بازگشـــايي مدارس و آغاز تحصيـل علـم و دانش

همزمان با هفته ي دفاع مقدس

**************

درآغازين روز از بازگشايي مدارس ، دختران دبيرستان پروين اعتصامي هرند نيز همراه و همزمان با ميليونها دانش آموز سراسر ميهن اسلامي با صف آرايي و قرائت قرآن كريم ، دعا و نيايش ، و تاسي به كلام الله مجيد ، زير قرآن عبور كرده و در سالن نمازخانه ي آموزشگاه تجمع كردند .

مهدي اميني هرندي ، سرپرست اداره ي آموزش و پرورش در ابتدا طي سخناني ضمن تبريك آغاز بهار تعليم و تربيت همراه با هفته ي دفاع مقدس ، از اين روز به نيكي ياد كرد و ياد و نام شهداي انقلاب و شهداي جنگ تحميلي را گرامي داشت و افزود :

(( در بسياري از روايات معصومين از جمله نبي مكرم اسلام ، حضرت محمد مصطفي صلي الله عليه و آله و سلم در فضيلت تعليم و تعلم و يادگرفتن علم و دانش مطالبي عنوان كرد و در يادگرفتن و ياد دادن علم و دانش تاكيد كرد. ))

سرپرست اداره ي آموزش و پرورش درادامه به آرامش و امنيت وصف ناپذير درايران اسلامي سخن گفت و ابراز داشت :

(( شما دانش آموزان در سايه ي امنيّت و آسايش به فكر تحصيل علم و دانش و افتخار آفريني براي كشورمان باشيد و از تجارب ارزشمند همكاران فرهنگي بهره ي لازم را ببريد و خود را به قله هاي رفيع علم و دانش و مدارج علمي برسانيد كه فرصت مناسبي براي شماست . ))

مهدي اميني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به حفظ ايمان با استفاده از حجاب برتر گفت :

(( استفاده ازچادربهترين و برترين نوع حجاب است و گوهري وجودي شما درصدفي ازچشمان نامحرمان و افراد جاهل دورخواهد ماند و درروزقيامت نيز سربلند و سرافراز و روسفيد خواهيد ماند . ))

سرپرست اداره ي آموزش و پرورش همچنين بازگشايي مدارس ، آغاز فعاليت تحصيل علم و دانش را به همكاران فرهنگي  تبريك گفت و از خداوند متعال برايشان آرزوي سلامتي و بهروزي كرد .

در ادامه حجت الاسلام اصل حسيني ، امام جمعه ي هرند در جمع مسئولان و دانش آموزان دختر دبيرستان پروين اعتصامي شهر هرند به مناسبت بازگشايي مدارس و آغاز سال تحصيلي گفت :

(( دانش آموختن و علم آموزي دردنياي امروزدرمقابل كشورهاي غربي كه خواهان عقب نگه داشتن ملت هاي مختلف به منظور تسلط فرهنگي ، سياسي ، اقتصادي ،‌اجتماهي  و نظامي و . . .   هستند ، يقيناً نوعي ازجنگ و مبارزه است كه با شناختي كه ما از اساتيد دانشگاه و معلمان ، دانش آموزان و دانشجويان ايران اسلامي داريم ، مطمئن هستيم كه در اين جبهه نيز موفق عمل كرده و خواهيم كرد تا ايراني آباد و در شان نظام اسلامي را به دنيا معرفي كنيم . ))

امام جمعه ي هرند در ادامه گفت :

(( برنامه هاي هاليوردي با پول و سرمايه ي كشورهاي غربي ، دشمنان قسم خورده ي اسلام و به خصوص ما شيعيان ايران ، با هدف و برنامه و زمينه هاي قبلي به منظورفروپاشي نظام خانواده و سوق دادن آنها به ابتذال و فحشا و فرهنگ بي محتواي غربي است و از زن تنها به عنوان ابزار و رفع شهوت بهره مي گيرند ولي در دين و شريعت اسلامي  از زن به عنوان يك هدف متعالي و انسان ساز و تربيت نسل هاي حال و آينده استفاده مي شود . ))

امام جمعه ي هرند درقسمت ديگر از بيانات خويش خطاب به دانش آموزان دختر و راههاي مبارزه با دشمنان اشاره كرد و گفت:

(( راه مبارزه با فحشا و منكرات و دسيسه و توطئه هاي دشمن ، رعايت اخلاقيات و حفظ حجاب و عفاف و اجراي احكام الهي و دستورات قرآن است كه درتمامي وصيت نامه هاي شهداء نيز توصيه و سفارش شده است . شكي نيست كه اجراي مسايل اخلاقي اسلامي است كه ما در مقابل تمامي دسيسه هاي دشمنان ، موفق مي كند و ما با عمل به دستورات قرآن و معصومين سلام الله عليها ، جامعه اي آرماني و در شان دين مبين اسلام به جامعه ي انساني تحويل خواهد داد . ))

امام جمعه ي هرند در ادامه گفت :

(( نظام ما بر گرفته از نظام ولايت است ، نظامي برگرفته از نظام طالباني و داعشي و وهابي نيست كه زن را به عنوان يك ابزارو وسيله ي شهوت راني معرفي مي كند ، فقاهت مي گويد زن بايد در وسط ميدان مبارزه باشدكه مهمترين نقش زن ، همان تربيت نسل با هدف هاي متعالي است  ، دين ما و شريعت ما به زن بيش از هرنظام و ديني بها داده است لذا با تذهيب نفس و مبارزه با زشتي ها و بدي ها مي توان يك جامعه ي اسلامي ايجاد كرد و آن را به نهضت قائم آل محمد متصل ساخت . ))

حجت الاسلام اصل حسيني همچنين گفت :

((  آنچه ما را خوشحال و خرسند و سرافراز مي كند موفقيت دانش آموزان و دانشجويان ما در المپيادها و محافل علمي است كه به كارنامه ي زرين ايران اسلامي مي افزايد و ما را در دنيا به عنوان يك كشور مستعد و با فرهنگ غني از فرهنگ اسلامي و ديني معرفي مي كند . ))

درخلال برنامه ها ، دانش آموزان با اجراي برنامه هاي شاد و مفرح ، دكلمه و مطالب جذاب و شنيدني فضاي آموزشي را با تبسم و خنده آراستند تا در يك روز شاد و به يادماندني ، كلاس هاي آموزشي را  با نام و يادخدا آغاز كنند .

 

 

 

 

 

 

 

 

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه 1 مهر1393 | 5:38 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

 

ياردبستـاني من ، با من و همـراه مني

**************

ياردبستــاني من ، با من و همــــراه مني 

چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی
حک شده اسم من و تو، رو تن این تخته سیاه
ترکه ي بیداد و ستم، مونده هنوز رو تن ما
دشت بی‌فرهنگی ما، هرزه تموم علفاش
خوب اگه خوب، بد اگه بد، مرده دلای آدماش
دست من و تو باید این، پرده‌ها رو پاره کنه
کی می‌تونه جز من و تو، درد ما رو چاره کنه؟
یار دبستانی من، با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی
حک شده اسم من و تو، رو تن این تخته سیاه
ترکه ي بیداد و ستم، مونده هنوز رو تن ما
یار دبستانی من، با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی
حک شده اسم من و تو، رو تن این تخته سیاه
ترکه ي بیداد و ستم، مونده هنوز رو تن ما
دشت بی‌فرهنگی ما، هرزه تموم علف‌هاش
خوب اگه خوب، بد اگه بد، مرده دلای آدماش
دست من و تو باید این، پرده‌ها رو پاره کنه
کی می‌تونه جز من و تو، درد ما رو چاره کن؟
یار دبستانی من، با من و همراه منی
چوب الف بر سر ما، بغض من و آه منی
حک شده اسم من و تو، رو تن این تخته سیاه
ترکه ي بیداد و ستم، مونده هنوز رو تن ما

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمـا و مطبوعات منطقـه ی جلگـه ( هـرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : دوشنبه 31 شهریور1393 | 10:38 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

دحوالارض چیست؟

**************

بیست و پنجم ذیقعده، هم زمان با دحوالارض یعنی گسترش یافتن زمین است. از امیرالمومنین ـ علیه السلام ـ روایت شده است که فرمودند:

«نخستین رحمتی که از آسمان به زمین نازل شد، در بیست وپنج ذی القعده بود. کسی که در این روز روزه بگیرد و شبش را به عبادت بایستد، عبادت صد سال را که روزش را روزه و شبش را عبادت کرده است خواهد داشت

همچنین در برخی از روایات این روز به عنوان روز قیام امام زمان مهدی موعود(عج) معرفی شده و خاتم المحدثین، شیخ عباس قمی (ره) روز دحوالارض را از چهار روز معروفی ذکر کرده که روزه آن ثواب هفتاد سال عبادت را دارد

روز دحوالارض از روزهای پر برکت خدا برای بندگان سالک الی الله

در کتاب شریف «المراقبات» روایت است که امام رضا ـ علیه السلام ـ فرموده اند:
در شب بیست و پنجم ماه ذى القعده حضرت ابراهیم (ع) و حضرت عیسى (ع) متولد شده اند.

در این روز، رسول خدا ـ صلى الله علیه و آله ـ به قصد حجة الوداع از مدینه با یكصد و چهار هزار یا یكصد و بیست و چهار هزار و حضرت فاطمه (ع) و تمامى اهل بیت خود از راه شجره به مکه عزیمت نمودند.

توبه، استغفار، عبادت و شب زنده داری از اعمالی است که در شب دحو الارض سفارش و تأکید بسیاری برای انجام دادن آنها شده است.

شب و روز دحوالارض نمازها و ادعیه مخصوصی دارد که کیفیت آنها در کتاب مفاتیح الجنان مرحوم شیخ عباس قمی (ره) آمده است.

معنای دحوالارض

«دَحو» به معنای گسترش است و برخی نیز آن را به معنای تکان دادن چیزی از محلِ اصلی اش تفسیر کرده اند. منظور از دحوالارض (گسترده شدن زمین) این است که در آغاز، تمام سطح زمین را آب های حاصل از باران های سیلابیِ نخستین فراگرفته بود. این آب ها، به تدریج در گودال های زمین جای گرفتند و خشکی ها از زیر آب سر برآوردند و روز به روز گسترده تر شدند

از سوی دیگر، زمین در آغاز به صورت پستی ها و بلندی ها یا شیب های تند و غیرقابل سکونت بود. بعدها باران های سیلابی مداوم باریدند، ارتفاعات زمین را شستند و دره ها گستردند. اندک اندک زمین هایِ مسطح و قابل استفاده برای زندگی انسان و کشت و زرع پدید آمد. مجموع این گسترده شدن، «دَحو الارض» نام گذاری می شود

برنامه های معنوی

زمین، گاهواره زندگی انسان و همه موجوداتِ زنده است، که با تمام کوه ها، دریاها، درّه ها، جنگل ها، چشمه ها، رودخانه ها، معادن و منابع گرانبهایش، نشانه ای از نشانه های آفریدگار به شمار می آید که آن را گسترانیده است. روز دحوالارض ـ روزگسترش زمین ـ روز بسیار مبارکی است و آداب و اعمال ویژه ای دارد؛ ازجمله

1 -  روزه داشتن که ثواب هفتاد سال عبادت را دارد.

2 - احیا و شب زنده داری شب دحوالارض که برابر با یک سال عبادت است.

3 -ذکر و دعا.

4 -  انجام غسل به نیت روزِ دحوالارض و نماز مخصوص آن

دحوالارض در قرآن

در قرآن کریم به دحوالارض اشاره شده است. خداوند در آیه 30 سوره نازعات می فرماید: «و زمین را پس از آن (آفرینش آسمان و زمین) گسترش داد». بر پایه نظر بیشتر مفسران، منظور از «دَحیها» در این آیه، همان دحوالارض است

دعای روز دحوالأرض

یکی از برنامه های پیشنهادی در روز مبارک گسترده شدن زمین، خواندن دعای ویژه این روز است. در بخشی از این دعا، به مسأله دحوالأرض چنین اشاره شده است: «ای خدایی که خانه کعبه را گسترانیدی و دانه را شکافتی و سختی را برطرف ساختی، از تو می خواهم در این روز از روزهایت که حق آن را بزرگ نمودی، هر گرفتاری و مشکلی را برطرف سازی»

ذیقعده؛ ماه حرام :

ماه ذیقعده اولین ماه از ماه‌های حرام است. ماه‌های حرام زمان‌هایی هستند که جنگ در آنها ممنوع بوده و احکام ویژه‌ای نیز از جهت شرعی و فقهی دارند.

اما استفاده اخلاقی و تربیتی که از این حکم می توان كرد، این است که: «اگر جنگ و نزاع میان مردمان در این ماه حرام شده است» حتما منازعه و محاربه با خداوند باید بیشتر مورد نفرت قرار گیرد؛ بنابراین، شایسته است انسان مومن در این ماه ها بیشتر به فکر باشد تا اندیشه و اعضای او با گناه و معصیت، به مخالفت با خداوند برنخیزد.

مناسبت های دیگر این روز

گذشته از واقعه دحوالارض، رویدادهای دیگری نیز در این روز رخ داده اند که اهمیت آن

را دوچندان کرده اند؛ از جمله:

میلاد ابوالانبیاء حضرت ابراهیم علی نبینا و آله و علیه السلام.

 میلاد حضرت عیسی مسیح ـ علیه السلام.

 خروج رسول اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ از مدینه به همراه هزاران حاجی به سوی مکه، به قصد حجة الوداع. در این سفر وجود مقدس امیرالمؤمنین و حضرت زهرا ـ سلام الله علیهما ـ و نیز همه همسران و بسیاری از اصحاب پیامبر (ص) نیز ایشان را همراهی می‌کردند.

 در روایتی نیز آمده است که قائم (عج) در همین روز قیام خواهد کرد

زیارت حضرت امام رضا ـ علیه السلام ـ بهترین و با فضیلت‌ترین عمل مستحبی این روز است

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

 

 تاريخ : یکشنبه 30 شهریور1393 | 8:36 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |
به زودي تاريخ : جمعه 28 شهریور1393 | 21:12 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

نماز جمعـه ي اين هفتـه ي شهــرهــرند

28 / 06 / 1393

**************

نمـاز جمعــه ي اين هفته ي شهــر هــرند به امامت حجت الاســلام نيكـوكـلام ، امام جمعــه ي موقت اين شهــراقامه شــد .

 

خطيب جمعه دربخشي ازخطبه ي دوم با اشاره به بازگشايي مدارس و آغازتحصيل علم و دانش گفت :

(( خانواده ها بايد در قبال فرزندان خود احساس مسئوليت كند ، شكي نيست كه اگر فرزند صالح تربيت كرديم تا پايان عمر دراعمال نيكي كه انجام مي دهد،  سهيم هستيم و چنانچه خداي ناكرده سراغ گناه و معصيت رفت ، درگناه او شريك هستيم .))

امام جمعه ي هرند در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به هفته ي دفاع مقدس گفت :

(( امنيت ، آسايش و آرامش حاكم بر ايران اسلامي ، نتيجه جانفشاني حافظان دين و وطن درطول 8 سال دفاع مقدس و بعد ازآن است ، لذا در كشورهاي همسايه ناظر و شاهديم كه گروهك هاي منحرف ازجمله داعش ، چگونه آسايش مردم را سلب كرده و جان مردم را مي گيرند و مردمي را آواره و مضطرب كرده اند ،  ولي مردم ما بحمدالله و به لطف جانفشاني نيروهاي نظامي و انتظامي در آسايش و راحتي به زندگي ادامه مي دهنـــد .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمـا و مطبوعـات منطقـه ی جلگـه ( هـرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : جمعه 28 شهریور1393 | 15:32 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

غبارروبي و عطرافشاني مرقد مطهر امامزاده اسحاق

**************

درمراسمي با حضوراكبر مسئول اداره ي اوقاف بخش هاي جلگه و جرقويه ، عليرضا  حسيني ، بخشدار جلگه . شهبازي ، شهردار هرند و تني چند از هيئت امناي امامزاده ، مرقد مطهر امامزاده اسحاق عليه السلام غبارروبي و عطرافشاني شد و مبلغ  104 ميليون و  500 هزار ريال به انضمام دو قطعه طلا به ارزش تقريبي  4  ميليون ريال از نذورات مردمي جمع آوري شد تا صرف هزينه هاي جاري امامزاده گردد .

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه 26 شهریور1393 | 18:35 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

فراخوان گردان الزهــرا ســلام الـلـه عليهـــا

**************

در آستانه ي فرارسيدن هفته ي دفاع مقدس ، فراخوان گردان هاي الزهرا سلام الله عليها متشكل ازحوزه ي هاي ريحانه النبي و پايگاه فاطمه الزهرا سلام الله عليها شهر هرند به منظور دستيابي  به آخرين اخبار و اطلاعات روز و مقابله ي احتمالي با دشمن و ناآرامي هاي خياباني تشكيل شد .

درفراخـوان يكروزه  ،  نيروهـــاي تحت امر حوزه هاي ريحانه النبي و فاطمه زهرا سلام الله عليها شهر هرند ( ويژه ي خواهران ) ، ، نيروهاي تحت امر با نحوه ي مقابله با دشمن ، ناآرامي هاي خياباني و امدادرساني به  نيروهاي خودي آموزش هاي لازم را فراگرفتند .

 

 

 

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه 26 شهریور1393 | 13:6 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

دفاع مقدس

يادآور دلاورمرديهاي رزمندگان درمقابله با دشمنان اسلام و ايران عزيزاست.

**************

(( جنگ تمام نشده است و تنها نحوه و آرايش دشمن درمقابله با اسلام و نظام مقدس جمهوري اسلامي از جنگ سخت به جنگ نرم  تغيير كرده است و هوشياري دانشجويان ، دانش آموزان ، ملت و دولتمردان ايران اسلامي مي تواند دراين امتحان ما را سربلند و دشمن را بارديگرشكست دهد. ))

اين مطلب درجلســه ي ستاد بزرگداشت هفتـــه ي دفاع مقدس بخش جلگه عنوان شد و برلزوم برگزاري رزمايش گردان بيت المقدس و آمادگي دفاعي  ، غبارروبي گلزار شهداء ، ديداربا خانواده هاي معظم شاهد و برگزاري نمايشگاهي از آثار شهداء در مراكز آموزشي و مراكزعلمي به خصوص سه مركز دانشگاهي هرند ، به منظور شناخت بيشتر ازارزش هاي دفاع مقدس تاكيد شد  .

در ستاد هفته ي دفاع مقدس ، حاضرين نقطه نظراتي را پيرامون بهتر برگزاري اين هفته به جلسه ارائه دادند كه از آن جمله :

دستاوردهاي دفاع مقدس را جهت اطلاع و آگاهي نسل آتي حفظ كنيم .

اعزام نيروهاي راهيان نور به جبهه هاي حق عليه باطل از  15 مهرماه  به منظور آگاهي از نحوه رزم دليرمردان و رزمندگان اسلام در مقابل دشمنان

معرفي شهداء انقلاب و دفاع مقدس  به نسل آتي

معرفي و بيان وقايع انقلاب  در كلاس هاي درس و مراكز علمي و دانشگاهي

فلسفه ي نامگذاري خيابان ها ، كوچه ها و اماكن مذهبي و  . . .  به نام شهداء

نصب بنر و پلاكارد هاي متناسب با هفته ي دفاع مقدس و تعويض پرچم هاي گلزار شهداء

برگزار يادواره ي شهداء و گرامي داشت نام و ياد شهداء

برگزاري كلاس ها و جلسات نهضت روشنگري به منظور بصيرت افزايي به نيروهاي بسيجي

 

برگزاري نمايشگاه دستاورهاي انقلاب در سه مركز دانشگاهي هرند

همايش حجاب و عفاف در سطح منطقه

برگزاري همايش پشتيبانان جنگ ديروز و پرچمداران جنگ امروز

كوهگشت حلقه هاي صالحين

پياده روي خواهران بسيجي

برگزاري مسابقات فرهنگي با موضوعات مرتبط به هفته ي دفاع مقدس

برگزاري مسابقات نقاشي در سطح نوجوان و جوانان سطح منطقه

بيان تاكتيك ها و نحوه ي عمليات هاي رزمندگان در طول دفاع مقدس

درج اخبار و اطلاعات اين ايام از طريق صدا و سيما و وبلاگ هاي سيماي جلگه و سيماي هرند

غبارروبي و عطرافشاني گلزار شهداء در سطح منطقه

ديدار از خانواده هاي معظم شاهد منطقه

مشاوره مذهبي در مساجد منطقه

شركت روساي ادارات و نهادهاي انقلاب اسلامي در جلسات و محافل هفته ي دفاع مقدس و ارائه گزارشي از فعاليت هاي هر اداره يا نهاد به بخشداري و  . .

پيگيري امور جاري كشور از طريق رسانه هاي جمعي و فضاي مجازي توسط رده هاي بسيج

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه 26 شهریور1393 | 13:6 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

اشك غـم ريزد زچشمـــم درعزايت اي اخـا

محفل ما سوت و كوراست و سرايت اي اخا

خون چكدازديده هرشب تا سحرازچشم ما

پركشيـدي ازمشهــد سـوي خدايت اي اخا

                       «  مصطفي »

بقـاء مختـص ذات خـداست

**************

شكي نيست كه ازابتداي خلقت ، حیات انســان با درد و رنج و غم و غصه توام بوده است و در طول مسير زندگي بشر ، گاه اتفاقاتي بروز و ظهور پيدا مي كند که باور آن بسیارسخت و دشوار به نظر می رسد ، به ويژه مرگ افرادي كه برايت عزيز باشند و تو با خاطرات خوبي آنها زندگي مي كني.

همه ي اتفاقات عالم ، تقدیر و مشیّت الهی است و همه ی ما در مقابل تصميم و اراده ي ذات اقدس احدیّت ، تسلیم و راضی به رضای او هستیم .اینک که مشيّت الهي به نام خادم الحسین و زائرقبرعلي بن موسي الرضا

مرحوم شــادروان ،

علي اصغر  محمــودي هـــرندي

**************

 

 

**************

رقم خورد و دراوج ناباوری ، او را ازما جـدا کرد و ما را درفراغش دلسوخته و پریشان ساخت ، شما عزیزان که با گل وجودتان تسکین بخش دلهای سوخته ما دراین روزهای غم درهجران و فراق یارسفر کرده مان بودید ، بودن شما و یاریتان ، آرام کننده ی دریای متلاطم دلهای بی قرار و اندوهبار خاندان مصيبت ديده و داغدارمحمــودي هـــرندي بود .

او پدري دلسوز ، برادري مهربان و محب دوستان و آشنايان بود كه درايام فرخنده ي جشن ميلاد هشتمين امام ، حضرت علي بن موسي الرضا عليه السلام و جهت عرض ارادت و حضوردرمراسم جشن ميلاد آن امام رئوف به مشهد سفر كرده بود ، لذا دراين سفر دعوت  حق را لبيك گفت و به ديار باقي شتافت و جمعيت زيادي را عزادار و مصيبت زده كرد.

چیزی که دراین میان تسکین بخش الام و دردهاي دل بي قرارمان است ، همدلی و همدردی اقوام ،  همنوع و غریبه و آشناست که مرهمی بر زخم دل پریشان صاحبان مصیبت است .

صدها تشکر و سپاس خاندان بزرگ محمودي هرندي ، نثــارقدوم پرمهرو محبت شما دوستان و آشنايان كه ازتهران بزرگ ، اصفهان ، قم ، جيرفت (به ويژه خانواده ي پارسا ) ، شهرآمل ( خانواده آقاجاني و فاني ) ، شهر كرد، شهرهرندو شهرها و روستاهاي منطقه ي جلگه و مناطق همجوارابرازهمدردي نمودي و با گل وجودتان درمراسم تشييع ، تدفين خادم الحسين و زائرقبر علي بن موسي الرضا شركت نموديد و با اهداء تاج گل ، پلاركارد، بنر، تابلو ، پيامك و درج دروبلاگ سيماي هرند با كانون داغدار همدردي نموديد ، ازخداوند متعال برایتان آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی و موفقیّت و بهروزی مسئلت دارد .

امیدواریم بوستان خرّم زندگیتان از گزند حوادث تلخ روزگار درامان باشد و پیوسته در آرامش و صلح و صفا درکنارکانون گرم خانواده به حیات مفرح و شادی بخش ادامه دهید و پیوسته شاداب و خرّم زندگی کنید و به شادي و زيارت باشيد و ما بتوانيم قطره اي از بذل محبت شما عزيزان را در شاديها و بازگشت از عتبات عاليات جبران كنيم .

ان شــــــاء الــلـــه

**************

 

خـانـدان محمــودي هـرنديتاريخ : جمعه 21 شهریور1393 | 23:34 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

اشكـم ازديده روان و غم پنهــان دارم

جگرم سوخت زغم، حال پريشان دارم

داغ تو جان برادربه دل آتش زده است

سوزدل بين زفراقت غم هجــران دارم

                                «  مصطفي  »

بقـاء مختص ذات خـداست

**************

با نهايت تاسف و تالم

درگذشت نابهنگام برادري دلسوز و مهربان مرحوم مغفـور شادروان

علي اصغر محمـودي هـرندي

زائر علي بن موسي الرضـا و خـادم الحسين عليــه السلام

را به اطلاع كليـه ي دوستــان و آشنايـان مي رســاند.

مجلس ختم شـادروان :

دوشنبــه   17 / 06 / 1393

 از سـاعت 30 : 3  بعد از ظهـر الي 6 بعـد از ظهـر

مكان : بيت العبـاس شهــر هــرند

سه شنبــه  18 / 06 / 1393

از ساعت  30 : 8  صبح الي  30 : 11

 بعد از ظهر از ساعت 30 : 3 الي 6 بعد از ظهر

مكان : بيت العبـاس شهــر هــرند

چهارشنبه  19 / 06 / 1393

از سـاعت  30 : 3   بعـد از ظهــر الي 6 بعـد از ظهـر

مكان : بيت العبـاس شهــر هــرند

ضمنا مراسم روحبخش دعاي كميل پنج شنبه مورخ 20 / 06 / 1393 بعد ازنمازمغرب و عشاء درمسجد مصلي خاتم الانبيـاء به ياد شادروان علي اصغر محمودي هـــرندي برگزار مي گردد .

مراسـم هفتميــن روز

**************

به مناسبت هفتمين روزدرگذشت شادروان مرحوم علي اصغر  محمودي هرندي ، روز جمعه مورخ  21 / 06 / 93  از ساعت  30 : 15 الي 30 : 17 بعد از ظهر در بيت الحسين عليه السلام شهر هرند برگزار مي گردد و سپس بر سر مزار آن عزيز سفر كرده در وادي خاموشان بهشت اسحاق به سوگ مي نشينيم.

**************

حضور سروران معظم ؛

موجب شادي روح آن عزيز و تسلي خاطر بازماندگان خواهد بود

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : شنبه 15 شهریور1393 | 23:0 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

علی  محـرابی شـاتوری 
 پدر دو شهیــد حسن و محمــــددعوت حق را لبیک گفت

**************

علی محرابی شاتوری ، پدرشهیـــدان حسن و محمد از شهدای  8 سال دفاع مقدس ، پس از سالها تحمل درد و رنج ناشی از بیمـــاری و کهولت سن درسن 91  سالگی دعوت حق را لبیک و به شهیـــدانش پیوست.

پیکراین پدرارزنده و ولایتی ، بردستان پرمهر مردم ولایتی دهستان امامزاده عبدالعزیز و منطقه ی جلگه تشییع و در جوار دو شهیدش ( حسن و محمد ) به خاک سپرده شد . 

محمد در نوزدهم بهمن ماه سال  64  در منطقه ی فاو و در سن  21 سالگی و حسن  درپنجم اسفندماه سال 65 در منطقه ی شلمچه و در سن   22 سالگی  به درجه رفیع شهادت نایل شدند . روحشان شاد 

**************
محمــد   محمــودی هـرندی 

خبرنگارصدا و سیمــا و مطبوعــات بخش جلگـــه ( هــرند)
Mahmoudiharandih33@yahoo.com

0913   216   5536تاريخ : چهارشنبه 12 شهریور1393 | 16:13 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

مهندس مجلس آرا در جمع مسئولين بخـش جلگـــه

**************

سياست كميته ي امداد امام خميني درپرداخت وامهاي خوداشتغالي در راستاي توانمند سازي خانواده هاي مددجويان تحت پوشش اين نهاد است و خرسنديم كه در سال 1392  ، بيش از 5 هزار و  700 نفرازمددجويان كميته ي امداد امام خميني ، با گرفتن وام هاي خوداشتغالي و موفقيت در اجراي طرح خود ، با توانمندي و رضايت كامل ازليست مددجويان كميته ي امداد خارج شدند كه اين نشان از موفقيت طرحهاي كميته ي امداد و نظارت كارشناسان است و اين رويكرد همچنان با شدت و قوت ادامه خواهد يافت.

