سیمـــــــــای شهـــر هـــــــــــــرنـد

اخبــار و اطــلاعات شهـر هــــرند - محمد محمـــودي هرندی

سیمـــــــــای شهـــر هـــــــــــــرنـد

محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما
سیمـــــــــای شهـــر هـــــــــــــرنـد اخبــار و اطــلاعات شهـر هــــرند - محمد محمـــودي هرندی

بدون شرح

بدون شـرح

**************

 

 

 

 

 

 

 تاريخ : پنجشنبه ۱ اسفند۱۳۹۲ | ۱۹:۲۲ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

نشست مهنـــدس هاديــان و شـــوراي اسلامي شهر هـــــــــرندتاريخ : پنجشنبه ۱ اسفند۱۳۹۲ | ۱۹:۱۰ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

مهنـــدس مجيـــــدي در جمــــع كسبــــــــه ي شهـــر هــــــرنـدتاريخ : پنجشنبه ۱ اسفند۱۳۹۲ | ۱۹:۱۰ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

روش ایجاد GMAIL در گوگـــــــــــــــــل

روش ایجاد       GMAIL

**************

ابتدا وارد سايت گوگل به آدرس www.google.com مي شويم و بر روي گزينه Gmail بالاي صفحه ،  كليك مي كنيم. و در صفحه جديدي كه باز مي شود روي جمله Sign up for Gmail    كليك نماييد.در نتيجه صفحه اي باز مي شود كه شامل فيلد هايي است كه بايد به شرح زير پر شود.

First Name

كه در مقايل آن نام كوچك خود را مي نويسيد.

 Last Name

در مقابل اين كلمه نام خانوادگي خود را مي نويسيد.

 Desired Login Name

در اين قسمت آدرس ايميلي كه مي خواهيد درست كنيد را بنويسيد.(مثل اسم خودتان،شركت يا علامت اختصاري

تذكر:

چون احتمال دارد قبل از شما شخص ديگري اين آدرس را ثبت كرده باشد.لذا پس از وارد كردن آدرس در اين فيلد بر روي دگمه اي كه در زير آن قرار دارد كليك كنيد تا مشخص شود.اگر قبلآ اين آدرس گرفته شده باشد پيامي به رنگ قرمز به شرح زير براي شما نشان داده مي شود

is not available but the following username are:

و در زير آن چند آدرس به شما پيشنهاد كرده كه شما يا يكي از آن ها را انتخاب مي كنيد و يا آدرس ديگري تايپ مي كنيد تا مورد قبول واقع شود. در صورت تاييد شدن ، با رنگ آبي اين جمله نشان داده مي شود. is available    (در اين نوشته ستاره ها بجاي اسم انتخابي شماست)

 Choose a password

رمز عبور خود را وارد مي كنيد.هر چه كه دوست داريد شامل(حروف،عدد،يك نقطه و آندرلاين) كمتر از هشت كاراكتر نباشد.

 Re-enter password

رمز عبور خود را مجددآ وارد كنيد.

 Security Question

يكي از سئوالات اين قسمت را انتخاب كنيد. مهم نيست كدام سئوال را انتخاب مي كنيد و چه جوابي مي دهيد هر چه مي خواهد باشد . مثلاً يك سئوال را انتخاب كنيد و سه حرف از روي صفحه كليد را در فيلد بعدي تايپ كنيد. اين قسمت براي زماني كه شما رمز عبور خود را فراموش كرده ايد بكار مي آيد . البته در صورتي كه حروفي را كه تايپ مي كنيد بخاطر داشته باشيد.

 Answer

جواب سئوال فوق را كه انتخاب كرده ايد در اينجا مي نويسيد كه توضيح داده شد.

 Secondary email

در اين قسمت يك ايميل از دوستانتان وارد مي كنيد. براي زماني كه شما رمز عبور خود را فراموش كرده ايد بكار مي آيد. در صورتي كه ايميلي نداريد يا نمي خواهيد ايميل بنويسيد اشكالي ندارد و مي توانيد جاي آن را خالي بگذاريد.

 Location

كشور خودتان را انتخاب كنيد.

 Word Verification

حروفي را كه در شكل مي بينيد در فيلد پايين آن تايپ كنيد. اين كار به منظور امنيت و جلوگيري از جعل مي باشد. حروف بزرگ و كوچك را رعايت كنيد.

 I accept. Create my account

و سر انجام پس از پر كردن فيلد ها (خانه هاي فوق) اين دگمه را كليك نماييد. پس از كليك كردن اين دگمه اگر اشتباهي در فرم پر كرده وجود داشته باشد فرم دوباره به شما بر مي گردد كه آن را تصحيح مي كنيد. و دو باره ارسال مي كنيد.

پس از پر كردن فرم فوق و زدن دگمه ذكر شده، شما به صفحه اي هدايت مي شويد كه در بالاي آن، اين جمله نوشته شده است.

I'm ready- show me my account

اگر بر روي اين جمله كليك كنيد به صندوق پستي كه ايجاد كرده ايد مي رويد.اگر به عللي به اين صفحه هدايت نشديد. مهم نيست ايميل شما درست شده است . اين پنجره را ببنديد و صفحه اول گوگل را باز كنيد و به صندوق خود كه در ادامه روش آن را توضيح مي دهيم برويد.

وقتي وارد صندوق خود شديد در سمت چپ صفحه، كلمه ي  1   Inbox   را مشاهده مي كنيد كه عدد يك داخل پرانتز نشان دهنده اين است كه شما يك ايميل يا در حقيقت يك نامه در صندوق خود داريد. و اين ايميل اولين ايميل شماست كه از طرف گوگل براي شما ارسال شده و توضيحاتي در باره جي ميل داده شده است. هميشه تعداد نامه هايي كه براي شما مي رسد بين پرانتز نوشته شده است.

و اينك گزينه هاي مهم ديگري را كه در صندوق پست الكترونيكي وجود دارد بر رسي مي كنيم.
 Starred

با كليك روي ستاره كنار ايميل ها مي توانيد آن ها را در اين پوشه ذخيره كنيد.

 Sent Mail

نامه هاي ارسال شده در اين پوشه قرار مي گيرد.

 Draft

نامه اي مي نويسيد ولي در آن زمان از ارسال آن منصرف مي شويد . اين نامه را مي توانيد در Draft ذخيره كنيد.

 All Mail

تمام ايميل هاي شما را نشان مي دهد.

Spam

گوگل بطور خودكار نامه هاي تبليغاتي و هرز نامه ها را در اين پوشه ذخيره مي كند.اين ايميل ها پس از سي روز پاك مي شود.

Trash

نامه هايي را كه خوانده   و   Delete  مي كنيد به مدت سي روز در اين پوشه مي ماند . كه در صورت لزوم مي توانيد باز خواني كنيد.

 Contacts

آدرس ايميل دوستان خود را مي توانيد در اين پوشه ذخيره كرده و هنگام ارسال نامه، آدرس ها را فراخواني كنيد.

 Sign Out

هنگامي كه با صندوق پستي خود كاري نداريد و مي خواهيد خارج شويد اين گزينه را كليك كنيد.
 Compose Mail

با كليك كردن اين گزينه صفحه اي باز مي شود كه براي ارسال نامه جديد مي باشد و داراي قسمت هايي به شرح زير است.

To

آدرس كامل ايميل شخص گيرنده در اين قسمت نوشته مي شود.

Subject

موضوع نامه تان را بنويسيد.

Cc

مخفف Carbon Copy رونوشتي از نامه براي كساني كه آدرس آن ها در اينجا تايپ شود ارسال مي شود . در اين حالت اولين شخص دريافت كننده نامه متوجه مي گردد كه اين ايميل براي چه اشخاص ديگري نيز ارسال شده است.

-    Bcc    مخفف Blank Carbon Copy

رونوشت براي كساني كه آدرس آن ها در اينجا تايپ مي شود. ارسال مي كند ولي شخص اول متوجه ارسال نامه براي اشخاص ديگر نمي شود.

 Body

متن نامه را در اين قسمت تايپ كنيد.

 Send

با كليك اين كلمه نامه ارسال مي شود.پس از ارسال شدن نامه، در بالاي صفحه جمله نامه شما ارسال شد ظاهر مي شود.

 Forward

در صورتي كه تمايل به ارسال يكي از ايميل هاي دريافتي را براي شخص يا اشخاص ديگري داشته باشيم از اين گزينه استفاده مي كنيم. روي آن كليك مي كنيم در نتيجه صفحه ي ارسال نامه باز مي شود و مي بينيم كه در قسمت موضوع نامه كلمه FWD قبل از موضوع قرار دارد كه البته قابل ويرايش است.

 Reply

در صورت تمايل به پاسخ يك ايميل ، يكي از آسان ترين راه ها Reply كردن ايميل است. روش كار چنين است كه پس از خواندن نامه اين گزينه را كليك مي كنيم در نتيجه صفحه ي ارسال نامه باز مي شود و آدرس شخص فرستنده نامه قبلي به عنوان آدرس شخص گيرنده منظور شده است. و حروف Re   قبل از موضوع نامه قرار دارد . همچنين متن نامه شخص قبل در قسمت Body ديده مي شود . بنابراين امكان ارسال جواب نامه همراه با متن نامه قبلي شخص فرستنده وجود دارد.

 Attach Files

براي ضميمه كردن يك يا چند فايل مثل عكس به ايميل به كار مي رود. با كليك كردن اين گزينه فايل هاي داخل كامپيوتر خود را مي توانيد ببينيد و فايل مورد نظر خود را انتخاب نموده و Open مي كنيد. كمي صبر كنيد و بعد دگمه Send را بزنيد تا نامه شما به همراه عكس ارسال شود.براي ضميمه كردن فايل هاي ديگر قبل از زدن Send وقتي كه فايل اول را ضميمه كرديد در همان محل كلمه Attach File    اسم فايلي كه ضميمه كرده ايد را نشان داده و در زير آن نوشته Attach another file يعني ضميمه كردن فايل هاي ديگر . كه براي اين كار مثل روش ضميمه قبلي عمل مي كنيد. پس از ارسال شدن نامه جمله ي Your message has been sent در بالاي صفحه ظاهر مي شود

مراجعه به صندوق پستي و چك كردن و خواندن نامه هاي خود.

ابتدا به سايت گوگل رفته و روي Gmail كليك كنيد. پس از آن آدرس ايميل خود و رمز عبور خود را وارد نموده و Sign in را كليك كنيد تا به صندوق پستي خود برويد وقتي وارد صندوق مي شويد موضوع و خلاصه اي از نامه نشان داده شده كه روي آن كليك مي كنيد و نامه را بطور كامل مي بينيد براي ديدن فايل هاي ضميمه شده نيز بايد روي View - Download كليك كنيد.(براي ديدن View و براي دانلود آن Download را كليك كنيد

روش ارسال نامه.

پس از مراجعه به صندوق پستي گزينه Compose Mail را كليك نماييد. بقيه مراحل را قبلآ در قسمت         Compose Mail توضيح داديم.

روش حذف نامه ها.

در كنار هريك از ايميل هاي شما يك چك باكس وجود دارد . ايميل مورد نظر را انتخاب مي كنيد و تيك آن را مي زنيد و بر روي كلمه ي    Delete     بالاي صفحه كليك مي كنيد.

**************

محمــد     محمــودي هــرندي

خبرنگار صدا و سيمــا و مطبوعات منطقــه ي جلگــه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536    216    0913

 تاريخ : پنجشنبه ۱ اسفند۱۳۹۲ | ۷:۰ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

روش ايجاد Mail در یاهـــــــــــــــــــــــــــو

روش ايجاد    Mail

**************

ابتدا وارد سايت ياهو به آدرس www.yahoo.com مي شويم و بر روي گزينه Sign Up كليك مي كنيم. در نتيجه فرمي با گزينه هاي زير ظاهر مي شود.

My Name

كه درمقايل آن دو فيلد وجود دارد كه دراولي يعني First Name   نام كوچك خود را مي نويسيد. و درفيلد دوم يعني   Last Name    نام خانوادگي خود را مي نويسيد.

Gender

درمقابل اين كلمه جنسيت خود را مشخص مي كنيد.

مذكر            Male   و   مونث           Female

Birthday

اين قسمت مربوط به تاريخ تولد شما البته به سال ميلادي است. درفيلداول ، ماه تولد را انتخاب مي كنيد. در فيلد دوم روز را مي نويسيد و در فيلد سوم سال را .

I live in

كشور محل سكونت خود را در اين قسمت انتخاب مي كنيد.

تذكر مهم

چون كشور ايران در ليست مذكور نيست لذا بهتر است     United States آمريكا را انتخاب كنيد.

  Post Code

پس از انتخاب گزينه فوق يك فيلد در پايين آن با نام     Post Code    ظاهر مي شود كه شما يك عدد به عنوان كد پستي در آن وارد مي كنيد . مثل عدد 25434

Yahoo ! ID and Email

دراين قسمت ياهو آي دي و يا در حقيقت همان آدرس ايميلي كه مي خواهيد درست كنيد را بنويسيد.

تذكر

پس از وارد كردن آدرس درصورتي كه قبلاً اين آدرس توسط ديگران گرفته شده باشد ،  بلافاصله با رنگ قرمز به شما پيام داده مي شود كه شما نمي توانيد اين آدرس را انتخاب كنيد و چند آدرس به شما پيشنهاد مي شود. كه اگر دوست داشتيد يكي از آن ها را انتخاب مي كنيد. و اگر هم دوست نداشتيد كه دوباره آدرس ديگري را خودتان وارد كنيد. تا زماني كه يك آدرس را از شما قبول كند.

Password

رمز عبور خود را وارد مي كنيد.هر چه كه دوست داريد شامل(حروف،عدد،يك نقطه و آندرلاين) معمولاً كمتر از شش كاراكتر نباشد.

Re-type Password -

عبور خود را مجدداً وارد كنيد.

Alternate Email

در اين قسمت يك ايميل از دوستانتان وارد مي كنيد. براي زماني كه شما رمز عبور خود را فراموش كرده ايد بكار مي آيد. در صورتي كه ايميلي نداريد يا نمي خواهيد ايميل بنويسيد اشكالي ندارد و مي توانيد جاي آن را خالي بگذاريد.

Security Question

يكي از سئوالات اين قسمت را انتخاب كنيد. مهم نيست كدام سئوال را انتخاب مي كنيد و چه جوابي مي دهيد هر چه مي خواهد باشد . مثلاً  يك سئوال را انتخاب كنيد و سه حرف از روي صفحه كليد را در فيلد بعدي تايپ كنيد. اين قسمت نيز براي زماني كه شما رمز عبور خود را فراموش كرده ايد بكار مي آيد . البته در صورتي كه حروفي را كه تايپ مي كنيد بخاطر داشته باشيد.

Your Answer

جواب سئوال فوق را كه انتخاب كرده ايد در اينجا مي نويسيد كه توضيح داده شد.

Type the code shown

حروفي را كه در شكل پايين اين فيلد مي بينيد جهت امنيت و جلوگيري از جعل وارد نماييد. در ضمن يادتان باشد حروف بزرگ و كوچك را رعايت كنيد.

Do you agree

شما موافق هستيد. تيك اين قسمت را بزنيد.

و سر انجام پس از پر كردن فيلد ها (خانه هاي فوق) دگمه   Create My Account     را كليك نماييد. پس از كليك كردن اين دگمه اگر اشتباهي در فرم پركرده وجود داشته باشد فرم دو باره به شما بر مي گردد و قسمت اشتباه با رنگ قرمز مشخص شده است كه آن را تصحيح مي كنيد. و دو باره ارسال مي كنيد.

درصورت درست بودن فرم ، صفحه ديگري براي شما ظاهر مي شود. كه مشخصاتي را كه شما وارد نموده ايد در آن مي بينيد. براي ادامه شما روي دگمه    Continue     كليك كنيد. احتمالاً  دراين هنگام پنجره    Security Alert     ظاهر مي شود. كه Yes را كليك كنيد.پس از آن صفحه اي ظاهر مي شود كه در حال حاضر (يعني زمان نگارش اين صفحه) شما را به ايميل كلاسيك مي برد. كه به احتمال زياد در آينده اين قسمت تغيير مي كند. روي دگمه       Go to Mail Classic       كليك كنيد.

و بالاخره در پايان كار، شما به صندوق پستي كه ايجاد كرده ايد مي رويد .در سمت چپ صفحه كلمه 1Inbox    را مشاهده مي كنيد كه عدد يك داخل پرانتز نشان دهنده اين است كه شما يك ايميل يا در حقيقت يك نامه در صندوق خود داريد كه با كليك كردن بر روي آن باز مي شود و اين ايميل اولين ايميل شماست كه از طرف ياهو به شما خوش آمد گويي كرده است . هميشه تعداد نامه هايي كه براي شما مي رسد بين پرانتز نوشته شده است كه شما آن ها را با كليك كردن باز مي كنيدو اينك گزينه هاي مهم ديگري را كه در اين صفحه وجود دارد بر رسي مي كنيم.

Draft

نامه اي مي نويسيد ولي در آن زمان از ارسال آن منصرف مي شويد . اين نامه را مي توانيد در Draft     ذخيره كنيد.

Sent

نامه هاي ارسال شده در اين پوشه قرار مي گيرد.

     Bulk يا Spam     ياهو بطور خودكار نامه هايي را كه تبليغاتي و هرز نامه مي باشد در اين پوشه ذخيره مي كند.

Trash

نامه هايي را كه خوانده و    Delete    مي كنيد به مدت يك ماه در اين پوشه مي ماند . كه در صورت لزوم مي توانيد باز خواني كنيد.

Contacts

آدرس ايميل دوستان خود را مي توانيد در اين پوشه ذخيره كرده و هنگام ارسال نامه، آدرس ها را فراخواني كنيد.

       Calendar تقويم


 Notepad          يادداشت ها

Sign Out

هنگامي كه با صندوق پستي خود كاري نداريد و مي خواهيد خارج شويد اين گزينه را كليك كنيد.

Empty

اين كلمه در جلوي بعضي پوشه قرار دارد و براي خالي كردن آن ها به كار مي رود.

Compose      و يا    New message      با كليك كردن اين گزينه صفحه اي باز مي شود كه براي ارسال نامه جديد مي باشد و داراي قسمت هايي به شرح زير است.

   To

آدرس كامل ايميل شخص گيرنده در اين قسمت نوشته مي شود.

Subject

موضوع نامه تان را بنويسيد.

cc

مخفف Carbon Copy رونوشتي از نامه براي كساني كه آدرس آن ها در اينجا تايپ شود ارسال مي شود . در اين حالت اولين شخص دريافت كننده نامه متوجه مي گردد كه اين ايميل براي چه اشخاص ديگري نيز ارسال شده است.

    BCC   مخفف     Blank Carbon Copy

رونوشت براي كساني كه آدرس آن ها در اينجا تايپ مي شود. ارسال مي كند ولي شخص اول متوجه ارسال نامه براي اشخاص ديگر نمي شود.

Body

متن نامه را در اين قسمت تايپ كنيد.

Send

با كليك اين كلمه نامه ارسال مي شود.

Forward

در صورتي كه تمايل به ارسال يكي از ايميل هاي دريافتي را براي شخص يا اشخاص ديگري داشته باشيم از اين گزينه استفاده مي كنيم. روي آن كليك مي كنيم در نتيجه صفحه ي ارسال نامه باز مي شود و مي بينيم كه درقسمت موضوع نامه كلمه FWD    قبل ازموضوع قرار دارد كه البته قابل ويرايش است.

Reply

درصورت تمايل به پاسخ يك ايميل ، يكي از آسان ترين راه ها    Reply   كردن ايميل است. روش كار چنين است كه پس از خواندن نامه اين گزينه را كليك مي كنيم در نتيجه صفحه ي ارسال نامه باز مي شود و آدرس شخص فرستنده نامه قبلي به عنوان آدرس شخص گيرنده منظور شده است و حروف  Re    قبل از موضوع نامه قراردارد . همچنين متن نامه شخص قبل در قسمت Body ديده مي شود .

بنابراين امكان ارسال جواب نامه همراه با متن نامه قبلي شخص فرستنده وجود دارد.

Attach Files

براي ضميمه كردن يك يا چند فايل مثل عكس به ايميل به كار مي رود.با كليك كردن اين گزينه فيلد هاي Browse ظاهر مي شود كه با كليك كردن روي Browse فايل هاي داخل كامپيوتر خود را مي توانيد ببينيد و فايل مورد نظر خود را انتخاب نموده و بر روي Attach Files كليك كنيد كمي صبر كنيد و بعد گزينه Continue to Message    كليك كنيد و بعد دگمه ي  Send را بزنيد تا نامه شما به همراه عكس ارسال شود.

مراجعه به صندوق پستي و چك كردن و خواندن نامه هاي خود.

ابتدا به سايت ياهو رفته و روي Mail كليك كنيد. پس از آن آدرس ايميل خود و رمز عبور خود را وارد نموده و Sign in را كليك كنيد تا به صندوق پستي خود برويد و براي چك كردن ايميل هاي خود روي Check Mail كليك كنيد . و پس از باز شدن صفحه جديد ، براي خواندن هر يك از ايميل هاي خود روي آن ها كليك كنيد.

تذكر:

شما مي توانيد از راه ميانبر به صندوق خود برويد. براي اين كار به آدرس زير برويد.

www.mail.yahoo.com
روش ارسال نامه.

پس از مراجعه به صندوق پستي گزينه Compose را كليك نماييد. بقيه مراحل را قبلاً  در قسمت Compose       توضيح داديم.

روش حذف نامه ها.

قبل ازپرشدن 70 درصد از كنجايش Mail box شما، يك پيام هشدار        Warning ظاهر مي شود كه بايد به حذف نامه هاي خود اقدام كنيد.

براي اين كار بعد از رفتن به صفحه    Check Mail   بايد    Check Box   موجود در كنار نامه هاي مورد نظر را فعال كرده (تيك بزنيد) و سپس گزينه Delete را كليك كنيد. و يا براي حذف يك ايميل پس از خواندن آن دگمه Delete را انتخاب كنيد.

محمــد     محمــودي هــرندي

خبرنگار صدا و سيمــا و مطبوعات منطقــه ي جلگــه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536    216    0913

 

 تاريخ : پنجشنبه ۱ اسفند۱۳۹۲ | ۰:۳۲ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

عذرخواهی از مردم ولایتمدار هرند

با سـلام و ادب خدمت مردم ولايتمـدار هـــرند

قابـل توجه مردم عـزيــز هــرند

**************

شما عزيزان هرندي مستحضريد كه امروز  22 بهمن بنده از ساعت ۹  و ۴۵ دقیقه  صبح درشهراژيه حضور داشتم تا مراسم راهپيمايي اژيه را به تصوير بكشم ، بعد ازفيلمبرداري ازراهپيمايي اژيه با سرعت خودم را به مراسم هرند رساندم ، و زمانی که راهپیمایان روبروی بانک کشاورزی بودند تا رسیدن به امامزاده اسحاق دردو يا سه نوبت از راهپيمايي ، فيلم گرفتم و عكس هايي كه دروبلاگ سيماي هرند موجود است ، بعد از مراسم راهپيمايي به خانه آمدم و بعد ازاينكه فيلم را به كامپيوتر وارد كردم ، متوجه شدم متاسفانه به علت نقص فني دوربين ، بعد ازفيلم راهپيمايي اژيه ، چيزي روي فيلم دوربين ضبط نشده است لذا به صدا و سيما و آقاي حسيني بخشدار نيز اطلاع دادم و آنها ازاين اتفاق مطلعند .

شما همه حضور مرا در راهپيمايي هرند مشاهده كرديد لذا نقص فني دوربين يك اتفاق نادر بود كه در اين زمان رخ داد و چنانچه عاقلانه به موضوع بنگري ، متوجه مي شويد كه قصور از طرف بنده نبوده است . ضمنا فيلم اژيه از صدا و سيما پخش شد ، فيلمي كه بنده گرفته و ارسال كرده بودم  ولي در خصوص هرند تنها مي توانم بگويم كه يك اتفاق بود و از شما عذرخواهي كنم و از همه بزرگواران پوزش بطلبم  .

هرچند شكي ندارم كه شما مردم عزيز و ولايتي شهر هرند  براي فيلم و خودنمايي ، راهپيمايي نكرده ايد و به عنوان يك مسلمان و يك ايراني و به حكم وظيفه و محكوم كردن امريكا و استكبار و حمايت از مقام معظم رهبري ، دولت و ملت ايران در راهپيمايي شركت كرده ايد .

