقه و نهضت های مقاومت از ایستادگی ایران اسلامی الگو گرفته اند بنابراین بلافاصله پس از مذاکره، می تواند انجام آن را با این پیوست برای دنیا و جهان اسلام یعنی عقبه استراتژیک جمهوری اسلامی ایران فاکتور کند که اگر الگوی شما ایران است، جمهوری اسلامی ایران نیز در نهایت و پس از سی و چند سال مقاومت چاره ای جز تسلیم شدن در برابر آمریکا و متحدانش نداشته است! فقط نگاهی به انبوه تفسیرها و تحلیل ها و گزارش های منتشر شده از سوی رسانه ها و مقامات آمریکایی و صهیونیستی بیندازید و ببینید که چگونه از مکالمه تلفنی مورد اشاره با عنوان «تسلیم ایران اسلامی»! و ضعف و ناچاری ناشی از فشار تحریم ها یاد کرده اند؟!

۵- و بالاخره گفتنی است که انتظار گشایش اقتصادی از مذاکره و رابطه با آمریکا نهایت ساده لوحی است و به این نکته و مستندات آن خواهیم پرداخت.

 

 

 

[ یکشنبه هفتم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۱۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

چهارمین یادواره ی شهدای روستای سیان

به روایت تصویر

**************

 

 

 

 

 

 

[ جمعه پنجم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۴۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

کاروان حامل درب های طلاکاری حرمین امامین جوادین

**************

بعد ازظهرروزگذشتـــه کاروان حامل درب های طلاکـــاری حرم مطهرامامین جوادین علیهمـــا الســــلام پس ازگذراز روستاهای منطقه براآن ، با ورود به منطقه ی جلگه درامامزاده عبدالعزیز روستای شاتور توقف کرد .

 

       

مردم و دوستداران ائمه ی اطهارکه ازساعتی قبل دراین محل تجمع کرده بودند ، با چشمانی اشک بارو قلبی مملو از عشق به خاندان رسالت ، یک دنیا دل را روانه ی قبورائمه ی مدفون درعتبات عالیات عراق کردند .

فردا کاروان از روستاها و شهرهای شرقی عبور خواهد کرد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ پنجشنبه چهارم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۰:۳۱ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

گزیده ای از سخنـان ریاست محترم جمهــور در سازمـان ملل

**************

مهمترین بخش های سخنرانی دکترحسن روحانی رئیس جمهور ایران اسلامی در صحن علنی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بدین شرح است : 

- ایران نه تنها تهدید نیست بلکه پیوسته منادی صلح در جهان بوده است.

- کشورهایی که ایران را تهدید می کنند یا خود تهدیدی علیه صلح منطقه هستند یا به تهدیدها دامن می زنند.

- واژه آپارتاید برای اقدامات اسرائیل علیه فلسطینی ها واژه کمی است.

- بحران سوریه راه حل نظامی ندارد.

- از پذیرش کنوانسیون منع سلاح شیمیایی توسط دولت سوریه ، استقبال می کنیم.

- ایران هر گونه استفاده از سلاح شیمیایی را محکوم می کند.

- تحریم ها هوشمند و غیرهوشمند ، خشن و ناقض حقوق بشر هستند.

- تحریم های یکجانبه ناقض حقوق بشر است.

- تفاهم و همدلی لازمه جامعه بشریت است.

- جامعه جهانی به سوی تعامل مشترک حرکت کند.

- دیگران را نه تنها باید تحمل کرد بلکه با آنها باید کار کرد.

- ایران در قبال امنیت منطقه و جهان مسؤولانه عمل می کند.

- برنامه هسته ای ایران باید تنها در راستای صلح آمیز باشد.

- سلاح هسته ای هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی ایران ندارد.

- پذیرش حق هسته ای ایران ساده ترین راه حل مسئله هسته ای ایران است.

- فناوری هسته ای در ایران بومی شده است.

- برنامه هسته ای همه کشورها باید صلح آمیز باشد.

- ایران آماده گفتگو بدون تاخیر برای اعتمادسازی از طریق شفافیت کامل می باشد.

- ایران به دنبال افزایش تنش ها با آمریکا نیست.

- من سخنرانی رئیس جمهور اوباما را در سازمان ملل را شنیدم . در صورت عزم جدی می توان به چارچوبی برای

مدیریت اختلافات رسید. در این چارچوب موضع برابر، احترام متقابل، اصول شناخته شده بین المللی باید مبنا باشد. البته انتظار ما از واشنگتن شنیدن صدای واحد است. در این مدت تنها این صدا شنیده شده است که گزینه نظامی روی میز قرار دارد.

- پیشنهاد می شود طرح جهان علیه خشونت و افراط گری در دستور کار سازمان ملل متحد قرار بگیرد.

- عصر بازی‌های با حاصل جمع صفر پایان یافته است.

- امروز با بیم‌هایی مواجهیم؛ بیم فقر و تبعیض خردکننده، بیم نابودی منابع حیاتی، بیم بی‌توجهی به کرامت و حقوق انسان و غفلت در برابر اخلاق.

- در برابر این بیم‌ها، امیدهایی نیز وجود دارد؛ امید به اقبال مردم و نخبگان در سراسر جهان به آری به صلح و نه برای جنگ، امید به ترجیح گفت‌وگو و ستیز اعتدال در برابر افراط.

-( با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری اخیر ایران ) این انتخابات که با تبلور مردم‌سالاری دینی و انتقال آرام قدرت اجرایی همراه بود ثابت کرد که ایران لنگرگاه ثبات در دریای ناآرام منطقه است.

- تهدید به استفاد از زور منجر به شدت گرفتن خشونت در منطقه می شود.

- ایران به هیچ عنوان تهدیدی برای منطقه یا جهان نیست.

- برنامه هسته ای ایران، صلح آمیز است.

- می توان اختلافات با آمریکا را مدیریت کرد.

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه سوم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱:۱۳ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

جنـاب آقای  حمیــد    شهبـــازی

**************

انتخاب شایستــه جنابعالی به سمت شهـردارشهــرهــــرند را به فال نیک می گیریم و ازدرگاه ایزد منّان ، خداوند متعال توفیق روزافزون حضرتعالی را خواستارو خواهانیم . امیدواریم در پناه حضرت حق بیش از پیش درجهت خدمت رسانی به مردم شریف ، مومن ، متقی و دارالمومنین شهر هرند موفق و موید باشید .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه سوم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱:۲ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

تصادف کمباین و مینی بوس

**************

 

        

[ دوشنبه یکم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۲۲ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

تودیـع و معارفــه ی شهـردار هــرنـد

**************

(( یکی ازشیوه های درست مدیریت شهری درجامعه ی هدف ، شناسایی ظرفیت و پتانسیل های شهر و استفاده ی صحیح ازهمه ی توانمندی مدیران ادارات و نهادها درجهت رشد و ترقی و توسعه ی شهر و رفع مشکلات و معضلات جامعه ی شهریست . ))

 

       

 

این مطلب را فضل الله کفیل فرماندارشهرستان اصفهان درجلسه ی معارفه حمید شهبازی ، شهردارجدید هرند اعلام کرد و افزود :

((برای جایگاه شهردار و همه ی پست های مسئولین درنظام جمهوری اسلامی ، خدمتگزاری بی منت به مردم تعریف شده است لذا چه چیزی بهترازرضایت خالق ازطریق رضاتمندی خلق خداست و این فرصتی است که دراختیاربرخی ازدوستان قرارداده شده است تا ازتوان خود در جهت رضای خالق بهره ببرند . )) 

 

       

 

در ادامه آقای سعیدبخش مدیرکل شهری و شوراهای اسلامی استانداری هم درسخنانی گفت :

(( ما ازسال گذشته با توجه به نقطه نظرات شوراهای دوره ی سوم و کارکارشناسان و مدیران ارشد استانداری ، برنامه ی 5 ساله پنجم و چشم انداز 20 ساله را به شوراهای اسلامی و شهرداران ابلاغ کردیم و شهرداران باید بر اساس قانون و رعایت اولویت ، کارها را عملیاتی کنند و از اعمال سلیقه ی شخصی تا حصول نتیجه  پرهیز کنند. ))

 

       

 

یکی از سخنرانان نیز محمد جعفری ، رئیس شورای اسلامی شهربود . وی گفت که :

(( سیاست شورای اسلامی دوره ی چهارم هرند براصل وحدت ، تعامل ، همکاری ، انسجام و همدلی پایه ریزی شده و از همه ی ارگانها ، نهادها و شخصیت های مذهبی ، سیاسی و آحاد مردم هرند دعوت به همکاری می نمائیم . ))

وی درادامه گفت : (( دوبانده شدن جاده ی کوهپایه ، هرند ، ایجاد راههای جدید درآمدزایی و درآمد پایدار برای شهرداری ، توجه به قانون و عدالت از دیگر اهداف شورای اسلامی است که در برنامه های آتی به دنبال آن هستیم .))

 

        

 

آقای حمید شهبازی ، شهردار جدید هرند هم در سخنانی گفت :

(( خوشحال هستم که از شهری حسینی ، یعنی خمینی شهر با مردمانی سخت کوش ، با تدیّن ، صمیمی به شهری آمده ام که علمای دینی آن ، ادبای آن ، شهدای آن و علاقه ی مردم آن به آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی شهره ی خاص و عام است ، آمده ام برای اینکه خدمت کنم ، شما ولی نعمت ما هستید و ما خادم شما ؛ امیدوارم با تعامل و همفکری شهروندان و حمایت روسای ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی و مسئولین در شهرستان و استان درجهت خدمت رسانی به مردم ، موجبات رشد و ترقی و توسعه در حوزه ی فرهنگی ، شهرسازی و خدمات شهری که زیبنده ی مردم شهرهرند باشد را فراهم کنیم . ))  

 

       

 

 

 

 

       

 

درپایان مراسم ضمن معرفی شهردارجدید ( حمید شهبازی  ) ازخدمات 4 ساله ی سید حیدر ثمریان شهردار اسبق  تجلیل شد .

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه یکم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۱۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

کلیـد استــان در دستــان رســـول  زرگر

**************

به گزارش رویش نیوز,

پس ازگذشت تقریبا دو ماه ازکش و قوس های جدی برای انتخاب و معرفی استانداراصفهان, بالاخره امروزتکلیف کلیددار استان اصفهان مشخص شد وبا نظر هیأت دولت جمهوری اسلامی ایران, مهندس رسول زرگر به عنوان استاندار اصفهان تعیین شد.

رسول زرگر امروز با حضور درهیئت دولت برنامه های خود را برای  اداره استان اصفهان ارائه کرد.

گفتنی است روز گذشته نیز زرگر توانسته بود نظر موافق مجمع نمایندگان استان را به خود جلب کند. چند روزپیش رویش نیوزدرمطلبی قریب الوقوع بودن انتخاب زرگر به عنوان استاندار را بیان داشته بود.

استاندارجدید اصفهان متولد 1333 اصفهان و دررشته مدیریت استراتژیک تحصيل كرده است. برخي سوابق علمی و اجرایی وي از اين قرار است:

مسئول ستاد جهاد سازندگی شهرستان سمیرم اصفهان

مسوول کمیته عمران جهاد سازندگی استان اصفهان

مسوول جهاد سازندگی استان اصفهان

معاون برنامه ریزی وزارت جهاد سازندگی

معاون امور عمرانی وزارت کشور

قائم مقام شورای اسلامی شهر تهران

رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه کشور

رئیس شورای عالی حمل و نقل و ترافیک کشور

معاون امور آب وزارت نیرو

رئیس کمیته ملی سدهای بزرگ کشور

رئیس کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران

مشاور وزیر نیرو و عضو هیات مدیره شرکت مدیریت پژوهش های نیروگاهی ایران

عضویت در شورای پول و اعتبار

عضویت در شورایعالی بانکها

عضویت در ستاد طرحهای مهم انقلاب

عضویت در ستاد بسیج اقتصادی

عضویت در کمیسیون شورای اقتصاد

عضویت در شورای عالی ترابری کشور

عضویت در شورای برنامه ریزی مسکن و شهرسازی در برنامه دوم توسعه

عضویت در شورای عالی اقیانوس شناسی

کتب تالیف شده و افتخارات :

نشان درجه سه خدمت جمهوری اسلامی . نشان ملی میراث فرهنگی جمهوری اسلامی . تقدیر از ریاست محترم جمهوری اسلامی به خاطر ارائه برنامه وزیر پیشنهادی برای وزارت مسکن و شهرسازی در سال 1376 . تقدیر از نخست وزیر محترم وقت.

با توجه به سوابق گفته شده, وي مي تواند نقش مناسبي دراعمال مديريت واحد برزاينده ورد و رفع مشكل آب اصفهان ايفا كند، بنابر این به آینده ی شرق و پیشرفت کشاورزی باید امیدوارتر نگریست .

 

مدیریت وبلاگ ((  سیمای هرند )) انتصاب شایسته جناب رسول  زرگر به سمت استانداری اصفهان را تبریک می گوید و ازخداوند متعال برای ایشان آرزوی موفقیت ، سربلندی و پیشرفت استان و کلان شهر اصفهان را در عرصه های مختلف ، خواهان و خواستار است  . 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه یکم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۰:۴۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ دوشنبه یکم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۵:۰ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ یکشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۲۱:۲۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

[ یکشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۷:۱۲ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

نمـاز جمعــه ی این هفتــه شهـــر هــــرنـد

**************

نماز جمعه ی این هفته ی شهر هرند به امامت امام جمعه ی موقت ، حجت الاسلام محمد حسن نیکوکلام اقامه شد . امام جمعه ی موقت هرند در خطبه های دوم با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس گفت :

 

      

 

(( آنچه ما و کشورعزیز ما را در 8 سال دفاع مقدس سربلند و موفق کرد ، وحدت ، همدلی و انسجام نیروهای رزمنده درمقابل سربازان و چکمه پوشان رژیم بعثی عراق و حامیانش بود به گونه ای که بیش از 36  کشور مختلف از قدرت های مطرح در جهان به صدام کمک تسلیحاتی ، اطلاعاتی و حتی نیروی انسانی کردند ولی به مدد خداوند متعال و توانمندی نیروهای رزمنده اعم از ارتشی ، سپاهی ، بسیجی و نیروهای مردمی ، وجبی از خاک میهن اسلامی جدا نشد و این مهم محقق نشد مگر در سایه ی الطاف الهی ، وحدت و انسجام نیروهای رزمنده و شهادت طلبی نیروهای مخلص و با ایمان رزمندگان اسلام که آبروی اسلام را به جان خریدند .

 

      

 

حجت الاسلام نیکوکلام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان مهم مقام عظمای ولایت در جمع فرماندهان سپاه گفت :

 

(( انقلاب اسلامی ما بر پایه خودداری ازظلم و مقابله با ظالم پایه گذاری شده است و این پیام ما برگرفته ازحماسه ی عاشورای امام حسین علیه السلام است ، داشتن سلاحهای کشتارجمعی و اتمی مغایر با ارزش های نهضت عاشورایی ماست و ما برای صدور انقلاب نیازمند سلاح و استفاده از زور نیستیم بلکه اسلام ما بر قلوب ملت ها حاکمیت دارد و برای وارد شدن بر قلوب مردم ، اسلحه لازم نیست . ))

  

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ جمعه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۰:۶ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هفتـه ی دفـاع مقـدس گرامیبــــاد

**************

وظیفه ی همه ی مردم ، تجلیل ازرزمندگان و شهدای انقلاب و شهدای جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی است و در همین راستا باید انقلاب و ارزشهای آن را به نسل سوم و چهارم انقلاب معرفی کنیم و این کار باید از مدارس و مراکز علمی و دانشگاهی آغاز شود .