 

مهندس مهدي مجلس آرا مديركل كميته ي امداد حضرت امام خميني استان اصفهان درجمع مسئولان بخش جلگه اين مطلب را گفت و افزود :

(( كميته ي امداد امام خميني با جذب كمك ها و مساعدت خيّرين استان و حتي فراترازاستان به منظورتوانمندسازي افراد تحت پوشش اين نهاد، از تمامي ظرفيت هاي خود درجهت رسيدن به اين هدف استفاده خواهد كرد .))

 

دراين سفر آقايان : ملكوتيخـواه ، معاون اشتغال و خودكفايي . بنايي ، مدير نظارت و بازرسي و رسيدگي به شكايات . اخلاقي رئيس اداره روابط عمـومي ، علي جعفري مديركميته ي امداد شهرستان. صفري، رئيس اداره خوراسگان ، بخشدار جلگه ، شهردار هرند ، رجبعلي جعفري رئيس شوراهاي روستايي بخش جلگه ، مرادعلي خان آبادي ، شوراي شهر هرند و تني چند از مسئولين حضور داشتند .

عليرضا حسيني ، بخشدارجلگه نيزدرسخناني به نقش خيّرين درشهرهرند و منطقه اشاره كرد و افزود :

(( خوشبختــــانه شهـــرهــرند خيّريني دارد كه با ساخت و سازمكانهاي عام المنفعه ازجمله ؛ حوزه ي علميه امام هادي عليه السلام هرند. مجتمع مذهبي حضرت ابوالفضل . مســـاجد . تكايـــا . حسينيه ها و مدارسي  و حتي كمك و مساعدت جهت ساخت مراكزعلمي و دانشگاهي را جهت تربيت نسل آتي همت گماشتند كه قابل تقديراست و مي توان با مديريت صحيح درجهت فقرزدايي و كمك و مساعدت به افراد كم درآمد جامعه از وجود آنها بهره گرفت . ))

درخواست اداره شدن ( شاخه اصلي ) ، كميته ي امداد حضرت امام خميني منطقه ازجمله درخواست هاي مسئولين ازمهندس مجلس آرا، مديركل كميته ي امداد امام خميني استان بود كه قول پيگيري ازطريق تهران را دادندو اضافه كردند كه نظراستان نيزدراين راستا مثبت است و اميدواريم اين امر درآينده ي نزديك محقق شود .

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه 11 شهریور1393 | 15:53 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : یکشنبه 9 شهریور1393 | 10:49 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

هفتــه ي دولت و غبــارروبي شهــــداء

**************

همزمان با گراميداشت هفته ي دولت جمعي از روساي ادارات و نهادهاي دولتي بخش جلگه به اتفاق امام جمعه و بخشدار جلگه با حضور در گلزار شهداء ، با آرمانهاي شهداء انقلاب و جنگ تحميلي تجديد ميثاق كردند .

گراميداشت هفته ي دولت بازهم بهانه اي شد تا روساي ادارات و نهادهاي انقلاب يك بار ديگر بر سر قبور شهداء تجمع كرده و ياد و نام آنها را گرامي بدارند . براي شادي روح شهداء بخوانيد فاتحه و بفرستيد بر محمد و آل محمد صلــــــــــــوات .

((   اللهم صل علي محمد و آل محمد    ))

 

 

 

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : پنجشنبه 6 شهریور1393 | 11:55 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

جنگ آداب شهـروندي در پارك نگيـن هــرند

**************

همزمان با گراميداشت ميلاد حضرت فاطمه ي معصومه و روزدختر ، مراسم جشن جنگ شهروندي به منظور تشويق و ترغيب مردم شهر هرندبه پرداخت به موقع عوارض ساليانه  همراه با قرعه كشي خوش حسابان پرداخت عوارض و ماليات نوسازي شهرداري هرند در سال جاري با حضور جمع كثيري از شهروندان اعم از مرد و زن و تني چند از مسئولين شهر درپارك نگين كوير شهر هرند برگزار گرديد.

دراين مراسم همچنين چندين برنامه ي شاد و مفرح براي كودكان و نوجوانان حاضر اجراء شد كه به نظر مي رسيد اين قسمت پرطرفدارترين قسمت برنامه محسوب مي شد ، چرا كه جمعيت زيادي از كودكان و نوجوانان را به خود جلب كرده بود و همين موضوع شايد بيشتر مورد رضايت خانواده هاي هرندي و جمعيت حاضردرپارك نگين كوير بود .

در اين مراسم محمدعلي جعفري ، رئيس شوراي شهر و مهندس شهبازي ، شهردار هرند در جمع حاضر به بيان انتظارات و توقعات متقابل پرداختند .

محمدعلي جعفري ، رئيس شوراي اسلامي شهر درسخناني گفت : شوراي شهر به دنبال مطالبات مردم و گرفتن حق و حقوق مردم است و اين راه را تا پايان ادامه خواهد داد .

مهندس شهبازي از مردم خواست با تعامل بيشترو پرداخت به موقع عوارض ساليانه ، درجهت شهري آباد و رويائي بكوشند .

درمرلسم قرعه كشي به سه نفر برگزيده ، كمك هزينه سفر به كربلاي معلي ،  12 نفر كمك هزينه ي سفر به مشهد مقدس و  به  35 نفر از آنها هدايايي از لوازم و كالاهاي خانگي اعطاء گرديد .

 

 

 

 

 

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : پنجشنبه 6 شهریور1393 | 0:31 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

جشـن و قرعه كشي عوارض و ماليــات

**************

به نقل از حميـد  مرادي مسئـول روابـط عمومي شهـرداري هــرند :

(( شهرداري هرند ، همزمان با هفته ي دولت ، به منظور تجليل ازپرداخت كنندگان عوارض و ماليات ، مراسم جشن و قرعه كشي و اهداء جوايز را روز چهارشنبه مصادف با  05 / 06 / 93 بعد از نماز مغرب و عشاء درپارك نگين كوير شهر هرند برگزار مي كند ، دوستان و علاقه مندان مي توانند بعد از نماز مغرب و عشاء به پارك نگين مراجعه نمايند. ))

**************

 

محمـد   محمـودی هــرنـدیتاريخ : سه شنبه 4 شهریور1393 | 7:44 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

41   طلبـه ي جـديـد الورود

به حـوزه ي علميّــه ي امام هــادي عليـه الســلام هــرند

**************

حجت الاسلام شفيعي درجمع 41  طلبه ي جديد الورود حوزه ي علميه ي امام هادي شهر هرند ضمن رضايتمندي ازنحوه ي آموزش طلاب علوم ديني اين مركز ديني ازاساتيد تشكر و قدرداني كرد و افزود:

((  كميّت پذيرش دانشجوي طلبه و استفاده ازاساتيد مجرب دراين مركز ديني باعث كيفيت آموزش به طلاب علوم ديني شده است . ))

حجت الاسلام شفيعي در ادامه بر يادگيري علوم قرآني در همه ي سطوح توسط طلاب تاكيد كرد و افزود :

((  مسئولين حوزه ي علميه بايد در برنامه هاي روزانه ي خود از برنامه هاي قرآني بيشتري بهره ببرند و طلاب نيز با علاقه ي بيشتر و بهتر به دنبال يادگيري علوم ديني باشند . ))

وي درادامه با توجه به اهميت قرآن و اهل بيت عصمت و طهارت به حديث ثقلين اشاره كرد و گفت :

((  توجه به حديث ثقلين ، قرآن و عترت ازمهمترين مسايل ديني و اعتقادي ماست لذا طلاب و دانشجويان طلبه بايد يادبگيرند چگونه احكام الهي و دستورات قرآن و اهل بيت عصمت و طهارت را جامعه ترويج كنند .))  

حوزه ي علميه ي امام هادي شهر هرند در حال حاضر داراي  110  دانشجوي طلبه است كه به تحصيل علوم ديني مشغول هستند . برايشان آرزوي موفقيت و بهروزي داريم 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : شنبه 1 شهریور1393 | 23:18 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : دوشنبه 27 مرداد1393 | 6:54 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

26  مردادماه سالروز

بازگشت غرورآفرين آزادگـان به ميهـن اسـلامي گراميبـــاد

**************

آقايان :

مرتضي كلانتر قريشي هرندي ، حبيب الله سميعي ، غضنفر رجايي ، جلال جعفري ،  قاسمعلي استاديان ،  مهدي كبيريان ،  رضا كنعاني و مرتضي  ناظمي ، هشت آزاده ي سرافرازشهر هرند ، سالروز ورودتان به ميهن اسلامي را خوش آمد گفته ، مقدمتان به ايران اسلامي را اجر مي نهيم و گلباران مي كنيم .

در زمان جنگ تحميلي عراق عليه ايران اسلامي نيرو هاي مردمي زيادي تحت عناوين مختلفي از جمله بسيج ، سپاه و ارتش از سراسر ميهن اسلامي اعم از : كرد ، لر ، بلوچ ، فارس ، ترك ، تركمن  و حتي اقليت هاي مذهبي ايران به جبهه ها شتافتند تا نداي حسين زمان ، خميني كبير  ( ر ه )  را لبيك گويند و رزمندگان اسلام را در سراسر مرز ايران و عراق ياري رسانند لذا درعمليات هاي مختلف تعدادي از آنها به دست دشمن بعثي اسيـر شــدند كه هر يك از آنهــا زمان هاي متغييري رادر زندان هاي رژيم غا صب عراق به سر بردند . رژيم بعثي عراق عليرغم كمك هاي بسياري كه از طرف اربانش به او مي شد و تعدادي نيروي نظامي نيز از ديگر كشور هاي منطقه به ياريش شتافتند در مقابل نيروهاي ايراني تاب و توان نداشت به همين دليل نيروهاي ايراني را كه دستگير مي كرد بسيار شكنجه مي داد و نسبت به آنها رفتار زشت و ناشايستي روا مي داشت .

شهر هرند نيز تعداد  8   نفــرآزاده در زندان هاي بعثي داشت كه با قبول قطعنامه  598  وپايان جنگ  8  ساله و در تاريخ هاي متعدد به ايران اسلامي وارد شدند و مورد استقبال گرم و بي نظيري مردم ايران قرار گرفتند .

***   اجرشما با خدا  ***

 

مقدمتـــان گراميبـــــاد

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 26 مرداد1393 | 10:52 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

سلام ؛ آقاي  . . .   

فرصت ها مي آيد و چون ابربهاري مي گذرد و ما هنوزاندرخم يك كوچه ايم و دل خوش به برخي گفته هاي پوچ و بي اساس هستيم . خود را سرگرم فحاشي و لقلقه زبان كرده ايم و به دورازترس ازخدا ، هرچه را به زبان جاري مي شود ، بيان مي كنيم . همه ادعا داريم كه دلسوزشهرو ديارمان هستيم ولي درعمل به بيراهه مي رويم .

آقايي كه خود را هرندي معرفي مي كنيد ، جهت اطلاع حضرتعالي عرض كنم كه بارها و بارها نوشته ايد كه فرهنگي هستيدو جداي ازسن و سال شايد حدود  70 سال داريد كه بزنم به تخته اينگونه شنگول و سرحال باقي مونده ايد . البته من ظاهر شما را هم نديده ام كه قضاوت كنم . قطعاً به من هم مربوط نمي شود ، مطلبي كه مي خواهم بگويم اينكه ما همكارفرهنگي هستيم . دوره و كلاس ديده ايم . شاگرداني را تربيت كرده ايم و به آنها خوب و بد را آموخته ايم تا شايد از بين اين افراد ، دولتمردان آينده انتخاب شوند و سكان اداره ي اين كشور را به دست گيرند و در اين جهان پر از گرگ و دسيسه بتوانند ميهن و مردمشان را درست رهبري و هدايت كنند و به سرمنزل مقصود برسانند .

شما معلم بوده و هستيد ،‌حقيقتا وقتي سركلاس سوالي ازدانش آموزان پرسيده مي شد و دانش آموزي متوسط كلاس جرات مي كرد و مي ايستاد و ناقص و دست و پا شكسته جواب مي داد و دانش آموز خوب كلاس درپاسخگويي شركت نمي كرد ، اين شهامت و جرات قابل تحسين بود يا نبود . ؟ بايد از اين دانش آموز تجليل و تحسين كرد يا نه ؟  

حقيقتاً بنده ادعايي ندارم ولي همون شاگرد متوسطي هستم كه جرات كرده و پاسخگوي سوال عهد و زمان به عنوان معلم هستم . شاعرهم نبوده و ادعايي ندارم ولي همين قدركه وقت گذاشتم و بيش از 565 بيت شعراول هرند و  33  بيت شعر دوم كه كلي گويي است درخصوص شهرو ديارم سروده ام ، فكركنم قابل تحسين است . اشعاري درخصوص پدر . مادر  . معلم  . راه جهنم و بهشت . مسجد .  جبهه و جنگ و شهيد  .  اعتياد و . . .     و رباعيات سروده ام . با برخي از دوستان كه مرور مي كرديم ، اشعار رضايت بخش و بعضاً عالي نظر دادند . شما كه همه ي اشعار را مرور نكردي ؟!!

شما كه فرهنگي هستيد و اگر دستي بر شعر و شاعري داري ، چنانچه به شاعري بگويند شعري بگويد ، او با استفاده از توان خود و اطلاعاتي كه دارد ،شعري را مي سرايد . حال اگر بگويند شعري بگو كه در ابيات آن از اين لغات هم بهره گرفته شود . قطعاً شاعر بازهم شعر مي گويد ولي اين بار با كمي سختي و دشواري و فكر بيشتر لذا در سرودن شعر هرند ، بنده ي حقير بايد اشعاري را مي سرودم كه از كلمات خاص بايد استفاده مي شد و ناچار هم بودم در يك بيت منظور كلي را برسانم ، ضمن اينكه از كلمات خاص هم استفاده كنم . در اين گونه اشعار دست شاعر كمتر باز است و دامنه ي لغاتي كه مي تواند بهره ببرد كم و محدود است . اين را بنده ي حقير نمي گويم بلكه تمامي شعرا اذعان دارند . قبول دارم كه شاعري دو گونه بدست مي آيد ، جوششي و كوششي  .

فرد شاعري كه جوششي شاعر است در زبان گفتاري هم كلماتي كه ادا مي كند داراي وزن و رديف و قافيه است و چه زيباست ولي همه اينگونه نيستند . افراد شاعري كه كوششي هستند بايد با استفاده از توان ذهني و دامنه ي لغات خود به اين مهم دست پيدا كنند و شايد بنده ي حقير از دسته ي دوم و بسيار پايين تر باشم ولي گفتن  545  بيت شعر از داشته هاي هرند اعم از موقعيت . دين . زبان . سنت ها . آداب و رسوم . شخصيت ها كه براي بيان هركلمه اش بايد اسم شخص يا مكاني برده شود به زبان آسان است و اين حقير كمترين طي مدت سه سال تلاش و خصوصا بيشتر ابيات بنده در اين مدت 4  ماه اخير اضافه شده است . حقيقتاً كار آساني نبود ،هر چند از كسي حتي به زبان و ظاهر ، انتظار يك احسنت ندارم . خدايم مرا ببخشد و علم و ادب بياموزد و ان شاء الله كه لايق باشم و در منقبت معصومين شعر بسرايم . 

وقتي كساني كه فكر مي كنيد ازهوش و درايت بهره ها دارند و وارد معركه و گود نمي شود به بنده و امثال بنده نبايد خرده بگيرند كه چرا ناقص عمل كرده ايد ،  توانايي ما همين است كه صددرصد در خدمت باشيم و شاكر از لطف خداوند متعال كه توفيق چنين خدمتي را به بنده عطا فرمود و لايق شدم كه چنين كاري « خبرنگاري » ، نويسندگي را انجام بدهم . خداوند متعال در قرآن از هر مخلوقش به اندازه ي توانايي و وسع او تكليف مي طلبد و نه بيشتر لذا ما تا اين ساعت اين مقدار توانايي داريم . چيزي كه خودش داده و ما از آن علم و دانش درجهت رضايت خودش بكار مي گيريم . ان شاء الله 

دو سال دوندگي كردم كه آقاي . . .    و . . .    شعر جديدي براي هرند بسرايندولي موفق نشدم با خودم انديشديم.مَثل من و امثال من مثل همان پيرزني است كه در زمان جبهه و جنگ ، ده ، يازده تخم مرغ كه قوت خانه اش بود براي ياري رزمندگان اهداء مي كرد ، اين كارارزشي را رزمندگان فراموش نمي كنند ولي كمك و مساعدت آدمهاي ميليونر را فراموش كردند ، چرا كه پيرزن همه ي هستي خود را كمك كرد ولي فرد ميليونر شايد از كم شدن پولش هم ، چيزي احساس نكرد .

خداوند از بنده ي حقير راضي باشد ولي سراغ داريد كسي كه اين همه وقت بگذارد . نزديك به   13 سال است كه در حال تحقيق و پژوهش هستم . اين در حالي است كه شايد از لحاظ زندگي در مضيقه باشم ولي كار تحقيق را رها نكردم و با قوت  و شدت ادامه مي دهم  ولي به مساعدت افراد نيكوكار نيازمندم تا شايد اين  13 سال تلاش بنده ي حقير براي معرفي شهر و ديارم به نتيجه برسد . قبول دارم همه كه  20  نيستند ، شما هم حتماً كم و كاستي داريد كه خودتان هم قبول داريد ولي محاسني هم داريد كه قابل قبول هستند و قابل تقدير و تشكر لذا از بذل عنايتي كه مي توانيد بكنيد دريغ نكنيد . فردا افسوس مي خوريد و زمان در اختيار نداريد كه جبران كنيد ، پس تا نفسي باقي است يا علي !!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

آقاي هرندي ؛ كم و زياد ياد دارم كه مي گفتي كه دلسوز مردم هرند هستيد و دلتان مي خواهد براي پيشرفت شهرو ديارت كاري بكني ،قبل ازاينكه ديرشود و از تو كاري برنيايد . اينكه درايران هستي يا درخارج زندگي مي كنيد ، به من مربوط نمي شود ، هركجا هستي هموطني و برايتان آرزوي سعادت و خوشبختي دارم . ناراحت نشويد ، من همكارشما ، سركلاس ياد گرفتم كه به شاگردم توهين نكنم . دراين مدت 6 سالي كه وبلاگ « سيماي هرند » و « سيماي جلگه » جهت معرفي شهر و ديارم و منطقه ي جلگه درفضاي مجازي ايجاد شده است ، با اين همه محاسني كه داشت . وقت گرانقدر ما صرف مي شد تا اين همه صفحه را بنگارد تا افرادي همچون شما از وضعيّت شهر و اخبار و اطلاعات آن مطلع باشيد ولي بارها و بارها زبان به فحاشي بازكرديد و بنده ي حقير تنها دو بار،‌اينهم از روي ناچار و بازدارندگي جواب گفتم كه معذرت خواهي مي كنم . خدا بنده را ببخشد و شما را نيز . سايت هاي ديگر هم بي نصيب نماندند و از زبان شما گلايه داشتند . بگذريم ، شايد همه ي اينها قابل چشم پوشي باشد .

من و شما با يك نيّت وارد ميدان شده ايم ولي چرا دريك مسير نيستيم ، براي بنده ي حقير جاي سوال دارد . بيائيد هردو بهتر انديشه كنيم . ناسلامتي هردو فرهنگي هستيم ، بايد بيشتر همديگر را درك كنيم . بيائيد به جاي انتقاد با مورد يا بي مورد ، راه حل نشان بدهيم كه براي عمران و آبادي شهرمان چه بايد بكنيم !!

بهترنيست به جاي كشمكش و جوابسالي ( جواب سوالي ) ، با يك هدف و دريك مسيرگام برداريم . به خدا قسم اينگونه بهتراست كه درجهت اصلاح هم قدم برداريم و براي عمران و آباداني شهرمان تا نفس باقي هست كارمثبتي انجام بدهيم كه هم خدا را خوش آيد و هم بنده ي خدا از آن فيض ببرد داخل پرانتز بگويم كه : ( دراين مدت بيش از  5000   صفحه a4   اطلاعات تايپ كرده ام ، « كتاب هرند  800 ، كتاب منطقه ي جلگه 700 ، كتاب شهداي هرند 600  ، كتاب اژيه 150 ، كتاب قهي  140 ، كتاب مسجد روح الله اصفهان 250 ، كتاب اشعار150 ، بازيهاي هرند 80 و . . . پايان نامه ي دخترم براي دانشگاه  و چند كار و فعاليت ديگر كه وبلاگ نويسي هم اضافه شده است ،‌اخبار ارسالي به صداو سيما و سايت ها نيزمزيد بر علت شده  ، براي همين چشمم آسيب ديده و كمتر نگاه صفحه مانيتور مي كنم و برخي مواقع ممكن است دكمه يا كليدي خورده نشود و غلط املايي محسوب شود . ))

بگذريم ؛ درادامه بايد بگويم ، مشكل اينجاست كه برخي ازپيشنهادات شما درشهرقابل اجرايي نيست ، نه اينكه كسي يا كساني بخواهند با شما لجبازي و مخالفتي داشته باشند ،‌ نه اينگونه نيست ، شما موقعيّت زماني و مكاني را كه درشهراتفاق مي افتد ، مطلع نيستي كه گاهاً اطلاعات ناقصي داريد و ببخشيد ، با توجه به اطلاعاتي كه داريد ، شايد قضاوت مي كنيد ، آنهم از روي دلسوزي .

دراين مدت سي و پنج يا بيشتر كه ازعمر بابركت انقلاب مي گذرد ،‌هزاران كار مثبت و مفيد شده است ولي از منظرمن ، شما و . . . و امثال ما شايد به چشم نيامد ولي كمبودها و كاستي ها بيشتر نمايان بود و با توجه به كمبودها قضاوت كرده ايم . البته اشتباه نيست اما اگر ازروي دلسوزي باشد ، نه غرض ورزي و تنها جنبه ي انتقادي داشته باشد . از خوبي ها هم بايد گفت و تجليل كرد ولي متاسفانه هميشه نصفه ي ليوان خالي بيشتر نما دارد و كسي به آب ليوان نظر ندارد . اين تفكر پسنديده نيست بايد خودمان را در جايگاه روبرو فرض كنيم ، بايد امكانات را ديد ، بايد نسبت به موقعيّت مكاني و زماني و روحيه ي فرد بيشتر توجه كنيم .  بايد ها و نبايد ها را بيشتر تحليل كنيم .

اين قدر كه مسئولين از بنده انتظار دارند در جهت رضايت شخصي بنده ، چه قدم مثبتي برداشته اند . كتابي تحت عنوان « انقلاب و جنگ و معرفي شهداي هرند » تهيه شده است كه بارها و بارها در كنارش گريسته ام ولي بنياد شهيد كمترين توجهي به آن ندارد . بنيادي كه مسئول مستقيم بچه هاي شهيد ، جانبازو آزاده و خانواده هاي شهداست . اينان روز قيامت چه جوابي دارند كه به بچه هاي شهيد ما بگويند . بگويند حقوق و مزايا گرفتيم و چه كرديم ؟؟!!   بگويند در جواب اين همه مهر و محبت  نويسنده كتاب گفتيم كه اطلاعات كتابتو بيارو زماني كه از آن استفاده  كرديم ،‌براي هر صفحه  5  هزار تومان برايت در نظر مي گيريم ، واقعا پول تايپ كردنش هست ؟  امروز اگر اين كشور به اين درجه و مرتبه رسيده است و كساني از راه رسيده بر سر سفره ي پر نعمت آن نشسته و انتظارات و توقع زيادي هم دارند ، اين انقلاب ثمره ي خون شهداست . اشك چشم پدر و مادر و خانواده ي شهيد، نبايد ناديده انگاشته شود . خون دل خوردن مادري كه فرزند خود را بزرگ كرده و تربيت عاشورايي به او آموزش داده است نبايد لگدمال شود . همسر شهيدي كه از نعمت شوهر و فرزند شهيدي كه از نعمت پدر محروم شده است نبايد لكه دار شود . چرا بعضا درك نمي كنيم و چرا به خواب غفلت رفته ايم و خودمان را به خواب زده ايم . چرا محبت مردم جنوب و غرب كشور را فراموش كرده ايم چرا با صداي ظاهري و لقلقه ي زبان ، امام زمان  را مي خوانيم . چرا دل رهبري را به درد مي آوريم و در قضيه ي امريكا و نشست هاي سياسي و رابطه با امريكا فريب مي خوريم . مگر رهبر و مقتداي ما ، امريكا را شيطان بزرگ قلمداد نكرد . ما و امسال ما از امريكا و مردانگي او چه ديده ايم كه شيفته شده ايم . جنايات اسرائيل را نمي بينيد كه انسانيت را به خاك و خون مي كشد و امريكا از آن حمايت مي كند .  در اين مدت نه تنها ما ايرانيان بلكه كشورهاي دنيا از امريكا چه مردانگي ديده اند كه ما از اين كشور انتظار داشته باشيم ؟؟!!

بيائيد دست از انقلاب و حمايت آن برنداريم كه اگر غفلت كرديم و چون امريكاي جهانخوار و روبه صفتان انگليسي بر ما مسلط شدند ، حكايت مردم عراق است و داعش . آنها حتي به زنان و فرزندان اين امت رحم نمي كنند .

سخني با خيّرين شهر . ساختن مسجد و حسينيّه و تكايا نشان از حسن نيّت شماست . نذري دادن در محرم و صفر نشان از علاقه مندي شماست . مسجد را بايد ساخت ولي نماز خوان هم بايد تربيت كرد ، اگر نماز خوان نباشد ، مسجد يك مكان است و اثري در راهنمايي كسي ندارد . مسجد برو هم بايد تربيت كرد .

براي معرفي هرند شخصاً نزد يكايك شما آمدم ولي دست رد به سينه زديد . مسئولين شهر نيز هيچ اقدامي در جهت چاپ و انتشار آن نكردند . همه دست روي دست گذاشتيم و گفتيم ؛ دوست داريم هرند را معرفي كنيم ، اما چگونه و چطور؟؟ چاپ كتاب و اهداء به مسئوليني كه گاه به اين شهر مي آيند ، يكي از قدرتمند ترين ابزار براي معرفي شهر و شناساندن علماي ديني به مردم منطقه و استان و كشور است . دراين جهت چه كرديد ؟؟!! به صرف اينكه من نوعي نويسنده ي كتاب هستم ، هيچ اقدامي نكرديد . چون اسم من به عنوان نويسنده ي كتاب مطرح مي شود ؟ اگر يكي از اقوام نزديك هر يك از شما اين كار را كرده بودند ، شايد قضيه فرق مي كرد و با مساعدت شما و معرفي به خيّرين و مساعدت آنها اين كتاب ها چاپ و منتشر شده بودند . امروز با ظاهر سازي كنار آمديم و كاري نكرديم . فردا چه ؟ در مقابل عدل الهي بازهم توان بافتن و گفتن دروغ را داريم ؟؟

با امكاناتي كه در اختيار داريم ، چه ميزان در جهت رضايت خدا قدم برداشتيم و براي او كار كرديم .  بنده ي حقير توانايي هايي داشتم كه در اين مدت دريغ نكردم ، چرا بايد اطلاعات بنده اصطلاحا خاك بخورد . خيريني كه براي آباداني و عمران شهر دل مي سوزانند ، به خدا سوگند به نتيجه رسيدن اين همه اطلاعات از شهر هرند از علماي ديني به صورت يكجا ، از تاريخ و به خصوص عزاداريهاي سنتي آن كه زبانزد عام و خاص است ، كمتر از ساختن مسجد نيست كه شايد در اين عصر و زمان ، بالاتر باشد . 