همچنين فيلم روستاي شاهتور توسط آقاي ابوالفضل قدرتي به هرند آورده شد و بنده از طريق اينترنت ( حدودا به مدت 1 ساعت و 20  دقيقه  )به صدا و سيما ارسال كردم ولي فرمت فيلم به گونه اي بود كه پخش آن از شبكه ممكن نشد و ابوالفضل قدرتي شوراي شاهتور نيز در جريان موضوع هست  .

 

محمــد   محمــودي هــرندي

 

22 / 11 / 1392تاريخ : سه شنبه ۲۲ بهمن۱۳۹۲ | ۲۲:۶ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

افزايش تعـداد اتوبوسهـاي vip در هــرند

افزايش تعـداد اتوبوسهـاي  vip   در هــرند

**************

همزمان با  22 بهمن ، سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ، يك دستگاه اتوبوس  vip   ديگر به ناوگان حمل مسافربرشهرهرند افزوده شد تا بهتر بتوانند خدماتي را به مسافران شهرهرند و منطقه ارائه بدهند .همچنين  6  دستگاه ميني بوس مسافران هرند به اصفهان را به ترمينال جي انتقال خواهند داد .  اتوبوس هاي  vip   اين شركت همه روزه طبق برنامه ي زير در خدمت مردم شهر هاي هرند ، اژيه ، ورزنه  و کوهپایه  و دیگر مناطق به مقصد تهران  هستند .

         

ساعت حركت اتوبوس هاي   vip    از شهر هرند به تهران

ساعت   8  صبح به مقصد  تهران (  ترمينال جنوب و آرژانتين )

ساعت  30 : 2   بعد از ظهربه مقصد تهران ( ترمينال جنوب  و آرژانتين )

ساعت  10  شب به مقصد تهران ترمينال جنوب

**************

برگشت اتوبوس هاي   vip ‌ از تهران ( همه روزه )

ساعت    45 : 8    صبح  

ساعت   6    بعد از ظهر

ساعت   30 : 12  شب

 

درمراسم آغاز به كار اتوبوس   vip    حجت الاسلام  اصل حسيني با اشاره به نياز و آسايش مردم گفت : ((  شهر هرند ظرفيت بالايي از توسعه دارد و تشكيل شوراي مشورتي درشهر هرند بايد در راس اموراين شهرو بزرگان محل  قرار گيرد تا درجهت پيشرفت و توسعه ي هرند گامهاي اساسي برداشته شود و هرند به عنوان مركز بخش جلگه  بتواند جايگاه از دست رفته ي خود را دوباره بازيابد و اين كار جز با تعامل ، همفكري و نشست هاي مشورتي به نتيجه نمي رسد لذا مسئولين شهر هرند بايد به منطقه با نگاه ويژه بنگرند ، بايدي كه به نظر من الزامي ، شرعي و عقلاني است و رفاقت مردم منطقه را به همراه خواهد داشت ، مثل سالهاي قبل كه رفاقت هاي مردم صميمي تر بود كه ما ازآن به عنوان خانه خواه ( خونه خواه ) نام می بریم . ))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه ۲۲ بهمن۱۳۹۲ | ۱۴:۳۰ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی مبارکباد

راهپيمـايي   22   بهمــن

مردم هـــرند به روايت تصويـر

از گزینه ی روی میـز درهـرند رونمــایی شـد

**************

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

 

 تاريخ : سه شنبه ۲۲ بهمن۱۳۹۲ | ۹:۶ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

؟؟؟؟؟؟؟؟

تجليــل از قاريــان و فعـــالان قرآني

**************

در اولين همايش تجليل ازقاريان قرآن و فعالان قرآني حجت الاسلام مرادي ، مسئول سازمان تبليغات بخش جلگه با اشاره به فعاليت هاي سازمان تبليغات گفت :

         

((   سازمان تبليغات اسلامي فعاليت هاي خود را در 4  محور متمركز كرده است كه از آن جمله : اعزام مبلغ به روستاها و شهرها به منظور معرفي اسلام راستين و پاسخگويي به سوالات شرعي  ، حمايت ازفعاليت هاي ائمه ي جمعه و جماعت به منظور تشويق و ترغيب به دين مبين اسلام  ، حمايت ازانجمن هاي اسلامي ، تشكل هاي ديني و مذهبي و كانون هاي فرهنگي مساجد و مهم ترين آنها برنامه هاي قرآني است كه در شهرها تحت عنوان موسسات قرآني و در روستاها تحت عنوان خانه ي قرآن فعاليت دارند . ))

         

حجت الاسلام زاينده رود نيز در سخناني به فعاليت هاي قرآني در منازل اشاره كرد و با عنايت به احاديث و سخنان بزرگان و علماي ديني بر فعاليت خانه هاي قرآني تاكيد كرد . درادامه برنامه از فعالان قرآني با اهداء جوايزي تجليل شد .  

         

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه ۲۲ بهمن۱۳۹۲ | ۹:۵ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

هشتمین یادواره ی 16 شهید دهستان امامزاده عبدالعزیز

هشتمين يادواره ي 16 شهيد دهستـان امامزاده عبدالعـزيز

**************

هشتمين يادواره ي 16 شهيد دهستان امامزاده عبدالعزيز ،  همراه با اقامه ي نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع امام خميني روز جمعه 18 / 11 / 92 برگزار شد .

         

در اين مراسم حجت الاســلام غفـــاري نماينـده ولي فقيـه درسپـاه صاحب الزمــان طي سخناني گفت :

(( روزي دشمن با استفاده ازسلاح و سخت افزارو جنگ فيزيكي به جنگ ما مي آمد ولي هوشياري رهبري و استواري ملت ايران مانع از موفقيت هاي دشمنان شد و امروز دشمن درقالب جنگ نرم و با استفاده ازمواد مخدر، ماهواره ، اينترنت ، امكانات مدرن و بروز ولي فاسد به دنبال منحرف كردن نوجوانان و جوانان و نيروهاي كارآمد ما و ديگر كشورها به خصوص جامعه ي مسلمانان است لذا علماي ديني ، معلمان و اساتيد دانشگاه ها موظف هستند ، نو جوانان و جوانان ما را از خطري كه آنان را تهديد مي كند ، آگاه كنند . ))

         

دراين مراسم خانواده هاي معظم شهداء  ، عليرضا حسيني ، بخشدار جلگه ، اعضاي شوراي اسلامي و تني چند از مسئولين محلي حضور داشتند .

درحاشيه ي هشتمين يادواره ي شهدا ، نمايشگاه كتاب خواهران برگزارشده بود و آثاري از كتب منتشرشده درخصوص انقلاب ، جنگ و شهداء در معرض ديد علاقه مندان و عموم مردم قرارداشت.

         

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 تاريخ : جمعه ۱۸ بهمن۱۳۹۲ | ۲۱:۴۰ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

پيـاده تا نماز جمعــه

پيـاده تا نماز جمعــه

**************

بيش از ۵۰  نفر از نيروهاي بسيجي پايگاه قمربني هاشم روستاي هاشم آّباد ، به منظور شركت در نماز وحدت بخش و دشمن شكن جمعه شهر هرند ،  مسير 7 كيلومتري روستاي هاشم آباد  تا پايگاه نماز جمعه ي هرند را به صورت پياده طي كردند .

         

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 تاريخ : جمعه ۱۸ بهمن۱۳۹۲ | ۲۱:۳۳ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

شركت امگا گستر سپاهان در شهرك صنعتي هرند افتتاح شد .

شركت امگـا گستر سپـــاهــان در شهرك صنعتي هــرند

افتتـاح و فعاليت خود را آغـاز كرد

***************

با افتتاح شركت امگا گستر سپاهان ، روزانه بيش از 40 تن تخم مرغ به صورت پاستوريزه و بسته بندي وارد بازارو چرخه ي مصرف استان اصفهان مي شود . اين شركت با اعتباري بالغ بر 42 ميليارد ريال بخش خصوصي درزميني به مساحت  6100  متر مربع در شهرك صنعتي هرند به بهره برداري رسيد  كه زمينه اشتغال  15 نفر را فراهم كرده است .

         

شركت امگا گستر سپاهان ، اولين توليد كننده تخم مرغ مايع پاستوريزه در استان اصفهان است . اين شركت قادر است درهر ساعت  4  تن تخم مرغ را به صورت پاستوريزه تبديل و وارد چرخه ي بازار مصرف نمايد . 

زرده پاستوريزه تخم مرغ اين شركت در واحدهاي كيك و كلوچه و بيسكويت و قناديهاي سطح شهر كاربري غير قابل انكاري دارد و سفيده ي پاستورزه تخم مرغ در واحدهاي توليد همبرگر ، توليد گز ، توليدي حلوا ارده و  . . .  مورد استفاده قرار مي گيرد و مخلوطي از هر دو ( زرده و سفيده ) ، درصنايع سس مايونز ، واحدهاي كيك ، قناديها و توليد سوسيس و كالباس و غيره قابل ارائه مي باشد .

         

در مراسم افتتاح كفيل فرماندارشهرستان اصفهان ، مهندس مرادمند مديرجهاد كشاورزي شهرستان ، مهندس قلندري مدير بخش صنايع جهاد كشاورزي شهرستان اصفهان  ، مهندس بهرامي مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي ،  اصل حسيني امام جمعه ي شهر هرند ، عليرضا  حسيني ، بخشدار جلگه ، حميد شهبازي شهردار هرند ، اعضاي شوراي اسلامي شهر هرند و تني چند از مسئولين منطقه افتتاح و به بهره برداري رسيد .

         

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : جمعه ۱۸ بهمن۱۳۹۲ | ۲۱:۳۰ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

مهندس محمودزاده مدیرکل راه و شهرسازی در جمع مسئولین شهر هرند و روستای قهی

مهندس محمـودزاده

مديركل راه و شهرسـازي درمنطقـه ي جلگـه

**************

مهندس محمود زاده مدير كل راه و شهرسازي استان اصفهان در بازديد از منطقه ي جلگه و در جمع شوراهاي اسلامي روستاي قهي گفت :

         

((  تسطيع و مناسب سازي شيب پل راه آهن قهي و ايجاد فلكه ورودي به عنوان يك مكان حادثه خيز از جمله اولويت هاي اداره راه و شهرسازي استان است و در آينده ي نزديك ، پيمانكاران اين دو پروژه كار و فعاليت خود را آغاز خواهند كرد . ))

         

مدير كل اداره راه و شهرسازي در ادامه به شهر هرند عزيمت و در جمع مسئولين گفت :

(( دوبانده شدن جاده كوهپايه ، هرند و ادامه آن به طرف اژيه و امامزاده علي اكبر با دو شاخه ي فرعي به طرف جرقويه و ورزنه در دستور كار اداره راه و شهرسازي است و افزود : شهرداري هرند مسير دو بانده هرند تا راه آهن هرند را زير سازي و شانه سازي كند و اداره راه نيز تعهد مي كند كه آن را آسفالت و علايم راهنمايي و رانندگي و هشدار دهنده و روشنايي آن را تامين كند . ))

محمود زاده به علايم هشدار دهنده ي پل راه آهن هرند نيز اشاره كرد و گفت : (( اين مشكلات نيز تا قبل از آغاز سال جديد ( 93 ) تحويل مسئولين بخش خواهد شد . ))

         

مديركل راه و شهرسازي همچنين با حضوربرسرقبورشهداي گمنام شهر هرند با قرائت فاتحه ، نسبت به مقام شامخ شهداء اداي احترام كرد

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 تاريخ : جمعه ۱۸ بهمن۱۳۹۲ | ۲۱:۳۰ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

ديدار بخشدار و مسئولين بنياد شهيد مناطق شرقي شهرستان اصفهان با خانواده هاي معزز شهداي شاهتور

ديدار بخشـدار و مسئولين بنيـاد شهيـد

با خانواده شهــداي اسـلام آباد

**************

درششمين روز ازدهه مبارك فجرانقلاب اسلامي ، روز انقلاب ، ايمان ، جهاد و شهادت روساي ادارات و نهادهاي انقلاب اسلامي بخش جلگه دراكيپ هاي چند نفري به منظور تجليل ازمقام شامخ شهيد ، راهي شهرها و روستاهاي منطقه شدند .

عليرضا حسيني ، بخشدارجلگه ، علي اكبرمنصوري ، مسئول بنياد شهيد انقلاب اسلامي مناطق شرقي شهرستان اصفهان ، آقاجاني و سيستاني فرمانده حوزه ي مقاومت بسيج 3  امام حسين شهر اژيه نيزضمن ديداربا خانواده هاي معزز شهيد درشهراژيه ، روستاهاي سيان ، گيشي ، شاهتور و فيض آباد ، و حضوردرگلزارشهداء با قرائت فاتحه نسبت به مقام ارزشمند شهداي انقلاب و جنگ تحميلي اداي احترام كردند .

درديدارازخانواده هاي معظم شهداي شهر اژيه حجت الاسلام قاسمي امام جماعت مسجد جامع اژيه ، حسين نظامزاده شهردار اژيه و در ديدار هاي روستاهاي منطقه ، رجبعلي جعفري رئيس شوراي روستاهاي بخش جلگه ، اعضاي شوراي اسلامي و دهياران حضور داشتند .

         

         

 

 

         

 

 

         

 

 

         

 

 

         

 

 

         

 

 

         

 

                                       **************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه ۱۶ بهمن۱۳۹۲ | ۲۳:۴۰ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

فضل الله كفيل فرماندار شهرستان اصفهان با شوراي اسلامي و شهردار هرند

فرماندارشهرستـان اصفهـان درجمـع مسئوليـن هــرند

**************

         

فضل الله كفيل فرماندار شهرستان اصفهان درجمع مسئولين شهر هرند گفت :

(( زمين هايي كه درشهرك صنعتي به صاحبان سرمايه واگذار گرديد و طي چند سال بدون استفاده مانده است و صاحبان سرمايه به منظور پيدا كردن ارزش افزوده آنها را رها كرده اند و هيچ گونه كاري صورت نداده اند تا آنها را بفروشند  ، مديريت شهرك هاي صنعتي بايد ورود پيدا كند و آنها را خلع يد كند و اين زمين ها را به كساني واگذار نمايد كه علاقه مند به كار و فعاليت هستند  . ))

         

فرماندار اصفهان درخصوص رها كردن آب زاينده رود  براي كشاورزان بهاره هم گفت :

(( دولت نمي تواند به تنهايي درخصوص رها كردن آب زاينده رود تصميم گيرنده باشد لذا براساس تجربه ي كشاورزان ،‌ آب بهاره سال گذشته ، جوابگوي نيازآنها نبود و نتوانست توقع و انتظار كشاورزان را فراهم نمايد  لذا ما بايد با نظر كشاورزان شرق ، به سمت وسوي رها كردن آب پاييزه براي كشاورزي باشيم ولي باز هم ما به خواست كشاورزان شرق احترام مي گذاريم و درصورتي كه به اين نتيجه برسند كه آب بهاره مي تواند جوابگوي آنها باشد ، در نشست هاي حوضه آب زاينده رود ، رايزني مي كنيم و نتيجه قطعي را اعلام خواهيم كرد. ))

         

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه ۱۶ بهمن۱۳۹۲ | ۲۳:۳۹ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

ملاك هاي انتخاب همسر از ديدگاه استاد دهنوي مشاور و كارشناس خانواده

ملاكهاي انتخـــاب همسـر

((  استـاد دهنــوي   ))

**************

اعتقادات ، مذهب ، خانواده و فرهنگ از جمله شرايط هر يك از شما براي انتخاب همسر آينده است لذا در صورتي كه چنين شرايطي را در فرد مورد نظر خود مشاهده كرديد ، مي توانيد به ازدواج فكر كنيد و او را به عنوان همسر آينده ي خود برگزينيد . ))

         

اين مطلب را حجت الاسلام دهنوي درادامه ي سلسله ي مباحث ملاكهاي انتخاب همسردرهمايش ازدواج موفق در سالن اجتماعات شهيد مطهري شهر هرند اعلام كرد .

مشاور و كارشناس خانواده همچنين : رشد عقلاني ، رشد شخصيت اجتماعي ، رشد عاطفي ، قدرت مديريت بحران و استقلال فكري را از جمله شرايط ازدواج آقا پسرها خواند و افزود :

         

درصورتي كه چنين شرايطي را در خودتان ديديد به ازدواج و تشكيل خانواده فكر كنيد و درغيراينصورت ، زندگي را به كام خود و همسرتان تلخ خواهيد كرد و زندگي موفقي نخواهيد داشت .

درادامه ايشان به سوالات حاضرين  پاسخ داد و راهنمودهاي لازم را به آنان ارائه داد و افزود از دوستي هاي نامشروع و خداي ناخواسته غير اخلاقي جداً پرهيز نمائيد .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه ۱۶ بهمن۱۳۹۲ | ۲۳:۳۸ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

افتتاح ساختمان آتش نشاني شهرك صنعتي هرند

افتتـاح ساختمـان آتش نشـاني شهرك صنعتي هــرند

**************

ساختمان آتش نشاني شهرك صنعتي هرند درزميني به مساحت 300 متر مربع و زير بناي 170 متر مربع ، داراي سه دهانه آشيانه جهت ماشين هاي آتش نشاني است كه با اعتباري معادل 2 ميليارد ريال و ازمحل تامين زيرساخت خدمات ايمني و آتش نشاني شهرك صنعتي هرند به بهره برداري رسيد . مهندس بهرامي ، مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي قول مساعد دادند تا دراولين فرصت يك دستگاه ماشين آتش نشاني دراختيار شهرك صنعتي هرند قرار گيرد.

         

درمراسم افتتاح آقايان فضل الله كفيل فرماندارشهرستان اصفهان ، اصل حسيني امام جمعه ي هرند ، مهندس بهرامي ، مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان ، مهندس كلانتري مدير دفتر فني و نظارت شركت ، مهندس جانقربان رئيس امور شركت هاي صنعتي شهرستان اصفهان ، بخشدارجلگه ، شهردار هرند و تني چند از روساي شركت هاي فعال در شهرك صنعتي و مسئولين محلي حضور داشتند .

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه ۱۶ بهمن۱۳۹۲ | ۲۳:۳۸ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

؟؟؟؟؟؟؟؟تاريخ : چهارشنبه ۱۶ بهمن۱۳۹۲ | ۲۳:۳۷ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

قلــــــــم هــــــــــــــــاي خونيــــــــــــن

 

تاريخ : چهارشنبه ۱۶ بهمن۱۳۹۲ | ۰:۵۸ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

همايش ازدواج موفق

 

                    تاريخ : سه شنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۲ | ۲۱:۱۱ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

يادواره ي شهداي دانشجويي شرق شهرستان اصفهان 15 اسفندماه 1392

يادواره ي شهــداي دانشجــــويي

**************

جلسه ي هماهنگي و برنامه يزي يادواره ي شهداي دانشجويي دانشجويان شهيد شرق شهرستان اصفهان درسالن اجتماعات بخشداري جلگه به رياست عليرضا  حسيني ، بخشدار و با حضور حجت الاسلام اصل حسيني امام جمعه ي شهر هرند ، روساي ادارات و نهادهاي انقلاب اسلامي و روساي سه مركز دانشگاهي ، آزاد اسلامي ، جامع علمي كاربردي و پيام نور شهر هرند برگزار شد .

عليرضا  حسيني بخشدار ضمن تبريك ايام الله دهه ي مبارك فجر و گراميداشت ياد و خاطره ي شهداي انقلاب و شهداي جنگ تحميلي عراق عليه ايران اسلامي گفت :

(( وظيفه ي همه ما به عنوان خادمان ملت اينكه از شهداي كه با تمام وجود از هستي خود گذشتند و با ايثار و جانفشاني انقلاب اسلامي را در جهان سربلند كردند ، تجليل كنيم . آسايش و امنيت امروز ما در ايران نتيجه ي ايثار و از خودگذشتگي شهداست و وظيفه ي مارا سنگين و رسالت ما را خطير مي كند تا جز به تجليل از شهداء به چيز ديگري نينديشيم . ))

         

حجت الاسلام اصل حسيني امام جمعه ي شهر هرند نيز در ادامه جلسه گفت :

(( آنچه از آيات قرآني استنباط مي شود اينكه شهداء زنده هستند و نزد پروردگارشان روزي مي خورند . بهترين مرگ ، مرگ در راه خدا و براي رضايت خالق هستي است و اين بهترين معامله بين مخلوق و خالق است و شيريني و حلاوت آن را تنها شهداء درك مي كنند و لاغير . ))  

امام جمعه ي هرند در قسمتي نيز به شگرد و دسيسه ي دشمن مبني بر تضعيف مقام رهبري اشاره كرد و افزود :

(( دشمن با تبليغات وسيعي در رسانه هاي خويش به دنبال تضعيف رهبري است و مادامي كه مردم ولايتمدار ما در كنار رهبري و گوش به فرمان آن مقام معظم باشند ، دشمن در اجراي دسيسه  به نتيجه اي جز شكست نخواهد رسيد ، چيزي كه در سي و پنج سال عمر بابركت انقلاب دشمن را خوار و مردم ما را عزتمند و سربلند كرد . ))   

درادامه جلسه روسا و حاضرين درجلسه نكات لازم را درخصوص هرچه باشكوهمندتر برگزاري  يادواره ي دانشجويي كه شايسته ي مقام و منزلت شهداي دانشجويي باشد ، به جلسه ارائه دادند . ))

در حاشيه ي اين جلسه نيز به همكاري سه مركز دانشگاهي و مساعدت لازم تاكيد شد . نمايشگاهي از اختراعات و ابتكارات دانشجويان ، دلنوشته ها از جمله مصوبات اين جلسه بود .

ياآوري :

يادواره ي شهداي دانشجويي همزمان با ولادت با سعادت حضرت زينب كبري سلام الله عليه و روز پرستار و در تاريخ   15 / 12 / 1392 در مجتمع حسنيّه ي شهر هرند برگزار مي شود . ))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 تاريخ : سه شنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۲ | ۲۱:۱ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

هشتمين يادواره شهداي اسلام آباد ( شاهتور )

هشتمين يادواره ي شهـداي اسـلام آباد

**************

زمان   :

جمعــه   18 / 11 / 1392

همراه با اقامه ي نماز جماعت مغرب و عشاء

مكـان :

(   شـاهتــور  )

مسجـد جامع امام خمينـي ( ره )

سخنـران :

حضرت حجت الاســلام غفـــاري

                          نماينـده ولي فقيـه درسپـاه صاحب الزمــان

تاريخ : سه شنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۲ | ۲۱:۰ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

؟؟؟؟تاريخ : سه شنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۲ | ۸:۳۰ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

آغازین روز از ایام الله دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی

آغازين روز از دهــه ي مبـارك فجــر

**************

در اولين روزازدهه ي مبارك فجر انقلاب اسلامي ، روز انقلاب اسلامي ، امام خميني و ولايت فقيه و رهبري  و آغازين روزاز سي و پنجيمن بهار آزادي و به مناسبت ورود تاريخي حضرت امام خميني بنيانگذار جمهوري اسلامي  ، حجت الاسلام  اصل حسيني ، امام جمعه شهر هرند ، عليرضا حسيني بخشدارجلگه ، حميد شهبازي شهردار هرند و تني چند ازروساي ادارات بخش جلگه با حضور درميدان سردارشهيد مرتضي اميني شهر هرند ، تمثال مبارك حضرت امام خميني را گلباران و با ايشان تجديد عهد و پيمان كردند ، سپس با حضوردرگلزار شهداي گمنام نسبت به شهداي انقلاب و شهداي جنگ تحميلي اداي احترام كردند .

                      

در ادامه برنامه تني چند از مسئولين شهر در جمع دانش آموزان هنرستان اسوه ي هرند حاضر شدند . دانش آموزان و نسل چهارمي هاي انقلاب هم دلنوشته ها و مقاله هاو سرودهاي ويژه ي اين ايام را در جمع مسئولين اجراء كردند و با شهداي انقلاب تجديد پيمان كردند .

         

 

 

         

حجت الاسلام اصل حسيني امام جمعه ي هرند و حمید شهبازی  شهردار در جمع حاضر طی سخنان کوتاه ضمن تبریک سی و پنجمین بهار آزادی از شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی قدردانی کردند .

امام جمعه ی هرند بعد از اين مراسم در جمع مردم روستاي شاهتور حضوريافت و عليرضا حسيني ، بخشدار جلگه نيز در مراسم زنگ انقلاب در جمع دانش آموزان و مردم شهر اژيه حضور پيدا كرد .

به حميد مرادي هم بايد خسته نباشيد و خدا قوت گفت :

((  حميد مرادي از زحمات شما هم تشكر و قدرداني مي كنيم ))

        

 

 

         

 

         

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـه ی جلگــه ( هــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : شنبه ۱۲ بهمن۱۳۹۲ | ۱۴:۵۵ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

شهرداري هرند اعلام كرد

   تاريخ : دوشنبه ۷ بهمن۱۳۹۲ | ۱۸:۳۶ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

در آستانه ي سي و پنچمين سالگرد انقلاب ، ستاد دهه ي فجر انقلاب اسلامي بخش جلگه تشكيل شد

ستـاد دهـه ي مبارك فجـر انقلاب اســلامي

**************

درآستانه ي سي و پنجمين بهار آزادي و سالروز پيروزي انقلاب شكوهمند ايران اسلامي ستاد دهه فجر انقلاب اسلامي بخش جلگه به رياست عليرضا حسيني ، بخشدار جلگه و با حضور حجت الاسلام  اصل حسيني ، امام جمعه ي و تني چند از روساي ادارات و نهادهاي انقلاب اسلامي بخش در سالن اجتماعات بخشداري تشكيل شد .

بخشدار حسيني در سخناني با اشاره به جشن هاي سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي گفت :

((  19 كميته ي بخش به مديريت روساي ادارت و نهادها دردهه ي فجر فعاليت دارند كه با تقسيم كار و عزيمت اكيپ ها به شهرها و روستاهاي منطقه سالروز پيروزي انقلاب را گرامي مي دارند . عليرضا حسيني در ادامه افزود : در منطقه ي جلگه   68 خانواده شهيدوجود دارد كه پدر و يا مادر شهيد در قيد حيات هستند لذا تكريم و احترام به خانواده هاي معزز شهيد در اولويت كاري اكيپ ها و كميته هاست . ))

           

امام جمعه ي شهر هرند در ادامه به كرامات حضرت فاطمه ي معصومه اشاره كرد و افزود :

(( ما بايد بيشتر در ابعاد شخصيت حضرت فاطمه ي معصومه مطالعه كنيم و با توسل به خاندان رسالت خود و زندگيمان را سرشار از معنويت كنيم . ))

نماينده ولي فقيه و امام جمعه ي هرند در ادامه به مسايل سياسي كشور هم گريزي زد و گفت :

(( غرب با خيال واهي به دنبال جلوگيري ازتوانمنديهاي دانشمندان جوان ما و منزوي كردن ايران اسلامي است كه با استفاده از رسانه ها و بوق هاي استعماري كه دراختياردارد ، دسيسه هاي خود را دنبال مي كند . اين كشور در ژنو  2 نيز دشمني با ايران اسلامي را نشان داد و خوشبختانه دولتمردان ما درمقابل غرب هيچ عجز و ناتواني به خود راه ندادندو اين نيز بر افتخارات و سربلندي ايران اسلامي افزود.

           

در قسمتي از اين جلسه هم به تحليل غلط غرب از روي كار آمدن دكتر روحاني اشاره شد كه غرب در تحليل خود فكر مي كرد با انتخاب دكتر روحاني به راحتي مي شود ايران را مجددا به سالهاي دور برگرداند ولي رئيس جمهور و دولت يازدهم نشان دادند كه در مقابل انقلاب ، خون شهداء و ارزشهاي انقلاب پايبند هستند و با شدت ازارزش هاي انقلاب و دستاوردهاي آن دفاع مي كنند

دراين جلسه روساي نهادهاي انقلاب ، پيرامون هر چه باشكوهمند برگزاري اين ايام « دهه فجر »  صحبت و طرح ها و برنامه هاي خود را به جلسه ارائه دادند كه اهم آنها بدين شرح است :

·         آذين بندي ادارات و نهادهاي انقلاب اسلامي

·          نواختن زنگ انقلاب و گراميداشت ياد و خاطره ي شهداي انقلاب

·         غبارروبي قبور شهداء

·        گراميداشت ياد و خاطره ي حضرت امام خميني ، بنيانگذار انقلاب اسلامي

·         معرفي انقلاب اسلامي به نسل چهارم انقلاب

·         ديدار با خانواده هاي معزز و معظم شهداء انقلاب و جنگ تحميلي  

·        تشويق نسل هاي انقلاب به شركت در عرصه هاي انقلاب

·        بصيرت افزايي و دشمن شناسي عموم مردم به خصوص نسل جوان با استفاده از سخنرانان و شخصت هاي علمي در محافل عمومي

·        شركت دانش آموزان و دانشجويان در راهپيمايي  22  بهمن سالروز پيروزي انقلاب اسلامي

·         ديدار از اداراتي كه اعضاي خانواده هاي معظم شاهد حضور دارند .

درپايان روساي ادارات و نهادهاي انقلاب اسلامي برنامه هاي اجرايي خود را به منظور استفاده همگان به جلسه ارائه دادند

                                        **************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعات منطقــه ی جلگــه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 تاريخ : دوشنبه ۷ بهمن۱۳۹۲ | ۱۴:۸ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

سردار آقاخانی فرمانده نیروی انتظامی استان در جمع مسئولین شهر هرند

نشست نيروي انتظامي با حضور سردار آقاخاني

**************

سردارآقاخانی فرمانده انتظامی استان و آقاي یاردوستی فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان درنشستي با مسئولين  شهر هرند ، مسايل و مشكلات نيروي انتظامي شهر و بخش را بررسي و راهكارهاي نهايي را به جلسه ارائه دادند.

این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد سپس آقای حسینی بخشدار جلگه طی سخنانی با اشاره به نيازمردم منطقه خواستاراستقرار برخی از ادارات ازجمله : استقرار پلس + 10 ، مرکز تشخیص هویت  ، حوزه ي نظام وظيفه و رفع کمبودهای پلیس راهوربراي ارائه خدمات بيشتر و بهتر و استقرار پاسگاه درمرکز دهستان امامزاده عبدالعزیز شد .

         

درادامه آقای محمد علي جعفری ، رئيس شورای اسلامی شهر هرند با اشاره به قدمت شهرهرند و استقرار سه مرکز دانشگاهی ، حوزه ی علمیه ی امام هادی و رفت و آمد بیش از سه هزار دانشجو در سه مرکز دانشگاهی و تردد بيش از 950 كاميون و كاميونت و تريلر در جاده كوهپايه ، هرند ، ا‍ژيه ، امامزاده علي اكبر و شهرضا ، خواستار رفع مشكلات جاده كوهپايه به هرند و دوبانده شدن اين جاده پرتردد شد .

رئيس شوراي اسلامي شهر هرند درادامه نیز به نيازجاده كمربندي شرق هرند اشاره كرد و افزود :

(( بلوار شهيد صفار زماني به عنوان كمربندي مورد استفاده رانندگان قرار مي گرفت ولي با بهره برداري از فاز اول شهرك مسكوني جمعيت زيادي در قسمت غربي شهر مستقر شده اند و رفت آمد سكنه شهرك صفار و دانش آموزان ، آنها را با خطراتي مواجه ساخته است و قبل از هرگونه پيشامدي بايد خط كمربندي غربي شهر آغاز شود و از تردد اين تعداد تريلر و كاميون در شهر جلوگيري بعمل آيد .

سپس آقای هاشمی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر هرند ، خواستاراستقرار پلیس + 10 درهرند  ، پیگیری تخلفات آموزشگاه آدينه و رسيدگي به شكايات شخصي و مسایل و مشکلات آموزشگاه آدينه و احقاق حقوق مردم از اين آموزشگاه ، دوبانده شدن جاده پرتردد کوهپایه ، هرند ، اژیه به شهرضا ، رفع مشكلات پلیس راهور در هرند و عدم امکانات آن بویژه تعمیر ماشین و هزینه ی آن و کمبود نیرو در راهور هرند شد .

آقای شهبازی ، شهردار هرند نيز در سخناني ، امنيت پايدار را نتيجه ي زحمات سبزپوشان مخلص نيروي انتظامي خواند و خواستاراستقراربرخي از ادارات جهت آسايش و رفاه شهروندان و مردم منطقه شد و افزود : کلانتری  44 شهر هرند و پلیس راهور را تجهيز نمائيد تا بتوانند با استفاده ازامکانات موجود درجهت آموزش شهروندان بهره ببرند تا به يك جامعه ي پويا برسيم  که خلاء آن به شدت به چشم می خورد و اینکه پیشگیری بهتر از درمان است و آموزش شهروندان کمترین هزینه را برای نیروی انتظامی دارد . ایشان از زحمات پلیس راهور و کلانتری  44 هرند تشکر و قدردانی نمود .

سپس آقای امینی فرمانده گردان  102 شهر هرند از طرف حوزه های مقاومت شهر هرند گفت : نيروهاي تحت تعليم در گردان  102 آماده خدمت رساني به نظام جمهوري اسلامي هستند . وي از نيروهاي کلانتری و پلیس راهور به خاطر همکاری آنها در مراسم بزرگداشت شهادت امام رضا عليه السلام درروز آخر ماه صفر تشکر کرد .

حجت الاسلام والمسلمین اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند نيز پیرامون اهمیت امنيّت و آسايش مردم و فعاليت نیروی انتظامی درجامعه سخناني ايراد كرد و خواستار تقدير و تشكر از نيروهاي انتظامي شد .

           

پس از آن سردار آقاخانی ، فرمانده ی نیروی انتظامی استان از شهداي انقلاب و جنگ تحميل به ويژه سرداران شهيد رضا صفار هرندي ، سردار آقابابايي و مرتضي اميني تجليل كرد و افزود اين تعداد شهيد گرانقدر معرف شهر هرند هستند و اينكه مردم ولايتمدار هرند در تمامي عرصه هاي انقلاب حضور فعال داشتند .

سردارآقاخاني ، استقرار پليس + 10  ، استقرار حوزه ي نظام وظيفه و استقرارانگشت نگاري دركلانتري 44 شهر هرند و رفع كمبودهاي پليس راهور نيز قول مساعد دادند و افزودند : استقرار پاسگاه در مركز دهستان امامزاده عبدالعزيز ( شاهتور ) در اولويت و دستوركار آتي نيروي انتظامي است ،

آقاي آقاخاني در پاسخ به سوال مشكلات و تخلفات مدير آموزشگاه آدينه گفت :

(( درحال حاضرمدير اين آموزشگاه خلع مديريت شده و با توجه به مستندات و مدارك و شكايات شخصي كه از ايشان شده ، درجلسات بعدي نسبت به ادامه فعاليت و پروانه ي فعاليت  وي تصميم خواهيم گرفت . ))

**************

محمــــد  محمــــودي هرندي

خبرنگار صدا و سيمــا ومطبوعات منطقــه ي جلگــه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913تاريخ : یکشنبه ۶ بهمن۱۳۹۲ | ۸:۵۹ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

بازدید شهردار از مدرسه ی حاج عباسعلی صباغ هرند

شهـرداري هــرند

از مدرسـه ي حاج عباسعلي صبــاغ هرند بازديـد كرد

**************

مهندس حميد شهبازي ، شهردارهرند و تني چند از اعضاي شورا بعد ازاينكه مسابقه اي را تحت عنوان شهر قشنگ بين دانش آموزان ابتدايي حاج عباسعلي صباغ هرند ترتيب داد ، به منظور تشويق  دانش آموزان شركت كننده درمسابقه ، روز چهارشنبه ازمدرسه حاج عباسعلي صباغ هرند بازديد كرد و جوايزي را به دانش آموزان شركت كننده اعطاء كرد .

          

مهندس شهبازي به دانش آموزان گفت :  (( به نظرمن كليه ي دانش آموزاني كه درمسابقه شركت كرده بودند ، برنده هستند ، چرا كه با ارائه ي نقاشي و بيان نظرات ما را در بهبود كيفيت موقعيت شهر، راهنمايي كردند . وي افزود با اين توصيف ، وظيفه ي من و همكاران در شهرداي بسيار سنگين است ، چرا كه شما با ارائه ي نظرات سازنده خواهان شركت درسرنوشت خود هستيد و اين بسيار زيبا و قشنگ است . ))

            

در اين بازيد ، دانش آموزان سرود دسته جمعي خواندند و از شهردارهرند نيز تقدير و تشكر كردند .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : جمعه ۴ بهمن۱۳۹۲ | ۲۰:۷ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

هفته ی وحدت مبارکبادتاريخ : چهارشنبه ۲۵ دی۱۳۹۲ | ۷:۴۵ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

رفع مشکل کم آبی اصفهان،

به گزارش اصفهــان شــرق

**************

رفع مشکل کم آبی اصفهان، معضلی است که هنوز چشم انتظار وعده های مسوولان است.وعده هایی که علی رغم عجیب و غیر واقعی بودن با اطمینان خاطر آنها برای مردم استان به واقعیتی شیرین تبدیل شد.

دولت یازدهم اما طرح هایی از دولت قبل را به حالت تعلیق در آورد که پس از مسکن مهر، حذف انتقال آب خلیج فارس و خزر در اصفهان بود. رویای استاندار سابق اصفهان که مردمش وعده داد کارون را در زاینده رود جاری می کند تا کشتی رانی کنند!

مجری طرح انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران به مهر گفته است: طرح انتقال آب دریا هنوز در مرحله مطالعه است و حتی اندک کارگاه های تجهیز شده در دولت قبل نیز با دستور وزیر نیرو جمع آوری شده و بدون موافقت محیط زیست انتقالی انجام نخواهد شد.

         

یک منبع موثق خبری که خواست نامش فاش نشود در این زمینه گفت: طرحهای انتقال آب خزر و خلیج فارس به اصفهان از جمله طرح هایی است که هنوز موقعیت اجرای آن فرا نرسیده است. به گفته او در حال حاضر با حذف برخی از ریخت و پاش ها و اعمال مدیریت صحیح آبی می توان اصفهان را نجات داد.

ایجاد مشکلات زیست محیطی بسیار به همراه نبود صرفه اقتصادی همه آن چیزی است که حضور خلیج فارس و خزر در اصفهان را غیر ممکن می کند. تفاوت ارتفاع ۲هزار و ۲۰۰ متری خزر و خلیج فارس نسبت به اصفهان باعث شده تا پمپاژ آب به اصفهان به همراه شیرین کردن آن را غیر عملی کند.

در حال حاضر ظرفیت آب شیرین کن هایی که در نزدیک خلیج فارس مستقر شده اند ۷۰ هزار متر مکعب در شبانه روز است و در عین حال هزینه انتقال چنین آبی حداقل ۲۰ برابر قیمت آبی است که در حال حاضر به دست مصرف کننده اصفهانی میرسد.

بنابراین امکان استفاده از چنین آبی در حوزه های شرب، کشاورزی و یا حتی صنایع غیر ممکن خواهد بود.

برای رفع مشکل کم آبی مرکز ایران، طرحی در وزارت نیرو در سال ۸۹ به تصویب رسید که آب دریای خزر پس از نمک زدایی به فلات مرکزی ایران منتقل شود.

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  21۶  ۰۹۱۳تاريخ : سه شنبه ۲۴ دی۱۳۹۲ | ۲۲:۴ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

تبریک و تهنیِت

الـلــهم عجــل لولیک الفـــرج

**************

آغـاز امامت وولایت حجت حـق ، قائم آل محمــد ، حضرت مهــدی موعـود عجـل الله تعـالی فرجــه الشریف بر رهروان واقعی آن حضرت میمون و مبارکبـــاد .

به امیـد ظهـورآن حضرت و گسترش عدل و داد در سراسر گیتی و حاکمیت الـلــه و سیطـره ی مستضعفان و مومنــان بر روی  زمین و نابودی ستمگران  .

تا دوستدار مصحف و در دين احمـــديم

بر جملــــه ي خـلايق دنيــــــــا سر آمديم

هركس براي خويش پناهي گزيده است

ما درپنـــــــــــاه قائــــــم آل محمــــــديم

عجل علي ظهورك يا صاحب الزمان

**************

کی رفته ای ز دل که تمنا کنم تو را

کی بوده ای نهفته که پیدا کنم تو

غیبت نکرده ای که شوم طالب حضور

پنهان نگشته ای که هویدا کنم تو را

با صد هزار جلوه برون آمدی که من

با صد هزاردیده تماشا کنم تو را

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  21۶  ۰۹۱۳تاريخ : شنبه ۲۱ دی۱۳۹۲ | ۱۹:۷ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

اطلاعیه ی دانشگاه ازاد اسلامی واحد هرند

اطلاعیه ی دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند

**************

دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند در مقطع کارشناسی ارشد و مهندسی معماری در بهمن ماه 92 دانشجو می پذیرد .

متقاضیان می توانند جهت ثبت نام (تکمیل ظرفیت)

                      از طریق  سایت www.azmoon.org اقدام فرمایند .

محمـد    محمــودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقــه ی جلگـــه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

                                        ۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳تاريخ : شنبه ۲۱ دی۱۳۹۲ | ۹:۵۰ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اصفهان شرق

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اصفهان شرق

**************

همایش رضویون شهر هرند در روز شهادت امام رضا(ع) در آستان امامزاده اسحاق برگزار شد. حضور باشکوه مردم در این مراسم نشان از ارادت خاص مردم متعهد شرق اصفهان به اهل بیت بود. بالغ بر ۲۰هزار نفر در قالب دسته جات عزاداری و ۳۰ هیئت از مناطق همجوار هرند با خلوص نیت پا به محفل عزای خورشید طوس گذاشته بودند.

        Vater Mark26 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند

حضور هیئت های مذهبی از اوایل صبح به سمت صحن امامزاده آغاز شد و قبل از ظهر این اجتماع به اوج خود رسید و انبوه مردم، آستان مقدس را مانند نگین در خود جا داد.

 اکیپ اهدای خون،  نمایشگاه رضوی و مهد کودکان آستان امامزاده اسحاق از دیگر برنامه های اجرایی در حاشیه این سوگواره بود.

 

        Vater Markh 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند

مسئولین استانی با حضور خود در این مراسم همراهی خود را با مردم شرق اصفهان اعلام داشتند.

زرگرپور استاندار اصفهان در ابتدای این مراسم با اشاره به عظت و شکوه این قبیل مراسم ها اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم این قبیل مراسمات مانند شهرهای دیگر کشور به صورت متمرکز برگزار شود تا نشان دهنده ی شکوه و عظمت بیشتر عزاداری در اصفهان باشد.

 

        Vater Marke 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند

 

وی با توجه به وجود دغدغه های شرق اصفهان گفت: مشکلات شرق اصفهان یک شبه به وجود نیامده که یک شبه حل شود اگر اصلی ترین دغدغه ی شرق اصفهان مشکلات آب باشد باید بدانیم که ظرف صد روز کاری در استانداری حداقل نیمی از وقت خود را در این باب قرار دادم و این نشان دهنده اهمیت به معقوله آب و مشکلات شرق اصفهان است.

استاندار به حضور خود در این همایش پرداخته و افزود: مهمترین دلیل حضور من در این مراسم این است که بگویم همراه همیشگی مردم هستم و مشکلات مردم شرق اصفهان را از خود می دانم.

        Vater Markhamayesh1  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند

مهندس فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس هرند را دارالمومنین خواند و گفت: همایش سوگواره رضویون سالهاست در این نقطه از منطقه شرق اصفهان برگزار می شود و اقدامی مثبت است که می بایست دوام داشته باشد.

وی در ادامه به سهم بودجه استان اصفهان پرداخته و بیان نمود: سهم استان اصفهان در توزیع بودجه ناعادلانه بود و در این زمینه بیشتر می بایست به منابع داخلی و سرمایه گذاری های بخش خصوصی توجه کنیم.

جعفری رییس شورای شهر هرند با اشاره به حضور مردم در این همایش، این برنامه را نشان از وحدت و همدلی بخش شرق اصفهان دانست.

       Vater Markt 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند   

  در این مراسم حجت السلام صادقی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با توجه به هفته وقف گفت: می بایست بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تبدیل شود.

       Vater Marku 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند 

در ادامه حجت الاسلام دست افکن پیام آیت الله طباطبایی امام جمعه شهر اصفهان در راستای همایش سوگواره رضویون را قرائت کرد.

حجت السلام و مسلمین اصل حسینی امام جمعه شهر هرند با اشاره به این همایش گفت: این قبیل مراسمات مذهبی و معنوی و حضور مسئولین استانی در بین مردم از نظر کیفی و کمی اثر گذار می باشد و نشان دهنده ی تاثیر گذاری و توجه این همایشات در نظام اسلامی می باشد.

 بمانعلی امینی رییس اداره اموزش و پرورش جلگه حرکت مردم را ارادت و دفاع از تشیع خواند و افزود: این همایش نوعی مانور برای کوری چشم وهابیت و دفاع از دین و تشیع راستین می باشد حرکت مردم مصداق این ایه است که افراد ی می خواهند با دهانشان نور خدا را خاموش کنند ولی خدا نورش را کامل می کند و مردم و حضور با شکوهشان در مراسمات ممنتخب به اهل بیت همان نور است.

        Vater Mark66 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند

درپایان این همایش نماز جماعت ظهر به امامت حجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه شهر هرند برگزار شد و پس از آن حاضران بر سر سفره امام رضا(ع) مهمان بودند.

لازم به ذکر است در این مراسم کاروان پیاده خواهران روستای هاشم آباد در قالب هیئت فاطمه الزهرا به یاد زائران امام هشتم از روستا تا امامزاده اسحاق حرکت نمادین، عاشقان امام رضا و زائران امامزاده اسحاق را داشتند.تاريخ : شنبه ۱۴ دی۱۳۹۲ | ۲۲:۱۵ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

نایب الزیاره شما در کربلا بودم

 کربلا از دریچه ی دروبین

  نایب الزیاره شما در کربلا بودم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : جمعه ۱۳ دی۱۳۹۲ | ۱۵:۵ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

اطلاعیه ی دانشگاه جامع علمی کاربردی هرند

اطلاعیــه ی دانشگـــاه جامع علمی کاربردی مرکـــز هــــرند

**************
در رشته های کارشناسی ناپیوسته (بدون کنکور )
**************
جهت ترم بهمن ماه ۹۲   در ۷ رشته دانشجو می پذیرد

مهندسی فناوری اطلاعات

مهندسی فناوری امنیت اطلاعات

مهندسی فناوری تجارت الکترونیک

مهندسی فناوری طراحی صفحات وب

کارشناس حقوق اداری

کارشناس حسابداری مالی

کارشناس حسابداری خدمات وتولیدات صنعتی

ثبت نام از نهم دیماه لغایت ۱۵ دیماه

از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشوربه آدرس

www. sanjesh.org

تلفن تماس جهت مشاوره    ۵۸  -  ۴۶۵۶  ۶۳۳  ۰۳۱۲   

**************

محمـــد  محمــــودی هـــرندی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـــه ی جلگــه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳تاريخ : جمعه ۱۳ دی۱۳۹۲ | ۱۴:۵۶ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

نایب الزیاره شما در کربلا بودم ( جای محبان اهل بیت خالی بود )

نایب الزیاره شما در کربلا بودم

( جای محبان اهل بیت خالی بود )تاريخ : جمعه ۱۳ دی۱۳۹۲ | ۱۴:۴۱ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

؟؟؟؟؟؟؟8تاريخ : پنجشنبه ۲۸ آذر۱۳۹۲ | ۲۳:۴۶ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

؟؟تاريخ : شنبه ۲۳ آذر۱۳۹۲ | ۲۳:۴۶ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

بزرگداشت نهم دیماه و برنامه ریزی دهه ی مبارک فجر انقلاب اسلامی

بزرگداشت   ۹    دیمـاه و برنامه ریزی دهه مبارک فجــر انقـلاب اسـلامی

**************

ستاد های دهه فجر تا آنجا که در وسعشان است با برنامه های خوب و متنوع مردم را با حقیقت دهه فجر آشنا کنند.     ((   مقام معظم رهبری  ))

ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی بخش جلگه به ریاست علیرضا  حسینی ، بخشدار جلگه و با حضور روسای ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی ازشهرهای هــرند ، اژیه و دهستان امامزاده عبدالعزیز تشکیل جلسه داد . دراین جلسه که با آیاتی از کلام الله مجید آغازشد ، ابتداء بخشدار جلگه  با اشاره به روز نهم دیماه روز (( بصیرت و آگاهی )) گفت : 

(( بصیرت و آگاهی مردم ایران نتیجه ی حضور مردم در تمامی عرصه های انقلاب و بیان واقعیّت ها از تربیون های نماز جمعه و پایگاههای مساجد کشور است لذا در روز نهم دیماه جمعیت زیادی از عموم مردم نشان دادند که پپیشاپیش برخی از خواص هستند و حضوربه موقع مردم عزادار ، مانع از به نتیجه رسیدن فتنه گران و هدف فتنه ی ۸۸   شد . ))

 

      

درادامه ی جلسه هر یک از حاضرین به بیان دیدگاه های خود دربزرگداشت  9 دیماه پرداختند و نقطه نظرات نحوه ی برگزاری ایام الله دهه ی مبارک فجر را به جلسه ارائه دادند . اهم پیشنهادات به شرح زیر است :

گرامیداشت ایام آل الله ( رحلت حضرت ختمی مرتبنت ، محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و بزرگداشت شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام و حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام ) ، بزرگداشت سه رویداد بزرگ دینی درمنطقه ازجمله : برپایی اربعین سید الشهداء درامامزاده خویا ، گرامیداشت شهادت سبط اکبر رسول الله حضرت امام حسن مجتبی در روز 28 صفر درامامزاده عبدالعزیز و راس الحسین شاهتور، بزرگداشت شهادت امام رضا و نهمین سال متوالی سوگواره ی رضویّون درامامزاده اسحاق شهرهرند با حضور بیش از 44 هیات مذهبی از مناطق جلگه ، کوهپایه ، بن رود ، مرکزی و شهرستان نایین . 

برگزاری جشنواره ی مسابقات فرهنگی ، ورزشی فجر نور ،  مسابقات فوتسال کارکنان دولت ، برپایی ورزش صبحگاهی ،  والیبال بانوان روستایی ، برپایی ایستگاه سلامتی و برپایی جشن های ویژه ی دهه ی مبارک فجر در اداره ورزش و جوانان بخش جلگه .

       

برپایی جلسات مشترک به ویژه بصیرت افزایی نیروهای بسیجی  ، برپایی مراسم های دهه ی مبارک فجردرمدارس ، شرکت درراهپیمایی روز 22  بهمن  ،  استقرار اکیپ سیارانتقال خون هلال احمر درروزشهادت امام رضا درهرند با توجه به حضوربیش از  ۴۴  هیات مذهبی و جمعتی بالغ بر ۲۰هزارنفرازهیات مذهبی ، دعوت از سخنوران و سخنرانان با توجه به مباحث مورد نیاز و مورد توجه جوانان ،  نشست های سیاسی و بصیرت افزایی مسئولین ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی ، تجلیل از مخترعین دانشگاههای هرند و  . . .   که از سوی مسئولین بیان شد .

و اما درادامه جلسه مهندس حمید شهبازی شهردار هرند ، نکات قابل توجهی را به جلسه ارائه داد که نیازمند تفکر و تعقل بیشتر بود . وی بیان برخی از مسایل را ازسوی دیگر مدیران دستگاه ها و نهادهای دولتی ستود ولی برخی را کلیشه ای خواند و گفت :

(( انتقادی که بر بسیاری ازمسایل وارد است اینکه ما درابعاد شخصیت امام خمینی  و انقلاب اسلامی دچار یک روزمرگی و تسلسل شده ایم که به نظر می رسد ما به وظیفه ی خود عمل نکرده ایم چرا که ابعاد شخصیت امام خمینی و عظمت انقلاب اسلامی ایران فراتر ازگرفتن یک جشن ساده و نمادین است ، باید بپذیریم که برای معرفی انقلاب و دستاورده ای ارزشی آن برای نوجوانان و جوانان راه کمتری را طی کرده و فرصت کمتری مصرف کرده ایم و شاید این بزرگ ترین نقیصه ی ما برای بیان واقعیت های انقلاب و رساندن پیام انقلاب به نسل های بعد است . ما باید انقلاب و ارزشهای والای انقلاب را به نسل های سوم و چهارم انتقال داده باشیم ولی به جایی رسیده ایم که نسل آتی انقلاب ، کمترین اطلاع را از ارزشهای انقلاب و حتی جنگ تحملی ۸ ساله ی عراق علیه ایران اسلامی و آن رشادت ها و ایثارگری ها و شهادت مظلومانه ی رزمندگان دارد .  ))

وی افزود : (( انقلاب اسلامی ما به رهبری امام خمینی درحالی شکل گرفت و به نتیجه رسید که بعد ازجنگ جهانی دوم ، جهان سومی ها بین دو قطب بزرگ دنیای وقت یعنی شوروی و امریکا تقسیم شده بودند و کسی جرات نفس کشیدن بدون اجازه ی این دو قطب بزرگ را نداشت ولی درهمین زمان امام بزرگوار امت با هدف احیای دین اسلام و عزت و سربلندی مسلمین قیام کرد و این نهضت با تاسی به حماسه ی عاشورایی امام حسین در۲۲  بهمن سال ۵۷  به نتیجه رسید و بزرگ ترین واقعه قرن رقم خورد و رژیم   ۲۵۰۰  ساله ی شاهنشاهی سقوط کرد و نظام مقدس جمهوری اسلامی حاکم شد و همین حاکمیت در سه دهه ی انقلاب اسلامی منجر به بیداری اسلامی و تبعات آن شد ، تا جایی که جنبش ضد سرمایه داری دردل امریکا و اروپا شکل گرفت و به نوعی بیداری و مقابله با رژیم های ستمگر بروز و ظهور یافت . ))

   

حمید شهبازی در ادامه گریزی هم به تبیین اندیشه ی امام راحل زد و افزود :

(( اندیشه های ناب رهبرکبیرانقلاب باید درکتب مختلف دوره های تحصیلی تدریس شود تا آیندگان به روشنی دریابند که هدف متعالی امام خمینی ایجاد زمینه ی مناسب و روشن برای رسانیدن حکومت اسلامی به حضرت صاحب الزمان و حاکم کردن حکومت الهی در زمان ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بوده است . ))

شهردار هرند در ادامه به وقایع قبل از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت :

(( حضرت امام در زمان رژیم شاهنشاهی شاگردانی را تربیت کرد که با شهادت خود در مقابل رژیم سفاک پهلوی ایستادند که ازآن جمله می توان به گروه موتلفه ی اسلامی و شهیدان رضا صفار هرندی ، مرتضی نیک نژاد ، صادق امانی و محمد بخارایی و دیگر گروه ها اشاره کرد ، شهادت رضا صفارهرندی به شهرهرند هویت بخشید ، عظمت و بزرگی داد ، تفکر متعالی این گروه « شهدای موتلفه ی اسلامی » شهادت درراه خدا و به حاکمیت رسیدن یک انقلاب با رویکرد اسلامی بود که با توکل به خداوند و رهبری امام خمینی و همت والای همه ی آحاد مردم ایران به نتیجه رسید و هم اکنون ما ثمره و نتیجه ی آن را می بینیم بلکه همه ی مسلمین در حال و آینده ی از نتیجه ی آن بهره مند خواهند شد . ))  

درپایان با جمع بندی جلسه به ریاست علیرضا  حسینی بخشدار جلگه ، کمیته های ارتباطات و اطلاع رسانی به محوریت صدا و سیما ، کمیته ی ایثار گران به محوریت بنیاد شهید( غایب جلسه )  ، کمیته ی دانشجویان به محوریت دانشگاه جامع علمی کابردی ، کمیته ی کودک و نوجوان به محوریت کانون فکری پرورشی ، کمیته ی ورزش و جوانان به محوریت اداره ورزش و جوانان بخش جلگه ، کمیته ی روستایی عشایری به محوریت دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها ، کمیته ی فضا سازی به محوریت شهرداران هرند و اژیه ، کمیته ی امنیت به محوریت کلانتریهای هرند و اژیه ، کمیته ی مساجد به محوریت سازمان تبلیغات ، کمیته ی زنان و خانواده به محوریت بسیج و کانوان بانوان ، کمیته ی فرهنگی به محوریت اداره آموزش و پرورش ، کمیته ی تعاون و تشکّل های مردمی به محوریت کمیته ی امداد ، کمیته ی بسیج به محوریت بسیج ( خواهر و برادر) و برگزاری مراسم به گردان  102 امام حسین علیه السلام شهر هرند واگذار گردید تا حصول نتیجه فعالیت و نتیجه را به صورت کتبی به جلسه و کمیته ی ارزیابی ارسال نمایند .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

 تاريخ : جمعه ۲۲ آذر۱۳۹۲ | ۰:۳ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

افتتاح پایگاه مقاومت بسیج حوزه ی علمیه ی امام هادی شهر هرند

افتتــاح پایگـــاه مقاومت بسیــج حوزه ی امام هــادی هـــرند

**************

در مراسمی پایگاه مقاومت  بسیج حوزه ی امام هادی علیه السلام شهر هرند افتتاح و آغاز بکار کرد .

      

در این مراسم ابتداء سرهنگ براتی فرمانده سپاه ناحیه ی امام علی در سخنانی با اشاره به ۹  دیماه روز بصیرت و آگاهی گفت :

(( بسیجیان با خلوص نیّت و با شناخت کامل از ابتدای انقلاب در کنار ولی فقیه زمان خود بوده اند و با پیروی از ولایت انقلاب را یاری رسانیده اند و بعد از ارتحال امام خمینی همچنان با تمام وجود از ولایت و رهبری حمایت می کنند لذا در تمامی کارهایی که به  بسیج سپرده می شود با دقت کامل و سرعت آن را به ثبوت و نتیجه می رساند و همین ویژگی ممتاز بسیج را از دیگران متمایز کرده است .))

     

حجت الاسلام عربیان ، رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان اصفهان نیز درسخنانی با اشاره به  ۹  دیماه ، روز بصیرت و آگاهی مردم ایران گفت :

(( در جریان فتنه ی سال ۸۸  درایت و تدبیر حضرت امام خامنه ای مانع از به ثمر رسیدن فتنه توسط فتنه گران و برخی از خواص شد ، چیزی که به زعم برخی از رسانه های غربی ، انقلاب در ورطه ی نابودی قرار گرفت ولی بازهم مثل همیشه نقش رهبری ، انقلاب اسلامی و دستاورهای ارزشی آن را بیمه کرد و از خطر سقوط حتمی نجات داد . ))

      

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳تاريخ : چهارشنبه ۲۰ آذر۱۳۹۲ | ۲۲:۵۴ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

تجلیـل از خیّرین شهــر هــــرند

تجلیـل از خیّرین شهــر هــــرند

**************

از سوی شورای اسلامی شهر هرند با خبر شدیم ، خوشبختانه دو دستگاه پزشکی و چشم پزشکی به ارزش تقریبی  ۲۶۰ میلیون ریال توسط فرزندان  مرحوم شادروان حاج آقا جعفر  جعفری هرندی خریداری و به مجتمع خدمات درمانی شهر هرند اهداء گردید .

ازخداوند متعال برای آن مرحوم غفران و آمرزش و برای فرزندان نیک اندیش ایشان سلامت و تندرستی آرزومندیم .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳تاريخ : شنبه ۱۶ آذر۱۳۹۲ | ۲۲:۲۹ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

اطلاعیـه ی اداره آب و فاضـلاب منطقـه ی جلگـه ( هـرند )

اطلاعیـه ی اداره آب و فاضـلاب منطقـه ی جلگـه ( هـرند )

**************

به اطلاع شهروندان شهـرهرند می رساند ، شرکت آب و فاضلاب منطقه ی جلگه ( هرند ) درراستـــای خدمات رســـانی به شهرونـــــدان ، ازتاریخ 16 / 09 / 92 ، پیش فروش انشعابات فاضلاب خود را در سطح شهر هرند آغاز نمود .

شهروندان می توانند با ارائه ی یک قبض آب ، به شرکت آب و فاضلاب هرند مراجعه و نسبت به خرید انشعاب و استفاده ازتسهیلات ویژه بهره مند شوند . لازم به ذکراست ،  نصب انشعابات فاضلاب براساس اولویت های پرداختی می باشد .

روابط عمومی آب و فاضلاب هرند

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : شنبه ۱۶ آذر۱۳۹۲ | ۲۲:۴ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

نشست مهندس فولادگر نماینده ی مردم اصفهان با اعضای شورای اسلامی شهر هرند

به زودی

تاريخ : پنجشنبه ۱۴ آذر۱۳۹۲ | ۱۹:۵۵ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

غبـارروبی امامــزاده اسحــــاق

غبـارروبی امامــزاده اسحــــاق

**************

درمراسمی با حضور آقای اکبر ، مسئول اداره ی اوقاف و امورخیریه ی بخش جلگه و تعدادی ازاعضای هیئت امنای ، مرقد و ضریح مطهر حضرت امامزاده اسحــاق علیـه السلام شهر هرند غبارروبی و عطرافشانی شد و مبلغ 65 میلیون ریال به انضمام یک انگشتری طلا از نذورات مردمی جمع آوری شد تا صرف هزینه های جاری آن گردد .  

*************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعات منطقــه ی جلگـــه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : پنجشنبه ۱۴ آذر۱۳۹۲ | ۱۹:۱۸ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

شرکت تعـاونی مهـر هـــرند

شرکت تعـاونی مهـر هـــرند

**************

به اطلاع کلیه ی اعضای شرکت تعاونی مهرهرند می رساند درجلسه ی مجمع عمومی عادی نوبت سوم شرکت تعاونی روستایی مهرهرند که درساعت  2 بعد از ظهر روز جمعه مورخ  15 / 09 / 1392  در مجتمع حسنیّه شهر هرند برگزارمی گردد ، شرکت فرمایند.

دراین جلسه پیرامون انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسان شرکت و تعیین خط مشی آینده شرکت و نحوه ادامه فعالیت آن بحث و تبادل نظر خواهد شد .

حضورکلیه ی اعضای شرکت الزامی است . اعضای شرکت همچنین می توانند با دادن وکالت به یکی ازافراد خانواده و یا  . . .   تا اعمال نظر و در رای گیری شرکت کند .

هر عضو می تواند علاوه بر رای خود با ارائه ی وکالت کتبی اعمال رای و اظهار نظر نماید .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعات منطقــه ی جلگـــه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : پنجشنبه ۱۴ آذر۱۳۹۲ | ۰:۱۲ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

دیدار مسئولین شهر هرند با مهندس طرفه معاون عمرانی استانداری اصفهانتاريخ : چهارشنبه ۱۳ آذر۱۳۹۲ | ۱۵:۸ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

روزجهـانی معلولیـــن

روزجهـانی معلولیـــن را گرامی می داریم

**************

خدمت به معلولان ، خدمت به نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم است .                  (   مقام معظم رهبری  )

**************

سوم دسامبر مطابق با  12 آذرماه هر سال ، روز جهانی معلولین نامگذاری شده است .

**************

به مناسبت بزرگداشت 12 آذر، روزجهانی معلولان ،  حجت الاسلام اصل حسینی ، امام جمعه ی شهر هرند ، علیرضا حسینی بخشدار جلگه ، حمید شهبازی شهردار هرند ، امینی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ی جلگه و اعضای شورای اسلامی شهرهرند ، از کارگاه دانش آموزان کم توان ذهنی مدرسه استثنایی اندیشه ی هرند بازید کردند .

      

این دانش آموزان دررشته های سراجی ، چوب بری ، معرق کاری ، گلدوزی ، خیاطی و رنگ سازی فعالیت دارند ، هدف آموزش دانش آموزان کم توان ذهنی ، ارتقاء سطح دانش فراگيران و استفاده آسان ازامکانات وسایل کمک آموزشی درطول زندگی است . آنها پس ازطی کردن دوره ی آموزش ، گواهینامه ی مهارت دریافت می کنند تا بتوانند درآینده به عنوان یک شغل ازآن استفاده کنند. بیش از40 دانش آموزاین مرکزاز مناطق جلگه ، بن رود و کوهپایه جهت تحصیل علم و دانش به این آموزشگاه مراجعه می کنند .

      

آنها همچنین ازامکانات مرکزبهزیستی هرند و نحوه ی آموزش نونهالان این مرکزتوسط مربیان از نزدیک آشنا شدند .  

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه ۱۳ آذر۱۳۹۲ | ۱۴:۵۹ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

نشست مشترک فرماندار با شوراهای اسلامی روستایی مناطق بن رود و جلگهتاريخ : دوشنبه ۱۱ آذر۱۳۹۲ | ۱۸:۵۱ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

نشست مشترک فرماندار با بخشداران ‘ شهرداران و شوراهای اسلامی مناطق بن رود و جگه

جلسه ی مشترک فرماندار شهرستـان اصفهـــان

با ، مسئـولین بخش های بن رود و جلگـه

**************

درجلسه ی مشترک مسئولین بخش های بن رود و جلگه ، بسیاری ازمشترکات دو منطقه از جمله آب کشاورزی ، اشتغالزایی ، استقرارشهرک های صنعتی ، بیمارستان ، کارت سلامت رانندگان مورد بررسی ، بحث و تبادل نظر قرار گرفت و راهکارهایی به جلسه ارائه شد که مهم ترین آنها در صحبت های مسئولین دو منطقه به شرح زیر جهت اطلاع شما خواننده ی عزیز در وبلاگ سیمای هرند درج می شود .

صادقی ، بخشدار بن رود

درابتدا صادقی بخشــدار بخش بن رود از تعامل و یکدلی بیشتـــر و ارتباط تنگاتنگ مسئولین دو بخش سخنانی ایراد کرد و خواستار برطرف کردن مشکلات دو منطقه ی بن رود و جلگه شد و افزود : بسیاری از مشکلات دو منطقه ی همجوار جلگه و بن رود مشترک است و نیازمند مساعدت مسئولین استان و شهرستان است .

      

حجت الاسلام صادق زاده امام جمعه شهرورزنه

امام جمعه ی ورزنه نیز به خروجی جلسه ی کارگروه آب و کشاورزی اشاره کرد و خواستار احقاق حق و حقوق مردم شرق شهرستان اصفهان شد .

حجت الاسلام سید مهدی  اصل حسینی

درادامه جلسه حجت الاسلام  اصل حسینی امام جمعه شهرهرند به نتایج جلسات مشترک اشاره کرد و افزود : اصل این جلسات بسیارخوب ، کارساز و مفید ارزیابی کرد و از برگزار کنندگان جلسات خواست با استمراراین جلسات باعث تعامل بیشتر و بهتر بین مناطق شرقی را فراهم آورند .

      

همچنین بررسی مشکلات خشکسالی، محرومیت منطقه، ایجاداشتغال ، هماهنگی دستگاهها و ارگانهای مختلف، ارائه خدمات به کشاورزان، تسهیلات پرداختی واستمهال وامها و پیگیری مبارزه و ریشه کنی بیماری سالک درمنطقه را یادآور شدو خواستار پیگیری مجدانه از طرف مسئولین شد .

 محمد علی جعفری عضو شورای اسلامی شهرهرند

درخواست توفیق به اتحاد و همدلی بخشها، جانمایی بندرخشک و پیشنهاد جانمایی آن درمجاورت راه آهن و مسیر تردد وسایل نقلیه که امکان حمل و نقل سریع را فراهم آورد ، استقرارکارخانه های سالم و بدون آلاینده درمنطقه ، مشکل آزمایشگاه وانجام آزمایشات سطح ۲هچنین استقراراورژانس ۱۱۵در مرکز بخش و خدمات دهی به مردم رانمودند.

حیدری عضو شورای اسلامی شهرورزنه

خواستارتعامل وهمدلی اعضای شوراها و برگزاری جلسات بیشتر را یادآور و همچنین جانمایی جهت احداث بندرخشک درمرزمشترک دو بخش بن رود و جلگه و برطرف شدن بخشی از مشکل اشتغال منطقه  و همچنین توقف ثبت نام زمینهای ۹۹ ساله مسکن مهر باتوجه به وجود زمین و متقاضی، درخواست و پیگیری دفتر پلیس +۱۰ و رسیدگی به وضعیت بهداشت و درمان منطقه را نمود.

عطایی شهردار ورزنه

عطایی شهردار شهر ورزنه نیز پیرامون مشکلات ذیل مواردی مطالبی عنوان کرد :

*  ناهماهنگی بین نهادها و ارگانهای هرشهر و موازی کاریها و عدم همدلی و همگرایی و  تحمیل هزینه های مضاعف صدور پروانه های کسب و پرداخت عوارض و عدم هزینه در شهر

*   نگاه منطقه ای به هر دو بخش شود

*   مشکلات تاریخی ـ پتانسیل های گردشگری و تهیه طرح جامع گردشگری  و درخواست اعتباربه منظور تمهیدات لازم

*   مشکلات تئوری ـ طرح هادی و جامع و محدودیتها را افزایش محدوده نیازمند طرح تفصیلی است

*   مشکلات شهری و عمرانی: روشنایی معابر ـ پیاده رو سازیها ـ ترمینال شهر و پایانه مسافربری ـ قدیمی بودن ساختمان شهرداری ـ CNG شهر ـ کافی نبودن امکانات و تجیزات کشارگاه و

حمید شهبازی شهردار شهر هرند نیز نیاز های حوزه ی فعالیت خویش را چنین برشمرد که :

·         نگاه ما باید به شرق اصفهان تغییر کند و ما و نیازهای مردم مناطق شرقی نیز دیده شود .

·        عدم درآمد پایدار و نبود درآمد با توجه به حوزه وسیع فعالیت شهرداریها

·       قانون مالیات بر ارزش افزوده و کمک بیشتر به شهرهای محرم

·       دیدار با مسئولین استان و بی توجهی مسئولین و مشکل ملاقات با آنها

·       دیدار با نمایندگان شهرستان و تعیین زمان و برنامه لازم

·       جذب سرمایه گذار و حمایت مجموعه فرمانداری و استانداری

·       پایین بودن سرانه آموزشی ، فرهنگی ، بهداشتی و اوج محرومیت این دو منطقه در حالی که متاسفانه این دو جزو منطقه ی محروم محسوب نمی شوند .

حسین نظامزاده شهردار شهراژیه نیز به بیان مشکلات و موارد زیر اشاره کرد :

·       مشکل آب کشاورزی با توجه برحق مسلم و قانونی و شرعی مردم با آب یا معادل آن

·       تقسیم عادلانه خسارتها و.

·       تعریض پل رودخانه اژیه و.

·       تشکر درخصوص پروژه های راه ورزنه به اژیه و اژیه اصفهان

      

دکتر ترکزاد ، مدیر شبکه بهداشت شماره یک شهرستان اصفهان

دکتر ترکزاد ، مشکلات این دو بخش را چنین عنوان نمود:

·        ساختمان مرکز بهداشت و زایشگاه شهر هرند قدیمی و تخریبی می باشد و نیازمند توجه بیشتر به این مرکز محسوس است .

·       وجود متخصص زنان و بیهوشی در زایشگاهها لازم و ضروری است .

·       در آزمایشگاهها تعرفه به صورت خصوص و خلاف قانون تامین اجتماعی اخذ می گردد و باید تعرفه ها طبق قانون دولت  اخذ شود .

·       درخواست تشکیل جلسه مشترک با تامین اجتماعی شبکه بهداشت

·       با توجه به اینکه وزارت بهداشت ودرمان درنگاه خوشبینانه ۲۵درصد سلامتی مردم را عهده دارند و ۷۵درصد مابقی نیز بقیه ی دستگاهها وظایفی را دارندکه باید ورود پیداکند .

·       سالک بیماری مشترک بین انسان ودام است و تلاش می کنیم آن را به صفر برسانیم .

·       هزینه آمبولانس ونرخ بالا وهمکاری شبکه با افراد بی بضاعت دردستور کار ماست و تلاش می کنیم به این افراد مساعدت کنیم .

      

در ادامه جلسه فضل الله کفیل ، فرماندار اصفهان در جمعبندی مطالب عنوان شده توسط مسئولین گفت :

(( مهمترین اولویت شهرستان ، آب و کشاورزی است و شناخت مشکلات، آسیب ها و چالشهای پیش رو با استفاده ازظرفیت های موجود درارائه راهکارهای درست و اجرایی نمودن این راهکارها ، می تواند ما را به نتایج مطلوب برساند . ))

یکی از اولویت های کاری شوراها با توجه به مشکلات شرق اصفهان توجه به موضوع اشتغال است و شوراها می توانند از طریق فرهنگ سازی و آموزش نسبت به اجرای طرح های کوتاه مدت خصوصاً توجه به مشاغل خانگی که از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشد، بعنوان یکی از راهکارهای مناسب جایگزین استفاده نمایند.

·       تقویت ستاد فرمانداری تفکیک حوزه ها و معاونت ها

·       بررسی مشکلات مردم با ذره بین

·       اولویت بندی مسائل و مشکلات شهر با در نظر گرفتن واقعیت ها و حرکت با برنامه

·       پیشنهادات جهت جلسه با مدیران به حوزه عمرانی منعکس شود

·        اولویت بندی مسائل شهرستان مهمترین اولویت الان آب و کشاورزی است.

·        تشکیل کارگروه آب و کشاورزی از ابتدای هفته آینده بصورت مستمر و هفتگی انجام می گیرد.

      

·        استفاده از همه ظرفیت های موجود در بحث کشاورزی(بیمه محصولات کشاورزی، بیمه تامین اجتماعی، استهمال وامها، پس آب فاضلاب، )

·        هدف اصلی اقدامات کاهش آلام و مشکلات کشاورزان (۳۴۰۰۰ خانوار وابسته کشاورزی)

·        کنترل ورودی و خروجی سد جهت رعایت حق آبه کشاورزان

·        مشاغل جایگزین پیش بینی شود. دقت درصرفه جویی مصرف آب و احداث شهرک گلخانه ای و مجتمع دامداری قورتان

·        شهرک صنعتی ورزنه و اژیه دراولویت است

·       مشکلات درمانی و بهداشتی در حال پیگیری است با تشکیل جلسه

·       بندر خشک ( حرف غیر کارشناسی نزنیم و زیر بار حرف غیر کارشناسی نرویم)

      

·        کارخانه پسماند در فاز اول ۹۰۰نفر و بقیه تا ۲۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می کند.

درادامه کریم زاده معاون عمرانی فرمانداری  در رابطه با توصیه به شوراها گفت:

      

·       بررسی مسائل و موضوعات در جلسات تخصصی و کارشناسی قبل از بیان وطرح موضوع بین مردم

·        تشکیل جلسه راهور:  موضوعات قابل طرح درحوزه پلیس راه و راهور مطالب توسط شورای شهر و شهرداریها ظرف مدت یک هفته ارائه تا پس از بررسی تشکیل جلسه صورت گیرد.

·        پروژه های راه با توجه به محوریتهای عمده درحال انجام است.

·       شهرک صنعتی و زیر ساختهای مشکلات اعلام تا در کمیته برنامه ریزی های سال آینده تخصیصی اعتبار پیدا کند.

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعات منطقــه ی جلگـــه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : دوشنبه ۱۱ آذر۱۳۹۲ | ۱۸:۴۹ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

مانور زلزله در مدارس منطقه ی جلگه برگزار شد

مانور زلزلـه در مدارس منطقـه ی جلگـه برگزار شد

**************

همزمان با سراسرکشور، مانورزلزله درکلیه ی مدارس منطقه جلگه ، امروز یک شنبه 10 / 09 / 92 به منظورآشنایی دانش آموزان با زلزله ، پناهگیری و خروج صحیح دانش آموزان ، کم کردن اثرات مخرب زلزله و امداد و نجات مصدومین احتمــالی و انتقـــال حادثه دیدگان به چادرهای امداد و بیمارستان ، با مشارکت اداره آموزش و پرورش منطقه جلگه ، مرکز بهداشت ، خدمات موتور ی شهرداری ، مرکز هلال احمر ، نیروهای انتظامی و پلیس راهور و کلیه ی دستگاههای اجرایی درمحل مدرسه راهنمائی نمونه ی امام سجاد هرند به صورت نمادین و متمرکز به نحو مطلوب برگزار گردید .نظیراین مانور درمدارس اژیه  و روستای شاهتور اجراء شد .

      

علیرضا حسینی ، بخشدار جلگه همچنین با حضوردرکلاس درس زبان انگلیسی دانش آموزان با نحوه آموزش دانش آموزان و استفاده ازدیتاشو و روش های جدید آموزشی ، آشنا شد . وی به نیازکشور به تولید علم و دانش اشاره کردو افزود :

      

(( تلاش کنید که همگام با علوم و فنون و نیاز دنیا ، مدارج علمی را با موفقیت طی کنید تا آینده ی کشور و فرزندان این مرز و بوم تضمین گردد . ))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه ۱۰ آذر۱۳۹۲ | ۲۰:۴۲ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

چالـه ای که تبدیــل به چــاه شــد

چالـه ای که تبدیــل به چــاه شــد

**************

دراطراف شهرهرند  17  رشته قنات وجود دارد که تعدادی از آنها در مسیر رسیدن به مزرعه از گذرهای داخل شهر یا ازراهها ، جاده ها و مسیرهای وسایل نقلیه عبور می کند .

      

این باردرجاده ی اصلی و مسیر بلوار دانشگاه ، روبروی پمپ بنزین ، قنات کهنه فرو ریخت و چاله ای به قطر بیش از 5  متر و عمق بیش از دو متر ایجاد کرد که علیرغم عبور چندین خودرو در مسیر راه ، خوشبختانه با عکس العمل به موقع رانندگان ازسقوط وسایل نقلیه  و خسارات احتمالی به آنان جلوگیری بعمل آمد .

      

نیروهای امدادو خدمات موتوری شهرداری هرند با حضور به موقع توانستند، حفره ی ایجاد شده را مرمت و مسیر راه را برای عبور وسایل نقلیه باز نمایند . این دومین باراست که چنین حفره ای در بلوار دانشگاه بوجود می آید .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه ۱۰ آذر۱۳۹۲ | ۱۶:۵ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

شهادت امام سجاد با حضور میرداماد ‘ مداح اهل بیت در قدس الحسین شهر هرند

سوگواره ی حضرت سجاد

**************

همزمان با سالروز شهادت سید الساجدین  ، حضرت امام سجاد علیه السلام ، مراسم بزرگداشتی از سوی هیئت حضرت سجاد هرند روز جمعه 08 / 09 / 92  از ساعت 9 الی  12 ظهر درقدس الحسین این شهر برگزار گردید .

دراین مراسم که جمع کثیری ازعلاقه مندان و سوگواران آن حضرت ازمناطق جلگه ، بن رود و کوهپایه حضور داشتند ابتداء حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد پیرامون شخصیت حضرت سجاد علیه السلام و بیان واقعیت های قیام امام حسین بعد از حماسه ی عاشورا و سخنان حضرت سجاد علیه السلام و حضرت زینب سلام الله علیها ، سخنرانی کرد ، سپس جمعیت حاضر با مدیحه سرایی میرداماد ازمداحان اهل بیت عصمت و طهارت به سینه زنی پرداختند .

سوگواران و عزادارن حسینی پس از برپایی نمازبا صلابت جمعه به امامت حجت الاسلام  اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند ، برخوان کرم حضرت سجاد علیه السلام ، به صرف ناهار پذیرایی شدند .   

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : جمعه ۸ آذر۱۳۹۲ | ۱۶:۴۸ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

هشتمین یادواره ی 46 شهید شهر اژیه برگزار شد

هشتمین یادواره  46 شهیـد اژیــه برگزار شــد

**************

فرزندانی که دردامان مادران فاطمی و درمجالس حسینی تربیت شدند ، به ما آموختند که باید ازمظلوم دفاع کرد و در مقابل  ستم ظالمان ایستادگی کرد حتی اگر جانمان را در راه هدف قربانی کنیم .

این مطلب را حجت الاسلام جوشقانیان ، راوی برجسته ی کشوری و مسئول سیره تفحص شهداء درهشتمین یادواره ی  46 شهید اژیه اعلام کرد و افزود :

      

(( بروید وصیت نامه های شهدای انقلاب و شهدای جنگ تحمیلی را مطالعه کنید آنوقت متوجه می شوید که شهداء با تمام وجود و با آگاهی کامل و با تاسی به نهضت عاشورایی امام حسین علیه السلام ، شهادت را اختیارکردند و درمقابل زورگویان و حکومت های جبار زمانه ایستادند تا آرامش و آسایش را به ملت بزگوار ایران هدیه بدهند .  ))

      

وی در ادامه گفت :

(( حمایت ازانقلاب و دستاورهای آن برهمه ی ما واجب است لذا بزرگان و دلسوزان ما ، انقلاب اسلامی و ارزش های آن را برای نسل های سوم و چهارم معرفی کنند تا آینده ی انقلاب با تعهد فرزندان ما به دست حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف برسد .  ))

درادامه هشتمین یادواره ی شهدای اژیه ، حاج ابوذر بیوکافی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مدیحه سرایی پرداخت و عاشقان و علاقه مندان به خاندان رسالت و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی به سینه زنی پرداختند .

بخشدارجلگه ، مسئولان بنیاد شهید و تنی چند ازمسئولین منطقه درهشتمین یادواره ی شهدای اژیه حضور داشتند .  

**************

                                     محمـد   محمـودی هــرنـدی

               خبرنگـار صدا و سیمـا و مطبوعات منطقـه ی جلگــه ( هرند )

                     Mahmoudiharandih33@yahoo.com

                                             5536  216  0913تاريخ : جمعه ۸ آذر۱۳۹۲ | ۱۶:۴۷ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

پیـام تسلیّت اداره آموزش و پرورش منطقـه ی جلگــه

پیـام تسلیّت اداره آموزش و پرورش منطقـه ی جلگــه

**************

درگذشت نابهنگام همكارشفيقمان ، رزمنده ی سالهاي دفاع مقدس و جانبازجنگ تحميلي ، شادروان عليرضا  عباسي علی آبادی کارمند اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی جلگه و ازاساتید دانشگاه را به همه همكاران عزيز و مردم شهيد پرورشهراژيه و خانواده ی محترم آن مرحوم تسيلت عرض نموده ، برای آن مرحوم علودرجات و برای بازماندگان صبرجزیل خواهانیم .

روابط عمومي اداره آموزش و پرورش منطقه جلگه

 تاريخ : پنجشنبه ۷ آذر۱۳۹۲ | ۱۷:۸ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

پیام تسلیّت

 

 تاريخ : پنجشنبه ۷ آذر۱۳۹۲ | ۱۷:۴ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

پیام علیرضا حسینی ، بخشدار جلگه به مناسبت هفته بسیج

 

پیـام علیرضـا  حسینی بخشـدار جلگـه به مناسبت هفتـه بسیـج

 

بسـم رب الشهـــداء و الصدیقیـن

**************

(مقام معظم رهبری مد ظله )

((تقارن سالروز تشکیل بسیج با محرم حسینی فرصتی است برای بیان حقیقت بسیج با عاشورا))

**************

بسیج افتخار دارد که درعصر کنونی هویت و حقیقت خود را ازهویت و فرهنگ عاشورا گرفته و پیرو مکتب عاشورا و حسین ابن علی علیه السلام است . عاشورا اوج فداکاری ،ایثار ، گذشت و شهادت بود .فدا کاری ، ایثاردرراه خدا و درراه تحقق اهداف الهی و امروز بسیج بر خود می بالد که ادامه دهنده ی همین حرکت و هدف است .

      

خداوند بزرگ را شاکرو سپاسگزاریم که آزادی ، عزت و پیشرفت و استقلال کشورعزیز ایران اسلامی ازیوق استکبار جهانی ، نتیجه تلاشها و رهبری های فرزانه و حکیمانه معمار کبیر انقلاب حضرت امام راحل عظیم الشأن ، فداکاریهای ملت غیور، شجاعتها و رشادتهای بسیجیان دلیروشهدای گرانقدر، ایثارگران ، جانبازان ،آزادگان عزیز و درادامه راه ، رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری است .

امروز بسیج درتمامی عرصه ها ، (اقتصادی ،فرهنگی ،اجتماعی ،عمرانی ، سیاسی و...)نقش مهمی ایفا می کند . حرکتی مردمی ،برای مردم، در دل مردم و از خود مردم ، ازاقشار مختلف جامعه زنان ، مردان ، جوانان و نوجوانان از اصناف مختلف. امروز شاهد حرکت اسلامی و بیداری ملتهای مسلمان در منطقه عربی(مصر، بحرین عربستان ، لیبی و...) بوده وتمامی حرکتها و جوشش های اسلامی نشأت گرفته از انقلاب اسلامی ایران و تفکر بسیجی است .

امروزشاهد صدور انقلاب اسلامی به کشورهای منطقه و جهان هستیم . تدابیر مقام معظم رهبری ،تلاشهای شبانه روزی هیأت دیپلمات اعزامی ، دعای مردم و حمایت همه جانبه ملت عزیز و بسیجیان دلاور که در همایش عظیم بسیجیان در دیدار با ولی فقیه زمان جلوه گری نمود درموفقیت و پیروزی تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات ژنو نقش اصلی و اساسی را ایفا نمود.

ضمن تبریک هفته بسیج به رهبر فرزانه و بسیجی ، ملت شریف و تمامی بسیجیان خصوصا فرماندهان و بسیجیان بخش جلگه و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) شهدای عزیز انقلاب و شهیدان هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای بسیجی و شهدای والامقام هسته ای، این پیروزی و موفقیت مهم را به رهبر عزیز انقلاب ، رئیس جمهورمحترم ، ملت بزرگ ایران خصوصا بسیجیان تبریک عرض می نمایم .

امید است خداوند متعال توفیق تداوم دراین راه رابه همه مردم، جوانان بسیجی و مسئولین عنایت فرماید و بتوانیم درانجام و ظایف و خدمت به ولی نعمتان خود ازهیچ کوششی دریغ ننموده و ادامه دهنده راه امام و شهدای عزیز باشیم .

من ا... التوفیق

علیرضــا حسینــی  -  بخشــــدار جلگـــه

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمـــا و مطبوعـات منطقــه ی جلگـــه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه ۵ آذر۱۳۹۲ | ۱۴:۴۴ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

اطلاعیه

قابـل توجــه داوطلبـــان آزاد

مقطـع تحصیلی متوسطــه ، پیش دانشگاهی و کاردانش

**************

به اطلاع کلیه ی داوطلبان آزاد می رساند پایگاه متفرقه شهید دژدار هرند ، مستقردرسالن اجتماعات شهید مطهری آماده ثبت نام ازدواطلبان آزاد درکلیه ی رشته های تحصیلی دوره ی متوسطه و کاردانش و پیش دانشگاهی می باشد لذا با توجه به نزدیک شدن ایام امتحانات نوبت دیماه ، کلیه ی داوطلبان مدارک تحصیلی خود را به همراه مدارک ذیل ، حداکثر تا تاریخ 20 / 0 9 / 92  جهت ثبت نام تحویل نمایند.

مدارک لازم :

کپی شناسنامه داوطلب به انضمام کپی کارت ملی به همراه اصل شناسنامه و اصل کارت ملی

سی دی اطلاعات از مدرسه محل تحصیل به انضمام پرونده ی تحصیلی

پوشه فنردار

تکمیل فرم ثبت نام

6   قطعه عکس  4  *  3

کپی شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر الزامی است

**************

 

ساعت حضور و ثبت نام روزهـای

 

شنبـه ، یکشنبـه و سه شنبــه

 

از ساعت 4    الی  6  بعد از ظهر

 

پنجشنبـه ها از ساعت  9 صبح الی  12

 

جهت اطـلاع بیشتـر با  تلفن ثابت   6332332  ( 0312 )

 

تلفن همراه  6692  227 0913  و یا 6790677  ( 0312 ) تماس بگیرید .

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه ۵ آذر۱۳۹۲ | ۱۴:۴۲ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

نهمین جلسه ی شورای اسلامی

نهمین جلسـه ی اعضـای شورای شهـر و شهـردار هــرند

**************

نهمین جلسه ی شورای اسلامی شهرو شهردار هرند بعد ازظهرروز گذشته ، یکشنبه سوم آذرماه ، در محل دفترشورا تشکیل شد . این جلسه با تلاوت آیاتی چند ازکلام الله مجیــــد آغاز شد . سپس ، محمد علی جعفری به عنوان رئیس شورای شهر در جمع حاضرین گفت :

(( اعتماد سازی به اعضای شورای شهر و شهردار، بزرگ ترین سرمایه ی ما درجهت رسیدن به اهداف عالی چهارساله ی خدمترسانی بی منت به مردم است و ما باید دیدگاه مردم را نسبت به خادمان شهر، عوض کنیم تا بتوانیم درسایه ی اعتماد مردم ، درجهت رشد ، ترقی و آبادانی شهر کوشش کنیم . ))

وی همچنین درادامه گفت :

(( صداقت درامور، عدم تبعیض ، ارتباطات و روابط عمومی قوی ، شرایط لازم مدیریت شهری و رمز موفقیت ما برای توسعه ی شهر است و هریک ازما وظیفه دارد برای جذب مردم و جلب نظر آنان به منظور مشارکت درکارهای عام المنفعه تلاش کند . ))

 

       

 

درادامه جلسه درخصوص قول مساعد آقای امینی در خصوص بهره برداری ازپروژه ی فاضلاب هرند تا دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی بحث و تبادل نظرشد و اضافه شد کلیه مباحث شورای اسلامی و مسئولین اداره آب و فاضلاب باید جهت استفاده عموم مردم ، اطلاع رسانی شود تا متقاضیان انشعاب فاضلاب شهری به منظورخریداری حق اشتراک بدون دغدغه اقدام کنند و اضافه شد ؛ دریافت هر گونه وجهی ازمردم دراین راستا باید طبق قانون باشد و برای عامه ی مردم شفاف سازی شود و تحت هیچ شرایطی مواردی مثل علی الحساب و . . .   جایگاه و وجهه قانونی ندارد .

درادامه جلسه مباحثی همچون ایجاد میدان دائمی میوه و تره بار، تخریب بافت فرسوده و زیباسازی حاشیه ی خیابان های اصلی ، فعالیت دستفروشان ، بیشترین وقت جلسه را به خود اختصاص داد که راهکارهایی به جلسه ارائه تا اجرایی شود .

حمید شهبازی ، شهردارهرند نیزدرقسمتی ازجلسه به بیان قانون شهرداری درخصوص ایجاد نظم در شهرو حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود :

(( ما به دنبال اجرای قوانین شهرداریها به منظوراحترام به حقوق شهروندان هستیم و دراین راستا ازهیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و با تعامل بین کلانتری و مردم به دنبال فراهم کردن آرامش و آسایش شهروندان هستیم و رویکرد شهرداری ، ایجاد اشتغال و فراهم کردن تمهیدات و ازدیاد کسبه پروانه دار و شناخته شده برای تامین مایحتاج و نیازهای شهروندان است   . ))

دراین جلسه همچنین به آزاد سازی دو واحد مسکونی درابتدای خیابان ارشاد ( روبروی کتابخانه ) اشاره شد تا دراسرع وقت این آزادسازی صورت گیرد و شهروندان ازفضای ایجاد شده بیشترین بهره را ببرند ، احداث کمربندی به منظورجلوگیری از تردد وسایل نقلیه ی سنگین درشهر، کشتاردام طبق اصول بهداشتی ، ایجاد فضاهای سبز و مناسب درگوشه و کنارشهر و تخلیه ی مکانهای پرورش دام و بردن به حاشیه ی شهر از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود که مقرر شد با طرح موضوع درجلسات آتی و درج صورتجلسه  ، شورای شهر ، شهردار و کلانتری 44 ، پیگیری نمایند .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه ۳ آذر۱۳۹۲ | ۲۱:۴۸ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

باورهای نادرست و واقعیت هایی در باره کشیدن قلیان

یک سری باورهای نادرست و واقعیت درباره کشیدن قلیان

**************

باورغلط 1- ازآنجا که تنباکوی قلیان از طریق آب فیلتر می‌شود، کلیه مواد مضر آن تصفیه می‌شود.

واقعیت 1- کشیدن تنباکو از طریق آب، مواد سرطان‌زای آن را تصفیه نمی‌کند. این دود می‌تواند به اندازه دود سیگار اثر مخرب بر روی ریه و قلب داشته باشد.

باور غلط 2- استنشاق دود قلیان ریه‌ها را نمی‌سوزاند، به همین دلیل مضر نیست.

واقعیت 2- دود قلیان وقتی استنشاق می‌شود، ریه‌ها را نمی‌سوزاند، زیرا از طریق آبی که در پایین آن قرار دارد خنک می‌شود. با اینکه دود خنک می‌شود، اما هنوز هم حاوی مواد سرطان‌زایی است که برای بدن مضر است.

 باور غلط 3- کشیدن قلیان سالم‌تر از کشیدن سیگار است.

واقعیت 3- دود قلیان به همان اندازه دود سیگار مضر است. قلیان به طریقی متفاوت دود تولید می‌‌کند: دود سیگار از سوختن تنباکو ایجاد می‌شود، در حالی که دود قلیان از طریق گرم شدن تنباکویی که در کاسه‌ای بالای آن قرار دارد از طریق زغال تولید می‌شود. محصول نهایی آن یعنی دود، یکسان است که حاوی مواد سرطان‌زا است.

باور غلط 4- کشیدن قلیان به اندازه کشیدن سیگار اعتیادآور نیست، زیرا نیکوتین ندارد.

واقعیت 4- تنباکوی قلیان هم مثل تنباکوهای معمولی حاوی نیکوتین است. در واقع، در یک جلسه 60 دقیقه‌ای قلیان، فرد در معرض حجم دودی 100 تا 200 مرتبه بیشتر از یک سیگار قرار می‌گیرد.

باور غلط 5- تنباکوی گیاهی قلیان سالم‌تر از تنباکوی معمولی است.

واقعیت 5- این هم مثل کشیدن سیگار گیاهی یا "طبیعی"، فرد را در معرض مواد سرطان‌زا قرار می‌دهد.

تاثیرات مضر قلیــان بر سلامت انســان

مصرف قلیان آشکارا نشان داده است که تاثیرات مضری بر دو عضو حیاتی بدن به نام ریه‌ها و قلب دارد. سرطان ریه، سرطان مری، بیماری انسدادی ریوی مزمن، آمفیزم، پایین بودن وزن هنگام تولد نوزاد، افزایش حملات آسم و ذات‌الریه برخی از خطرات مربوط به کشیدن قلیان هستند.

میزان و عمق دَم در حرکت دادن آب قلیان بسیار مهم است و قلیان با وجود اینکه کمتر مصرف می ‌شود، اما حجم دودی که از طریق آن وارد بدن می‌ شود، 10 تا 20 برابر دود ناشی از مصرف سیگار است. سایر خطراتی که درکشیدن سیگارمشاهده نمی شود، ولی درکشیدن قلیان وجود دارد،

بیماری‌های عفونی مثل هپاتیت ب (دراثراستفاده مشترک ازشیلنگ قلیان) و افزودن الکل یا داروهای روان‌گردان به تنباکوی قلیان است.

تحقیقات همچنین نشان داده است که پس از 45 دقیقه استفاده از دود قلیان، مونوکسید کربن، نیکوتین پلاسما و ضربان قلب به شدت بالا می‌رود.

استفاده از قلیان در کنار سرطان ریه با افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهان و مثانه نیز همراه است.

یک تحقیق نشان داده است که کشیدن قلیان خطر ابتلا به سل ریوی را افزایش می‌دهد.

مخصوصاً کودکان در مقابل تاثیرات مضر قلیان آسیب‌پذیر هستند. اگر در محلی باشند که در آن قلیان کشیده می‌شود، احتمال ایجاد عفونت‌های ریوی، آسم و سندرم مرگ ناگهانی کودک در آنها افزایش می‌یابد.

متأسفانه به اکثر تنباکو‌هایی که در سال های اخیر به بازار آمده اسانس‌هایی اضافه می‌ شود که این اسانس ها علاوه بر تحریک دستگاه تنفس موجب حساسیت و آلرژی می‌ گردد، بنابراین علاوه بر بیماری‌های ذکر شده، رینیت آلرژیک و سرفه‌های مزمن همراه با خلط را برای فرد به همراه دارد.

این تصور، تصوری کاملاً غلط است که اگر دود قلیان وارد ریه نشود و فقط از راه دهان خارج شود، آسیبی به ریه‌ها نمی رساند، چون دود از طریق مخاط دهان و حنجره جذب بدن گشته و آثار سوء خود را می ‌گذارد.

حتی در هوایی که دود قلیان آزاد می ‌شود، افرادی که قلیان نمی‌ کشند و در معرض دود قرار گرفته اند، در طولانی‌ مدت دچار عوارض آن خواهند شد.

اگر فویل آلومینیومی که در قلیان استفاده می‌شود کیفیت خوبی نداشته باشد، با زغال در حال سوختن واکنش داده و موادسرطان‌زایی تولید می‌کند که موجب سرطان می‌شود.

افرادی که قلیان می‌کشند باید از این واقعیت مطلع باشند که دود قلیان چون از آب رد می‌شود و مرطوب است مدت زمان بیشتری در ریه‌ها می‌ماند. برخی میکروب‌ها، عمدتاً باکتری‌هایی که موجب سل می‌شوند، در لوله قلیان وجود دارند.

 کشیدن قلیان چطور بر میزان اسپرم مردان تاثیر می‌گذارد

شواهدی وجود دارد که اعلام می‌کند قلیان می‌تواند میزان اسپرم را در مردان کاهش دهد.

کشیدن قلیان می‌تواند تحرک و طول ‌عمر اسپرم را کاهش داده و موجب تغییرات ژنتیکی شود که بر بچه تاثیر می‌گذارد. ازآنجاکه قلیان حاوی فلزات سنگینی چون آرسنیک، کروم، سرب و کبالت است، این‌ها موجب کاهش تولید اسپرم می‌شوند.

 کشیدن قلیان چه تاثیراتی بر زنان باردار و جنین دارد

بیشترین تاثیر سوءمصرف سیگار بر روی جنین، در سه ماهه دوم و سوم بارداری است، زیرا در این زمان اندام های جنین به تدریج تشکیل می شوند و در صورت استعمال سیگار، رشد اندام ها مختل و جنین با عقب ماندگی مواجه می شود.

استعمال سیگار حتی پیش از بارداری هم مضر است و بر تخمک های زن تاثیر منفی دارد و قدرت باروری آن ها را کاهش دهد.

استعمال سیگار موجب می شود تا هنگام زایمان، جنین با استرس مواجه شود و با آغاز درد زایمان، ضربان قلب جنین کاهش یابد و نتواند انقباضات رحم را تحمل کند. به این ترتیب زایمان با مشکل مواجه شده و نوزاد باید به روش سزارین متولد شود.

استعمال سیگار توسط اطرافیان مادر باردارهم اثراتی سوئی بر جنین دارد و تنفس دود ناشی از سیگار اطرافیان نیز بسیار خطرناک است.

دود قلیان نیز برای جنین بسیار مضر است و به دلیل این که پیش از استعمال با بخار آب مخلوط می شود، بسیار خطرناک تر از دود سیگار است.

 

مصرف سیگار و قلیان موجب پوکی استخوان می شود

مصرف سیگار و قلیان موجب اختلال در جذب کلسیم و ساخت استخوان، یائسگی زودرس، کاهش وزن و تخریب هورمون های جنسی می شود که به تسریع پوکی استخوان می انجامد. مصرف الکل نیز با کم کردن فعالیت سلول های سازنده استخوان موجب پوکی استخوان می شود.

 مصرف دخانیات بهبود زخم را به تاخیر می اندازد

درسیستم گوارشی ودر بیمارانی که مبتلا به سوء هاضمه هستند می توان گفت مصرف دخانیات، به صورت استنشاقی یا طرق دیگر، درایجاد زخم های گوارشی، تشدید برگشت اسید معده به مری و ایجاد سرطان های دستگاه گوارش موثر است .همچنین در بیمارانی که دچارزخم های سیستم گوارشی هستند، مصرف دخانیات بهبود زخم را به تاخیر می اندازد و پاسخ به درمان را کند می کند.

به بیمارانی که ازسوء هاضمه رنج می برند توصیه اکید می شود، حتما برای افزایش تاثیر درمان و کاهش عود بیماری، به طور جدی مصرف مواد دخانی را ترک کنند.

*************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه ۳ آذر۱۳۹۲ | ۷:۳۸ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

بسم الله الرحمن الرحیمتاريخ : پنجشنبه ۳۰ آبان۱۳۹۲ | ۲۳:۵ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

آموزه هـا ، درس هـا و عبرت هـا

آموزه هـا ، درس هـا و عبرت هـا

**************

·        آنچه هستی هدیه ی خدا به توست و آنچه خواهی شد هدیه ی تو به خداوند است ، پس بی نظیر باش.

·        آدمی ساخته ی افکار خویش است ، فردا همان خواهد شد که ، امروز به آن می اندیشد.

·        اگر صخره و سنگ در مسیر رود خانه نباشد ، صدای آب هرگز زیبا شنیده نمی شود .

·        کسی را که امیدوار است هیچگاه ناامید نکن ، شاید امید ، تنها دارایی او باشد .

·        به جای اینکه از تاریکی گله کنی یک شمع روشن کن.

·        لحظات شادی خدا را ستایش کن ، لحظات سختی او را جست و جو کن ، لحظات غم به خدا اعتماد کن و در تمام لحظات خدا را شکر کن .

·        اگر باور داشته باشی که می توانی ، پس می توانی

·        زندگی همچون بادکنکی است دردستان کودکی که همیشه از ترکیدن آن ، لذت داشتن آن را از بین می برد

·         برای آنان که مفهوم پرواز را نمی بینند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر می شود .

·        برنده می گوید مشکل است اما ممکن ، بازنده می گوید ممکن است اما مشکل

·        تاریک ترین ساعات شب ، درست ساعات قبل ازطلوع خورشید است ، پس همیشه امید داشته باشد .

·        چه خوب می شد ، اگر اطلاعات را با عمل اشتباه نمی گرفیتم و عشق را با هوس و حقیقت را با واقعیّت و حلال را با حرام و دنیا را با عقبی و رحمان را با شیطان .

·        برای کسی که آهسته و پیوسته می رود ، هیچ راهی دور نیست .

·        همیشه یادمان باشد که زندگی ، پیمودن راهی برای رسیدن به خداست .

·        زندگی دریای متلاطمی است که قطب نمای آن محبّت است .

·        بیائید ذهنمان را پر از آرامش ، شجاعت ، سلامتی و امید کنیم زیرا زندگی ما همان چیزی است که ذهنمان می سازد .

·        وقتی تقدیر به دستمان یک لیموترش می دهد ، از آن  شربت درست کنیم .

·        برای زندگی فکر کنید ولی غصه نخورید .

·        شب ، آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشید .

·        کسانی که در انتظار زمان نشسته اند ، آن را از دست خواهند داد .

·        کسی که به امید شانس نشسته باشد ، سالهای قبل مرده است .

·        اگرجلوی اشتباهات خود را نگیری ، آنها جلوی شما را خواهند گرفت .

·        سازنده ترین کلمه « گذشت » است  . . .  آن را تمرین کن .

·        پر معنی ترین کلمه « ما  » است  . . .  آن را بکار ببند .

·        بیرحم ترین کلمه « تنفر » است . . .  ، آن را از بین ببر.

·        سرکش ترین کلمه  « هوس  »  است . . .  با آن بازی نکن .

·        نا پایدارترین کلمه  « خشم  » است  . . .  آن را فرو ببر.

·        خود خواهانه ترین کلمه « من » است  . . .  از آن حذر کن .

·        بازدارترین کلمه «« ترس  » است . . .   با آن مقابله کن .

·        با نشاط ترین کلمه « کار » است  . . . به آن بپرداز .

·        پوچ ترین کلمه  « طمع  » است . . .  آن را بکش .

·        سازنده ترین کلمه « صبر  » است  . . . برای داشتنش دعا کن.

·        روشن ترین کلمه  « امید » است  . . .  به آن امیدوار باش .

·        ضعیف ترین کلمه « حسرت » است . . .   آن را نخور .

·        توانا ترین کلمه « دانش  » است  .. . آن را فراگیر .

·        محکم ترین کلمه « پشتکار»  است . . .   آن را داشته باشد .

·        سمی ترین کلمه « غرور  » است  .. . آن را بشکن .

·        سست ترین کلمه « شانس » است  . . .  به آن امیدوار نباشد .

·        شایع ترین کلمه  « شهرت » است  . . .  دنبالش نرو .

·        یادمان باشد که « اعتماد » المثنی ندارد ، پس لطفاً کمش نکنید .

·        تنها دو روز در سال است که نمی توان هیچ کاری کرد ! یکی دیروز و دیگری فردا  .

·        امید هیچ معجزه ای از مرده نیست ، پس زنده باش .

·        تنها راهی که به شکست می انجامد ، تلاش نکردن است .

·        امروز ، اولین روز از بقیه ی عمرماست .

·        وقتی انسان دوست واقعی دارد که خودش هم دوست واقعی باشد .

·        اگر از هر چیز بهترینش را نداری ، از هر چیز که داری بهترین استفاده را ببر.

·        یادمان باشد سر سجاده یعشق ، جز برای دل محبوب دعایی نکنیم

·        تونل ها به ما آموخته اند که حتی در دل سنگ هم راهی برای عبور هست .

·        گذشته را با خود داشته باش اما در آن زندگی نکن و فقط تجربه بگیر.

·        همیشه رفیق پابرهنه ها باش چون هیچ ریگی به کفششان نیست .

·        برای خوشنامی صد سال کم است ، ولی برای بدنامی یک لحظه کافیست .

·        آنکه از دشمن داشتن می ترسد ، هرگز دوست واقعی نخواهد داشت .

·        سلامتی ناجی است برسر تندرستان ، کسی جز بیماران آن را نمی بیند.

·        همیشه از دریا بخواه ، نه از جوی

·        هرگز مگذار که خنده ی تو باعث گریه ی دیگران شود.

·        یه قلب پاک از تمام مکانهای دیدنی جهان زیباتر است .

·        گاه فرصت ها بسیار آهسته در می زنند .

·        مهم بودن خوبه ولی خوب بودن خیلی مهمتره

·        انتخاب با توست ، می توانی بگوئید : صبح بخیر خداجان ، یا بگوئید :  خدا به خیر کنه ، صبح شده

·        فکر کردن به گذشته ة مانند دویدن به دنبال یاد است .

·        هیچ وقت به خدا نگو من یم مشکل بزرگ دارم به مشکل بگو من یه خدای بزرگ دارم

·        امید تعقیب خوشبختی است .

·        برای انسان ها ی بزرگ ، بن بستی وجود ندارد ، چون براین باورند : یا راهی خواهیم یافت ، یا راهی خواهیم ساخت.

·        امید قوه محرک زندگیست .

·        یاد بگیریم قدر هر چیز را که داریم ، بدانیم .

·        بیائید کم رنگ باشیم ولی دو رنگ نباشیم .

·        دوستی کلام زیبائیست که هر کس درکش کرد ، ترکش نکرد.

·        بزرگ ترین شکست از دست دادن ایمان است .

·        به جای آن که شعار بدهی ، بدان عمل کن که بهترین تشویق است .

**************

محمـد    محمـودی هـرنـدی

خبرنگـار صدا و سیمـا و مطبوعـات منطقـه ی جلگـه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913

 تاريخ : سه شنبه ۲۸ آبان۱۳۹۲ | ۲۳:۱۵ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

آسفالت محلـه های ارشــاد و صفـــار هــرند

آسفالت محلـه های ارشــاد و صفـــار هــرند

**************

با صرف اعتبـاری بالــغ بر ۳ میلیــــارد و ۱۵۰  میلیــــون ریال ( معادل ۳۱۵ میلیون تومان ) ، معابر و خیابان اصلی محلــه های ارشـــاد و صفــــار هرند خاکبرداری ، زیر سازی ، جدولگذاری و آسفالت می شود .

 

       

 

به نقل از آقای فقیهی نیا مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اصفهان ، هزینه های جاری این دو پروژه ازمحـل آورده های ۳۳۱  متقاضی و تسهیلات آماده سازی بنیاد مسکن پرداخت خواهد شد . برای اجرای این دو پروژه بیش از ۵ هزار و  ۵۰۰   متر مربع آسفالت نیاز است .

آقای فقهی نیا همچنین ازهمکاری بخشدارجلگه ، شهردارهرند ، اعضای شورای شهر، اداره برق منطقه ی جلگه ، اداره راه و شهرسازی و توزیع آب تشکر و قدردانی کرد و افزود : بدون همکاری این نهادها و ادارات امکان خدمات دهی به این تعداد متقاضی میسّر نبود .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶  ۰۹۱۳تاريخ : یکشنبه ۲۶ آبان۱۳۹۲ | ۹:۵۳ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

محــرّم و صفـــر را زنده نگهـداریم

محــرّم و صفـــر را زنده نگهـداریم

**************

مدیریت وبلاگ «‌سیمای هرند » و « سیمای جلگه » درنظردارد عکس های ارسالی شما از دستجات عزاداری مراسم های شهر هرند ، اژیه و روستاهای منطقه ی جلگه را که درایام محرم و صفرگرفته شده ، با نام خودتان و محل عکس در وبلاگهای فوق ، درج نماید .

علاقه مند می توانند عکس های خود را با فرمت  GPEG   و با کیفت بالا به آدرس ایمیل زیر ارسال کنید . 

                              Mahmoudiharandih33@yahoo.com

همچنین می توانید  DVD   آماده شده را به اینجانب محمد محمودی هرندی تحویل و یا به آدرس هرند خیابان ارشاد . روبروی کتابخانه کوی شهید مصطفی کلانتر . منزل شخصی محمد محمودی هرندی ( خبرنگار ) ارسال نمائید .

جهت اطلاع بیشتر با شماره  5536  216  0913  و یا تلفن ثابت 6333322 ( 0312 ) تماس حاصل فرمائید .

محمـد  محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913تاريخ : جمعه ۲۴ آبان۱۳۹۲ | ۲۰:۱۹ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

؟؟؟؟؟؟؟؟؟تاريخ : چهارشنبه ۲۲ آبان۱۳۹۲ | ۱۸:۳۵ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

همایش شیرخوارگان به اضافه ی عکس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تاريخ : یکشنبه ۱۹ آبان۱۳۹۲ | ۱۹:۴۹ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

دیدار بخشـدار و شـورای بخـش جلگــه با امام جمعــه هــرند

دیدار بخشـدار و شـورای بخـش جلگــه با امام جمعــه هــرند

**************

علیرضــا حسینی، بخشـدارجلگــــه به اتفاق شورای اسلامی بخش جلگه متشکل ازرجبعلی جعفری ، حسنعلی هادیزاده , مرادعلی خان آبادی و محمدرضا عبداللهی  با حجت الاسلام اصل حسینی ، امام جمعه ی هرند دیدار کردند .

امام جمعه ی هرند در سخنانی با اشاره به آغاز فعالیت شوراهای اسلامی دوره ی چهارم گفت :

(( بدست آوردن رضایت خداوند متعال با خدمت به خلق خدا برای هرفردی بسیاردلچسب و دلپذیر است و شوراهای اسلامی می توانند با خدمت رسانی بی منت به مردم ، ازاین فرصت طلایی استفاده کنند . ))

 

       

 

حجت الاسلام اصل حسینی درادامه گفت :

(( شناخت ازمشکلات و مسایل معیشتی مردم ، برنامه ریزی و پیگیری امور، رمزموفقیت شما در کارهاست لذا با تعامل و خرد جمعی می توانید بر بسیاری از مشکلات فائق آیید .))

درادامه ی رجبعلی جعفری رئیس شورای بخش با اشـــاره به خشکسالیهای اخیرو مشکلات مضاعف مردم در تامین نیازهای اولیه ی زندگی  گفت :

(( خشکسالی های اخیرچنان برزندگی مردم تاثیرگذاربوده است که بسیاری ازمردم تنها با یارانه ی دولت زندگی خود را سپری می کنند و انتظارما ازدولت تامین آب کشاورزی منطقه است تا مثل گذشته بتوانیم ، کشاورزی منطقه را رونق بدهیم و جایگاه منطقه را مجدداً بدست آوریم . وی همچنین جایگزین کردن صنایع بزرگ و کوچک درمنطقه و شرق شهرستان اصفهان و ایجاد اشتغال برای مردم به ویژه جوانان جویای کاررا از راههای موثر در برابر بیکاری دانست . ))

رجبعلی جعفری در ادامه نیز گفت :

(( متاسفانه مردمی که طی چندین سال زکات گندم پرداخت می کردند ، چنان دربرابر خشکسالی بی دفاع شده اند که بسیاری مجبور به گرفتن زکات شده اند . ))

وی از دولت خواست مردم شرق اصفهان را فراموش نکنند و برای آب کشاورزی و جایگزین کردن صنایع و اشتغال جوانانشان فکر اساسی بکنند . ))

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳تاريخ : سه شنبه ۱۴ آبان۱۳۹۲ | ۲۳:۳۳ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

امینی مدیرکل آب و فاضلاب استان اصفهان در نشستی با مسئولین هرند

 

درنشست مهندس امینی

 مدیرعامل آب و فاضلاب استان با مسئولین شهر هرند عنوان شد

**************

ظرفیت های شورای اسلامی ، شهردارو کمک های مردمی می تواند پروژه ی فاضلاب شهرهرند را تسریع و زودتر به نتیجه برساند .

 

       

 

این مطلب را مهندس امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان درجلسه با مسئولین شهر هرند اعلام کرد و افزود : (( تاخیر 4 ساله در روند بهره برداری ازپروژه ی آب و فاضلاب شهر هرند به دلیل کمبود بودجه ی استانی بوده است ولی کمک های مردمی و پیش خرید انشعاب فاضلاب ازسوی شهروندان می تواند پروژه ی فاضلاب شهر هرند را تسریع و تا دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری برساند . ))

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان درادامه جلسه گفت :

 

       

 

(( متاسفانه با توجه به کاهش نزولات آسمانی طی سالهای اخیر و کاهش آب ذخیره شده درپشت سد زاینده رود، ما به منظور رفع نگرانی مردم استان درصدد حفاری چاههای عمیق  و تزریق آب آن به شبکه لوله کشی شهری و روستاهای استان هستیم و از مردم نیز انتظار داریم در مصرف آب صرفه جویی کنند . )) 

آقای امینی همچنین مبلغ 50 میلیون تومان از منابع داخلی به منظور تکمیل تصفیه خانه ی هرند اختصاص داد و ابراز امیدواری کرد که روند تکمیل پروژه آب و فاضلاب هرند تا پایان ادامه پیدا کند.

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳تاريخ : سه شنبه ۱۴ آبان۱۳۹۲ | ۲۳:۳۳ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

تجلیــل از مداحـــان و پیـرغلامـــان

تجلیــل از مداحـــان و پیـرغلامـــان

**************

درآستانه ماه محرم و سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و 72 تن ازیاران با وفای آن حضرت، دومین آئین تجلیل از مداحان و پیرغلامان حسینی به همت امور فرهنگی آستان مقدس امامزاده اسحاق علیه السلام و هیئت منتظران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزارشد.دراین مراســم حجت الاســــلام اصل حسینی امام جمعـــه ی شهــرهرنددر سخنانی خطاب به پیرغلامان و مداحان گفت :

 

       

 

(( این یک افتخار بزرگ است که کسی پیرو آقا و مولای خود باشد ، کسانی که به دلایل مختلف عشق مولا را دردل خود دارند ازگزند شیطان نفس درامانند و از منکرات و زشتی ها دوری می کنندو کسانی که به دلایل مختلف شیفته ی دنیا و رسیدن به جاه و مقام و شهوترانی را انتخاب کردند ، چه بد انتخابی داشتند ؛ اینان درجهنّم تا ابد باقی خواهند ماند و ازنعمات الهی محروم می شود و عذاب خداوند ، این راهی است که خودشان با میل و رغبت انتخاب کردند و چه بد انتخابی است .))

امام جمعه ی هرند درادامه با اشاره به ماه محرم به مداحــان گفت :

(( گزافه گویی و خرافه گویی نباید دراشعار و مرثیه های شما جایی داشته باشد ، نباید به خاطر شور دادن به مجلس هر چیزی را بیان کنید که با هدف قیام امام حسین علیه السلام مغایر باشد ، حتی با زبان ساده و اشعار ساده می توانید عاشورای حسینی را به مردم معرفی کرد .))

حجت الاسلام اصل حسینی درخصوص عاشوری حسینی گفت :

(( طرفی متشکل ازشقی ترین افراد ، شهوتران ، دنیاپرست ، شیفته ی قدرت و جاه و مقام و خالی از تفکر ولی مطیع پادشاهان زر و زور و طرف دیگرسرشاراز عشق به الله ، دارای مهر، محبت و انسانیت ، کسی که به منظوراحیای دین جد خود و حمایت ازامربه معروف و نهی ازمنکر قیام کرد و در این راه با تمام وجود تمامی هستی خود را نثار جانان کرد تا امروز من و شما با افتخار پیرو آنان باشیم . ))     

درادامه جلسه از تعدادی ازپیرغلامان و مداحان سالی های قبل تجلیل و لوح تقدیری به آنان اعطاء شد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : دوشنبه ۱۳ آبان۱۳۹۲ | ۲۱:۴۲ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

اولیـن مراسـم تحلیف مداحــان اهل بیت علیهـم الســلام

اولیـن مراسـم تحلیف مداحــان اهل بیت علیهـم الســلام

**************

اولین مراسم تحلیف مداحان اهل بیت علیهم السلام ، روز جمعه دهم آبانماه سال جاری ( 1392 )  به همت آموزشگاه مداحی معراج و انجمن اسلامی محافل مذهبی اصفهان در سالن اجتماعات آموزشگاه معراج برگزار شد.

 

       

 

حسن رضائی زاده دبیر این همایش در سخنانی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت :

 

       

 

(( بیش از 400 نفرازخواهران و برادران در طول یک سال دوره های آموزش مداحی خود را طی کرده و موفق به کسب امتیاز ازطریق آزمون های متعدد شده اند که پس از برگزاری مراسم تحلیف ، گواهینامه پایان دوره خود را دریافت خواهند کرد . ))  

رضایی ، هدف ازبرگزاری این همایش را منسجم نمودن مبحث آموزش مداحی درکشور و ایجاد یک تعهد معنوی برای مداحان جهت مقابله با آسیب های مداحی بیان نمود.

 

 

       

         

درادامه جلسه آقای احمدرضا رضایی ، مدیریت آموزشگاه مداحی معراج اصفهان نیز طی سخنانی  با اشاره به سابقه درخشان دوازده ساله آموزشگاه معراج گفت :

(( آموزشگاه معراج یکی از فعال ترین مجموعه های فرهنگی سطح کشوراست که سالانه بیش از 500 عاشق و دلداده حسینی اصول و فنون مداحی را در این آموزشگاه فرا گرفته و پس از آزمون های تئوری و عملی موفق به کسب مدرک پایان دوره خواهند شد. ))

لازم به ذکر است آزمون پایان دوره این عزیزان در تاریخ 19 مهر در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

(http://mahafel.ir/?part=gallery&inc=gallerycategory&id=7)

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : دوشنبه ۱۳ آبان۱۳۹۲ | ۱۹:۴۷ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و شعار مرگ بر امریکا

13  آبان روز ملی مبــارزه با استکبــار جهـــانی

**************

به مناسبت فرارسیدن  13 آبان ، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه ی جاسوسی امریکا ( آبانماه سال ۵۸ ) به دست دانشجویان پیرو خط امام و روزی که حضرت امام از عراق به ترکیه تبعید شد ، بیش از سه هزار دانش آموزان و دانشجویان سه مرکز دانشگاهی شهر هرند اعم از دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه جامع علمی کاربردی ، دانشگاه پیام نور و دانشجویان طلبه ی حوزه ی علمیه ی امام هادی با در دست داشتن پلاکارد ها یی با شعارهای مرگ بر امریکا ، مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر انگلیس  ، امریکا ، اسرائیل مرگ بر نیرنگتان ، خون جوانان ما می چکد از چنگتان ، مسیرهای مدرسه راهنمایی دخترانه ی حلیمه تا میدان سردار شهید مرتضی امینی و در ادامه تا مدرسه راهنمایی پسرانه ی سردار شهید رضا صفار هرندی  را پیمودند .

 

       

 

       

 

       

 

در ادامه این مراسم بمانعلی امینی ، رئیس اداره ی آموزش و پرورش و حجت الاسلام اصل حسینی ، امام جمعه ی هرند پیرامون این روز سخنرانی کردند .

امام جمعه ی هرند در بخشی از سخنان خود به کارنامه ی سیاه امریکا در سه دهه ی انقلاب و حتی قبل از آن اشاره کرد و افزود :

 

       

 

(( کسانی که فکر می کنند صلح و دوستی با امریکا به نفع کشور ماست ، سخت در اشتباه هستند ، چرا که امریکا در کارنامه ی خود نشان داده است که هر کجا منافع نامشروعش را بیابد بدون در نظر داشتن شیوه های انسانی به فکر غارت منابع آن کشور و ضربه زدن به آن است ولی با پیروزی انقلاب اسلامی دست این ابرجنایتکار قطع شد و اگر در ایران اسلامی پیشرفت های علمی و  . . .  صورت می گیرد به خاطر قطع رابطه با امریکا و جهانخواران است و این مهم تنها با تفکر بسیجی و توان دانشمندان جوان ایران اسلامی بدست آمده و ما حاضر نیستیم در هیچ شرایط ، خون شهدای انقلاب را پایمال کنیم .))

ملت همیشه در صحنه ی ما با تمام توان از رهبری امام خامنه ای دفاع می کند و برای حمایت از کیان اسلامی و دستاوردهای امام شهداء حضرت امام خمینی با خون و ایثار جان دفاع می کند .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 تاريخ : دوشنبه ۱۳ آبان۱۳۹۲ | ۱۱:۵۱ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

سومین یادواره ی شهدای فرهنگی و دانش آموز بخش جلگه برگزار شد .

سومیـن یادواره ی 

 50  شهیـد فرهنگـی و دانش آموزی بخـش جلگــه

**************

سومین یاداواره ی 50  شهید فرهنگی و شهدای دانش آموز بخش جلگه درسالن اجتماعات اداره ی آموزش و پرورش بخش جلگه ( هرند ) با حضور مسئولین و تنی چند ازدانش آموزان عضو بسیج دانش آموزی برگزار شد .

بمانعلی امینی ، رئیس اداره ی آموزش و پرورش در سخنانی خطاب به دانش آموزان  گفت :

((  بروید و وصیت نامه ی شهداء را مطالعه کنید ، بدون استثناء همه ی آنها توصیه و سفارش به پیروی از ولایت فقیه داشتند ، آن زمان حضرت امام خمینی و در این زمان پیروی از حضرت آیت الله امام خامنه ای توصیه و سفارش شده است ، بنابر این چنانچه انقلاب خود را دوست دارید از منویات امام خامنه ای پیروی کنید و با درس خواندن و مسئولیت پذیری ، انقلاب پدرانتان را یاری کنید که انقلاب به شما نیازمند است . ))

 

       

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین  اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند در سخنانی گفت :

(( درزمان جنگ تحملی هر چه بود برای خدا و رضایت او بود ، حتی نوجوانانی که برای رفتن به جبهه  و کمک به انقلاب از یکدیگر پیشی می گرفتند ، با گریه و گاه فرار ازخانه تقاضای رفتن به جبهه و جنگ را داشتند یا رزمندگان را یاری کنند ، آنها با آغوش باز از شهادت در راه خدا استقبال می کردند که نمونه بارز آن شهید حسین  فهمیده بود و ما از این نمونه بسیجی عاشق کم نداشتیم  .))

 

       

 

امام جمعه ی هرند در ادامه خطاب به اعضای بسیج دانش آموزی گفت :

(( در این زمان مبارزه با توطئه های دشمن ، ازمبارزه نرم ( ماهواره ، اینترنت و  ... ) تا مرزهای کیان اسلامی وظیفه ی شماست ، اما تولید علم و دانش و رسیدن به رشد و توسعه و بالندگی را نباید فراموش کنید ، شما می توانید با دست یافتن به علوم و فنون روز ، برنامه های کشور اسلامی را به قله مرتفع رشد و توسعه برسانید و ایران را آباد کنید . )) 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 تاريخ : یکشنبه ۱۲ آبان۱۳۹۲ | ۱۱:۳۸ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

تجلیــل از پیرغلامــــان و مداحــــان

تجلیــل از پیرغلامــــان و مداحــــان

**************

در آستانه ماه محرم و سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفای آن حضرت، مراسم استقبال از محرم و دومین آئین تجلیل از مداحان و پیرغلامان حسینی ، روز دوشنبه  13 / 08 / 1392  از ساعت  3 بعد از ظهر با قرائت زیارت عاشورای امام حسین به همت امور فرهنگی آستان مقدس امامزاده اسحاق علیه السلام و هیئت منتظران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزار می گردد .

در این مراسم حجت الاسلام  اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند سخنرانی می کنند و حاج رحیم  جامی و رسول ملکیان به نوحه سرایی خواهند پرداخت .

در این مراسم از 20  نفر از مداحان و پیرغلامان حسینی تجلیل خواهد شد

مکان  : آستان مقدس امامزاده اسحاق شهر هرند

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳تاريخ : شنبه ۱۱ آبان۱۳۹۲ | ۱۴:۷ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

هیِا حسن ‘ هیِا حسین

هیــّـا حســن ، هیـّــا حسیــن ؟

حیـّـــا حسن  ،  حـیّـــا حسین ؟

 **************

یکی از سنت های به جای مانده از اجداد و نیاکان ما ، مراسم (( هیّا حسن ، هیّا حسین  )) است . درماه ذی الحجه و یک روز پس ازعید سعید غدیر خم  ( ده روز مانده به اول محرم )  اولین ندا برای رسیدن محرم توسط مردم به ويژه جوانان دراین شهر آغاز می شود . جمعیت زیادی ازمردم شهر به خصوص جوانان و نو جوانان دراین مدت ده شب ، پس ازاقامه ی نمازجمـاعت مغرب و عشا درهریک ازمساجد شهر، درمسیری مشخص و از پیش تعیین شده حرکت می کنند و طی مسیردردو گروه قرار می گیرند . در طول مسیر گروه اول ، ذکر (( هیّا حسن  )) را با مد و کشیده و بلند می گویند و گروه دوم که پشت سر گروه اول در حرکتند ، با همان لحن ذکر (( هیّا حسین ) را بیان می کنند . بیان این ذکر : (( هُیا حسن و هُیا حسین )) در واقع رسیدن محرم را به مردم خبر می دهد و مردم را به پیشـوازی محـــرم فرا می خواننــد تا خود را برای عزاداری سرور و سالار شهیــدان آماده کنند.

متذکر می شویم که :  ((  برخی نیـــزبه صورت  (( هویّا حسن ، هویّا حسین )) تلفـــظ می کنند که جماعتی از اهل علم  ،  تلفظ این گروه را صحیح نمی دانند .  ))

 

        

 

در هر صورت در این مدت ده شب ، جماعت این ذکررا درحین حرکت با مـد متصل می خوانند تا وارد حسینیه یا تکیه ی محل خود بشوند . شرکت کنندگان با ورود به حسینیّه به صورت دايره ، گرداگرد حسينيه مي ايستند و دراین حال به مدت حدود هفت  دقیقه و به همین شیـوه ادامه می دهند . درادامه يكي از مداحان با صدای دلنشین به چاوشي خواني مي پردازد که با ذكر هر بيت ، جماعت حاضر درمجلس و محفـل ، بر محمــد و آل محمـد صلوات مي فرستند . در ادامه جلسه زیارت عاشورای امام حسین علیه السلام خوانده می شود و مداح یا ذاکر، ختم جلسه را اعلام مي كند و  مراسم به پایان مي رسد .

و اما آنچه روحانیت شهربرآن اتفاق نظر دارند اینست که با توجه به اینکه گفتن ((  هو  )) و وصل آن با کلمات دیگر شبهه ایجاد می کند و گروه های منحرف امکان دارد آن را به فرقه های دیگر ضد دین و ضد اسلام نسبت بدهند لذا بهتراست از بین ادعیه و ذکرهایی مستند و مذهبی متنی با مسما و در شان این ایام انتخاب شود . حاج آقا شمس الدین امام جماعت یکی از مساجد این شهر درچند دهه ی قبل  بوده است که درخصوص ذکراین ده شب به مردم عهد و زمان خود توصیه و سفارش می کرده اند که بهتراست متن را به فارسی و روان و به صورت کشیده بگویید: (( آقام حسـن  ، آقـام حسین )) ، این ذکر و بیان آن با حزن و اندوه ، بیانگر این حقیقت است که مردم برای حضرت امام حسن ( ع ) و حضرت امام حسین ( ع ) احترام زیادی قایل هستند و به عنوان امام و پیشوا ازآنها تبعیت دارند . عزاداران با بیان این ذکر می گویند که ما درغم جانکاه این دو بزرگوار به سوگ نشسته و عزاداری می کنیم .

 

       

 

برخی نیز اعتقاد دارند که  :

(( بهتراینست که (( حیّا )) گفته شود ؛ (( حیّـــــا  به معنی زنده نگهداشتن « حیّا حسن ، حیّا حسین )) و این کلمه بیانگر زنده نگه داشتن محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین ( ع ) دراذهان مردم و رسیدن به ماه صفر و شهادت حضرت امام حسن مجتبی ( ع )، شهادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی ( ص ) و شهادت حضرت امام رضا ( ع ) باشد ، لباس عزا به تن کنند و با سیاه پوش کردن کوچه و خیابان های شهر و مزین کردن آن به پرچم سیاه و پرچم های خاص عزاداری ، خود را برای رفتن به حسینیّه و تکایا و سوگواری آماده کنند .   ))

اما آنچه مد نظر نویسنده است ذکری است که در دعای ندبه می خوانیم که معنی و  مفهومی مشابه  با آنچه مردم این شهرعقیده و اعتقاد قلبی دارند نوشته شده است و آن اینکه : (( این الحسن و این الحسین  ) ، کجاست حسن  ؟  کجاست حسین ؟ و در ادامه دعا چنین آورده شده است : (( این ابناء الحسین  )) و کجایند فرزندان حسین ( ع ) که این ذکربا اعتقادات مذهبی ما منافات ندارد و شبهه نیز ایجاد نمی کند تا دشمنان دین با استناد به خرافه ها و تحریفات دین بر ما بشورند و دین و مذهب تشیع را به دلخواه خود به جهانیان معرفی کنند . در هر صورت هریک ازما وظیفه دارد که دراین زمینه تحقیق کند و پس از رسیدن به نتیجه مطلوب ، مردم را نیز مطلع کند .

مراسم (( هیّا حسن ، هیّا حسین )) درعهد و زمانی در این محل برپا می شده است که خبری از وسایل ارتباط جمعی ، صوتی و تصویری و  . . .   نبود تا مردم ازاخبار و اطلاعات پیرامون خود باخبر شوند لذا این مراسم در واقع یک فراخوان عمومی بود که به مردم امکان می داد که اهالی محل را ازفرارسیدن ماه محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان  و ماه صفر و شهادت امام حسن مجتبی ( ع ) ، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی ( ص ) و حضرت امام رضا ( ع ) مطلع نمایند .

توضیــــح :  چنانچه از اهل علم و روحانیّت محترم ، اساتید حوزه ی علمیه دراین زمینه تحقیق نموده و به نتیجه رسیده اند با دلایل مستند و کافی ، مدیریّت وب سایت را ازطریق درج نظر در قسمت هر خبر  یا به آدرس ایمیل مندرج  زیر - ما را مطلع نمایند .

**************

محمــد    محمـــودی هـــرنـدی

خبرنگـار صـدا و سیمــا و مطبـوعــات منطقــه ی جلگـــه ( هـــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.comm

۵۵۳۶  ۲۱۶  ۰۹۱۳تاريخ : سه شنبه ۷ آبان۱۳۹۲ | ۱۴:۴۸ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

همایش ازدواج موفق و پیشگیری از آسیب های اجتماعی

همـایش ازدواج موفـــق

**************

همایش ازدواج موفق و پیشگیری ازآسیب های اجتماعی با حضورجمع کثیری ازخانواده ها به ویژه دختران و پسران در آستانه ی ازدواج درسالن اجتماعات شهید مطهری هرند برگزار شد . حجت الاسلام دهنوی کارشناس مسایل خانواده درصدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با روابط دختر و پسر قبل از ازدواج مخالفت کرد و افزود : 

 

       

 

(( علمای دینی براساس آموزه های دینی و دستورات قرآن کریم  5 شرط را برای پایداری و تحکیم خانواده و زندگی مشترک لازم و ضروری می دانند لذا دختر و پسری که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند باید براساس ضوابط دین و دستورات شرع مقدس و به منظــور شناخت و آشنایی بیشتر با خصوصیات اخلاقی همسرآینده ی خود ، نکاتی را رعایت کنند که ازآن جمله ، 3 شرط بین پسر و دختر مشترک و دو شرط برای خانمهاست :

1 -  نگاه دختر و پسر برای آشنایی بیشتر وآغاز زندگی مشترک به قصد ریبه ،  شهوت آلود و لذایذ شهوانی نباشد و صرفا به منظور شناخت از یکدیگر باشد .    2 -  نگاه دختر و پسر براساس عواطف احساسی نباشد و به هنگام تحقیق وآشنایی با خصوصیات اخلاقی طرف مقابل ازالفاظ عاشقانه و تحریک آمیز استفاده نشود .     3 -  در زمان گفت و گو و تحقیق ، ارتباط آنان درجای خلوت و شبهه انگیز نباشد .   4 -  دختر خانم به هنگام پاسخ به سوالات خواستگاربه حالت عشوه و طنازی سخن نگوید که او ( خواستگار ) را تحریک و تحت تاثیرقرار دهد .  5 -  صحبت کردن و خنده ی طرفین با صدای بلند و قهقهه و تحریک آمیز نباشد .

 

       

 

حجت الاسلام دهنوی درادامه نیزگفت : (( ازدواج جوانان ما باید براساس عقل و منطق باشد و بعد از ازدواج باید شیفته و عاشقانه دنبال شود ، این ازدواج قوام و پایداری دارد و باعث تحکیم خانواده و خبراززندگی با نشاط و توام با سعادت و خوشبختی برای طرفین دارد . ))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : سه شنبه ۷ آبان۱۳۹۲ | ۱۴:۴۶ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

خبری از دانشگاه پیام نور هرند

نشست اعضـای هیـات موسس دانشگــاه پیــام نور

با

امـام جمعــه ،  شـورا و شهـردار هــرنـد

**************

اولین جلسه اعضای هئیت موسس دورجدید با حضور امام جمعه ، شوراو شهرداردرمحل دفتر ریاست دانشگاه پیام نور هرند و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید .

 

       

 

درابتدا محمد اسحاقیان ، ریاست دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم خدمت کلیه مدعوین وحضارین درجلسه از زحمات و حمایتهای بی دریغ امام جمعه سابق حضرت حجه الاسلام افضل و شورای اسلامی وقت تشکر وقدردانی نمود و ضمن شرح خلاصه ای ازبیوگرافی دانشگاه و وضعیت موجود آن به شرح حال وضعیت فعلی دانشگاه ،مسایل و مشکلات موجود ،پیشرفتهای حاصله پس از دوران مدیریت خود و نواقص و معایب حال حاضر دانشگاه و اقدامات مورد نیاز در جهت فائق آمدن برمشکلات موجود را تبیین نمودند.

 

       

 

درادامه حجت الاسلام  اصل حسینی ، امام جمعه شهر هرند ضمن تقدیر و تشکر از ریاست دانشگاه و کلیه مدعوین حاضر درجلسه ،به بیان هدف تاسیس دانشگاهها درانسان سازی و انتظاراتی که از یک مرکز فرهنگی درقالب دانشگاه و رکن فرهنگی جامعه مورد تقاضا است اشاره و بر ممزوج شدن علم وعمل تاکید نمودند؛ درادامه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردارهرند هریک به بیان دیدگاهها و نظرات خود درخصوص ارتقاء سطح کیفی و کمی دانشگاه و اقدامات مورد نیازجهت برون رفت از و ضعیت نامطلوب فعلی این واحد آموزشی اشاره نمودند،که در ذیل به اهم مصوبات و نکته نظرات مطرح شده در این جلسه که مورد اتفاق و تصویب همگان قرار گرفت اشاره میگردد.

 

        

 

1-تاکید برتقویت ارتباط و تعامل هر چه بیشتردانشگاه و مسئولین مربوطه با مردم و مسئولین شهری و عدم جدایی این دو ازهم در جهت جلب مشارکتها و همکاریهای مسئولین محلی.

2-تقبل کمک و همیاری شهرداری هرند از پروژه ساخت و ساز ساختمان بتنی آموزشی دانشگاه از طریق در اختیارگذاردن ماشین آلات موجود درشهرداری و تامین بخشی از مصالح ساختمانی مورد نیاز که در دسترس و توان شهر داری می باشد به مبلغ 000/000/500ريال .

3-پیگیری سریع دانشگاه درخصوص احداث ساختمان بتنی آموزشی، با توجه به قول مساعد شهرداری در همیاری با دانشگاه.

4-حل مشکل خودوردانشگاه ازطریق برگزاری مزایده فروش خودرو پراید موجود ازطرف اعضاء هئیت موسس و تبدیل به احسن نمودن آن به نحوی که بتوان به نام دانشگاه و با پلاک انتظامی دولتی از آن بهره برد.

5- تشکیل اتاق فکر دانشگاهی با حضورمسئولین و روسای سه دانشگاه موجود درشهرهرند به منظوروجود تشکلی مرتبط و تخصصی جهت وجود رویه واحد دررفع مشکلات دانشگاهی شهر و تعامل و همکاری سه مرکز آموزش عالی با یکدیگر.

6-تقبل همکاری دانشگاه پیام نور با شهرداری هرند در جهت تامین اساتیدمجرب مورد نیازشهرداری به منظور ارائه مشاوره و همکاری با شهرداری و نهادهای مرتبط شهری پس از اعلام مکتوب نیاز های شهر.

7-همکاری شورای اسلامی شهر با دانشگاه در زمینه ارائه مشاوره های عمرانی و نظارت ساختمانی با توجه به وجود اعضاء دارای تخصص عمرانی و شهر سازی درشورا.

8-پیگیری و مطالبه ازمسئولین مربوطه استانی به منظور دوبانده شدن جاده مواصلاتی هرند به کوهپایه با توجه به خطرات موجود در سر راه دانشجویان سه دانشگاه ، با همکاری دومرکز دیگر.

9-مذاکره اعضای هئیت موسس وریاست دانشگاه با خیرین جهت جلب مشارکتهای آنها در دهه اول محرم باتوجه به حضور خیرین در شهرهرند.

10-دعوت ازریاست دانشگاه پیام نوراستان و مدیرمالی و مدیرعمرانی دانشگاه پیام نوراستان جهت حضور دردانشگاه پیام نورهرند و برگزاری نشست هم اندیشی با اعضای شورای اسلامی  ، شهردار و امام جمعه هرند.

11-تعامل ، همکاری و ارتباط تنگاتنگ مسئولین دانشگاه با خبرنگارصدا وسیمای بخش جلگه جهت انعکاس اخبار و رخداد های دانشگاه درسطح بخش و استان و درج در وبلاگ سیمای هرند و سیمای جلگه

1۲- برگزاری دومین جلسه جهت پیگیری مصوبات جلسه اول ، با حضوراعضاء قدیم و امام جمعه سابق هرند حجت الاسلام افضل هرندی 

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : دوشنبه ۶ آبان۱۳۹۲ | ۹:۱۳ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

؟؟؟؟؟؟؟؟

همـایش پیــاده روی خـانوادگـی در اژیــــه

**************

همـایش پیــاده روی خانوادگی شهـر اژیــه با شعــار تقویت روح و جسم و فکر سالم در بدن سالم به طول  سه کیلومتر و از گلزار شهداء تا امامزاده سید محمد تالجرد با حضور جمع کثیری از علاقه مندان به ورزش برگزار شد . در این مراسم چندین کمک هزینه ی مشهد مقدس و جوایز دیگر به قید قرعه به  شرکت کنندگان اعطا شد .

 

       

 

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳تاريخ : شنبه ۴ آبان۱۳۹۲ | ۷:۴۸ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

بازسـازی نمـادین واقعـه ی غدیرخم در شهر اژیـــــــه

بازسـازی نمـادین واقعـه ی غدیر خم  

درشهــراژیــــه

**************

عیدبزرگ غدیرخم ازاعیاد مذهبی ما شیعیان است ، روزی است که رسول مکرم اسلام دربازگشت ازسفرحج ازسوی خدا فرمان یافت تا وصی و جانشین بعد ازخود را به مردم معرفی کند ، روزی است که به عنوان اکمال دین و اتمام نعمت الهی برامت اسلامی نامگذاری شده است و علمای دینی بر این باروهستند که باید این عید بیش ازگذشته مورد توجه و عنایت مردم خداجو ، مومن و ولایتمدار ایران اسلامی و شیعیان جهان باشد .

درروزواقعه ی غدیرتعدادی ازصحابه ی حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله  و جماعتی ازحجاج بیت الحرام حضور داشتند. کاروان حجاج به محل غدیر خم رسید و حضرت محمد صلوات الله علیه از حرکت بازایستاد و جماعت را فرا خواند و گفت : (( به آنهایی که جلوتر هستند بگوئید برگردند و صبر کنید تا آنهایی که عقب تر هستند به این مکان برسند و به ما ملحق شوند . ))

پس از زمانی همه ی کاروان ها رسیدند . فرصتی شد تا همه جماعت حاضر ، نماز را به امامت رسول خدا اقامه کنند سپس پیامبربر بلندای جهاز شتران رفت و  طبق خواست خدا، حضرت علی بن ابی طالب را برای منصب عظیم ولایت انتخاب نمود تا رسالت خویش را کامل کند . بعد ازآن واقعه جماعت زیادی به علی بن ابی طالب علیه السلام تبریک گفتندو عده ی قلیلی نیز علیرغم بیعت با آن حضرت ، بیعت شکنی کردند و به مخالفت با آن حضرت پرداختند  .

به همین منظور و درراستای آشنایی مردم با ارزش های اسلامی و مذهبی واقعه ی بزرگ غدیر خم ، هر سال و همزمان با عید بزرگ اسلامی ، عید غدیرخم را عزیز می شماریم .

همایش و نمایش بزرگ غدیر خم با همکاری سپاه ناحیه ی امام علی علیه السلام اصفهان و بسیج مقاومت  امام حسین اژیه ، شهرداری و شورای اسلامی  روز پنج شنبه مورخ دوم آبان ماه نود و دو و با حضورجمع کثیری ازمردم این شهر و شهرها و روستاهای منطقه و مناطق همجوار در امامزاده تالجرد اژیه برگزار شد .

 

                         

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

  

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶  ۲۱۶  ۰۹۱۳تاريخ : جمعه ۳ آبان۱۳۹۲ | ۲۰:۱ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

سنت عیــد غدیر خـم در هــــرنــد

سنت عیــد غدیر خـم در هــــرنــد

**************

بدون شک عیدغدیرخم ، عید بزرگی برای ماشیعیان جهان محسوب می شود و باید مورد توجه همه ی خانواده هاو محبین معصومین قرار گیرد . در این روز ، رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم دربازگشت ازسفرحج ازسوی خدا فرمان یافت تا وصی و جانشین بعد ازخود را معرفی کند ، روزی است که به عنوان اکمال دین و اتمام نعمت الهی برامت اسلامی نامگذاری شده است . خداوند متعال به رسولش گفت : چنانچه این ÷یام را بره مردم نرسانی ، رسالت خویش را انجام نداده ای !.

 

       

 

به همین منظور از سالیان قبل سادات و به خصوص روحانیت دراین روز درمنازل خویش پذیرای عموم مردم بودند و مبلغی را نیز به عنوان عیدی به آنها می دادند . این کار با ارزش درراستای آشنایی مردم با این عید بزرگ ولایت ، هر سال با شکوه بیشتر برگزار می گردد .

 

       

امسال این عید با حضورجمعی ازسادات هرند در نمازخانه ی امامزاده اسحاق این شهر برگزار شد و مردم شهر ، دسته دسته برای دیدار با سادات مشرف می شدند . در این مراسم حمید کنعانی از مداحان اهل بیت با مدیحه سرایی ، اشعاری از شعرای شیعه را بازخوانی کرد.

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳تاريخ : جمعه ۳ آبان۱۳۹۲ | ۱۹:۵۱ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

؟؟؟؟؟تاريخ : چهارشنبه ۱ آبان۱۳۹۲ | ۱۴:۴۷ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

؟؟؟تاريخ : سه شنبه ۳۰ مهر۱۳۹۲ | ۱۴:۰ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

مانور ایمنی و اسکان اضطراری در هفتـه ایمنی در برابر بلایـای طبیعـی و زلزله

هفتـه ایمنی در برابر بلایـای طبیعـی

**************

به مناسبت گرامیداشت هفته ی ایمنی دربرابربلایای طبیعی ، مانورمشترک نیروهای شهرداری و هلال احمر و ادارات و نهادهای شهر هرند به منظور ایجاد توانمندی و آمادگی نیروها ی خدماتی و امداد و نجات دروضعیت بحران به هنگام روبرو شدن با زلزله و حوادث غیرمترقبه ، مانور اسکان اضطراری در چادرهای امدادی درشهرهرند برگزار گردید .

 

       

 

دراین مانورحجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه هرند ، علیرضا حسینی بخشدار، شهبازی شهردارو اعضای شوراهای اسلامی و تنی چند ازمردم شهرهرند حضور داشتند .

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : پنجشنبه ۲۵ مهر۱۳۹۲ | ۱۲:۲۴ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

عیـــــد قربــــان مبارکبـــــــــــــــــــــاد

به مناسبت روزعرفــه و عیــد سعیــد قربـان

**************

خدایا ؛ این روزها ، روزهای با عظمتی است ! 

حضرت موسی به کوه طور می رود ، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به خانه ی بخت ، حضرت ابراهیم با اسماعیلش به قربانگاه ، خاتم الانبیاء با علی به غدیرخم می روند و حضرت امام حسین علیه السلام با تمامی هستیش به سوی کربلا ، و حجت حق ، حضرت مهدی ، عجل الله تعالی فرجه الشریف به عرفات . عجیب بوی استجابت دعا می آید ، پس التماس دعا .

 

**************

عاشقــان عیـدتان مبـــارک

عیـد قربـان مبـارکبــاد

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : چهارشنبه ۲۴ مهر۱۳۹۲ | ۱۰:۳۸ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

جنگ آداب شهــروندی در شهــــر هــــــرند

جنگ آداب شهــروندی در شهــــر هــــــرند

**************

اولین جنگ آداب شهروندی شب گذشته ( دو شنبه 22 / 07 / 1392 ) به منظور شادی و نشاط شهروندان هرندی با حضورگروه فرهنگی هنری شهر اصفهان درخیابان آزادگان شهر هرند برگزار شد .

 

       

 

اگرچه قبلاً نیزجنگ های شادی درسطح شهرهرند برپا شده بود ولی هرکدام به دلایلی موردنقد وانتقاد برخی از روحانیّت قرارگرفته بود که با شناختی که از آن برنامه ها دارم ، به نظر می رسد انتقادها سازنده و بجا بود ولی این بار مردم شهر، ضمن حضور گسترده و استفاده از برنامه های متنوع و شاد جنگ شادی ، راضی به خانه ها بازگشتند که این نشان از علاقه و رضایتمندی مردم دارد .

 

       

 

جنگ آداب شهروندی با حضورگسترده مردم هرند ( اعم از زن و مرد ) و حضورچشمگیر نوجوانان و جوانان و با اجرای تئاتر، نمایش عروسکی برنامه های شاد و متنوع و مفرح توام با خنده و شادی و نورافشانی همراه بود .

 

       

 

دراین مراسم محمدعلی جعفری ( رئیس شورای شهر ) و شهبــــازی  (شهــــردارهرند ) درسخنرانی اعلام کردند که هدف از برپایی جنگ آداب شهروندی انتقال برخی از آداب شهروندی و بالا بردن سطح آگاهی مردم درمواجه شدن با نکات معاشرتی ازطریق دیدن نمایش های جذاب همراه با خنده و شوخی است که بحمدالله این گروه توانست نظر مخاطبان زیادی را جلب کند .

از شهردار و شورای اسلامی شهرو گروه فرهنگی ، هنری شهر اصفهان و عوامل اجرایی و کارکنان شهرداری تقدیر و تشکر می کنیم .

توضیح اینکه : متاسفانه به علت عدم نورپردازی صحیح ، شرمنده شما به منظور تهیه ی عکس خوب و شفاف شدیم .

 

       

 

 

       

 

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913تاريخ : سه شنبه ۲۳ مهر۱۳۹۲ | ۱۵:۲۹ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

هم اندیشی شهـردار و تنی چند از اعضای شورای اسلامی با جمعـی از بانوان شهـر هـرند

هم اندیشی شهـردار و تنی چند از اعضای شورای اسلامی

 با جمعـی از بانوان شهـر هـرند

**************

برای ورود به دوران جدید و رسیدن به زندگی سالم باید به طور مطلوب ازتفکر و خرد جمعی درجهت توسعه ی شهر درابعاد فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و . . .   بهره گرفت و حضوربانوان درکنارآقایان لازمه ی این حرکت پایداراست که امیدواریم حضورگسترده ی همه ی آحاد مردم ، ما را درجهت رسیدن به هدف نهایی که داشتن یک شهر مطلوب با کلیه ی امکانات آسایشی و رفاهی است ، یاری کند .

 

        

 

این مطلبی بود که آقای شهبازی ، شهردارجدید شهرهرند دراولین نشست هم اندیشی خود با بانوان هرندی اعلام کرد و اضافه کرد که (( ازنقش بی بدیل بانوان درتعلیم و تربیت آینده سازان جامعه نباید به سادگی گذشت چرا که تربیت شدگان امروز، نسل مسئولیت پذیر و آینده سازاین مملکت هستند که برای رسیدن به چنین روزی ، باید از هم اکنون برنامه ریزی کرد . ))

 

بعد از آن اعضای کمیته ی بانوان هر یک به بیان نقطه نظرات خود پرداختند که اهم آن بدین شرح است :

·         امکانات تفریحی بانوان بسیار ضعیف است و چنانچه امکاناتی هم هست استفاده کننده ( زن ) در معرض دید همه ی عموم قرار دارد که کمتر بانویی اقدام به استفاده از این امکانات می کند

·          دعوت از سخنرانان و افراد مطلع به منظورآگاهی بخشی به خانم ها در جهت تربیت فرزندان بهتر و زندگی توام با آرامش و آسایش

·          فعالیت ورزشی بانوان منحصربه یکی دو رشته ی ورزشی بود که دراین مدت نیز هیچ فعالیتی در جهت توسعه ی ورزش بانوان نشده است و هیچ مربی فراخوانده نشد .

·          محل های عمومی بیشتر محل تجمع برخی افراد است که دوری ازاین محل ها ، حلال مشکلات است و نگرش خانواده ها کمتر به استفاده از اینگونه فضاها با حضور خانواده است .  

·          استفاده از مشاور خانواده به منظور مرتفع کردن مشکلات خانوادگی و آگاهی بخشی به خانواده ها

·          عدم همکاری برخی از نهادها ی انقلاب با برنامه های فرهنگی بسیج که متاسفانه بسیاری از برنامه ها از دستمان رفت .

*   متاسفانه نظارت مسئولین شهر بر امور جاری شهر بسیار ضعیف است و کمتر مسئولی به مراکز آموزشی و زیر دست خود سرکشی دارد و همین عدم توجه به امور باعث شده است برخی از افراد سودجو درمسئولیت خود کم کاری کنند . حضور مسئولین مافوق از مراکز زیر دست باید پر رنگ باشد  .

·          بانوان نقش تعیین کننده در جامعه را دارند لذا باید نگاه آقایان به حرکتهای اجتماعی و اشتغال بانوان در جامعه ی امروز عوض شود و بانوان بتوانند بعد از سالها مشقت درس و تحصیل از تبعات آن بهره مند شوند .

·          سالن های ورزشی آقایان و بانوان به خاطر برخی از مسایل ایمنی و بهداشتی جداگانه باشد .

·          امکانات موجود در شهر باید به صورت عادلانه در بخش های شهر تقسیم شود و همه ی مردم بتوانند از امکانات موجود بهره مند شوند.

·          کمبود یک فرهنگسرا در سطح شهر بسیار محسوس است لذا مسئولین امر باید اقدامات لازم را به منظور استقرار فرهنگسرا بعمل آورند.

·          کمبود استخر به منظور ورزش شنا و آشنایی با فن شنا چندین سال است که ملکه ی ذهن مردم هرند شده است ولی متاسفانه کوچکترین اثری از فعالیت آن نیست و کسی نیز اقدام موثری نمی کند.

·          تعدادی از پرسنل بیمارستان فاقد تخصص هستند و این مهم خطراتی  را برای همه ی خانواده ها به همراه خواهد داشت .

·          طی سالهای اخیز شهر هرند بیشتر با کمبود وسایل ایاب و ذهاب روبروست و این کمبود در سطح شهر و درون شهر بیشتر محسوس است .

 

   ·          تردد بیش ازحد کامیون و حمل کود و پارک این وسایل درحاشیه ی منازل مشکلاتی از جمله سالک را در سطح شهر ، امراضی را به همراه داشته است .

·          فعال کردن حوزه ها ی مختلف بانوان و تقسیم کار به منظور بازدهی بیشتر و بهتر

·         آماده کردن بسترها و زیرساخت های مدیریت شهری ، نیازمند حضور آحاد مردم اعم از زن و مرد این جامعه است که متاسفانه حضور بانوان به دلایلی کم رنگ است .

·          وحدت و همگرایی باید در شهر و برخوردهای مردمی نمودی روشن پیدا کند .

·          بیشترین تاثیر خانم ها در تربیت فرزندان نمود دارد که قابل تحسین است .

·          در بحث معرفی شهر اقدامات کمی صورت گرفته و آنچه مردم هرند شایسته ی آن هستند به فعلیّت نرسیده است لذا باید اقدامی سریع و طبق برنامه به منظور معرفی شهر و ظرفیت ها و پتانسیل های بالای آن صورت گیرد .

·         کمیته ی بانوان با رویکرد به فعلیت رسانیدن مباحث بانوان باید هر چه زودتر فعالیت خود را آغاز کند.

·          کتابخانه محیط فرهنگی مناسبی است و باید از ظرفیت ها و امکانات آن در جهت ایجاد فرصت های مناسب استفاده کرد .

·          نقش پذیری خانم ها در جهت ایجاد محیط شاد و امن در جامعه باید بیش از گذشته پررنگ شود.

·          صرف هزینه در ابعاد مختلف فرهنگی ، از دست دادن سرمایه نیست بلکه فرصت سازی و بدست آوردن سرمایه است .

 

       

 

دراین جلسه همچنین آقایان محمد جعفری رئیس شورای شهرو محمد حدادی عضو شورا حضور داشتند و به برخی از سوالات مطرح شده از سوی بانوان حاضر در جلسه پاسخ دادند .که از آن جمله می توان به تغییر در مدیریت تربیت بدنی و یکی از مرکز دیگر درآینده ی نزدیک اشاره کرد و امید می رود که با تغییر مدیریت دراین دو نهاد ، موقعیت شهر و استفاده از امکانات ورزشی به جایگاه اصلی خود نزدیک شود .   

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : یکشنبه ۲۱ مهر۱۳۹۲ | ۱۲:۰ بعد از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

هر فرد این جامعــه یک نیــروی پلیس است

هر فرد این جامعــه یک نیــروی پلیس است

**************

این مطلب را ستوان یکم حسینعلی نیک بخت ، فرمانده انتظامی  بخش جلگه ( کلانتری  44  شهر هرند ) دربین خطبه های نماز جمعه شهر هرند ( 19 / 07 / 92 )  اعلام کرد و افزود :

 

       

 

(( نیروهای نظامی و انتظامی وظیفه حفظ و حراست و برقراری امنیّت جامعه را عهده دار هستند لذا مشارکت مردمی دراطلاع رسانی به موقع می تواند از آنها یک پلیس کارآمد و موفق بسازد . ))

ستوان یکم نیک بخت در ادامه گفت :

(( نیروهای مستقردرکلانتری 44 شهرهرند و کلانتری 31 شهر اژیه به طورشبانه روزی آمادگی دارند که در خدمت شهروندان هرند و منطقه ی جلگه باشند لذا با تماس های تلفنی و گزارش های مستند و به موقع ، ما را دربرقراری امنیّت و جلوگیری ازاجرایی شدن تفکر و خطای منحرفین یاری کنید تا جامعه ای امن و به دور از زشتی ها و خطا ها داشته باشیم . ))

 

       

 

فرمانده انتظامی بخش جلگه در ادامه به حاضرین گفت :

(( به هشدارهای انتظامی درخصوص چگونگی نگهداری منازل و رعایت اصول امنیّتی و حفظ اموال بیشتر توجه کنید تا متحمل ضرر و زیان های ناشی از سرقت افراد سودجو و منحرف نشوید . ))

ستوان یکم نیک بخت در پایان به صاحبان کامیون هایی که با بارهای غیر بهداشتی از جمله کود حیوانی در شهر تردد می کنند هشدار داد و گفت :

(( نیروهای مستقر در شهر هرند مجدانه تلاش می کنند که با چنین افراد برخورد قانونی داشته باشند که درمرحله اول هشدارو بعد ازآن با رای دادگاه وسایل نقلیه ی متخلف توقیف خواهد شد . ازطرفی فرزندان و اقوام نزدیک شما دچار امراضی می شوند که حاصل بی توجهی شما در تردد و پارک وسایل نقلیه حامل کود در گوشه و کنار شهر است . ))

 

       

 

فرمانده انتظامی بخش جلگه همچنین نحوه اطلاع رسانی به نیروهای انتظامی را تشریح کرد و گفت با تلفن های  110  و   6333434 کلانتری هرند تماس بگیرید و یقین بدانید که مشخصات شما حفظ خواهد شد ولی این امر کمک می کند تا مجرمین و متخلفین زودتر به دست قانون گرفتارشوند و از ادامه کار باز مانند .

ستوان یکم نیک بخت همچنین از نیروهای نظامی و انتظامی تقدیر و تشکر کرد و تلاش آنها را برای برقراری امنیت و آسایش جامعه ستود و برایشان آرزوی موفقیت کرد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913تاريخ : شنبه ۲۰ مهر۱۳۹۲ | ۸:۳۰ قبل از ظهر | نویسنده : محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما |

زیر آسمان شهر ( 18 مهرماه 92 ، آسمان شهر هــــــــــرند )

چهـارمیـن همـایش رصـد آسمــان شب

**************

چهارمین همایش رصد آسمان شب ، ویژه ی خانواده ها طی روز های پنج شنبه  18  و جمعه  19 مهرماه ( 92 ) با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند و با حضوربیش از 16۸ نفرازعلاقه مندان به نجوم ازشهروندان اصفهانی دردانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند برگزار شد .

 

       

 

این همایش به منظورآشنایی و آموزش مقدمات رصد ، جهت یابی ، رصدماه و صورفلکی ، رصد اجرام و سیارات مریخ و مشتری ، آشنایی با اجرام آسمانی غیرستاره ای ، رصد اعماق آسمان با تلسکوپ های مدرن برگزار شد .

 

         

 

با استقراربیش از 16۸ نفر از علاقه مندان به نجوم ، اساتید مرکز آموزشی نجوم ادیب ، وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، ابتداتوضیحاتی پیرامون مباحث فوق به شرکت کنندگان ارائه می دادند ، سپس فرگیران با استفاده از تلسکوپ های مستقر درسایت و محوطه ی دانشگاه ، اجرام آسمانی را رصد می کردند.

 

       

 

حجت الاسلام  اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند نیز در سخنان کوتاهی به تشریح آسمان از منظر قرآن اشاره کرد و گفت : (( درآیاتی از قرآن ، خداوند انسان را به تفکرفراخوانده است و علم نجوم که درآسمان شب سیرمی کند درمقابل خود ، آسمانی را پر از رمزو راز می بیند ، وقتی به آسمان پرستاره نگاه می کنیم ، بدون درنگ و ناخودآگاه متوجه می شویم که این شکوه و عظمت ، خالقی قادر ، حکیم  و توانا دارد و باید اذعان کرد که علم واقعی اینست که انسان با نگاه و نظاره بر مخلوقات ، پی به وجود خالق هستی ببرد و این مهم جز با دقت و تفکر در کائنات میسّر نیست . ))  

توضیحی چند در مورد فضای آسمان شب

فضا ازکهکشانها ، منظومه‌ها ، ستارگان ، سیارات و بسیاری ازاجرام آسمانی دیگر انباشته شده است. عجایب و عظمت آنها به مراتب ازتمامی دیگرپدیده‌های آفرینش بیشتر است. کهکشانها و ستارگان و به طورکلی پدیده‌های آسمانی انبوهی که عجیب و غریب می‌نماید وجود دارند، که پاره‌ای ازآنها بوسیله دانشمندان شناسایی شده‌اند. مانند: کوتوله‌های سفید ، ستارگان نوترونی ، ستارگان هیپرونی ، کوازارها و دنباله دارها و سیاه چاله‌ها و . . .   

 

               

 

 

درفضای قابل رویت برای ماده میلیاردها کهکشان جداگانه وجود دارد که بزرگترین آنها نظیر راه شیری و نزدیکترین کهکشان به نام اندرومیدا یا به قول عبدالرحمن صوفی امراة المسلسله که فاصله آن ازما تقریبا 5 /1  میلیون سال نوری و قطر زاویه‌ای ان 3.5 درجه و قطر خطی‌اش درحدود 100 هزارسال نوری است و دارای تقریبا یکصد میلیارد ستاره است. هرکهکشان مجموعه‌ای ازمیلیاردها ستاره است که بعضی ازآنها ازخورشید بزرگتر و بعضی دیگر بطور قابل توجهی کوچکتر.

 

               

 

سحابیها

درجهان علاوه برستاره‌ها مقادیر زیادی گرد و غبارو گاز وجود دارد که ما بین کهکشانها پراکنده گردیده است. یعنی چگالی گاز درفضای بین کهکشانها فقط برابر 20 اتم درهراینچ مکعب است. سحابیها به علت نورستارگان مجاور خود قابل رویت هستند. به کمک تلسکوپ به ساختمان و ویژگی آنها می‌توان پی برد. بعضی ازسحابیها نیز تاریک بوده و مانع عبور نورستارگانی هستند که در پشت آنها قرار دارند .

سیارات

اجرام تقریبا کروی ، جامد و بزرگی هستند که به دورخورشید می‌گردند. بزرگترین آنها به نام مشتری است که جرمی معادل یک هزارم جرم خورشید را دارد. تا به حال سیستم سیاره‌ای نظیرآن چه به خورشید مربوط است، کشف نگردیده است. سیارات اجرام سماوی نسبتا سرد بوده و انعکاس نورخورشید باعث مرئی شدن آنها می‌گردد.

 

            

 

تشخیص سیارات از ستارگان در آسمان شب

سیارات با نورناپایدار می‌درخشند، ولی نورستارگان هم ازلحاظ رنگ و هم ازلحاظ روشنایی به سرعت تغییر می‌کند.

سیارات درآسمان حرکت کرده و محل آنها تغییر می‌کند، ولی ستارگان نسبت به هم دارا ی مکانهای تقریبا ثابتی هستند.

سیارات هنگام رصد با تلسکوپها به صورت قرص نورانی بزرگ دیده می‌شود، درصورتی که ستارگان به صورت نقاط روشن به نظر می‌رسند.

سیارات را می‌توان در نواحی باریکی از آسمان مشاهده کرد، ولی ستارگان را می‌توان در هر قسمتی از آسمان یافت.

سیارکها

سیاره‌های خرد ، اجرام جامد کوچکی هستند که به دورخورشید می‌چرخند و تفاوت آنها با سیارات دربزرگی آنها است. بزرگترین این سیارکهای خرد به نام سیرس می‌باشند، که قطرش برابر با 800 کیلومتر است. قطر اکثر آنها درحدود 3 کیلومتر می‌باشد. سیارکها نیز توسط انعکاس نورخورشید قابل رویت می‌باشند و آنها را بدون تلسکوپ نمی‌توان دید.

 

                

 

قمرها

قمرها اغلب ازاجتماع و تمرکز دیسکهای غبارو گازدرپیرامون سیاره‌ها درست می‌شوند. شش سیاره ازنه سیاره بزرگ هرکدام یک یا چند قمر دارند که به دور آنها می‌چرخند. تا به حال 45 قمر در منظومه ی شمسی کشف کردیده است.

ستارگان دنباله دار

ستارگان دنباله داراجرام سماوی هستند که گه گاه ظاهر می‌شوند. هرستاره دنباله دارازیک مسیر نورانی و دنباله طویلی تشکیل شده است. سرآن ممکن است به بزرگی خود خورشید و دم آن نیز درحدود چندین صد میلیون کیلومتر بوده باشد. هرستاره دنباله دار با وجود اینکه صدها کیلومتر درثانیه سرعت دارد برای یک چشم غیرمسطح همچون ما، بی حرکت به نظر می رسد. سرعت آنها را می‌توان ازتغییرمکانش نسبت به ستارگان زمینه ثابت آسمان تعیین کرد.

تا کنون نزدیک به هشتصد ستاره دنباله دارکشف و نامگذاری گردیده است. اکثر ستاره‌های دنباله دارازیک مدار بسته‌ای درحال حرکت هستند. چنین ستارگان دنباله دار اهمیت زیادی داشته و بعد از یک پریود به نزدیکی زمین آمده و مشاهده شده‌اند، که مشهورترین آنها ستاره دنباله‌دارهالی است. مدارهای ستارگان دنباله داردیگر سهمی یا هذلولی است و به احتمال زیاد اینها فقط یک باردرمجاورت زمین ظاهر و رویت گردیده ، دور می‌زنند و سپس رفته و دیگر به نزدیکی زمین نمی‌گردند.

شهاب وارها

اجسام جامد و ریز دیگری به اندازه ته سنجاق هستند، در فضا دیده می‌شوند. اکثرا گروهی از این شهابها به طرف زمین حرکت کرده و درجو آن به دام میدان مغناطیسی حاکم برکره زمین می‌افتد.

دراثربرخوردشان درفاصله 150 کیلومتری جو زمین و دراثر اصطکاک آن ، جسم سوخته و غبار آن به طرف زمین سقوط می‌کنند. نور حاصل شده از این برخورد را به نام شخانه می‌نامند. در واقع می‌شود اظهار کرد هرساله چندین صد تن از غبارشخانه برسطح زمین می‌نشینند. معمولا شهابها درفاصله 80 کیلومتری سطح زمین کاملا ازبین می‌روند، ولی بعضی اوقات احتمال دارد که کاملا تحلیل نگردند و به صورت شهاب سنگ به سطح زمین برسند.

 

          

       

نامگذاری اجرام اعماق فضا

برخی اجرام غیرستاره ای ازجمله کهکشانها و سحابیها با عناوین رایجی نامیده می‌شوند، ولی برخی تنها با یک شماره مشخص می‌شوند. درسال 1774 شارل مسیه (1817 - 1730) فهرستی شامل 45 جرم آسمانی منتشر کرد و طی یک دهه بعد از آن به این تعداد افزود. نام هر یک از اجرام این فهرست متشکل از حرف ام (حرف اول مسیه) و یک عدد بدنبال این حرف است.

نام بسیاری دیگرازاجرام آسمانی متشکل ازان. جی.سی و یک عدد است. این طرز نامگذاری درفهرستی که توسط ستاره شناس دانمارکی ، جان لودویک امیل دریر (1926 - 1852) ، منتشر شد، معرفی شده است. این فهرست ، فهرست عمومی نوین نامگذاری شده است.

آنچه ما را برآن داشت تا این مختصر اطلاعات را در اختیار شما خواننده عزیز قرار دهیم ، به حکم وظیفه و رسالتی است که بر دوش اصحاب رسانه گذاشته شده است لذا در مباحث فوق بیش از هرچیزبه دنبال عظمت خداوند متعال هستیم که این اجرام را منظم خلق کرده است .

بر من و شماست که وقتی آسمان شب را نظاره می کنیم ، با دید و از منظر یک محقق نگاه کنیم و به عظمت و بزرگی خداوند متعال پی ببریم .

 

          

 

درحاشیه ی همایش :

دربین شرکت کنندگان دختر بچه ها و پسر بچه ها با شوق و اشتیاق وصف ناپذیر از شامگاه تا صبح به همراه والدین خود ازاطلاعات اساتید بهره بردند و برخی ازمواقع بیشتر از والدین به سوالات مطرح شده پاسخ می دادند .

این همایش از ساعت 7 شب روز پنج شنبه آغاز و تا  6 صبح روز جمعه ادامه داشت . شرکت کنندگان با  4 اتوبوس ، سحرگاه جمعه شهر هرند و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر هرند را به مقصد اصفهان ترک کردند .   

سخنـی با مسئولیــن شهــرهــــرنـد  :

(( بیائید برای بالا بردن سطح آگاهی علمی خانواده های هرندی ( دانش آموزان و دانشجویان و . . . ) و در راستای خداشناسی با استفاده ازتوان اساتید و دانشمندان علاقه مند ، ‌ابزارهای به روزو علوم نجوم  و کمک و مساعدت خیّرین محل بیشترازهمایش های علمی مبتنی برخداشناسی بهره ببریم و با دعوت ازآنها و برگزاری همایش های علمی ، فرهنگ خداشناسی را بیشتر با گشت و گذر در آسمان شب ، اقیانوس ها ، طبیعت و تحقیق بیشتر در باره ی مخلوقات به شهروندان یاد بدهیم . ))

با تشکر از مسئولین :

حسین مزروعی ( مدیر مرکز )  ، محمد سلطانی ( مدیر همایش ) ، دکتر مهدی  اسحاقی  ، حسین میرعزآبادی ، مهندس جلالی  ، امین شاهی ، رضا  ماه منظر ، دبیری ، عرفان احمدی ، پورمظاهریان ، لاله زار ، حاج عبداللهی ، چگینی و خانم ها نوربخشیان ، علی بیگی ، موزون ، متقی و کلیه ی عوامل اجرایی و کارشناسان رصدی  ، استودیو ماهی ، گروه فنی ، علیرضا رجایی روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهرهرند که از محل بازدید کردند و شاید عزیزانی که از قلم افتاده اند و نا