       

 این مطلب را بمانعلی  امینی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ی جلگه درجمع اعضای ستاد بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس اعلام کرد و اضافه کرد :

((  عزت و عظمت واقعی ایران اسلامی را مرهون شهدای انقلاب هستیم ، پس باید به منظور سعادتمندی دنیا و آخرت از ادامه دهندگان راه شهدا در رسیدن به حضرت دوست باشیم  .  ))

غبارروبی ، عطرافشانی گلزار شهداء‌ و تجلیل از مقام شامخ شهداء ، دیدار با خانواده های معظم شاهد ، برگزاری مسابقات فرهنگی ، برپایی نمایشگاه عکس و برگزاری مسابقات آمادگی جسمانی از جمله برنامه های ستاد بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس منطقه در شهر هرند ، اژیه و روستاهای منطقه ی جلگه است .

دعوت شدگان به جلسه برنامه های خود درهفته ی دفاع مقدس را به سمع و نظر شرکت کنندگان رسانیدند

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ پنجشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۴۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

غبـارروبی و عطـرافشــانی

امامـزاده اسحـــاق شهـــر هـــرنــد

**************

درمراسمی ضریح مطهر امامزاده اسحاق علیه السلام شهر هرند با حضور حجت الاسلام و المسلمین اصل حسینی ، امام جمعه ی شهر هرند ، آقای اکبر،  سرپرست  اداره ی اوقاف و امور خیریّه بخش های جلگه و جرقویه ، نماینده ی شورای شهر و اعضای هیات امنای امامزاده  غبارروبی و عطرافشانی شد.

 

      

 

مبلغ  ۸۹ میلیون و ۸۵۰  هزار ریال نذورات و کمک افراد خیّر به اضافه ی یک عدد انگشتر و یک لنگه گوشواره ی طلا  جمع آوری شد تا صرف هزینه های جاری امامزاده گردد .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913
[ یکشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۸:۱۶ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

جمعیت منطقــــه ی جلگـــــه

بر اسـاس آمار سرشمـاری نفـوس و مسکـن

سـال    ۱۳۹۰   

**************

جمعیت کل منطقــه                 ۲۰۵۲۱       نفر

۱۰۶۲۳            نفــر مــرد

۹۸۹۸            نفـــر زن

۶۲۳۴               خــانوار

جمعیت شهری           ۱۰۵۸۹     نفر

جمعیت روستایی         ۹۹۳۲      نفر   

**************

شهــر هـرنـد مرکـز منطقـــه ی جلگـــه

جمعیت کـــل      ۷۱۰۸       نفر

۳۷۵۴                 نفـــر مـــرد

۳۳۶۳          نفـــر زن

۲۱۴۸                خـــــانوار

**************

شهـــــر اژیـــــــــه

جمعیت کــل    ۳۴۸۱      نفر

۱۸۱۲              نفـــر مـــرد

۱۶۶۹                      نفـــر زن

۱۰۹۴              خـــــانوار

**************

روستــای شــاهتــور

( مرکز دهستــان امامزاده عبدالعـزیــز )

جمعیت کل      ۲۵۳۵       نفر

1293           نفـــر مـــرد

1242      نفـــر زن

750       خـــــانوار

**************

روستــــای باستـــــــانی قهــــی 

جمعیت کل      ۸۲۴      نفر

410           نفـــر مـــرد

414      نفـــر زن

243       خـــــانوار

**************

روستــــای گیـشــــــی  

جمعیت کل      ۸۰۱       نفر

378           نفـــر مـــرد

423      نفـــر زن

243       خـــــانوار

**************

روستــــای شریف آبـــــاد   

جمعیت کل      ۵۷۸       نفر

305          نفـــر مـــرد

273      نفـــر زن

189       خـــــانوار

**************

روستــــای سیـــــان   

جمعیت کل      ۵۶۳       نفر

279           نفـــر مـــرد

284        نفـــر زن

161       خـــــانوار

**************

روستــــای خورچـــــان   

جمعیت کل      ۴۳۱       نفر

217           نفـــر مـــرد

314      نفـــر زن

147       خـــــانوار

**************

روستــــای قمشــــــــان   

جمعیت کل      ۳۶۷       نفر

189           نفـــر مـــرد

178      نفـــر زن

107       خـــــانوار

**************

روستــــای کمنــــــدان   

جمعیت کل      ۳۶۲       نفر

191           نفـــر مـــرد

171      نفـــر زن

106       خـــــانوار

**************

روستــــای قلعـــــه بالا   

جمعیت کل      ۳۵۰       نفر

186           نفـــر مـــرد

164      نفـــر زن

98       خـــــانوار

**************

روستــــای هلارتــــــــه   

جمعیت کل      ۳۰۱       نفر

159           نفـــر مـــرد

142      نفـــر زن

99       خـــــانوار

**************

روستــــای کلیشــــــاد    

جمعیت کل      ۳۰۰       نفر

156           نفـــر مـــرد

144      نفـــر زن

97       خـــــانوار

**************

روستــــای فیـض آبـــاد    

جمعیت کل      ۲۹۰       نفر

148           نفـــر مـــرد

142      نفـــر زن

85       خـــــانوار

**************

روستــــای خــــــــرّم     

جمعیت کل      ۲۸۹       نفر

150           نفـــر مـــرد

139         نفـــر زن

92       خـــــانوار

**************

روستــــای سیـــریــــّــان    

جمعیت کل      ۲۳۵       نفر

128           نفـــر مـــرد

107      نفـــر زن

73       خـــــانوار

**************

روستــــای سیـــــــــدان    

جمعیت کل      ۲۰۵       نفر

109           نفـــر مـــرد

96      نفـــر زن

62       خـــــانوار

**************

روستــــای مادرکـــــــان    

جمعیت کل      ۲۰۴       نفر

107           نفـــر مـــرد

97      نفـــر زن

60       خـــــانوار

**************

روستــــای قلعـــــه عبدالله    

جمعیت کل      ۲۰۳      نفر

110           نفـــر مـــرد

93      نفـــر زن

60       خـــــانوار

**************

روستــــای قلعــــــه ساربان    

جمعیت کل      ۱۹۲       نفر

95           نفـــر مـــرد

97      نفـــر زن

55       خـــــانوار

**************

روستــــای سیچــــی  

جمعیت کل      ۱۷۲          نفر

86           نفـــر مـــرد

86      نفـــر زن

52       خـــــانوار

**************

روستــــای پاجیک آبـــاد    

جمعیت کل      ۱۶۴       نفر

86           نفـــر مـــرد

78      نفـــر زن

46       خـــــانوار

**************

روستــــای سنــــــــوچی    

جمعیت کل      ۱۴۳       نفر

71           نفـــر مـــرد

72           نفـــر زن

46          خـــــانوار

**************

روستــــای سکــــــــان    

جمعیت کل      ۱۲۳      نفر

63           نفـــر مـــرد

60      نفـــر زن

34       خـــــانوار

**************

روستــــای  مـــــــارچی    

جمعیت کل      ۱۱۰       نفر

54           نفـــر مـــرد

56      نفـــر زن

28       خـــــانوار

**************

روستــــای هاشــم آبــــاد    

جمعیت کل      ۹۵       نفر

48           نفـــر مـــرد

47      نفـــر زن

32       خـــــانوار

**************

روستــــای جمبــــــزه    

جمعیت کل      ۶۱      نفر

33           نفـــر مـــرد

28      نفـــر زن

17       خـــــانوار

**************

روستــــای کلیــــل    

جمعیت کل      ۳۴      نفر

15           نفـــر مـــرد

19      نفـــر زن

10       خـــــانوار

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ جمعه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۲۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

نشست دکتـر مقتـــدایی با شــورای اســـلامی شهــر هـــرنـد

**************

مقارن ساعت  ۱۱ صبح روز جمعه ( ۲۲ / ۰۶ / ۹۲  ) ، دکتر مقتدایی از نمایندگان مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی درمحل دفتر شورای اسلامی شهر هرند حاضر و ازنزدیک با مشکلات و معضلات شورای اسلامی مطلع شد .

 

      

 

ایشان از اعضای شوراهای اسلامی شهر هرند خواست تا مجدانه پیگیر مشکلات حوزه ی انتخابیه ی خود باشند و تا حصول نتیجه دست از تلاش و کوشش نکشند . در این جلسه موضوعات مطرح شده در جلسه توسط دکتر مقتدایی یادداشت شد تا پیگیر حقوق مردم باشند .

دکترمقتدایی همچنین درنمازجمعه مردم هرند شرکت کردند . ایشان دربین دو نماز فرصتی یافتند تا درجمع نمازگزاران جمعه مطالبی ازآن جمله ؛ آب کشاورزی مناطق شرقی ، راههای ارتباطی منطقه ، فاضلاب شهر هرند ، سخنانی ایراد کردند .

 

      

 

نماینده ی مردم اصفهان در بحث کمبود آب کشاورزی گفت :  

(( بحث کمبود آب کشاورزی و به خصوص مناطق شرقی از جمله پیگیری های ما در مجلس و دولت است و کمیته ای نیز تحت عنوان کمیته ی مسایل زاینده رود با مسئولیت بنده تشکیل شده است که مسایل و مشکلات مردم مناطق شرقی را دنبال کنیم تا مردم به حق آبه که از حقوق مسلم آنهاست ، برسند و کشاورزی مناطق شرقی همچون گذشته با رونق ادامه پیدا کند تا مردم در بحث معیشتی بی نیاز شوند .))

دکتر مقتدایی درادامه به جاده کوهپایه ، هرند و امامزاده علی اکبراشاره کرد و گفت :

(( در جهت رفع مشکل اقداماتی صورت گرفته ولی کافی نیست و ما از نزدیک با مشکلات موجود جاده  کوهپایه ، هرند و امامزاده علی اکبر با خبر هستیم و این موضوع را نیز دنبال می کنیم و به دنبال احقاق حق مردم در شهر هرند و منطقه هستیم . ))  

 

      

 

نماینده ی مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین به مشکلات فاضلاب شهر هرند اشاره کردو گفت :

(( موضوع کمبود بودجه در بحث فاضلاب نیز مورد پیگیری است و امیدواریم با تامین قسمتی از نیاز پروژه ی فاضلاب هرند ، این پروژه به جریان بیفتد تا بودجه ی کافی برای تکمیل آن برسد . ))

دکتر مقتدایی پس از نمازجمعه نیز در جمع مردم نمازگزارن حضور یافت و به سوالات مطرح شده از سوی مردم پاسخ داد و به برخی از نیز قول داد تا حصول نتیجه ، موضوع را پیگیری کند . ))

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ جمعه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۲۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اولین همایش تکریم و بزرگداشت

حضرت امامزاده اسحـاق ابن موسی ابن جعفـرعلیــه السـلام شهرهرند

**************

به مناسبت ولادت حضرت فاطمه ی معصومه سلام الله علیها و گرامیداشت دهه کرامت و روزدختران ، اولین همایش تکریم و بزرگداشت حضرت امامزاده اسحـاق ابن موسی ابن جعفـرعلیــه السـلام شهرهرند با حضور خادمـان حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضـا علیـه السـلام تحت عنوان کاروان زیرسایـه ی خورشیـد برگزار شد.

خادمان حرم رضوی درابتداء با حضوربرقبورشهدای گمنام ، شهدای جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی و حرم مطهر امامزاده اسحاق با خواندن قرائت فاتحه ،  ادای احترام کردند.

دراین همایش همچنین ذاکرین و خادمان حرم رضوی ازکرامات و اعجازعلی ابن موسی الرضا برای حاضرین مطالبی عنوان کردند و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت با مدیحه سرایی و مولودی خوانی میلاد حضرت فاطمه ی معصومه و روز دختران را گرامی داشتند .  

 

      

 

حجت الاسـلام و المسلمین دکتر ارزانی ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه اصفهان درسخنانی با اشاره به الگوگیری از زندگی معصومین گفت : (( سیره و روش زندگی معصومین سلام الله علیها با تکیه بررضایتمندی است و یکی ازمولفه های بنیادین ما استفاده و الگوگیری ازسیره رضوی و زندگی اسلامی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست و همین رضایتمندی از زندگی معصومین می تواند آرامش و آسایش را برای فرد و درعرصه ی خانواده و اجتماع به ارمغان آورد و سعادت فرد را در دنیا و آخرت به همراه خواهد داشت .  ))

 

      

 

 دکتر ارزانی در ادامه همچنین به گرایش مردم جهان به مذهب تشییع اشاره کرد و گفت :

(( علیرغم تبلیغات سوء و تلاش دشمنان اسلام ، گرایش به اسلام و به ویژه مذهب تشییع درجهان قابل ملاحظه است و مبارزه با رژیم های مستبد و طاغوت های زمان ازجمله نتایج بیداری اسلامی و مسایل اعتقادی و الگوگیری از نهضت حضرت امام خمینی درایران اسلامی است و همین موضوع باعث شده است که ایران اسلامی پذیرای زائرانی از اقصی نقاط جهان باشد که زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا در مشهد و زیارت حضرت فاطمه ی معصومه در قم از آن جمله هستند . )

درپایـان مراسم نیز  ۸  هزینه ی سفر زیارتی مشهـد مقدس بین شرکت کنندگان قرعـه کشی شـد .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

 

[ چهارشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۰:۳۲ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اولیـن نشست بخشـدار با روسای شورای روستـاهای بخـش جلگـــه

**************

اولین نشست بخشدارجلگه با روسای چهارمین دوره شورای اسلامی روستاهای بخش جلگه راس ( ساعت 9 صبح روز سه شنبه مورخ 19/6/92 )   ، درمحل بخشداری برگزار شد .

این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام اله مجید آغاز شد سپس اعضای شورای اسلامی روستاهای منطقه به معرفی و حوزه ی فعالیت خود پرداختند و مسائل و مشکلات روستاها ی خود را به صورت گزارش و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات درجهت حل موضوعات به جلسه ارائه دادند و با توجه به مشکلات متعدد و موضوع خشکسالی ، خواستارهمکاری و مساعدت بیشتر بخشداری با شورا و دهیاران منطقه شدند .  

                    

 درادامه جلسه ، آقای علیرضا حسینی بخشدارجلگه ضمن خیر مقدم و تبریک دهه کرامت و ایام میلاد با سعادت کریمه اهله بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و تبریک میلاد سراسر نور حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا علیه السلام و تبریک انتخاب به عنوان رئیس شورا به حضار به نقش اساسی و محوری شوراها درراستای رشد . توسعه و پیشرفت شهرها و روستاها و مسئولیت کلیدی روسا در این زمینه اشاره نمود .

بخشدارجلگه درادامه به بیان اهمیت و نقش مشورت با استفاده ازآیات قرآن و احادیث و روایات ائمه ی معصومین پرداخت و خواستار تشکیل اتاق فکردرروستاها به منظوراستفاده از نظرات نخبگان . افراد صاحب نظر و معتمدین محل درتمامی زمینه ها ازجمله امورمذهبی فرهنگی اقتصادی و آموزشی بهداشتی و ...گردید.

علیرضا حسینی درادامه به رعایت عدالت و نگاه عدالت محور نسبت به تمامی محلات و افراد روستا اشاره کرد و دوری ازحب و بغض و اختلاف سلیقه و نظر شخصی درتصمیم گیریها را خواستار شدند .