بيائيد دست دردست هم بدهيم و به دور از ظواهري كه مانع از پيشرفت شهر و ديارمان است ، براي بهتر شدنش بكوشيم . ما مكلف به تلاش هستيم حتي اگر تلاش ما بي ثمر و بدون نتيجه بماند ، دراين صورت هر كس نداند ، خدا كه مي داند و تلاش ما را ارج مي نهد . شما ( در ايران يا خارج ) ، فرد يا افراد خيّري را سراغ داريد كه مي توانند گره گشاي بسياري از مشكلات باشند لذا با آنها صحبت كنيد و آنها را راغب كنيد كه مساعدت كنند ، چه ازهرنديهاي مقيم خارج يا ساكن درايران ،  امروز حرف اول را پول و سرمايه مي زند و از طرفي پيشاني ما هرنديها نشان شده است كه تمكن مالي دارند ، بنابراين بايد خودشان همت كنند كه البته صحيح نيست . درهمين شهرما افراد فقيرو بي بضاعت كم نداريم . تنها با يك حساب سرانگشتي مي توان گفت كه : تنها درماه محرم ، صفر و ايام فاطميه درشهرهرند بيش ازدو ميليارد تومان هزينه صبحانه ، ناهارو شام ، مداح و اياب و ذهاب و مسايل جانبي آن مي شود كه به خاطر عدم مديريت واحد ، هيچگونه برنامه ريزي براي بهينه استفاده كردنش نداشته و افراد مسئول اعم از روحاني و غير روحاني ، هم كه مي توانند فرهنگ سازي كنند ، مشخص نيست چرا اين كار ، سالهاي سال است كه به همين روش دنبال مي شود . كه اين كار و مسايل حاشيه اي آن نيازمند نشست با بزرگان و خيرانديشان شهراست و نمي شود تنها قضاوت كرد . ما مي توانيم چنين پولهايي را مديريت كنيم ، كارخانه بزنيم و كارگاههاي توليدي داخل شهر ، زودبازده و آني كه به قولي بشود به زخمي زد و فقير و بي چاره اي را طعام و پوشش بدهد .و از درآمد آن به افراد بي بضاعت كمك كنيم . نذري ها و وليمه ها را كم كنيم و اگر كس يا كساني براي عزاداري امام حسين به اين شهر عزيمت مي كنند ، بيشتر با هدف قيام آن حضرت آشنا شوند . امر به معروف و نهي از منكر در جامعه ي اسلامي ما حاكم شود و زندگي حضرت علي و فاطمه ي زهرا الگوي عملي ما قرار گيرد و الي آخر . . .  اگر شخصي براي عزاداري مي آيد بدون شام و ناهار هم مي تواند بيايد و عزاداري كند . كساني هم كه نذري مي دهند مي توانند در جهت اصلاح جامعه نذر كنند . به خدا سوگند ، امام حسين عليه السلام راضي ترند .

جهت اطلاع وبلاگ « سيماي هرند » كاملا شخصي است و كسي كمك و مساعدتي ندارد و اگر تا بحال سرپا باقي مانده است به خاطر علاقه بنده به معرفي شهر هرند و منطقه است . كسي را سراغ داريد كه اين همه سال با وسايل شخصي از جمله ؛ دوربين عكاسي و وسيله ي نقليه ي خود به روستاها و مزارع اطرف سربزند و خبر جمع آوري كند ، هزينه هاي وبلاگ داري و . . .   كم نيستند . وقت و زماني هم كه صرف اين كار مي شود در نظر بگيريد، درج يك صفحه اطلاعات نيازمند يك يا دو ساعت زمان است ، آنوقت ارزش اين كار مشخص مي شود اگر بدانيد كه كسي كمترين كمكي به وبلاگ و اطلاع رساني نمي كند . البته بنده از مسئولين انتظاري ندارم ، بنده بايد نظرم خدا باشد كه هست ، اوست كه بي منت مي بخشد . فرصت خوبي است كه تنها دو روز از روز خبرنگار سپري شده و بنده امسال خواستم همه بدانند ، از مسئولين شهر و منطقه تنها همان تعداد معدود و انگشت شمار حاضر به تبريك خشك و خالي شدند كه در وبلاگ از آنها تشكر كردم و چنانچه نگاه عميق تري داشته باشيد خيلي از افراد مسئول حتي زحمت يك پيامك را به خودشان ندادند.

البته كادويي از طرف بخشدار( آسياب و مخلوط كن ) ،داده شد كه برايم ارزش مادي آن مهم نيست ، از آقاي حسيني ، بخشدارهم تشكر مي كنم ولي ايكاش خودشان هم حضور داشتند ، حضور وي بيشتر برايم ارزشي بود .

در خصوص اطلاعات كتاب پرسيده بوديد . بنده نه  500 صفحه كه  800 صفحه اطلاعات هرند و اطلاعات مرتبط با آن را گردآوري كرده ام . همه ي اين اطلاعات ، تاريخي نيستند . اطلاعات هرند شامل اطلاعات جغرافيايي ، تاريخي ، علما و شخصيت هاي عهد قديم و جديد ، سنت ها و آداب و رسوم ، معرفي ادارات و نهادهاي انقلاب اسلامي و مراكز عمومي ، سوگواري هاي هرند از نحوه و نوع و توضيحاتي ازاين قبيل همراه با اشعاري كه در عزاداريها گفته مي شود ، مشاغل و معرفي شهرك صنعتي و عملكرد شركت ها و نوع فعاليت آنها و بسياري از اطلاعات مفيد ديگر كه مرتبط با هرند هستند، البته همراه با عكس هاي زيبا و مرتبط .

اطلاعات مربوط به سوگواري هرند خود يك مجموعه ي باارزش با حدود  200 صفحه است كه كتاب جداگانه اي خواهد شد . اطلاعات علما و شخصيت ها نيز حدود   120 صفحه است كه بيانگر شخصيت هاي هرند در زمان هاي قبل و معاصراست . دو يا سه قضيه ي تاريخي بكر كه كمتر كسي از آن باخبر است و افراد صاحب نظر از شيراز فرستاده اند كه خودشان در كسوت فرهنگي و مديركلي آموزش و پرورش بوده و هم اكنون بازنشسته هستند و  . . . 

حال اين گوي و اين ميدان ، اگر خواهان پيشرفت و ترقي شهر هستيد ، جداي از تعصب هاي آنچناني كه اگرفلان باشد من نيستم و . . . ، هركاري كه ازدستتان برآيد براي شهر و آباداني آن انجام بدهيد و بقيه نيز موظف هستند درجهت رشد و ترقي شهرگام بردارند، حتي اگر كسي اين كار ارزشمند را دنبال نكند دليل بر بي اعتنايي من و شما نبايد باشد  . :« تصميم با شماست ، منتظر جواب شما هستم . »

و من الله التوفيـــــــــــــــــــــــــق

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 19 مرداد1393 | 11:29 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

بسـم الـلـه الرحمـن الرحيــم

به مناسبت روز خبرنگــار

**************

17 مرداد براهـل قلـم یک روز خوب و ماندگار است

حال و روزمخبرین اندرجهان چون کاریک آموزگاراست 

می نگـارند جملگی تا باز بینی حـق و باطــل درجهـــان

ن و « ن والقلم مایسطرون » فرموده ی پروردگاراست

**************

روزخبرنگارهم مثل همه ي روزهاي خدا مي آيد و مي گذرد ، ازلحاظ زماني هم تفاوتي با روزهاي ديگر ندارد لذا نامگذاري برخي از روزها به اين روزو يا روزهاي مشابه ،  قدر و مرتبه و رتبه مي بخشد مثل 12 ارديبهشت كه شهادت علامه ي مجاهد ، مرتضي مطهري و روز معلم نامگذاري شده است و روز پرستار و جانباز و  روز زن ، روز پرستار  ،   روز طبيعت و. . .  .

در اين روز تعدادي از عزيزان هرندي و غير هرندي بذل محبتي كرده و بنده نوازي فرمودند و پيام تبريك روز خبرنگاررا به بنده ي حقير ارسال كردند .

وظيفه ي خود مي دانيم از محبت اين عزيزان ، قدرداني و تشكر كنم . از خداوند متعال براي اين عزيزان صحت و سلامتي و نشاط و شادي روزافزون مسئلت دارم . خداوند آنها را حفظ و در جهت رضايت خود ، توفيقي روزافزون عنايت كند .

مسئولين و پيامك ها :

آقايان :

مصطفي ناعم ، بخشدار سابق  ،  مهندس شهبازي ، شهردار هرند و سركارخانم فاطمه  فاني مدير مسئول شركت كاسپين رايانه ي آمل و سركارخانم شجاعي از سايت اصفهان شرق ازطريق تلفن تبريك گفتند كه تشكر ويژه ي بنده را پذيرا باشند .

عليرضا حسيني  ، بخشدار جلگه :

روز خبرنگار را به تو تبريك نمي گويم ، تو را به اين روز تبريك مي گويم كه اين روز بي تو ، و بي حس آرمان خواهي و « ايمانت به حق طلبي و بيان حقايق » وجودي بي معناست . مبارك باد بر شما .

حسن جعفري هرندي ، بخشدار جرقويه :

17   مرداد ، روز خبرنگار بر شما فعال عرصه ي خبر مباركباد .

حسن اميني ، گردان  102 هرند :

سلام : روزخبرنگار بر شما دلاوران عرصه خبرمبارك .

مصطفي مرادي ، خبرنگار سايت اصفهان شرق :

 به راستي چه زيباست انديشه اي كه در مقابل قلم زانو زد و واژه هايي كه در خدمت بيان حق برآيد  . . .   روز خبرنگار بر اصحاب قلم مبارك باد .

داوري  ، پور صدري و بابايي از صدا و سيماي مركز اصفهان :

داوري :

صاحب انديشه و تلاشگر عرصه ي خبرنگاري : قلمت پايدار  ،  قدمت استوار  ، گاهت منصفانه  و سخنت صادقانه ، روزت مبارك

پورصدري  :

مقام معظم رهبري :  «  اخبار خوب و مفيد و اميد بخش مخابره كنيد . »  ،  17 مرداد روز خبرنگار مباركباد .

بابايي  :

روز خبرنگار بر خبرنگاران عرصه اخبار و اطلاعات مبارك . توفيق روزافزون از خداوند متعال برايتان آرزومندم .

فتح الله  دهقاني به عنوان نماينده ي كشاورزان بخش جلگه  :

سلام ، به نيابت از كشاورزان بخش جلگه روز خبرنگار را به شما و همه ي خبرنگاران كه رسالت سنگيني را بر عهده داري ، صميمانه تبريك مي گويم . زحمت رساندن اين تبريك را به ديگر همكارانتان را بكشيد .

ابوالفضل حسيني ، عضور شوراي اسلامي هرند

روز خبرنگار بر شما تلاشگر رسانه مبارك باشد.

حميد كنعاني ، مسئول پست هرند

قشنگيه لياقت اينه كه همه نميتونن داشته باشن . روز خبرنگار بر شما مبارك.

عليرضا  رجايي مسئول روابط عمومي دانشگاه آزاد هرند

سلام  17 مرداد روز خبرنگار را تبريك عرض مي نمايم.

احمد مرادي ، مسئول ورزشگاه نصر اصفهان

روزخبرنگار را به شما دوست زحمتكش ودلسوزتبريك عرض مي نمايم .

امير كلانترقريشي هرندي  :

سلام دوست عزيزم ، روز خبرنگار به شما كه به راستي و حقيقت سرآمد دوستانت هستي و فقط خدا را در نظر داري مباركباد

آقاي امير احمدي هرندي :

سلام
دسترسي به اينترنت نداشتم به موقع تبريك بگم ولي خودموني ميگم دم تموم خبرنگاراي گل ، خبر نفروش گرم .

 

خبرنگاران: آدم‌هایی هستند که نه پول درست ‌و حسابی درمی‌آورند، نه آینده درست‌ و حسابی دارند، نه امنیت درست ‌و حسابی دارند و نه خواب درست ‌و حسابی دارند، اما خودشان خیلی درست‌وحسابی هستند و دمشان گرم و بوس.

 رضا  جعفري هرندي

 

به نام خدا ،  با سلام
تبریک مرا هم پذیرا باشید  ، مثل همیشه پرتلاش بوده و برای خدا و با توکل بر خدا و توسل به اهل بیت علیه السلام برای هرند و منطقه کار کنید کسی که باید ببینید می بیند
سالم و موفق باشید

به غير از دوستاني كه ذكرشان رفت

آقاي احمدي از دبستان استثنايي انديشه هرند و مهدي  مرادي هرندي مسئول در كتابخانه از طريق وبلاگ سيماي هرند تبريك گفته اند . باز هم تشكر و قدرداني ما را پذيرا باشند .  

و يك تشكر ويژه از خانم شجاعي و سايت اصفهان شرق كه محبت كردند ومصاحبه اي با اين حقير ترتيب دادند و در سايت استفاده كردند . به همه ي عزيزان خدا قوت گفته و دستشان را مي بوسم و روز خبرنگار را به آنان كه از قلم  به عنوان اسحله براي آگاهي بخشي جامعه بهره مي گيرند ، خسته نباشيد مي گويم . خداوند شما را حفظ كند وتوفيقي روزافزون در جهت خلق و رضايت خويش عنايت كند . ممنون و متشكر از بذل محبت شما دوستان . 

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : شنبه 18 مرداد1393 | 15:39 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

سـلام دوستـان و علاقــه منــدان شهــرهـــرند

**************

اينجانب محمد محمودي هرندي ، خبرنگارشهرهرند و منطقه ي جلگه ، قطعه شعري درقالب مثنوي سروده ام . عليرغم اينكه قبول دارم حق مطلب ادا نشده است ولي مثل بعضي از كساني كه بالاي گود نشسته و مي گويند لنگش كن ، نيستم . اونهايي كه فقط ادعا دارند . مَثل اين افراد چون حماري است كه بار كتاب دارد ولي خود بهره اي ندارند و از اين باري هم كه بر گرده و كمرخود دارد ، كسي بهره مند نخواهد شد . به قول معروف : « نه خود خورد ، نه كس دهد ، گنده كند ، به سگ دهد . » ، اين ضرب المثل مصداق چنين آدمهايي است كه فقط و فقط پارس مي كنند و نمي توانند موفقيت ديگران را ببينند و به نوعي آن را هضم كنند لذا قسمت اوليه ي شعر سروده شده را جهت آندسته از افرادي كه نمي شود شب يا روز را برايشان ثابت كرد ، مي آورم ، هر چند كه راضي نبودم تا چاپ كتاب اشعار هرند ، به نوعي در معرض ديد خوانندگان گذاشته شود تا برايشان تازگي داشته باشد ولي شايد براي اطلاع افراد مغرض و دل دردي لازم بود !!!!

اين شعر بلند داراي   515    بيت  و  41  قسمت بلند است كه شامل :

موقعيت جغرافيايي ، وجه تسميه ، جمعيت ، دين و زبان ، نژاد ، محله ها ، مهاجرت  ، پوشش مردم ، راههاي مواصلاتي ، بلاهاي طبيعي ، آب و هوا ، جهت وزش باد ، بازيها ، مردم شناسي ، توصيه و سفارش ، معرفي شهر ، معرفي ادارت ، مساجد ، سوگواري ها ، علما و شخصيت ها ، سنت ها و آداب و رسوم و  . . .   است .

اميدوارم با كمك و مساعدت شهروندان دلسوز هرندي در آينده ي نزديك به چاپ برسد . در اين ابيات هرند ، زادگاهم را طبق داشته ها و سنت هاي عهد قديم و جديد و  . . .  معرفي كرده ام .

ازدوستاني كه نسبت به بنده محبت دارند ، بنده نوازي مي كنند ولي جهت اطلاع كساني كه مهر باطل بر گوش و زبان و . . .  آنها خورده ، قسمت موقعيت جغرافيايي هرند را به علامت اين كار قشنگ مي آورم ، شايد پذيرا باشند . ابيات هرند (   515    )  بيت است ، بيش از  50 صفحه اطلاعات شعري كه تقديم مي كنم به خانواده ام ، دوستان و همشهريان هرندي . 

توضيح  :

در بيت اول «  وير  »  نام قديم شهر كوهپايه است .

در اين ابيات سعي شده است تمامي داشته هاي شهر بدون كم و كاست بيان شود .

موقعيت جغرافيايي هرند

**************

شهـرمن دُر درصدف ،  شهــره به نگیـــن کویر

شهری درشرق صفاهان ، فرسخی پایین « ویر »

درشمالش مارشنـــان و عامـه مي گويند جبل

خوش نسیـم حیـدر آبادست و مي گویند مثـل

شرق این شهـرهاشم آباد و به غربش پای نهی

یادگــاری از قـرون  باشـد  چو روستـــــای قهی

وزجنـــوبش زنده رود و آب برف از کوهـرنگ

روید ازهر گـل گیــاهی و به چشمت رنگ رنگ

خرّم آن بنــد رودشت و سبزه و آن کشته اش

بخشـد از روی سخـا زاینـده رود و رشتـه اش

وجه تسميه

دين و زبان

جمعيّت

ادامه ي شعر

...

 **************

محمـــد   محمــودي هــــرنـدي

5536  216  0913تاريخ : شنبه 18 مرداد1393 | 12:8 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |
.تاريخ : شنبه 18 مرداد1393 | 11:29 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |
..تاريخ : شنبه 18 مرداد1393 | 11:28 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

اطلاعيه ي دانشگـاه جامع علمي كاربري مركـز هــرند

**************

دانشگـاه جـامع علمی کاربردی مرکـــزهـــرند در مقطــع کارشناسی برای مهـــرماه ســـال 1393 دانشجو می پذیرد.

رشتـه هــای پذیرش مهرماه

**************

مهندسی فناوری اطلاعات --- صفحات وب
مهندسی فناوری اطلاعات --- فناوری اطلاعات
مهندسی فناوری اطلاعات --- تجارت الکترونیک
کارشناسی حرفه ای حسابداری مالی
کارشناسی حرفه ای حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

 تاريخ : جمعه 17 مرداد1393 | 17:35 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

روز خبرنگـار گرامی بـاد

به نام خــــــدا

**************

۱۷ مرداد براهـل قلـم یک روز خوب و ماندگار است

حال و روزمخبرین اندرجهان چون کاریک آموزگاراست 

می نگارند جملگـی ،  تا بازبینی حـق و باطـل درجهـــان

نون و نون والقلـم مایسطـرون ازگفتـه پروردگار است

« سراینده  :   محمــد  محمـــودی هــرندی  »

روز خبرنگـار گرامی بـاد

**************

۱۷ مرداد ۱۳۷۷ ، محمــود صـــارمي خبرنگارخبرگزاري جمهـــــوري اسلامي مستقر در مزار شريف افغانستان، به همراه  ۸  نفراز كاركنان سركنسولگري ايران دراين شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسيدند. اين   ۹    نفر عبارت بودند از

۱   ـ     ناصر ريگي سرپرست

۲   ـ     مجيد نوري تباركي مسئول امور مالي

۳   ـ     محمدناصر ناصري كارشناس امور فرهنگي

۴   ـ     كريم حيدريان كارشناس امور كنسولي‌

۵   ـ     محمدعلي قياسي كارشناس امور كنسولي

۶   ـ     رشيد پارياوفلاح كارشناس امور كنسولي

۷   ـ     نورالله نوروزي كارشناس امور كنسولي

۸   ـ     حيدرعلي باقري كارمند فني

۹   ـ     محمودصارمي خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي

تا مدتها ازسرنوشت اين ۹ نفرگزارشي منتشرنشد، تا اين كه اجساد آنان دريك گورجمعي در خرابه‌هاي پشت كنسولگري به دست آمد. پيكر آنان ۲۲ شهريور ۱۳۷۷ به تهران منتقل شد و به خاك سپرده شد.

در ميان اين  ۹ شهيد تنها محمود صارمي به سركنسولگري ايران وابستگي سازماني نداشت‌.

صارمي در ۱۳۳۷ درشهرستان بروجرد به دنيا آمد. تحصيلات ابتدايي و دبيرستان را در بروجرد گذراند و پس از اخذ ديپلم‌، در رشته جغرافياي انساني دانشگاه تهران پذيرفته شد. و چند سال بعد مدرك كارشناسي گرفت. وي در   ۱۳۷۱   ش. به سمت كارشناس متون خبري به استخدام خبرگزاري جمهوري اسلامي درآمد

محمود صارمي، همزمان با كار در خبرگزاري به تحصيل ادامه داد و در  ۱۳۷۳   ش . كارشناسي ارشد رشته جغرافيايي انساني با گرايش روستايي از دانشگاه شهيد بهشتي گرفت

وی  ۱۳  ماه نيز را در جبهه‌هاي جنگ تحميلي عراق عليه ايران در كسوت بسيج حضور يافته بود. وي از دي   ۱۳۷۵  سرپرست نمايندگي خبرگزاري جمهوري اسلامي در كابل افغانستان شد و تا زمان شهادتش به دست عوامل گروه طالبان، خبرنگار صحنه‌هاي بحراني جنگ افغانستان بود.

شورای فرهنگ عمومی کشور به پاس قدردانی از مقام و حرفه ی محمود صارمی ، در اولین سالگرد شهادت وی ، روز ۱۷ مرداد ماه  را روز (( خبرنگار  ))  نامید .

روز خبـرنگــار بر اصحاب رسانه مبارکباد

 

 

 

**************

محمـد    محمـودی هـرندی

خبرنگـار صدا و سیمـا و مطبوعات منطقـه ی جلگـه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 5536   216   0913   تاريخ : پنجشنبه 16 مرداد1393 | 1:3 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

ششميـن دوره ي مسابقـات جام رمضـان

درسالن بعثت شاهتـور

**************

ششمين دوره ي مسابقات جام رمضان با عنوان جام ضيافت نور  در سالن بعثت اسلام آباد با شركت  11 تيم در دو گروه 5  و 6   تيمي  آغاز شد كه   8   تيم به مرحله ي بعد راه يافتند . اين تيم ها سپس در دو گروه چهار تيمي به صورت حذفي با يكديگر به رقابت پرداختند كه تيم هاي :  جواد الائمه كليشاد و دهياري خورچان  - دهياري گيشي و ثارالله قمشان به مرحله ي نيمه نهايي صعود كردند .

 

با برگزاري ادامه ي مسابقات دو تيم دهياري گيشي و جواد الائمه ي كليشاد با پيروزي بر حريفان خود به ديدار پاياني راه يافتند كه در ديدار پاياني تيم دهياري گيشي با نتيجه ي  6 بر  2 مقابل تيم جواد الائمه كليشاد به برتري رسيد و قهرمان اين دوره از مسابقات شد .

دكتر كامران ازنمايندگان مردم اصفهان درمجلس شوراي اسلامي ، رضا دهقان ، رئيس هيئت فوتبال شهرستان . حسن جعفري هرندي رئيس هيئت ورزش هاي همگاني شهرستان ، اعضاي شوراي اسلامي و دهياران دهستان امامزاده عبدالعزيز در ديدار پاياني حضور داشتند .

 

درمراسم پاياني با حضور مسئولين ؛ كاپ و مبالغي به تيم هاي قهرمان و نايب قهرمان اهداء شد

 

 

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : دوشنبه 13 مرداد1393 | 1:34 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

قهرمــان در ضربات پنالتــي مشخـص شــد

**************

چهاردهمين دوره ي مسابقات جام رمضان شهر هرند تحت عنوان جام ضيافت نوردر سه رده ي سني نوجوانان ، اميد و بزرگسالان در مجموعه ي ورزشي آزادگان شهر هرند برگزار شد .

دررده ي سني نوجوانان 10 تيم شركت كردند كه دردو گروه 5 تيمي با هم به رقابت پرداختند . در رده ي سني اميد تعداد 5  تيم به صورت دوره اي با هم رقابت كردند و در رده ي سني بزرگسالان  تعداد  12 تيم درچهارگروه  3  تيمي رقابت خود را آغاز كردند .

تيم هاي شركت كننده در رده ي سني نوجوانان عبارتند از :

كانون خاتم الانبياء مسجد اميرالمومنين  ،  امامزاده اسحاق  ،  عقاب هرند و شهداي قورتان كه درپايان اين رقابت ها دو تيم كانون خاتم الانبياء اميرالمومنين و شهداي قورتان به فينال راه يافتند كه تيم كانون خاتم الانبياء مسجد اميرالمومنين هرند با نتيجه ي  6  بر   2 بر تيم شهداي قورتان غلبه كرد و به مقام نخست اين دوره از مسابقات رسيد .

در رده ي سني اميد  4 تيم شهرداري هرند ، محكم بتن ورزنه ، عقاب هرند و دهياري كليشاد با هم رقابت كردند كه در پايان دو تيم شهرداري و عقاب هرند مسابقه ي فينال را برگزار كردند كه درپايان تيم شهرداري هرند با نتيجه ي 5 بر صفرعقاب هرند را شكست داد و قهرمان اين دوره از مسابقات شد .

     

در رده ي سني بزرگسالان نيز  8 تيم ؛ امامزاده اسحاق هرند ، شهرداري هرند ، رستوران آريا ، هماي هرند ، سوپرماركت محمد ، چلسي هرند ، عقاب هرند به مرحله ي بعد راه يافتند كه در دو گروه چهارتيمي به رقابت پرداختند كه چهارتيم شهرداري هرند ،؛ چلسي هرند ، عقاب هرند و رستوران آريا به نيمه نهايي رسيدند كه تيم شهرداري با نتيجه ي  4  بر   2 در مقابل عقاب هرند پيروز شد و تيم چلسي با نتيجه ي  4 بر صفر ، رستوران آريا را برد و دو تيم شهرداري و چلسي به رقابت پاياني راه يافتند .

درمسابقه ي پاياني رده ي بزرگسالان دو تيم شهرداري هرند و چلسي در مقابل هم صف آرايي كردند كه دريك بازي پاياپاي و رقابت سنگين ، دو تيم دروقت قانوني به نتيجه ي 3 بر  3 رضايت دادند ولي تيم چلسي در ضربات پنالتي بهتر عمل كرد و توپ ها را به گل نشانيد و در نتيجه توانست 6  بر  4  تيم شهرداري را شكست بدهد و مقام قهرماني اين دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهد .

در مسابقه ي پاياني آقايان رضا دهقان ، رئيس هيئت فوتبال شهرستان  . لايقي مسئول واحد داوران . جعفري هرندي دبير هيئت ، شفيعي مسئول واحد اجرايي ، اعضاي شوراي اسلامي شهر هرند ، فرماندهي بسيج دانش آموزي  شهيد مطهري هرند و تني چند از پيشكسوتان شهر هرند حضور داشتند .

درمراسم پاياني و با حضور مسئولين به تيم قهرمان دررده ي سني نوجوانان ، كاپ ، حكم قهرماني ، و مبلغ  120 هزار تومان  ، و تيم نايب قهرمان كاپ و حكم نايب قهرماني و مبلغ  80 هزار تومان اعطا شد .

در رده ي سني اميد به تيم قهرمان : كاپ قهرماني ، حكم قهرماني ، مبلغ  200 هزار تومان و تيم نايب قهرمان كاپ و حكم نايب قهرماني و مبلغ  120 هزار تومان  اهداء شد .

در رده ي سني بزرگسالان به تيم قهرمان ، كاپ و حكم قهرماني و مبلغ  450 هزار تومان و نايب قهرمان كاپ و حكم نايب قهرماني و مبلغ  250 هزار تومان اعطا شد .

همچنين به تعددي از تماشاگران و بازيكنان با اخلاق و فني ترين و تكنيكي ترين بازيكن اين دوره از مسابقات جوايزي اهداء شد .    

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

 

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه 8 مرداد1393 | 12:47 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : یکشنبه 5 مرداد1393 | 17:57 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

در محضـر قـرآن

**************

شهر هرند شب گذشته ( 03 / 05 / 1393 ) میزبان محمد تقی خان ، نابغه ی قرآنی جهان اسلام ازپاکستان بود . محفل درمحضرقرآن با حضورمردم پرشور و ولایتی شهر هرند و جمعی ازاهالی شهرها و روستاهای بخش جلگه و مناطق همجوار درصحن آستان مقدس امامزاده اسحاق شهر هرند برگزار شد .

 

دراین محفل نورانی عليرضا حسيني ، بخشدار جلگه فرصتي يافت تا ازحضورچشمگيرو گسترده ي مردم ايران به خصوص مردم شهرهرند ، اژيه و روستاهاي منطقه به خاطر حضور در روز جهاني قدس تشكر كند . بخشدارجلگه در ادامه از مردم خواست تا در مصرف آب صرفه جويي كنند تا با قطعي آب مواجه نشوند.

درادامه حجت الاسلام صادقي مديركل اوقاف و امور خيريه استان در سخناني با اشاره به برگزاري برنامه هاي قرآني گفت :

((  خوشحال و خرسندم كه در چند نوبتي كه به شهر هرند و شهرها و روستاهاي شرق شهرستان اصفهان عزيمت كرده ام با برنامه هاي قرآني خوب و با حضور گسترده ي مردم و به خصوص نسل نوجوان و جوانان علاقه مند روبرو شدم ،‌اين نشان از ولايتمندي و تربيت درست و صحيح دردامان مادران مذهبي و ولايتي و عاشق دين و احكام اسلامي  دارد و خانواده هايي كه خودشان سرمنشاً حضور در برنامه هاي ديني را فراهم مي كنند و با حضور در اينگونه برنامه ها موجبات حضور فرزندانشان را نيز مهيا مي كنند . ))  

برنامه ي پاياني ، استفاده از برنامه هاي قرآني محمد تقی خان ، قاری برجسته ی قرآنی بود كه با استقبال پرشور مردم روبرو بود درمحیطی معنوي و جذاب ازبرنامه های او استفاده کردند . در طول زمانی که محمد تقی خان به سوالات مردم پاسخ می داد ، جمعیّت زیادی با ذکرصلوات بر محمد و آل محمد از او تجلیل می کردند . 

محمـد  تقی خـان کیست ؟ !!!

**************

محمد تقی خان ، چهارمین فرزند یک خانواده ی مذهبی شیعه در پاکستان است . او نخستین روز از سال  1997 میلادی مصادف با  11 دی ماه 1377 شمسی در شهر سرگودها از ایالت پنجاب پاکستان دیده به جهان گشود .

محمد تقی در  9 سالگی در جامعه القرآن الکریم قم پذیرفته شد که در آن زمان توسط حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی « پدر محمد حسین طباطبایی ، خردسال ترین حافظ قرآن در جهان اسلام » تاسیس شده بود . محمد تقی خان طی  9 ماه زیر نظر استاد احمد دباغ ؛ حافظ روشن دل و نفر اول مسابقات بین المللی حفظ قرآن کریم و حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی امام جمعه ، حافظ کل قرآن کریم موفق به حفظ کامل قرآن شد . این پایان راه برای محمد تقی خان نبود ، بلکه آغازی برای رشد و شکوفایی نبوغ سرشار و خدادادی او شد .

محمد تقی خان پس از حفظ کل قرآن به کمک برادربزرگترش محمد نقی خان  بر محفوظات خود تسلط خارق العاده ای پیدا کرد و با ابداع روش های متنوع و جذاب قرآنی ، پاسخگویی به پرسش های قرآنی به حافظ نابغه ی جهان اسلام مبدل شد . تعداد روش ها که برخی از آنها منحصر به فرد هستند و به 51 روش قرآنی رسده است . او فارسی را فصیح تر از برادرش صحبت می کند و به زبان های فارسی ، اردو ، انگلیسی و عربی مسلط است و در مجالس و محافل قرآن ، سوره ها و آیه های تلاوت شده را به زبان های 4 گانه ای که مسلط است ، ترجمه می کند.  

محمد تقی بیش از یکهزار برنامه ی قرآنی درایران و پاکستان اجراء نموده است و با این عمل خود ، سبب جذب هزاران نفر به دین مبین اسلام و هدایت به سوی قرآن و مکتب شیعه شده است .

پدرش ، مرحوم نوازش علی از روحانیون فعال و سرشناس پنجاب بود که بارها به ایران عزیمت کرده و حتی با بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی ( ره ) ملاقات کرده بود . پدر ، در 58 سالگی در حالی که بر منبر ، مشغول ارشاد مردم و ترویج دین بود و به هنگام تلاوت سوره ی مبارکه انفطار وقتی به آیه ی شریفه ی « یا ایها الانسان ما غرک بربک الکریم » رسید ، جان به جان آفرین تسلیم کرد .

مادرش ، آسیه خانم ، زنی پاکدامن و مومنه است که در حال حاضر به عنوان مروج و مبلغ مذهبی برای خانم ها ، سخنرانی می کند و آنها را به دین اسلام دعوت می کند.

بادرگذشت نوازش علی ، سرپرستی خانواده بر عهده ی « محمد نقی خان » ، پسر ارشد خانواده قرار گرفت . محمد نقی خان 32 ساله متولد 11 / 09 / 1979 میلادی ، فارغ التحصیل دوره ی کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه پنجاب پاکستان یکی از معتبرترین دانشگاه های پاکستان است . او هم اکنون به اتفاق همسرش « طلعت بتول » که او نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه پنجاب پاکستان است در مدارس ویژه ی طلاب غیر ایرانی در حوزه ی علمیه ی قم مشغول به تحصیل علوم دینی است .

« محمد تقی » به همراه برادرش « محمد نقی » برای دفاع از حریم شیعه ، بارها با شجاعت تمام در بین دشمنان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام حاضر شده و به تلاوت قرآن و سخنرانی و ارشاد آنان پرداخته است . همت بلند و تلاش خستگی ناپذیر این دو برادرسبب شده است که طلاب ایران علوم دینی ، آن دو را « محمد تقی همتی »  و « محمد نقی همتی » نامگذاری کنند .

خواهران و برادران محمد تقی خان ، همگی طلبه ی حوزه ی علمیه ی قم و حافظ قرآن کریم هستند . « معصومه » حافظ کل قرآن است . « حوا » که کوچک تر از محمد تقی است ، نیمی از قرآن را در حافظه ی خود دارد و برادر دوم او « علی جان » حافظ  22 جزء از قرآن کریم است .

محمد تقی می گوید : (( در تمام برنامه هایخارج از ایران ، چفیه ای بر گردن دارم تا عشق و ارادت خود را به مقام معظم رهبری نشان دهم .زیرا ، در خارج از ایران ، مردم ، در تلویزیون همواره رهبر را با چفیه دیده اند و در نگاه آناه ، چفیه ، نماد پیروی از رهبر معظم انقلاب است . ))

محمد تقی از لحاظ شخصیتی ، ضمن آن که صفا و صداقت کودکانه ی خود را حفظ کرده ، آن را با وقار یک حافظ در هم آمیخته است . اغلب لبخند ملیح و ملایمی بر لب دارد و با هر که با او روبه رو شود با خوش رویی برخورد می کند .

او در ورزش ها به تنیس روی میز و ووشو و تکواندو علاقه دارد و در این زمینه نیزکار و فعالیت می کند . بچه ها را خیلی دوست دارد . در گوشی موبایل او نوحه ، مداحی و تلاوت آیات قرآن فراوان به چشم می خورد . به مباحث سیاسی علاقه دارد . از برخی مردم ایران که دائماً ناسپاسی می کنند و قدر مملکت و رهبران دین خود را نمی دانند ، گلایه می کند .

محمد تقی خان از توانمندی های خارق العاده برخوردار است و به درخواست مردم در مجالس و محافل قرآن از آنها بهره می گیرد تا ضمن برانگیختن تحسین همگان ، آنها را به مباحث قرآنی و مذهب شیعه تشویق و ترغیب نماید .

·        تلاوت آیه ی مورد نظر با اعلام سوره و شماره آیه به ایشان .

·        تلاوت نخستین آیه ی صفحه با اعلام شماره ی صفحه به ایشان

·        اعلام نام سوره و شماره ی نخستین آیه ی صفحه و شماره صفحه

·         بیان ویژگی های سوره مانند شماره سوره ، تعداد آیات ، ترتیب نزول یا ترتیب عثمانی ، سوره ی قبل و بعد از نظر ترتیب نزول با ترتیب عثمانی  ، علت نامگذاری سوره

·         بیان تعداد دفعات استفاده از کلمه ی مورد اشاره پرسش کننده در کل قرآن کریم

·        بیان آیه پیرامون موضوع مورد نظر پرسش کننده .

·        تلاوت سریع نخستین آیه ی صفحه ی مورد نظر و صفحات بعد از آن به ترتیب .

·        تلاوت آیات آغازین صفحات رو به عقب

·        تلاوت آیات به صورت ضربدری « ابتدا ی آیه آغازین صفحه سمت راست ، سپس آیه ی انتهای سمت چپ ، آنگاه آیه ی آغازین صفحه ی سمت چپ و در نهایت آیه ی انتهایی صفحه سمت راست

·        تلاوت آیات به صورت مربعی

·        تلاوت آیه ی وسط صفحه مورد پرسش و صفحات پس از آن

·        تلاوت آیه ی مورد نظر با اعلام ترجمه ی آن به یکی از زبان های اردو ، فارسی یا انگلیسی

·        تلاوت آیاتی که با یک حرف خاص در قرآن آغاز شده می شوند.

·        تلاوت آیات بر اساس شماره ی آنها

·        تلاوت آیات بر اساس شماره ی آنها به صورت عکس

·        تلاوت آیه ی مورد نظر پرسش کننده با اشاره چشم برادر .

·        تلاوت آیه ی مورد نظر با پرسیدن نام پرسش کننده

·        تلاوت آیه ی مورد نظر با پرسیدن شهر و شخصیت مورد علاقه ی پرسش کننده.

·        تلاوت آیه ی مورد نظر با پرسش کل مورد علاقه ی پرسش کننده

**************

محمـــد محمــــودي هـــرندي

خبرنگـــار صـــدا و سيمـــا و مطبـــوعات

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

 تاريخ : شنبه 4 مرداد1393 | 1:41 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : جمعه 3 مرداد1393 | 17:5 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

پختـن شلــه زرد و شیریـن پلــو

 

**************

 

نذری دادن از اعمال پسندیده و اختیاری است که ما ایرانیان و جامعه ی شیعه به نیّت قرب الهی انجام می دهیم . نذرکننده صیغــه نذر را جاری می کند و نیّت خود را بر زبان جاری می کند . اکثر خانواده های هرندی بر اساس یک سنت دیرینه در روزهای خاص اقدام به پخت نذری ازجمله شله زرد ، ته حلوا یا آش می کنند. 

    

با رسیدن به شب بیست و هفتم ماه رمضان بسیاری از خانواده های هرندی به پختن شله زرد ( حلوا ) مبادرت می کنند . اعتقادات قلبی مردم نسبت به ائمه ی اطهارعلیهم السلام آنها را ترغیب کرده است که در همه ی احوالات به این بزرگواران متوسل بشوند و از آنها استمداد طلب کنندو حاجت های منطقی خود را بخواهند .

با مهیا شدن شدن امکانات و مواد اولیه شله زرد ، برنج ، روغن ، خلال ، زعفران ، شکر ، نبات و  . . .    و در هنگام مهیا شدم شله زرد ، یکی از افراد خانواده که به قرآن و ادعیه  تسلط دارد . آیاتی از کلام الله مجید و حدیث شیریف کساء را بر سردیگ قرائت می کند و چهارده معصوم پاک را به نام فرا می خواند تا نظر لطفی به آنها و شله زرد بکند ، سپس همه افراد خانواده را یکی پس از دیگری به نام صدا می زنند تا حاجات منطقی خود را طلب کنند .

 

         

 

 

با پخته شدن شله زرد و با استفاده از ظروف چینی یا بعضاً ظروف یکبار مصرف ، آنها را پر کرده و با استفاده از دارچین روی شله زرد را به اسماء ائمه ی اطهار علیهم السلام متبرک کرده و سپس توسط بچه های 10 تا 12 سال و بعضاً خانم خانه ، درب خانه ی اقوام و خویشان و همسایه ها برده و تحویل می دهند . البته شیرین پلو نیز درهمین شب پخته می شود ولی در خانه های خود مصرف می کنند ولی شله زرد را برای افراد همسایه و اقوام و آشنایان می برند .

 در این روز همچنین شیرین پلو نیز پخته می شود ولی به مصرف خود خانواده ها می رسد .

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

 تاريخ : پنجشنبه 2 مرداد1393 | 18:19 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : پنجشنبه 2 مرداد1393 | 18:12 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

ســـلام هموطــن عـزيـز  :   

 

وعـده ي همـه ي ما روز جمعــه در راهپيمـايي روزجهـاني قـدس و حمايت از مردم مظلــوم و بي دفاع غزه . حضـور سبزتان را ارج مي نهيـم و ازخداوند متعـال برايتــان آرزوي صحت و سلامتـي توام با آرامش داريم . تاريخ : چهارشنبه 1 مرداد1393 | 11:17 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

يك نظــــــر

**************

اين نظر يكي از هرنديهاي خوش ذوق و دلسوز هرند است كه بدون كم و كاست در وبلاگ درج مي شود . با تشكر و قدرداني از اين آقا يا خانم كه بنده نمي شناسم ولي به نظر ايشان احترام مي گذارم و درج مي كنم .

سلام
بزرگترین مرکز اقتصادی شهرهرند در قدیم کارخانه ی پشم است که امروزه متروکه شده است. بنده پیشنهاد می دهم بیایید با آقای امین زاده صحبت کنید و این کارخانه را به موزه ی اقتصادی شهرهرند تبدیل کنید، زیرا بسیار حیف است چنین دستگاه هایی که در زمان خود بی نظیر بودند حالا خاک بخورند و در آینده نصیب ذوب آهن شوند، آیندگان این شهر باید بدانند که پیشینیانشان در قدیم با چه وسایلی امرار معاش می کردند و باید بدانند که شهرهرند در قدیم چقدر مهم بوده است که چنین کارخانه یی با این دستگاه ها را فردی هرندی با هزینه ی شخصی اش بنیان نهاده است. پس تا دیر نشده است حتما این کار را انجام دهید، در مورد آقای امین زاده هم باید بگم خدا به ایشان و فرزندانشان آنقدر ثروت داده است که بتوانند کارخانه ی پشم هرند را وقف موزه کنند.
مراحل ایجاد موزه: نخست باید تمام دستگاه ها و محیط کارخانه تمیز شوند و سپس دستگاه ها را در شیشه ی سکوریت قرار دهید و بعد مراحل تبدیل پشم به نخ(خامه) را روی تابلویی نوشته و در کنار دستگاه مربوطه نصب کنید، درضمن سوله ی محلِّ اسقرار موتور برق می تواند برای خود موزه ی جداگانه باشد باعنوان موزه ی برق شهرهرند، زیرا می دانید این موتور نعمت برق را به مردم شهرهرند داد و از این لحاظ دارای اهمّیّت است. 

باتشکّر

**************

محمــد   محمــودي هــــرنـدي

 

5536   216   0913تاريخ : دوشنبه 30 تیر1393 | 18:19 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

 

 

 

 

\

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محمد محمودي هرندي 

5536    216    0913تاريخ : سه شنبه 24 تیر1393 | 0:9 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |
به زودي ( عصر امروز )تاريخ : سه شنبه 24 تیر1393 | 0:8 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : دوشنبه 23 تیر1393 | 13:19 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

اطلاعیـــــــــه

**************

همزمان با ماه میهمــانی خــــدا ،  مراسم چهلمین روز درگذشت ام الشهدا اسوه صبر و ایثار مادر سه شهید (( مجتبی  ، محمد و محمود  نظامزاده ))  ، حاجیه خانم دهقانی روز پنج شنبه مورخ   ۱۹ / ۰۴ / ۱۳۹۳   ،  مصادف با 12 ماه مبارک رمضان از ساعت  ۱۷ الی ۱۹  ( بعدازظهر )  درمسجد جامع شهر اژیه برگزار می گردد.

در این اطلاعیه از عموم مردم منطقه ی جلگه و مناطق همجوارجهت شرکت در این مراسم دعوت شده است .

                                         محمد محمودی هرندی

                            خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات بخش جلگه

 تاريخ : چهارشنبه 18 تیر1393 | 10:56 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

مراسم افتتاحيه ي طرح تربيت حافظان و قاريان قرآن كريم

**************

        

آنهايي كه ائمه ي معصومين سلام الله علیها را به عنوان مفسر قرآني نپذيرفته اند و قرآن را با درك و فهم خودشان تفسير كرده اند باعث انحطاط خود و جوامع اسلامي شدند و در عمل در خدمت دشمنان اسلام هستند و براي هدف آنها تلاش مي كنند.

اين مطلب را حجت الاسلام اصل حسيني امام جمعه ي شهر هرند در مراسم افتتاحيه ي طرح تربيت حافظان و قاريان قرآن گفت  و  افزود :

        

(( ظلم ستيزي در راس همه ي برنامه هاي قرآن است لذا قرآن را بخوانيد ، قرآن را بفهميد و به قرآن بر اساس مرام اهل بيت عصمت و طهارت سلام الله علیها ، عمل كنيد تا در دنيا و آخرت سعادتمند شويد .

امام جمعه ي هرند اضافه كرد به غير از آستان مقدس امامزاده اسحاق شهر هرند در  7 مسجد ديگر شهر هرند نيز كلاس هاي طرح تربيت حافظين قرآن برپا مي شود و عزيزان مي توانند در اين كلاسها ثبت نام و شركت كنند.

        

آقاي اكبر مسئول اوقاف و امور خيريه ي بخش هاي جلگه و جرقويه هم گفت :

(( طرح تربيت حافظان و قاريان قرآن خاص اين ايام يا ايام خاصي نيست و نوجوانان و جوانان علاقه مند مي توانند طي سال از امكانات كلاس و استاد استفاده نمايند و در آزمونهاي آن ( شهريور و اسفندماه ) شركت كنند و گواهي موفقيت دريافت كنند .  وي ادامه داد بيش از يكصد پسر و دختر نوجوان و جوان علاقه مند در اين طرح ثبت نام كرده اند .))

        

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 8 تیر1393 | 13:18 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

طرح تلاوت نور در آستـان مقـدس امامـزاده اسحــاق

**************

با مناسبت ماه مبارك رمضان ، آئين جز خواني قرآن كريم « طرح تلاوت نور » به همت امور فرهنگي و هيئت منتظران مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف و با حضور پرشور آحاد مردم شهر ، به خصوص نوجوانان و جوانان ، یک ساعت قبل ازاذان مغرب در آستان مقدس امامزاده اسحاق عليه السلام برگزار مي گردد.

در اين مراسم هر روز يك جزء از قرآن كريم توسط قاريان استاني حجت الاسلام زاينده رود از اساتيد حوزه و حميد كنعاني هرندي قرائت خواهد شد .

 **************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمـا و مطبوعات منطقـه ی جلگـه ( هـرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 8 تیر1393 | 1:37 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

اوليـن نمــاز جمعـــه ي شهـــر اژيـــه به امامت

حجت الاسـلام سيـد احمـد  شاهميـري

**************

مردم متديّن شهراژيه امروزجمعه ( ششم تيرماه سال  1393 ) ازحجت الاسلام سيد احمد شاهميري ، اولين امام جمعه ي شهرشان استقبال كردند .

        

حجت الاسلام صالحيان رئيس دفترنمايندگي شوراي سياستگذاري ائمه ي جمعه استان اصفهان در سخناني با اشاره به تاسيس  هفتاد و نهمين نماز جمعه در استان گفت :

        

(( شعار استقلال ، آزادي  ، جمهوري اسلامي ، اسلاميّت نظام مقدس به توسعه ي نمازهاي عبادي ، سياسي  جمعه ، اين پايگاههاي معنوي نظام است . ))

        

 

        

حجت الاسلام سيد احمد شاهميري ، اولين امام جمعه ي شهر اژيه هم با اشاره به فرارسيدن هفتم تير ماه و شهادت شهيد بهشتي و  72 تن از ياران امام در انفجار حزب جمهوري اسلامي گفت :

        

((  حضرت امام خميني ، شهيد بهشتي را يك ملت خواندند و در پيام تسليت خود فرمودند : ملت ايران در اين فاجعه بزرگ   72  تن بي گناه كه به عدد شهداي كربلا بودند را از دست داد ، افرادي كه براي مصلحت كشور دور هم جمع شده بودند . ))

امام جمعه ي اژيه در ادامه هم به سخنان مقام عظماي ولايت اشاره كردند و افزودند :

  

(( يكي از خصلت هاي شهيد بهشتي ، تقواي ايشان بود ، گناه نمي كردند و وجود ايشان ذخيره اي براي انقلاب اسلامي بود . ))

 (( شهر اژيه دومين شهر بخش جلگه از توابع شهرستان اصفهان است . اين شهر بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسكن سال  1390  ، داراي  4300 نفر جمعيت مي باشد . ))

دكتر كامران ، خانم اخوان و مهندس فولادگر ، از نمايندگان مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي ،   حجت الاسلام اصل حسيني ، امام جمعه ي شهر هرند ، حجت الاسلام صادق زاده ،‌امام جمعه ي شهر ورزنه ، عليرضا حسيني  ، بخشدار جلگه ،  جمعي ازروحانيت معظم ،  مسئولين شهرستان و مسئولين محلي و جمع زيادي از مردم اژيه و مردم روستاهاي منطقه حضور داشتند .

        

در اين جلسه همچنين دكتر كامران ، خانم اخوان ، امام جمعه هرند ، امام جمعه ي ورزنه ، بخشدار جلگه ، مهندس فولادگر سخنراني كردند .

             

سپس جمع حاضر اولين نماز جمعه را به امامت حجت الاسلام سيد احمد شاهميري ، امام جمعه ي اين شهر اقامه كردند .

        

 

 

        

 

       

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : جمعه 6 تیر1393 | 15:0 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

بازديد وزير راه و شهـرســازي از محــور هــرند به كوهپــايه

**************

دكترعباس آخوندي وزيرراه و شهرسازي به دعوت دكتركامران ازنمايندگان مجلس شوراي اسلامي به اتفاق مهندس محمودزاده مديركل راه و شهرسازي استان اصفهان و تني چند از مسئولين استاني و شهرستان ، از راههاي شرقي شهرستان اصفهان بازديد كردند .

        

دكتر آخوندي پس ازبازديد از مناطق جرقويه و بن رود وارد بخش جلگه شد . وي از پروژه ي در دست احداث شهرداري هرند ، حدفاصل شهر هرند تا پل راه آهن هرند بازديد كرد .

مهندس شهبازي ، شهردار هرند درفرصت پيش آمده ازتوافق شهرداري هرند با مدير كل راه و شهرسازي استان گفت و اضافه كرد :

        

(( طبق توافق به عمل آمده ، باند دوم حد فاصل شهر هرند تا راه آهن هرند به كوهپايه به طول 6 كيلومتر را شهرداري هرند زيرسازي نموده و اميدواريم طبق توافق ، اداره ي راه و شهرسازي آسفالت اين محور را به زودي شروع كند.

شهردار هرند همچنين به موقعيّت شهر هرند اشاره كرد و گفت :

(( جاده ترانزيتي و تردد بيش از توان جاده از ماشين هاي سنگين ، شهر هرند را با معضل بزرگي مواجه كرده است كه مي طلبد مسئولين با احداث كمربندي ، ما را در جهت استفاده بهينه از جاده بي خطر مساعدت كنند .

دكتر كامران هم طي سخناني گفت :

(( اولويت كاري ما دو بانده كردن محور هرند به كوهپايه است زيرا مطلع هستيم كه در اين محور تعدادي زيادي ازمردم منطقه و شهر هرند كشته شده اند لذا از وزير محترم درخواست داريم كه اين محور مورد توجه بيشتر قرار گيرد و  10  كيلومتر باقي مانده نيز آماده شود و اداره كل راه و شهرسازي در خصوص توافق خود با شهرداري هرند عمل كند .

       

محمد علي جعفري ،‌رئيس شوراي اسلامي شهر هرند نيز در سخناني با اشاره به تعداد ماشين هاي سنگين و تردد بيش از حد انتظار ماشين هاي عبوري از محورجنوب كشور به استان هاي شرقي و شمالي گفت :

(( شهــرهــــرند مركز ثقل بخش هــــاي شرقي است . اين شهربا دارا بودن ســه مركز دانشگاهــــي و دانشجويان طلبه ي حوزه علميه ي امام هادي شهر هرند ، و تردد بيش از سه هزار نفر دانشجو ،‌ با مشكلات زيادي مواجه است كه ان شاء الله مورد توجه وزير محترم قرار گيرد . ))

رئيس شوراي شهر هرندئ همچنين به كوتاه شدن فاصله ي تردد ماشين هاي سنگين از نايين به شهرضا اشاره كرد و افزود :

(( مسير راه نايين تا شهرضا براي رانندگاني كه قصد سفربه شهرضا را دارند  ،  حدود  80 كيلومتر و از نظر زماني و بيش از يك ساعت كوتاهتر مي شود و همين موضوع باعث شده است كه اين مسير راه اصلي اين رانندگان باشد و اين محورظرفيت اين تعداد تردد را ندارد لذا خواهشمنداست هر چه سريعتر باند دوم اين محور آماده شود تا مردم كمتر دغدغه ي تردد دراين مسير را داشته باشند .))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : پنجشنبه 5 تیر1393 | 21:30 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

دوره ي مبـارزه با سالك ، آتـش بـس ندارد

**************

موش مهمترين عامل  ناقل بيماري سالك به انسان است لذا بايد تمامي راههايي را كه به ازدياد نسل اين جونده منتهي مي شود ،  تحت كنترل درآيد.

اين مطلب را دكترفارسي ، مسئول واحد مبارزه با بيماريهاي مركز بهداشت شماره يك اصفهان درجمع دهياران و شوراهاي اسلامي بخش جلگهاعلام كرد و افزود:

        

(( جمع آوري زباله و نخاله هاي ساختماني ، عدم دفع بهداشتي زباله و فاضلاب هاي روباز ، ماشين هاي حمل كود حيواني و منازل مخروبه و متروكه و بلااستفاده دردل شهر يا روستا ، همه عواملي هستند كه به ازدياد بيماري سالك كمك مي كنند لذا حفاظت فردي در برابر گزش پشه خاكي ، مبارزه با جوندگان ، بهسازي و ترميم شكاف ها و حفره ها ، دفع مستمر زباله و فضولات حيواني و مناطق مسكوني و محل نگهداري دام و طيور و آموزش صحيح خانواده ها و استفاده از پشه بندهاي دارويي ، از جمله راههاي پيشگيري است كه بايد مورد توجه مسئولين قرار گيرد. ))

        

دكتر فارسي در ادامه گفت :

(( بر اساس گزارش مراكز بهداشتي درماني منطقه ، اين بيماري نسبت به سال گذشته رو به رشد است و اين افزايش نگران كننده است . ))

        

عليرضا حسيني ، بخشدار جلگه هم گفت :

(( تمامي ادارات و نهادهاي انقلاب اسلامي موظف هستند در جهت ريشه كني بيماري سالك با مراكز بهداشتي درماني منطقه همكاري كنند از از امكانات در اختيار خود در جهت كنترل بيماري سالك استفاده كنند.))

و اما اين جلسه نكات مثبت ديگري هم داشت كه از آن جمله :

·        كليه ي ادارات و نهادهاي انقلاب اسلامي منطقه موظف شدند جهت ريشه كني بيماري سالك با مراكز بهداشتي درماني همكاري كنند.

·        محافظت فردي با استفاده از قلم هاي دافع و پمادهاي مجاز

·        نصب توري روي درب ها و پنجره ها

·        استفاده از پشه بندهاي بهداشتي و آغشته به دارو

       

·        استفاده از حشره كش مناسب

·        پوشيدن لباس مناسب هنگام حضور در فضاي باز

·         رعايت بهداشت محيط منزل و اطراف آن

·        گذراندن دوره هاي آموزش مناسب جهت خانواده ها

·        تخريب خانه هاي متروكه و مخروبه داخل شهرها و روستاها

·        جنوب شهر هرند و تاغزارها آغشته به پشه ليشمانيا است لذا مراقبت و رعايت نكات ايمني الزامي است .

·        سمپاشي محل نگهداري دام و طيور با نظارت مراكز بهداشتي درماني الزامي است

      

·        حاشيه ي روستاها و محل نگهداري خوشه هاي گندم « سفال » ، محل مطمئن براي زندگي پشه هاست لذا اهالي روستا بايد با رعايت بهداشت و ايمني ،‌امكان رشد و ازدياد پشه را بگيرند  

·        حاشيه ي زاينده رود در اژيه نيز محل ازدياد موش هاست و خانه هاي حاشيه ي آن ، كانون توجه و محل زندگي پشه ليشمانيا است .

·        با توجه به اينكه مدت زيادي است كه محل زندگي موش ها لانه كوبي و طعمه گذاري نشده لذا ازدياد موش ها درحاشيه ي شهرها دورازانتظار نيست و اين ، كارو فعاليت را براي متوليان مراكز بهداشتي سخت و دشوار كرده است .

·        آموزش خانواده ها از طريق ويدئو پرژكتور در مساجد و محل هاي عمومي

حاضرين در جلسه همچنين گفتند :

(( آموزش خانواده ها زماني كه توام با استفاده از امكانات لازم نباشد نمي تواند مفيد واقع شود و فعاليت و كارآموزشياران بي ثمر و بي نتيجه مي شود به خصوص زم

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : دوشنبه 2 تیر1393 | 21:51 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : دوشنبه 2 تیر1393 | 13:23 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

تصفيـه خانـه و شبكـه ي جمع آوري فاضـلاب شهـرهــرند

**************

آئين بهره برداري ازتصفيه خانه و شبكه ي جمع آوري فاضلاب شهرهرند با اعتباري بالغ بريكصد ميليارد ريال با حضور مهندس جانبار رئيس هيات مديره و مدير عامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور به بهره برداري رسيد .