 

      

 

بخشدار جلگه تمامی اعضای شورا را به مطالعه شرح وظایف و اختیارات پیش بینی شده درقانون فراخوانده و نقش آموزش را در جهت ارتقا سطح دانش و انجام درست و اصولی وظایف شورا بسیار مهم ارزیابی نمود ، سپس به بیان و تشریح موادی ازقانون تشکیلات و وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی و نحوه تشکیل جلسات و ارسال مصوبات و نقش نظارتی شورا پرداخت  و همکاری و تعامل اعضای شورا را با یکدیگر و همچنین با تمام مسئولین بخش از جمله ؛ روحانیت و ارتباط مستمر با کارشناسان بخشداری را در راستای توسعه و حل مشکلات روستاها بسیار مفید و مهم برشمرد .

بخشـدار جلگـــه درپایان به جمع بندی مطالب ارائه شده توسط روسای شوراها پرداخت و در خصوص چگونگی تقسیم اعتبارات درکمیته برنامه ریزی شهرستان توضیحاتی ارائه داد .

جلسه در ساعت ۳۰   :  ۱۲    با ذکر صلوات خاتمه یافت.

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ سه شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۲۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

سومیـن جلسـه ی شـورای اسـلامی شهـر هـــرنـد

**************

سومین جلسه ی منتخبین چهارمین دوره ی شورای اسلامی با قرائت آیاتی چند از کلام الله در محل دفتر شورا ، آغاز شد .

این جلسه با محوریت تعامل ، همکاری و هم اندیشی با دیگر ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی شهر هرند و منطقه به منظوررفع نواقص و رشد و ترقی شهر تا رسیدن به شهر آرمانی که شایسته ی این ملت و مردم است ، به کار خود ادامه داد  .

درقسمتی از جلسه ، محمد علی  جعفری رئیس شورای اسلامی شهر هرند گفت :

(( عدالت محوری ، توجه به مسایل آموزش و پرورش ، توجه به بافت های فرسوده و بازسازی و مرمت ابنیه ی تاریخی ، پیگیری ،  راه اندازی و بهره برداری ازپروژه ی فاضلاب ، رسیدگی به مشکلات حمل و نقل از اولویت کاری ماست و برنامه های ما بر اساس رسیدن به حق و حقوق مردم تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد داشت . ))

وی در ادامه به قانون و رعایت شرح وظایف اعضای شورای اسلامی  اشاره کرد و گفت :

(( اختلاف سلیقه دربین اعضای شورا دورازانتظارنیست ولی هدف همه ی اعضای شورا ، رشد و ترقی شهر است که نیازمند بینش و آگاهی از شرایط آینده ی شهر است که باید به آن بپردازیم  و با آگاهی وعلم به آن ورود پیدا کنیم تا با دقت بیشتر و سریعتر به نتیجه برسد . )) 

در ادامه سید ابوالفضل حسینی به قانون مدیریتی 20  و 80 درصد اشاره کرد و گفت :

(( هر یک از پروژه های سطح شهر باید جزو دو گروه  20 درصدی یا  80 درصدی قرار گیرد لذا بیشتر همت شورا و شهرداری باید به نتیجه رساندن پروژه های عمرانی اولویت دار و مورد نیاز مردم باشد و دیگر امور شهر نیز بر اساس اولویت رسیدگی شوند  . )) 

 

     

 

درادامه جلسه قدرت الله هاشمی نیز سخن خود را چنین آغاز کرد که  :

(( کارهای رودر روی ما ( شورا) باید درکوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت حل و فصل و به نتیجه برسد لذا پروژه های تعریف شده برای آتی براساس نیاز و اولویت تصمیم گیری می شوند و جهت عملیاتی شدن ، با ارسال صورتجلسه به شهرداروقت  ، ابلاغ می شود .))

عضو شورای اسلامی شهردرادامه به مشکلات کشتارگاه و تبعات آن اشاره کرد و غیراستاندارد بودن و نزدیک بودن  ساختمان کشتارگاه به منازل مسکونی ، بوی تعفن ، خونابه ی رها شده درفضای باز ، نگهداری دام و رها شدن لاشه ی دام بعد از ذبح ، از عمده مشکلات کشتارگاه شهر است که باید بدون درنظر داشتن مصلحت ها ، در اسرع وقت به آن رسیدگی و نسبت به انتقال آن ، تصمیم قاطع گرفت .

قدرت الله هاشمی همچنین به نیازهای فاز اول شهرک صفار اشاره کرد و افزود :

(( زیر سازی ، جدول گذاری و آسفالت برخی از معابر و خیابان ها باقیمانده در شهرک صفارنیز نیازمند تامین بودجه است تا تکمیل و به بهره برداری برسند و مردم بتوانند به سهولت درآن رفت و آمد کنند و مشکلات بهداشتی خانواده ها ، ناشی از گردوغبارنیز کاهش یابد . ))

هاشمی در پایان صحبت های خود به بازگشایی راه بازار و مشکلات عدیده ی آن اشاره کرد و گفت :

(( وجود تعداد زیادی ازمساجد ، حسینیه ها و تکایا دراین قسمت از شهر، باعث مشکلاتی در تردد وسایل نقلیه و تجمع بیش از حد وسایل نقلیه به هنگام مراسم های عزاداری یا مراسم های عزای اشخاص از ترحیم ، چهلم و سالگرد شده است که باید رفع نقص و این پروژه عملیاتی شود . ))

دیگر اولویت های شورای اسلامی شهر هرند در آینده نیز بدین شرح اعلام شد :

پیگیری دوبانده شدن جاده هرند به کوهپایه  ،  استخرسرپوشیده شهر ، دعوت از افراد خاص و هم اندیشی با آنها درامر رشد و ترقی شهر ، آسیب شناسی امور اجتماعی ، 

درپایان جلسه نیز اعضای کمیسیون های اصلی به منظور تسریع در امور مردم انتخاب شدند و انتخاب اعضای کمیسیون های فرعی به جلسه ی آتی موکول شد .

**************

فراخواندن مالکان ، تشویق یا برخورد قانونی با آنان به منظورزیبا سازی شهر و حاشیه ی خیابانها که بعد ازسه دهه ازانقلاب متروکه مانده ، زیرساخت های گردشگری و مهیا کردن تمهیدات لازم به منظورجذب توریست و معرفی شهر و تاریخ آن ، و حراست ازباقیمانده ابنیه ی تاریخی شهرازجمله پیشنهادات اینجانب  ( خبرنگار و مدیر وبلاگ سیمای هرند  ) بود که به جلسه ارائه شد تا مورد بررسی قرار گیرد .

اعضای شورای اسلامی عبارتند از: اصغر  امینی  ، محمد علی  جعفری ،  محمد حدادی ،  سیدابوالفضل حسینی و قدرت الله  هاشمی اصل .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

 

[ سه شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱:۵۱ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اولیـن همایـش تکریم و بزرگداشت

حضرت امامزاده اسحـاق ابن موسی ابن جعفـرعلیــه السـلام

**************

همراه با ویژه برنامه کاروان زیر سایـه ی خورشیـد

با حضور خادمـان حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضـا علیـه السـلام

**************

قـاری

جنـاب آقای دکتر نیکدست

*****

سخنــران

حجت الاسـلام و المسلمین دکتـر  ارزانی

*****

مداحـــان

ذاکرین حرم رضـوی و برادر حمیـد  کنعـانی

*****

زمـــان

سـه شنبـــه  19  شهریـور    1392

*****

ساعت 30  :  6 بعـد از ظهـر

*****

در پایـان مراسم نیز  8 کمک هزینه ی سفر زیارتی مشهـد مقدس قرعـه کشی خواهد شـد

**************

مراسـم استقبـال از خادمـان حرم رضـوی

 بوستـان شهـدای گمنـام

 حرکت به سوی آستان مقدس امامزاده اسحاق علیه السلام

**************

مکــــان

آستـان مقـدس امامـزاده اسحــاق علیــه الســلام  شهــر هـــرنــد

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ شنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۹:۳۳ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

احداث مجتمع رفاهی برسیان در مجاورت روستای جمبزه

**************

مجتمع خدماتی رفاهی برسیان درزمینی به مساحت  10 هزار متر مربع  توسط یک شرکت خصوصی احداث می شود . برای این مجتمع : جایگاه سوخت بنزین و گازوئیل ،‌ خدمات خود رویی ، سایت تعمیرگاهی ، رستوران ، غرفه ی تجاری ، تالار ، نماز خانه ،  سرویس بهداشتی و  . . .   پیش بینی شده است .

برای ساخت و راه اندازی این مجتمع بیش از 20 میلیارد ریال نیاز است که توسط شرکت خصوصی  مجتمع خدماتی برسیان هزینه و پرداخت خواهد شد .این پروژه در کیلومتر 16  محور زیار به منطقه ی جلگه و در مجاورت روستای جمبزه از توابع بخش جلگه قرار دارد که مجوز ساخت آن توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان صادر شده است .

 

      

 

دکتر جمالی نژاد معاون امور عمرانی استانداری اصفهان در جلسه ای که به همین منظور در کلینیک برسیان برگزار شد در سخنانی با اشاره به ورود  بیش از 16 میلیون مسافر در ایام نوروز گفت : ((  هدف ازساخت مجتمع های رفاهی ایجاد آسایش و امنیت برای رانندگان ، اشتغال زایی مناسب و ایجاد فضایی برای جذب توریست ، توسعه ی زیر ساخت های صنعت گردشگری و معرفی ابنیه ی تاریخی و میراث گرانبهای پیشینیان در استان است . ))

درمراسم کلنگ زنی مهندس شمعانیان مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان ، مهندس رحیمی مدیرکل دفتر فنی استانداری و آقای مهندس جوهری مدیر حمل و نقل و ترافیک استانداری اصفهان و تنی چند از مسئولین محلی حضور داشتند.

همچنین در این روز ، کلنگ احداث مجتمع رفاهی میمه ، دلیجان و علویجه توسط دکتر جمالی زاده به زمین زده شد . این دو مجتمع نیز قرار است توسط دو شرکت خصوصی احداث شود .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ جمعه پانزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۳ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

توزیـع بیش از 20 هـزار جوجـه 45 روزه

 

دراژیــه و روستاهــای منطقـه

 

**************

درراستای طرح اقتصاد مقاومتی و حمایت از مشاغل خانگی و به همت بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج امام علی علیه السلام و حوزه امام حسین اژیه و همکاری بسیجیان تعداد  20 هزار جوجه مرغ   45 روزه و درچهار مرحله به صورت یارانه ای ، هر قطعه 1500 تومان بیت اقشارکم درآمد و آسیب پذیراژیه و روستاهای محدوده حوزه امام حسین علیه السلام توزیع گردید .  این تعداد جوجه با قیمت مصوب و کمک یارانه ی دولت ، 2 هزار و 500 تومان کمتر ازقیمت بازار است .

 

      

 

با توجه به محروم بودن منطقه تعداد 1000 جوجه از قطعه مرغ ها با همکاری کمیته امداد امام خمینی بخش جلگه بین نود خانوار تحت پوشش کمیته ی امداد به صورت رایگان توزیع گردید

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۸:۳۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

طـرح لانـه کوبی و طعمــه گذاری

 

به منظور مبارزه با سالک

 

**************

چهارمین مرحله طرح لانه کوبی و طعمه گذاری بیش از 5  هکتار از اراضی و تاغزارهای

بخش جلگه دراطراف شهراژیه و روستاهای سیان ، گیشی ، شاهتور و شریف آباد تا شعاع  700 متری از منازل مسکونی به منظور جونده کشی و مبارزه با سالک ، به مدت  15  روز و با شرکت 18 نفر از نیروهای حوزه ی مقاومت بسیج  و 3 نفر ناظر کیفی از سوی مرکز بهداشت ودرمان شماره یک اصفهان در حال اجراست .

 

      

 

پیش بینی می شود با اجرای این طرح درمنطقه تا حدود قابل ملاحظه ای از بیماری سالک در منطقه جلگه کاسته شود . پیش ازاین نیز تاغزارهای اطراف شهرهرند و روستای قهی لانه کوبی و طعمه گذاری شده بود . 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۸:۳۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

تودیـع و معـارفـــه در کلانتـری   31    شهـر اژیــــه

**************

آقای علیرضا حسینی بخشدار جلگه در جلسه ی تودیع سروان دهقانی و معارفه ی سروان علیرضا  ناظمی به سمت مسئولیت کلانتری  31  اژیه گفت :

 

      

 

(( نعمت امنیت و سلامتی دو نعمت الهی است که در سایه ی آن ، جامعه در سلامت کامل بسر می برد و در نبود هر یک جامعه به تدریج فرومی پاشد و از بین می رود لذا علیرغم مشکلات متعدد در بیش از سه دهه عمر انقلاب اسلامی ، امنیت در کشور ما  برقرار بوده و ما این امنیت و نعمت الهی را مرهون خون شهدای انقلاب و شهدای جنگ تحمیلی می دانیم  و با حراست از انقلاب و دستاوردها و ارزش های والای انقلاب ، از مقام شامخ شهداء تجلیل و قدردانی می کنیم .  ))

 

      

 

در ادامه جلسه سرهنگ پاسدار حسن یاردوستی فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت :

((  امنیتی که حاکم بر کشور ایران اسلامی است ، نتیجه ی رشادت ها و ایثار و از خودگذشتگی نیروهای مخلص انقلاب است که شهادت را انتخاب کردند تا آسایش و امنیت را به جامعه ی ما هدیه کنند لذا در هر جلسه ای که نام شهداء برده نشود ، آن جلسه بی روح و عاری از معنویت است . ))

 

      

 

فرمانده ی انتظامی درقسمت دیگری از سخنان خود گفت :

(( رفتار ، گفتار و عمل شهداء باید سرمشق زندگی ما قرار گیرد تا در هر لباس و مکانی که هستیم خود را سرباز وفاداربه اسلام و انقلاب بدانیم و خدمت به خلق خدا را تنها برای رضایت معبود بخواهیم و رضایت خالق جهان هستی را جلب کنیم تا سعادتمند شویم . ))

درپایان از خدمات سروان محمد حسن  دهقانی تجلیل و قدردانی شد و حکم انتصاب سروان علیرضا  ناظمی قرائت شد . برای هر دو عزیز آرزوی صحت و سلامتی و توفیق خدمتگزاری از خداوند متعال خواهانیم .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۵۴ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

مراسـم تحلیف

چهارمیـن دوره شوراهـای اسـلامی شهـر و روستـا

**************

 مراسم تحلیف ( سوگند ) چهارمین دوره ی شوراهای اسلامی شهر هرند و روستاهای منطقه ی جلگه با حضور حجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند ، علیرضا  حسینی بخشدار جلگه و برخی از اعضای دوره ی سوم و منتخبین چهارمین دوره ی شوراهای اسلامی بخش جلگه در سالن پیامبر اعظم دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر هرند برگزار شد .

دراین مراسم آقای علیرضا حسینی بخشدار جلگه ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدای انقلاب و جنگ تحملی از شهیدان رجایی و باهنر به نام شهدای دولت یاد کرد و از خداوند متعال برایشان علو درجات خواست .

 

      

 

بخشدار جلگه شورو تبادل نظر و استفاده از نظرات دیگران را بسیار مفید ارزیابی کرد و با استفاده ازآیات قرآن و احادیث گفت :

(( نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم ، علیرغم داشتن مقام نبوت و ارتباط وحی و ملکوتی درجنگ احزاب  با سلمان فارسی و صحابه ی خود مشورت و نظرات آنان را عملی می کنند . ))

بخشدارهمچنین به حکمت 161 نهج البلاغه اشاره کرد و گفت :

(( کسی که نسبت به نظر و رای خود استبداد ورزد هلاک می شود و کسی که با دیگران مشورت می کند ، ‌در عقل آنها شرکت جسته است . )) ، پس می توان نتیجه گرفت که هیچکس ازمشورت بی نیاز نیست و این وظیفه ی شما بزرگواران ،اعضای شوراهای اسلامی دوره ی چهارم درشهر یا روستا را به خوبی بیان می کند که باید ازاین اصل مهم بهترین استفاده را ببرید و درکارها با دیگران مشورت کنید و بهترین ها را برای مجموعه ی خود انتخاب و عملیاتی کنید .

 

      

 

اولین دوره ی شوراهای اسلامی در سال 1378 به صورت رسمی آغاز کردند و ما اینک شاهد آغاز فعالیت چهارمین دوره ی شوراهای اسلامی هستیم که از امروز مسئولیت خطیرشوراها به شما سپرده می شود و امیدوارم که هریک از شوراها بتوانند به خوبی از عهده ی این وظیفه ی خطیر برآیند و این موفقیت حاصل نمی شود مگردرسایه ی مشورت ازصاحبنظران و تعامل و دوستی و صمیمیت که باید به دست خودتان فراهم و زمینه ی همکاری فراهم شود .

بخشدار جلگه همچنین با بیان سخنی از امام صادق علیه السلام گفت :

(( مشاور باید دوست و همدل باشد ، در این صورت اگر او را از راز خود باخبر کردید ، آن را پنهان نگه می دارد . )) لذا رازداری در کار شما یک اصل است زیرا کسانی به شما مراجعه می کنند و رازی از زندگی خود را برای شما بیان می کنند که باید امین و رازدار مردم باشید تا آبروی مومنین حفظ بماند . ))

علیرضا حسینی همچنین بر شوراهای اسلامی گفت :

(( دهیاران و شهرداران را تا 15 روز دیگر معرفی کنید تا مراحل بعدی توسط کارشناسان دربخشداری و فرمانداری صورت گیرد و شما بتوانید ازفرصت های خود به خوبی بهره ببرید و درجهت رشد ، توسعه و شکوفایی حوزه ی انتخابیه ی خود کمر همت ببندید . ))

درادامه حجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه ی هرند در سخنانی گفت :

(( آنچه به شوراهای اسلامی و منتخبین مردم می توان گفت اینست که : عمر خدمتگزاری و قبولی یا مردودی درآزمون الهی بسیار کوتاه است و سریع می گذرد و آنچه می ماند نیک و بدی است که از اعمال ما بجا می ماند و قضاوتی است که بعد از پایان کارما مشخص می شود و مهمتراینکه درروزحساب به کارهای ما رسیدگی می شود که البته سر سوزنی از اعمال ما پوشیده نمی ماند . ))

 

      

 

حجت الاسلام اصل حسینی در ادامه گفت :

(( شورایی موفق است که به خدا توکل کند و علیرغم سلیقه های شخصی با دیگران در خدمتگزاری اتحاد نظر داشته باشد و با تدبیر و خرد جمعی در صدد حل مشکلات ومعضلات مردمی باشد . ))

امام جمعه ی هرند در بخش دیگری از سخنان خود گفت :

(( شورایی موفق است که دربین مردم و برای مردم حرکت کند وجز مقام الهی برای خود شان و منزلتی قایل نشود و تنها برای خدا حرکت کند . با بزرگان بنشیند ، با افراد جوانان تعامل داشته باشد ، رفیق باشد که در سایه ی همدلی ، همه ی کارهای سخت و دشوار سهل و دست یافتنی می شود . ))

 

      

 

شورایی موفق است که در کنار دهیارو شهردار، همه ی محاسن و معایب کارحوزه ی انتخابیه ی خود را شناسایی و مدیریت کند ، حتی مشکلات را هم می توان مدیریت کرد و با توانمندی و استفاده ازخرد جمعی ، کارها و نیازها را اولویت بندی کند و بر اساس نیازمردم  و جامعه به آن بپردازد . ))

درادامه مجتبی طالبی  هم به عنوان رئیس شورای بخش جلگه در دوره ی سوم گفت :

(( 6 سال 4 ماه و سه روزازآغازبکارشورای دوره ی سوم گذشت تا به امروز که فعالیت منتخبین دوره ی چهارم شروع می شود . دوران پیش رو هم با سان برق می گذرد و روزی می رسد که به حساب ها رسیدگی می شود و چه بهتر که اعمال ما خوب و در جهت رضایت حق تعالی و خدمت به خلق خدا باشد . ))

 

      

 

وی با اشاره به فعالیت شوراهای دوره ی سوم و فعالیت آنان گفت :

(( اگرفعالیتی درمنطقه ی ما شد به لطف خدا و همدلی و همکاری آقایان فتح الله  دهقانی از گیشی ، علی کاظمی از روستای قهی ، آقای زورمندی از روستای کمندان و آقای قدرتی از اسلام آباد بود که درکنار ما ، با صفا و صمیمیت به کارهای منطقه رسیدگی شد .))

مجتبی طالبی درادامه گفت :

(( درهرجلسه ای وارد شدم با شهامت و شجاعت ازحق و حقوق مردم دفاع کردیم ، قضیه ی آب کشاورزی ، دو بانده شدن جاده ی شرق و وام های کشاورزی ازجمله کارهایی بود که با قاطعیت دنبال کردیم و نتایجی نیز عاید منطقه شد که نتیجه ی همدلی و تلاش همه ی اعضای شوراست . ))

درقسمت پایانی نیزازبین اعضای شوراهای اسلامی ، رئیس سنی تعیین و اولین جلسه ی رسمی شورای اسلامی شهر هرند به منظور انتخاب هیئت رئیسه شورای اسلامی  شامل : یک نفررئیس ، یک نفر نایب  رئیس ، یک نفر خزانه دار و دو نفر منشی برگزار شد که پس از رای گیری آقای محمد علی جعفری به عنوان رئیس شورا ، اصغر امینی به عنوان نایب رئیس ، محمد حدادی به عنوان خزانه دار و سید ابوالفضل حسینی و قدرت الله هاشمی به عنوان منشی انتخاب شدند .

ازبین منتخبین چهارمین دوره ی شورای اسلامی روستای امامزاده عبدالعزیزنیز مراحل قانونی طی و آقای ابوالفضل قدرتی به عنوان رئیس شورا ، آقای حسن قدرتی نایب رئیس ، آقای علی قدرتی خزانه دار و آقایان ؛ ابوالفضل عبدالهی و علیرضا  سعید به عنوان منشی انتخاب شدند .

و درادامه شورای اسلامی روستای امامزاده عبدالعزیز و در پایان شوراهای روستاهای بخش جلگه به صورت دسته جمعی متن سوگندنامه را قرائت و مراسم تحلیف را بجا آوردند .))

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ سه شنبه دوازدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۵۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

تصـادف پرایـد ، تراکتـور ، پژو پارس و پرایـد دوم

یک کشتـه و چندین زخمی بر جای گذاشت

**************

مقارن ساعت  45 : 21 شب گذشته یک دستگاه پراید با تراکتوری در جاده شرق اصفهان ( مقابل راس الحسین شاهتور ) تصادف کرده که منجر به کشته شدن یک نفر و مصدومیت چند نفر شد .

پراید اول به شماره  537 د  26   -  ایران 53  به رانندگی حمید منتظری  با تراکتور ناشناس تصادف کرده که راننده تراکتور ازصحنه متواری می شود . در این حال پژو پارس به شماره  562  ق  84  به رانندگی حسین شاهمرادی ( سرنشینان همسر وی فرزانه  قاسمی  30 ساله ، محمد علی  شاهمرادی   11 ساله و پرنیا شاهمرادی  9  ماهه  ) با پراید اول جا مانده در صحنه برخورد کرده و در حالی که جاده به نوعی مسدود شده بوده ، پراید دوم به رانندگی عبدالعلی  علیان به شماره  837 د  75  - ایران  53  از راه می رسد وبه علت تاریک بودن فضای جاده و سانحه ی تصادف  به شدت با پراید اول برخودمی کند که متاسفانه راننده ی پراید دوم به نام عبدالعلی  علیان در دم جان باخته است .  سرنشینان پژو پارس ، پراید و مصدومین حادثه جهت مداوا به اصفهان انتقال داده شده اند .

پلیس به دنبال راننده تراکتور و مقصر سانحه ی اصلی تصادف است .  

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ پنجشنبه هفتم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۰:۴۲ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

 

سفر یکروزه ی فرماندار شهرستان اصفهان به منطقه ی جلگه

**************

درپنجمین روزازگرامیداشت هفته ی دولت ، فضل الله کفیل ، فرماندار شهرستان اصفهان و تنی چند از مدیران ارشد شهرستان از تصفیه خانه ی فاضلاب شهر هرند بازید کرد . ایشان علت تاخیر در روند این پروژه را کمبود بودجه اعلام کرد و گفت :

(( با توجه به ضرورت اجرای طرح فاضلاب شهرهرند مقرر شد اجرای این طرح در کمیته ی برنامه ریزی شهرستان  مطرح و اعتبارات لازم با هماهنگی و از محل تملک دارایی و استانی تامین و پرداخت شود تا روند ساخت و ساز آن با شدت بیشتر دنبال شود و این طرح در سال آتی به بهره برداری برسد .  ))

همچنین بهره برداری ازمیدان امام رضا علیه السلام اژیه آغاز شد . این پروژه درزمینی به مساحت 25 هزار متر مربع احداث شده است . برای اجرای این طرح  2 هزار تن آسفالت ، 25 هزار متر مکعب خاکبرداری ، 11 هزار متر مکعب خاکریزی ، 3 هزار و 200 متر جدولگذاری و  900 متر لوله فضای سبز و بیش از 3  میلیارد ریال هزینه شده است . این طرح را اداره ی راه و شهرسازی و شهرداری اژیه اجراء کرده اند .

ورودی شهر اژیه ازنقاط حادثه خیز منطقه و اژیه بشمار می آمد که انتظار می رود اجرای این طرح ، حوادث و تصادفات جاده ای را به صفر برساند . در ادامه ، فاز اول پارک فدک شهر اژیه نیز با اعتبار500 میلیون ریال به بهره برداری رسید .

اما آنچه که کشاورزان بخش به دنبال آن بودند ؛ تامین آب کشاورزان و تکمیل کانال های آب درجه سه و چهار کشاورزی در سطح بخش  است . پرداخت خسارات خشکسالی و احقاق حقوق کشاورزان منطقه و حق آبه و حمایت دولت درموضوع خرید محصولات کشاورزی از جمله دانه های روغنی گلرنگ نیز ازخواسته های کشاورزان از فرماندار بود  .

فضل الله کفیل همچنین در بازدید از روستاهای فیض آباد، شریف آباد ، امامزاده عبدالعزیز ، سکان ، هلارته ، پاجیک آباد ، سنوچی ، سیدان ، کلیل و هاشم آباد ، قلعه ساربان ، کمندان ، سیریان ، قلعه عبدالله ، مارچی ، کلیشاد ، سیچی ، مادرکان ، خرم و خورچان مبالغی را از کمیسیون ماده 99 به منظور کمک به روستاهای منطقه اختصاص داد .

فرماندار دراین سفر با چند خانواده ی شهید دیدار کرد و از مقام شامخ شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی تجلیل کرد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه ششم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۷:۵۶ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

از    : شورای حل اختلاف کوهپایه

رونوشت آگهی حصر وراثت

علی قاسمی دارای شناسنامه شماره  11 به شرح دادخواست به کلاسه 92 / 105  از این شورا درخواست گواهی حصر وراثت نموده و چنین توضیح داده که شادروان ولی الله قاسمی امامزاده ای به شماره شناسنامه   326  در تاریخ 30 / 04 / 92 اقامتگاه خود را بدرود گفته ، ورثه آن مرحوم منحصر است به :

4  پسر به نامهای

1 -   علی اکبربه شماره شناسنامه     71     

2 علی       11     

3 -  مهدی     7248   

4 -  محمد     1051

4 دختر به نامهای

1 -  کبری   2

2 طاهره   6    

3 -  رفعت    31   

4 صغری    1165

و یک همسر به نام :

فاطمه  شجاعی جندابه   ۴۲۳

و به جز نامبردگان ورثه ی دیگری ندارد . اینک با انجام تشریفات مقدماتی در خواست مزبور را در یک نوبت آگهی می نماید تا هر کس اعتراض دارد و یا وصیتنامه ازمتوفی نزد او باشد از تاریخ نشر نخستین آگهی ظرف یک ماه به دادگاه تقدیم دارد والا گواهی صادر خواهد شد .

 

دبیر خانه شورای حل اختلاف کوهپایه

[ چهارشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۹:۱۹ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

دانشگــــــــاه بدون کنکــــــــور

**************

دانشگاه جامع علمی کاربردی شهر هرند در رشته های کاردانی (بدون کنکور)جهت مهر ماه ۹۲ دانشجو می پذیرد

1-     حقوق - خدمات قضایی

2-     کاردانی حرفه ای حسابداری - حسابداری واحدهای صنفی

3-     کاردانی حرفه ای حسابداری -حسابداری صنعتی

4-    مدیریت کسب و کار

داوطلبان با هر نوع دیپلم مجاز به ثبت نام می باشند

(مدرک پیش دانشگاهی لازم نیست )

پذیرفته شدگان مرد از معافیت تحصیلی برخوردارمی باشند

ثبت نام از تاریخ ۲۷ / ۰۵ / ۹۲  لغایت ۰۳ / ۰۶ / ۹۲   

با مراجعه به دفتر خدمات ارتباطی یا از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس         www.sanjesh.org      صورت می پذیرد

**************


تلفـن تمـاس و مشـــــــاوره

۸     -      ۶۳۳۴۶۵۶         ۰۳۱۲   

روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی هرند

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ دوشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۲:۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
.
[ دوشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۲:۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

عقــــدی متفــــــــــــــاوت

**************

الحمدالله الذی احل النکاح و حرم الزنا و صلی الله علی خیر خلقه محمد و آله الطاهرین

قال الله تبارک و تعالی  : وانکحوا الایامی منکم و الصالحین من عبادکم و امائکم ان یکونوا فقرا یغنهم الله من فضله والله واسع علیم

النکاح سنتی فمن رغب عن سنتی فلیس منی

ازدواج سنت و قــــا نون من است . هر کس از سنت و قانون من سرپیچی کند از من نیست  .              حضرت محمد ( ص )

و من آياته ان خلق لكم من انفسكم ازواجا لتسكنوااليها و جعل بينكم موده و رحمه ان ذلك لايات لقوم يتفكرون

ازنشانه هاي او اين است كه همسراني ازجنس شما برايتان آفريد تا دركنارآنها آرامش يابيد و درميانتان مودت و رحمت قرار داد . به درستي كه دراين ، نشانه هايي است براي گروهي كه تفكر كنند.

مهریـه حضرت زهــرا ســلام‌الــله ‌‌علیهـــــا

گرچه مهریه ظاهری حضرت زهرا سلام الله علیها را که نبی گرامی اسلام معین نمود ،  مورخین پانصد درهم نوشته‌اند. ولی از آنجا که قبلاً هم ذکر شد ازدواج حضرت امیر و حضرت زهرا سلام الله علیها قبل از اینکه در عالم ظاهر منعقد شود ، درعالم عرش ربوبی این دو زوج به عقد هم درآمده بودند و خدا ، خود ولی این عروس و داماد بود.

‌پیداست که مهر واقعی و معنوی حضرت زهرا هم به دست خداست و او خود عهده دار پرداخت این مهر می‌باشد. چرا که حضرت علی علیه‌السلام آن یگانه مرد روزگار و جان باخته‌ی احمد مختار جان خویش را در راه خدا و ‌دین و رسول خدا در معرض معامله با خدا قرار داد و در این سودا،‌مرضات و رضوان الهی را که سنگین بهاترین کالاست خریدار شد، پس بر خداوند متعال است که تمام امورات حضرت علی علیه‌السلام را عهده دار و ضامن باشد.

خانواده ، کانون عاطفه و مهر و محبت واقعی معرفی شده است و تردیدی نیست که جز مهر و محبت و دوستی و صمیمیّت نمی تواند باعث خوشبختی و سعادت دنیوی و اخروی زوجین بشود لذا شایسته است که مسلمانان به ویژه شیعیان از زندگی حضرت علی علیه السلام و دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه سلام الله علیها الگو بگیرند و زندگی را با مهر و محبت و به دور از نشانه های ظاهری و دنیوی آغاز نمایند و از مسیری که فعلاً به اشتباه در جریان است ، به شیوه و روش اسلامی و مورد نظر علمای دینی برگردانند .

روز گذشته مراسم عقدی ، اما متفاوت در گلستان شهدای روستای دلگشا برگزار شد . شاید این ازدواج برای من و شما درسی باشد که پیروان معصومین سلام الله علیها  ، تلاش می کنند که از زندگی بزرگان دین الگو و سرمشق بگیرند . ما هم که خود را پیرو و علاقه مند به خاندان عصمت و طهارت می دانیم باید ، از زندگی بزرگان دین الگو بگیریم و جدای از تعارف ، این نگرش را از خودمان شروع کنیم و کاری به دیگران و آنچه در دنیای امروز به عنوان مد و تجدد به آن می نگرند ، از آن منظر و دیدگاه نگاه نکنیم .

 

     

 

آقا داماد حسن  رضائی زاده ( دلگشا منطقه ی کوهپایه )  و عروس خانم زهره سیستانی ( روستای سیان منطقه ی جلگه  )  ، آغاز زندگی خود را بر سر مزار شهیدحبیب الله امینی ( دایی آقا داماد ) و دیگر شهدای خفته در گلستان شهدای دلگشا جشن گرفتند . مهرو سنه ی این زوج جوان نیز بر گرفته از مهر و سنه ی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهاست . عمل این زوج به نوعی تجلیل واقعی از مقام شامخ و والای شهید است .

شهداء برای ما نیز عزیز و گرامی هستند و چنانچه اعتقاد قلبی به هدف والای شهداء دارید ، تردیدی نیست که آنها زنده هستند و بر عمل ما نظارت دارند ، پس گفتار ، کردار و اندیشه ی خودمان را بسیجی کنیم تا سعادتمند شویم و نزد خداوند متعال ، نبی مکرم ، امامان معصوم و فاطمه ی زهرا سلام الله اجمعین روسفید و موفق از آزمون باشیم و در جهان آخرت از نعمت های بیکران الهی متنعم گردیم  . ان شاء الله  

مهـــر و سنــــــه ی  این زوج

یک جلد کـــلام الله مجیـــــــــد  ،  آئینـــــه و شمعـــــدان   ،  مهر و سنــــه ی حضرت زهـــرا سلام الله علیهـــــــا   ، 14 سکه ی بهار آزادی به نیابت از  14 معصــــوم پاک صلوات الله اجمعین  

برای این زوج جوان آرزوی بهروزی ، سعادت و موفقیت داریم .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913

[ دوشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۰:۳۶ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

 

محسن هرندی

 

 

[ یکشنبه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۷:۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

مسابقـات فوتســـال جام رمضـــــان

**************

سیزدهمین دوره ی مسابقات فوتسال جام رمضان ، گرامیداشت شهدای بخش جلگه در سه رده ی سنی نوجوانان ، امید و بزرگسالان و با شرکت  26 تیم از مناطق جلگه و بن رود در سالن چند منظوره ی آزادگان شهر هرند در جریان بود ، به پایان رسید و نتایج زیر بدست آمد.

در رده ی سنی نوجوانان :

در رده ی سنی نوجوانان تیم پایگاه بسیج روستای سیان به مقام قهرمانی رسید و تیم کانون مسجد امیرالمومنین هرند به مقام نایب قهرمانی رسید .

در رده ی سنی امید :

در رده ی سنی امید ، تیم امید هرند به مقام نخست و تیم آینده سازان این شهر به مقام دوم رضایت داد.

 

     

 

در رده ی سنی بزرگسالان

در رده ی سنی بزرگسالان  دو تیم پیکار هرند و ثامن الائمه در مقابل هم صف آرایی کردند که دو تیم دروقت قانونی یک بر یک به تساوی رسیدند ولی تیم پیکان در ضربات پنالتی 5 بر 4 به پیروزی رسید و قهرمانی این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد و تیم ثامن الائمه نایب قهرمان شد .

 

     

 

درمراسم اختتامیه که آقایان رضا دهقان رئیس هیئت فوتبال شهرستان اصفهان ، حسنی مسئول کمیته ی انضباطی ، سید هادی موسوی مسئول برگزاری مسابقات آسیا ویژن استان حضور داشتند به تیم های برتر این دوره از مسابقات کاپ قهرمانی ، حکم و جوایز نقدی اعطا شد .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ شنبه نوزدهم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۹:۲ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

عیـد سعیــد فطــر گـرامی بـاد

**************

امیــد که این عیـــد به کام همگـــان باد

تعجیـل فرج ذکر همــه پیـر و جـوان باد

یارب نظـری یوسف زهــرا ( عج ) ز سر لطف

وز پرده برون آیـد و مســرور جهــان باد

«  شعــر :  محمّـد  محمـودی هـرندی   »

خالق من  بهشتی دارد نزدیک و زیبــــا ، دوزخی دارد به گمـــان کوچک و بعیــــد  و به دنبال دلیلی است که ببخشـد ما را ، گاهی به بهــانه ی یک دعــا درحق دیگـــری ، شاید امشب آن شب بی دلیــل و بی نظیرباشـــد ، دعــا گویتــــان هستـــــــم ، دعــــــایم کنیـــــــد .

پیشــاپیش عیـــد سعیــــد فطــــر را به میهمــانان خوان کرم الهـــی ، شمــــــا  عــزیـز و خــــانواده ی محترمتـــان تبریک عرض می نمایــــم .

 

       

 

 

      

 

      

 

 

**************

محمـد    محمـودی هـرندی

خبرنگـار صدا و سیمـا و مطبوعات منطقـه ی جلگـه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶  ۲۱۶  ۰۹۱۳

[ پنجشنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۲۱:۵۱ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ پنجشنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

محفــل انس با قرآن در شاهتـــــور

**************

درآستانه ی عید سعید فطر یک دوره ی مسابقه قرآنی در رشته های قرائت و ترتیل و در دو رده ی سنی  زیر  ۱۵ سال و بالای   ۱۵ سال و با حضور جمعی از علاقه مندان قرآن درامامزاده عبدالعزیز روستای شاهتور برگزار گردید .

در رشته ی قرائت رده ی سنی زیر  ۱۵ سال ،  سید محسن مهدوی  ، محمد جواد منتظری  ، مهدی  قدرتی  و در رشته ی ترتیل ،   صالح محرابی  ،  محمد رسول عبدالهی  و  یونس  توکلی  به عنوان نفرات برتر زیر  ۱۵  سال انتخاب شدند .

 

      

 

در رده ی سنی بالای  ۱۵ سال و در رشته ی قرائت ؛   احمد معتمدی  ،  حسن جبلی   ، مهدی توکلی  و در رشته ی ترتیل نیز ،   ، روح الله منتظری ،  مصطفی قدرتی  ،  مجتبی  قدرتی به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند . نفرات برتر قرآنی به قم و جمکران اعزام می شوند

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

 

[ سه شنبه پانزدهم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۱۵ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

به نام خــــــدا

**************

۱۷  مرداد براهـل قلـم یک روز خوب و ماندگار است

حال و روزمخبرین اندرجهان چون کاریک آموزگاراست 

می نگارند جملگـی ،  تا بازبینی حـق و باطـل درجهـــان

نون و نون والقلـم مایسطـرون ازگفتـه پروردگار است

« سراینده  :   محمــد  محمـــودی هــرندی  »

روز خبرنگـار گرامی بـاد

**************

۱۷ مرداد ۱۳۷۷ ، محمــود صـــارمي خبرنگارخبرگزاري جمهـــــوري اسلامي مستقر در مزار شريف افغانستان، به همراه   ۸    نفر از كاركنان سركنسولگري ايران در اين شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسيدند. اين   ۹    نفر عبارت بودند از

۱   ـ     ناصر ريگي سرپرست

۲   ـ     مجيد نوري تباركي مسئول امور مالي

۳   ـ     محمدناصر ناصري كارشناس امور فرهنگي

۴   ـ     كريم حيدريان كارشناس امور كنسولي‌

۵   ـ     محمدعلي قياسي كارشناس امور كنسولي

۶   ـ     رشيد پارياوفلاح كارشناس امور كنسولي

۷   ـ     نورالله نوروزي كارشناس امور كنسولي

۸   ـ     حيدرعلي باقري كارمند فني

۹   ـ     محمودصارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي

تا مدتها از سرنوشت اين   ۹  نفر گزارشي منتشر نشد، تا اين كه اجساد آنان در يك گور جمعي در خرابه‌هاي پشت كنسولگري به دست آمد. پيكر آنان  ۲۲  شهريور ۱۳۷۷     به تهران منتقل شد و به خاك سپرده شد.

در ميان اين    ۹    شهيد تنها محمود صارمي به سركنسولگري ايران وابستگي سازماني نداشت‌.

صارمي در   ۱۳۳۷     در شهرستان بروجرد به دنيا آمد. تحصيلات ابتدايي و دبيرستان را در بروجرد گذراند و پس از اخذ ديپلم‌، در رشته جغرافياي انساني دانشگاه تهران پذيرفته شد. و چند سال بعد مدرك كارشناسي گرفت. وي در   ۱۳۷۱   ش. به سمت كارشناس متون خبري به استخدام خبرگزاري جمهوري اسلامي درآمد

محمود صارمي، همزمان با كار در خبرگزاري به تحصيل ادامه داد و در   ۱۳۷۳   ش . كارشناسي ارشد رشته جغرافيايي انساني با گرايش روستايي از دانشگاه شهيد بهشتي گرفت

وی  ۱۳  ماه نيز را در جبهه‌هاي جنگ تحميلي عراق عليه ايران در كسوت بسيج حضور يافته بود. وي از دي   ۱۳۷۵     سرپرست نمايندگي خبرگزاري جمهوري اسلامي در كابل افغانستان شد و تا زمان شهادتش به دست عوامل گروه طالبان، خبرنگار صحنه‌هاي بحراني جنگ افغانستان بود.

شورای فرهنگ عمومی کشور به پاس قدردانی از مقام و حرفه ی محمود صارمی ، در اولین سالگرد شهادت وی ، روز  ۱۷ مرداد ماه  را روز (( خبرنگار  ))  نامید .

                            روز خبـرنگــار بر اصحاب رسانه مبارکباد

 

     

 

**************

محمـد    محمـودی هـرندی

خبرنگـار صدا و سیمـا و مطبوعات منطقـه ی جلگـه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ دوشنبه چهاردهم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۳:۲۴ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

پختـن شلــه زرد و شیریـن پلــو

 

**************

 

نذری دادن از اعمال پسندیده و اختیاری است که ما ایرانیان و جامعه ی شیعه به نیّت قرب الهی انجام می دهیم . نذرکننده صیغــه نذر را جاری می کند و نیّت خود را بر زبان جاری می کند . اکثر خانواده های هرندی بر اساس یک سنت دیرینه در روزهای خاص اقدام به پخت نذری ازجمله شله زرد ، ته حلوا یا آش می کنند. 

 

        

 

با رسیدن به شب بیست و هفتم ماه رمضان بسیاری از خانواده های هرندی به پختن شله زرد ( حلوا ) مبادرت می کنند . اعتقادات قلبی مردم نسبت به ائمه ی اطهارعلیهم السلام آنها را ترغیب کرده است که در همه ی احوالات به این بزرگواران متوسل بشوند و از آنها استمداد طلب کنندو حاجت های منطقی خود را بخواهند .

با مهیا شدن شدن امکانات و مواد اولیه شله زرد ، برنج ، روغن ، خلال ، زعفران ، شکر ، نبات و  . . .    و در هنگام مهیا شدم شله زرد ، یکی از افراد خانواده که به قرآن و ادعیه  تسلط دارد . آیاتی از کلام الله مجید و حدیث شیریف کساء را بر سردیگ قرائت می کند و چهارده معصوم پاک را به نام فرا می خواند تا نظر لطفی به آنها و شله زرد بکند ، سپس همه افراد خانواده را یکی پس از دیگری به نام صدا می زنند تا حاجات منطقی خود را طلب کنند .

 

        

 

 

با پخته شدن شله زرد و با استفاده از ظروف چینی یا بعضاً ظروف یکبار مصرف ، آنها را پر کرده و با استفاده از دارچین روی شله زرد را به اسماء ائمه ی اطهار علیهم السلام متبرک کرده و سپس توسط بچه های 10 تا 12 سال و بعضاً خانم خانه ، درب خانه ی اقوام و خویشان و همسایه ها برده و تحویل می دهند . البته شیرین پلو  نیز درهمین شب پخته می شود ولی در خانه های خود مصرف می کنند ولی شله زرد را برای افراد همسایه و اقوام و آشنایان می برند .

 در این روز همچنین شیرین پلو نیز پخته می شود ولی به مصرف خود خانواده ها می رسد .

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه چهاردهم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۴۶ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

راهپیمـایی و سخنــرانی

روز جهــانی قدس در هـــرنـد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

راهپیمـایی و سخنــرانی

روز جهـانی قدس در اژیــه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**************

محمـد   محمــودی هــرندی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

09132165536

[ جمعه یازدهم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۹:۱۵ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هیئت محبـان حضرت ابوالفضــل علیــه السـلام هــــرنـد

برگــزار می کنــــد

**************

همزمــان با ســـالــروز 

شهــادت مولای متقیــان حضرت علـی ابن ابی طـالب

سخنـرانــــــان

حجـج اســلام

 حسینـی هــرنـدی    ،   باقــری   و   عـاشـــوری

مداحــــــان

کربلایی حمید علیمی  ، کربلایی کاظم اکبـری  ، کربلایی هادی یزدانی

مکـــان

مسجــد جامــــع هــــرنــد

زمـــان

یکشنبـــه  ۶ مـرداد همـــراه با نمــاز مغـرب و عشــــاء

به مدت ســـه شب

**************

التمـاس دعــــــا

**************

محمــد   محمـودی هــرنـدی

۰۹۱۳۲۱۶۵۵۳۶

[ شنبه پنجم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۳ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

شـاید برای شمـــا هم اتفـــــاق بیفتــــد

*******   باهــم بخنـــدیم    *******

عباس  . . .   ( از بچه های نائین ) پراید  رسول ( دوستش ) را به قصد خرید سیگـارگرفته و در مسیر به پارک نگین کویر شهرهرند می رود ، جمعیت زیادی در پارک نشسته اند ، ساعت نزدیک  3  صبح است . خانواده های هرندی  که به قصد تفرج و تفریح به پارک رفته بودند ، کم کم برای خوردن سحری پارک را ترک می کنند ، سوار بر ماشین به خانه بازمی گردند.

عباس هم بلند شده و به طرف ماشین پراید حرکت می کند . ماشین های زیادی کنار خیابان و بلوار دانشگاه هرند پارک شده بود . عباس به طرف یکی از پرایدهای پارک شده  می رود و با استفاده از کلید ، ولی به اشتباه درب ماشین را باز می کند ، روشن کرده  و به طرف خانه ی رسول حرکت می کند ، زنگ می زند و وارد خانه می شود . دقایقی می نشیند و برای رفتن به خانه از رسول خداحافظی کرده و به قصد رفتن به خانه پا به کوچه می گذارد . با رسیدن به کوچه ، رسول می پرسد ، عباس ماشین کو !!!