پروژه ي فاضلاب شهر هرند با  49 كيلومتر طول شبكه از جنس پلي اتيلن دوجداره فاضلابي از جمله طرحهاي استاني و ملي است كه با روش لاگن هوادهي متعاقب برگه و تعداد سه مدول با ظرفيت  486  متر مكعب در شبانه روز و تصفيه خانه اي در زمين به مساحت 7 هكتار به ابعاد 350 متر در 200 متر آماده شده است و در فاز اول مي تواند جهت   4500 نفر استفاده شود ولي اين طرح در مراحل بعدي توسعه مي يابد . ))

در مراسمي كه به همين مناسبت در سالن اجتماعات پيامبراعظم دانشگاه آزاد اسلامي واحد هرند صورت گرفت ابتداء مهندس كفيل فرماندار شهرستان اصفهان گفت :

 

        

(( دو پروژه ي تصفيه خانه و شبكه جمع آوري فاضلاب شهر هرند و ساختمان اداري آب و فاضلاب شهر اژيه  امروز دربخش جلگه افتتاح و به بهره برداري مي رسد و افزود: چرخه ي خدمات زير بناي شهر هرند با اجرا و افتتاح اين پروژه  تكميل خواهد شد و اين پروژه عظيم مهمترين پروژه ي خدماتي براي شهراست كه در خدمت مردم خواهد بود. ))

فرماندار شهرستان اصفهان در ادامه گفت :

 

        

(( شهرستان اصفهان به عنوان شهرستان برخوردارمعرفي شده است و اين ازجفاهايي است كه درحق مردم شهرستان اصفهان شده است .اصفهان يك مساحت بيش از 15 هزار كيلومتر مربعي است كه   180 روستا  و 14 شهر را شامل مي شود كه يكي از آنها شهر اصفهان است كه متاسفانه شهرستان اصفهان را درهمان رينگ سوم تعريف مي كنند ولي اصفهان مناطق محروم شرق شهرستان اصفهان شامل 6 بخش را نيز دارد كه محروميت هاي زيادي دارند و بايد به آن رسيدگي شود .   ))

سپس دكتر كامران درخصوص راه اندازي آب و فاضلاب اژيه هم گفت :

(( ما آماده ايم از ماده ي 180 كه دراختيارماست مبلغي كمك كنيم و آب و فاضلاب كشورهم دوبرابر مبلغ ما كمك كند تا عمليات فاضلاب اژيه شدت بگيردو ما شاهدافتتاح و بهره برداري ازآن باشيم . ))

        

درادامه مهندس جانبازرياست هيات مديره و مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور گفت :

 (( اجراي پروژه هايي فاضلاب درنقاط جمعيتي ازجمله مناطق خشك نظيراستان اصفهان، ارزش  زيست محيطي زيادي را به همراه دارد و كمك مي كند به بازيافت آب و رفع كمبود آب و ما در كوتاه مدت و بلند مدت به دنبال تدابير مهمترو بهتر و استفاده ازپساب هاي فاضلاب درجهت صنعت و كشاورزي كشور هستيم . . ))

        

مهندس جانباز در ادامه ضمن تشكر از دكتر كامران گفت :

(( دكتركامران از افراد اثرگذار و پيگير درمجلس شوراي اسلامي است و بسياري از كارهاي استاني و شهرستان اصفهان با پيگيري مطالبات از طريق ايشان حل و فصل مي شود .))

مهندس اميني  رئيس آب و فاضلاب استان گفت :

        

ما وظيفه اي درقابل مردم فهيم شهر هرند داشتيم كه فكر مي كنم به نحوه مطلوب انجام داديم . وي درادامه گفت : حدود 10 ميليارد تومان درشهر هرند از اعتبارات استاني و اعتبارات جاري سازمان آب و فاضلاب هزينه كرديم و اميدواريم با خريد انشعاب توسط مردم شهر هرند ، قسمتي از اين هزينه ها به آب  فاضلاب برگردد .))

        

مهندس اميني در ادامه نيز چنين گفت

(( به منظور رديف دار كردن فاضلاب شهرهاي هرند و اژيه اقدامات دكتر كامران توانست اين دو شهر را ازاعتبــارات استــاني رديف داركند لذا ما ازمحل اعتبارات استـــاني اين دو شهر را آماده كرديم  ولي 14 كيلومتر از اين پروژه ي عظيم در شهر هرند باقي است كه اميدواريم به زودي اقدام گردد. فاضلاب شهرك صنعتي هرند نيز دردست بررسي است و نسبت به تخصيص و فعاليت فاضلاب درشهرك صنعتي هرند خوش بين هستيم و اميدواريم اين كار نيز صورت گيرد. ))

        

وي همچنين به آب و فاضلاب اژيه اشاره كرد و افزود نوع ساخت تصفيه خانه ي اژيه با شهرهرند تفاوت دارد و ما اين كار را هم دنبال كرده و مي كنيم واميدواريم كه به زودي محقق شود .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : پنجشنبه 29 خرداد1393 | 9:47 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

خرداد سالروز شهـادت گروه موتلفــه ي اســـلامي

شهيدان بخارايي، اماني، صفار هرندي و نيك نژاد

***************

با كمال تاسف و شرمندگي ، روزي برسد كه شهادت عزيزانمان نيزفراموش شود و از ياد و خاطره ها برود واثري به ظاهرازآنان و رشادت ها و ايثار و از خودگذشتگي آنان برجاي نماند، هر چند كار و عمل آنان نزد خداوند تبارك و تعالي محفوظ است ولي سوالي كه پيش مي آيد اينكه ، آيا ما به تكليف خود در قبال شهداء‌عمل كرده ايم ؟ و يا فقط و فقط به ظواهر توجه داريم .

طي ساليان متمادي روز 26 خرداد ماه براي ما هرنديها عزيز بود ، سالروز شهادت رضا صفارهرندي ، محمد بخارايي ، صادق امامني و مرتضي نيك نژاد را با برنامه ي از پيش تعيين شده ، گرامي مي داشتيم ولي مشخص نيست چرا امسال ، خوابمان برد و اين روز به سادگي گذشت و به قولي زمستان گذشت و رو سياهي آن به زغال ماند.

 

       

بنده ازسايت اصفهان شرق و خبرنگار اين سايت تشكر مي كنم كه از مقام شامخ شهداي گروه هئيت موتلفه ي اسلامي ، شهيدان محمد بخارايي ، مرتضي نيك نژا ، صادق اماني و رضا صفار هرندي ء تقدير و تشكر كرد .

شكل گيـري گروه هيـات موتلفـه ي اســلامي

**************

شکل گیری هیات های موتلفه اسلامی هیئت های موتلفه اسلامی از اتئلاف سه جمعیت با یکدیگر در سال ۱۳۴۲ پدید آمد. قبلاً در آغاز جریان انقلاب اسلامی در جریان انجمن های ایالتی و ولایتی و قضایای رفراندوم قلابی شاه در ۶بهمن ۴۱ این افراد که به صورت پراکنده بودند تحت رهبری امام به فعالیت پرداختند. بالاخره امام امت در اوایل سال ۴۲ آنها را در قم با یکدیگر آشنا و مرتبط ساخت و از این ارتباط جمعیت های موتلفه اسلامی را به وجود آورد. مسئولان سازمان مرکزی این جمعیت عبارت بودند از شهید حاج صادق امانی، شهید محمد صادق اسلامی، شهید حاج مهدی عراقی، حبیب الله عسگر اولادی، حاج مهدی شفیق، شهید اسدالله لاجوردی و تعدادی دیگر که همگی از کسبه و تجار متدین بازار بودند. موتلفه اسلامی دارای یک شورای روحانیت مرکب از استاد شهید مطهری و استاد شهید دکتر بهشتی و حجت الاسلام انواری بود که با همکاری کامل با شهید دکتر باهنرو حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی نظارت بر اعمال و رفتار و خط مشی آن را برعهده داشتند این افراد با پیشنهاد موتلفه اسلامی و تایید امام انتخاب شده بودند. موتلفه ضمن فعالیتهای چاپ و پخش اعلامیه های مراجع و علما و ترتیب تظاهرات و راهپیمایی ها و مجالس و سخنرانیها از صورت پراکنده به صورت تشکیلاتی برای انجام فرامین امام امت گسترش یافت. فعالیت موثر در ۱۵خرداد سال ۴۲، برگزاری مراسم هفتم و چهلم و بزرگداشت های ۱۵خرداد فعالیت برای برگزاری با شکوه استقبال از مراجعت امام به قم در سال ۴۳، تشکیل اولین جناح مسلح برای جهاد مسلحانه، اعدام انقلابی حسنعلی منصور و از جمله اقدامات این تشکیلات بود. زمینه های اعدام انقلابی منصور پس از تشکیل هیات های موتلفه اسلامی تا مهر ماه ۱۳۴۳ که امام خمینی به ترکیه تبعید شد .

فعالیت اصلی اعضای هیات های موتلفه اسلامی علاوه بر شرکت در وقایع خونین ۱۵خرداد، پخش اعلامیه های آیت الله خمینی، برگزاری مراسم عزاداری امام حسین عليه السلام با مضمون سیاسی و شرکت در تظاهرات و درگیری های پراکنده ای بود که در تهران به وقوع می پیوست و یا از سوی آنان سازماندهی می شد.

سه ماه و 18روز پس از اعدام انقلابی حسنعلی منصور نخست وزیر و دستگیری و بازپرسی ضارب و متهمین به شرکت در قتل منصور دادگاه عادی شماره 3نظامی در 19اردیبهشت 1344 رای خود را صادر کرد بر اساس این رای چهار نفر از متهمین به اسامی محمد بخارایی، مرتضی نیک نژاد، رضا صفار هرندی و حاج صادق امانی به اعدام محکوم شدند.

در مهرماه ۱۳۴۳ به دنبال تصویب قانون کاپیتولاسیون از سوی مجلس شورای ملی و سنا که در پی آن اعتراض آیت الله خمینی و سپس تبعید ایشان را به دنبال داشت هیاتهای موتلفه علیرغم آن که تا آن زمان از حرکت های نظامی پرهیز داشتند و اصولا هیچ گونه آمادگی در این زمینه نداشتند تصمیم گرفتند تا پاسخ مناسبی به این اقدامات رژیم بدهند. لذا تصمیم به ترور منصور نخست وزیر وقت گرفتند و به گفته حاج مهدی عراقی از همان روزی که حاج آقا خمینی ، را دستگیر و تبعید کردند برنامه ترور منصور طرح ریزی شد.

 حبیب الله عسگر اولادی نیز در باره چگونگی تصمیم به اعدام انقلابی منصور می گوید:

(( در درون موتلفه بحرانی پیش آمده بود چون رژیم اوضاع را در دست گرفته و همه مایوس شده بودند تصمیم گرفتند که موتلفه اسلامی به دو بخش “تبلیغاتی ـ سیاسی” و به تعبیر آن روز “حاد” تقسیم شود.

شورای مرکزی در قالب بخش سیاسی کار خودش را انجام دهد و بخش جدید در داخل خود انتخابات داشته باشد. شهید هاشم امانی، حاج ابوالفضل حاج حیدری، شهید صادق امانی، شهید مهدی عراقی، خودم و چند تن دیگر بدون ارتباط با بخش “سیاسی ـ تبلیغاتی ” در بخش مسلحانه قرار گرفتیم بالاخره در دی ماه تصمیم گرفته شد در مرحله اول محمدرضا شاه و در مرحله دوم یازده چهره مملکتی همچون نخست وزیر، رئیس ساواک، رئیس شهربانی ، رئیس مجلس شورا، رئیس مجلس سنا و اعدام انقلابی شوند.

به همین منظور برنامه ای برای ترور شاه در نظر گرفته شد و مقدماتی نیز فراهم کردیم اما موفق به اجرای آن نشدیم چون شاه بدل داشت و او را جای خود می فرستاد و اگر هم خودش جایی می رفت برنامه هایش را مدام تغییر می داد در اواخر دی ماه به این نتیجه رسیدیم که ترور شاه میسر نیست و باید مرحله دوم را اجرا کنیم که نفر اول از لیست یازده نفره ، نخست وزیر وقت حسنعلی منصور بود. سه دلیل برای ترور او ذکر شد:۱ـ او در واقع رئیس اجرایی کشور بود و امام را تبعید کرده بود. ۲ـ پس از تبعید امام به ایشان اهانت کرده بود. ۳ـ او در حال بستن یک قرارداد نفتی به ضرر ایران بود و در چنین شرایطی که اختناق در درون کشور وجود داشت و کسی نمی توانست اظهار نظر کند این کار او خیانت محسوب می شد”.

اعدام انقلابی منصور نیروهایی که در شاخه مسلحانه بودند در گروه های جدا از هم تمرین های نظامی نیز انجام می دادند یک گروه شش نفره شامل شهید عراقی، شهید اندرزگو، شهید صادق امانی، شهید محمد بخارایی، شهید مرتضی نیک نژاد و شهید رضا صفار هرندی برنامه اعدام انقلابی منصور را در روز اول بهمن طراحی کردند. علت انتخاب اول بهمن به خاطر مصادف بودن آن با ۱۷رمضان و روز جنگ بدر بود به همین علت طرحشان را طرح “بدر” نام گذاری کردند شب اول بهمن جلسه ای توسط چهار نفر از افراد این گروه شش نفره شامل صادق امانی، بخارایی، صفار هرندی و نیک نژاد تشکیل شد و نامه ای توسط این چهار نفر امضا گشت و متنی شبیه قطعنامه ضمیمه آن شد چون احتمال می دادند که از بهارستان باز نگردند نواری هم حدود ۲۰ دقیقه توسط شهید بخارایی ضبط شد که در آغاز آن ” یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص ” و شعر ناله را هر چند می خواهم که پنهان برکشم سینه می گوید که من تنگ آمدم و فریاد کن” خوانده شده بود. گروه مذکور تحقیق کرده بودند که حسنعلی منصور روز اول بهمن به چه جاهایی خواهد رفت و پس از بررسی ها مشخص شد که او به سه مکان می رود:۱ـ مسجد مجد که در مراسم ختمی شرکت می کند ۲ـ در افتتاح یک تعاونی ۳ـ مجلس شورای ملی جهت ارائه لایحه نفت فلات قاره. پس از ارزیابی این سه مکان چون مسجد مکان امن برای عبادت است و با وجود آسان بودن انجام اعدام انقلابی در آنجا مورد تایید گروه قرار نمی گیرد انجام اعدام انقلابی منصور در تعاونی نیز به دلیل این که ممکن بود باعث این برداشت شود که عاملان مخالف با تعاونی هستند تایید نگردد و با وجود خطرناک بودن انجام برنامه جلوی مجلس شورای ملی این گزینه تصویب شد. برنامه ریزی به این صورت بود که بخارایی از جلوی مدرسه سپهسالار (مطهری کنونی) تا جلوی مجلس قدم بزند جوانی آراسته که به تعبیر یکی از مقامات امنیتی یک درصد هم نمی شد احتمال داد که چنین جوان آراسته زیبا، خوش برخورد و خوش رفتاری چنین کاری را انجام دهد در یک گوشه میدان بهارستان مرتضی نیک نژاد مسلح ایستاده و در گوشه دیگر صفار هرندی و صادق امانی هم در یک تاکسی نشسته اند از تعدادی از تیم های دیگر خواسته شده بود که مراقب میدان باشند تا اگر اتفاقی افتاد بتوانند صحنه را عوض کنند اما تیم عمل کننده همین چهار نفر بودند.

شهید عراقی هم در جایی دیگر مراقب اوضاع بود اما در خود میدان حضور نداشت ماشین حسنعلی منصور به موقع آمد و روی پل مجلس توقف کرد نصیری و مبصر روسای ساواک و شهربانی هم پشت سر او در دو ماشین دیگر می آیند اما اوضاع را خیلی آرام می بینند و جلوتر می ایستند زمانی که حسنعلی منصور از ماشین پیاده می شود بخارایی به او نزدیک شده نامه ای را به منصور می دهد او هم نامه را می گیرد و شهید بخارایی به سرعت اسلحه را از زیر لباس خود درآورده و شلیک می کند ابتدا تیر را به شکم منصور می زند و وقتی و افتاد دومین تیر را به حنجره اش می زند و فرار می کند.

 نحوه دستگیری بخارایی گروه هیچ نقشه ای را برای فرار تنظیم نکرده بود و زمانی که در بازجویی ها از آنها سوال می کنند چرا نقشه فرار را ترسیم نکرده بودید می گویند ما نسبت به انجام کار تردید داشتیم و فکر نمی کردیم کار انجام شود ما فکر می کردیم همان جا ما را بزنند اما برخلاف تصور آنها ، نیروهایی درآنجا نبودند که آنها را هدف قرار دهند بنابراین بخارایی فرار می کند و از پیاده رو به سمت مدرسه سپهسلار می دود چند نفر به طرف او حرکت می کنند ولی با چند گلوله ای که مرتضی نیک نژاد و صفار هرندی از دو طرف میدان شلیک می کنند و ماشین را هدف قرار می دهند محافظان چند لحظه مردد می شوند و تصمیم می گیرند به سراغ آن دو نفر بروند اما یکی از راننده ها می گوید ضارب همین بود و آنها تا جلوی مدرسه سپهسالار بخارایی را تعقیب می کنند آنجا روی یخبندان پای بخارایی سر می خورد و به زمین می افتد و ماموران او را می گیرند در بازجویی کارت آموزشگاهی را از جیب او پیدا می کنند که این هم از اشتباهات گروه بود با استفاده از این کارت خانه و دوستان وی را پیدا می کنند .

        

دستگیری نیک نژاد و صفار هرندی زمانی که عوامل رژیم خانواده شهید بخارایی را زیر شکنجه قرار داده بودند آنها چیزهایی گفته بودند بدین مضمون که این جوان ها شب گذشت جلسه ای داشتند که در این جلسه یک حاجی بازاری هم بود آنها به دنبال حاجی بازاری می روند ومی فهمند که او صادق امانی است اما در منزل خود نبود زیرا آن شب به منزل شهید لاجوردی که شوهر خواهرش بود رفته و آن شب در آنجا می ماند. صادق امانی پس از چند روز اقامت در منزل لاجوردی تصمیم می گیرد به منزل حبیب الله عسگر اولادی برود سپس توسط ارتباطی با آقای شفیق همسایه دیوار به دیوار امانی ها از حضور ماموران مطلع می شوند و حاج صادق امانی را با لباس مبدل به منزل حاج مصطفی حائری زاده می برند و پس از چند شب برای رد گم کردن تصمیم گرفته می شود او را به منزل یک وکیل دادگستری به نام سید ابوالقاسم رضوی ببرند در این مدت یکی از بستگان امانی را دستگیر می کنند و با یک نوع شکنجه ای که بی سابقه بود از او مطالبی به دست می آورند. این شکنجه در واقع تهدید به تجاوز به زن وی بود زمانی که وی صدای زنی را می شنود که دارند به او حمله می کنند می گوید دست نگه دارید و می گوید اگر می خواهید حاج صادق امانی را بگیرد اول مهدی عراقی را بگیرد و اگر چمدان اسلحه را می خواهید عسگر اولادی را بگیرید این اعترافات سبب غافلگیری اعضای موتلفه می شود و عسگر اولادی ، عراقی و سپس حاج صادق امانی دستگیر می شوند. در بازجویی ها از منازل اشخاص اساس نامه موتلفه اسلامی به دست ماموران رژیم می افتد و شورای مرکزی موتلفه نیز دستگیر می شوند.

دستگیری اعضای دیگر موتلفه به دنبال دستگیری چهار نفری که به طور مستقیم در اعدام انقلابی منصور دست داشتند حاج هاشم امانی، مهدی عراقی، محمدباقر محی الدین انواری، عباس مدرسی فر، ابوالفضل حیدری، ابوالقاسم رفیعی ، حبیب الله عسگراولادی، محمدتقی کلافچی، احمد اپیکچی، احمد شهاب، ابوالقاسم رضوی فرد، ساج الدین تقربی، رضا اخباریون و تقی امانی دستگیر شدند. در ابتدا در خصوص پنج تن از دستگیر شدگان قرار عدم صلاحیت صادر و پرونده سیزده تن دیگر به دادرسی ارتش فرستاده شد. محاکمه سیزده تن در دادرسی ارتش از هفتم اردیبهشت ۱۳۴۴ آغاز شد در دادگاه بدوی بخارایی، صفار هرندی، نیک نژاد و حاج صادق امانی به اعدام و نه تن دیگر به حبس های از پنج سال تا ابد محکوم شدند. در دادگاه تجدید نظر که در روزهای ۵ تا ۱۰ خرداد ماه تشکیل شد علاوه بر چهار تن اولیه مهدی عراقی و حاج هاشم امانی نیز به اعدام و آقایان عباس مدرسی فر، حبیب الله عسگر اولادی، ابوالفضل حیدری ، محمدتقی کلافچی به حبس ابد ، محی الدین انواری به ۱۵سال احمد شهاب به ۱۰ سال و حمید اپیکچی به ۵ سال حبس با اعمال شاقه محکوم شدند. در جریان فرجام خواهی تقاضای فرجام مهدی عراقی و هاشم امانی مورد قبول و محکومیت آنها از اعدام به حبس ابد با اعمال شاقه تبدیل شد. اما محمد بخارایی، مرتضی نیک نژاد، رضا صفار هرندی و حاج صادق امانی در سحرگاه ۲۶خرداد در برابر جوخه اعدام قرار گرفتند و به شهادت رسیدند. رای نهایی دادگاه سه ماه و ۱۸روز پس از اعدام انقلابی حسنعلی منصور نخست وزیر و دستگیری و بازپرسی ضارب و متهمین به شرکت در قتل منصور دادگاه عادی شماره ۳نظامی در ۱۹اردیبهشت ۱۳۴۴ رای خود را صادر کرد بر اساس این رای ۱۴نفر از متهمین به شرح زیر ذیل به دلیل کافی نبودن مدارک و اسنادی مبنی بر شرکت در قتل منصور آزاد شدند: ۱ـ سید اسدالله لاجوردی، ۲ـ علی اکبر بادامجاه۳ـ محمد هادی امانی، ۴ـ سعید امانی همدانی۵ـ مهدی زارع حسینی۶ـ علی اعظم حاج بابا۷ـ حسین دانشپور مقدم۸ـ اکبر فرهادیار۹ـ عزیزالله دوانگر۱۰ـ علی اصغر حاجی بابا ۱۱ـ کاظم سعدیه ۱۲ ـ علی اصغر صفار هرندی ۱۳ـ رضا صالحی ۱۴ـ عباس زارع حسینی رای دادگاه درباره متهمین پرونده قتل منصور پس از احاله به دادگاه تجدید نظر نیز به شرح زیر اعلام شد: چهار نفر از متهمین به اسامی محمد بخارایی، مرتضی نیک نژاد، رضا صفار هرندی و حاج صادق امانی به اعدام محکوم شدند شش نفر از متهمین به اسامی محمد مهدی عراقی، هاشم امانی، عباس مدرسی فر، ابوالفضل حاج حیدری، محمد تقی کلافچی و حبیب الله عسگر اولادی به حبس ابد با اعمال شاقه محکومیت یافتند. یکی از متهمین به نام حمید اپیکچی که ۱۷ سال داشت به ۵سال حبس در دارالتادیب و یکی دیگر به نام احمد شاه بداغلو به ۵سال و محمد باقر محی الدین انواری به ۱۵ سال زندان محکوم شدند.

 

        

گوشه هایی از دادگاه شهید بخارایی در یکی از جلسات دادگاه از شهید بخارایی

می پرسند:”چرا گلوله را به مغز حسنعلی منصور نزدید؟” می گوید:”چون شکم او بزرگ بود و نشانه روی نمی خواست من هم می خواستم که او را از پا در بیاورم ” باز می پرسند:”چرا گلوله دوم را به حنجره او زدید؟” می گوید:”می خواستم گلوله دوم را به مغز او بزنم اما قبل از اینکه گلوله را به مغز او بزنم یادم آمد که این حنجره او بوده که به مرجع تقلید و رهبر اسلامی من اهانت کرد باید اول حنجره او دریده شود “گفتند:”چرا گلوله سوم را نزدی؟” گفت:”متاسفانه پوکه گیر کرده بود و گلوله سوم شلیک نشد”.

تشییع جنازه شهدا انتشار خبر شهادت بخارایی ، امانی، نیک نژاد و صفار هرندی اثر عمیقی‌ در جامعه گذاشت و مردم‌ آمادگی زیادی داشتند که اگر بشود در تشییع‌ جنازه‌ شرکت‌ کنند ولی‌ رژیم از برگزاری هر گونه مراسمی جلوگیری کرد.. جنازه‌های‌ شهدا را مخفیانه‌ به محلی‌ خیلی‌ دورتر از مسگرآباد اصلی برده و در جاده‌ خاوران‌، در دفن‌ کرده‌ بودند و اجازه‌ نداده بودند برای آنها مجلس ختمی‌ گرفته شود که‌ تنها ختمی‌ که‌ برگزار‌ شد، در گرمخانة‌ مسجد جامع‌ بود. فضل فرخ از اعضای هیئت های موتلفه در این باره می گوید: “در همان‌ شب پس از شهادت آنها برای اقامه نماز، شهادت‌ و شهادت‌طلبی‌ هنوزخیلی در میان‌ مردم‌ رواج نداشت و از طرفی‌ هم‌ کسی‌ جرأت‌ نداشت‌. کسانی‌ که‌ به‌ دست‌ طاغوت‌ محاکمه‌ شدند و اعدام‌ شدند، را شهید بنامد. ایشان‌ هم فرمود: عجب‌ مرگی‌ نصیب‌ اینها شد، کاش‌ یک‌ چنین‌ مرگی‌ نصیب‌ من‌ می‌شد. که‌ این‌ یک‌ تأیید بسیار بزرگی‌ بود. در آنجا مجلسی‌ برگزار‌ شد و پس از آن هم من در مجالس‌ خصوصی‌ و هیئتی‌ که‌ خودمان‌ داشتیم‌، چند تا مجلس‌ برگزار کردم‌. و اشعاری‌ هم‌ برای‌ اینها ساخته‌ بودم‌ .

زندگينـامه ي شهيـد رضـا صفــار هــرندي

*************

رضا صفار هرندي فرزند علی اکبر در سال ۱۳۲۵ در خانواده ای اهل علم و تبلیغ دین به دنیا آمد برادرش حجت الاسلام حاج شیخ علی اصغر هرندی روحانی آزاده خدوم و مردمی بود که علاوه براقامه نماز جماعت درمسجد دروازه غار تهران و منبر و تعلمیات دینی، مغازه پارچه فروشی داشت و از این راه زندگانی را اداره می نمود و نمونه ای از کسب پاکیزه اسلامی را در عمل آشکار می کرد.

                                           

شهيد رضا صفار هرندي درچنين خانواده اي پرورش یافت. پس از دوره ابتدایی، دروس دینی را نزد برادرش خواند و در مغازه او به کار مشغول شد. وی در مسجد برادرش در امر تبلیغ دین و ارتباط با نوجوانان و کشاندن آنها به راه دین فعال بود در همین رابطه با شهید محمد بخارائی و شهید نیک نژاد آشنا شد و با آنها درباره مسائل اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر کار می کرد با شروع نهضت امام خمینی(ره) او و یارانش، به انجام وظیفه انقلابی رو آوردند و بالاخره در مسیر این نهضت خدائی، با مؤتلفه اسلامی آشنا شدند و به طرف جهاد مسلحانه رو آوردند.

رضا صفار هرندي ، روز عملیات اعدام انقلابی منصور پشتیبان شهید بخارائی بود تا چنانچه او به هر شكل نتواند منصور را بكشد ،‌او وارد معركه شود و كار را تمام كند . او بعد از موفقيت محمد بخارايي ، توانست پس از پایان عملیات از صحنه بیرون آید ولی وقتی که می خواست وسائلش را از خانه بردارد و به اتفاق شهید نیک نژاد زندگی مخفی را آغاز کند دستگیر شد.

دردل مردم و مبارزین انقلاب  ، با یک دنیا قساوت و درند خویی درسحرگاه روز 26   خرداد سال 1344  چهار نفر از فرزندان  انقلابی اسلام   :

صـادق امانی ، محمــد  بخارایی ، مرتضي نيك نژاد و  رضا  صفار هرندی را به جوخه ی اعدام سپرد  و خون پاک آنان را بر زمین ریخت و با ارعاب و تهــــدید و تشـــد ید خفقـــــــان از بر گزاری مجالس ختم و ترحیم و مراسم هفت و چهلم برای آنان جلو گیری  به عمل آورد   .

آری در نیمه شب  26  خرداد که سکوت همه جا را فرا گرفته بود شاه مسلمان کش ، قلبهای گرم و پر فروغ مردانی را آماج گلوله های آتشین خود قرارداد که جرمشان تنها دفاع ازقرآن کریم  ، ملت اسلام و کشوراسلامی ایران بود .

گروه بخارایی در زندان شاه همواره با وضو بودند و با خداوند به رازو نیازمشغول بودند و آنگاه که به سوی میدان شهادت می رفتند با رویی بازو چهره ای خندان و قدمی استوار؛ عزمی راســـخ  پیک مرگ را استقبــال کردند و درحالی که غریو الـلــه اکبــر آنها میدان تیر را فرا گرفته بود ، گروه بخارايي شهد شيرين شهادت را نوشيدند و به سوی خدا شتافتند . پيكر آسماني (( رضا صفار هرندي )) در ((  ابن بابويه )) به خاك سپرده شد .

اين سبك بالان كه تا عرش جنون پر مي كشند

 

آفتاب وصل را چون صبح در بر مي كشند

 

آذرخش خشــم اينــــان آتش قهـــرخداست 

 

تا كه ازجـان نعــره ي الله اكبــر مي كشند

 

روحشــــــــان شــــــــاد

درود بی پایان خدا بر قهرمانان شهید :  محمـد  بخارایی ،  صادق امانی ،  مرتضی  نیک نژاد و  رضـا   صفار هرندی  و یاران فدا کار آنان که با قیام حماسه آفرین خود  ؛ فصل نوینی در تاریخ مبارزات ایران گشودند  و با خون پاکشان نهال نهضت رهایی بخش امام خمینی را آب یاری کردند   .

آری شهید رضا صفار هرندی به عنوان اولین شهید این شهر یکی ازمخالفان سرسخت رژیم شاه بود که به مبارزه مسلحانه پرداخت و با همکاری محمــد  بخـارایی ؛ صــادق امانی ؛ مرتضی  نیک نژاد یکی از سر سپرده هــای رژیم پهلوی ( حسنعلی منصور )  نخست وزیر دولت وقت را به درک واصل کردند و فصل نوینی در تاریخ مبارزات ایران گشودند .           

رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه اي مد ظله العالي در چهل و چهارمين سالگرد شهادت شهيدان صادق اماني ، محمد بخارايي ، مرتضي نيك نژاد و رضا صفار هرندي فرمودند :

(( اينها ستارگان و برجستگاني بودند كه در راه خدا رفتند ، راهي را انتخاب كردند و نتيجه اين شد كه مشاهده كنيد ، يعني حاكميت اسلام دردوران سيطره ي كفر و استكباردرعالم ، چيزي كه به افسانه شبيه است .اين شهداي چهار گانه ( اماني ، بخارايي ، نيك نژاد و رضا صفار هرندي ) حقيقتاً در دوران ظلمات ، نورخدا بودند كه درخشيدند ، فضا و دل ها را روشن كردند و راه را به خيلي ها نشان دادند ))‌

یادمان باشد که یادمان نرود

 

*****

روحشـان شـــاد

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

26تاريخ : دوشنبه 26 خرداد1393 | 18:40 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : جمعه 23 خرداد1393 | 12:18 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : جمعه 23 خرداد1393 | 12:17 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

بازديد مهنـدس رجـالي ، مديركل پست استـان از هـــرنـد

**************

وضعيت مطلوب و عملكرد همكاران پستي ما در سراسر استان ، باعث شد كه ادراه كل پست استان اصفهان درسال 1392 دربين ادارات كل پست استانهاي كشور ، رتبه اول و برتر را احراز كند و مورد توجه وزير ارتباطات و مدير عامل شركت پست جمهوري اسلامي قرار گيرد .

        

اين مطلب را مهندس رجالي مديركل پست استان اصفهان در بازديد از اداره پست شهر هرند گفت و افزود :

(( در برنامه هاي آتي بيش از 15 خدمت جديدبه استفاده كنندگان از خدمات پستي استان  ارائه مي شود كه ؛ تعهد زمان توزيع ، كرايه در مقصد ، باجه ثبت نام اينترنتي و سرويس هاي الكترونيكي از جمله مهم ترين اين خدمات هستند .  ))

مديركل پست استان افزود :

(( موفقيت اداره پست استان باعث شده كه مردم با آسايش و آسودگي خاطر و امنيت بالايي ، عمليات ثبت نام اينترنتي خود را به ادراه پست واگذار نمايند. ))

        

مهندس رجالي همچنين از ابتكار حميد كنعاني هرندي ، مسئول پست هرند مبني بر ايجاد ايستگاه مطالعه در سالن اداره ي پست شهر هرند استقبال كرد و گفت :

(( اين ابتكار بايد به ادارات پست ديگر استان و كشور انتقال يابد و مردم و مراجعه كنندگان در فرصتي كه در اداره ي پست حضور دارند از كتب و مجلات موجود در پست ،  بهترين استفاده را ببرند ،  اين كار فرهنگ مطالعه را در بين مشتاقان بيش از پيش رواج خواهد داد .

        

مهندس رجالي در پايان نيز به منظور مرمت و بازسازي اداره ي پست شهر هرند قول مساعد دادند و افزودند :

(( سياست پست جمهوري اسلامي ، واگذاري امورپستي به بخش خصوصي است لذا ساخت و سازهاي جديد صورت نخواهد گرفت ولي ساختمانهاي قبلي را با سياست مرمت و بازسازي حفظ خواهيم كرد . ))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه 21 خرداد1393 | 15:44 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

جشـن هاي اعيــاد شعبـانيــه در هــــرند

**************

به روايت تصوير

 

 

 

 

 تاريخ : دوشنبه 19 خرداد1393 | 14:27 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

مراسم بزرگداشت هفتمين روز ارتحال مادر سـه شهيـد درشهـر اژيـه

**************

مراسم بزرگداشت هفتمين روز ارتحال مادر سه شهيد والا مقام دوران دفاع مقدس مرحوم خورشيد دهقاني ، مادر شهيدان و به ياد مرحوم حاج مصطفي نظامزاده پدروالامقام شهيدان ؛ مجتبي ، محمد و محمود نظامزاده با حضورجمعي ازمسئولين كشـــور، استـــان و شهرستان و شخصيت هاي مناطق بن رود ، كوهپايه و جلگه در سالن اجتماعات گلستان شهداي اژيه برگزار شد .

بدون شك كليه ي كساني كه ازمراسم تشييع ، تدفين و مراسم هفتمين روزدرگذشت اين بانوي ارجمند شركت داشتند ، به نوعي خود را درمقابل شهداء و خانواده هاي معزز و معظم آنها مديون دانسته و به حكم وظيفه پاي به اين مراسم و مراسم هاي مشابه خواهند گذاشت .

دراين مراسم مهندس فولادگرازنمايندگان مردم اصفهان درمجلس شوراي اسلامي به ابعاد شخصيت امام شهداء ، حضرت امام خميني « ره » و شخصيت شهداي انقلاب و جنگ تحميلي عراق عليه ايران اسلامي پرداخت و ازامام راحل به عنوان اسوه و استوره ي زمان ياد كرد و گفت :

(( طي قرون گذشته ،‌كم و بيش ، انقلاب هايي درجهان صورت گرفت كه بسياري در ابتداء فروپاشيده شد ولي تفكر و انديشه امام و آگاهيهاي مدبرانه آن بزرگوارازمسايل زمان باعث شد كه انقلاب مردم ايران بررژيم پهلوي غلبه كند و بعد ازآن و درزمان جنگ تحميلي قلوب مردم را به سمت و سوي حضرت امام و هدف والاي آن حضرت رهنمون كند. ))

نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي در ادامه گفت ك

(( ابعاد شخصيت امام به گونه اي بود كه حتي دشمنان را تحت تاثيرقرار مي داد و درزمان حيات ايشان و حتي بعد از ارتحال ايشان بسياري ازسياستمداران و بزرگان ، ازشخصيت امام به بزرگي ياد كردند و امام درقلوب ملتهاي ستمديده جاي دارند و بعد از ايشان نيز مردم به پيروي از حضرت آيت الله خامنه اي در مقابل دشمنان ايستاده اند و اهداف انقلاب را به پيش مي برند . ))

**************

مراسـم ازدريچــه ي دروبيـن

*****

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : جمعه 16 خرداد1393 | 18:40 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : سه شنبه 13 خرداد1393 | 14:22 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

تشییـع خورشیـد  دهقــانی مادر سـه شهیـد

**************

سلام به پيشگاه با عظمت حضرت بقيه الله الاعظم ارواحنا لمقدمه الفدا كه شهيدان فدائيان مكتبش و رهروان شهدا سربازان و منتظران اويند و سلام و درود بر روح بلند ملكوتي حضرت امام خميني ( ره ) معمار انقلاب اسلامي كه شهدا لبيك گوي هل من ناصر ينصروني او شدند و درود بر پيشگاه ولي امر مسلمين مقام معظم رهبري ( مد ظله العالي ) كه فرزندان و جان بر كفانش پيروان راه شهدا و امام شهدا هستند. سلام بر سرزمين مقدس ايران اسلامي و كوههاي سر به فلك كشيده  و جنگل هاي زيبا و چشمه سارانش . سلام بر خاک جنوب و غرب کشورمان که وجب به وجب آن جاری شدن خون سرخ را نظاره گر بود و سلام بي پايان بر ملت مومن ، پايدار و غيرتمند كشور عزيزمان ايران اسلامی که در مقابل انبوه دشمنان خم به ابرو نیاورد وبا تمامی کمبودهای نظامی و امکانات تسلیحاتی در مقابل صفوف دشمنان ایستادگی کرد و نام ایران اسلامی را بر قله ی رفیع و کوههای شجاعت با خط زیبا نگاشت   . سلام بر شهدا كه با اهدا خون پاكشان اسلام را تداوم بخشيدند ، سلام بر فرزندان شهدا كه يادگاران شهيدان جاويد و ياد آوران چهره هاي سراسر شوق و محبت شيرمردان جبهه هاي توحيد و زاهدان شب جبهه ها هستند ، سلام بر پدران و مادران شهدا كه فرزنداني چنين پاك و بي ريا تربيت كردند که با نثارجانشان ، درخت اسلام را آبياري كردند وسلام و درود بر ملت غيور ایران اسلامی كه رهروان پاك شهدا و حاميان اسلام راستين هستند .

درود و سلام بی پایان ما برمرحوم مغفورحاج مصطفی نظامزاده و مرحومه تازه گذشته شادروان ؛ خورشید دهقانی ، پدر و مادرسه شهید والا مقام ازدفاع مقدس ؛ مجتبی  ،  محمد  و محمود نظامزاده  که با صبوری و بردباری وصف ناپذیر و تربیت چنین فرزندانی ، دشمن را از دست یابی به خاک کشور ایران اسلامی ناامید کردند و برگ زرینی تا ابد بر تارک ایران و ایرانی نشاندند که ملت ها و به خصوص امت اسلامی درس گیرند که بدون خفت و خواری نیز می شود خوب زندگی کرد ، هر چند که خون بهای آن جسم شهیدان باشد . درست به تاریخ شهادت این سه برادر دقت کنید : مجتبی در تاریخ  05 / 01 / 1361  ، اولین شهید خانواده ، محمد در تاریخ  11 / 08 / 61  ، کمتر از 8 ماه ، دومین شهید خانواده و محمود درست سه روز بعد از سالگرد برادر شهیدش محمد در تاریخ  14 / 08 / 62  به شهادت رسیدند .

به اميد روزي كه جامعه ي اسلامي درتداوم راه شهدا طلايه دارجوامع اسلامي سراسر دنياي خاكي باشند و پرچم سراسر افتخار اسلام بر فراز گيتي به اهتزازدرآيد.

یادمان نرفته محبت جمع زیادی از مردم شهید پرور شهر اژیه و ولایتمدار منطقه ی جلگه ( اعم از زن و مرد ) و مناطق بن رود و کوهپایه را که در تشییع پیکر مادر سه شهید والا مقام سالهای دفاع مقدس ، با چشمانی اشکبار و سینه ای مالامال از درد و غم هجران از فراق شهیدان و مادرشهیدان ، ولی همچون کوه استوار که عزتمند و با افتخار ، پیکرمادر سه شهید را تا گلزارشهداء بدرقه و درجوارشهدای دفاع مقدس به خاک سپردند ، اینان همان رزمندگان سالهای دفاع مقدس و فرزندان این آب و خاک هستند که مشکلات متعددی که دشمنان به ما تحمیل کردند ، نتوانسته است ، ذره ای ازراه امام خمینی « ره » منحرفشان کند و پیوسته با حضور پرشور درصحنه های انقلاب ازارزش های والای دین اسلام و انقلاب ناب محمدی دفاع کرده ، که چنین حضوری یقینا عهد و پیمان ملت ایران با رهبری حضرت آیت الله عظما الامام خامنه ای است .

مدیریت وبلاگ سیمای هرند و سیمای جلگه این مصیبت بزرگ را به خانواده ی معزز و معظم  نظامزاده تسلیت عرض نموده برای مرحوم حاج مصطفی نظامزاده و خورشید دهقانی ( پدر و مادر سه شهید ) اجری عظیم و برای بازماندگان صبری جزیل خواهان و خواستاراست .

تشییـع مادر سه شهیــد دفاع مقدس به روایت تصویر

**************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محمــد   محمــودی هـرندی

خبرنگارصدا و سیمــا و مطبوعــات بخش جلگـــه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913تاريخ : دوشنبه 12 خرداد1393 | 20:20 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

تشييـع پيكر خورشيـد  دهقـاني مادر سـه شهيـد درشهـر اژيـه

**************

مراســم تشييع جنـــازه خورشيـد دهقـاني مادرسه شهيد ؛ مجتبي ، محمد و محمود نظامزاده ، فردا ، دوشنبه مورخ 12 / 03 / 1393  از ساعت 10 صبح از محل مسجد جامع اژيه تا گلستان شهداي اين شهر تشييع و در مجاورت گلزار شهداء دفن خواهد شد .

                        

شهيد مجتبـي نظامــزاده در تاريخ  05 / 01 / 1361 و عمليــات فتح المبين  ، شهيـــد محمــد نظامزاده در تاريخ  11 / 0 8 / 1361 و منطقه ي عين خوش و محمود در تاريخ  14 / 08 / 1362 و عمليات والفجر  4  به درجه رفيع شهادت نايل شده بودند .

روحش با شهداي كربلا و شهيدانش محشور باد .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 11 خرداد1393 | 10:21 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

غبـارروبی و عطـرافشـانی امامزاده اسحــاق شهـر هــرند

**************

 

        

درمراسمی با حضورحجت الاسلام صادقي ، مديركل اوقاف و امور خيريه استان اصفهان ، حجت الاسلام اصل حسيني امام جمعه ي شهر هرند ، علیرضا حسینی ، بخشدارجلگه ، اکبر رئیس اداره اوقاف و امورخیریه بخش ،  تني چند از اعضای هیات امناء ، ضریح مطهر امامزاده اسحاق شهر هرند غبارروبی و عطرافشانی و مبلغ  114 ميليون و 450 هزار ریال به انضمام دو قطعه طلا از نذورات مردمی جمع آوری شد تا صرف هزینه های جاری امامزاده گردد . 

        

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 11 خرداد1393 | 0:16 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : شنبه 10 خرداد1393 | 13:3 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : پنجشنبه 8 خرداد1393 | 2:2 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

پيش شمــاره هاي تلفـن هــرند تغييـر كـرد؟؟!!

**************

به نقل از روابط عمومي شركت مخابرات استان اصفهان :

به منظور همسان سازي و  8 رقمي كردن تلفن هاي سراسر كشور ؛ طرح تغيير پيش شماره هاي تلفن هاي ثابت به اجراء گذاشته شد .

پيش شمــاره هاي تلفن هاي ثابت شهـــر هــــرند از ساعــات بامـــداد روز پنج شنبـــــــه مورخ 08 / 03 / 1393 تغيير كرده و  8 شماره اي خواهد شد . بر اساس اطلاعات شركت مخابرات استان اصفهان شهروندان هـــرندي از داخل شهر هرند به جاي    633   بايد    4640    را گرفته و چهار شماره آخر تلفن هاي خود را به آن اضافه كنند .

مثلا تلفن بنده  از  6333322   به     46403322    تغيير كرده است .

تلفن هاي داخلي ( هرندسل ) نيز با پيش شماره ي   5815   تغيير كرده است .

 

       

چنانچه ازخارج ازشهر و شهرهاي همجوار يا سراسر كشور مايليد به شهر هرند تلفن بزنيد ؛   با گرفتن پيش شماره ي   031 و اضافه كردن  46403322    به اين طريق       03146403322

از خارج از محدوده ي شهر              03146403322

از داخل شهر                                   46403322

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه 7 خرداد1393 | 19:12 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

جشـن پايان دوره ي مركز پيش دبستـاني آواي شــادي

**************

جشن پايان دوره ي مركز پيش دبستاني آواي شادي با حضورجمعي ازمادران و شكوفه هاي آواي شادي در سالن نمازخانه ي دبستان شهيد مصطفي خميني شهر هرند برگزار شد .

دراين مراسم خانم باقري مدير مركز آواي شادي طي سخنان كوتاهي خطاب به مادران حاضر در جلسه گفت :

((  مركز پيش دبستاني آواي شادي درصدد است با استفاده ازمربيان دلسوز ، مجرب و كارآزموده ، نوآموزان مركز پيش دبستاني را با مهارت هاي لازم آموزش دهد و آنان را براي ورود به مرحله ي بعدي آموزش آماده كند ولي نبايد به نقش خانواده بي توجه بود و در اين فاصله خانواده به خصوص مادران مي توانند در تربيت نوآموزان خود سهم بسزايي داشته باشند . ))

خانم باقري در ادامه افزود  :

(( مدارس تعطيل مي شود ولي تعليم و تربيت تعطيل نمي شود و خانواده ها بايد در اين فرصت براي تربيت كودكان خود بيشترين بهره را ببرند . ))

شكوفه هاي آواي شادي درادامه ، چندين برنامه شاد را همراه با سي دي و به صورت دسته جمعي اجراء كردند و به شادي پرداختند .

در پايان مراسم كيك پايان دوره  ، بين نوآموزان تقسيم ، چندين عكس يادگاري هم گرفته شد و نوآموزان خداحافظي كرده و مراسم را ترك كردند  .

جشـن پايـان دوره به روايت تصـوير

**************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : جمعه 2 خرداد1393 | 2:44 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

بهمني مدير كل امور روستايي استانداري در جمع مردم منطقه جلگه

**************

آقاي بهمني مدير كل امور روستايي استانداري اصفهان درسفر يكروزه به منطقه ي جلگه از كليه ي روستاهاي بخش جلگه ديدن كرد و از نزديك با مشكلات دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي روستا آشنا شدند .

سفر يكروزه ي آقاي بهمني با بازديد از روستاي قهي شروع شد . وي وقتي با خانه هاي روستاي قهي ، كهن ترين روستاي بخش جلگه مواجه شد ، به نظر مي رسيد ديدن خانه هاي شكيل و قديمي اين روستا برايش غير منتظره بود .

آقاي بهمني همت والاي مردم روستــاي قهي در حفظ و حراست از بناهـــاي كهن خود را ستود و از دهيار و اعضاي شوراي اسلامي روستا خواست تا بيش ازپيش در نگهداري ابنيه ي تاريخي و تاريخ گوياي خود كوشا باشند .

آقاي بهمني در اين سفر از كليه ي پروژه هاي نيمه تمام روستاهاي بخش ديدن كرد و مبلغي را به عنوان مساعدت به دهياران داد تا صرف ساخت و سازها و پروژه هاي نيمه تمام كنند .

دراين سفر، مساجد ، ساختمان دهياري و فضاهاي سبز و نظافت عمومي روستا  در اولويت كاري مدير كل امور روستاهاي استانداري بود . 

**************

سفر مدير كل به روايت تصوير

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : جمعه 2 خرداد1393 | 0:13 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

غبارروبي و عطرافشاني قبور شهداء

**************

به مناسبت فرارسيدن سالروز فتح خرمشهر در عمليات غرورآفرين بيت المقدس « سال 1361 » و روز مقاومت ، ايثار و پيروزي ، گروهي از روساي ادارات و نهادهاي انقلاب اسلامي بخش جلگه با حضوردرگلزارشهداء نسبت به مقام شامخ شهيد اداي احترام كردند و ضمن پيمان عهد با شهداي انقلاب و جنگ تحميلي ، با مقام عظماي ولايت ، حضرت آيت الله خامنه اي تجديد پيمان كردند .

در اين مراسم قبور شهداء با گلاب شستشو داده شد . 

مراسم غبارروبي و عطرافشاني به روايت تصوير

**************

 

 

 **************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : جمعه 2 خرداد1393 | 0:12 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : سه شنبه 30 اردیبهشت1393 | 0:9 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

آسفالت باند دوم بلـوار ميردامـاد و شيـــخ بهـــايي

محلـه ي صفـار شهـر هــرند  

به نقل از

حميــد  شهبــــازي شهــردارهـــرنـد

**************

 

        

(( عمليات آسفالت باند دوم بلوار ميرداماد و شیخ بهایی محله ي شهيد صفارشهر هرند ، به طول يك كيلومتر ، با صرف بيش از 9 هزار متر مربع آسفالت و با اعتباري بالغ بر يك ميليارد و 500 ميليون ريال اجراء شد كه هزينه هاي آن توسط شهرداري هرند پرداخت شده است  .  ))

شهردار هرند گفت : (( براي تيرهاي برق و نصب چراغ لاك پشتي بالغ بر 500 ميليون ريال نياز است كه قرار داد آن با پيمانكار بسته شده و در آينده ي نزديك اجراء خواهد شد .))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : پنجشنبه 25 اردیبهشت1393 | 11:0 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

برادر گرامي ، جنـاب آقاي احمـد  مرادي هــرندي

**************

انتخـاب و انتصـاب شما ازسـوي مديركـل اداره ي ورزش و جوانان استان اصفهان ، جنــاب آقاي محمــــد سلطــان حسينـي به سمت سرپرستي مجموعــه ي ورزشي شهيــد نصـراصفهـــان  « پورياي ولي سابق » ، نشان از لياقت و شايستگي شما درتحقق اهداف و اجراي وظايف محوله دارد . اميد است با اتكال به خداوند متعال و توانمندي خود درانجام وظايف خود ، بيش از پيش موفق و پيروز باشيد .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

مديـريت وبلاگ سيمـــــاي هـــــــرند

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : پنجشنبه 25 اردیبهشت1393 | 1:32 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

اجراي طرح انتقـال فيبر نوري شهـرهـرند به روستـاي هاشـم آباد

**************

با اجراي   250 متر كانال سازي و   8 كيلومتر كابل فيبر نوري ، روستاي هاشم آباد از توابع بخش بن رود در 8 كيلومتري شهر هرند به شبكه سراسري استفاده از كابل نوري خواهد پيوست .

        

براي اجراي اين طرح ، بالغ بر يك ميليارد و 114 ميليون و 503 هزار ريال هزينه لازم است كه از محل اعتبارات مخابرات شهرستان هزينه و پرداخت خواهد شد .

از مزاياي استفاده از فيبر نوري ؛ كاهش شديد قطعي تلفن  ،  سرعت بالاي اينترنت و سهولت در نصب  ADSL   با راندمان بالا  براي مشتركين است .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه 24 اردیبهشت1393 | 15:59 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

در مراسمي ويژه از روپوش قبر مطهر

امامزاده اسحـاق عليـه السـلام شهـر هــرند رونمـايي شــد

**************

 

        

با تلاش و كوشش  5  ماهه ي خادمين زن افتخـــاري آستـــان مقدس امامزاده اسحــــاق عليه السلام شهرهرند و با استفاده ازحدود 5  مترپارچه ترمه به منظور مهيا كردن روپوش و پرده ي ضريح مطهر مرقد امامزاده اسحاق عليه السلام آماده و در مراسمي با حضور جمعي از روحانيّت معزز و مردم شهر هرند ، رونمايي و نصب شد . هزينه ي اين اثر بالغ بر  15 ميليون ريال است كه توسط خيّرين شهر پرداخت شده است .

        

شب گذشته مراسمي به مناسبت ميلاد فرخنده و مبارك حضرت علي بن ابي طالب ، مولود كعبه در امامزاده اسحاق برگزار شد . در اين مراسم حجت الاسلام عاشوري از اساتيد حوزه امام هادي عليه السلام شهر هرند در سخناني به تبيين شخصيت دوم شخص امت اسلامي و اولين امام شيعيان و مولود كعبه سخناني ايراد نمود.

        

درادامه حميد كنعاني از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت به مولودي خواني پرداخت ، سپس در مراسم ويژه اي از روپوش مرقد مطهر امامزاده اسحاق عليه السلام رونمايي و در نصب شد .

درادامه هيئت امناي امامزاده درب ورودي ضريح را بر روي مشتاقان خاندان رسالت گشودند و آنان  فرصتي يافتند تا از نزديك قبر آن امامزاده را زيارت كنند .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه 23 اردیبهشت1393 | 10:21 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : سه شنبه 23 اردیبهشت1393 | 1:3 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

اعزام بيش از  450  نيروي بسيجـي به مرقــد امام  در

بيست و پنجميــن سالگرد ارتحــــال ملكوتـي امام خمينـي

**************

        

بيش از 450  نفر از نيروهاي حوزه هاي مقاومت بسيج برادر و خواهر ازشهرهاي هرند ، اژيه  و روستاهاي منطقه ي جلگه در بيست و پنجمين سالگرد ارتحال حضرت امام خميني  ( ره ) ، بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران در بارگاه ملكوتي آن حضرت شركت مي كنند .  

اين مطلب را حجت الاسلام  اصل حسيني امام جمعه ي شهر هرند در جلسه ستاد ارتحال بنيانگذار جمهوري اسلامي بخش جلگه اعلام كرد و افزود :

        

(( بايد از تمامي  توان و ظرفيّت هاي ايران اسلامي درجهت احترام به رهبريت و مرجعيّت  اسلامي بهره گرفت و اين مراسم با شكوه و عظمت خاص ،  آنگونه كه شايسته ي مقام و منزلت و جايگاه آن امام عظيم الشان است ، به جهانيان اعلام شود . ))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 21 اردیبهشت1393 | 13:26 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : یکشنبه 21 اردیبهشت1393 | 13:25 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

يك پيشنهــــاد

قابل توجه امام جمعـه ، بخشـدار و شوراي اسـلامي شهـر هــرند

**************

پيشنهــاد يك نفر از افراد هــرند

**************

( عين پيشنهاد )

باسلام

با توجّه به نیاز منطقه ی شرق اصفهان به یک کلینیک تخصّصی و فوق تخصّصی و همچنین کمبود بودجه ی دولت برای ساخت بيمارستان و كلينيك تخصصي ، به شما پیشنهاد می دهم با آقای حاج ابوالقاسم کنعانی هرندی صحبت کنید و مسجد حضرت ابالفضل(ع) شهرهرند را به کلینیک تخصّصی و فوق تخصّصی حضرت ابالفضل(ع) شهرهرند تغییر کاربردی دهید؛ به این صورت که آقای کنعانی ساختمان آن را تکمیل کنند و وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم آن را تجهیز نمایند.
این کار بسیار منطقی و عقلانی تر است، زیرا هرند که دارای 20 مسجد فعّال است، در اين زماني ، نیازی به احداث مسجد جدید ندارد ولی احداث این کلینیک برای هرند و حومه بسیار ضروری است. نگویید این مکان وقف مسجد شده است و نمی شود آن را تغییر داد؛ از تمام علماء بپرسید که با توجه به نياز شهر و منطقه ، ساخت بیمارستان بسیار برتر از ساخت مسجد است، زیرا در بیمارستان به مردم خدمت می شود و به قول سعدی عبادت بجز خدمت خلق نیست* به تسبیح و سجّاده و دلق نیست، محقق مي شود. 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 21 اردیبهشت1393 | 13:24 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |
 

 اطلاعات این بازدید به زودی در اختیار شما علاقه مندان قرار داده خواهد شد .

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تاريخ : چهارشنبه 17 اردیبهشت1393 | 23:20 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

ديدار كاركنـان آموزش و پرورش

با امـام جمعـــــه ي شهــر هـــرند

**************

روز گذشته ، كاركنان اداره آموزش و پرورش منطقه ي جلگه به ديدار نماينده ولي فقيه و امام جمعه ي شهر هرند رفتند .

در اين جلسه ابتداء بمانعلي اميني ، رئيس اداره آموزش و پرورش منطقه ي جلگه در سخناني با استناد به آيات قرآني و احادث به نقش معلمان اشاره كرد و گفت :

 

 

        

(( اول معلم خداست ،  و يكي از رسالت هاي مهم انبياء و اولياي الهي نيز معلمي و راهنمايي مردم از ظلمت به روشنايي بود ، معلم كسي است كه دين خود را نمي فروشد و مثل « ابن سكيت » در مقابل ظلم و ستم متوكل عباسي مي ايستد لذا پاداشي كه براي معلمان جامعه در نظر گرفته شده است ، هفتاد برابر بهترین  مشاغل ديگر است . ))

وي افزود :

(( زماني جامعه به اوج ترقي و تعالي مي رسد كه معلم در آن جامعه و اجتماع ، جايگاه رفيع و بلند خود را بيابند و جامعه نيز به آنان احترام بگذارد . ))  

 

 

        

در ادامه حجت الاسلام  اصل حسيني ، نماينده ولي فقيه دربخش جلگه و امام جمعه ي شهر هرند در جمع كاركنان آموزش و پرورش گفت و افزود :

(( با توجه به جوي كه دشمنان اسلام ازطريق ماهواره و اينترنت به منظور انحراف جوانان ، به خصوص نوجوانان و جوانان ايران اسلامي ايجاد كرده اند ، معلمان و قشرفرهنگي ما بايد با تمامي توان به مقابله برخيزند و با فرهنگ سازي و معرفي فرهنگ غني اسلامي ، نسل جوان ما را از انحراف و گاه انحطاط نجات دهند و افزود : معلمان بايد درهمه ي اموركشور پيشتاز باشند و احساس تكليف كنند . ))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه 17 اردیبهشت1393 | 12:46 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

تجليـل از معلمــان نمونـــه

درمراسمي

از  12 تن از معلمان بازنشسته و نمونه دربخش جلگه تجليل شد .