داخل کوچه چندین وسیله ی نقلیه پارک شده بود ، عباس به طرف پرایدی که با خود آورده بود اشاره می کند و می گوید ، اینه ها ، دوستش با تعجب می گیه ، شوخی نکن ، کو ؟؟ عباس دوباره اشاره می کنه ؛ اینه ، پراید سفیده !!!

دوستش ، اینکه ماشین من نیست !!!!! ، و این بار عباس : شوخی نکن ، این نیست ؟!

دراین فاصله حسن ،‌صاحب ماشین پراید هم که ماشینشو به کسی دیگه داده بود وقتی به خیابان می رود که به خانه برگردد ، چون ماشینشا پیدا نمی کنه به دوستش می گه ، ماشینو کجا پارک کردی و دوستش می گه همینجا و اشاره می کنه . ( ماشینی نبود !! )

حسن با کمال تعجب می گه : ماشین نیست ؛ تو فاصله کم و اندک همه جا را با دقت نگاه می کنن ولی خبری از ماشین نیست ، یکی از بچه ها ، دزد برده ، سرقت شده .

در بین دوستان هلهله ای برپا می شود و نفرات پارک با خبر می شوند که پراید حسن ، سرقت شده و هر یک برای بستن راه و پیدا کردن ماشین حسن با وسیله ی نقلیه ی خود به سمتی از هرند حرکت می کنند . یکی طرف کوهپایه ، کسی به طرف جاده قهی ، کسی جاده اژیه و نفری جاده هاشم آباد و دیگری تلفن بزنید کلانتری  44 هرند تا با کلانتریهای منطقه هماهنگ شوند .

حسن و یکی دو نفر از دوستانش بدون رعایت نکات ایمنی ، خلاف جهت ( اصطلاحاً بی دست ) و با سرعت تمام حرکت می کنند تا زدوتر به فلکه ی ورودی هرند برسند . تمامی کوچه پس کوچه های هرند را به دنبال پراید سرک می کشند .

بعد از دقایقی اتفاقاً عباس و دو ، سه نفر از دوستانش برای بازگردانیدن پراید را می بینند که با سرعت به ازبلوار شهرداری به طرف کوهپایه و خارج از هرند حرکت می کنند ، چراغ چراغ چراغ ، بوق ، بوق  ؛ ولی عباس بدون توجه ازآنها عبور می کند تا خود را به پارک برساند .

حسن درفاصله ی ای که می روند تا تقاطع را دور بزنند زمانی می گذرد ، یکی  را با موبایل خبر می کند و بقیه هم همینطور خبردار می شوند تا برگردند  ، عباس حدود 300 یا 400 مترجلوتر از بقیه  حرکت می کند ، درمسیرش کنارخیابان و پارک نگین می ایستد. قدم به پارک می گذارند تا صاحب ماشین را پیدا کنند ، نفرات و دوستان حسن با نشانی که گرفته بودند یکی پس از دیگری به پارک می رسند تا دزد را بگیرند .

رسول ( دوست عباس ) که هرندی بوده به یکباره چندین نفر را می بینه که با توپ پر به طرفش می آیند . ولی چهره ها آشناست ، اونها به قصد گرفتن سارق و کتک زدن . . .  ، ولی به یکباره با رسول و عباس مواجه می شوند که صورتش غمگین ولی ته دل داره می خنده !

رسول ماجرا را تعریف می کنه و همگی می روند تا کنار دوتا پراید می رسند . حسن یکی دوتا خوب و بد کنار هم به عباس می گیه ، چطور متوجه نشدی که ماشینی که آوردی ، اونی نیست که داری می بری ، از داخل ماشین و تفاوت رنگها ، متوجه نشدی ، صندلیا را نگاه نکردی ، از روکش فرمان نباید بفهمی !؟ و خلاصه خیلی حرفای دیگه و تفاوت های ظاهری که ماشین داشت .

عباس با صدای بریده ولی من با کلید درب ماشینا باز کردم ، ماشین هم از خودم نبود که از ظواهر اون بفهمم و جلو می ره و با کلید مجدداً درب ماشین را باز می کنه ، استارت می زنه و  . . . .

دوستی می گفت : بازم ما حسن را کنترل کردیم والا شاید عباس کتک هم خورده بود ، تو این فاصله حدود یک ساعت ، بنده ی خدا ( حسن ) کم حرص و جوش نخورد ، نیروی انتظامی را هم خبر کردیم و شاید تو این فاصله ، اونا هم کلانتریهای دیگه را .

ولی خیلی ها را خنده امان نمی داد و این اشتباه عباس . . .   را با خنده پوشاندند . تا اذان چیزی نمانده بود و جمعیت متفرق شدند تا برای خوردن سحری به خانه برسند !.

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۳۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

گردهمایی مبلغیـن بخـش جلگــــه

**************

مبلغین سربازان گمنام امام زمان در اقصی نقاط ایران اسلامی بلگه در جهانند

گردهمـایی مبلغین بخش جلگه با حضورجمعی از روحانیت منطقه در سالن اجتماعات دانشگاه جامع علمی کاربردی شهر هرند برگزار شد .

 

          

 

در این همایش ابتدا آیاتی از کلام الله مجید تلاوت شد سپس حجت الاسلام مرادی مسئول سازمان تبلیغات بخش جلگه در سخنانی گفت :

(( در منطقه ی جلگه  45 مبلغ دینی کار تبلیغ و پاسخگویی به سوالات شرعی مردم منطقه را عهده دارند که 32 نفر از حوزه ی علمیه قم و  13 نفر دیگر از اصفهان به این مکان عزیمت نموده اند . ))

 

        

 

حجت الاسلام توسلی از دیگر سخنرانان جلسه بود که با اشاره به موقعیت فعلی منطقه گفت :

(( فقر و نداری و روی آوردن به اعتیاد نتیجه بیکاری و فرهنگ غلط از خوشگذرانی است که بعضا دوستان ناباب نیز در آن نقش دارند لذا وجود آب کشاورزی در منطقه می تواند شادی و نشاط را به منطقه بازگرداند و همه ی جوانان مثل سابق به کار و فعالیت و کشت و زرع مبادرت کنند.

 

        

 

حجت الاسلام افضل هرندی امام جمعه سابق هرند و امام جماعت مجتمع حسنیّه هرند هم از جمله سخنرانان این نشیت بود .

وی با اشاره به زندگی امام حسن مجتبی و موقعیت آن زمان گفت :

صلح امام حسن و ایستادگی امام حسین علیه اسلام در مقابل ظلم یزید در یک راستا و با هدف احیاء و گسترش دین اسلام بود ولی متاسفانه گروههای جاهل ، صلح امام حسن را به گونه ای تعبیر می کنند که خدای ناکرده امام معصوم قصوری صورت داده اند ولی هر دو ( امام حسن و امام حسین علیه السلام ) به تکلیف خود عمل کردند تا دین زنده بماند.

 

        

 

حجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند آخرین سخنران جلسه بود .

وی در کلامی گفت :

(( مبلغین سربازان کمنام امام زمان در اقصی نقاط ایران اسلامی بلکه در سراسر جهانند و افزود علیرغم وجود حوزه های علمیه و تربیت روحانی ، ما هنوز به مبلغین بیشتری نیاز داریم تا با اعزام در دورترین نقاط کشور و کشورهای اسلامی ، اسلام راستین را به مردم جهان معرفی کنیم و سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان متولی این رسالت خطیر ، وظیفه دارد تا با شناخت کامل از منطقه و نیاز مردم ، با اعزام روحانی و مبلغ دینی ، کمبودهای معنوی مردم را جبران نماید تا جوانان ما اسیر تبلیغات سوء و تهاجمات فرهنگی غرب نشوند .

 

        

 

امام جمعه ی هرند در بخش پایانی سخنان خود گفت :

(( اگر به قرآن مراجعه نمائیم متوجه می شویم که کمبود آب و نزولات آسمانی ، نتیجه ی گناهان ما ، نپرداختن زکات و بی توجهی به احکام الهی درجامعه است ، آنجائیکه خداوند متعال می فرماید چنانچه گناهان رنگارنگ شد ، بلاهای طبیعی نیز رنگارنگ می شود لذا به احکام الهی احترام بگذاریم تا مورد رحمت پروردگار قرار گیریم . ))

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ پنجشنبه سوم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۳۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

بهـره برداری از  8   واحـد مسکونی خیّرسـاز در شهـرهــرند

**************

به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی علیه السـلام و گرامیداشت هفته ی بهزیستی ، 8  واحد مسکونی با امکانات آب ، برق ، گاز  با هزینه ای بالغ بر 5 میلیارد ریال ، هریک درزمینی به مساحت 150متر مربع و زیر بنای 76  متر مربع در مراسمی با حضور آقای کفیل ، فرماندار شهرستان اصفهان ، دکتر محمد زاده مدیرکل سازمان بهزیستی  ، دکتر صادقی ، آقایان مستولی زاده و طاهری و تنی چند از مسئولین محلی به افراد نیازمندتحت پوشش بهزیستی  شهر هرند واگذار شد .

کلیه ی هزینه ی ساخت این واحدهای مسکونی را آقای دکتر محمد اباذری و همسرش سرکارخانم دکتر زهرا  اعلمی هرندی پرداخت کرده اند.

در مراسمی که به همین منظور درسالن اجتماعات دبیرستان شریعتی هرند برگزار گردید .

ابتداء حجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه ی هرند درسخنانی با اشاره به نظر اسلام درخصوص کمک به افراد بی بضاعت و فقیر جامعه گفت :

(( خداوند متعال ارزش زیادی برای یتیمان و بی سرپرستان جامعه قایل است و گاهی شرط قبولی طاعات و عبادات ما در گرو کمک و مساعدت به افراد کم درآمد و فقیر جامعه است و این یک امتحان الهی است . ))  

 

        

 

در ادامه ی جلسه دکترمحمد زاده هم در سخنانی ازکمک خیّرین درجهت ساخت و ساز مسکن و واگذاری آن به افراد نیازمند جامعه تشکر و قدردانی کرد و افزود :

(( هرگاه ما به هرند آمدیم , بحث افتتاح مکانی با مشارکت خیَرین محلی است و نمونه ی بارز آن ساخت حوزه ی علمیه امام هادی است که مبلغ زیادی را خیرالحاج , حاج محمد امینی و فرزندانش هزینه کردند . در اصفهان هم کمک افراد خیَربه صورت تخصصی است و خیَرین در قالب مسکن ساز , مدرسه ساز , بیماریهای حوزه درمان  , آزاد سازی زندانیان بی گناه و کمک به خرید جهیزیَه و  . . .  است . ))

در ادامه آقای کفیل , فرماندار شهرستان اصفهان با اشاره به کمک های خیَرین در استان و شهرستان گفت :

 

        

 

(( در بررسی های به عمل آمده , بیشترین آسیب های اجتماعی نتیجه ی نیازافراد است که گاه به سمت و سوی کارهای خلاف سوق داده می شوند لذا مسئولین دستگاهها به خصوص مراکز بهزیستی  

و بنیاد مسکن در صورتی که با انبوه سازی بتوانند افراد جامعه را دارای مسکن کنند , این نیاز مرتفع می شود و کاهش های آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد . ))

 

        

 

آقای مستولی زاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان هم در سخنانی گفت :

(( شهر هرند دروقف و کمک به ساخت اماکن عمومی دراستان پیشتاز است و بعد از انقلاب اسلامی بیشتر مکان های عمومی دراین شهر با مساعدت و کمک افراد خیّرساخته و به بهره برداری رسیده است .

 

        

 

درپایان هدایایی به رسم یادبود به دکتر محمد اباذری و سرکارخانم زهرا  اعلمی هرندی و حسنعلی ناظمی اعطاء شد که دکتر اباذری و خانم اعلمی به دلیل فوت مادر دکتر اباذری غایب این مراسم بودند .

درگذشت این مادر ارزنده را به دکتر اباذری تسلیت عرض کرده ، از خداوند متعال برای آن مرحومه طلب آمرزش و مغفرت و برای بازماندگان صبری جزیل و اجری عظیم خواهان و خواستاریم .

جمعیت حاضرپس ازاقامه نمازمغرب و عشاء همراه با فرزندان بی سرپرست خیریه ی حضرت ابوالفضل بر خوان کرم کریم اهل بیت ، حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام اطعام شدند. 

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه دوم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۲۱ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

جشن میلاد امام حسن مجتبی

مسجد آقا جمال الدین هرند

به روایت تصویر

**************

 

 

 

 

[ چهارشنبه دوم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۷:۲۳ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

گرامیداشت میلاد حضرت امام حسن مجتبی

در دانشگــاه آزاد اسـلامی واحــــد هـــــرنـد

**************

درشب میلاد حضرت امام حسن مجتبی ، کریم اهل بیت ، از خدمات پرسنل و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند تجلیـل شد . در این مراسم که حجت الاسلام افضل هرندی ، حجت الاسلام اصل حسینی و تنی چند از کارکنان دانشگاه و خانواده های آنان حضورداشتند ، دکتر خسروی ریاست دانشگاه طی سخنانی با اشاره به موقعیت ممتاز دانشگاههای ایران اسلامی در سطح جهانی گفت :

 

        

 

(( آمار و ارقام منتشر شده از پایگاه اطلاعات علمی تامسون رویترز حاکی از پیشرفت علوم و فنون در ایران اسلامی دارد و مسئولین دانشگاههای ایران با برنامه ریزی و با استفاده از تجارب دانشمندان و اساتیدمجرب کشوربه دنبال تولید علم و رسانیدن ایران اسلامی به رتبه های بهتراست .))

وی در ادامه گفت :

(( ایران اسلامی علیرغم تحریمات چند ساله توانسته است با استفاده از توان علمی دانشمندان جوان خود در سال 1998 یعنی 15 سال قبل رتبه ی 52  تولید علم در جهان را به خود اختصاص داد ولی با تلاش مستمر دانشمندان ایرانی و طبق آمار و ارقام ، ایران اسلامی به رتبه ی  نوزدهم ارتقاء یافته است و این نشان از برتری علمی ایران در بین کشورهای جهان دارد . ))

دکتر خسروی در ادامه گفت :

(( مسئولین کشوری با هدف رسیدن به ایرانی آباد تلاش می کنند تا تولیدات کشور را بازهم ارتقاء بدهند و گزارشات واصله از پایگاه های اطلاعات علمی معتبرجهان ، رتبه ی ایران تا دو سال آتی را تا مقام چهار دنیا دانسته اند لذا دشمنان تلاش وافری نشان می دهند که از پیشرفت علمی ایران جلوگیری کنند که به یاری خدا موفق نخواهند بود . ))

 

        

 

در ادامه جلسه حجت الاسلام افضل هرندی عضو هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند ، امام جمعه اسبق هرند در سخنانی گفت :

(( دراین ماه علاوه بر روزه داری ، تاکید بسیار بر خواندن دعا و خواندن نماز شده است . در روایات آمده که پیامبرمکرم اسلام درهنگام ورود به ماه مبارک رمضان لحن آن حضرت تغییر می کرد و از خدا درخواست می کردند تا آن حضرت را در نماز خواندن ، روزه گرفتن و دعا کردن کمک کند . ))ا

حجت الاسلام افضل در ادامه ی سخنان خود گفت :

(( توجه به دانشگاهها و خواست دانشجویان و مساعدت دولتمردان می تواند ایران اسلامی را دررسیدن به هدف های متعالی مساعدت کند و ایران را در رتبه های علمی بالا با بسیاری از کشورهای مدعی ، همتراز کند و این مقام دور از انتظار نیست ، کما اینکه در این چند سال دانشگاههای ما نشان دادند که توانایی رقابت با بسیاری از کشورهای مدعی و صنعتی را دارند .))

 

        

 

در ادامه جلسه حجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه ی جدید شهر هرند در سخنانی گفت :

(( آنچه برای ما مستدل است اینست که دانشگاههای ما ، اساتید و دانشجویان ما قابل اعتماد هستند و این توانایی را دارند که در سطح دنیا با کشورهای دیگر به رقابت بپردازند . ))

وی جذب و گزینش بیشتر دانشجویان در رشته های مختلف را خواهان شد و افزود :

(( تکریم و احترام به مقام علم ، دانشجویان ما را ترغیب و راه را برای کشور ما همواره می کند تا راحت تر به هدف های بلند علمی و تحقیقاتی برسیم و با کشورهای دیگر در عرصه های علمی رقابت سالم داشته باشیم .))

درپایان جلسه به پرسنل و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند جوایزی به رسم یادبود اعطاء شد و ازآنها بر سر سفره ی کرم امام حسن مجتبی به صرف افطاری و شام پذیرایی شد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه دوم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱:۵ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

پختن شله زرد و شیرین پلو

**************

نذری دادن از اعمال پسندیده و اختیاری است که ما ایرانیان و جامعه ی شیعه به نیّت قربت الی الله انجام می دهیم . نذرکننده صیغه می خواند، یعنی نیّت خود را بر زبان جاری می کند . اکثر خانواده های هرندی بر اساس یک سنت دیرینه در روزهای خاص اقدام به پخت نذری ازجمله شله زرد ، ته حلوا یا آش می کنند. 

با رسیدن به شب بیست و هفتم ماه رمضان بسیاری از خانواده های هرندی به پختن شله زرد ( حلوا ) مبادرت می کنند . اعتقادات قلبی مردم نسبت به ائمه ی اطهارعلیهم السلام آنها را ترغیب کرده است که در همه ی احوالات به این بزرگواران متوسل بشوند و از آنها استمداد طلب کنندو حاجت های منطقی خود را بخواهند .

 

        

 

 

با مهیا شدن شدن امکانات و مواد اولیه شله زرد ؛ برنج ، روغن ، خلال ، زعفران ، شکر ، نبات و  . . .    و در هنگام مهیا شدم شله زرد ، یکی از افراد خانواده که به قرآن و ادعیه  تسلط دارد . آیاتی از کلام الله مجید و ادعیه ی مورد نظر را بر سردیگ قرائت می کند و چهارده معصوم پاک را فرا می خواند تا نظر لطفی به آنها و شله زرد بکند ، سپس همه افراد خانواده را یکی پس از دیگری به نام صدا می زنند تا حاجات منطقی خود را طلب می کنند .

با پخته شدن شله زرد و با استفاده از ظروف چینی یا بعضاً ظروف یکبار مصرف ، آنها را پر کرده و با استفاده از دارچین روی شله زرد را به اسماء ائمه ی اطهار علیهم السلام متبرک کرده و سپس توسط بچه های 10 تا 12 سال و بعضاً خانم خانه ، درب خانه ی اقوام و خویشان و همسایه ها برده و تحویل می دهند . البته شیرین پلو  نیز درهمین شب پخته می شود ولی در خانه های خود مصرف می کنند ولی شله زرد را برای افراد همسایه و اقوام و آشنایان می برند .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ سه شنبه یکم مرداد ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۰ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

مسابقـات فوتســـال جام رمضـــــان

**************

سیزدهمین دوره ی مسابقات فوتسال جام رمضان ، گرامیداشت شهدای بخش جلگه در سه رده ی سنی نوجوانان ، امید و بزرگسالان در سالن چند منظوره ی آزادگان شهر هرند و با شرکت   26 تیم از منطقه ی جلگه و بن رود در حال برگزاری است .

در رده ی سنی نوجوانان :

در رده ی سنی نوجوانان تیم های آینده سازان  1  هرند ، کانون مسجد مصلی ، دهیاری فیض آباد شریف آباد ، وحدت هرند ، عقاب نصف جهان ، کانون مسجد امیرالمومنین ، آینده سازان 2  هرند ، پایگاه بسیج سیان و تیم فوتسال مرحوم اسماعیلی اشکهران حضور دارند.

در رده ی سنی امید :

در رده ی سنی امید 6 تیم فوتسال ؛ همای نوین سیان ، ستارگان هاشم اباد ، هشت ستاره ، امید هرند ، دهیاری شریف آباد و آینده سازان هرند با هم رقابت می کنند.

در رده ی سنی بزرگسالان

در رده ی سنی بزرگسالان نیز  10 تیم ؛ عقاب هرند ، همای نوین هرند ، چدن هرند ، سعادت هاشم آباد ، آوند ، ثامن الائمه ی هرند ، صنایع شیر بصیر ، پیکار هرند ، پاس هرند و المهدی هاشم آباد به مصاف هم می روند .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ شنبه بیست و نهم تیر ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۴۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

بسـم الـلـه الرحمـن الرحیـــــم

کل من علیهـا فان و یبقی وجـه ربک ذو الجـلال و الاکـرام

 

 

 

**************

مشیت الهی بـرایـن تعلق گرفـته کـه بهارفرحناک زندگی را خـزانـی ماتم زده بـه انتظار بنشیند و این، بارزترین تفسیر فلسفـه آفـرینش درفـراخـنای بـی کران هـستی و یـگانه راز جـاودانگی اوسـت.

جناب آقای حسن بقــایی مقـدم

 معاونت محتــرم فنی صـدا و سیمــای مرکز اصفهــان

**************

درگذشت بانوی مکرمه ، همشیره گرامیتان را به شما و خانواده محترم مهدیان هرندی تسلیت عرض نموده ازخداوند متعال برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت و  برای شما و سایر بازماندگان ، صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

                                         ۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳
[ سه شنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۴۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

محفـل انس با قرآن با حضـورقـاری ممتـازمصـر

شیـخ محمـد یحیی شرقـاوی

**************

مهـدیه شاتور( امامزاده عبدالعزیز  )

 

 

 

 

 

  

امامـزاده اسحــاق شهـر هـــرند

 

 

 

 

 

 

[ دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۹۲ ] [ ۲۱:۴۴ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

یک کشتـه و دو زخمی

حاصـل تصـادف پرایـد و پژو 405   GLX

**************

تصادف پراید و پژو  405  GLX  در کیلومتر11 هرند به کوهپـایه ، 5 کیلومتر مانده به کوهپایه ، یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت . دراین تصادف غلامحسین قدرتی شاهتوری راننده ی پژو جان باخت و علی دهقانی قمشانی و محمد امینی هرندی مجروح و به بیمارستان اصفهان انتقال داده شدند . در این سانحه حسن  ناظمی نیز سرنشین پراید بود که خوشبختانه آسیبی ندید .

سروان عسگری ؛ کارشناس پلیس راه سجزی ، علت حادثه را انحراف به چپ هر دو وسیله اعلام کرد .

از خداوند متعال برای شادروان غلامحسین  قدرتی شاهتوری طلب غفران و آمرزش و برای بازماندگان صبری جزیل آرزومندیم .

توضیح اینکه :

 این چندمین باراست که دراین جاده تصادف رخ می دهد و عده ای از خانواده های هرندی و مردم منطقه ، عزیزی را از دست می دهند  ولی متاسفانه مسئولین علیرغم قول مساعد جهت دو بانده کردن آن ، هنوز اقدام عاجلی به منظور جلوگیری از این همه تصادف صورت نداده اند . تردیدی نیست که افرادی که به هر دلیل در کار قصوری دارند ، در روز قیامت پاسخگو خواهند بود .

 

این خبر در حوزه ی فعالیت خبرنگار کوهپایه بوده ولی چون انعکاسی نداشت ، تصمیم به درج آن در وبلاگ سیمای هرند گرفته شد.

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ یکشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۹۲ ] [ ۱۵:۳۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

سالروز تاسیس دانشگـاه آزاد اسـلامی واحـد شهـر هــرند

**************

23 تیرماه سالروز تاسیس دانشگـاه آزاد اسلامی واحد شهر هرند را به ریاست دانشگاه ، اساتید و کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تبریک عرض می نمائیم ، از خداوند متعال برایشان موفقیت ، صحت و سلامتی و بهروزی آرزومندیم . برای دانشجویان نیز پیشرفت و ترقی و توفیق خدمتگزاری به دین اسلام ، نظام جمهوری اسلامی ایران و کشور عزیزمان را آرزو داریم .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

[ یکشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۹۲ ] [ ۹:۰ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

جلسه ی توجیهی اعضای شوراهای اسلامی

منتخبین چهارمین دوره ی شوراهای اسلامی روستایی

**************

جلسه ی توجیهی اعضای شوراهای اسلامی روستایی بخش جلگه با حضور آقای عرب ، کارشناس امور روستایی استانداری اصفهان ، علیرضا حسینی بخشدار جلگه در سالن پیامبر اعظم دانشگاه اسلامی واحد هرند برگزار گردید .

در این جلسه ابتداء آقای حسینی بخشدار جلگه گفت :

(( عدم اطلاع از قوانین شوراها و نداشتن اشرافیت برآن موجب تخلف های اداری می شود و قانون نیز با متخلفان برخورد می کند لذا قبل ازآغاز کارو فعالیت شوراها نسبت به کتاب و قوانین شوراها مطالعه داشته باشید و با آگاهی کامل  به فعالیت شوراها ورود پیدا کنید . ))

 

           

 

درادامه جلسه آقای عرب ضمن تجلیل ازحضورگسترده ی مردم در یازدهمین دوره ی انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره ی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت :

(( صداقت درگفتار، عمل به قوانین شوراهای اسلامی ، بخشنامه های صادره از وزارت کشورو مسئولین مافوق ، مسیر راه شوراهای اسلامی را مشخص می کند و عدول از قانون و استفاده از سلایق شخصی دراجرای قوانین درهیچ شرایطی مجاز نیست . ))

کارشناس استانداری اصفهان در قسمت دیگری از سخنان خود گفت :

(( شوراهای اسلامی مدبر و خلاق از تخصص متخصصین و افراد کارآمد و با تجربه درجهت پیشرفت امور روستا بهره می برند و این یکی از شاخصه های مدیریتی و موفق درهمه ی امور است که ما را در رسیدن به هدف یاری می کند . ))

 

          

 

آقای عرب همچنین به وظایف شوراها در کتاب قانون اشاره کرد و افزود :

(( کار و فعالیت دهیاران مکمل کار شهردار در شهرهاست ، لذا انتخاب دهیارخوب ، کارآمد و فعال توسط شوراهای اسلامی در روستا می تواند باعث رشد و ترقی و توسعه ی فیزیکی و حتی فرهنگ مردم بشود لذا کسانی را انتخاب کنید که سابقه و تجربه ی فعالیت اجرایی داشته باشند تا با همفکری و تعامل ( شورا و دهیار ) کار و فعالیت در روستا در چارچوب قانون زودتر و بنحوه شایسته به هدف برسد . ))

کارشناس امور روستایی استانداری در یک جمله هم به صورت نصیحت به شوراهای اسلامی حاضر در جلسه گفت :

(( از ورود به اموری که به شما مرتبط نیست جداً پرهیز کنید که این کار نه تنها به شخصیت شما لطمه وارد می کند بلکه باعث می شود که مردمی که شما را انتخاب نموده اند ، در خصوص شخصیت و موفقیت شما در امور روستا نیز قضاوت بدی داشته باشند . ))

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ شنبه بیست و دوم تیر ۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ جمعه بیست و یکم تیر ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۳۳ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
<< مطالب جدیدتر ........ مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این جانب محمــــد محمـــــودی هـــــرندی با بیست و شش سال سابقه ی معلمی در مهرماه سال هشتــــاد و هشت به افتخـــــــار بازنشستگی نایل شــــدم .
از سال 1365 تاكنون ( بیش از 29 سال ) نیز در کنار شغل شریف معلمی به عنوان خبرنگــار صـــدا و سیمــا و برخی جراید از جمله موسسه ی کیهــان / روزنامــه ی ایران / روزنامه ی اصفهـــان زیبــــا / روزنامه ی اطـــلاعات / روزنامه ی اصفهــــان امروز / روزنامه ی نصف جهان / روزنامه ی نسل فردا ، رسالت و چندین سایت و خبرگزاری فعالیت دارم .
شماره موبایل

5536 216 0913

031
46403123
46403322

**************ل
وبلاگ سیمـــــای هــــــرند در هشتمین روز از خرداد ماه سال 1387 درفضای مجازی و سایت بلاگفا ایجاد شده است .
این وبلاگ کاملا شخصی است و متعلق به اداره ، نهاد و ارگان و سازمانی نیست و می تواند شامل اطلاعات شخصی و طبق نظر مدیریت تنظیم شود . اما تصمیم گرفتم که اخبار و اطلاعات شهر هرند ، زادگاهم را به عنوان مرکز بخش جلگه به اضافه شهر اژیه و 26 روستای منطقه را در اختیار شما خواننده ی عزیز قرار دهم .
امیدوارم بتوانم با درج به موقع اخبار و اطلاعات و رویدادهای مهم منطقه در جهت اطلاع رسانی گام موثری بردارم . شما دوست عزیز نیز می توانید با ارائه ی پیشنهاد سازنده و قابل اجرا ، ما را در جهت هر چه بهتر شدن آن یاری رسانید .
دوستان عزیز می توانند عکس های قدیمی و خانوادگی که منع قانونی نداشته باشد را از طریق وبلاگ به اشتراک بگذارند.


**************

با ایجاد دو وبلاگ شخصی (( سیمای هرند )) و (( سیمای جلگه )) در فضای مجازی قصد دارم شهر و دیارم را به مردم جهان معرفی کنم و تصور بنده اینست که تا حد زیادی موفق به این امر مهم شده ام زیرا خوانندگان وبلاگ از كشورها و قاره های مختلف در وبلاگ نظر می دهند و درخواست هایی دارند که بنده به نظرات آنها احترام می گذارم و تا جایی كه برایم امكان داشته باشد ، پیگیر خواهم بود و این امر را وظیفه ی خود می دانم .

**************

اطلاعات چندین مجموعه کتاب را نیز تحت عناوین (( سوگواری محرم و صفر و ایام فاطمیه از شهر هرند ، تحت عنوان سیمــــــای هرند )) ‘ (( سیمــای جلگـــــه ، شهر هرند و اژیه و 26 روستای منطقه و مزارع و قلاع موجود در منطقه )) و (( انقــلاب و جنگ و معرفی 74 شهید سرافراز شهرهرنداز جمله سرداران شهید رضا صفار هرندی ، شهید علی اکبر آقابابایی هرندی و شهید مرتضی امینی هرندی )) ، (( معرفی مسجد اعظم روح الله )) ، (( معرفی روستای قهی ، قدیمی ترین روستای منطقه ی جلگه )) ، ((اطلاعات شهر اژیه )) و چندین روستای منطقه ی جلگه را گردآوری نموده ام .


**************

((سیمــــای هـــــرند )) شامل کلیه ی اطلاعات تاریخی - جغرافیایی - علما و بزرگان - مراسم های سنتی عزاداری محرم و صفر و ایام فاطمیه ، آداب و رسوم و در یک جمله همه چیـــز در مورد شهـــر هــــــرند همراه با عکـس های خوب و زیبــا و به یادماندنی است . این اطلاعات در بیش از 850 صفحه A4 تهیه و تنظیم شده است كه خود می تواند چندین كتاب را شامل شود.
از جمله :


1 - كتاب وزین و اطلاعات نحوه ی سوگواری و عزاداری مردم شهر هرند كه زبانزد خاص و عام است و حتی فراتر از استان برای مردم ایران شناخته شده است و بسیاری از علمای دینی شهر هرند را حسینیه ی ایران قلمداد کرده و می کنند که بسیار جای افتخار دارد ، این اطلاعات همراه با عکس های زیبا در 230 صفحه آماده چاپ است .


**************

2 - كتــاب علمــــا ، شخصیت ها و مشاهیرعهد قدیم و جدید ( 140 صفحه ) که شامل زندگینامه و آثار آنهاست .


**************
3 - کتاب « انقلاب و جنگ و معرفی و زندگینامه 74 شهید انقلاب ، جنگ تحمیلی و شهدای مكه » ، ازهرند به همراه خاطرات شهدا و پدر و مادر شهید و خواهر و برادر شهید . همرزمان شهید و . . . ، این کتاب نیز در بیش از 600 صفحه A4 جمع آوری شده است .


**************

4 - کتابی تحت عنوان « حوزه و دانشگاه » که به معرفی حوزه علمیه امام هادی علیه السلام شهر هرند و سه مرکز دانشگاهی به نام های دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر هرند ، دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد شهر هرند و دانشگاه پیام نور و مرکز فنی و حرفه ای از بدو تاسیس تاکنون و رشته های تحصیلی و کلیه ی اطلاعات این سه مرکز علمی اشاره دارد .

**************

5 - معرفی شهر هرند از طریق شعر که در 2100 بیت سروده شده است و به تمامی نكات ریز و درشت و سنت ها و آداب و رسوم شهر مربوط می شود . ابیات شعری هرند از داشته های هرند به صورت توصیفی آماده شده است .
این ابیات که 2100 بیت است ، داشته های شهر از جمله :
موقعیّت جغرافیایی ، جمعیّت ، دین ، نژاد و زبان ، راههای مواصلاتی ، جهت وزش باد ، بلایای طبیعی ، پوشش مردم ، محله های هرند ، روابط با همسایگان ، شهردار و شورا و بخشداری ، ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی ، آفرینش ، مردم شناسی ، توصیه و سفارش كه برگرفته از معانی قرآن است ، مشاغل عهد قیم و جدید ، مساجد و تکایا ، سوگواری ها و عزاداریها ، سنت ها و آداب و رسوم ، ابنیه ی تاریخی ، خیّرین ، علماء دینی و شخصیت ها ، اعیاد اسلامی و ملی ، مهاجرت فرصتی و مهاجرت پذیری و تعلیم و تربیت ، سفر و مسافرت و سفر معنوی حج ، ازدواج ، جشن ها ، چهارفصل در هرند ، عیدنوروز ، شهید ، خیّرین ، طوایف و فامیل های ساکن در شهر هرند ، کشاورزی و دامداری ، گونه های جانوری ، گونه های گیاهی ، خوراکی ها و غذاهای سنتی ، مرگ و میر ، رژیم پهلوی و نظام جمهوری اسلامی ایران ، دعا و نیایش و . . . . سروده شده است كه امیدوارم در شرایط مناسب بتوانم آن را در اختیار علاقه مندان به شهر و دیارم قرار دهم .
اشعاری نیز درخصوص پدر ، مادر ، جنگ و شهداء ، اعتیاد ، معلم ، زندگی ، بهشت و جهنم و چندین رباعی متفرقه و . . .


**************

6 - ابنیه ی مذهبی تاریخی و میراثی هرند . . . ( امامزاده لازم التعظیم حضرت اسحاق ، شاهزاده حیدر ، مساجد جمعه ، ٰ امام خمینی ، ٰ مسجد سادات با قدمت بالای 1100 سال ، چهار باب آب انبار ، خانه های قدیمی ، بازار شهر ، چهارکوچه ، قنوات ، یخچال سنتی و خانه ی دكتر وحید . خانه ی فصیحی ها . خانه ی خاكسار . خانه ی صباغی ها و . . . و تعدادی از برج و باروهای قدیم در شهر


**************7 - کتاب وزین تحت عنوان « سیمـــای جلگــــــه » که به معرفی شهرهای هرند به عنوان مرکز منطقه ی جلگه که البته به اختصار ، شهر اژیه و 26 روستای منطقه و مکان ها و مزارع مسکونی و غیرمسکونی و چند و چندین قلعه ی باستانی در منطقه می پردازد که شامل کلیه ی اطلاعات روستا از جمله کشاورزی ، کاشت ، داشت ، برداشت ، دامپروری و مشاغل خانگی و . . . می شود .این اطلاعات نیز در 620 صفحه A4 جمع آوری و تهیه شده است


**************

8 - تاریخچه و شرح وظایف آنها ادارات ، نهادها و ارگان های انقلاب اسلامی منطقه و شهر هرند به همراه عکس های قشنگ و زیبا از بدو تاسیس .


**************

9 - معرفی شهرک صنعتی هرند و فعالیت های شرکت های شهرک و صنایع و مشاغل ( مسگری ، آهنگری و صنعت ریسندگی عهدقدیم )

**************

10 - معرفی مزارع و هفده رشته قنات اطراف شهر هرند و نحوه فعالیت و محصولات کشت شده در آن به اضافه ی و نحوه دامداری های سنتی سطح شهر

**************

11 - تاریخ هرند شامل چهار قضیه ی تاریخی و روابط شهر هرند با برخی از نقاط ایران ، همراه با معرفی بناهای تاریخی و كهن ( 120 صفحه ) که متاسفانه به علت عدم مدیریت توانمند در سالهای بعد از انقلاب اسلامی و به بهانه ی تجدد و رشد و توسعه ی شهر ، یکی پس از دیگری تخریب و خانه های امروزی جای آنها را گرفت .

**************

12 - معرفی غذاهای سنتی به همراه دستور پخت آن که می تواند در بخشی از اطلاعات یکی از کتاب های فوق معرفی شود .


**************

13 - اخیراً نیز کتاب « شهر اژیه » آماده چاپ شده است که متاسفانه به عللی ( ........... ) ، مسئولین شهر جهت چاپ و انتشار آن هیچ گونه اقدام عملی صورت نداده اند .


**************

14 - معرفی « روستای باستانی قهی » به عنوان قدیمی ترین و باستانی ترین روستای منطقه ی جلگه که خوشبختانه مسئولین و اهالی روستا بسیاری از بنهای تاریخی خود را حفظ و حراست کرده اند و هم اکنون این روستا به عنوان روستای باستانی مطرح است .
این روستا بالاتر از 80 اثر ثبت شده دارد که همراه با عکس و اطلاعات ، آماده چاپ و انتشار است .


**************

15 - کتابی تحت عنوان « روستای شاهتور » نیز مجزا آماده شده است که حدود یکصد صفحه می باشد .

**************

16 - کتابی تحت عنوان « مسجــــــــــد روح الله » ( واقع در خیابان تالار ) ، آماده ی چاپ شده است . در این کتاب ؛ مساجد بزرگ اسلامی از جمله مسجد الحرام . مسجد النبی . مسجد كوفه . مساجد بزرگی كه در پنج قاره جهان وجود دارد . مسجد شیعیان عربستان در حاشیه ی شهر مدینه (( خوشحالم كه سفری به خانه خدا داشتم و عكس هایی نیز از خانه ی خدا . مسجد النبی و .... دارم . 99
این مسجد در طول سی سال و با استفاده از توانمندی های استادمعمارحاج علی حقیقت زاده ( بدون دریافت مزد ) و اهدای زمین توسط حاج احمد آذرانی و تلاش های میرزا حسین جعفری جبلی ساخته شد . ( برای هر سه نفرطلب مغفرت و آمرزش دارم . روحشان شاد باد . )


**************

**************
امیدوارم این چند مجموعه کتاب با توکل به خدا و کمک فرهنگ دوستان در آینده ی نزدیک به چاپ برسد . به امید اینكه در حیات خود برای جامعه ام مفید واقع شوم .

**************

اینجانب در حال حاضر به شغل فیلمبرداری و عکاسی مشغول هستم که البته برای این کار هم مجوز دارم . به امید موفقیت شما دوستان عزیز .

**************
**************

کسانی که علاقه مند هستند به هر شکل ممکن برای چاپ کتابها کمک و مساعدت نمایند ، خواهشمند است با تلفن مندرج در وبلاگ ( 09132165536 ) یا تلفن ثابت 46403322 ( 031 ) و 46403123 تماس بگیرند . ممنون و متشکر

**************
**************

و اما سخنی کوتاه در مورد شهر هرند :
هرند شهری است کوچک درحاشیه ی کویر مرکزی ایران که مردم جهان آن را به بزرگی باورش دارندو از آن به نیکی یاد می کنند ، مردمش ولایتمدار و پیرو شیعه ی اثنی عشری هستند . دین باوری و ولایتمداری مردمش را به دارالمومنین شهره کرده است . این شهر دارای سه محله به نام های : جول آباد ، دربه و کشته ( شهیدیان ) است . نام جول آباد الهام گرفته از شغل مردم این است که بیشتر در ایام به کار ریسندگی و بافندگی اشتغال داشتند . نام محله ی دربه بر گرفته از یکی از دروازه های شهر است و الهام از دربند ، دربستن و نگهبانی دارد و نام محله ی کشته به دلیل لو رفتن محل حضرت اسحاق و کشته شدن آن حضرت به دست عمال المقتدربالله ، حاکم اصفهان دارد . این شهر مدفن حضرت اسحاق بن موسی بن جعفر علیه السلام و شاهزاده حیدر از نوادگان حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام است .
**************
**************
نکته ای حایز اهمیّت اینکه متاسفانه بسیاری از ابنیه ی تاریخی شهر در دهه ی اول انقلاب اسلامی ، دهه ی 1360 و بعد از آن به علت عدم مدیریت افراد بومی و مسئولین شهر به بهانه ی زندگی مدرن و تجدد تخریب و خانه هایی با مصالح امروزی جایگزین شد و امروزه تنها بیست اثر تاریخی در این شهر به چشم می خورد که به ثبت ملی رسیده است که از آن جمله می توان به امامزاده اسحاق علیه السلام ، شاهزاده حیدر علیه السلام ، مسجد جامع ، مساجد امام خمینی و مسجد سادات ، چهارکوچه ، چهارباب آب انبار ، بازار ، یخچال سنتی ، 17 رشته قنات ، خانه ی قدیمی خاکسار ، خانه ی صباغی ها ، چندین برج کبوتر در اطراف شهر و . . . اشاره کرد .
**************
**************
شهر هرند دارای ظرفیت و پتانسیل های زیادی است تا جایی که وزارت کشور در سال 1373 این شهرا که جزو شهرهای پر جمعیت شرق اصفهان است را به عنوان مرکز منطقه ی جلگه انتخاب نمود ، بافت شهری زیبا و شکیل و خیابان های متعدد ، پارک های تفریحی متعدد و فضای زیبا که به منظور آسایش و استراحت مردم شهر در گوشه و کنار شهر ایجاد شده است ،
**************
**************
این شهر دارای سه مرکز دانشگاهی به نام های : دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه پیام نور است . در این سه مرکز دانشگاهی بیش از 3200 نفر از دانشجویان در رشته های مختلف به تحصیل علوم و فنون مشغول هستند .
**************
**************
حوزه ی علمیه ی امام هادی علیه السلام نیز در سالهای قبل توسط خیرالحاج ، حاج محمد امینی
هرندی و پسران ساخته شد و هم اکنون پذیرای دانشجویان طلبه است که از اقصی نقاط کشور و به خصوص از مناطق شرقی جهت آموختن درس طلبگی به این مکان عزیمت می کنند. در حال حاضر بیش از 180 دانشجوی طلبه در حوزه ی علمیه ی امام هادی به تحصیل علم و دانش مشغول هستند . این تعداد روزی از مروجین دینی و ترویج کنندگان اسلام ناب محمدی هستند و شاید تعدادی نیز به خارج از کشور اعزام شوند تا بیداری اسلامی و گرایش به دین اسلام بیشتر و بهتر شکل گیرد.
**************
**************
اقتصاد روان این شهر وابسته به ناوگان حمل و نقل برون شهری و درون شهری است . این شهر دارای بیش از یکهزار دستگاه کامیون و کامیونت و تریلر است که در ناوگان حمل و نقل کشور فعالیت دارند . اکثر خانواده های هرندی از طریق کامیونداری یا شغل های وابسته به آن امرار معاش می کنند .
**************
**************
شهرهرند ، شهری است جوان که اکثر جمعیت آن را نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند . بیش ازدو هزار نفر دانش آموز درمقاطع مختلف تحصیلی این شهر به آموختن علم ودانش و فنون اسلامی مشغولند . شهری است فرهنگی که اکثر قریب به اتفاق جمعیت آن را افراد تحصیل کرده و باسواد تشکیل می دهند .
**************
**************
این شهر در زمان انقلاب از پیشتازان مبارزه با رژیم ستمشاهی پهلوی بود به طوری که بیشترین تظاهرات و راهپیمایی های آن دوره در هرند بر علیه رژیم صورت می گرفت . سردار رضا صفار هرندی ازفعالان گروه هیئت موتلفه ی اسلامی در سال های 40 تا 44 بود . وی با گروه محمد بخارایی ، صادق امانی ، مرتضی نیک نژاد موفق به ترور حسنعلی منصور از سرسپردگان شاه شدند ، کسی که لایحه ی کاپیتولاسیون را برای تصویب به مجلس برد و موفق به رای اعتماد نمایندگان مجلس شاه شد . این گروه موفق به ترور منصور شدند ولی خود نیز شهادت در راه خدا را با دل و جان پذیرا شدند . رضا صفار هرندی در سحرگاه 26 خرداد سال 1344 ، پس از دادگاه فرمایشی شاه ، به شهادت رسید و روح بلندش به سوی ملکوت پرکشید . روحش شاد
**************
**************
درزمستان سال 1357 جمعیت زیادی از مردم شهر هرند ، سوار بر کامیون ها ی خود شدند و راهپیمایی عظیمی در کوهپایه به راه انداختند و موفق شدند پاسگاه این شهر را تسخیر و مجسمه ی شاه و تاج شاهی را از بام پاسگاه به زیر بکشند .
**************
**************
در جریان انقلاب و در تاریخ چهارم آبان ماه سال 1357 حاج حیدر هادیزاده هرندی در خیابان نشاط اصفهان به اتفاق تنی چند از تظاهرکنندگان و معترضان به رژیم به درجه ی رفیع شهادت نایل شد .
**************
**************
این شهر در جریان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی 71 شهید تقدیم کرد و در جریان شهدای مکه نیز یک شهید ، و در جریان بمباران های شهرهای ایران اسلامی کودک خردسال 6 ماهه ی هرندی به نام فاطمه السادات حسینی هرندی در قم به شهادت رسید . به این ترتیب و در جریان یاری رسانیدن به انقلاب اسلامی 74 شهید تقدیم انقلاب کرد که از آن جمله می توان سرداران شهید : رضا صفار هرندی ، حاج اکبر آقابابایی و مرتضی امینی را نام برد .
**************
**************
سلامت و تندرست باشیدو در کنار خانواده به شادی و شادکامی زندگی کنید . ان شاء الله . قربان شما . ما را از دعای خیرتان فراموش نکنید که سخت بدان نیازمندیم
**************
**************
توضیح اینکه دو وبلاگ
« سیمـای هـرند » و « سیمـای جلگـه » کاملا شخصی است و متعلـق به هیچ سازمان ، نهاد و ارگانی نیست و صرفا به منظور اطلاع رسانی در فضای مجـــازی ایجـــاد شده است و اطلاعات وبلاگ نیز طبـــق نظر و رای مدیریت وبلاگ « محمـــد محمــــودی هرندی » درج می شود و می تواند جنبه ی شخصی هم داشته باشد .
امکانات وب
بک لینک فا