*******            *******

همه ساله به پاس مقام منيع و شامخ علامه ي شهيد، مرتضي مطهري ، و به بهانه ي گراميداشت روز و هفته ي معلم ، ازمعلمان و مربيان تعليم و تربيت تقديرو تشكر بعمل مي آيد .

امسال نيزدرمحيطي مملو ازمهرو محبت و عطوفت ، معلمان درهمايش و گردهمايي اين روز ، درتالار مدرسه راهنمايي نمونه ي امام سجاد عليه السلام شهرهرند ، تجمع كردند تا ديداري تازه كنند

 

        

و ازاحوالات يكديگرجويا شوند ولي در اين فضاي معنوي كه گاه با شوخي و خنده و مزاح و روبوسي توام بود ، جاي دكتر علي عباسي ، يكي ازمخلصين تعليم و تربيت و استاد دانشگاه جامع علمی کاربردی خالي بود ، حال كه دست گلچين روزگار او را از صف معلمان جدا نمود، برروح بلندو ملكوتيش صلوات مي فرستيم و برايش از خداوند متعال علو درجات خواهانيم . ياد و نامش گراميباد .     

درقسمتي ازبرنامه نيزياد و نام مربيان تعليم و تربيت که دارفانی را وداع کرده بودند ، ازجمله : شهيد رضا اسلامي ، ابوالقاسم كلانتر ، ميرزا علي اسلامي ، حاج حسن اميني ، غلامرضا  اميني و  . . .     گرامي داشته شد .

ابتداء بمانعلي  اميني هرندي ، رییس اداره آموزش و پرورش ضمن تبريك اين روز به معلمان ، پيش كسوتان و حاضرين و مدعوين در جلسه ، طی سخنان به تبیین رسالت معلم در جامعه پرداخت  و با گرامیداشت یاد و خاطره معلمانی چون دکتر علیرضا عباسی ، یاد آور شد که تا زمان دردست داریم ، تمام تلاش خود را در راه تعلیم و تربیت اسلامی مصروف كنيم که ممکن است هر لحظه توفیق این خدمت از ما گرفته شود .

 

 

        

در ادامه برنامه ، حجت الاسلام اصل حسيني ، نماينده ولي فقيه درمنطقه و امام جمعه ي شهر هرند درسخناني گفت :

(( افرادي كه درسال 1357 ، انقلاب اسلامي را رقم زدند و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس كه درمقابل تجاوز دشمنان  ايستادگي كردند ، افتخارآفرين شدند و بر افتخارات ايران اسلامي افزودند و ايران را در جهان عزتمند و سربلند كردند ، همه مرهون تلاش خالصانه ي و پرورده ي مكتب معلمان متعهد و دلسوزي بودند كه خود شاگرد مكتب اسلام بودند . ))

 

        

 

 

 

        

 

 

        

درادامه آقاي براتي معاون نهضت سواد آموزي استان گفت :

(( طبق نظرو گفته ي علامه ي شهيد مرتضي مطهري ،‌ معلمان درمقابل دانش آموزان تحت تعليم خود ، دو وظيفه ي مهم و اساسي را بر عهده دارند ؛ اول آموزش علم و دانش و دوم ؛ آموزش ايمان و تقوي كه بدون شك جامعه ي معلمان ما در طول انقلاب به نحوه شايسته به وظيفه ي خويش عمل كردند . ))  

 

        

دانش آموز مهدي كنعاني از دبستان طلوع دانش نيز دكلمه ي معلم را قرائت كرد كه مورد تشويق حاضرين قرار گرفت ،

متن دكلمه بدين شرح است :

چه كسي هر دو لبم را به الف باز نمود

چه كسي جامه ي تقوا به تنم ساز نمود

خواندن سوره ي قل بهر من آغاز نمود

تا بدانجا  كه مرا تشنه ي هر راز نمود

به ارسطو چه كسي حكمت و عرفان بخشيد

مولوي را چه كسي بهره  ز قرآن بخشيد

بوعلي را چه كسي علم پزشكي آموخت

به فلاطون چه كسي دانش كيهان آموخت 

به مطهر چه كسي علم فقاهت مي داد

به بهشتي چه كسي عشق شهادت مي داد

همه ي علم من از پرتو آن استاد است

كه به ديدار رخش روح و تنم دلشاد است

اي معلــم ، اي  اميـن ، اي  راستگو

رازهاي زندگاني با من شاگرد بگو

قلب من مثل كوير تشنه بود

حرفهايت آب پاک چشمه بود

قلب ما  سيراب از اين چشمه  شد 

ياد تو  درخاطــــــراتم زنده شد 

اي معلم ؛

******************

* تو به من گفتي خـــــدا دانا بود *

* لم يلد ، لم يولد و يكتا بود *

* اي معلم شمع سوزان مني *

* دروجودم روشني بخشيـــــده اي  *

* روز تو يك هفتـــــــه و يك روز نيست *

* ازمقـامت جز خــــــــدا آگـــــــــاه نيست *

* روز تو هر روز ازاين زندگـــــــي است *

* روز تو  يك روز خوب بندگي است *

* روزها و هفته ايت فرخنده باد *

* نام تو در خاطراتم زنده باد *

**************

 

 

        

درخلال برنامه هم آقاي دليران از مجريان توانمند صدا و سيما ، با لهجه ي زيباي اصفهاني و با بيان لطيفه هاي مناسبتي و  . . .  گل لبخند و تبسم را روي لبان همكاران فرهنگي نشانيد تا اين روز را فراموش نكنند.

گروه موسيقي سنتي صبا از شهرستان نجف آباد نيز دقايقي  توانست سكوت را در مجلس و محفل حاكم كند تا همكاران فرهنگي دل در گرو آواي سنتي بسپارند و شايد دلشان براي دقايقي از هم و غم دنيا آسوده باشد و . . .

 

 

        

گروه سرود شقايق از دبستان دخترانه نبوت هرند نيز با اجراي سرود دسته جمعي از معلمان خود و معلمان منطقه تجليل كردند .

 

 

                

در پايان مراسم نيز از بازنشسته هاي آموزش و پرورش از جمله محمد كريمي ، اصغر  اميني ، اصغر مروجي ، لطف الله منتظري و رضا اميني و همچنين معلمان نمونه ؛ محمد علي نظامزاده ، سعيد جعفري ، صفر علي گلي ، مرتضي  ذكي و خانم ها بتول ناظمي و زهرا ناظمي تجليل و هدايايي به رسم يادبود به آنان اعطاء شد .  

 

 

                     

با پايان گرفتن جلسه و فرارسيدن وقت نماز ، معلمان نماز ظهر و عصر را به امامت حجت الاسلام  اصل حسيني اقامه كردند و بعد از آن نيز از همكاران فرهنگي و مدعوين به صرف ناهار پذيرايي شد .

 

 

       

 

 

 

        

                                        **************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه 16 اردیبهشت1393 | 15:16 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

بزرگداشت شهـادت امام هـادي

 درحوزه ي عليمــه ي امـام هـادي هــــرند

**************

همزمان با سالروز شهادت دهمين اختر تابناك آسمان ولايت و امامت ، حجت الاسلام گرجي از اساتيد حوزه و دانشگاه با حضور در حوزه ي امام هادي عليه السلام شهر هرند ، طي سخناني شخصيت علمي ، زندگي امام هادي عليه السلام را تشريح كرد .

دراين محفل و مجلس روحاني و معنوي جمع كثيري از مردم ، خانواده هاي معزز شهداء و تني چند از روحانيت معظم حضور داشتند .

در ادامه ي جلسه حسين كنعاني يكي از مداحان خاندان عصمت و طهارت پيرامون اين روز مديحه سرايي كرد .

اين جلسـه به روايت تصوير

**************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تاريخ : یکشنبه 14 اردیبهشت1393 | 0:45 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

آئين احداث يادمـان شهــداي گمنــام

**************

 

       

درآئين يادمان شهداي گمنام شهرهرند ، كلنگ احداث يادمان با حضورمهندس كريم زاده معاون عمراني فرمانداري و جمعي از خانواده هاي معزز شهداء به زمين زده شد .

يادمان شهداي گمنام با اعتباري بالغ بر يك ميليارد ريال اعتبار و از محل كمك هاي شهرداري پرداخت خواهد شد .

 

       

**************

درادامه همچنين كلنگ احداث پارك بزرگ محله ي صفاربا اعتباري بالغ بر  15 ميليارد ريال و با حضورمهندس كريم زاده « معاون عمراني فرمانداري » به زمين زده شد . اين پارك در زميني به مساحت30 هزار متر مربع احداث خواهد شد . 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 14 اردیبهشت1393 | 0:42 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

تجليـل از كارگران و معلمــان پيشكسـوت

**************

 

       

مهندس شهبازي ، شهردارهرند درجلسه ي تجليل ازكارگران و معلمان پيشكسوت شهرهرند گفت :

 (( افتخاراتي كه درطول عمر بابركت انقلاب درراه پيشرفت توسعه ي صنعت و آباداني كشور بدست آمده ، نتيجه تلاش مخلصانه وعمل قشر زحمتكش كارگربه عنوان نيروي انساني و جامعه ي فرهنگيان به عنوان تربيت كننده نسل هاي انقلاب است و مردم ايران اسلامي بايد قدردان نيروهاي كارآمد و افتخارآفرين خود باشند .))

 

       

مهندس كريم زاده معاون عمراني فرمانداري هم در سخناني گفت :

(( بوسه ي پيامبر مكرم بردست كارگرو مقام و رسالت خطيرمعلمان به عنوان فرهنگسازان كشور ، اين دو قشررا بين مردم و خانواده ها ي ايراني ، عزيزو ارجمند كرده است تا جايي كه دانش آموزان معلمان را به عنوان الگوي خود مي پذيرند و از آنان حرف شنوي دارند . ))

 

       

امام جمعه ي هرند نيز در سخنان كوتاهي گفت :

(( گاه قلم معلم ازخون ارزشمند شهداء افضل تر و برتر است لذا تعريف و تمجيد ،  شايسته ي معلمان و مربيان تعليم و تربيت است كه خود كليه ي شهداء را تربيت و تحويل جامعه ي اسلامي دادند .))

درپايان ازچند نفر ازكارگران شهرداري و چند معلم پيشكسوت به صورت نمادين تجليل شد .

         

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 14 اردیبهشت1393 | 0:42 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

جلسـه ي مشترك شـوراها و دهيـاران

بخش هاي جلگـه و بن رود

**************

اولين جلسه ي مشترك سال جاري 1393 ، شوراهاي اسلامي و دهياران بخش هاي بن رود و جلگه درسالن اجتماعات امامزاده سيد محمد طالجرد تشكيل شد .

 

      

در ابتدائ صادقي بخشدار بن رود به فعاليت حوزه ي فعاليت خود پرداخت و كمبوهاي آن را برشمرد و خواستار كمك و مساعدت به منظور رفع نياز هاي شهر ورزنه شد .

 

        

در ادامه جلسه دكتر كامران از نمايندگان مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي گفت :

(( نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ، قوانين كلان كشوري را وضع مي كنند و بايد در تمامي قوانين مصوب ، مردم را كه به حق صاحبان اصلي انقلاب هستند را دراولويّت قراردهند تا مردم به حق و حقوق خود برسند و افزود : مسئولين شهرها و روستاها بايد درخواست هاي خود را دنبال كنند كه  جز راه پيگيري مسايل ، كسي به حق خود نخواهد رسيد .

 

        

دكتركامران مبالغي را نيز به توسعه ، مرمت و بازسازي برخي از روستاها و مراكز مذهبي ، خانه ي عالم سالن ورزشي ، پست ، حسينيّه ،‌پروژه هاي نيمه تمام ، اختصاص داده بود كه از مسئولين آنها خواست تا پيگير باشند . برخي هم به نوشتن مشكلات حوزه فعاليت خود ، درخواست هاي كمك هاي خود را به دكتر كامران نوشتند و خواستار كمك شدند . 

بيمه روستايي هم يكي از مباحثي بود كه دكتر كامران به آن اشاره كرد و گفت : (( در اين جهت نيز پیشنهاداتی را جهت تصويب به مجلس ارائه داده ايم و اميدواريم با تصويب آن ، به زنان روستايي ، رانندگان ، زنان شوهر مرده و  . . .    بشود . ))

 

        

در ادامه مهندس كريم زاده معاون عمراني فرمانداري شهرستان اصفهان در جمع شوراها و دهياران گفت :

ما امروز برخي از قوانين شوراها و دهياران را با يكديگر مرور مي كنيم تا كمتر دچار مشكل شويد و در ادامه راه حل هاي مناسب در مواجهه با مشكلات را بيان كرد .

مهندس كريم زاده در ادامه گفت : ((  قانون مصوب شوراها ، معيار و الگوي عملي براي ماست و تنها به قانون عمل مي كنيم و تخطي از قانون ، در هيچ شرايط از سوي مسئولين نظام پذيرفته نمي شود و نه تنها از شما حمايت نمي شود كه بازخواست خواهيد شد لذا به قانون عمل كنيد و در جهت رضايت خداوند قدم برداريد حتي اگر كساني از شما راضي نباشند . ))

 

        

مهندس كريم زاده در ادامه گفت :

(( تعامل شوراها و دهياران و حفظ جايگاه هريك مي تواند درثبت و نتيجه عملكرد كارو فعاليت  هردو ، درفرايند ساخت و ساز و توسعه ي فضاي روستايي و رسيدن به نتيجه ي مطلوب مستقيم اثرگذار باشد لذا در جهت تعامل و همفكري گام برداريد و مطمئن باشيد كه به نتيجه ي مطلوب مي رسيد . ))

توصيه ي پاياني مهندس عمراني فرمانداري به شوراها اينكه نظافت و بهداشت محل زندگي و جمع آوري زباله ها را جدي بگيريد تا جامعه ي انساني شما سالم و تندرست باشند . ))

مهندس كريم زاده در پايان نيز گفت :

(( مبالغي كه هزينه مي كنيد بر اساس رديف هاي بودجه اي كه تعريف كرده ايد باشد و بيشتر از آن هزينه نكنيد كه بدهكار شويد . به نيازهاي مردم دقت داشته باشيد و اولويت بندي كنيد و براي آن برنامه ريزي كنيد و عملياتي كنيد ، تخلف هاي ساختماني را جدي بگيريد و برا ي دنياي ديگران ، دنيا و آخرت خود را خراب نكنيد ))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 14 اردیبهشت1393 | 0:41 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

آغـاز نصب انشعـابات فاضـلاب شهــر هـــرند

**************

درآئين آغازكلنگ زني نصب اوليــن انشعــاب فاضــلاب شهرهـرند مهندس روزبهــــاني مسئول اداره فاضلاب بخش جلگه گفت :

 

        

(( فازاول طرح فاضلاب شهرهرند با ظرفيت بيش از يكهزار نصب انشعاب از امروز آغاز شد. در حال حاضر بيش از 281 متقاضي انشعاب ثبت نام كرده و ما براساس اولويت انشعابات را نصب و متقاضيان مي توانند از آن استفاده نمايند . ))

مهندس روزبهاني درادامه گفت :

((هزينه يك واحدي 6 ميليون و 20 هزار ريال و دو واحدي 9 ميليون و 200 هزار ريال است كه 45 درصد واريزي به حساب و مابقي در 3 قسط پرداخت خواهد شد . ))

اولين نصب انشعاب فاضلاب شهر هرند روز گذشته با حضور امام جمعه و تني چند از مسئولين محلي ،  ازمنزل پدر شهيدان ناظمي ، آغاز شد .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه 14 اردیبهشت1393 | 0:40 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

اطـلاعيـــــه

كتابخانه ي عمومي هرند در نظر دارد بخش فرهنگ و معرفي  تاريخ شهر هرند  را راه اندازي نمايد  لذا ازعموم مردم دعوت مي شود آثارادبي ، هنري ، تاريخي و فرهنگي ، ، معرفي شخصيت هاي علمي ، فرهنگي و مذهبي و عكس و فيلم خود را جهت اطلاع همشهريان به كتابخانه تحويل تا در معرض ديد عموم مردم قرار گيرد .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 تاريخ : جمعه 12 اردیبهشت1393 | 18:36 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : جمعه 12 اردیبهشت1393 | 16:28 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

حميـد شهبــازي ، شهــردار هـــرند

**************

                    

 

 (( با توجه به توافق بعمل آمده با اداره كل راه و شهرسازي ، تعهدات شهرداري هرند را شامل : خاكبرداري ، خاك ريزي و زير سازي و تسطيع مسير 6 كيلومتري باند دوم جاده هرند به كوهپايه تا راه آهن هرند با اعتباري بالغ بر 20 ميليارد ريال از محل اعتبارات شهرداري هرند ازسال  91  آغاز و آماده ي آسفالت کرده ایم که طبق توافق ،اداره كل راه و شهرسازی باید آن را آسفالت نماید .

                           

       

 

اميدواريم اداره كل شهرسازي ،   10 كيلومتر باقيمانده ( راه آهن هرند تا كوهپايه  و جاده اصفهان - نايين ) را طبق توافق آغاز و ما درسال جاري  1393  شاهد بهره برداري از باند دوم جاده ترانزيتي و پر تردد كوهپايه  ، هرند ، شهرضا و مسیر راه جاده هاي جنوبي كشور باشيم . ))

 

       

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 تاريخ : جمعه 12 اردیبهشت1393 | 8:24 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

اعتكــاف

**************

حجت الاسلام اصل حسيني امام جمعه ي هرند درجلسه مقدماتي اعتكاف با اشاره به آغاز ماه رجب گفت :

                   

     

(( اعتكاف عملي ديني و از سنت هاي بسيار نيكو و مورد سفارش علماي ديني است و معتكف به منظور جدايي و بريدن چند روزه از تلاش هاي دنيوي و معيشتي و رسيدن به يادآوري معاد و هدف آفرينش و سپس جدي كردن عزم راسخ براي تلاش خالصانه براي خدا و خدمت به خلق او تلاش مي كند . ))

         

 

حجت الاسلام مرادي مسئول سازمان تبليغات اسلامي بخش جلگه نيز درسخناني با اشاره به فرارسيدن ماه رجب و اعمال واجب و مستحبي اين ماه گفت :

((    8  مسجد درمنطقه ي جلگه آماده ميزبانی معتكفين هستند و امكانات  لازم فراهم شده است و پيش بيني مي شود بيش از  500  نفر معتكف ، اعم از زن و مرد ، درايام اعتكاف در اين پايگاههاي ديني ومذهبي حضور داشته باشند . ))

        

 

استاد بابايي ، رئيس دانشگاه جامع علمي كاربردي هم گفت :

(( هر سال تعدادي از دانشجويان اين مركز علمي به جمع معتكفين مي پيوندند كه از اين تعداد درصدي درمساجد شهرهرند و درصدي در مساجد محل زندگي خود در جمع اعتكاف كنندگان حاضر مي شوندو دانشگاه نيز به نحوه شايسته از آنان تقدير و تشكر خواهد كرد. ))

آقاي عباسي مسئول كميته ي امداد امام خميني هرند گفت :

(( كميته ي امداد امام خميني هرند آمادگي دارد تا هزينه هاي جاري افراد تحت پوشش اين نهاد را تقبل و به حساب سازمان تبليغات واريز نمايد . ))   

دراين جلسه بر لزوم اعتكاف ازسوي مومنين  و متقين اعم از زن و مرد مومن ومتقي به منظور رعايت شعائر اسلامي و ديني تاكيد شد .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : جمعه 12 اردیبهشت1393 | 8:24 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

آگهـي مزايـده

**************

شركت تعاوني روستايي مهرهرند با راي و نظركليه ي اعضاي هيئت مديره شركت درنظردارد ساختمان قبلي شركت ، تحت مالكيت خود را به مساحت 400 مترمربع به شماره پلاك ..... داراي امكاناتي از قبيل آب ، برق ، گاز ، تلفن  ، واقع درهرند ، خيابان آزادان ، كوچه حسنيّه را ازطريق مزايده و بالاترين قيمت پيشنهادي به شركت كنندگان واگذارنمايد .

لذا كليه ي شركت كنندگان درمزايده ازتاريخ نشرآگهي به مدت 10 روز ، ضمن بازديد از موقعيّت شركت فوق ، بايستي مبلغ پيشنهادي خود را طي يك فقره چك معتبردروجه شركت تعاوني روستايي مهرهرند صادر و اصل چك و پيشنهاد قيمت را در پاكت درب بسته و تا پايان وقت اداري مورخ  20 / 02 / 1393  به مديرعامل شركت تحويل و رسيد دريافت كنند .

بر اساس کارکارشناسان ، قيمت پايه ي شركت تعاوني روستايي مهر هرند ۵۵۰ ميليون ريال معادل  ۵۵ ميليون تومان قيمت گذاري شده است .

متقاضيان و شركت كنندگان در مزايده مي توانند جهت اطلاع بيشتربا آقاي محمد محمودي هرندي مديرعامل شركت و تلفن 5536  216  0913  و يا آقايان ابوالحسن بقائي و حسن كلانترقريشی مراجعه نمايند .

مسئولين شركت موظف هستند درپايان وقت مقررجلسه اي را با حضورمديرعامل و كليه ي اعضاي هيئت مديره ، بازرسين شركت و مسئولين برگزار و پس از بازگشائي و قرائت مبالغ پيشنهادي ، نتيجه را درجلسه به سمع و نظر شرکت کنندگان برسانند .

تاریخ ، زمان و محل جلسه متعاقبا به شركت كنندگان در مزايده ابلاغ خواهد شد .

برنده مزايده موظف است ظرف مدت يك هفته ، مبلغ پيشنهادي را به حساب شركت كه از طرف مدير عامل و اعضاي هيئت مديره با مهر و امضاء به وي ابلاغ مي گردد ، واريزو فيش آن را تحويل نمايد .

شركت روستايي مهر در رد يا قبول يك يا كليه ي پيشنهادات مختار است . پرداخت كليه ي هزينه هاي متعلقه از قبيل نشر آگهي ، عوارض شهرداري ، ثبتي ، دفترخانه و ماليات و .  .  .  به عهده ي برنده مزايده مي باشد .                                          

                                                         شركت تعاوني روستايي مهر هرند تاريخ : سه شنبه 9 اردیبهشت1393 | 2:5 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

 

یکی گُم کـن ، دو تا تحویـل بگیـر

یکی بیــار ، دوتا ببــر

 

*******    شوخـی ، خنـــده ، جـدّی     *******

               

دو روز قبل مهدی مرادی (  ۶۴۵۲  ۳۱۲  ۰۹۱۳  ) به منظور تفریح و تفرج و شاید یافتن قارچ ، سر به بیابان می گذارد ( البته هرند و کمی بالاتر از راه آهن ) ، که متوجه می شود گوسفندی تشنه و گرسنه و بدون گله و رمه و چوپان در گوشه ای استراحت می کند که البته بعدا که مشخص شد ، به علت خستگی و شاید ، درادامه بخوانید ...

برای اینکه گوسفند ، طعمه ی گرگ و روباه و شغال نشود او را گرفته و به منزل می برد . گوسفند شب را طی می کند و صبح که مهدی برای اطلاع از گوسفند و شاید به قول قدیمیها  ،  دادن آب و آذوقه و غذا به محل نگهداری گوسفند مراجعه می کند ، با کمال تعجب متوجه می شود که گوسفندی که او روز گذشته پیدا کرده و به منزل آورده است ،  حامله بوده و شب گذشته در منزل مهدی ، وضع حمل کرده و حالا مالک و صاحب گوسفند اگر پیدا شود به جای یک گوسفند ، صاحب دوتا شده . ( گوسفند و بره  )

اینها که کمی با شوخی همراه بود ولی مهدی در این مدت ، علیرغم تلاش مضاعف نتوانسته صاحب گوسفند را بیابد . مالک بره گوسفند می تواند با در دست داشتن اصل شناسنامه ، کارت ملی یا گپی صفحه آخرپدر و مادرگوسفند ، جهت تحویل گرفتن گوسفند و بره  با مهدی مرادی از طریق تلفن همراه فوق هماهنگی کند .

یا چنانچه اصل شناسنامه هم نبود می تواند با نشانی یا چند قسم خوردن ، به کی و به کی قسم که .........  ، مالکیت خود را به اثبات برساند و صاحب حدود یک میلیون تومان جنس نقد و  زنده بشود . به شرطی که مژدگانی مهدی را هم فراموش نکند و مهدی هم حق الحساب وبلاگ ما را .

درهرصورت ضمن تشکر از مهدی مرادی که برای یافتن صاحب گوسفند تلاش می کند ، برای گوسفند و صاحبش و مهدی و و.... آرزوی موفقیّت داریم . مواظب گوسفند خودتان باشید يا به قولي پاي گوسفندتان را ببنديد تا همسایه دزد نشه . ببخشید که ضرب المثل را خراب کردیم .

**************

محمــد    محمــودی هــرندی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعات بخش جلگـــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳تاريخ : شنبه 6 اردیبهشت1393 | 11:50 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |


تاريخ : جمعه 5 اردیبهشت1393 | 9:6 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

شوراي آموزش و پرورش منطقه  جلگه تشكيل شد

**************

شوراي آموزش و پرورش منطقه ي جلگه با حضوراعضاي اين شورا درسالن نمازخانه ي اداره آموزش و پرورش منطقه ي جلگه واقع درهرند تشكيل شد .

اين جلسه با قرائت آياتي از كلام الله مجيد آغاز شد ، سپس بمانعلي  اميني رئيس اداره با اشاره به سالروز ارتحال شيخ بهائي گفت :

 

       

 

(( خدمات ارزنده ي شيخ بهائي بر افراد استان اصفهان پوشيده نيست لذا اين عالم ارزنده در بحث استفاده ازشمع جهت روشن نمودن حمام ، ايجاد بند و مادي هاي انحرافي سطح شهراصفهان به منظور مشروب كردن درختان و ايجاد فضاي سبز ،  تقسيم آب شيخ بهائي جهت كشاورزان به خصوص كشاورزان شرقي شهرستان اصفهان كه با گذشت حدود  400 سال همچنان به آن استناد مي شود و  ساختمان ها و معماري هايي كه با طرح هاي اين شخص هنوزپابرجاست ، نشان از علم و معرفت ايشان در زمينه هاي مختلف علمي دارد . ))

بمانعلي  اميني همچنين به شاخه هاي تحصيلي  مدارس اشاره كرد و افزود :

(( متاسفانه تحصيلات فعلي رو به سوي شاخه هاي نظري دارد و كمتر به شاخه هاي كاربردي توجه شده است لذا دانش آموزان بعد ازفارغ التحصيلي به دنبال ميز و پست هاي اينچنيني هستند و كمتر جذب بازار كارو فعاليت كاربردي مي شوند و اين سياست به نوعي آينده ي فرزندان ما را تهديد مي كند و شغل هاي كاذب درانتظار تعداد زيادي از اين دانش آموزان است و در صورتي كه بيشتر به رشته هاي كاربردي توجه شود ؛ درصورتي كه شركت ها و نهادهاي دولتي نتوانند اين تعداد ازدانش آموزان را جذب كنند ، دانش آموز مي تواند به خود اشتغالي رو بياورند و با هنري كه آموخته اند ، وارد بازار كار و فعاليت هاي مورد توجه اجتماع شوند و آينده ي خود را تضمين كنند و سربار جامعه نباشند . ))

       

 

درادامه جلسه نيز بزرگداشت هفته ي معلم مورد بحث و تبادل نظر اعضاي شوراي آموزش و پرورش قرارگرفت كه نتيجه ي شور و مشورت اعضاي شورا ،  برگزاري مراسم متمركز درمركز بخش « هرند » و تجليل از مقام شامخ معلم و تقدير و تشكر از مقام والاي معلمان و كاركنان آموزش و پرورش است .

 

       

 

حجت الاسلام  اصل حسيني نماينده ولي فقيه در منطقه و امام جمعه ي شهر هرند نيز درسخناني گفت :

(( مربيان تعليم و تربيت ، در واقع آينده سازان ميهن اسلامي را تربيت مي كنند كه روزي قرار است سمت هاي كليدي و تعيين كننده و سكان هدايت جامعه را به دست گيرند لذا تربيت صحيح مي تواند كشور ما را از دشمنان مصون كنند ، پس بايد دانش و آموخته هاي خود را به نسل آتي و آينده سازان اين مرز و بوم منتقل كنيم . ))

 

       

 

عليرضا حسيني ، بخشدار جلگه هم ضمن تبريك ميلاد حضرت زهرا سلام الله عليها و هفته مشاغل از معلمان به عنوان ناجيان جامعه ي بشري نام برد و گفت :

(( جامعه ي اسلامي بايد قدردان معلمان باشد ،‌چرا كه هر چه از علم و هنر و دانش داريم ، مديون عمل نيك معلمان درانتقال دانش و اندوخته هاي آنان به دانش آموزان و دانشجويان طالب علم و هنر است . ))

 

درروزبزرگداشت مقام والاي معلم ازمعلمان نمونه ؛ غلامحسين منظوري معاون آموزگار شهيد اندرزگو  ، محمد علي  نظامزاده دبير دبيرستان ولايت اسلام آباد ، سعيد جعفري هرندي دبير مدرسه راهنمايي امام سجاد عليه السلام هرند ، صفرعلي گلي سرپرست هنرستان معين امين اسلام آباد ، مرتضي ذكي معلم يار دبستان نبوت و خانم ها زهرا  ناظمي هرندي آموزگاردبستان نبوت و بتول  ناظمي مدير مجتمع حكمت قدرداني و تجليل خواهد شد .   

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه 2 اردیبهشت1393 | 14:14 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

هفتـه ي سلامت و خود مراقبتي

**************

 

درهفته ي سلامت و خود مراقبتي ، دختران هنرستان اسوه ي هرند نيز خودي نشان دادندو با پخت غذاهاي سالم و غذاهاي سنتي ، يك مهماني خودماني به راه انداختند و دوستان و بازديدكنندگان نيز از آن بهره بردند .

دربين غذاهاي دانش آموزان ؛ آش كشك ،  آش رشته ، مالك « نوعي شيريني محلي »  ،  كاچي قارا ، باقالا و چند غذاي ديگر به چشم مي خورد .

حجت الاسلام اصل حسيني امام جمعه ، عليرضا  حسيني بخشدار ، اميني رئيس اداره آموزش و پرورش ، استاد بابائي رئيس دانشگاه جامع علمي كاربردي و تني چند از مسئولين شهر حضور داشتند .

 

 

       

 

دراين ميان كه نمايشگاه و بازارچه فروش برخي از ساخته هاي بر و بچه هاي هنرستان اسوه برپا بود ، يك تعدادي از دختران نيز با فروش هنر و توانمندي خود ، از جمله روتختي ، لباس شب و لباس عروس ، سرويس خواب نوزاد ، عروسك ، مانتو و  . . .     ،  شايد راه كسب درآمد و تامين نياز هاي زندگي خود را تجربه كردند .  به مريبان و معلمان و بچه هاي هنرستان اسوه خسته نباشيد عرض مي كنيم و از خداوند متعال ، برايشان در تمامي مراحل زندگي ، آرزوي موفقيت و سرافرازي داريم .

 

       

 

 

       

 

 

       

 

 

       

 

 

       

 

 

       

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه 2 اردیبهشت1393 | 14:12 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

بزرگداشت هفتــه ي مشــاغل

**************

دانش آموزان دخترهنرستان اسوه ي شهر هرند ، هنر و توانمنديهاي خود درهشتمين دوره ي برپايي نمايشگاه و بازارچه فروش دردوخت : روتختي ، لباس شب ، لباس عروس ، سرويس خواب نوزاد ، لباس زنانه ، مانتو  ، عروسك ، نرم افزار هاي كامپيوتري ، درمعرض ديد علاقه مندان قرار دادند .

 

       

 

حجت الاسلام اصل حسيني امام جمعه شهر هرند به اتفاق عليرضا حسيني ، بخشدار ؛ بمانعلي اميني رئيس اداره آموزش و پرورش ، استاد بابائي رئيس دانشگاه علمي كاربردي  و تني چند از مسئولين نهادها و ارگانهاي دولتي شهر هرند از اين نمايشگاه بازديد كردند .

 

       

 

 

       

 

 

       

 

 

       

 

 

       

 

 

       

 

 

       

 

 

            فعالیت دانش آموزان دبستان اندشیه ی هرند در هفته مشاغل

 

 

       

 

 

       

 

 

       

 

*************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمـا و مطبوعـات منطقـه ی جلگـه ( هـرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه 2 اردیبهشت1393 | 14:10 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

دبستـان بدیع الزمــان در حال احتضــار و مرگ

**************

دبستان بدیع الــــزمان اولین واحد آموزشـــی درشهرهرند بود که در سال 1324 و با دارا بودن 3 كـــلاس درس افتتاح و کار آموزش دانش آموزان این خطه را آغاز نمود . این واحد آموزشی با تعداد اندك دانش آموز وتنها يك معلم در جهت تعلیم و تربیت فرزندان این شهر کمر همت بست و تعداد زیادی از آنها در حال حاضر از مسئولین منطقه در جایگاههای مختلف در خدمت آموزش و پرورش هستند.

 دبستـــــان بدیع الزمان هـــــــرند بعد از سال 1362 و زمان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی و وجود چندین شهید به نام دبستان شهید حسن ذاکری تغییر نام داد .

 

        

 

اینجانب ( محمد محمودی هرندی ، نویسنده وبلاگ سيمـــاي هــــرند ) نیز که در بین سالهای 1347 تا 1353 در این واحد آموزشی مشغول به تحصیل بودم ، افتخار داشتم بین سالهای 1370 تا 1372 به عنوان آموزگار و از سال1372 تا 1380 به مدت 8 سال به عنوان مدیر این واحد آموزشی انجام وظیفه نمایم .

اين دوران ازطلايي ترين دوران زندگي من محسوب مي شد زيرا درمدرسه اي افتخار 8 سال مديريت داشتم كه دردوران كودكي ، دانش آموز همان واحد آموزشي با نام دبستان بديع الزمان بودم .

این واحد همچنین بین سالهای 69 تا 74 دانش آموزان استثنایی را ضمیمه خود داشت و بعد ازاستقرار واحد اندیشـه ، دانش آموزان برای امر آموزش به دبستـــان جدید که دانش آموزان استثنایی را با روش خاص تعلیم می داد انتقـــــــــال یافتند .

آموزشگاه شهيد ذاكري هرند تا پايان شهريور ماه سال 1380 فعاليت داشت و بعد از آن منحل شد .

اين واحد آموزشي از بدو تاسيس تا زمان انحلال ، مديريت افراد زير را تجربه كرد ه است : آقايان :

1   بديعي 2 - محمد علي فصيحي 3 عبداللـه جعفـــري هــرندي 4 جعفــر كنعاني هرندي 5 مجتبـي محمــودي هـــرندي 6 محمــد تقي ناظـمــي هــرندي 7 - محمــــد محمــــــودي هــرندي ( مدیریت وبلاگ  ) را تجربه كرد .

 

        

 

دبستان 68 ساله ی بدیع الزمان ، اولین دبستان هرند که سرگذشت تعداد زیادی ازمسئولین و شخصیت های حال حاضراین شهررا درکارنامه ی خود دارد این روزها درحال احتضار و مرگ بسر می برد و زمان زیادی نخواهد گذشت که این اثر ماندگاردراذهان دانش آموزان دیروز و مسئولین امروز از صفحه ی روزگار محو می شود .

 

        

 

دانش آموزان هرندی ازسال 1324 تا سال 1380 ازآن استفاده می کردند و بعد ازآن با کم شدن جمعیت دانش آموزی از سال تحصیلی 82 - 81 ، منحل و دراختیار گروههای درسی اداره منطقه ی جلگه قرار گرفت و چند سالی نیز بلااستفاده باقی مانده بود .

این روال تا سال 1386 ادامه یافت و بعد از آن بلااستفاده مانده و مرگ تدریجی را تجربه کرد . اینک کلیه ی درب و پنجره های آن باز شده و در حال مرگ ، منتظر تخریب مانده است .

قصد مقایسه نداریم ولی دبستان های 50 ساله ی مناطق همجوار مرمت و بازسازی شدند و با حضور دانش آموزانش ، جشن 50 ساله گرفتند ولی مسئولین دست اندرکار شهرمان کمترین توجهی به ساختمان این واحد آموزشی نکردند تا به مرور زمان باران و برف سقف کلاسهایش را تخریب کرد و اینک به علت امنیت دانش آموزان دخترانه ی حلیمه ، تنها راه چاره تخریب آن است .

 

        

 

درصورتی که مسئولین شهر این اثرارزشمند راحفظ می کردند ، می توانست درآینده در معرض دید علاقه مندان و دانش آموزان و نسل های دیگر انقلاب قرار گیرد .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : دوشنبه 1 اردیبهشت1393 | 23:33 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

سخنـرانی حجت الاســلام صالحیــان

مسئول دفتــر نمایندگی شـورای سیاستگذاری ائمــه ی جمعــه و جمـاعت

**************

           

 

(( تفکر و توجه حضرت فاطمــه به خانواده و تربیت فرزندان در راه رضایت حق تعالی ، حمایت از ولایت ، عبادت خالصانه و هدایت بندگان خدا به راه راست و حامی ولایت از شاخصه های مهم بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در صدر اسلام بود لذا آن حضرت توانست افرادی چون امام حسن ، امام حسین و حضرت زینب سلام الله علیها را تربیت کند که شهامت ، شجاعت ، سخاوت ، امر به معروف و نهی از منکر و شهادت طلبی  و حمایت از حق و ایستادگی در مقابل ظالمان قدرتمند ، در این افراد به اوج خود برسد و تاریخ سراسر افتخاری را برای جامعه ی اسلامی و شیعه رقم بزنند . ))

 

       

این مطلب را حجت الاسلام صالحیان رئیس شورای سیاستگذاری ائمه ی جمعه و جماعات درمراسم تودیع حجت الاسلام سرافراز و درجمع نمازگزاران شهر هرند گفت و افزود :

       

 

(( رهروان چنین مکتبی چنانچه از سیره ، روش و منش این افراد الگوی عملی بگیرند و به دستورات آنان عمل کنند در دنیا و آخرت سعادتمند خواهند بود . ))

درپایان حجت الاسلام رضوی به عنوان امام جماعت مسجد خاتم الانبیاء ( مصلی ) به حاضرین معرفی شد .

**************

محمـــد   محمـــودی هـــرنـدی

خبرنگـار صدا و سیمــا و مطبوعات بخش جلگــه ( هــــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913تاريخ : یکشنبه 31 فروردین1393 | 23:8 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

جشن میـلاد حضرت زهـــرا توسط بسیــج خواهران هـــرند

**************

حجت الاسلام سید مهدی    اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا در جمع زنان بسیجی شهر هرند ، در سخنانی به ابعاد شخصیت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پرداخت و گفت :

 

       

(( حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در عمر کوتاه ولی بابرکت خود در کنار حضرت علی بن ابی طالب از حریم ولایت حمایت کرد و شهیده حریم ولایت لقب گرفتند  تا دین اسلام و دستورات قرآن کریم درجامعه حاکم شود لذا بر ما به عنوان رهروان آن حضرت وظیفه است که با عمل به قرآن و دستورات معصومین علیهم صلوات الله اجمعین ، موجبات رضایت خالق جهان هستی را فراهم نمائیم . ))

 

       

امام جمعه ی شهر هرند در ادامه گفت :

(( آنهایی که به  استفاده از ماهواره  دلخوش کرده اند ، بدانند که سیاست بیگانه این است که در کنار برنامه های به ظاهر جذاب ،‌ اما خالی ازمحتوای خود ، بی دینی و دین گریزی را در بین مردم مسلمان ترویج کنند و اساس و پایه ی خانواده را با برنامه های پوچ و بی اساس بر هم بزنند تا بی اعتمادی اعضای خانواده و بی بند و باری را در جامعـــه ترویج کنند لذا دین اسلام و باورهای دینی تنها راه نجات از این منجلابی است که دنیای غرب آن را برای انسان های غافل به ارمغان آورده است . ))

 

       

حجت الاسلام  اصل حسینی در قسمتی از بیانات خویش گفت :

اسلام عزیز برای بحث بانوان بسیار بهاء داده است و نظام جمهوری اسلامی خوشبختانه زمینه ی بسیاری از فعالیت های اجتماعی از جمله فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی  را برای حضوربانوان فراهم کرده است و بانوان کشور عزیزمان می توانند در این زمان بیشترین استفاده را از آن ببرند .

 

       

دراین مراسم همچنین آقای شهبازی ، شهردار فرهنگ دوست شهر هرند ضمن تبریک میلاد دخت رسالت ، همسر ولایت و مادر امامت ، در جمع خواهران گفت : (( مژده ای در این روز برای شما خواهران خوبم دارم و این قول احداث باغ بانوان در آینده در این شهر است تا بانوان با طیب خاطر بتوانند اوقات خود را در آن سپری نمایند .

 

       

**************

محمـــد   محمـــودی هـــرنـدی

خبرنگـار صدا و سیمــا و مطبوعات بخش جلگــه ( هــــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913تاريخ : یکشنبه 31 فروردین1393 | 18:21 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

گرامیداشت میـلاد فاطمـه زهــرا

در بسیــج خواهــــران ریحـــانه النبی هـــرنـد

**************

       

دین اسـلام برای سعادت دنیا و آخرت ،  معصومین علیهم السلام را الگو و سرمشق برای ما معرفی کرده است و کسانی که در طول حیات خویش زندگی و سیره ی معصومین را الگوی عملی خویش قرار دهند در دنیا و آخرت سعادتمند می شوند و موجبات رضایت خالق هستی را فراهم نموده اند .

       

این مطلب را حجت الاسلام  اصل حسینی ، امام جمعه ی شهر هرند در جمع خواهران و برادران بسیجی مسئول درمنطقه عنوان کرد و افزود:

(( برگزاری مراسم های جشن میلاد دختر نبی مکرم اسلام از سوی بزرگان دینی توصیه و سفارش شده است لذا حرمت دین و احکام الهی و شئونات دینی و اسلامی باید رعایت شود . ))

       

در ادامه علیرضا  حسینی ، بخشدار جلگه هم با اشاره به حیات سراسر نور فاطمه زهرا گفت :

(( در روز قیامت فاطمه زهرا سلام الله علیها درحالی وارد بهشت می شود که جلوی جمعیت حرکت می کنند و بقیه ی جمعیت از زنان مومنه و مورد توجه به ذات اقدس احدیت پشت سر ایشان در حرکت هستند و خداوند متعال به فاطمه زهرا سلام الله علیها اجازه می دهند که محبین خاندان رسالت را شفاعت کنند و آنها با شفاعت بی بی دو عالم وارد بهشت می شوند . ))

**************

محمـــد   محمـــودی هـــرنـدی

خبرنگـار صدا و سیمــا و مطبوعات بخش جلگــه ( هــــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

                                       5536   216   0913

تاريخ : یکشنبه 31 فروردین1393 | 17:5 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

مسابقات نوروزي كانون فرهنگي هنري كوثر مسجد امام خميني

**************

همزمان با فرارسيدن نوروز 1393 ، كانون فرهنگي هنري كوثرمسجد امام خميني ( ه ) شهرهرند ، اولين دوره ي مسابقات فرهنگی ، مذهبی  ، ورزشی خود را درقالب مسابقات حفظ جزء 1 ازقرآن کریم ، حفظ جزء 30 ازقرآن کریم و مسابقات ورزشي فوتبال كامپيوتري ، فوتبال گل كوچك و تنيس روي ميز دردو بخش برادران و خواهران برگزارنمود كه درپايان اين نتايج بدست آمد:

حفظ جزء اول قرآن كريم

**************

از مجموع 24 نفر شرکت کننده ي در بخش حفظ جزء اول قرآن كريم ،  6 نفربرادر و 18 نفر خواهر در فضاي معنوي و سالم و در دو رده ي سني بزرگسالان و نوجوان به رقابت پرداختند.

دربخش برادران :

آقاي حسنعلي محسني فرزند محمد و مرتضي رجائي زاده فرزند علي اكبر و عليرضا مروجي فرزند محمد حايزرتبه شدند.

دربخش خواهران بزرگسال نيزخانم ها :

فاطمه ناظمي هرندي فرزند علي و زهرا ناظمي هرندي فرزند بمانعلي و بتول  ناظمي هرندي فرزند رضا توانستند با كسب امتياز بيشتر رتبه هاي اول تا سوم را كسب كنند .

دربخش خواهران نوجوان :

فاطمه ناظمي هرندي فرزند بمانعلي ، محدثه  ناظمي فرزند مرتضي و الهام  ناظمي هرندي فرزند مصطفي حايز رتبه شدند .

جوایز :

نفر اول  ۵۰ هزار تومان ، نفر دوم  ۴۰ هزار تومان و نفر سوم   ۳۰ هزار تومان و لوح تقدیر . همچنين به شركت كنندگان يك جلد كلام الله مجيد اعطاء شد .

**************

 

از مجموع 20  نفرشرکت کننده ي دربخش حفظ جزء سي ام قرآن كريم ،  8 نفربرادر و  12 نفر خواهر درفضاي سراسر معنوي دردو رده ي سني بزرگسالان و نوجوان به رقابت پرداختند.

دربخش برادران آقايان :

محمد هادي اميني هرندي فرزند مهدي و رسول  ذكي هرندي فرزند حسن و محمدجواد ذكي هرندي فرزند اصغرحايزرتبه شدند.

دربخش خواهران بزرگسال نيزخانم ها :

زهرا  ناظمي هرندي فرزند بمانعلي و زهرا كريمي هرندي فرزند غلامعلي و آزاده  ناظمي هرندي فرزند علي توانستند با كسب امتياز بيشتر رتبه هاي اول تا سوم را كسب كنند .

دربخش خواهران نوجوان :

فاطمه ناظمي هرندي فرزند مصطفي  ، الهه ناظمي فرزند مصطفي و الهام  ناظمي هرندي فرزند مصطفي حايز رتبه شدند .

جوایز  :

نفر اول   ۵۰ هزار تومان ، ُ نفر دوم   ۴۰ هزار تومان و نفر سوم   ۳۰ هزار تومان و لوح تقدیر . همچنين به شركت كنندگان يك جلد كلام الله مجيد اعطاء شد .

مسابقات فوتبال كامپيوتري دو نفره

**************

مسابقات فوتبال کامپیوتری دو نفره ، جام نوروز 93 كه با همت كانون فرهنگي تربيتي كوثر مسجد امام خميني شهر هرند درجريان بود با قهرماني حميد ذكي واميرحسين  اميني به پايان رسيد و عبدالرسول  كنعاني و محمد جواد مرادي به مقام هاي دوم رسيدند .

فينال اين دوره ازمسابقات بين حميد ذكي و اميرحسين اميني و عبدالرسول كنعاني و محمدجواد مرادي درروزجمعه  22 / 01 / 1393 برگزارشد كه درپايان اين حميد ذكي و امير حسين  اميني بودند كه با برتري توانستند با نتيجه ي  5  بر 4  برحريف خود غلبه كنند و مقام نخست اين دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهند .

جوایز   : 

نفر اول ۴۰ هزار تومان و نفر دوم    ۳۰ هزار تومان و لوح تقدیر

مسابقات فوتبال كامپيوتري يك نفره

**************

مسابقات فوتبال کامپیوتری يك نفره ، جام نوروز 93 كه با همت كانون فرهنگي تربيتي كوثر مسجد امام خميني شهر هرند درجريان بود با قهرماني احمد رضا  صاحبي به پايان رسيد و اميرحسين  عليجاني و عبدالرسول  كنعاني به ترتيب به مقام هاي دوم و سوم رسيدند .

فينال اين دوره ازمسابقات بين احمدرضا صاحبي و اميرحسين عليجاني درروزجمعه 22 / 01 / 1393  برگزارشد كه درپايان احمدرضا صاحبي توانست با نتيجه ي  2  بر  1  غلبه كند و مقام نخست اين دوره ازمسابقات را به خود اختصاص دهد .

جوايز   :

نفر اول   ۴۰ هزار تومان  ،  نفر دوم   ۳۰ هزار تومان و نفر سوم   ۲۰ هزار تومان و لوح تقدير

مسابقات فوتبال گل كوچك

**************

اولين دوره ي مسابقات فوتبال گل كوچك ، جام نوروز 93 كه با شركت  6 تيم آينده سازان و ثامن الائمه ،  وحدت  و هما ، شاهين و عقاب و به صورت دوره اي درسالن چند منظوره ي آزادگان هرند درجريان بود با قهرماني تيم هما به پايان رسيد و تيم هاي شاهين و تيم وحدت به ترتيب به مقام هاي دوم و سوم رضايت دادند .

فينال اين دوره ازمسابقات را دو تيم هما و ثامن الائمه برگزار كردند كه در پايان دو وقت  15  دقيقه اي ، سرانجام اين تيم هما بود كه با نتيجه ي  4  بر  1 توانست بر تيم ثامن الائمه غلبه كند و به مقام قهرماني  برسد و تيم هاي ثامن الائمه  و تيم وحدت دوم و سوم شدند .

جوايز  :

تيم اول   ۴۰ هزار تومان و تيم دوم  ۳۰ هزار تومان و لوح تقدير

اسامي تيم قهرمان :

علي اصغر كنعاني  ،  ابوالفضل جعفري ( محمود )  ،  ابوالفضل  جعفري ( عليرضا ) ، اميرحسين جعفري

سرپرست :   مهدي  كنعاني

تنيس روي ميز

**************

اولين دوره ي مسابقات تنيس روي ميز ، جام نوروز 93 كانون كوثر مسجد امام خميني شهر هرند كه با حضور20 شركت كننده و به صورت 5 گروه  4 تيمي درسالن چند منظوره ي آزادگان شهرهرند در جريان بود به پايان رسيد و رضا جاودان و ابوالفضل كريمي به مرحله ي پاياني راه يافتند.

فينال اين دوره از مسابقات روزجمعه  22 / 01 / 93  درسالن ورزشي آزادگان شهرهرند برگزارشد كه درپايان ابوالفضل كريمي در بازي اول با نتيجه ي  3 بر 2  و  در بازي دوم با نتيجه ي  3 بر 1  بر رقيب خود غلبه كرد و مقام نخست اين دوره ازمسابقات را به خود اختصاص داد .

جوايز  :

 نفر اول   ۴۰ هزار تومان  ، نفر دوم   ۳۰ هزار تومان و نفر سوم  ۲۰ هزار تومان و لوح تقدير

تشكـرو قدرداني ويژه اززحمات 

حجت الاسـلام شيـــخ حميد   مروجي

امام جماعت مسجد امام خميني شهر هرند

محمدرضا   اسلامي

مسئول فرهنگي هنري كوثر مسجد امام خميني ( ره ) شهر هرند

حسين   اميني هرندي

 مسئول اجرايي مسابقات

عليرضا  مروجي ، احمدرضا  ناظمي ، اميرحسين   حسني ، رضا   نفيسي تبار

ناظرين مسابقات

مهدي  كنعاني ، محمد  جواد مرادي ، محمد  رضا كانتر قريشي

مسئولين و داوران مسابقات گل كوچك

مهـدي  ناظمي

مسئول و داور تنيس روي ميز

عبدالرســول  كنعـــاني

مسئول و ناظر مسابقات فوتبال كامپيوتري

حسيـن   محمـــودي هــــرندي

داور مسابقات حفظ ويژه برادران

فاطمـه  اسـلامي هـرندي ، مريم   ناظمي و طيبــه مداحي

داوران مسابقات حفظ ويژه خواهران

اداره ي ورزش و جوانـان بخش جلگـــــه

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمـا و مطبوعات منطقـه ی جلگـه ( هـرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

قابل توجه مسئولين برگزار كننده:

تاخيردردرج مسابقات به علت نام خارجي برخي ازتيم هاي شركت كننده بود كه اميدواريم برگزار كنندگان مسابقات درمراحل بعدي بيشتردقت كنند . زيبنده نيست كه مسابقاتي كه زيرنظرمسجد به عنوان يك پايگاه و مركز فرهنگي ، تربيتي و هنري و اسلامي برگزارمي گردد، از نامهاي خارجي مثل ؛ بارسلونا ، رئال مادريد و آكادمي بارسلونا استفاده شود و تيم ها بايد طبق ضوابط و مقررات وضع شده از سوي كانون فرهنگي هنري مسجد از نام هاي اصيل و ايراني درمسابقات بهره بگيرند و ازنامگذاري اسامي خارجي جداً پرهيز كنند . تاريخ : جمعه 22 فروردین1393 | 11:58 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

آئين عزاداري حضرت فاطمـه زهــرا سـلام الله علیهــا

**************

       

آئين عزاداري شب شهادت بزرگ بانوي گرامي اسلام ، دختررسالت ، حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها درآستان مقدس امامزاده اسحاق عليه السلام شهرهرند با حضورشيفتگان و علاقه مندان به خاندان رسالت به صورت دسته ی منظم عزاداري برگزار شد.

امسال با توجه به فرمايشات مقام عظماي ولايت حضرت آيت خامنه اي ، آئين هاي عزاداري حضرت فاطمه سلام الله عليها با شكوه و عظمت بهتر و بيشتر برگزارشد .  

       

اين مراسم ابتداء ازميدان سردارمرتضي اميني آغاز شد و با هماهنگي لازم با اداره برق ، روشنايي هاي مسير راه قطع و زن و مرد شمع بدست با سوز جانگداز اشعاري را همراه مداح اهل بيت عصمت و طهارت مي خواندند و اشك ماتم مي ريختند . زنان مومن هرندي نيز با حمل نمادين تابوت حضرت زهرا سلام الله عليها بر معنويت اين محفل نوراني افزوده بودند .

       

سپس هيئت زنجيرزن حضرت سجاد در طول مسير تا رسيدن به امامزاده و مسجد اين مكان مذهبي با نواي مداح به زنجيرزني پرداختند .

درادامه ي مراسم حجت الاسلام سيد ابراهيم حسيني از اساتيد حوزه و دانشگاه درسخناني  به زندگي سراسر معنويت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها اشاره كرد و خاطر نشان ساخت :

       

(( حمایت بي بي دو عالم ازولایت و امامت حضرت علی عليه السلام باعث شد كه آن حضرت درراه ولايت امام برحق خود به شهادت برسند لذا با توجه به فرمايشات مقام ولايت ، حضرت آيت الله ، امام خامنه اي ، لزوم برپايي مراسم هاي عزاداري به منظورگراميداشت ياد و خاطره ي بي بي دو عالم محسوس است كه اميدواريم اين حركت در سالهاي آتي با شدت بيشتر برگزار شود . ))

       

 

مشتاقان و عزاداران فاطمی در پایان بر خوان کرم گسترده ی آن حضرت به صرف شام پذیرایی شدند .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : جمعه 15 فروردین1393 | 1:6 | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات |

قسمتي ازبرج كبوترخـانه ي

مزرعه ي خوادينـان به تازگي فرو ريخته است .

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سوال :

اداره ي ميراث فرهنگي مسئوليت حفظ و حراست ابنيه ي تاريخي را عهده دار است ، يا بايد مسئولين شهرازهويت فرهنگي ما حراست و نگهداري كنند . ؟؟؟

در هر صورت ،  زمان زيادي طول نخواهد گذشت كه شهر تاريخي هرند و هويت گذشته ما به شهري جديد و بدون وجود بناهاي تاريخي ، مبدل خواهد شد . قسمت هاي زيادي از بازار تاريخي و چندين خانه ي قديمي در باران هاي يكي دو سال اخير دچار آسب هاي جدي شده ولي كمترين توجهي از سوي مسئولين امر نشده و شايد نخواهد شد . پس چه كسي پاسخگوست   ؟؟؟؟؟      !!!!!!!!

 

تصوير

ــ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر يكي از شهـروندان محتـرم هــرندي در باره ي اين خبر

.......... ناظمي هرندي

باسلام
ضمن تشکر از زحمات شما، اینجانب بدلیل علاقه به آثار تاریخی، با نظر شما موافقم. بازسازی و حفاظت از آثار تاریخی بعهده ی سازمان میراث فرهنگی است، ولی مسوولین یک شهر هم در رابطه با آثار تاریخی مسوولیّت دارند، زیرا آنان با شناسایی و معرّفی این آثار به سازمان میراث فرهنگی می توانند از تخریب آنها جلوگیری کنند.

به نظر بنده، برای جلوگیری از تخریب این چند اثر تاریخی شهرهرند، باید چند نفر از هرندی های علاقه مند به آثار تاریخی، انجمنی تحت عنوان "انجمن حمایت از میراث فرهنگی و تاریخی شهرهرند" را با حمایت شهرداری، شوراء و اداره ی میراث فرهنگی اصفهان تشکیل دهند و در آنجا به شناسایی و جمع آوری اطّلاعات درباره ی آثار هرند بپردازند و سپس آن اطّلاعات را به میراث داده تا آنان آثار تاریخی این شهر را بازسازی کنند.

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی