سیـمـــــای شهــــــر هـــــــــــــرنـد
اخبــار و اطــلاعات شهـر هــــرند - محمد محمـــودي هرندی
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اصفهان شرق

**************

همایش رضویون شهر هرند در روز شهادت امام رضا(ع) در آستان امامزاده اسحاق برگزار شد. حضور باشکوه مردم در این مراسم نشان از ارادت خاص مردم متعهد شرق اصفهان به اهل بیت بود. بالغ بر ۲۰هزار نفر در قالب دسته جات عزاداری و ۳۰ هیئت از مناطق همجوار هرند با خلوص نیت پا به محفل عزای خورشید طوس گذاشته بودند.

        Vater Mark26 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند

حضور هیئت های مذهبی از اوایل صبح به سمت صحن امامزاده آغاز شد و قبل از ظهر این اجتماع به اوج خود رسید و انبوه مردم، آستان مقدس را مانند نگین در خود جا داد.

 اکیپ اهدای خون،  نمایشگاه رضوی و مهد کودکان آستان امامزاده اسحاق از دیگر برنامه های اجرایی در حاشیه این سوگواره بود.

 

        Vater Markh 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند

مسئولین استانی با حضور خود در این مراسم همراهی خود را با مردم شرق اصفهان اعلام داشتند.

زرگرپور استاندار اصفهان در ابتدای این مراسم با اشاره به عظت و شکوه این قبیل مراسم ها اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم این قبیل مراسمات مانند شهرهای دیگر کشور به صورت متمرکز برگزار شود تا نشان دهنده ی شکوه و عظمت بیشتر عزاداری در اصفهان باشد.

 

        Vater Marke 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند

 

وی با توجه به وجود دغدغه های شرق اصفهان گفت: مشکلات شرق اصفهان یک شبه به وجود نیامده که یک شبه حل شود اگر اصلی ترین دغدغه ی شرق اصفهان مشکلات آب باشد باید بدانیم که ظرف صد روز کاری در استانداری حداقل نیمی از وقت خود را در این باب قرار دادم و این نشان دهنده اهمیت به معقوله آب و مشکلات شرق اصفهان است.

استاندار به حضور خود در این همایش پرداخته و افزود: مهمترین دلیل حضور من در این مراسم این است که بگویم همراه همیشگی مردم هستم و مشکلات مردم شرق اصفهان را از خود می دانم.

        Vater Markhamayesh1  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند

مهندس فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس هرند را دارالمومنین خواند و گفت: همایش سوگواره رضویون سالهاست در این نقطه از منطقه شرق اصفهان برگزار می شود و اقدامی مثبت است که می بایست دوام داشته باشد.

وی در ادامه به سهم بودجه استان اصفهان پرداخته و بیان نمود: سهم استان اصفهان در توزیع بودجه ناعادلانه بود و در این زمینه بیشتر می بایست به منابع داخلی و سرمایه گذاری های بخش خصوصی توجه کنیم.

جعفری رییس شورای شهر هرند با اشاره به حضور مردم در این همایش، این برنامه را نشان از وحدت و همدلی بخش شرق اصفهان دانست.

       Vater Markt 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند   

  در این مراسم حجت السلام صادقی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با توجه به هفته وقف گفت: می بایست بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تبدیل شود.

       Vater Marku 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند 

در ادامه حجت الاسلام دست افکن پیام آیت الله طباطبایی امام جمعه شهر اصفهان در راستای همایش سوگواره رضویون را قرائت کرد.

حجت السلام و مسلمین اصل حسینی امام جمعه شهر هرند با اشاره به این همایش گفت: این قبیل مراسمات مذهبی و معنوی و حضور مسئولین استانی در بین مردم از نظر کیفی و کمی اثر گذار می باشد و نشان دهنده ی تاثیر گذاری و توجه این همایشات در نظام اسلامی می باشد.

 بمانعلی امینی رییس اداره اموزش و پرورش جلگه حرکت مردم را ارادت و دفاع از تشیع خواند و افزود: این همایش نوعی مانور برای کوری چشم وهابیت و دفاع از دین و تشیع راستین می باشد حرکت مردم مصداق این ایه است که افراد ی می خواهند با دهانشان نور خدا را خاموش کنند ولی خدا نورش را کامل می کند و مردم و حضور با شکوهشان در مراسمات ممنتخب به اهل بیت همان نور است.

        Vater Mark66 2  اجتماع باشکوه ۲۰ هزار عزادار رضوی در امامزاده اسحاق هرند

درپایان این همایش نماز جماعت ظهر به امامت حجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه شهر هرند برگزار شد و پس از آن حاضران بر سر سفره امام رضا(ع) مهمان بودند.

لازم به ذکر است در این مراسم کاروان پیاده خواهران روستای هاشم آباد در قالب هیئت فاطمه الزهرا به یاد زائران امام هشتم از روستا تا امامزاده اسحاق حرکت نمادین، عاشقان امام رضا و زائران امامزاده اسحاق را داشتند.

[ شنبه چهاردهم دی ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۱۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

 کربلا از دریچه ی دروبین

  نایب الزیاره شما در کربلا بودم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۹۲ ] [ ۱۵:۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اطلاعیــه ی دانشگـــاه جامع علمی کاربردی مرکـــز هــــرند

**************
در رشته های کارشناسی ناپیوسته (بدون کنکور )
**************
جهت ترم بهمن ماه ۹۲   در ۷ رشته دانشجو می پذیرد

مهندسی فناوری اطلاعات

مهندسی فناوری امنیت اطلاعات

مهندسی فناوری تجارت الکترونیک

مهندسی فناوری طراحی صفحات وب

کارشناس حقوق اداری

کارشناس حسابداری مالی

کارشناس حسابداری خدمات وتولیدات صنعتی

ثبت نام از نهم دیماه لغایت ۱۵ دیماه

از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشوربه آدرس

www. sanjesh.org

تلفن تماس جهت مشاوره    ۵۸  -  ۴۶۵۶  ۶۳۳  ۰۳۱۲   

**************

محمـــد  محمــــودی هـــرندی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعـات منطقـــه ی جلگــه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۵۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

نایب الزیاره شما در کربلا بودم

( جای محبان اهل بیت خالی بود )

[ جمعه سیزدهم دی ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۴۱ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ پنجشنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۴۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ شنبه بیست و سوم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۴۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

بزرگداشت   ۹    دیمـاه و برنامه ریزی دهه مبارک فجــر انقـلاب اسـلامی

**************

ستاد های دهه فجر تا آنجا که در وسعشان است با برنامه های خوب و متنوع مردم را با حقیقت دهه فجر آشنا کنند.     ((   مقام معظم رهبری  ))

ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی بخش جلگه به ریاست علیرضا  حسینی ، بخشدار جلگه و با حضور روسای ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی ازشهرهای هــرند ، اژیه و دهستان امامزاده عبدالعزیز تشکیل جلسه داد . دراین جلسه که با آیاتی از کلام الله مجید آغازشد ، ابتداء بخشدار جلگه  با اشاره به روز نهم دیماه روز (( بصیرت و آگاهی )) گفت : 

(( بصیرت و آگاهی مردم ایران نتیجه ی حضور مردم در تمامی عرصه های انقلاب و بیان واقعیّت ها از تربیون های نماز جمعه و پایگاههای مساجد کشور است لذا در روز نهم دیماه جمعیت زیادی از عموم مردم نشان دادند که پپیشاپیش برخی از خواص هستند و حضوربه موقع مردم عزادار ، مانع از به نتیجه رسیدن فتنه گران و هدف فتنه ی ۸۸   شد . ))

 

      

درادامه ی جلسه هر یک از حاضرین به بیان دیدگاه های خود دربزرگداشت  9 دیماه پرداختند و نقطه نظرات نحوه ی برگزاری ایام الله دهه ی مبارک فجر را به جلسه ارائه دادند . اهم پیشنهادات به شرح زیر است :

گرامیداشت ایام آل الله ( رحلت حضرت ختمی مرتبنت ، محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و بزرگداشت شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام و حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام ) ، بزرگداشت سه رویداد بزرگ دینی درمنطقه ازجمله : برپایی اربعین سید الشهداء درامامزاده خویا ، گرامیداشت شهادت سبط اکبر رسول الله حضرت امام حسن مجتبی در روز 28 صفر درامامزاده عبدالعزیز و راس الحسین شاهتور، بزرگداشت شهادت امام رضا و نهمین سال متوالی سوگواره ی رضویّون درامامزاده اسحاق شهرهرند با حضور بیش از 44 هیات مذهبی از مناطق جلگه ، کوهپایه ، بن رود ، مرکزی و شهرستان نایین . 

برگزاری جشنواره ی مسابقات فرهنگی ، ورزشی فجر نور ،  مسابقات فوتسال کارکنان دولت ، برپایی ورزش صبحگاهی ،  والیبال بانوان روستایی ، برپایی ایستگاه سلامتی و برپایی جشن های ویژه ی دهه ی مبارک فجر در اداره ورزش و جوانان بخش جلگه .

       

برپایی جلسات مشترک به ویژه بصیرت افزایی نیروهای بسیجی  ، برپایی مراسم های دهه ی مبارک فجردرمدارس ، شرکت درراهپیمایی روز 22  بهمن  ،  استقرار اکیپ سیارانتقال خون هلال احمر درروزشهادت امام رضا درهرند با توجه به حضوربیش از  ۴۴  هیات مذهبی و جمعتی بالغ بر ۲۰هزارنفرازهیات مذهبی ، دعوت از سخنوران و سخنرانان با توجه به مباحث مورد نیاز و مورد توجه جوانان ،  نشست های سیاسی و بصیرت افزایی مسئولین ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی ، تجلیل از مخترعین دانشگاههای هرند و  . . .   که از سوی مسئولین بیان شد .

و اما درادامه جلسه مهندس حمید شهبازی شهردار هرند ، نکات قابل توجهی را به جلسه ارائه داد که نیازمند تفکر و تعقل بیشتر بود . وی بیان برخی از مسایل را ازسوی دیگر مدیران دستگاه ها و نهادهای دولتی ستود ولی برخی را کلیشه ای خواند و گفت :

(( انتقادی که بر بسیاری ازمسایل وارد است اینکه ما درابعاد شخصیت امام خمینی  و انقلاب اسلامی دچار یک روزمرگی و تسلسل شده ایم که به نظر می رسد ما به وظیفه ی خود عمل نکرده ایم چرا که ابعاد شخصیت امام خمینی و عظمت انقلاب اسلامی ایران فراتر ازگرفتن یک جشن ساده و نمادین است ، باید بپذیریم که برای معرفی انقلاب و دستاورده ای ارزشی آن برای نوجوانان و جوانان راه کمتری را طی کرده و فرصت کمتری مصرف کرده ایم و شاید این بزرگ ترین نقیصه ی ما برای بیان واقعیت های انقلاب و رساندن پیام انقلاب به نسل های بعد است . ما باید انقلاب و ارزشهای والای انقلاب را به نسل های سوم و چهارم انتقال داده باشیم ولی به جایی رسیده ایم که نسل آتی انقلاب ، کمترین اطلاع را از ارزشهای انقلاب و حتی جنگ تحملی ۸ ساله ی عراق علیه ایران اسلامی و آن رشادت ها و ایثارگری ها و شهادت مظلومانه ی رزمندگان دارد .  ))

وی افزود : (( انقلاب اسلامی ما به رهبری امام خمینی درحالی شکل گرفت و به نتیجه رسید که بعد ازجنگ جهانی دوم ، جهان سومی ها بین دو قطب بزرگ دنیای وقت یعنی شوروی و امریکا تقسیم شده بودند و کسی جرات نفس کشیدن بدون اجازه ی این دو قطب بزرگ را نداشت ولی درهمین زمان امام بزرگوار امت با هدف احیای دین اسلام و عزت و سربلندی مسلمین قیام کرد و این نهضت با تاسی به حماسه ی عاشورایی امام حسین در۲۲  بهمن سال ۵۷  به نتیجه رسید و بزرگ ترین واقعه قرن رقم خورد و رژیم   ۲۵۰۰  ساله ی شاهنشاهی سقوط کرد و نظام مقدس جمهوری اسلامی حاکم شد و همین حاکمیت در سه دهه ی انقلاب اسلامی منجر به بیداری اسلامی و تبعات آن شد ، تا جایی که جنبش ضد سرمایه داری دردل امریکا و اروپا شکل گرفت و به نوعی بیداری و مقابله با رژیم های ستمگر بروز و ظهور یافت . ))

   

حمید شهبازی در ادامه گریزی هم به تبیین اندیشه ی امام راحل زد و افزود :

(( اندیشه های ناب رهبرکبیرانقلاب باید درکتب مختلف دوره های تحصیلی تدریس شود تا آیندگان به روشنی دریابند که هدف متعالی امام خمینی ایجاد زمینه ی مناسب و روشن برای رسانیدن حکومت اسلامی به حضرت صاحب الزمان و حاکم کردن حکومت الهی در زمان ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بوده است . ))

شهردار هرند در ادامه به وقایع قبل از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت :

(( حضرت امام در زمان رژیم شاهنشاهی شاگردانی را تربیت کرد که با شهادت خود در مقابل رژیم سفاک پهلوی ایستادند که ازآن جمله می توان به گروه موتلفه ی اسلامی و شهیدان رضا صفار هرندی ، مرتضی نیک نژاد ، صادق امانی و محمد بخارایی و دیگر گروه ها اشاره کرد ، شهادت رضا صفارهرندی به شهرهرند هویت بخشید ، عظمت و بزرگی داد ، تفکر متعالی این گروه « شهدای موتلفه ی اسلامی » شهادت درراه خدا و به حاکمیت رسیدن یک انقلاب با رویکرد اسلامی بود که با توکل به خداوند و رهبری امام خمینی و همت والای همه ی آحاد مردم ایران به نتیجه رسید و هم اکنون ما ثمره و نتیجه ی آن را می بینیم بلکه همه ی مسلمین در حال و آینده ی از نتیجه ی آن بهره مند خواهند شد . ))  

درپایان با جمع بندی جلسه به ریاست علیرضا  حسینی بخشدار جلگه ، کمیته های ارتباطات و اطلاع رسانی به محوریت صدا و سیما ، کمیته ی ایثار گران به محوریت بنیاد شهید( غایب جلسه )  ، کمیته ی دانشجویان به محوریت دانشگاه جامع علمی کابردی ، کمیته ی کودک و نوجوان به محوریت کانون فکری پرورشی ، کمیته ی ورزش و جوانان به محوریت اداره ورزش و جوانان بخش جلگه ، کمیته ی روستایی عشایری به محوریت دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها ، کمیته ی فضا سازی به محوریت شهرداران هرند و اژیه ، کمیته ی امنیت به محوریت کلانتریهای هرند و اژیه ، کمیته ی مساجد به محوریت سازمان تبلیغات ، کمیته ی زنان و خانواده به محوریت بسیج و کانوان بانوان ، کمیته ی فرهنگی به محوریت اداره آموزش و پرورش ، کمیته ی تعاون و تشکّل های مردمی به محوریت کمیته ی امداد ، کمیته ی بسیج به محوریت بسیج ( خواهر و برادر) و برگزاری مراسم به گردان  102 امام حسین علیه السلام شهر هرند واگذار گردید تا حصول نتیجه فعالیت و نتیجه را به صورت کتبی به جلسه و کمیته ی ارزیابی ارسال نمایند .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

 

[ جمعه بیست و دوم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۰:۳ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

افتتــاح پایگـــاه مقاومت بسیــج حوزه ی امام هــادی هـــرند

**************

در مراسمی پایگاه مقاومت  بسیج حوزه ی امام هادی علیه السلام شهر هرند افتتاح و آغاز بکار کرد .

      

در این مراسم ابتداء سرهنگ براتی فرمانده سپاه ناحیه ی امام علی در سخنانی با اشاره به ۹  دیماه روز بصیرت و آگاهی گفت :

(( بسیجیان با خلوص نیّت و با شناخت کامل از ابتدای انقلاب در کنار ولی فقیه زمان خود بوده اند و با پیروی از ولایت انقلاب را یاری رسانیده اند و بعد از ارتحال امام خمینی همچنان با تمام وجود از ولایت و رهبری حمایت می کنند لذا در تمامی کارهایی که به  بسیج سپرده می شود با دقت کامل و سرعت آن را به ثبوت و نتیجه می رساند و همین ویژگی ممتاز بسیج را از دیگران متمایز کرده است .))

     

حجت الاسلام عربیان ، رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان اصفهان نیز درسخنانی با اشاره به  ۹  دیماه ، روز بصیرت و آگاهی مردم ایران گفت :

(( در جریان فتنه ی سال ۸۸  درایت و تدبیر حضرت امام خامنه ای مانع از به ثمر رسیدن فتنه توسط فتنه گران و برخی از خواص شد ، چیزی که به زعم برخی از رسانه های غربی ، انقلاب در ورطه ی نابودی قرار گرفت ولی بازهم مثل همیشه نقش رهبری ، انقلاب اسلامی و دستاورهای ارزشی آن را بیمه کرد و از خطر سقوط حتمی نجات داد . ))

      

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۵۴ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

تجلیـل از خیّرین شهــر هــــرند

**************

از سوی شورای اسلامی شهر هرند با خبر شدیم ، خوشبختانه دو دستگاه پزشکی و چشم پزشکی به ارزش تقریبی  ۲۶۰ میلیون ریال توسط فرزندان  مرحوم شادروان حاج آقا جعفر  جعفری هرندی خریداری و به مجتمع خدمات درمانی شهر هرند اهداء گردید .

ازخداوند متعال برای آن مرحوم غفران و آمرزش و برای فرزندان نیک اندیش ایشان سلامت و تندرستی آرزومندیم .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ شنبه شانزدهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۲۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اطلاعیـه ی اداره آب و فاضـلاب منطقـه ی جلگـه ( هـرند )

**************

به اطلاع شهروندان شهـرهرند می رساند ، شرکت آب و فاضلاب منطقه ی جلگه ( هرند ) درراستـــای خدمات رســـانی به شهرونـــــدان ، ازتاریخ 16 / 09 / 92 ، پیش فروش انشعابات فاضلاب خود را در سطح شهر هرند آغاز نمود .

شهروندان می توانند با ارائه ی یک قبض آب ، به شرکت آب و فاضلاب هرند مراجعه و نسبت به خرید انشعاب و استفاده ازتسهیلات ویژه بهره مند شوند . لازم به ذکراست ،  نصب انشعابات فاضلاب براساس اولویت های پرداختی می باشد .

روابط عمومی آب و فاضلاب هرند

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ شنبه شانزدهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۴ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
به زودی
[ پنجشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۵۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

غبـارروبی امامــزاده اسحــــاق

**************

درمراسمی با حضور آقای اکبر ، مسئول اداره ی اوقاف و امورخیریه ی بخش جلگه و تعدادی ازاعضای هیئت امنای ، مرقد و ضریح مطهر حضرت امامزاده اسحــاق علیـه السلام شهر هرند غبارروبی و عطرافشانی شد و مبلغ 65 میلیون ریال به انضمام یک انگشتری طلا از نذورات مردمی جمع آوری شد تا صرف هزینه های جاری آن گردد .  

*************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعات منطقــه ی جلگـــه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ پنجشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۱۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

شرکت تعـاونی مهـر هـــرند

**************

به اطلاع کلیه ی اعضای شرکت تعاونی مهرهرند می رساند درجلسه ی مجمع عمومی عادی نوبت سوم شرکت تعاونی روستایی مهرهرند که درساعت  2 بعد از ظهر روز جمعه مورخ  15 / 09 / 1392  در مجتمع حسنیّه شهر هرند برگزارمی گردد ، شرکت فرمایند.

دراین جلسه پیرامون انتخاب اعضای هیئت مدیره و بازرسان شرکت و تعیین خط مشی آینده شرکت و نحوه ادامه فعالیت آن بحث و تبادل نظر خواهد شد .

حضورکلیه ی اعضای شرکت الزامی است . اعضای شرکت همچنین می توانند با دادن وکالت به یکی ازافراد خانواده و یا  . . .   تا اعمال نظر و در رای گیری شرکت کند .

هر عضو می تواند علاوه بر رای خود با ارائه ی وکالت کتبی اعمال رای و اظهار نظر نماید .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعات منطقــه ی جلگـــه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ پنجشنبه چهاردهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۰:۱۲ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ چهارشنبه سیزدهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۵:۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

روزجهـانی معلولیـــن را گرامی می داریم

**************

خدمت به معلولان ، خدمت به نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم است .                  (   مقام معظم رهبری  )

**************

سوم دسامبر مطابق با  12 آذرماه هر سال ، روز جهانی معلولین نامگذاری شده است .

**************

به مناسبت بزرگداشت 12 آذر، روزجهانی معلولان ،  حجت الاسلام اصل حسینی ، امام جمعه ی شهر هرند ، علیرضا حسینی بخشدار جلگه ، حمید شهبازی شهردار هرند ، امینی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ی جلگه و اعضای شورای اسلامی شهرهرند ، از کارگاه دانش آموزان کم توان ذهنی مدرسه استثنایی اندیشه ی هرند بازید کردند .

      

این دانش آموزان دررشته های سراجی ، چوب بری ، معرق کاری ، گلدوزی ، خیاطی و رنگ سازی فعالیت دارند ، هدف آموزش دانش آموزان کم توان ذهنی ، ارتقاء سطح دانش فراگيران و استفاده آسان ازامکانات وسایل کمک آموزشی درطول زندگی است . آنها پس ازطی کردن دوره ی آموزش ، گواهینامه ی مهارت دریافت می کنند تا بتوانند درآینده به عنوان یک شغل ازآن استفاده کنند. بیش از40 دانش آموزاین مرکزاز مناطق جلگه ، بن رود و کوهپایه جهت تحصیل علم و دانش به این آموزشگاه مراجعه می کنند .

      

آنها همچنین ازامکانات مرکزبهزیستی هرند و نحوه ی آموزش نونهالان این مرکزتوسط مربیان از نزدیک آشنا شدند .  

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه سیزدهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۵۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ دوشنبه یازدهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۸:۵۱ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

جلسه ی مشترک فرماندار شهرستـان اصفهـــان

با ، مسئـولین بخش های بن رود و جلگـه

**************

درجلسه ی مشترک مسئولین بخش های بن رود و جلگه ، بسیاری ازمشترکات دو منطقه از جمله آب کشاورزی ، اشتغالزایی ، استقرارشهرک های صنعتی ، بیمارستان ، کارت سلامت رانندگان مورد بررسی ، بحث و تبادل نظر قرار گرفت و راهکارهایی به جلسه ارائه شد که مهم ترین آنها در صحبت های مسئولین دو منطقه به شرح زیر جهت اطلاع شما خواننده ی عزیز در وبلاگ سیمای هرند درج می شود .

صادقی ، بخشدار بن رود

درابتدا صادقی بخشــدار بخش بن رود از تعامل و یکدلی بیشتـــر و ارتباط تنگاتنگ مسئولین دو بخش سخنانی ایراد کرد و خواستار برطرف کردن مشکلات دو منطقه ی بن رود و جلگه شد و افزود : بسیاری از مشکلات دو منطقه ی همجوار جلگه و بن رود مشترک است و نیازمند مساعدت مسئولین استان و شهرستان است .

      

حجت الاسلام صادق زاده امام جمعه شهرورزنه

امام جمعه ی ورزنه نیز به خروجی جلسه ی کارگروه آب و کشاورزی اشاره کرد و خواستار احقاق حق و حقوق مردم شرق شهرستان اصفهان شد .

حجت الاسلام سید مهدی  اصل حسینی

درادامه جلسه حجت الاسلام  اصل حسینی امام جمعه شهرهرند به نتایج جلسات مشترک اشاره کرد و افزود : اصل این جلسات بسیارخوب ، کارساز و مفید ارزیابی کرد و از برگزار کنندگان جلسات خواست با استمراراین جلسات باعث تعامل بیشتر و بهتر بین مناطق شرقی را فراهم آورند .

      

همچنین بررسی مشکلات خشکسالی، محرومیت منطقه، ایجاداشتغال ، هماهنگی دستگاهها و ارگانهای مختلف، ارائه خدمات به کشاورزان، تسهیلات پرداختی واستمهال وامها و پیگیری مبارزه و ریشه کنی بیماری سالک درمنطقه را یادآور شدو خواستار پیگیری مجدانه از طرف مسئولین شد .

 محمد علی جعفری عضو شورای اسلامی شهرهرند

درخواست توفیق به اتحاد و همدلی بخشها، جانمایی بندرخشک و پیشنهاد جانمایی آن درمجاورت راه آهن و مسیر تردد وسایل نقلیه که امکان حمل و نقل سریع را فراهم آورد ، استقرارکارخانه های سالم و بدون آلاینده درمنطقه ، مشکل آزمایشگاه وانجام آزمایشات سطح ۲هچنین استقراراورژانس ۱۱۵در مرکز بخش و خدمات دهی به مردم رانمودند.

حیدری عضو شورای اسلامی شهرورزنه

خواستارتعامل وهمدلی اعضای شوراها و برگزاری جلسات بیشتر را یادآور و همچنین جانمایی جهت احداث بندرخشک درمرزمشترک دو بخش بن رود و جلگه و برطرف شدن بخشی از مشکل اشتغال منطقه  و همچنین توقف ثبت نام زمینهای ۹۹ ساله مسکن مهر باتوجه به وجود زمین و متقاضی، درخواست و پیگیری دفتر پلیس +۱۰ و رسیدگی به وضعیت بهداشت و درمان منطقه را نمود.

عطایی شهردار ورزنه

عطایی شهردار شهر ورزنه نیز پیرامون مشکلات ذیل مواردی مطالبی عنوان کرد :

*  ناهماهنگی بین نهادها و ارگانهای هرشهر و موازی کاریها و عدم همدلی و همگرایی و  تحمیل هزینه های مضاعف صدور پروانه های کسب و پرداخت عوارض و عدم هزینه در شهر

*   نگاه منطقه ای به هر دو بخش شود

*   مشکلات تاریخی ـ پتانسیل های گردشگری و تهیه طرح جامع گردشگری  و درخواست اعتباربه منظور تمهیدات لازم

*   مشکلات تئوری ـ طرح هادی و جامع و محدودیتها را افزایش محدوده نیازمند طرح تفصیلی است

*   مشکلات شهری و عمرانی: روشنایی معابر ـ پیاده رو سازیها ـ ترمینال شهر و پایانه مسافربری ـ قدیمی بودن ساختمان شهرداری ـ CNG شهر ـ کافی نبودن امکانات و تجیزات کشارگاه و

حمید شهبازی شهردار شهر هرند نیز نیاز های حوزه ی فعالیت خویش را چنین برشمرد که :

·         نگاه ما باید به شرق اصفهان تغییر کند و ما و نیازهای مردم مناطق شرقی نیز دیده شود .

·        عدم درآمد پایدار و نبود درآمد با توجه به حوزه وسیع فعالیت شهرداریها

·       قانون مالیات بر ارزش افزوده و کمک بیشتر به شهرهای محرم

·       دیدار با مسئولین استان و بی توجهی مسئولین و مشکل ملاقات با آنها

·       دیدار با نمایندگان شهرستان و تعیین زمان و برنامه لازم

·       جذب سرمایه گذار و حمایت مجموعه فرمانداری و استانداری

·       پایین بودن سرانه آموزشی ، فرهنگی ، بهداشتی و اوج محرومیت این دو منطقه در حالی که متاسفانه این دو جزو منطقه ی محروم محسوب نمی شوند .

حسین نظامزاده شهردار شهراژیه نیز به بیان مشکلات و موارد زیر اشاره کرد :

·       مشکل آب کشاورزی با توجه برحق مسلم و قانونی و شرعی مردم با آب یا معادل آن

·       تقسیم عادلانه خسارتها و.

·       تعریض پل رودخانه اژیه و.

·       تشکر درخصوص پروژه های راه ورزنه به اژیه و اژیه اصفهان

      

دکتر ترکزاد ، مدیر شبکه بهداشت شماره یک شهرستان اصفهان

دکتر ترکزاد ، مشکلات این دو بخش را چنین عنوان نمود:

·        ساختمان مرکز بهداشت و زایشگاه شهر هرند قدیمی و تخریبی می باشد و نیازمند توجه بیشتر به این مرکز محسوس است .

·       وجود متخصص زنان و بیهوشی در زایشگاهها لازم و ضروری است .

·       در آزمایشگاهها تعرفه به صورت خصوص و خلاف قانون تامین اجتماعی اخذ می گردد و باید تعرفه ها طبق قانون دولت  اخذ شود .

·       درخواست تشکیل جلسه مشترک با تامین اجتماعی شبکه بهداشت

·       با توجه به اینکه وزارت بهداشت ودرمان درنگاه خوشبینانه ۲۵درصد سلامتی مردم را عهده دارند و ۷۵درصد مابقی نیز بقیه ی دستگاهها وظایفی را دارندکه باید ورود پیداکند .

·       سالک بیماری مشترک بین انسان ودام است و تلاش می کنیم آن را به صفر برسانیم .

·       هزینه آمبولانس ونرخ بالا وهمکاری شبکه با افراد بی بضاعت دردستور کار ماست و تلاش می کنیم به این افراد مساعدت کنیم .

      

در ادامه جلسه فضل الله کفیل ، فرماندار اصفهان در جمعبندی مطالب عنوان شده توسط مسئولین گفت :

(( مهمترین اولویت شهرستان ، آب و کشاورزی است و شناخت مشکلات، آسیب ها و چالشهای پیش رو با استفاده ازظرفیت های موجود درارائه راهکارهای درست و اجرایی نمودن این راهکارها ، می تواند ما را به نتایج مطلوب برساند . ))

یکی از اولویت های کاری شوراها با توجه به مشکلات شرق اصفهان توجه به موضوع اشتغال است و شوراها می توانند از طریق فرهنگ سازی و آموزش نسبت به اجرای طرح های کوتاه مدت خصوصاً توجه به مشاغل خانگی که از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشد، بعنوان یکی از راهکارهای مناسب جایگزین استفاده نمایند.

·       تقویت ستاد فرمانداری تفکیک حوزه ها و معاونت ها

·       بررسی مشکلات مردم با ذره بین

·       اولویت بندی مسائل و مشکلات شهر با در نظر گرفتن واقعیت ها و حرکت با برنامه

·       پیشنهادات جهت جلسه با مدیران به حوزه عمرانی منعکس شود

·        اولویت بندی مسائل شهرستان مهمترین اولویت الان آب و کشاورزی است.

·        تشکیل کارگروه آب و کشاورزی از ابتدای هفته آینده بصورت مستمر و هفتگی انجام می گیرد.

      

·        استفاده از همه ظرفیت های موجود در بحث کشاورزی(بیمه محصولات کشاورزی، بیمه تامین اجتماعی، استهمال وامها، پس آب فاضلاب، )

·        هدف اصلی اقدامات کاهش آلام و مشکلات کشاورزان (۳۴۰۰۰ خانوار وابسته کشاورزی)

·        کنترل ورودی و خروجی سد جهت رعایت حق آبه کشاورزان

·        مشاغل جایگزین پیش بینی شود. دقت درصرفه جویی مصرف آب و احداث شهرک گلخانه ای و مجتمع دامداری قورتان

·        شهرک صنعتی ورزنه و اژیه دراولویت است

·       مشکلات درمانی و بهداشتی در حال پیگیری است با تشکیل جلسه

·       بندر خشک ( حرف غیر کارشناسی نزنیم و زیر بار حرف غیر کارشناسی نرویم)

      

·        کارخانه پسماند در فاز اول ۹۰۰نفر و بقیه تا ۲۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می کند.

درادامه کریم زاده معاون عمرانی فرمانداری  در رابطه با توصیه به شوراها گفت:

      

·       بررسی مسائل و موضوعات در جلسات تخصصی و کارشناسی قبل از بیان وطرح موضوع بین مردم

·        تشکیل جلسه راهور:  موضوعات قابل طرح درحوزه پلیس راه و راهور مطالب توسط شورای شهر و شهرداریها ظرف مدت یک هفته ارائه تا پس از بررسی تشکیل جلسه صورت گیرد.

·        پروژه های راه با توجه به محوریتهای عمده درحال انجام است.

·       شهرک صنعتی و زیر ساختهای مشکلات اعلام تا در کمیته برنامه ریزی های سال آینده تخصیصی اعتبار پیدا کند.

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمــا و مطبوعات منطقــه ی جلگـــه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه یازدهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۸:۴۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

مانور زلزلـه در مدارس منطقـه ی جلگـه برگزار شد

**************

همزمان با سراسرکشور، مانورزلزله درکلیه ی مدارس منطقه جلگه ، امروز یک شنبه 10 / 09 / 92 به منظورآشنایی دانش آموزان با زلزله ، پناهگیری و خروج صحیح دانش آموزان ، کم کردن اثرات مخرب زلزله و امداد و نجات مصدومین احتمــالی و انتقـــال حادثه دیدگان به چادرهای امداد و بیمارستان ، با مشارکت اداره آموزش و پرورش منطقه جلگه ، مرکز بهداشت ، خدمات موتور ی شهرداری ، مرکز هلال احمر ، نیروهای انتظامی و پلیس راهور و کلیه ی دستگاههای اجرایی درمحل مدرسه راهنمائی نمونه ی امام سجاد هرند به صورت نمادین و متمرکز به نحو مطلوب برگزار گردید .نظیراین مانور درمدارس اژیه  و روستای شاهتور اجراء شد .

      

علیرضا حسینی ، بخشدار جلگه همچنین با حضوردرکلاس درس زبان انگلیسی دانش آموزان با نحوه آموزش دانش آموزان و استفاده ازدیتاشو و روش های جدید آموزشی ، آشنا شد . وی به نیازکشور به تولید علم و دانش اشاره کردو افزود :

      

(( تلاش کنید که همگام با علوم و فنون و نیاز دنیا ، مدارج علمی را با موفقیت طی کنید تا آینده ی کشور و فرزندان این مرز و بوم تضمین گردد . ))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ یکشنبه دهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۲۰:۴۲ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

چالـه ای که تبدیــل به چــاه شــد

**************

دراطراف شهرهرند  17  رشته قنات وجود دارد که تعدادی از آنها در مسیر رسیدن به مزرعه از گذرهای داخل شهر یا ازراهها ، جاده ها و مسیرهای وسایل نقلیه عبور می کند .

      

این باردرجاده ی اصلی و مسیر بلوار دانشگاه ، روبروی پمپ بنزین ، قنات کهنه فرو ریخت و چاله ای به قطر بیش از 5  متر و عمق بیش از دو متر ایجاد کرد که علیرغم عبور چندین خودرو در مسیر راه ، خوشبختانه با عکس العمل به موقع رانندگان ازسقوط وسایل نقلیه  و خسارات احتمالی به آنان جلوگیری بعمل آمد .

      

نیروهای امدادو خدمات موتوری شهرداری هرند با حضور به موقع توانستند، حفره ی ایجاد شده را مرمت و مسیر راه را برای عبور وسایل نقلیه باز نمایند . این دومین باراست که چنین حفره ای در بلوار دانشگاه بوجود می آید .

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ یکشنبه دهم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۶:۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

سوگواره ی حضرت سجاد

**************

همزمان با سالروز شهادت سید الساجدین  ، حضرت امام سجاد علیه السلام ، مراسم بزرگداشتی از سوی هیئت حضرت سجاد هرند روز جمعه 08 / 09 / 92  از ساعت 9 الی  12 ظهر درقدس الحسین این شهر برگزار گردید .

دراین مراسم که جمع کثیری ازعلاقه مندان و سوگواران آن حضرت ازمناطق جلگه ، بن رود و کوهپایه حضور داشتند ابتداء حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد پیرامون شخصیت حضرت سجاد علیه السلام و بیان واقعیت های قیام امام حسین بعد از حماسه ی عاشورا و سخنان حضرت سجاد علیه السلام و حضرت زینب سلام الله علیها ، سخنرانی کرد ، سپس جمعیت حاضر با مدیحه سرایی میرداماد ازمداحان اهل بیت عصمت و طهارت به سینه زنی پرداختند .

سوگواران و عزادارن حسینی پس از برپایی نمازبا صلابت جمعه به امامت حجت الاسلام  اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند ، برخوان کرم حضرت سجاد علیه السلام ، به صرف ناهار پذیرایی شدند .   

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ جمعه هشتم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۶:۴۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هشتمین یادواره  46 شهیـد اژیــه برگزار شــد

**************

فرزندانی که دردامان مادران فاطمی و درمجالس حسینی تربیت شدند ، به ما آموختند که باید ازمظلوم دفاع کرد و در مقابل  ستم ظالمان ایستادگی کرد حتی اگر جانمان را در راه هدف قربانی کنیم .

این مطلب را حجت الاسلام جوشقانیان ، راوی برجسته ی کشوری و مسئول سیره تفحص شهداء درهشتمین یادواره ی  46 شهید اژیه اعلام کرد و افزود :

      

(( بروید وصیت نامه های شهدای انقلاب و شهدای جنگ تحمیلی را مطالعه کنید آنوقت متوجه می شوید که شهداء با تمام وجود و با آگاهی کامل و با تاسی به نهضت عاشورایی امام حسین علیه السلام ، شهادت را اختیارکردند و درمقابل زورگویان و حکومت های جبار زمانه ایستادند تا آرامش و آسایش را به ملت بزگوار ایران هدیه بدهند .  ))

      

وی در ادامه گفت :

(( حمایت ازانقلاب و دستاورهای آن برهمه ی ما واجب است لذا بزرگان و دلسوزان ما ، انقلاب اسلامی و ارزش های آن را برای نسل های سوم و چهارم معرفی کنند تا آینده ی انقلاب با تعهد فرزندان ما به دست حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف برسد .  ))

درادامه هشتمین یادواره ی شهدای اژیه ، حاج ابوذر بیوکافی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مدیحه سرایی پرداخت و عاشقان و علاقه مندان به خاندان رسالت و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی به سینه زنی پرداختند .

بخشدارجلگه ، مسئولان بنیاد شهید و تنی چند ازمسئولین منطقه درهشتمین یادواره ی شهدای اژیه حضور داشتند .  

**************

                                     محمـد   محمـودی هــرنـدی

               خبرنگـار صدا و سیمـا و مطبوعات منطقـه ی جلگــه ( هرند )

                     Mahmoudiharandih33@yahoo.com

                                             5536  216  0913

[ جمعه هشتم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۶:۴۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

پیـام تسلیّت اداره آموزش و پرورش منطقـه ی جلگــه

**************

درگذشت نابهنگام همكارشفيقمان ، رزمنده ی سالهاي دفاع مقدس و جانبازجنگ تحميلي ، شادروان عليرضا  عباسي علی آبادی کارمند اداره ی آموزش و پرورش منطقه ی جلگه و ازاساتید دانشگاه را به همه همكاران عزيز و مردم شهيد پرورشهراژيه و خانواده ی محترم آن مرحوم تسيلت عرض نموده ، برای آن مرحوم علودرجات و برای بازماندگان صبرجزیل خواهانیم .

روابط عمومي اداره آموزش و پرورش منطقه جلگه

 

[ پنجشنبه هفتم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۷:۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

 

 

[ پنجشنبه هفتم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۷:۴ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

 

پیـام علیرضـا  حسینی بخشـدار جلگـه به مناسبت هفتـه بسیـج

 

بسـم رب الشهـــداء و الصدیقیـن

**************

(مقام معظم رهبری مد ظله )

((تقارن سالروز تشکیل بسیج با محرم حسینی فرصتی است برای بیان حقیقت بسیج با عاشورا))

**************

بسیج افتخار دارد که درعصر کنونی هویت و حقیقت خود را ازهویت و فرهنگ عاشورا گرفته و پیرو مکتب عاشورا و حسین ابن علی علیه السلام است . عاشورا اوج فداکاری ،ایثار ، گذشت و شهادت بود .فدا کاری ، ایثاردرراه خدا و درراه تحقق اهداف الهی و امروز بسیج بر خود می بالد که ادامه دهنده ی همین حرکت و هدف است .

      

خداوند بزرگ را شاکرو سپاسگزاریم که آزادی ، عزت و پیشرفت و استقلال کشورعزیز ایران اسلامی ازیوق استکبار جهانی ، نتیجه تلاشها و رهبری های فرزانه و حکیمانه معمار کبیر انقلاب حضرت امام راحل عظیم الشأن ، فداکاریهای ملت غیور، شجاعتها و رشادتهای بسیجیان دلیروشهدای گرانقدر، ایثارگران ، جانبازان ،آزادگان عزیز و درادامه راه ، رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری است .

امروز بسیج درتمامی عرصه ها ، (اقتصادی ،فرهنگی ،اجتماعی ،عمرانی ، سیاسی و...)نقش مهمی ایفا می کند . حرکتی مردمی ،برای مردم، در دل مردم و از خود مردم ، ازاقشار مختلف جامعه زنان ، مردان ، جوانان و نوجوانان از اصناف مختلف. امروز شاهد حرکت اسلامی و بیداری ملتهای مسلمان در منطقه عربی(مصر، بحرین عربستان ، لیبی و...) بوده وتمامی حرکتها و جوشش های اسلامی نشأت گرفته از انقلاب اسلامی ایران و تفکر بسیجی است .

امروزشاهد صدور انقلاب اسلامی به کشورهای منطقه و جهان هستیم . تدابیر مقام معظم رهبری ،تلاشهای شبانه روزی هیأت دیپلمات اعزامی ، دعای مردم و حمایت همه جانبه ملت عزیز و بسیجیان دلاور که در همایش عظیم بسیجیان در دیدار با ولی فقیه زمان جلوه گری نمود درموفقیت و پیروزی تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات ژنو نقش اصلی و اساسی را ایفا نمود.

ضمن تبریک هفته بسیج به رهبر فرزانه و بسیجی ، ملت شریف و تمامی بسیجیان خصوصا فرماندهان و بسیجیان بخش جلگه و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) شهدای عزیز انقلاب و شهیدان هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای بسیجی و شهدای والامقام هسته ای، این پیروزی و موفقیت مهم را به رهبر عزیز انقلاب ، رئیس جمهورمحترم ، ملت بزرگ ایران خصوصا بسیجیان تبریک عرض می نمایم .

امید است خداوند متعال توفیق تداوم دراین راه رابه همه مردم، جوانان بسیجی و مسئولین عنایت فرماید و بتوانیم درانجام و ظایف و خدمت به ولی نعمتان خود ازهیچ کوششی دریغ ننموده و ادامه دهنده راه امام و شهدای عزیز باشیم .

من ا... التوفیق

علیرضــا حسینــی  -  بخشــــدار جلگـــه

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیمـــا و مطبوعـات منطقــه ی جلگـــه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ سه شنبه پنجم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۴۴ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

قابـل توجــه داوطلبـــان آزاد

مقطـع تحصیلی متوسطــه ، پیش دانشگاهی و کاردانش

**************

به اطلاع کلیه ی داوطلبان آزاد می رساند پایگاه متفرقه شهید دژدار هرند ، مستقردرسالن اجتماعات شهید مطهری آماده ثبت نام ازدواطلبان آزاد درکلیه ی رشته های تحصیلی دوره ی متوسطه و کاردانش و پیش دانشگاهی می باشد لذا با توجه به نزدیک شدن ایام امتحانات نوبت دیماه ، کلیه ی داوطلبان مدارک تحصیلی خود را به همراه مدارک ذیل ، حداکثر تا تاریخ 20 / 0 9 / 92  جهت ثبت نام تحویل نمایند.

مدارک لازم :

کپی شناسنامه داوطلب به انضمام کپی کارت ملی به همراه اصل شناسنامه و اصل کارت ملی

سی دی اطلاعات از مدرسه محل تحصیل به انضمام پرونده ی تحصیلی

پوشه فنردار

تکمیل فرم ثبت نام

6   قطعه عکس  4  *  3

کپی شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر الزامی است

**************

 

ساعت حضور و ثبت نام روزهـای

 

شنبـه ، یکشنبـه و سه شنبــه

 

از ساعت 4    الی  6  بعد از ظهر

 

پنجشنبـه ها از ساعت  9 صبح الی  12

 

جهت اطـلاع بیشتـر با  تلفن ثابت   6332332  ( 0312 )

 

تلفن همراه  6692  227 0913  و یا 6790677  ( 0312 ) تماس بگیرید .

 

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ سه شنبه پنجم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۴۲ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

نهمین جلسـه ی اعضـای شورای شهـر و شهـردار هــرند

**************

نهمین جلسه ی شورای اسلامی شهرو شهردار هرند بعد ازظهرروز گذشته ، یکشنبه سوم آذرماه ، در محل دفترشورا تشکیل شد . این جلسه با تلاوت آیاتی چند ازکلام الله مجیــــد آغاز شد . سپس ، محمد علی جعفری به عنوان رئیس شورای شهر در جمع حاضرین گفت :

(( اعتماد سازی به اعضای شورای شهر و شهردار، بزرگ ترین سرمایه ی ما درجهت رسیدن به اهداف عالی چهارساله ی خدمترسانی بی منت به مردم است و ما باید دیدگاه مردم را نسبت به خادمان شهر، عوض کنیم تا بتوانیم درسایه ی اعتماد مردم ، درجهت رشد ، ترقی و آبادانی شهر کوشش کنیم . ))

وی همچنین درادامه گفت :

(( صداقت درامور، عدم تبعیض ، ارتباطات و روابط عمومی قوی ، شرایط لازم مدیریت شهری و رمز موفقیت ما برای توسعه ی شهر است و هریک ازما وظیفه دارد برای جذب مردم و جلب نظر آنان به منظور مشارکت درکارهای عام المنفعه تلاش کند . ))

 

       

 

درادامه جلسه درخصوص قول مساعد آقای امینی در خصوص بهره برداری ازپروژه ی فاضلاب هرند تا دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی بحث و تبادل نظرشد و اضافه شد کلیه مباحث شورای اسلامی و مسئولین اداره آب و فاضلاب باید جهت استفاده عموم مردم ، اطلاع رسانی شود تا متقاضیان انشعاب فاضلاب شهری به منظورخریداری حق اشتراک بدون دغدغه اقدام کنند و اضافه شد ؛ دریافت هر گونه وجهی ازمردم دراین راستا باید طبق قانون باشد و برای عامه ی مردم شفاف سازی شود و تحت هیچ شرایطی مواردی مثل علی الحساب و . . .   جایگاه و وجهه قانونی ندارد .

درادامه جلسه مباحثی همچون ایجاد میدان دائمی میوه و تره بار، تخریب بافت فرسوده و زیباسازی حاشیه ی خیابان های اصلی ، فعالیت دستفروشان ، بیشترین وقت جلسه را به خود اختصاص داد که راهکارهایی به جلسه ارائه تا اجرایی شود .

حمید شهبازی ، شهردارهرند نیزدرقسمتی ازجلسه به بیان قانون شهرداری درخصوص ایجاد نظم در شهرو حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود :

(( ما به دنبال اجرای قوانین شهرداریها به منظوراحترام به حقوق شهروندان هستیم و دراین راستا ازهیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و با تعامل بین کلانتری و مردم به دنبال فراهم کردن آرامش و آسایش شهروندان هستیم و رویکرد شهرداری ، ایجاد اشتغال و فراهم کردن تمهیدات و ازدیاد کسبه پروانه دار و شناخته شده برای تامین مایحتاج و نیازهای شهروندان است   . ))

دراین جلسه همچنین به آزاد سازی دو واحد مسکونی درابتدای خیابان ارشاد ( روبروی کتابخانه ) اشاره شد تا دراسرع وقت این آزادسازی صورت گیرد و شهروندان ازفضای ایجاد شده بیشترین بهره را ببرند ، احداث کمربندی به منظورجلوگیری از تردد وسایل نقلیه ی سنگین درشهر، کشتاردام طبق اصول بهداشتی ، ایجاد فضاهای سبز و مناسب درگوشه و کنارشهر و تخلیه ی مکانهای پرورش دام و بردن به حاشیه ی شهر از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود که مقرر شد با طرح موضوع درجلسات آتی و درج صورتجلسه  ، شورای شهر ، شهردار و کلانتری 44 ، پیگیری نمایند .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ یکشنبه سوم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۲۱:۴۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

یک سری باورهای نادرست و واقعیت درباره کشیدن قلیان

**************

باورغلط 1- ازآنجا که تنباکوی قلیان از طریق آب فیلتر می‌شود، کلیه مواد مضر آن تصفیه می‌شود.

واقعیت 1- کشیدن تنباکو از طریق آب، مواد سرطان‌زای آن را تصفیه نمی‌کند. این دود می‌تواند به اندازه دود سیگار اثر مخرب بر روی ریه و قلب داشته باشد.

باور غلط 2- استنشاق دود قلیان ریه‌ها را نمی‌سوزاند، به همین دلیل مضر نیست.

واقعیت 2- دود قلیان وقتی استنشاق می‌شود، ریه‌ها را نمی‌سوزاند، زیرا از طریق آبی که در پایین آن قرار دارد خنک می‌شود. با اینکه دود خنک می‌شود، اما هنوز هم حاوی مواد سرطان‌زایی است که برای بدن مضر است.

 باور غلط 3- کشیدن قلیان سالم‌تر از کشیدن سیگار است.

واقعیت 3- دود قلیان به همان اندازه دود سیگار مضر است. قلیان به طریقی متفاوت دود تولید می‌‌کند: دود سیگار از سوختن تنباکو ایجاد می‌شود، در حالی که دود قلیان از طریق گرم شدن تنباکویی که در کاسه‌ای بالای آن قرار دارد از طریق زغال تولید می‌شود. محصول نهایی آن یعنی دود، یکسان است که حاوی مواد سرطان‌زا است.

باور غلط 4- کشیدن قلیان به اندازه کشیدن سیگار اعتیادآور نیست، زیرا نیکوتین ندارد.

واقعیت 4- تنباکوی قلیان هم مثل تنباکوهای معمولی حاوی نیکوتین است. در واقع، در یک جلسه 60 دقیقه‌ای قلیان، فرد در معرض حجم دودی 100 تا 200 مرتبه بیشتر از یک سیگار قرار می‌گیرد.

باور غلط 5- تنباکوی گیاهی قلیان سالم‌تر از تنباکوی معمولی است.

واقعیت 5- این هم مثل کشیدن سیگار گیاهی یا "طبیعی"، فرد را در معرض مواد سرطان‌زا قرار می‌دهد.

تاثیرات مضر قلیــان بر سلامت انســان

مصرف قلیان آشکارا نشان داده است که تاثیرات مضری بر دو عضو حیاتی بدن به نام ریه‌ها و قلب دارد. سرطان ریه، سرطان مری، بیماری انسدادی ریوی مزمن، آمفیزم، پایین بودن وزن هنگام تولد نوزاد، افزایش حملات آسم و ذات‌الریه برخی از خطرات مربوط به کشیدن قلیان هستند.

میزان و عمق دَم در حرکت دادن آب قلیان بسیار مهم است و قلیان با وجود اینکه کمتر مصرف می ‌شود، اما حجم دودی که از طریق آن وارد بدن می‌ شود، 10 تا 20 برابر دود ناشی از مصرف سیگار است. سایر خطراتی که درکشیدن سیگارمشاهده نمی شود، ولی درکشیدن قلیان وجود دارد،

بیماری‌های عفونی مثل هپاتیت ب (دراثراستفاده مشترک ازشیلنگ قلیان) و افزودن الکل یا داروهای روان‌گردان به تنباکوی قلیان است.

تحقیقات همچنین نشان داده است که پس از 45 دقیقه استفاده از دود قلیان، مونوکسید کربن، نیکوتین پلاسما و ضربان قلب به شدت بالا می‌رود.

استفاده از قلیان در کنار سرطان ریه با افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهان و مثانه نیز همراه است.

یک تحقیق نشان داده است که کشیدن قلیان خطر ابتلا به سل ریوی را افزایش می‌دهد.

مخصوصاً کودکان در مقابل تاثیرات مضر قلیان آسیب‌پذیر هستند. اگر در محلی باشند که در آن قلیان کشیده می‌شود، احتمال ایجاد عفونت‌های ریوی، آسم و سندرم مرگ ناگهانی کودک در آنها افزایش می‌یابد.

متأسفانه به اکثر تنباکو‌هایی که در سال های اخیر به بازار آمده اسانس‌هایی اضافه می‌ شود که این اسانس ها علاوه بر تحریک دستگاه تنفس موجب حساسیت و آلرژی می‌ گردد، بنابراین علاوه بر بیماری‌های ذکر شده، رینیت آلرژیک و سرفه‌های مزمن همراه با خلط را برای فرد به همراه دارد.

این تصور، تصوری کاملاً غلط است که اگر دود قلیان وارد ریه نشود و فقط از راه دهان خارج شود، آسیبی به ریه‌ها نمی رساند، چون دود از طریق مخاط دهان و حنجره جذب بدن گشته و آثار سوء خود را می ‌گذارد.

حتی در هوایی که دود قلیان آزاد می ‌شود، افرادی که قلیان نمی‌ کشند و در معرض دود قرار گرفته اند، در طولانی‌ مدت دچار عوارض آن خواهند شد.

اگر فویل آلومینیومی که در قلیان استفاده می‌شود کیفیت خوبی نداشته باشد، با زغال در حال سوختن واکنش داده و موادسرطان‌زایی تولید می‌کند که موجب سرطان می‌شود.

افرادی که قلیان می‌کشند باید از این واقعیت مطلع باشند که دود قلیان چون از آب رد می‌شود و مرطوب است مدت زمان بیشتری در ریه‌ها می‌ماند. برخی میکروب‌ها، عمدتاً باکتری‌هایی که موجب سل می‌شوند، در لوله قلیان وجود دارند.

 کشیدن قلیان چطور بر میزان اسپرم مردان تاثیر می‌گذارد

شواهدی وجود دارد که اعلام می‌کند قلیان می‌تواند میزان اسپرم را در مردان کاهش دهد.

کشیدن قلیان می‌تواند تحرک و طول ‌عمر اسپرم را کاهش داده و موجب تغییرات ژنتیکی شود که بر بچه تاثیر می‌گذارد. ازآنجاکه قلیان حاوی فلزات سنگینی چون آرسنیک، کروم، سرب و کبالت است، این‌ها موجب کاهش تولید اسپرم می‌شوند.

 کشیدن قلیان چه تاثیراتی بر زنان باردار و جنین دارد

بیشترین تاثیر سوءمصرف سیگار بر روی جنین، در سه ماهه دوم و سوم بارداری است، زیرا در این زمان اندام های جنین به تدریج تشکیل می شوند و در صورت استعمال سیگار، رشد اندام ها مختل و جنین با عقب ماندگی مواجه می شود.

استعمال سیگار حتی پیش از بارداری هم مضر است و بر تخمک های زن تاثیر منفی دارد و قدرت باروری آن ها را کاهش دهد.

استعمال سیگار موجب می شود تا هنگام زایمان، جنین با استرس مواجه شود و با آغاز درد زایمان، ضربان قلب جنین کاهش یابد و نتواند انقباضات رحم را تحمل کند. به این ترتیب زایمان با مشکل مواجه شده و نوزاد باید به روش سزارین متولد شود.

استعمال سیگار توسط اطرافیان مادر باردارهم اثراتی سوئی بر جنین دارد و تنفس دود ناشی از سیگار اطرافیان نیز بسیار خطرناک است.

دود قلیان نیز برای جنین بسیار مضر است و به دلیل این که پیش از استعمال با بخار آب مخلوط می شود، بسیار خطرناک تر از دود سیگار است.

 

مصرف سیگار و قلیان موجب پوکی استخوان می شود

مصرف سیگار و قلیان موجب اختلال در جذب کلسیم و ساخت استخوان، یائسگی زودرس، کاهش وزن و تخریب هورمون های جنسی می شود که به تسریع پوکی استخوان می انجامد. مصرف الکل نیز با کم کردن فعالیت سلول های سازنده استخوان موجب پوکی استخوان می شود.

 مصرف دخانیات بهبود زخم را به تاخیر می اندازد

درسیستم گوارشی ودر بیمارانی که مبتلا به سوء هاضمه هستند می توان گفت مصرف دخانیات، به صورت استنشاقی یا طرق دیگر، درایجاد زخم های گوارشی، تشدید برگشت اسید معده به مری و ایجاد سرطان های دستگاه گوارش موثر است .همچنین در بیمارانی که دچارزخم های سیستم گوارشی هستند، مصرف دخانیات بهبود زخم را به تاخیر می اندازد و پاسخ به درمان را کند می کند.

به بیمارانی که ازسوء هاضمه رنج می برند توصیه اکید می شود، حتما برای افزایش تاثیر درمان و کاهش عود بیماری، به طور جدی مصرف مواد دخانی را ترک کنند.

*************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ یکشنبه سوم آذر ۱۳۹۲ ] [ ۷:۳۸ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

بسم الله الرحمن الرحیم

[ پنجشنبه سی ام آبان ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

آموزه هـا ، درس هـا و عبرت هـا

**************

·        آنچه هستی هدیه ی خدا به توست و آنچه خواهی شد هدیه ی تو به خداوند است ، پس بی نظیر باش.

·        آدمی ساخته ی افکار خویش است ، فردا همان خواهد شد که ، امروز به آن می اندیشد.

·        اگر صخره و سنگ در مسیر رود خانه نباشد ، صدای آب هرگز زیبا شنیده نمی شود .

·        کسی را که امیدوار است هیچگاه ناامید نکن ، شاید امید ، تنها دارایی او باشد .

·        به جای اینکه از تاریکی گله کنی یک شمع روشن کن.

·        لحظات شادی خدا را ستایش کن ، لحظات سختی او را جست و جو کن ، لحظات غم به خدا اعتماد کن و در تمام لحظات خدا را شکر کن .

·        اگر باور داشته باشی که می توانی ، پس می توانی

·        زندگی همچون بادکنکی است دردستان کودکی که همیشه از ترکیدن آن ، لذت داشتن آن را از بین می برد

·         برای آنان که مفهوم پرواز را نمی بینند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر می شود .

·        برنده می گوید مشکل است اما ممکن ، بازنده می گوید ممکن است اما مشکل

·        تاریک ترین ساعات شب ، درست ساعات قبل ازطلوع خورشید است ، پس همیشه امید داشته باشد .

·        چه خوب می شد ، اگر اطلاعات را با عمل اشتباه نمی گرفیتم و عشق را با هوس و حقیقت را با واقعیّت و حلال را با حرام و دنیا را با عقبی و رحمان را با شیطان .

·        برای کسی که آهسته و پیوسته می رود ، هیچ راهی دور نیست .

·        همیشه یادمان باشد که زندگی ، پیمودن راهی برای رسیدن به خداست .

·        زندگی دریای متلاطمی است که قطب نمای آن محبّت است .

·        بیائید ذهنمان را پر از آرامش ، شجاعت ، سلامتی و امید کنیم زیرا زندگی ما همان چیزی است که ذهنمان می سازد .

·        وقتی تقدیر به دستمان یک لیموترش می دهد ، از آن  شربت درست کنیم .

·        برای زندگی فکر کنید ولی غصه نخورید .

·        شب ، آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشید .

·        کسانی که در انتظار زمان نشسته اند ، آن را از دست خواهند داد .

·        کسی که به امید شانس نشسته باشد ، سالهای قبل مرده است .

·        اگرجلوی اشتباهات خود را نگیری ، آنها جلوی شما را خواهند گرفت .

·        سازنده ترین کلمه « گذشت » است  . . .  آن را تمرین کن .

·        پر معنی ترین کلمه « ما  » است  . . .  آن را بکار ببند .

·        بیرحم ترین کلمه « تنفر » است . . .  ، آن را از بین ببر.

·        سرکش ترین کلمه  « هوس  »  است . . .  با آن بازی نکن .

·        نا پایدارترین کلمه  « خشم  » است  . . .  آن را فرو ببر.

·        خود خواهانه ترین کلمه « من » است  . . .  از آن حذر کن .

·        بازدارترین کلمه «« ترس  » است . . .   با آن مقابله کن .

·        با نشاط ترین کلمه « کار » است  . . . به آن بپرداز .

·        پوچ ترین کلمه  « طمع  » است . . .  آن را بکش .

·        سازنده ترین کلمه « صبر  » است  . . . برای داشتنش دعا کن.

·        روشن ترین کلمه  « امید » است  . . .  به آن امیدوار باش .

·        ضعیف ترین کلمه « حسرت » است . . .   آن را نخور .

·        توانا ترین کلمه « دانش  » است  .. . آن را فراگیر .

·        محکم ترین کلمه « پشتکار»  است . . .   آن را داشته باشد .

·        سمی ترین کلمه « غرور  » است  .. . آن را بشکن .

·        سست ترین کلمه « شانس » است  . . .  به آن امیدوار نباشد .

·        شایع ترین کلمه  « شهرت » است  . . .  دنبالش نرو .

·        یادمان باشد که « اعتماد » المثنی ندارد ، پس لطفاً کمش نکنید .

·        تنها دو روز در سال است که نمی توان هیچ کاری کرد ! یکی دیروز و دیگری فردا  .

·        امید هیچ معجزه ای از مرده نیست ، پس زنده باش .

·        تنها راهی که به شکست می انجامد ، تلاش نکردن است .

·        امروز ، اولین روز از بقیه ی عمرماست .

·        وقتی انسان دوست واقعی دارد که خودش هم دوست واقعی باشد .

·        اگر از هر چیز بهترینش را نداری ، از هر چیز که داری بهترین استفاده را ببر.

·        یادمان باشد سر سجاده یعشق ، جز برای دل محبوب دعایی نکنیم

·        تونل ها به ما آموخته اند که حتی در دل سنگ هم راهی برای عبور هست .

·        گذشته را با خود داشته باش اما در آن زندگی نکن و فقط تجربه بگیر.

·        همیشه رفیق پابرهنه ها باش چون هیچ ریگی به کفششان نیست .

·        برای خوشنامی صد سال کم است ، ولی برای بدنامی یک لحظه کافیست .

·        آنکه از دشمن داشتن می ترسد ، هرگز دوست واقعی نخواهد داشت .

·        سلامتی ناجی است برسر تندرستان ، کسی جز بیماران آن را نمی بیند.

·        همیشه از دریا بخواه ، نه از جوی

·        هرگز مگذار که خنده ی تو باعث گریه ی دیگران شود.

·        یه قلب پاک از تمام مکانهای دیدنی جهان زیباتر است .

·        گاه فرصت ها بسیار آهسته در می زنند .

·        مهم بودن خوبه ولی خوب بودن خیلی مهمتره

·        انتخاب با توست ، می توانی بگوئید : صبح بخیر خداجان ، یا بگوئید :  خدا به خیر کنه ، صبح شده

·        فکر کردن به گذشته ة مانند دویدن به دنبال یاد است .

·        هیچ وقت به خدا نگو من یم مشکل بزرگ دارم به مشکل بگو من یه خدای بزرگ دارم

·        امید تعقیب خوشبختی است .

·        برای انسان ها ی بزرگ ، بن بستی وجود ندارد ، چون براین باورند : یا راهی خواهیم یافت ، یا راهی خواهیم ساخت.

·        امید قوه محرک زندگیست .

·        یاد بگیریم قدر هر چیز را که داریم ، بدانیم .

·        بیائید کم رنگ باشیم ولی دو رنگ نباشیم .

·        دوستی کلام زیبائیست که هر کس درکش کرد ، ترکش نکرد.

·        بزرگ ترین شکست از دست دادن ایمان است .

·        به جای آن که شعار بدهی ، بدان عمل کن که بهترین تشویق است .

**************

محمـد    محمـودی هـرنـدی

خبرنگـار صدا و سیمـا و مطبوعـات منطقـه ی جلگـه ( هــرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913

 

[ سه شنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۱۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

آسفالت محلـه های ارشــاد و صفـــار هــرند

**************

با صرف اعتبـاری بالــغ بر ۳ میلیــــارد و ۱۵۰  میلیــــون ریال ( معادل ۳۱۵ میلیون تومان ) ، معابر و خیابان اصلی محلــه های ارشـــاد و صفــــار هرند خاکبرداری ، زیر سازی ، جدولگذاری و آسفالت می شود .

 

       

 

به نقل از آقای فقیهی نیا مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اصفهان ، هزینه های جاری این دو پروژه ازمحـل آورده های ۳۳۱  متقاضی و تسهیلات آماده سازی بنیاد مسکن پرداخت خواهد شد . برای اجرای این دو پروژه بیش از ۵ هزار و  ۵۰۰   متر مربع آسفالت نیاز است .

آقای فقهی نیا همچنین ازهمکاری بخشدارجلگه ، شهردارهرند ، اعضای شورای شهر، اداره برق منطقه ی جلگه ، اداره راه و شهرسازی و توزیع آب تشکر و قدردانی کرد و افزود : بدون همکاری این نهادها و ادارات امکان خدمات دهی به این تعداد متقاضی میسّر نبود .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶  ۰۹۱۳

[ یکشنبه بیست و ششم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۹:۵۳ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

محــرّم و صفـــر را زنده نگهـداریم

**************

مدیریت وبلاگ «‌سیمای هرند » و « سیمای جلگه » درنظردارد عکس های ارسالی شما از دستجات عزاداری مراسم های شهر هرند ، اژیه و روستاهای منطقه ی جلگه را که درایام محرم و صفرگرفته شده ، با نام خودتان و محل عکس در وبلاگهای فوق ، درج نماید .

علاقه مند می توانند عکس های خود را با فرمت  GPEG   و با کیفت بالا به آدرس ایمیل زیر ارسال کنید . 

                              Mahmoudiharandih33@yahoo.com

همچنین می توانید  DVD   آماده شده را به اینجانب محمد محمودی هرندی تحویل و یا به آدرس هرند خیابان ارشاد . روبروی کتابخانه کوی شهید مصطفی کلانتر . منزل شخصی محمد محمودی هرندی ( خبرنگار ) ارسال نمائید .

جهت اطلاع بیشتر با شماره  5536  216  0913  و یا تلفن ثابت 6333322 ( 0312 ) تماس حاصل فرمائید .

محمـد  محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913

[ جمعه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۲۰:۱۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ چهارشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۸:۳۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ یکشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۴۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

دیدار بخشـدار و شـورای بخـش جلگــه با امام جمعــه هــرند

**************

علیرضــا حسینی، بخشـدارجلگــــه به اتفاق شورای اسلامی بخش جلگه متشکل ازرجبعلی جعفری ، حسنعلی هادیزاده , مرادعلی خان آبادی و محمدرضا عبداللهی  با حجت الاسلام اصل حسینی ، امام جمعه ی هرند دیدار کردند .

امام جمعه ی هرند در سخنانی با اشاره به آغاز فعالیت شوراهای اسلامی دوره ی چهارم گفت :

(( بدست آوردن رضایت خداوند متعال با خدمت به خلق خدا برای هرفردی بسیاردلچسب و دلپذیر است و شوراهای اسلامی می توانند با خدمت رسانی بی منت به مردم ، ازاین فرصت طلایی استفاده کنند . ))

 

       

 

حجت الاسلام اصل حسینی درادامه گفت :

(( شناخت ازمشکلات و مسایل معیشتی مردم ، برنامه ریزی و پیگیری امور، رمزموفقیت شما در کارهاست لذا با تعامل و خرد جمعی می توانید بر بسیاری از مشکلات فائق آیید .))

درادامه ی رجبعلی جعفری رئیس شورای بخش با اشـــاره به خشکسالیهای اخیرو مشکلات مضاعف مردم در تامین نیازهای اولیه ی زندگی  گفت :

(( خشکسالی های اخیرچنان برزندگی مردم تاثیرگذاربوده است که بسیاری ازمردم تنها با یارانه ی دولت زندگی خود را سپری می کنند و انتظارما ازدولت تامین آب کشاورزی منطقه است تا مثل گذشته بتوانیم ، کشاورزی منطقه را رونق بدهیم و جایگاه منطقه را مجدداً بدست آوریم . وی همچنین جایگزین کردن صنایع بزرگ و کوچک درمنطقه و شرق شهرستان اصفهان و ایجاد اشتغال برای مردم به ویژه جوانان جویای کاررا از راههای موثر در برابر بیکاری دانست . ))

رجبعلی جعفری در ادامه نیز گفت :

(( متاسفانه مردمی که طی چندین سال زکات گندم پرداخت می کردند ، چنان دربرابر خشکسالی بی دفاع شده اند که بسیاری مجبور به گرفتن زکات شده اند . ))

وی از دولت خواست مردم شرق اصفهان را فراموش نکنند و برای آب کشاورزی و جایگزین کردن صنایع و اشتغال جوانانشان فکر اساسی بکنند . ))

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۳۳ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

درنشست مهندس امینی

 مدیرعامل آب و فاضلاب استان با مسئولین شهر هرند عنوان شد

**************

ظرفیت های شورای اسلامی ، شهردارو کمک های مردمی می تواند پروژه ی فاضلاب شهرهرند را تسریع و زودتر به نتیجه برساند .

 

       

 

این مطلب را مهندس امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان درجلسه با مسئولین شهر هرند اعلام کرد و افزود : (( تاخیر 4 ساله در روند بهره برداری ازپروژه ی آب و فاضلاب شهر هرند به دلیل کمبود بودجه ی استانی بوده است ولی کمک های مردمی و پیش خرید انشعاب فاضلاب ازسوی شهروندان می تواند پروژه ی فاضلاب شهر هرند را تسریع و تا دهه فجر انقلاب اسلامی به بهره برداری برساند . ))

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان درادامه جلسه گفت :

 

       

 

(( متاسفانه با توجه به کاهش نزولات آسمانی طی سالهای اخیر و کاهش آب ذخیره شده درپشت سد زاینده رود، ما به منظور رفع نگرانی مردم استان درصدد حفاری چاههای عمیق  و تزریق آب آن به شبکه لوله کشی شهری و روستاهای استان هستیم و از مردم نیز انتظار داریم در مصرف آب صرفه جویی کنند . )) 

آقای امینی همچنین مبلغ 50 میلیون تومان از منابع داخلی به منظور تکمیل تصفیه خانه ی هرند اختصاص داد و ابراز امیدواری کرد که روند تکمیل پروژه آب و فاضلاب هرند تا پایان ادامه پیدا کند.

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۳۳ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

تجلیــل از مداحـــان و پیـرغلامـــان

**************

درآستانه ماه محرم و سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و 72 تن ازیاران با وفای آن حضرت، دومین آئین تجلیل از مداحان و پیرغلامان حسینی به همت امور فرهنگی آستان مقدس امامزاده اسحاق علیه السلام و هیئت منتظران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزارشد.دراین مراســم حجت الاســــلام اصل حسینی امام جمعـــه ی شهــرهرنددر سخنانی خطاب به پیرغلامان و مداحان گفت :

 

       

 

(( این یک افتخار بزرگ است که کسی پیرو آقا و مولای خود باشد ، کسانی که به دلایل مختلف عشق مولا را دردل خود دارند ازگزند شیطان نفس درامانند و از منکرات و زشتی ها دوری می کنندو کسانی که به دلایل مختلف شیفته ی دنیا و رسیدن به جاه و مقام و شهوترانی را انتخاب کردند ، چه بد انتخابی داشتند ؛ اینان درجهنّم تا ابد باقی خواهند ماند و ازنعمات الهی محروم می شود و عذاب خداوند ، این راهی است که خودشان با میل و رغبت انتخاب کردند و چه بد انتخابی است .))

امام جمعه ی هرند درادامه با اشاره به ماه محرم به مداحــان گفت :

(( گزافه گویی و خرافه گویی نباید دراشعار و مرثیه های شما جایی داشته باشد ، نباید به خاطر شور دادن به مجلس هر چیزی را بیان کنید که با هدف قیام امام حسین علیه السلام مغایر باشد ، حتی با زبان ساده و اشعار ساده می توانید عاشورای حسینی را به مردم معرفی کرد .))

حجت الاسلام اصل حسینی درخصوص عاشوری حسینی گفت :

(( طرفی متشکل ازشقی ترین افراد ، شهوتران ، دنیاپرست ، شیفته ی قدرت و جاه و مقام و خالی از تفکر ولی مطیع پادشاهان زر و زور و طرف دیگرسرشاراز عشق به الله ، دارای مهر، محبت و انسانیت ، کسی که به منظوراحیای دین جد خود و حمایت ازامربه معروف و نهی ازمنکر قیام کرد و در این راه با تمام وجود تمامی هستی خود را نثار جانان کرد تا امروز من و شما با افتخار پیرو آنان باشیم . ))     

درادامه جلسه از تعدادی ازپیرغلامان و مداحان سالی های قبل تجلیل و لوح تقدیری به آنان اعطاء شد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۲۱:۴۲ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اولیـن مراسـم تحلیف مداحــان اهل بیت علیهـم الســلام

**************

اولین مراسم تحلیف مداحان اهل بیت علیهم السلام ، روز جمعه دهم آبانماه سال جاری ( 1392 )  به همت آموزشگاه مداحی معراج و انجمن اسلامی محافل مذهبی اصفهان در سالن اجتماعات آموزشگاه معراج برگزار شد.

 

       

 

حسن رضائی زاده دبیر این همایش در سخنانی با اشاره به فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت :

 

       

 

(( بیش از 400 نفرازخواهران و برادران در طول یک سال دوره های آموزش مداحی خود را طی کرده و موفق به کسب امتیاز ازطریق آزمون های متعدد شده اند که پس از برگزاری مراسم تحلیف ، گواهینامه پایان دوره خود را دریافت خواهند کرد . ))  

رضایی ، هدف ازبرگزاری این همایش را منسجم نمودن مبحث آموزش مداحی درکشور و ایجاد یک تعهد معنوی برای مداحان جهت مقابله با آسیب های مداحی بیان نمود.

 

 

       

         

درادامه جلسه آقای احمدرضا رضایی ، مدیریت آموزشگاه مداحی معراج اصفهان نیز طی سخنانی  با اشاره به سابقه درخشان دوازده ساله آموزشگاه معراج گفت :

(( آموزشگاه معراج یکی از فعال ترین مجموعه های فرهنگی سطح کشوراست که سالانه بیش از 500 عاشق و دلداده حسینی اصول و فنون مداحی را در این آموزشگاه فرا گرفته و پس از آزمون های تئوری و عملی موفق به کسب مدرک پایان دوره خواهند شد. ))

لازم به ذکر است آزمون پایان دوره این عزیزان در تاریخ 19 مهر در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

(http://mahafel.ir/?part=gallery&inc=gallerycategory&id=7)

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۴۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

13  آبان روز ملی مبــارزه با استکبــار جهـــانی

**************

به مناسبت فرارسیدن  13 آبان ، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه ی جاسوسی امریکا ( آبانماه سال ۵۸ ) به دست دانشجویان پیرو خط امام و روزی که حضرت امام از عراق به ترکیه تبعید شد ، بیش از سه هزار دانش آموزان و دانشجویان سه مرکز دانشگاهی شهر هرند اعم از دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه جامع علمی کاربردی ، دانشگاه پیام نور و دانشجویان طلبه ی حوزه ی علمیه ی امام هادی با در دست داشتن پلاکارد ها یی با شعارهای مرگ بر امریکا ، مرگ بر اسرائیل ، مرگ بر انگلیس  ، امریکا ، اسرائیل مرگ بر نیرنگتان ، خون جوانان ما می چکد از چنگتان ، مسیرهای مدرسه راهنمایی دخترانه ی حلیمه تا میدان سردار شهید مرتضی امینی و در ادامه تا مدرسه راهنمایی پسرانه ی سردار شهید رضا صفار هرندی  را پیمودند .

 

       

 

       

 

       

 

در ادامه این مراسم بمانعلی امینی ، رئیس اداره ی آموزش و پرورش و حجت الاسلام اصل حسینی ، امام جمعه ی هرند پیرامون این روز سخنرانی کردند .

امام جمعه ی هرند در بخشی از سخنان خود به کارنامه ی سیاه امریکا در سه دهه ی انقلاب و حتی قبل از آن اشاره کرد و افزود :

 

       

 

(( کسانی که فکر می کنند صلح و دوستی با امریکا به نفع کشور ماست ، سخت در اشتباه هستند ، چرا که امریکا در کارنامه ی خود نشان داده است که هر کجا منافع نامشروعش را بیابد بدون در نظر داشتن شیوه های انسانی به فکر غارت منابع آن کشور و ضربه زدن به آن است ولی با پیروزی انقلاب اسلامی دست این ابرجنایتکار قطع شد و اگر در ایران اسلامی پیشرفت های علمی و  . . .  صورت می گیرد به خاطر قطع رابطه با امریکا و جهانخواران است و این مهم تنها با تفکر بسیجی و توان دانشمندان جوان ایران اسلامی بدست آمده و ما حاضر نیستیم در هیچ شرایط ، خون شهدای انقلاب را پایمال کنیم .))

ملت همیشه در صحنه ی ما با تمام توان از رهبری امام خامنه ای دفاع می کند و برای حمایت از کیان اسلامی و دستاوردهای امام شهداء حضرت امام خمینی با خون و ایثار جان دفاع می کند .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

[ دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۵۱ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

سومیـن یادواره ی 

 50  شهیـد فرهنگـی و دانش آموزی بخـش جلگــه

**************

سومین یاداواره ی 50  شهید فرهنگی و شهدای دانش آموز بخش جلگه درسالن اجتماعات اداره ی آموزش و پرورش بخش جلگه ( هرند ) با حضور مسئولین و تنی چند ازدانش آموزان عضو بسیج دانش آموزی برگزار شد .

بمانعلی امینی ، رئیس اداره ی آموزش و پرورش در سخنانی خطاب به دانش آموزان  گفت :

((  بروید و وصیت نامه ی شهداء را مطالعه کنید ، بدون استثناء همه ی آنها توصیه و سفارش به پیروی از ولایت فقیه داشتند ، آن زمان حضرت امام خمینی و در این زمان پیروی از حضرت آیت الله امام خامنه ای توصیه و سفارش شده است ، بنابر این چنانچه انقلاب خود را دوست دارید از منویات امام خامنه ای پیروی کنید و با درس خواندن و مسئولیت پذیری ، انقلاب پدرانتان را یاری کنید که انقلاب به شما نیازمند است . ))

 

       

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین  اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند در سخنانی گفت :

(( درزمان جنگ تحملی هر چه بود برای خدا و رضایت او بود ، حتی نوجوانانی که برای رفتن به جبهه  و کمک به انقلاب از یکدیگر پیشی می گرفتند ، با گریه و گاه فرار ازخانه تقاضای رفتن به جبهه و جنگ را داشتند یا رزمندگان را یاری کنند ، آنها با آغوش باز از شهادت در راه خدا استقبال می کردند که نمونه بارز آن شهید حسین  فهمیده بود و ما از این نمونه بسیجی عاشق کم نداشتیم  .))

 

       

 

امام جمعه ی هرند در ادامه خطاب به اعضای بسیج دانش آموزی گفت :

(( در این زمان مبارزه با توطئه های دشمن ، ازمبارزه نرم ( ماهواره ، اینترنت و  ... ) تا مرزهای کیان اسلامی وظیفه ی شماست ، اما تولید علم و دانش و رسیدن به رشد و توسعه و بالندگی را نباید فراموش کنید ، شما می توانید با دست یافتن به علوم و فنون روز ، برنامه های کشور اسلامی را به قله مرتفع رشد و توسعه برسانید و ایران را آباد کنید . )) 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

[ یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۳۸ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

تجلیــل از پیرغلامــــان و مداحــــان

**************

در آستانه ماه محرم و سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفای آن حضرت، مراسم استقبال از محرم و دومین آئین تجلیل از مداحان و پیرغلامان حسینی ، روز دوشنبه  13 / 08 / 1392  از ساعت  3 بعد از ظهر با قرائت زیارت عاشورای امام حسین به همت امور فرهنگی آستان مقدس امامزاده اسحاق علیه السلام و هیئت منتظران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزار می گردد .

در این مراسم حجت الاسلام  اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند سخنرانی می کنند و حاج رحیم  جامی و رسول ملکیان به نوحه سرایی خواهند پرداخت .

در این مراسم از 20  نفر از مداحان و پیرغلامان حسینی تجلیل خواهد شد

مکان  : آستان مقدس امامزاده اسحاق شهر هرند

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هیــّـا حســن ، هیـّــا حسیــن ؟

حیـّـــا حسن  ،  حـیّـــا حسین ؟

 **************

یکی از سنت های به جای مانده از اجداد و نیاکان ما ، مراسم (( هیّا حسن ، هیّا حسین  )) است . درماه ذی الحجه و یک روز پس ازعید سعید غدیر خم  ( ده روز مانده به اول محرم )  اولین ندا برای رسیدن محرم توسط مردم به ويژه جوانان دراین شهر آغاز می شود . جمعیت زیادی ازمردم شهر به خصوص جوانان و نو جوانان دراین مدت ده شب ، پس ازاقامه ی نمازجمـاعت مغرب و عشا درهریک ازمساجد شهر، درمسیری مشخص و از پیش تعیین شده حرکت می کنند و طی مسیردردو گروه قرار می گیرند . در طول مسیر گروه اول ، ذکر (( هیّا حسن  )) را با مد و کشیده و بلند می گویند و گروه دوم که پشت سر گروه اول در حرکتند ، با همان لحن ذکر (( هیّا حسین ) را بیان می کنند . بیان این ذکر : (( هُیا حسن و هُیا حسین )) در واقع رسیدن محرم را به مردم خبر می دهد و مردم را به پیشـوازی محـــرم فرا می خواننــد تا خود را برای عزاداری سرور و سالار شهیــدان آماده کنند.

متذکر می شویم که :  ((  برخی نیـــزبه صورت  (( هویّا حسن ، هویّا حسین )) تلفـــظ می کنند که جماعتی از اهل علم  ،  تلفظ این گروه را صحیح نمی دانند .  ))

 

        

 

در هر صورت در این مدت ده شب ، جماعت این ذکررا درحین حرکت با مـد متصل می خوانند تا وارد حسینیه یا تکیه ی محل خود بشوند . شرکت کنندگان با ورود به حسینیّه به صورت دايره ، گرداگرد حسينيه مي ايستند و دراین حال به مدت حدود هفت  دقیقه و به همین شیـوه ادامه می دهند . درادامه يكي از مداحان با صدای دلنشین به چاوشي خواني مي پردازد که با ذكر هر بيت ، جماعت حاضر درمجلس و محفـل ، بر محمــد و آل محمـد صلوات مي فرستند . در ادامه جلسه زیارت عاشورای امام حسین علیه السلام خوانده می شود و مداح یا ذاکر، ختم جلسه را اعلام مي كند و  مراسم به پایان مي رسد .

و اما آنچه روحانیت شهربرآن اتفاق نظر دارند اینست که با توجه به اینکه گفتن ((  هو  )) و وصل آن با کلمات دیگر شبهه ایجاد می کند و گروه های منحرف امکان دارد آن را به فرقه های دیگر ضد دین و ضد اسلام نسبت بدهند لذا بهتراست از بین ادعیه و ذکرهایی مستند و مذهبی متنی با مسما و در شان این ایام انتخاب شود . حاج آقا شمس الدین امام جماعت یکی از مساجد این شهر درچند دهه ی قبل  بوده است که درخصوص ذکراین ده شب به مردم عهد و زمان خود توصیه و سفارش می کرده اند که بهتراست متن را به فارسی و روان و به صورت کشیده بگویید: (( آقام حسـن  ، آقـام حسین )) ، این ذکر و بیان آن با حزن و اندوه ، بیانگر این حقیقت است که مردم برای حضرت امام حسن ( ع ) و حضرت امام حسین ( ع ) احترام زیادی قایل هستند و به عنوان امام و پیشوا ازآنها تبعیت دارند . عزاداران با بیان این ذکر می گویند که ما درغم جانکاه این دو بزرگوار به سوگ نشسته و عزاداری می کنیم .

 

       

 

برخی نیز اعتقاد دارند که  :

(( بهتراینست که (( حیّا )) گفته شود ؛ (( حیّـــــا  به معنی زنده نگهداشتن « حیّا حسن ، حیّا حسین )) و این کلمه بیانگر زنده نگه داشتن محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین ( ع ) دراذهان مردم و رسیدن به ماه صفر و شهادت حضرت امام حسن مجتبی ( ع )، شهادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی ( ص ) و شهادت حضرت امام رضا ( ع ) باشد ، لباس عزا به تن کنند و با سیاه پوش کردن کوچه و خیابان های شهر و مزین کردن آن به پرچم سیاه و پرچم های خاص عزاداری ، خود را برای رفتن به حسینیّه و تکایا و سوگواری آماده کنند .   ))

اما آنچه مد نظر نویسنده است ذکری است که در دعای ندبه می خوانیم که معنی و  مفهومی مشابه  با آنچه مردم این شهرعقیده و اعتقاد قلبی دارند نوشته شده است و آن اینکه : (( این الحسن و این الحسین  ) ، کجاست حسن  ؟  کجاست حسین ؟ و در ادامه دعا چنین آورده شده است : (( این ابناء الحسین  )) و کجایند فرزندان حسین ( ع ) که این ذکربا اعتقادات مذهبی ما منافات ندارد و شبهه نیز ایجاد نمی کند تا دشمنان دین با استناد به خرافه ها و تحریفات دین بر ما بشورند و دین و مذهب تشیع را به دلخواه خود به جهانیان معرفی کنند . در هر صورت هریک ازما وظیفه دارد که دراین زمینه تحقیق کند و پس از رسیدن به نتیجه مطلوب ، مردم را نیز مطلع کند .

مراسم (( هیّا حسن ، هیّا حسین )) درعهد و زمانی در این محل برپا می شده است که خبری از وسایل ارتباط جمعی ، صوتی و تصویری و  . . .   نبود تا مردم ازاخبار و اطلاعات پیرامون خود باخبر شوند لذا این مراسم در واقع یک فراخوان عمومی بود که به مردم امکان می داد که اهالی محل را ازفرارسیدن ماه محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان  و ماه صفر و شهادت امام حسن مجتبی ( ع ) ، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی ( ص ) و حضرت امام رضا ( ع ) مطلع نمایند .

توضیــــح :  چنانچه از اهل علم و روحانیّت محترم ، اساتید حوزه ی علمیه دراین زمینه تحقیق نموده و به نتیجه رسیده اند با دلایل مستند و کافی ، مدیریّت وب سایت را ازطریق درج نظر در قسمت هر خبر  یا به آدرس ایمیل مندرج  زیر - ما را مطلع نمایند .

**************

محمــد    محمـــودی هـــرنـدی

خبرنگـار صـدا و سیمــا و مطبـوعــات منطقــه ی جلگـــه ( هـــرنـد )

Mahmoudiharandih33@yahoo.comm

۵۵۳۶  ۲۱۶  ۰۹۱۳

[ سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۴۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

همـایش ازدواج موفـــق

**************

همایش ازدواج موفق و پیشگیری ازآسیب های اجتماعی با حضورجمع کثیری ازخانواده ها به ویژه دختران و پسران در آستانه ی ازدواج درسالن اجتماعات شهید مطهری هرند برگزار شد . حجت الاسلام دهنوی کارشناس مسایل خانواده درصدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با روابط دختر و پسر قبل از ازدواج مخالفت کرد و افزود : 

 

       

 

(( علمای دینی براساس آموزه های دینی و دستورات قرآن کریم  5 شرط را برای پایداری و تحکیم خانواده و زندگی مشترک لازم و ضروری می دانند لذا دختر و پسری که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند باید براساس ضوابط دین و دستورات شرع مقدس و به منظــور شناخت و آشنایی بیشتر با خصوصیات اخلاقی همسرآینده ی خود ، نکاتی را رعایت کنند که ازآن جمله ، 3 شرط بین پسر و دختر مشترک و دو شرط برای خانمهاست :

1 -  نگاه دختر و پسر برای آشنایی بیشتر وآغاز زندگی مشترک به قصد ریبه ،  شهوت آلود و لذایذ شهوانی نباشد و صرفا به منظور شناخت از یکدیگر باشد .    2 -  نگاه دختر و پسر براساس عواطف احساسی نباشد و به هنگام تحقیق وآشنایی با خصوصیات اخلاقی طرف مقابل ازالفاظ عاشقانه و تحریک آمیز استفاده نشود .     3 -  در زمان گفت و گو و تحقیق ، ارتباط آنان درجای خلوت و شبهه انگیز نباشد .   4 -  دختر خانم به هنگام پاسخ به سوالات خواستگاربه حالت عشوه و طنازی سخن نگوید که او ( خواستگار ) را تحریک و تحت تاثیرقرار دهد .  5 -  صحبت کردن و خنده ی طرفین با صدای بلند و قهقهه و تحریک آمیز نباشد .

 

       

 

حجت الاسلام دهنوی درادامه نیزگفت : (( ازدواج جوانان ما باید براساس عقل و منطق باشد و بعد از ازدواج باید شیفته و عاشقانه دنبال شود ، این ازدواج قوام و پایداری دارد و باعث تحکیم خانواده و خبراززندگی با نشاط و توام با سعادت و خوشبختی برای طرفین دارد . ))

**************

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۴۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

نشست اعضـای هیـات موسس دانشگــاه پیــام نور

با

امـام جمعــه ،  شـورا و شهـردار هــرنـد

**************

اولین جلسه اعضای هئیت موسس دورجدید با حضور امام جمعه ، شوراو شهرداردرمحل دفتر ریاست دانشگاه پیام نور هرند و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز گردید .

 

       

 

درابتدا محمد اسحاقیان ، ریاست دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم خدمت کلیه مدعوین وحضارین درجلسه از زحمات و حمایتهای بی دریغ امام جمعه سابق حضرت حجه الاسلام افضل و شورای اسلامی وقت تشکر وقدردانی نمود و ضمن شرح خلاصه ای ازبیوگرافی دانشگاه و وضعیت موجود آن به شرح حال وضعیت فعلی دانشگاه ،مسایل و مشکلات موجود ،پیشرفتهای حاصله پس از دوران مدیریت خود و نواقص و معایب حال حاضر دانشگاه و اقدامات مورد نیاز در جهت فائق آمدن برمشکلات موجود را تبیین نمودند.

 

       

 

درادامه حجت الاسلام  اصل حسینی ، امام جمعه شهر هرند ضمن تقدیر و تشکر از ریاست دانشگاه و کلیه مدعوین حاضر درجلسه ،به بیان هدف تاسیس دانشگاهها درانسان سازی و انتظاراتی که از یک مرکز فرهنگی درقالب دانشگاه و رکن فرهنگی جامعه مورد تقاضا است اشاره و بر ممزوج شدن علم وعمل تاکید نمودند؛ درادامه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردارهرند هریک به بیان دیدگاهها و نظرات خود درخصوص ارتقاء سطح کیفی و کمی دانشگاه و اقدامات مورد نیازجهت برون رفت از و ضعیت نامطلوب فعلی این واحد آموزشی اشاره نمودند،که در ذیل به اهم مصوبات و نکته نظرات مطرح شده در این جلسه که مورد اتفاق و تصویب همگان قرار گرفت اشاره میگردد.

 

        

 

1-تاکید برتقویت ارتباط و تعامل هر چه بیشتردانشگاه و مسئولین مربوطه با مردم و مسئولین شهری و عدم جدایی این دو ازهم در جهت جلب مشارکتها و همکاریهای مسئولین محلی.

2-تقبل کمک و همیاری شهرداری هرند از پروژه ساخت و ساز ساختمان بتنی آموزشی دانشگاه از طریق در اختیارگذاردن ماشین آلات موجود درشهرداری و تامین بخشی از مصالح ساختمانی مورد نیاز که در دسترس و توان شهر داری می باشد به مبلغ 000/000/500ريال .

3-پیگیری سریع دانشگاه درخصوص احداث ساختمان بتنی آموزشی، با توجه به قول مساعد شهرداری در همیاری با دانشگاه.

4-حل مشکل خودوردانشگاه ازطریق برگزاری مزایده فروش خودرو پراید موجود ازطرف اعضاء هئیت موسس و تبدیل به احسن نمودن آن به نحوی که بتوان به نام دانشگاه و با پلاک انتظامی دولتی از آن بهره برد.

5- تشکیل اتاق فکر دانشگاهی با حضورمسئولین و روسای سه دانشگاه موجود درشهرهرند به منظوروجود تشکلی مرتبط و تخصصی جهت وجود رویه واحد دررفع مشکلات دانشگاهی شهر و تعامل و همکاری سه مرکز آموزش عالی با یکدیگر.

6-تقبل همکاری دانشگاه پیام نور با شهرداری هرند در جهت تامین اساتیدمجرب مورد نیازشهرداری به منظور ارائه مشاوره و همکاری با شهرداری و نهادهای مرتبط شهری پس از اعلام مکتوب نیاز های شهر.

7-همکاری شورای اسلامی شهر با دانشگاه در زمینه ارائه مشاوره های عمرانی و نظارت ساختمانی با توجه به وجود اعضاء دارای تخصص عمرانی و شهر سازی درشورا.

8-پیگیری و مطالبه ازمسئولین مربوطه استانی به منظور دوبانده شدن جاده مواصلاتی هرند به کوهپایه با توجه به خطرات موجود در سر راه دانشجویان سه دانشگاه ، با همکاری دومرکز دیگر.

9-مذاکره اعضای هئیت موسس وریاست دانشگاه با خیرین جهت جلب مشارکتهای آنها در دهه اول محرم باتوجه به حضور خیرین در شهرهرند.

10-دعوت ازریاست دانشگاه پیام نوراستان و مدیرمالی و مدیرعمرانی دانشگاه پیام نوراستان جهت حضور دردانشگاه پیام نورهرند و برگزاری نشست هم اندیشی با اعضای شورای اسلامی  ، شهردار و امام جمعه هرند.

11-تعامل ، همکاری و ارتباط تنگاتنگ مسئولین دانشگاه با خبرنگارصدا وسیمای بخش جلگه جهت انعکاس اخبار و رخداد های دانشگاه درسطح بخش و استان و درج در وبلاگ سیمای هرند و سیمای جلگه

1۲- برگزاری دومین جلسه جهت پیگیری مصوبات جلسه اول ، با حضوراعضاء قدیم و امام جمعه سابق هرند حجت الاسلام افضل هرندی 

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه ششم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۹:۱۳ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

همـایش پیــاده روی خـانوادگـی در اژیــــه

**************

همـایش پیــاده روی خانوادگی شهـر اژیــه با شعــار تقویت روح و جسم و فکر سالم در بدن سالم به طول  سه کیلومتر و از گلزار شهداء تا امامزاده سید محمد تالجرد با حضور جمع کثیری از علاقه مندان به ورزش برگزار شد . در این مراسم چندین کمک هزینه ی مشهد مقدس و جوایز دیگر به قید قرعه به  شرکت کنندگان اعطا شد .

 

       

 

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ شنبه چهارم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۷:۴۸ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

بازسـازی نمـادین واقعـه ی غدیر خم  

درشهــراژیــــه

**************

عیدبزرگ غدیرخم ازاعیاد مذهبی ما شیعیان است ، روزی است که رسول مکرم اسلام دربازگشت ازسفرحج ازسوی خدا فرمان یافت تا وصی و جانشین بعد ازخود را به مردم معرفی کند ، روزی است که به عنوان اکمال دین و اتمام نعمت الهی برامت اسلامی نامگذاری شده است و علمای دینی بر این باروهستند که باید این عید بیش ازگذشته مورد توجه و عنایت مردم خداجو ، مومن و ولایتمدار ایران اسلامی و شیعیان جهان باشد .

درروزواقعه ی غدیرتعدادی ازصحابه ی حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله  و جماعتی ازحجاج بیت الحرام حضور داشتند. کاروان حجاج به محل غدیر خم رسید و حضرت محمد صلوات الله علیه از حرکت بازایستاد و جماعت را فرا خواند و گفت : (( به آنهایی که جلوتر هستند بگوئید برگردند و صبر کنید تا آنهایی که عقب تر هستند به این مکان برسند و به ما ملحق شوند . ))

پس از زمانی همه ی کاروان ها رسیدند . فرصتی شد تا همه جماعت حاضر ، نماز را به امامت رسول خدا اقامه کنند سپس پیامبربر بلندای جهاز شتران رفت و  طبق خواست خدا، حضرت علی بن ابی طالب را برای منصب عظیم ولایت انتخاب نمود تا رسالت خویش را کامل کند . بعد ازآن واقعه جماعت زیادی به علی بن ابی طالب علیه السلام تبریک گفتندو عده ی قلیلی نیز علیرغم بیعت با آن حضرت ، بیعت شکنی کردند و به مخالفت با آن حضرت پرداختند  .

به همین منظور و درراستای آشنایی مردم با ارزش های اسلامی و مذهبی واقعه ی بزرگ غدیر خم ، هر سال و همزمان با عید بزرگ اسلامی ، عید غدیرخم را عزیز می شماریم .

همایش و نمایش بزرگ غدیر خم با همکاری سپاه ناحیه ی امام علی علیه السلام اصفهان و بسیج مقاومت  امام حسین اژیه ، شهرداری و شورای اسلامی  روز پنج شنبه مورخ دوم آبان ماه نود و دو و با حضورجمع کثیری ازمردم این شهر و شهرها و روستاهای منطقه و مناطق همجوار در امامزاده تالجرد اژیه برگزار شد .

 

                         

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

  

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶  ۲۱۶  ۰۹۱۳

[ جمعه سوم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۲۰:۱ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

سنت عیــد غدیر خـم در هــــرنــد

**************

بدون شک عیدغدیرخم ، عید بزرگی برای ماشیعیان جهان محسوب می شود و باید مورد توجه همه ی خانواده هاو محبین معصومین قرار گیرد . در این روز ، رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم دربازگشت ازسفرحج ازسوی خدا فرمان یافت تا وصی و جانشین بعد ازخود را معرفی کند ، روزی است که به عنوان اکمال دین و اتمام نعمت الهی برامت اسلامی نامگذاری شده است . خداوند متعال به رسولش گفت : چنانچه این ÷یام را بره مردم نرسانی ، رسالت خویش را انجام نداده ای !.

 

       

 

به همین منظور از سالیان قبل سادات و به خصوص روحانیت دراین روز درمنازل خویش پذیرای عموم مردم بودند و مبلغی را نیز به عنوان عیدی به آنها می دادند . این کار با ارزش درراستای آشنایی مردم با این عید بزرگ ولایت ، هر سال با شکوه بیشتر برگزار می گردد .

 

       

امسال این عید با حضورجمعی ازسادات هرند در نمازخانه ی امامزاده اسحاق این شهر برگزار شد و مردم شهر ، دسته دسته برای دیدار با سادات مشرف می شدند . در این مراسم حمید کنعانی از مداحان اهل بیت با مدیحه سرایی ، اشعاری از شعرای شیعه را بازخوانی کرد.

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ جمعه سوم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۹:۵۱ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ چهارشنبه یکم آبان ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۴۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ سه شنبه سی ام مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۰ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هفتـه ایمنی در برابر بلایـای طبیعـی

**************

به مناسبت گرامیداشت هفته ی ایمنی دربرابربلایای طبیعی ، مانورمشترک نیروهای شهرداری و هلال احمر و ادارات و نهادهای شهر هرند به منظور ایجاد توانمندی و آمادگی نیروها ی خدماتی و امداد و نجات دروضعیت بحران به هنگام روبرو شدن با زلزله و حوادث غیرمترقبه ، مانور اسکان اضطراری در چادرهای امدادی درشهرهرند برگزار گردید .

 

       

 

دراین مانورحجت الاسلام اصل حسینی امام جمعه هرند ، علیرضا حسینی بخشدار، شهبازی شهردارو اعضای شوراهای اسلامی و تنی چند ازمردم شهرهرند حضور داشتند .

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ پنجشنبه بیست و پنجم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۲:۲۴ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

به مناسبت روزعرفــه و عیــد سعیــد قربـان

**************

خدایا ؛ این روزها ، روزهای با عظمتی است ! 

حضرت موسی به کوه طور می رود ، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به خانه ی بخت ، حضرت ابراهیم با اسماعیلش به قربانگاه ، خاتم الانبیاء با علی به غدیرخم می روند و حضرت امام حسین علیه السلام با تمامی هستیش به سوی کربلا ، و حجت حق ، حضرت مهدی ، عجل الله تعالی فرجه الشریف به عرفات . عجیب بوی استجابت دعا می آید ، پس التماس دعا .

 

**************

عاشقــان عیـدتان مبـــارک

عیـد قربـان مبـارکبــاد

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۰:۳۸ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

جنگ آداب شهــروندی در شهــــر هــــــرند

**************

اولین جنگ آداب شهروندی شب گذشته ( دو شنبه 22 / 07 / 1392 ) به منظور شادی و نشاط شهروندان هرندی با حضورگروه فرهنگی هنری شهر اصفهان درخیابان آزادگان شهر هرند برگزار شد .

 

       

 

اگرچه قبلاً نیزجنگ های شادی درسطح شهرهرند برپا شده بود ولی هرکدام به دلایلی موردنقد وانتقاد برخی از روحانیّت قرارگرفته بود که با شناختی که از آن برنامه ها دارم ، به نظر می رسد انتقادها سازنده و بجا بود ولی این بار مردم شهر، ضمن حضور گسترده و استفاده از برنامه های متنوع و شاد جنگ شادی ، راضی به خانه ها بازگشتند که این نشان از علاقه و رضایتمندی مردم دارد .

 

       

 

جنگ آداب شهروندی با حضورگسترده مردم هرند ( اعم از زن و مرد ) و حضورچشمگیر نوجوانان و جوانان و با اجرای تئاتر، نمایش عروسکی برنامه های شاد و متنوع و مفرح توام با خنده و شادی و نورافشانی همراه بود .

 

       

 

دراین مراسم محمدعلی جعفری ( رئیس شورای شهر ) و شهبــــازی  (شهــــردارهرند ) درسخنرانی اعلام کردند که هدف از برپایی جنگ آداب شهروندی انتقال برخی از آداب شهروندی و بالا بردن سطح آگاهی مردم درمواجه شدن با نکات معاشرتی ازطریق دیدن نمایش های جذاب همراه با خنده و شوخی است که بحمدالله این گروه توانست نظر مخاطبان زیادی را جلب کند .

از شهردار و شورای اسلامی شهرو گروه فرهنگی ، هنری شهر اصفهان و عوامل اجرایی و کارکنان شهرداری تقدیر و تشکر می کنیم .

توضیح اینکه : متاسفانه به علت عدم نورپردازی صحیح ، شرمنده شما به منظور تهیه ی عکس خوب و شفاف شدیم .

 

       

 

 

       

 

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913

[ سه شنبه بیست و سوم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۵:۲۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هم اندیشی شهـردار و تنی چند از اعضای شورای اسلامی

 با جمعـی از بانوان شهـر هـرند

**************

برای ورود به دوران جدید و رسیدن به زندگی سالم باید به طور مطلوب ازتفکر و خرد جمعی درجهت توسعه ی شهر درابعاد فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و . . .   بهره گرفت و حضوربانوان درکنارآقایان لازمه ی این حرکت پایداراست که امیدواریم حضورگسترده ی همه ی آحاد مردم ، ما را درجهت رسیدن به هدف نهایی که داشتن یک شهر مطلوب با کلیه ی امکانات آسایشی و رفاهی است ، یاری کند .

 

        

 

این مطلبی بود که آقای شهبازی ، شهردارجدید شهرهرند دراولین نشست هم اندیشی خود با بانوان هرندی اعلام کرد و اضافه کرد که (( ازنقش بی بدیل بانوان درتعلیم و تربیت آینده سازان جامعه نباید به سادگی گذشت چرا که تربیت شدگان امروز، نسل مسئولیت پذیر و آینده سازاین مملکت هستند که برای رسیدن به چنین روزی ، باید از هم اکنون برنامه ریزی کرد . ))

 

بعد از آن اعضای کمیته ی بانوان هر یک به بیان نقطه نظرات خود پرداختند که اهم آن بدین شرح است :

·         امکانات تفریحی بانوان بسیار ضعیف است و چنانچه امکاناتی هم هست استفاده کننده ( زن ) در معرض دید همه ی عموم قرار دارد که کمتر بانویی اقدام به استفاده از این امکانات می کند

·          دعوت از سخنرانان و افراد مطلع به منظورآگاهی بخشی به خانم ها در جهت تربیت فرزندان بهتر و زندگی توام با آرامش و آسایش

·          فعالیت ورزشی بانوان منحصربه یکی دو رشته ی ورزشی بود که دراین مدت نیز هیچ فعالیتی در جهت توسعه ی ورزش بانوان نشده است و هیچ مربی فراخوانده نشد .

·          محل های عمومی بیشتر محل تجمع برخی افراد است که دوری ازاین محل ها ، حلال مشکلات است و نگرش خانواده ها کمتر به استفاده از اینگونه فضاها با حضور خانواده است .  

·          استفاده از مشاور خانواده به منظور مرتفع کردن مشکلات خانوادگی و آگاهی بخشی به خانواده ها

·          عدم همکاری برخی از نهادها ی انقلاب با برنامه های فرهنگی بسیج که متاسفانه بسیاری از برنامه ها از دستمان رفت .

*   متاسفانه نظارت مسئولین شهر بر امور جاری شهر بسیار ضعیف است و کمتر مسئولی به مراکز آموزشی و زیر دست خود سرکشی دارد و همین عدم توجه به امور باعث شده است برخی از افراد سودجو درمسئولیت خود کم کاری کنند . حضور مسئولین مافوق از مراکز زیر دست باید پر رنگ باشد  .

·          بانوان نقش تعیین کننده در جامعه را دارند لذا باید نگاه آقایان به حرکتهای اجتماعی و اشتغال بانوان در جامعه ی امروز عوض شود و بانوان بتوانند بعد از سالها مشقت درس و تحصیل از تبعات آن بهره مند شوند .

·          سالن های ورزشی آقایان و بانوان به خاطر برخی از مسایل ایمنی و بهداشتی جداگانه باشد .

·          امکانات موجود در شهر باید به صورت عادلانه در بخش های شهر تقسیم شود و همه ی مردم بتوانند از امکانات موجود بهره مند شوند.

·          کمبود یک فرهنگسرا در سطح شهر بسیار محسوس است لذا مسئولین امر باید اقدامات لازم را به منظور استقرار فرهنگسرا بعمل آورند.

·          کمبود استخر به منظور ورزش شنا و آشنایی با فن شنا چندین سال است که ملکه ی ذهن مردم هرند شده است ولی متاسفانه کوچکترین اثری از فعالیت آن نیست و کسی نیز اقدام موثری نمی کند.

·          تعدادی از پرسنل بیمارستان فاقد تخصص هستند و این مهم خطراتی  را برای همه ی خانواده ها به همراه خواهد داشت .

·          طی سالهای اخیز شهر هرند بیشتر با کمبود وسایل ایاب و ذهاب روبروست و این کمبود در سطح شهر و درون شهر بیشتر محسوس است .

 

   ·          تردد بیش ازحد کامیون و حمل کود و پارک این وسایل درحاشیه ی منازل مشکلاتی از جمله سالک را در سطح شهر ، امراضی را به همراه داشته است .

·          فعال کردن حوزه ها ی مختلف بانوان و تقسیم کار به منظور بازدهی بیشتر و بهتر

·         آماده کردن بسترها و زیرساخت های مدیریت شهری ، نیازمند حضور آحاد مردم اعم از زن و مرد این جامعه است که متاسفانه حضور بانوان به دلایلی کم رنگ است .

·          وحدت و همگرایی باید در شهر و برخوردهای مردمی نمودی روشن پیدا کند .

·          بیشترین تاثیر خانم ها در تربیت فرزندان نمود دارد که قابل تحسین است .

·          در بحث معرفی شهر اقدامات کمی صورت گرفته و آنچه مردم هرند شایسته ی آن هستند به فعلیّت نرسیده است لذا باید اقدامی سریع و طبق برنامه به منظور معرفی شهر و ظرفیت ها و پتانسیل های بالای آن صورت گیرد .

·         کمیته ی بانوان با رویکرد به فعلیت رسانیدن مباحث بانوان باید هر چه زودتر فعالیت خود را آغاز کند.

·          کتابخانه محیط فرهنگی مناسبی است و باید از ظرفیت ها و امکانات آن در جهت ایجاد فرصت های مناسب استفاده کرد .

·          نقش پذیری خانم ها در جهت ایجاد محیط شاد و امن در جامعه باید بیش از گذشته پررنگ شود.

·          صرف هزینه در ابعاد مختلف فرهنگی ، از دست دادن سرمایه نیست بلکه فرصت سازی و بدست آوردن سرمایه است .

 

       

 

دراین جلسه همچنین آقایان محمد جعفری رئیس شورای شهرو محمد حدادی عضو شورا حضور داشتند و به برخی از سوالات مطرح شده از سوی بانوان حاضر در جلسه پاسخ دادند .که از آن جمله می توان به تغییر در مدیریت تربیت بدنی و یکی از مرکز دیگر درآینده ی نزدیک اشاره کرد و امید می رود که با تغییر مدیریت دراین دو نهاد ، موقعیت شهر و استفاده از امکانات ورزشی به جایگاه اصلی خود نزدیک شود .   

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ یکشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۲:۰ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هر فرد این جامعــه یک نیــروی پلیس است

**************

این مطلب را ستوان یکم حسینعلی نیک بخت ، فرمانده انتظامی  بخش جلگه ( کلانتری  44  شهر هرند ) دربین خطبه های نماز جمعه شهر هرند ( 19 / 07 / 92 )  اعلام کرد و افزود :

 

       

 

(( نیروهای نظامی و انتظامی وظیفه حفظ و حراست و برقراری امنیّت جامعه را عهده دار هستند لذا مشارکت مردمی دراطلاع رسانی به موقع می تواند از آنها یک پلیس کارآمد و موفق بسازد . ))

ستوان یکم نیک بخت در ادامه گفت :

(( نیروهای مستقردرکلانتری 44 شهرهرند و کلانتری 31 شهر اژیه به طورشبانه روزی آمادگی دارند که در خدمت شهروندان هرند و منطقه ی جلگه باشند لذا با تماس های تلفنی و گزارش های مستند و به موقع ، ما را دربرقراری امنیّت و جلوگیری ازاجرایی شدن تفکر و خطای منحرفین یاری کنید تا جامعه ای امن و به دور از زشتی ها و خطا ها داشته باشیم . ))

 

       

 

فرمانده انتظامی بخش جلگه در ادامه به حاضرین گفت :

(( به هشدارهای انتظامی درخصوص چگونگی نگهداری منازل و رعایت اصول امنیّتی و حفظ اموال بیشتر توجه کنید تا متحمل ضرر و زیان های ناشی از سرقت افراد سودجو و منحرف نشوید . ))

ستوان یکم نیک بخت در پایان به صاحبان کامیون هایی که با بارهای غیر بهداشتی از جمله کود حیوانی در شهر تردد می کنند هشدار داد و گفت :

(( نیروهای مستقر در شهر هرند مجدانه تلاش می کنند که با چنین افراد برخورد قانونی داشته باشند که درمرحله اول هشدارو بعد ازآن با رای دادگاه وسایل نقلیه ی متخلف توقیف خواهد شد . ازطرفی فرزندان و اقوام نزدیک شما دچار امراضی می شوند که حاصل بی توجهی شما در تردد و پارک وسایل نقلیه حامل کود در گوشه و کنار شهر است . ))

 

       

 

فرمانده انتظامی بخش جلگه همچنین نحوه اطلاع رسانی به نیروهای انتظامی را تشریح کرد و گفت با تلفن های  110  و   6333434 کلانتری هرند تماس بگیرید و یقین بدانید که مشخصات شما حفظ خواهد شد ولی این امر کمک می کند تا مجرمین و متخلفین زودتر به دست قانون گرفتارشوند و از ادامه کار باز مانند .

ستوان یکم نیک بخت همچنین از نیروهای نظامی و انتظامی تقدیر و تشکر کرد و تلاش آنها را برای برقراری امنیت و آسایش جامعه ستود و برایشان آرزوی موفقیت کرد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ شنبه بیستم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۸:۳۰ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

چهـارمیـن همـایش رصـد آسمــان شب

**************

چهارمین همایش رصد آسمان شب ، ویژه ی خانواده ها طی روز های پنج شنبه  18  و جمعه  19 مهرماه ( 92 ) با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند و با حضوربیش از 16۸ نفرازعلاقه مندان به نجوم ازشهروندان اصفهانی دردانشگاه آزاد اسلامی واحد هرند برگزار شد .

 

       

 

این همایش به منظورآشنایی و آموزش مقدمات رصد ، جهت یابی ، رصدماه و صورفلکی ، رصد اجرام و سیارات مریخ و مشتری ، آشنایی با اجرام آسمانی غیرستاره ای ، رصد اعماق آسمان با تلسکوپ های مدرن برگزار شد .

 

         

 

با استقراربیش از 16۸ نفر از علاقه مندان به نجوم ، اساتید مرکز آموزشی نجوم ادیب ، وابسته به سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، ابتداتوضیحاتی پیرامون مباحث فوق به شرکت کنندگان ارائه می دادند ، سپس فرگیران با استفاده از تلسکوپ های مستقر درسایت و محوطه ی دانشگاه ، اجرام آسمانی را رصد می کردند.

 

       

 

حجت الاسلام  اصل حسینی امام جمعه ی شهر هرند نیز در سخنان کوتاهی به تشریح آسمان از منظر قرآن اشاره کرد و گفت : (( درآیاتی از قرآن ، خداوند انسان را به تفکرفراخوانده است و علم نجوم که درآسمان شب سیرمی کند درمقابل خود ، آسمانی را پر از رمزو راز می بیند ، وقتی به آسمان پرستاره نگاه می کنیم ، بدون درنگ و ناخودآگاه متوجه می شویم که این شکوه و عظمت ، خالقی قادر ، حکیم  و توانا دارد و باید اذعان کرد که علم واقعی اینست که انسان با نگاه و نظاره بر مخلوقات ، پی به وجود خالق هستی ببرد و این مهم جز با دقت و تفکر در کائنات میسّر نیست . ))  

توضیحی چند در مورد فضای آسمان شب

فضا ازکهکشانها ، منظومه‌ها ، ستارگان ، سیارات و بسیاری ازاجرام آسمانی دیگر انباشته شده است. عجایب و عظمت آنها به مراتب ازتمامی دیگرپدیده‌های آفرینش بیشتر است. کهکشانها و ستارگان و به طورکلی پدیده‌های آسمانی انبوهی که عجیب و غریب می‌نماید وجود دارند، که پاره‌ای ازآنها بوسیله دانشمندان شناسایی شده‌اند. مانند: کوتوله‌های سفید ، ستارگان نوترونی ، ستارگان هیپرونی ، کوازارها و دنباله دارها و سیاه چاله‌ها و . . .   

 

               

 

 

درفضای قابل رویت برای ماده میلیاردها کهکشان جداگانه وجود دارد که بزرگترین آنها نظیر راه شیری و نزدیکترین کهکشان به نام اندرومیدا یا به قول عبدالرحمن صوفی امراة المسلسله که فاصله آن ازما تقریبا 5 /1  میلیون سال نوری و قطر زاویه‌ای ان 3.5 درجه و قطر خطی‌اش درحدود 100 هزارسال نوری است و دارای تقریبا یکصد میلیارد ستاره است. هرکهکشان مجموعه‌ای ازمیلیاردها ستاره است که بعضی ازآنها ازخورشید بزرگتر و بعضی دیگر بطور قابل توجهی کوچکتر.

 

               

 

سحابیها

درجهان علاوه برستاره‌ها مقادیر زیادی گرد و غبارو گاز وجود دارد که ما بین کهکشانها پراکنده گردیده است. یعنی چگالی گاز درفضای بین کهکشانها فقط برابر 20 اتم درهراینچ مکعب است. سحابیها به علت نورستارگان مجاور خود قابل رویت هستند. به کمک تلسکوپ به ساختمان و ویژگی آنها می‌توان پی برد. بعضی ازسحابیها نیز تاریک بوده و مانع عبور نورستارگانی هستند که در پشت آنها قرار دارند .

سیارات

اجرام تقریبا کروی ، جامد و بزرگی هستند که به دورخورشید می‌گردند. بزرگترین آنها به نام مشتری است که جرمی معادل یک هزارم جرم خورشید را دارد. تا به حال سیستم سیاره‌ای نظیرآن چه به خورشید مربوط است، کشف نگردیده است. سیارات اجرام سماوی نسبتا سرد بوده و انعکاس نورخورشید باعث مرئی شدن آنها می‌گردد.

 

            

 

تشخیص سیارات از ستارگان در آسمان شب

سیارات با نورناپایدار می‌درخشند، ولی نورستارگان هم ازلحاظ رنگ و هم ازلحاظ روشنایی به سرعت تغییر می‌کند.

سیارات درآسمان حرکت کرده و محل آنها تغییر می‌کند، ولی ستارگان نسبت به هم دارا ی مکانهای تقریبا ثابتی هستند.

سیارات هنگام رصد با تلسکوپها به صورت قرص نورانی بزرگ دیده می‌شود، درصورتی که ستارگان به صورت نقاط روشن به نظر می‌رسند.

سیارات را می‌توان در نواحی باریکی از آسمان مشاهده کرد، ولی ستارگان را می‌توان در هر قسمتی از آسمان یافت.

سیارکها

سیاره‌های خرد ، اجرام جامد کوچکی هستند که به دورخورشید می‌چرخند و تفاوت آنها با سیارات دربزرگی آنها است. بزرگترین این سیارکهای خرد به نام سیرس می‌باشند، که قطرش برابر با 800 کیلومتر است. قطر اکثر آنها درحدود 3 کیلومتر می‌باشد. سیارکها نیز توسط انعکاس نورخورشید قابل رویت می‌باشند و آنها را بدون تلسکوپ نمی‌توان دید.

 

                

 

قمرها

قمرها اغلب ازاجتماع و تمرکز دیسکهای غبارو گازدرپیرامون سیاره‌ها درست می‌شوند. شش سیاره ازنه سیاره بزرگ هرکدام یک یا چند قمر دارند که به دور آنها می‌چرخند. تا به حال 45 قمر در منظومه ی شمسی کشف کردیده است.

ستارگان دنباله دار

ستارگان دنباله داراجرام سماوی هستند که گه گاه ظاهر می‌شوند. هرستاره دنباله دارازیک مسیر نورانی و دنباله طویلی تشکیل شده است. سرآن ممکن است به بزرگی خود خورشید و دم آن نیز درحدود چندین صد میلیون کیلومتر بوده باشد. هرستاره دنباله دار با وجود اینکه صدها کیلومتر درثانیه سرعت دارد برای یک چشم غیرمسطح همچون ما، بی حرکت به نظر می رسد. سرعت آنها را می‌توان ازتغییرمکانش نسبت به ستارگان زمینه ثابت آسمان تعیین کرد.

تا کنون نزدیک به هشتصد ستاره دنباله دارکشف و نامگذاری گردیده است. اکثر ستاره‌های دنباله دارازیک مدار بسته‌ای درحال حرکت هستند. چنین ستارگان دنباله دار اهمیت زیادی داشته و بعد از یک پریود به نزدیکی زمین آمده و مشاهده شده‌اند، که مشهورترین آنها ستاره دنباله‌دارهالی است. مدارهای ستارگان دنباله داردیگر سهمی یا هذلولی است و به احتمال زیاد اینها فقط یک باردرمجاورت زمین ظاهر و رویت گردیده ، دور می‌زنند و سپس رفته و دیگر به نزدیکی زمین نمی‌گردند.

شهاب وارها

اجسام جامد و ریز دیگری به اندازه ته سنجاق هستند، در فضا دیده می‌شوند. اکثرا گروهی از این شهابها به طرف زمین حرکت کرده و درجو آن به دام میدان مغناطیسی حاکم برکره زمین می‌افتد.

دراثربرخوردشان درفاصله 150 کیلومتری جو زمین و دراثر اصطکاک آن ، جسم سوخته و غبار آن به طرف زمین سقوط می‌کنند. نور حاصل شده از این برخورد را به نام شخانه می‌نامند. در واقع می‌شود اظهار کرد هرساله چندین صد تن از غبارشخانه برسطح زمین می‌نشینند. معمولا شهابها درفاصله 80 کیلومتری سطح زمین کاملا ازبین می‌روند، ولی بعضی اوقات احتمال دارد که کاملا تحلیل نگردند و به صورت شهاب سنگ به سطح زمین برسند.

 

          

       

نامگذاری اجرام اعماق فضا

برخی اجرام غیرستاره ای ازجمله کهکشانها و سحابیها با عناوین رایجی نامیده می‌شوند، ولی برخی تنها با یک شماره مشخص می‌شوند. درسال 1774 شارل مسیه (1817 - 1730) فهرستی شامل 45 جرم آسمانی منتشر کرد و طی یک دهه بعد از آن به این تعداد افزود. نام هر یک از اجرام این فهرست متشکل از حرف ام (حرف اول مسیه) و یک عدد بدنبال این حرف است.

نام بسیاری دیگرازاجرام آسمانی متشکل ازان. جی.سی و یک عدد است. این طرز نامگذاری درفهرستی که توسط ستاره شناس دانمارکی ، جان لودویک امیل دریر (1926 - 1852) ، منتشر شد، معرفی شده است. این فهرست ، فهرست عمومی نوین نامگذاری شده است.

آنچه ما را برآن داشت تا این مختصر اطلاعات را در اختیار شما خواننده عزیز قرار دهیم ، به حکم وظیفه و رسالتی است که بر دوش اصحاب رسانه گذاشته شده است لذا در مباحث فوق بیش از هرچیزبه دنبال عظمت خداوند متعال هستیم که این اجرام را منظم خلق کرده است .

بر من و شماست که وقتی آسمان شب را نظاره می کنیم ، با دید و از منظر یک محقق نگاه کنیم و به عظمت و بزرگی خداوند متعال پی ببریم .

 

          

 

درحاشیه ی همایش :

دربین شرکت کنندگان دختر بچه ها و پسر بچه ها با شوق و اشتیاق وصف ناپذیر از شامگاه تا صبح به همراه والدین خود ازاطلاعات اساتید بهره بردند و برخی ازمواقع بیشتر از والدین به سوالات مطرح شده پاسخ می دادند .

این همایش از ساعت 7 شب روز پنج شنبه آغاز و تا  6 صبح روز جمعه ادامه داشت . شرکت کنندگان با  4 اتوبوس ، سحرگاه جمعه شهر هرند و دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر هرند را به مقصد اصفهان ترک کردند .   

سخنـی با مسئولیــن شهــرهــــرنـد  :

(( بیائید برای بالا بردن سطح آگاهی علمی خانواده های هرندی ( دانش آموزان و دانشجویان و . . . ) و در راستای خداشناسی با استفاده ازتوان اساتید و دانشمندان علاقه مند ، ‌ابزارهای به روزو علوم نجوم  و کمک و مساعدت خیّرین محل بیشترازهمایش های علمی مبتنی برخداشناسی بهره ببریم و با دعوت ازآنها و برگزاری همایش های علمی ، فرهنگ خداشناسی را بیشتر با گشت و گذر در آسمان شب ، اقیانوس ها ، طبیعت و تحقیق بیشتر در باره ی مخلوقات به شهروندان یاد بدهیم . ))

با تشکر از مسئولین :

حسین مزروعی ( مدیر مرکز )  ، محمد سلطانی ( مدیر همایش ) ، دکتر مهدی  اسحاقی  ، حسین میرعزآبادی ، مهندس جلالی  ، امین شاهی ، رضا  ماه منظر ، دبیری ، عرفان احمدی ، پورمظاهریان ، لاله زار ، حاج عبداللهی ، چگینی و خانم ها نوربخشیان ، علی بیگی ، موزون ، متقی و کلیه ی عوامل اجرایی و کارشناسان رصدی  ، استودیو ماهی ، گروه فنی ، علیرضا رجایی روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهرهرند که از محل بازدید کردند و شاید عزیزانی که از قلم افتاده اند و نامشان در وبلاگ درج نشده است .  

چنانچه نقطه نظر، پیشنهاد یا انتقاد سازنده ای دارید ، محبت کنید ازطریق « نظر بدهید » به اطلاع مدیر وبلاگ برسانید تا پس از بررسی و در صورت لزوم در وبلاگ درج شود .  

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ جمعه نوزدهم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۰ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

قابل توجه شهـروندان محتــرم شهــــــر هــــــرند

شهرداری هرند به مناسبت گرامیداشت هفته ملی کودک ، جشن بزرگ آداب شهروندی را با حضور گروه های شاد هنری از اصفهان همراه با نور افشانی برگزار می کند . در این اطلاعیه از شهروندان محترم هرندی و  . . .   دعوت بعمل آمده است . منتظر حضور سبزتان هستیم .وعده ی ما روز دوشنبه مورخ   22 / 07 / 92  از ساعت   30 : 6   بعد از ظهر ، چهارراه شهرداری ، خیابان آزادگان

 

محمـد    محمــودی هـــرندی

خبرنگـارصـدا و سیمـا و مطبوعــات منطقــه ی جلگــه ( هــرند )

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

 

[ چهارشنبه هفدهم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۰:۲۷ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

کمیتـه ی امنیتی بخـش جلگــه تشکیـل شــد

**************

برقراری نظم و امنیّت درشهرها و روستاهای منطقه با تعامل نیروهای انتظامی و بسیج و اطلاع رسانی مردم امکان پذیراست لذا تعامل و همکاری نیروی انسانی ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی می تواند ما را تا حصول نتیجه و  رسیدن به آسایش و امنیّت کمک کند.

 

      

 

این مطلب را بخشدار جلگه در جلسه تجلیل از نیروهای انتظامی عنوان کرد و افزود :

(( امنیّت و صحت وسلامتی ازنعمات الهی است که خدای متعال بدون منت به ما انسان ها ارزانی داشته است و سربازان مخلص و بدون ادعای نیروی انتظامی در نظام جمهوری اسلامی مجری آن هستند . ))

 

      

 

 

      

 

 

در ادامه جلسه نقطه نظرات مدعوین به جلسه ارائه شد که از آن جمله :

·          اقدامات پیشگیری امنیّتی باید ازپیش بینی آغازشود و با پیشگیری ادامه یابد و قبل ازاقدام افراد منحرف به نتیجه برسد .

·          اطلاع رسانی به موقع مردمی می تواند از بروز تخلفات افراد سودجو و منحرف جلوگیری کند.

·          نیروهای انتظامی بدون نیاز به تشویق و تمجید و در راستای شرح وظیفه ی خود عمل می کند ودراین راه شهدای عزیزی را تقدیم انقلاب و ارزشهای والای آن کرده است .

  درپایان جلسه ازخدمات بی شائبه ی نیروهای نظامی و انتظامی منطقه تقدیر و تشکر شد .

مدیریت وبلاگ (( سیمای هرند )) هفته نیروی انتظامی را به پرسنل و همه ی نیروهای مخلص نیروی نظامی و انتظامی تبریک عرض نموده ، ازخداوند متعال برایشان ؛ صحت و سلامتی و موفقیت آرزو دارد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۲:۰ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

 

بچه ها متشکریم

 

[ یکشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۰:۲۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اعضـای شـورای بخش جلگـه انتخـاب شــدند

**************

دراجرای ماده 5 و با رعایت ماده ی 6 قانون انتخابات شوراها و ماده ی 83 آئین نامه ی اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و بخش و به موجب دعوتنامه ی شماره 2159  -   07 / 07 / 92 بخشداری جلگه ، جلسه ی انتخاب اعضاء شورای اسلامی بخش درساعت 30: 8 صبح روز سه شنبه مورخ 09 / 07 /92 درمحل سالن اجتماعات به ریاست آقای علیرضا  حسینی ، بخشدار تشکیل شد .

 

       

 

دراین جلسه ازبین 24 نفر نمایندگان منتخب شورای اسلامی بخش ، آقایان مرادعلی خان آبادی ، رجبعلی جعفری ، علی قدرتی ، حسینعلی هایزاده ، محمدرضا عبداللهی ، مصطفی  زارع ، بمانعلی  منصوری و مهدی یوسفی با رای و نظر اکثریت انتخاب شدند .

درادامه ، جلسه ی دیگری با حضور اعضای اصلی شورای بخش تشکیل و با رای مخفی ، آقایان رجبعلی جعفری به عنوان رئیس شورای بخش ، حسینعلی هادیزاده به عنوان نایب رئیس و مرادعلی خان آبادی به عنوان نماینده شهرستان وخزانه دارانتخاب شدند .

اینجانب محمد محمودی هرندی مدیر وبلاگ و خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات از صمیم قلب از خداوند متعال برای منتخبین اعضای شورای اسلامی بخش جلگه آرزوی موفقیت دارم . به امید اینکه در سایه ی وحدت ، یکدلی و هماهنگی شوراهای اسلامی شهرها و روستاها ، منطقه ای شایسته و درخور مردم خوب را مدیریت کنیم تا درآینده ی نچندان دور شاهد پیشرفت ، توسعه و ترقی در شهرها و روستاهای منطقه ی جلگه باشیم . ان شاء الله

  

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه دهم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۰:۲۰ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

حسين شريعتمداري و دستاورد های سفر به نیویورک:

چه دادیم و چه گرفتیم؟!

پرسش درباره سفر نیویورک است، سفری که طی چند روز گذشته پیرامون دستاوردهای آن تبلیغات پرحجم و گسترده ای شده و این تبلیغات کماکان ادامه دارد. پرسش اما، این است که جناب رئیس جمهور محترم و هیئت همراه ایشان در سفر نیویورک و در تعامل با آمریکا و متحدانش «چه داده اند و چه گرفته اند»؟ و در این باره گفتنی هایی هست؛

به گزارش اصفهان شرق حسین شریعتمداری در یادداشت امروز خود هفتم مهرماه در روزنامه کیهان نوشت: پرسیدن که عیب نیست. مخصوصا از کسانی که «دانستن را حق مردم» می دانند! و طی سه دهه گذشته بارها بر این «حق» اصرار ورزیده اند. از این روی، پرسشی که در پیش است و آنچه این نوشته در پیوست خود دارد، نباید دولتمردان محترم را آزرده خاطر کند و یا این تلقی را پدید آورد که قرار است زحمات متراکم و روزهای پرکار آنها نادیده گرفته شود. پرسش درباره سفر نیویورک است، سفری که طی چند روز گذشته پیرامون دستاوردهای آن تبلیغات پرحجم و گسترده ای شده و این تبلیغات کماکان ادامه دارد. پرسش اما، این است که جناب رئیس جمهور محترم و هیئت همراه ایشان در سفر نیویورک و در تعامل با آمریکا و متحدانش «چه داده اند و چه گرفته اند»؟ و در این باره گفتنی هایی هست؛

۱- سخنرانی آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و مصاحبه های بعدی ایشان با رسانه های آمریکایی، اگرچه در برخی از موارد که به آن اشاره ای گذرا خواهیم داشت، خالی از کاستی نبود ولی در مجموع می توان اظهارات جناب روحانی را در تاکید بر سیاست های کلان نظام، حمایت و دفاع از حقوق مردم شریف ایران و استدلال ها و مستنداتی که برای این منظور ارائه کرده بودند، مثبت ارزیابی کرده و مخصوصا بخش هایی از آن را شایسته تقدیر دانست. این بخش از سخنان رئیس جمهور محترم کشورمان با عصبانیت دشمنان تابلودار ایران اسلامی، مخصوصا رژیم صهیونیستی روبرو شد تا آنجا که نتانیاهو با شتابزدگی به اوباما و دولتمردان آمریکایی هشدار داد «فریب لفاظی های روحانی را نخورند»! لحن آرام و اظهارنظرهای آمیخته به آرامش آقای روحانی در سخنرانی ها و مصاحبه ها، مخصوصا آنجا که با استدلال منطقی و محکم همراه بود نیز که نمونه های فراوانی از این دست را می توان آدرس داد- تحسین برانگیز بود. اما لحن ملایم رئیس جمهور محترم کشورمان و نشانه ها و پیام هایی که از خواست جدی ایشان برای فرو ریختن دیوار بلند بی اعتمادی میان ایران و آمریکا حکایت می کرد نه فقط غیر از «وعده های نسیه» و لفاظی های بی پشتوانه مقامات آمریکایی هیچ دستاورد دیگری به دنبال نداشت بلکه به گونه ای که اشاره خواهیم کرد کفه مواضع طلبکارانه و خواسته های باج خواهانه حریف را نیز سنگین تر کرد.

۲- متاسفانه نرمش رئیس جمهور محترم کشورمان در مقابل حریف، تنها به لحن ایشان در گفتار خلاصه نشده بود بلکه جناب روحانی شاید بی آن که متوجه باشند و یا بخواهند در برخی از مواضع خود به گونه ای سخن گفتند که از دیپلمات کارکشته و پرسابقه ای نظیر ایشان دور از انتظار بود. آقای روحانی در پاسخ به خبرنگار سی.ان.ان که نظر ایشان را درباره «هولوکاست» پرسیده بود، به اظهارات قبلی خود دراین باره اشاره کرده و گفتند؛ من دیپلمات هستم و نه مورخ و دراین باره هولوکاست باید مورخان نظر بدهند. این در حالی است که جناب روحانی می توانست با استفاده از این پاس به قول والیبالیست ها آبشار محکمی بر زمین حریف بکوبد و در ادامه پاسخ خود اضافه کند «البته تعجب می کنم که چرا به هیچ مورخی اجازه تحقیق و بررسی در این زمینه داده نمی شود.» این پرسش می توانست توپ هولوکاست را در میدان حریف بیندازد و جناب روحانی باید می دانستند که ممنوعیت تحقیق درباره هولوکاست یکی از پاشنه آشیل های به شدت آسیب پذیر صهیونیست ها و غرب است.
و یا در سخنان دیگری به عنوان یک نظر تعیین کننده و برگ برنده! پیشنهاد دادند که اسرائیل (!) نیز باید به معاهده
NPT بپیوندد. این پیشنهاد ایشان به نوشته روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» هیئت های سیاسی را «بهت زده» کرد. چرا، زیرا پیشنهاد آقای روحانی، «امتیاز» بزرگی بود که رژیم صهیونیستی به عنوان یک آرزو دنبال می کند و آن، به رسمیت شناختن موجودیت اسرائیل است!

۳- مروری گذرا بر مواضع رسما اعلام شده مقامات آمریکایی به وضوح نشان می دهد که حریف نه فقط در مقابل نرمش ها و امتیازات ارائه شده از سوی رئیس جمهور محترم کشورمان هیچ امتیازی تاکید می شود که هیچ امتیازی نداده است، بلکه این نرمش و تسامح را به حساب نیاز جمهوری اسلامی نوشته و به روال بارها تجربه شده، به جای امتیاز در مقابل امتیاز، بر مطالبات باج خواهانه خود از جمهوری اسلامی ایران نیز افزوده است.

آقای ظریف بعد از مذاکره با وزرای خارجه ۱+۵ و گفت وگوی اختصاصی و جداگانه با وزیر امور خارجه آمریکا، از مذاکرات ابراز خشنودی کرد و توضیح داد که ظرف حداکثر یکسال همه مسائل حل شده و تحریم ها برداشته می شود. اما جان کری، بلافاصله بعد از این نشست در مصاحبه با خبرنگاران، فهرستی طولانی از مطالبات غیرقانونی آمریکا را مطرح کرد و بی آن که بگوید آمریکا در مقابل این مطالبات فراقانونی، غیر از لفاظی چه امتیازی را روی میز می گذارد گفت؛ اقدامات عملی ایران برای اعتمادسازی می تواند شامل دسترسی سریع بازرسان به تاسیسات فردو، امضای پروتکل الحاقی، توقف داوطلبانه غنی سازی در حد بالاو باشد. خبرگزاری رویترز به نقل از اعضای کنگره آمریکا نوشت؛ «بیشتر اعضای کنگره، [آقای] حسن روحانی را فریبکار می دانند»! «ادر ویس» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد «ما می توانیم از طریق تحریم های فلج کننده به اعمال فشار بیشتر بر ایران ادامه دهیم! کاترین اشتون پس از پایان مذاکره با هیئت ایرانی گفت؛ در بسته پیشنهادی ۱+۵ تغییری ایجاد نشده است! رابرت منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنا اعلام کرد که باید بر شدت تحریم ها علیه ایران افزوده شود، تعدادی از نمایندگان کنگره، از جمله «لیندسی گراهام» و «مک کین» با صدور بیانیه ای خطاب به اوباما، نوشته اند «ما نباید به ایران اجازه بدهیم از چانه زنی به عنوان ابزار فریب و خرید وقت استفاده کند»! و دهها نمونه دیگر که در گزارش ها و ستون اخبار ویژه امروز کیهان به مواردی از آنها فقط به عنوان مشتی از خروارها اشاره شده است.
و اکنون باید از رئیس جمهور محترم و هیئت بلندپایه همراه ایشان پرسید که آیا می توانند فقط به یک نمونه از واکنش مثبت و حاکی از امتیاز مقامات رسمی حریف که در پاسخ به «نرمش»! جناب روحانی ارائه شده باشد اشاره کنند؟! اگر پاسخ منفی است
که منفی است دستاورد سفر چیست؟!    

 ۴ -  آخرین بخش از سفر نیویورک که باید آن را تاسف بارترین پرده و بزرگترین امتیازی دانست که رئیس جمهور محترم کشورمان به حریف داده است، مکالمه تلفنی ایشان با رئیس جمهور آمریکاست که در آخرین دقایق حضور رئیس جمهور کشورمان در نیویورک و هنگام ترک آمریکا به سوی ایران صورت پذیرفته بود. این رخداد از دو زاویه قابل ارزیابی است؛

الف:

خانم سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا بلافاصله بعد از انجام مکالمه تلفنی یاد شده در مصاحبه با سی.ان.ان گفت؛ تماس تلفنی با اوباما به درخواست آقای روحانی صورت پذیرفته و تاکید کرد این درخواست برای ما تعجب آور بود. رایس می گوید؛ ما در اوایل هفته که اوباما در نیویورک بود تمایل خود را برای ملاقات وی با روحانی اعلام داشتیم اما طرف ایرانی نپذیرفت، ولی امروز جمعه در کمال تعجب از طرف آنها با ما تماس گرفته و اعلام شد که رئیس جمهور روحانی تمایل دارد در حالیکه می خواهد از نیویورک خارج شود با اوباما تماس تلفنی داشته باشد. از سوی دیگر اما، آقای روحانی هنگام ورود به تهران اعلام کرد که درخواست مکالمه از سوی آمریکا بوده است.

و اکنون سوال این است که اگر درخواست مکالمه از سوی آقای روحانی بوده است، آیا نسبت دادن آن به آمریکایی ها با شعار «دولت راستگویان» در تناقض نیست؟! و چنانچه این درخواست از سوی آمریکایی ها بوده است، نشان دهنده آن است که دولت آمریکا حتی در حد و اندازه اعلام نظر درباره یک مکالمه تلفنی هم صداقت نداشته و قابل اعتماد نیست، بنابراین پرسش بعدی آن است که جناب روحانی و هیئت بلندپایه همراه ایشان با چه تحلیل و تفسیری از ضرورت اعتماد به آمریکا یاد کرده و با آنهمه تبلیغات گسترده و پرحجم از تعامل اعتمادساز آمریکا به عنوان یکی از دستاوردهای سفر نیویورک یاد می کنند؟! و این چه «گام اعتمادسازی»! است که هیچیک از طرفین تماس حاضر نیستند مسئولیت آن را برعهده بگیرند؟!

ب:

ممکن است گفته شود مگر یک تماس تلفنی صرفنظر از آن که کدام طرف در انجام آن پیشقدم شده است، چه امتیازی برای حریف تلقی می شود که در این باره باید گفت؛ آمریکا طی سی و چند سال گذشته و مخصوصا طی چند سال اخیر به مذاکره با ایران اسلامی نه برای حل و فصل مسائل فیمابین بلکه به «مذاکره برای مذاکره» نیاز مبرم و حیاتی داشته است، چرا که به وضوح می داند و بارها به صراحت اعتراف کرده است که انقلاب های اسلامی منطقه و نهضت های مقاومت از ایستادگی ایران اسلامی الگو گرفته اند بنابراین بلافاصله پس از مذاکره، می تواند انجام آن را با این پیوست برای دنیا و جهان اسلام یعنی عقبه استراتژیک جمهوری اسلامی ایران فاکتور کند که اگر الگوی شما ایران است، جمهوری اسلامی ایران نیز در نهایت و پس از سی و چند سال مقاومت چاره ای جز تسلیم شدن در برابر آمریکا و متحدانش نداشته است! فقط نگاهی به انبوه تفسیرها و تحلیل ها و گزارش های منتشر شده از سوی رسانه ها و مقامات آمریکایی و صهیونیستی بیندازید و ببینید که چگونه از مکالمه تلفنی مورد اشاره با عنوان «تسلیم ایران اسلامی»! و ضعف و ناچاری ناشی از فشار تحریم ها یاد کرده اند؟!

۵- و بالاخره گفتنی است که انتظار گشایش اقتصادی از مذاکره و رابطه با آمریکا نهایت ساده لوحی است و به این نکته و مستندات آن خواهیم پرداخت.

 

 

 

[ یکشنبه هفتم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۱۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

چهارمین یادواره ی شهدای روستای سیان

به روایت تصویر

**************

 

 

 

 

 

 

[ جمعه پنجم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۴۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

کاروان حامل درب های طلاکاری حرمین امامین جوادین

**************

بعد ازظهرروزگذشتـــه کاروان حامل درب های طلاکـــاری حرم مطهرامامین جوادین علیهمـــا الســــلام پس ازگذراز روستاهای منطقه براآن ، با ورود به منطقه ی جلگه درامامزاده عبدالعزیز روستای شاتور توقف کرد .

 

       

مردم و دوستداران ائمه ی اطهارکه ازساعتی قبل دراین محل تجمع کرده بودند ، با چشمانی اشک بارو قلبی مملو از عشق به خاندان رسالت ، یک دنیا دل را روانه ی قبورائمه ی مدفون درعتبات عالیات عراق کردند .

فردا کاروان از روستاها و شهرهای شرقی عبور خواهد کرد .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ پنجشنبه چهارم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۰:۳۱ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

گزیده ای از سخنـان ریاست محترم جمهــور در سازمـان ملل

**************

مهمترین بخش های سخنرانی دکترحسن روحانی رئیس جمهور ایران اسلامی در صحن علنی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک بدین شرح است : 

- ایران نه تنها تهدید نیست بلکه پیوسته منادی صلح در جهان بوده است.

- کشورهایی که ایران را تهدید می کنند یا خود تهدیدی علیه صلح منطقه هستند یا به تهدیدها دامن می زنند.

- واژه آپارتاید برای اقدامات اسرائیل علیه فلسطینی ها واژه کمی است.

- بحران سوریه راه حل نظامی ندارد.

- از پذیرش کنوانسیون منع سلاح شیمیایی توسط دولت سوریه ، استقبال می کنیم.

- ایران هر گونه استفاده از سلاح شیمیایی را محکوم می کند.

- تحریم ها هوشمند و غیرهوشمند ، خشن و ناقض حقوق بشر هستند.

- تحریم های یکجانبه ناقض حقوق بشر است.

- تفاهم و همدلی لازمه جامعه بشریت است.

- جامعه جهانی به سوی تعامل مشترک حرکت کند.

- دیگران را نه تنها باید تحمل کرد بلکه با آنها باید کار کرد.

- ایران در قبال امنیت منطقه و جهان مسؤولانه عمل می کند.

- برنامه هسته ای ایران باید تنها در راستای صلح آمیز باشد.

- سلاح هسته ای هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی ایران ندارد.

- پذیرش حق هسته ای ایران ساده ترین راه حل مسئله هسته ای ایران است.

- فناوری هسته ای در ایران بومی شده است.

- برنامه هسته ای همه کشورها باید صلح آمیز باشد.

- ایران آماده گفتگو بدون تاخیر برای اعتمادسازی از طریق شفافیت کامل می باشد.

- ایران به دنبال افزایش تنش ها با آمریکا نیست.

- من سخنرانی رئیس جمهور اوباما را در سازمان ملل را شنیدم . در صورت عزم جدی می توان به چارچوبی برای

مدیریت اختلافات رسید. در این چارچوب موضع برابر، احترام متقابل، اصول شناخته شده بین المللی باید مبنا باشد. البته انتظار ما از واشنگتن شنیدن صدای واحد است. در این مدت تنها این صدا شنیده شده است که گزینه نظامی روی میز قرار دارد.

- پیشنهاد می شود طرح جهان علیه خشونت و افراط گری در دستور کار سازمان ملل متحد قرار بگیرد.

- عصر بازی‌های با حاصل جمع صفر پایان یافته است.

- امروز با بیم‌هایی مواجهیم؛ بیم فقر و تبعیض خردکننده، بیم نابودی منابع حیاتی، بیم بی‌توجهی به کرامت و حقوق انسان و غفلت در برابر اخلاق.

- در برابر این بیم‌ها، امیدهایی نیز وجود دارد؛ امید به اقبال مردم و نخبگان در سراسر جهان به آری به صلح و نه برای جنگ، امید به ترجیح گفت‌وگو و ستیز اعتدال در برابر افراط.

-( با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری اخیر ایران ) این انتخابات که با تبلور مردم‌سالاری دینی و انتقال آرام قدرت اجرایی همراه بود ثابت کرد که ایران لنگرگاه ثبات در دریای ناآرام منطقه است.

- تهدید به استفاد از زور منجر به شدت گرفتن خشونت در منطقه می شود.

- ایران به هیچ عنوان تهدیدی برای منطقه یا جهان نیست.

- برنامه هسته ای ایران، صلح آمیز است.

- می توان اختلافات با آمریکا را مدیریت کرد.

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه سوم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱:۱۳ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

جنـاب آقای  حمیــد    شهبـــازی

**************

انتخاب شایستــه جنابعالی به سمت شهـردارشهــرهــــرند را به فال نیک می گیریم و ازدرگاه ایزد منّان ، خداوند متعال توفیق روزافزون حضرتعالی را خواستارو خواهانیم . امیدواریم در پناه حضرت حق بیش از پیش درجهت خدمت رسانی به مردم شریف ، مومن ، متقی و دارالمومنین شهر هرند موفق و موید باشید .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه سوم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱:۲ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

تصادف کمباین و مینی بوس

**************

 

        

[ دوشنبه یکم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۲۲ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

تودیـع و معارفــه ی شهـردار هــرنـد

**************

(( یکی ازشیوه های درست مدیریت شهری درجامعه ی هدف ، شناسایی ظرفیت و پتانسیل های شهر و استفاده ی صحیح ازهمه ی توانمندی مدیران ادارات و نهادها درجهت رشد و ترقی و توسعه ی شهر و رفع مشکلات و معضلات جامعه ی شهریست . ))

 

       

 

این مطلب را فضل الله کفیل فرماندارشهرستان اصفهان درجلسه ی معارفه حمید شهبازی ، شهردارجدید هرند اعلام کرد و افزود :

((برای جایگاه شهردار و همه ی پست های مسئولین درنظام جمهوری اسلامی ، خدمتگزاری بی منت به مردم تعریف شده است لذا چه چیزی بهترازرضایت خالق ازطریق رضاتمندی خلق خداست و این فرصتی است که دراختیاربرخی ازدوستان قرارداده شده است تا ازتوان خود در جهت رضای خالق بهره ببرند . )) 

 

       

 

در ادامه آقای سعیدبخش مدیرکل شهری و شوراهای اسلامی استانداری هم درسخنانی گفت :

(( ما ازسال گذشته با توجه به نقطه نظرات شوراهای دوره ی سوم و کارکارشناسان و مدیران ارشد استانداری ، برنامه ی 5 ساله پنجم و چشم انداز 20 ساله را به شوراهای اسلامی و شهرداران ابلاغ کردیم و شهرداران باید بر اساس قانون و رعایت اولویت ، کارها را عملیاتی کنند و از اعمال سلیقه ی شخصی تا حصول نتیجه  پرهیز کنند. ))

 

       

 

یکی از سخنرانان نیز محمد جعفری ، رئیس شورای اسلامی شهربود . وی گفت که :

(( سیاست شورای اسلامی دوره ی چهارم هرند براصل وحدت ، تعامل ، همکاری ، انسجام و همدلی پایه ریزی شده و از همه ی ارگانها ، نهادها و شخصیت های مذهبی ، سیاسی و آحاد مردم هرند دعوت به همکاری می نمائیم . ))

وی درادامه گفت : (( دوبانده شدن جاده ی کوهپایه ، هرند ، ایجاد راههای جدید درآمدزایی و درآمد پایدار برای شهرداری ، توجه به قانون و عدالت از دیگر اهداف شورای اسلامی است که در برنامه های آتی به دنبال آن هستیم .))

 

        

 

آقای حمید شهبازی ، شهردار جدید هرند هم در سخنانی گفت :

(( خوشحال هستم که از شهری حسینی ، یعنی خمینی شهر با مردمانی سخت کوش ، با تدیّن ، صمیمی به شهری آمده ام که علمای دینی آن ، ادبای آن ، شهدای آن و علاقه ی مردم آن به آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی شهره ی خاص و عام است ، آمده ام برای اینکه خدمت کنم ، شما ولی نعمت ما هستید و ما خادم شما ؛ امیدوارم با تعامل و همفکری شهروندان و حمایت روسای ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی و مسئولین در شهرستان و استان درجهت خدمت رسانی به مردم ، موجبات رشد و ترقی و توسعه در حوزه ی فرهنگی ، شهرسازی و خدمات شهری که زیبنده ی مردم شهرهرند باشد را فراهم کنیم . ))  

 

       

 

 

 

 

       

 

درپایان مراسم ضمن معرفی شهردارجدید ( حمید شهبازی  ) ازخدمات 4 ساله ی سید حیدر ثمریان شهردار اسبق  تجلیل شد .

 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه یکم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۲:۱۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

کلیـد استــان در دستــان رســـول  زرگر

**************

به گزارش رویش نیوز,

پس ازگذشت تقریبا دو ماه ازکش و قوس های جدی برای انتخاب و معرفی استانداراصفهان, بالاخره امروزتکلیف کلیددار استان اصفهان مشخص شد وبا نظر هیأت دولت جمهوری اسلامی ایران, مهندس رسول زرگر به عنوان استاندار اصفهان تعیین شد.

رسول زرگر امروز با حضور درهیئت دولت برنامه های خود را برای  اداره استان اصفهان ارائه کرد.

گفتنی است روز گذشته نیز زرگر توانسته بود نظر موافق مجمع نمایندگان استان را به خود جلب کند. چند روزپیش رویش نیوزدرمطلبی قریب الوقوع بودن انتخاب زرگر به عنوان استاندار را بیان داشته بود.

استاندارجدید اصفهان متولد 1333 اصفهان و دررشته مدیریت استراتژیک تحصيل كرده است. برخي سوابق علمی و اجرایی وي از اين قرار است:

مسئول ستاد جهاد سازندگی شهرستان سمیرم اصفهان

مسوول کمیته عمران جهاد سازندگی استان اصفهان

مسوول جهاد سازندگی استان اصفهان

معاون برنامه ریزی وزارت جهاد سازندگی

معاون امور عمرانی وزارت کشور

قائم مقام شورای اسلامی شهر تهران

رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه کشور

رئیس شورای عالی حمل و نقل و ترافیک کشور

معاون امور آب وزارت نیرو

رئیس کمیته ملی سدهای بزرگ کشور

رئیس کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران

مشاور وزیر نیرو و عضو هیات مدیره شرکت مدیریت پژوهش های نیروگاهی ایران

عضویت در شورای پول و اعتبار

عضویت در شورایعالی بانکها

عضویت در ستاد طرحهای مهم انقلاب

عضویت در ستاد بسیج اقتصادی

عضویت در کمیسیون شورای اقتصاد

عضویت در شورای عالی ترابری کشور

عضویت در شورای برنامه ریزی مسکن و شهرسازی در برنامه دوم توسعه

عضویت در شورای عالی اقیانوس شناسی

کتب تالیف شده و افتخارات :

نشان درجه سه خدمت جمهوری اسلامی . نشان ملی میراث فرهنگی جمهوری اسلامی . تقدیر از ریاست محترم جمهوری اسلامی به خاطر ارائه برنامه وزیر پیشنهادی برای وزارت مسکن و شهرسازی در سال 1376 . تقدیر از نخست وزیر محترم وقت.

با توجه به سوابق گفته شده, وي مي تواند نقش مناسبي دراعمال مديريت واحد برزاينده ورد و رفع مشكل آب اصفهان ايفا كند، بنابر این به آینده ی شرق و پیشرفت کشاورزی باید امیدوارتر نگریست .

 

مدیریت وبلاگ ((  سیمای هرند )) انتصاب شایسته جناب رسول  زرگر به سمت استانداری اصفهان را تبریک می گوید و ازخداوند متعال برای ایشان آرزوی موفقیت ، سربلندی و پیشرفت استان و کلان شهر اصفهان را در عرصه های مختلف ، خواهان و خواستار است  . 

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ دوشنبه یکم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۲۰:۴۸ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ دوشنبه یکم مهر ۱۳۹۲ ] [ ۱۵:۰ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
[ یکشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۲۱:۲۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
 

[ یکشنبه سی و یکم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۷:۱۲ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

نمـاز جمعــه ی این هفتــه شهـــر هــــرنـد

**************

نماز جمعه ی این هفته ی شهر هرند به امامت امام جمعه ی موقت ، حجت الاسلام محمد حسن نیکوکلام اقامه شد . امام جمعه ی موقت هرند در خطبه های دوم با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس گفت :

 

      

 

(( آنچه ما و کشورعزیز ما را در 8 سال دفاع مقدس سربلند و موفق کرد ، وحدت ، همدلی و انسجام نیروهای رزمنده درمقابل سربازان و چکمه پوشان رژیم بعثی عراق و حامیانش بود به گونه ای که بیش از 36  کشور مختلف از قدرت های مطرح در جهان به صدام کمک تسلیحاتی ، اطلاعاتی و حتی نیروی انسانی کردند ولی به مدد خداوند متعال و توانمندی نیروهای رزمنده اعم از ارتشی ، سپاهی ، بسیجی و نیروهای مردمی ، وجبی از خاک میهن اسلامی جدا نشد و این مهم محقق نشد مگر در سایه ی الطاف الهی ، وحدت و انسجام نیروهای رزمنده و شهادت طلبی نیروهای مخلص و با ایمان رزمندگان اسلام که آبروی اسلام را به جان خریدند .

 

      

 

حجت الاسلام نیکوکلام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان مهم مقام عظمای ولایت در جمع فرماندهان سپاه گفت :

 

(( انقلاب اسلامی ما بر پایه خودداری ازظلم و مقابله با ظالم پایه گذاری شده است و این پیام ما برگرفته ازحماسه ی عاشورای امام حسین علیه السلام است ، داشتن سلاحهای کشتارجمعی و اتمی مغایر با ارزش های نهضت عاشورایی ماست و ما برای صدور انقلاب نیازمند سلاح و استفاده از زور نیستیم بلکه اسلام ما بر قلوب ملت ها حاکمیت دارد و برای وارد شدن بر قلوب مردم ، اسلحه لازم نیست . ))

  

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ جمعه بیست و نهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۰:۶ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

هفتـه ی دفـاع مقـدس گرامیبــــاد

**************

وظیفه ی همه ی مردم ، تجلیل ازرزمندگان و شهدای انقلاب و شهدای جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی است و در همین راستا باید انقلاب و ارزشهای آن را به نسل سوم و چهارم انقلاب معرفی کنیم و این کار باید از مدارس و مراکز علمی و دانشگاهی آغاز شود .

       

 این مطلب را بمانعلی  امینی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه ی جلگه درجمع اعضای ستاد بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس اعلام کرد و اضافه کرد :

((  عزت و عظمت واقعی ایران اسلامی را مرهون شهدای انقلاب هستیم ، پس باید به منظور سعادتمندی دنیا و آخرت از ادامه دهندگان راه شهدا در رسیدن به حضرت دوست باشیم  .  ))

غبارروبی ، عطرافشانی گلزار شهداء‌ و تجلیل از مقام شامخ شهداء ، دیدار با خانواده های معظم شاهد ، برگزاری مسابقات فرهنگی ، برپایی نمایشگاه عکس و برگزاری مسابقات آمادگی جسمانی از جمله برنامه های ستاد بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس منطقه در شهر هرند ، اژیه و روستاهای منطقه ی جلگه است .

دعوت شدگان به جلسه برنامه های خود درهفته ی دفاع مقدس را به سمع و نظر شرکت کنندگان رسانیدند

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ پنجشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۴۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

غبـارروبی و عطـرافشــانی

امامـزاده اسحـــاق شهـــر هـــرنــد

**************

درمراسمی ضریح مطهر امامزاده اسحاق علیه السلام شهر هرند با حضور حجت الاسلام و المسلمین اصل حسینی ، امام جمعه ی شهر هرند ، آقای اکبر،  سرپرست  اداره ی اوقاف و امور خیریّه بخش های جلگه و جرقویه ، نماینده ی شورای شهر و اعضای هیات امنای امامزاده  غبارروبی و عطرافشانی شد.

 

      

 

مبلغ  ۸۹ میلیون و ۸۵۰  هزار ریال نذورات و کمک افراد خیّر به اضافه ی یک عدد انگشتر و یک لنگه گوشواره ی طلا  جمع آوری شد تا صرف هزینه های جاری امامزاده گردد .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536   216   0913
[ یکشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۸:۱۶ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

جمعیت منطقــــه ی جلگـــــه

بر اسـاس آمار سرشمـاری نفـوس و مسکـن

سـال    ۱۳۹۰   

**************

جمعیت کل منطقــه                 ۲۰۵۲۱       نفر

۱۰۶۲۳            نفــر مــرد

۹۸۹۸            نفـــر زن

۶۲۳۴               خــانوار

جمعیت شهری           ۱۰۵۸۹     نفر

جمعیت روستایی         ۹۹۳۲      نفر   

**************

شهــر هـرنـد مرکـز منطقـــه ی جلگـــه

جمعیت کـــل      ۷۱۰۸       نفر

۳۷۵۴                 نفـــر مـــرد

۳۳۶۳          نفـــر زن

۲۱۴۸                خـــــانوار

**************

شهـــــر اژیـــــــــه

جمعیت کــل    ۳۴۸۱      نفر

۱۸۱۲              نفـــر مـــرد

۱۶۶۹                      نفـــر زن

۱۰۹۴              خـــــانوار

**************

روستــای شــاهتــور

( مرکز دهستــان امامزاده عبدالعـزیــز )

جمعیت کل      ۲۵۳۵       نفر

1293           نفـــر مـــرد

1242      نفـــر زن

750       خـــــانوار

**************

روستــــای باستـــــــانی قهــــی 

جمعیت کل      ۸۲۴      نفر

410           نفـــر مـــرد

414      نفـــر زن

243       خـــــانوار

**************

روستــــای گیـشــــــی  

جمعیت کل      ۸۰۱       نفر

378           نفـــر مـــرد

423      نفـــر زن

243       خـــــانوار

**************

روستــــای شریف آبـــــاد   

جمعیت کل      ۵۷۸       نفر

305          نفـــر مـــرد

273      نفـــر زن

189       خـــــانوار

**************

روستــــای سیـــــان   

جمعیت کل      ۵۶۳       نفر

279           نفـــر مـــرد

284        نفـــر زن

161       خـــــانوار

**************

روستــــای خورچـــــان   

جمعیت کل      ۴۳۱       نفر

217           نفـــر مـــرد

314      نفـــر زن

147       خـــــانوار

**************

روستــــای قمشــــــــان   

جمعیت کل      ۳۶۷       نفر

189           نفـــر مـــرد

178      نفـــر زن

107       خـــــانوار

**************

روستــــای کمنــــــدان   

جمعیت کل      ۳۶۲       نفر

191           نفـــر مـــرد

171      نفـــر زن

106       خـــــانوار

**************

روستــــای قلعـــــه بالا   

جمعیت کل      ۳۵۰       نفر

186           نفـــر مـــرد

164      نفـــر زن

98       خـــــانوار

**************

روستــــای هلارتــــــــه   

جمعیت کل      ۳۰۱       نفر

159           نفـــر مـــرد

142      نفـــر زن

99       خـــــانوار

**************

روستــــای کلیشــــــاد    

جمعیت کل      ۳۰۰       نفر

156           نفـــر مـــرد

144      نفـــر زن

97       خـــــانوار

**************

روستــــای فیـض آبـــاد    

جمعیت کل      ۲۹۰       نفر

148           نفـــر مـــرد

142      نفـــر زن

85       خـــــانوار

**************

روستــــای خــــــــرّم     

جمعیت کل      ۲۸۹       نفر

150           نفـــر مـــرد

139         نفـــر زن

92       خـــــانوار

**************

روستــــای سیـــریــــّــان    

جمعیت کل      ۲۳۵       نفر

128           نفـــر مـــرد

107      نفـــر زن

73       خـــــانوار

**************

روستــــای سیـــــــــدان    

جمعیت کل      ۲۰۵       نفر

109           نفـــر مـــرد

96      نفـــر زن

62       خـــــانوار

**************

روستــــای مادرکـــــــان    

جمعیت کل      ۲۰۴       نفر

107           نفـــر مـــرد

97      نفـــر زن

60       خـــــانوار

**************

روستــــای قلعـــــه عبدالله    

جمعیت کل      ۲۰۳      نفر

110           نفـــر مـــرد

93      نفـــر زن

60       خـــــانوار

**************

روستــــای قلعــــــه ساربان    

جمعیت کل      ۱۹۲       نفر

95           نفـــر مـــرد

97      نفـــر زن

55       خـــــانوار

**************

روستــــای سیچــــی  

جمعیت کل      ۱۷۲          نفر

86           نفـــر مـــرد

86      نفـــر زن

52       خـــــانوار

**************

روستــــای پاجیک آبـــاد    

جمعیت کل      ۱۶۴       نفر

86           نفـــر مـــرد

78      نفـــر زن

46       خـــــانوار

**************

روستــــای سنــــــــوچی    

جمعیت کل      ۱۴۳       نفر

71           نفـــر مـــرد

72           نفـــر زن

46          خـــــانوار

**************

روستــــای سکــــــــان    

جمعیت کل      ۱۲۳      نفر

63           نفـــر مـــرد

60      نفـــر زن

34       خـــــانوار

**************

روستــــای  مـــــــارچی    

جمعیت کل      ۱۱۰       نفر

54           نفـــر مـــرد

56      نفـــر زن

28       خـــــانوار

**************

روستــــای هاشــم آبــــاد    

جمعیت کل      ۹۵       نفر

48           نفـــر مـــرد

47      نفـــر زن

32       خـــــانوار

**************

روستــــای جمبــــــزه    

جمعیت کل      ۶۱      نفر

33           نفـــر مـــرد

28      نفـــر زن

17       خـــــانوار

**************

روستــــای کلیــــل    

جمعیت کل      ۳۴      نفر

15           نفـــر مـــرد

19      نفـــر زن

10       خـــــانوار

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ جمعه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۲۷ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

نشست دکتـر مقتـــدایی با شــورای اســـلامی شهــر هـــرنـد

**************

مقارن ساعت  ۱۱ صبح روز جمعه ( ۲۲ / ۰۶ / ۹۲  ) ، دکتر مقتدایی از نمایندگان مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی درمحل دفتر شورای اسلامی شهر هرند حاضر و ازنزدیک با مشکلات و معضلات شورای اسلامی مطلع شد .

 

      

 

ایشان از اعضای شوراهای اسلامی شهر هرند خواست تا مجدانه پیگیر مشکلات حوزه ی انتخابیه ی خود باشند و تا حصول نتیجه دست از تلاش و کوشش نکشند . در این جلسه موضوعات مطرح شده در جلسه توسط دکتر مقتدایی یادداشت شد تا پیگیر حقوق مردم باشند .

دکترمقتدایی همچنین درنمازجمعه مردم هرند شرکت کردند . ایشان دربین دو نماز فرصتی یافتند تا درجمع نمازگزاران جمعه مطالبی ازآن جمله ؛ آب کشاورزی مناطق شرقی ، راههای ارتباطی منطقه ، فاضلاب شهر هرند ، سخنانی ایراد کردند .

 

      

 

نماینده ی مردم اصفهان در بحث کمبود آب کشاورزی گفت :  

(( بحث کمبود آب کشاورزی و به خصوص مناطق شرقی از جمله پیگیری های ما در مجلس و دولت است و کمیته ای نیز تحت عنوان کمیته ی مسایل زاینده رود با مسئولیت بنده تشکیل شده است که مسایل و مشکلات مردم مناطق شرقی را دنبال کنیم تا مردم به حق آبه که از حقوق مسلم آنهاست ، برسند و کشاورزی مناطق شرقی همچون گذشته با رونق ادامه پیدا کند تا مردم در بحث معیشتی بی نیاز شوند .))

دکتر مقتدایی درادامه به جاده کوهپایه ، هرند و امامزاده علی اکبراشاره کرد و گفت :

(( در جهت رفع مشکل اقداماتی صورت گرفته ولی کافی نیست و ما از نزدیک با مشکلات موجود جاده  کوهپایه ، هرند و امامزاده علی اکبر با خبر هستیم و این موضوع را نیز دنبال می کنیم و به دنبال احقاق حق مردم در شهر هرند و منطقه هستیم . ))  

 

      

 

نماینده ی مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین به مشکلات فاضلاب شهر هرند اشاره کردو گفت :

(( موضوع کمبود بودجه در بحث فاضلاب نیز مورد پیگیری است و امیدواریم با تامین قسمتی از نیاز پروژه ی فاضلاب هرند ، این پروژه به جریان بیفتد تا بودجه ی کافی برای تکمیل آن برسد . ))

دکتر مقتدایی پس از نمازجمعه نیز در جمع مردم نمازگزارن حضور یافت و به سوالات مطرح شده از سوی مردم پاسخ داد و به برخی از نیز قول داد تا حصول نتیجه ، موضوع را پیگیری کند . ))

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ جمعه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۲۳:۲۶ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اولین همایش تکریم و بزرگداشت

حضرت امامزاده اسحـاق ابن موسی ابن جعفـرعلیــه السـلام شهرهرند

**************

به مناسبت ولادت حضرت فاطمه ی معصومه سلام الله علیها و گرامیداشت دهه کرامت و روزدختران ، اولین همایش تکریم و بزرگداشت حضرت امامزاده اسحـاق ابن موسی ابن جعفـرعلیــه السـلام شهرهرند با حضور خادمـان حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضـا علیـه السـلام تحت عنوان کاروان زیرسایـه ی خورشیـد برگزار شد.

خادمان حرم رضوی درابتداء با حضوربرقبورشهدای گمنام ، شهدای جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی و حرم مطهر امامزاده اسحاق با خواندن قرائت فاتحه ،  ادای احترام کردند.

دراین همایش همچنین ذاکرین و خادمان حرم رضوی ازکرامات و اعجازعلی ابن موسی الرضا برای حاضرین مطالبی عنوان کردند و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت با مدیحه سرایی و مولودی خوانی میلاد حضرت فاطمه ی معصومه و روز دختران را گرامی داشتند .  

 

      

 

حجت الاسـلام و المسلمین دکتر ارزانی ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه اصفهان درسخنانی با اشاره به الگوگیری از زندگی معصومین گفت : (( سیره و روش زندگی معصومین سلام الله علیها با تکیه بررضایتمندی است و یکی ازمولفه های بنیادین ما استفاده و الگوگیری ازسیره رضوی و زندگی اسلامی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست و همین رضایتمندی از زندگی معصومین می تواند آرامش و آسایش را برای فرد و درعرصه ی خانواده و اجتماع به ارمغان آورد و سعادت فرد را در دنیا و آخرت به همراه خواهد داشت .  ))

 

      

 

 دکتر ارزانی در ادامه همچنین به گرایش مردم جهان به مذهب تشییع اشاره کرد و گفت :

(( علیرغم تبلیغات سوء و تلاش دشمنان اسلام ، گرایش به اسلام و به ویژه مذهب تشییع درجهان قابل ملاحظه است و مبارزه با رژیم های مستبد و طاغوت های زمان ازجمله نتایج بیداری اسلامی و مسایل اعتقادی و الگوگیری از نهضت حضرت امام خمینی درایران اسلامی است و همین موضوع باعث شده است که ایران اسلامی پذیرای زائرانی از اقصی نقاط جهان باشد که زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا در مشهد و زیارت حضرت فاطمه ی معصومه در قم از آن جمله هستند . )

درپایـان مراسم نیز  ۸  هزینه ی سفر زیارتی مشهـد مقدس بین شرکت کنندگان قرعـه کشی شـد .

**************

محمـد     محمــودی هــرنـدی

خبرنگـارصدا و سیمــا و مطبـوعات منطقــه ی جلگــه

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

 

[ چهارشنبه بیستم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۰:۳۲ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اولیـن نشست بخشـدار با روسای شورای روستـاهای بخـش جلگـــه

**************

اولین نشست بخشدارجلگه با روسای چهارمین دوره شورای اسلامی روستاهای بخش جلگه راس ( ساعت 9 صبح روز سه شنبه مورخ 19/6/92 )   ، درمحل بخشداری برگزار شد .

این جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام اله مجید آغاز شد سپس اعضای شورای اسلامی روستاهای منطقه به معرفی و حوزه ی فعالیت خود پرداختند و مسائل و مشکلات روستاها ی خود را به صورت گزارش و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات درجهت حل موضوعات به جلسه ارائه دادند و با توجه به مشکلات متعدد و موضوع خشکسالی ، خواستارهمکاری و مساعدت بیشتر بخشداری با شورا و دهیاران منطقه شدند .  

                    

 درادامه جلسه ، آقای علیرضا حسینی بخشدارجلگه ضمن خیر مقدم و تبریک دهه کرامت و ایام میلاد با سعادت کریمه اهله بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و تبریک میلاد سراسر نور حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا علیه السلام و تبریک انتخاب به عنوان رئیس شورا به حضار به نقش اساسی و محوری شوراها درراستای رشد . توسعه و پیشرفت شهرها و روستاها و مسئولیت کلیدی روسا در این زمینه اشاره نمود .

بخشدارجلگه درادامه به بیان اهمیت و نقش مشورت با استفاده ازآیات قرآن و احادیث و روایات ائمه ی معصومین پرداخت و خواستار تشکیل اتاق فکردرروستاها به منظوراستفاده از نظرات نخبگان . افراد صاحب نظر و معتمدین محل درتمامی زمینه ها ازجمله امورمذهبی فرهنگی اقتصادی و آموزشی بهداشتی و ...گردید.

علیرضا حسینی درادامه به رعایت عدالت و نگاه عدالت محور نسبت به تمامی محلات و افراد روستا اشاره کرد و دوری ازحب و بغض و اختلاف سلیقه و نظر شخصی درتصمیم گیریها را خواستار شدند .

 

      

 

بخشدار جلگه تمامی اعضای شورا را به مطالعه شرح وظایف و اختیارات پیش بینی شده درقانون فراخوانده و نقش آموزش را در جهت ارتقا سطح دانش و انجام درست و اصولی وظایف شورا بسیار مهم ارزیابی نمود ، سپس به بیان و تشریح موادی ازقانون تشکیلات و وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی و نحوه تشکیل جلسات و ارسال مصوبات و نقش نظارتی شورا پرداخت  و همکاری و تعامل اعضای شورا را با یکدیگر و همچنین با تمام مسئولین بخش از جمله ؛ روحانیت و ارتباط مستمر با کارشناسان بخشداری را در راستای توسعه و حل مشکلات روستاها بسیار مفید و مهم برشمرد .

بخشـدار جلگـــه درپایان به جمع بندی مطالب ارائه شده توسط روسای شوراها پرداخت و در خصوص چگونگی تقسیم اعتبارات درکمیته برنامه ریزی شهرستان توضیحاتی ارائه داد .

جلسه در ساعت ۳۰   :  ۱۲    با ذکر صلوات خاتمه یافت.

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

۵۵۳۶   ۲۱۶   ۰۹۱۳

[ سه شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۴:۲۵ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

سومیـن جلسـه ی شـورای اسـلامی شهـر هـــرنـد

**************

سومین جلسه ی منتخبین چهارمین دوره ی شورای اسلامی با قرائت آیاتی چند از کلام الله در محل دفتر شورا ، آغاز شد .

این جلسه با محوریت تعامل ، همکاری و هم اندیشی با دیگر ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی شهر هرند و منطقه به منظوررفع نواقص و رشد و ترقی شهر تا رسیدن به شهر آرمانی که شایسته ی این ملت و مردم است ، به کار خود ادامه داد  .

درقسمتی از جلسه ، محمد علی  جعفری رئیس شورای اسلامی شهر هرند گفت :

(( عدالت محوری ، توجه به مسایل آموزش و پرورش ، توجه به بافت های فرسوده و بازسازی و مرمت ابنیه ی تاریخی ، پیگیری ،  راه اندازی و بهره برداری ازپروژه ی فاضلاب ، رسیدگی به مشکلات حمل و نقل از اولویت کاری ماست و برنامه های ما بر اساس رسیدن به حق و حقوق مردم تا رسیدن به نتیجه ادامه خواهد داشت . ))

وی در ادامه به قانون و رعایت شرح وظایف اعضای شورای اسلامی  اشاره کرد و گفت :

(( اختلاف سلیقه دربین اعضای شورا دورازانتظارنیست ولی هدف همه ی اعضای شورا ، رشد و ترقی شهر است که نیازمند بینش و آگاهی از شرایط آینده ی شهر است که باید به آن بپردازیم  و با آگاهی وعلم به آن ورود پیدا کنیم تا با دقت بیشتر و سریعتر به نتیجه برسد . )) 

در ادامه سید ابوالفضل حسینی به قانون مدیریتی 20  و 80 درصد اشاره کرد و گفت :

(( هر یک از پروژه های سطح شهر باید جزو دو گروه  20 درصدی یا  80 درصدی قرار گیرد لذا بیشتر همت شورا و شهرداری باید به نتیجه رساندن پروژه های عمرانی اولویت دار و مورد نیاز مردم باشد و دیگر امور شهر نیز بر اساس اولویت رسیدگی شوند  . )) 

 

     

 

درادامه جلسه قدرت الله هاشمی نیز سخن خود را چنین آغاز کرد که  :

(( کارهای رودر روی ما ( شورا) باید درکوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت حل و فصل و به نتیجه برسد لذا پروژه های تعریف شده برای آتی براساس نیاز و اولویت تصمیم گیری می شوند و جهت عملیاتی شدن ، با ارسال صورتجلسه به شهرداروقت  ، ابلاغ می شود .))

عضو شورای اسلامی شهردرادامه به مشکلات کشتارگاه و تبعات آن اشاره کرد و غیراستاندارد بودن و نزدیک بودن  ساختمان کشتارگاه به منازل مسکونی ، بوی تعفن ، خونابه ی رها شده درفضای باز ، نگهداری دام و رها شدن لاشه ی دام بعد از ذبح ، از عمده مشکلات کشتارگاه شهر است که باید بدون درنظر داشتن مصلحت ها ، در اسرع وقت به آن رسیدگی و نسبت به انتقال آن ، تصمیم قاطع گرفت .

قدرت الله هاشمی همچنین به نیازهای فاز اول شهرک صفار اشاره کرد و افزود :

(( زیر سازی ، جدول گذاری و آسفالت برخی از معابر و خیابان ها باقیمانده در شهرک صفارنیز نیازمند تامین بودجه است تا تکمیل و به بهره برداری برسند و مردم بتوانند به سهولت درآن رفت و آمد کنند و مشکلات بهداشتی خانواده ها ، ناشی از گردوغبارنیز کاهش یابد . ))

هاشمی در پایان صحبت های خود به بازگشایی راه بازار و مشکلات عدیده ی آن اشاره کرد و گفت :

(( وجود تعداد زیادی ازمساجد ، حسینیه ها و تکایا دراین قسمت از شهر، باعث مشکلاتی در تردد وسایل نقلیه و تجمع بیش از حد وسایل نقلیه به هنگام مراسم های عزاداری یا مراسم های عزای اشخاص از ترحیم ، چهلم و سالگرد شده است که باید رفع نقص و این پروژه عملیاتی شود . ))

دیگر اولویت های شورای اسلامی شهر هرند در آینده نیز بدین شرح اعلام شد :

پیگیری دوبانده شدن جاده هرند به کوهپایه  ،  استخرسرپوشیده شهر ، دعوت از افراد خاص و هم اندیشی با آنها درامر رشد و ترقی شهر ، آسیب شناسی امور اجتماعی ، 

درپایان جلسه نیز اعضای کمیسیون های اصلی به منظور تسریع در امور مردم انتخاب شدند و انتخاب اعضای کمیسیون های فرعی به جلسه ی آتی موکول شد .

**************

فراخواندن مالکان ، تشویق یا برخورد قانونی با آنان به منظورزیبا سازی شهر و حاشیه ی خیابانها که بعد ازسه دهه ازانقلاب متروکه مانده ، زیرساخت های گردشگری و مهیا کردن تمهیدات لازم به منظورجذب توریست و معرفی شهر و تاریخ آن ، و حراست ازباقیمانده ابنیه ی تاریخی شهرازجمله پیشنهادات اینجانب  ( خبرنگار و مدیر وبلاگ سیمای هرند  ) بود که به جلسه ارائه شد تا مورد بررسی قرار گیرد .

اعضای شورای اسلامی عبارتند از: اصغر  امینی  ، محمد علی  جعفری ،  محمد حدادی ،  سیدابوالفضل حسینی و قدرت الله  هاشمی اصل .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

 

 

[ سه شنبه نوزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱:۵۱ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

اولیـن همایـش تکریم و بزرگداشت

حضرت امامزاده اسحـاق ابن موسی ابن جعفـرعلیــه السـلام

**************

همراه با ویژه برنامه کاروان زیر سایـه ی خورشیـد

با حضور خادمـان حرم مطهر حضرت علی ابن موسی الرضـا علیـه السـلام

**************

قـاری

جنـاب آقای دکتر نیکدست

*****

سخنــران

حجت الاسـلام و المسلمین دکتـر  ارزانی

*****

مداحـــان

ذاکرین حرم رضـوی و برادر حمیـد  کنعـانی

*****

زمـــان

سـه شنبـــه  19  شهریـور    1392

*****

ساعت 30  :  6 بعـد از ظهـر

*****

در پایـان مراسم نیز  8 کمک هزینه ی سفر زیارتی مشهـد مقدس قرعـه کشی خواهد شـد

**************

مراسـم استقبـال از خادمـان حرم رضـوی

 بوستـان شهـدای گمنـام

 حرکت به سوی آستان مقدس امامزاده اسحاق علیه السلام

**************

مکــــان

آستـان مقـدس امامـزاده اسحــاق علیــه الســلام  شهــر هـــرنــد

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ شنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۹:۳۳ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

احداث مجتمع رفاهی برسیان در مجاورت روستای جمبزه

**************

مجتمع خدماتی رفاهی برسیان درزمینی به مساحت  10 هزار متر مربع  توسط یک شرکت خصوصی احداث می شود . برای این مجتمع : جایگاه سوخت بنزین و گازوئیل ،‌ خدمات خود رویی ، سایت تعمیرگاهی ، رستوران ، غرفه ی تجاری ، تالار ، نماز خانه ،  سرویس بهداشتی و  . . .   پیش بینی شده است .

برای ساخت و راه اندازی این مجتمع بیش از 20 میلیارد ریال نیاز است که توسط شرکت خصوصی  مجتمع خدماتی برسیان هزینه و پرداخت خواهد شد .این پروژه در کیلومتر 16  محور زیار به منطقه ی جلگه و در مجاورت روستای جمبزه از توابع بخش جلگه قرار دارد که مجوز ساخت آن توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان صادر شده است .

 

      

 

دکتر جمالی نژاد معاون امور عمرانی استانداری اصفهان در جلسه ای که به همین منظور در کلینیک برسیان برگزار شد در سخنانی با اشاره به ورود  بیش از 16 میلیون مسافر در ایام نوروز گفت : ((  هدف ازساخت مجتمع های رفاهی ایجاد آسایش و امنیت برای رانندگان ، اشتغال زایی مناسب و ایجاد فضایی برای جذب توریست ، توسعه ی زیر ساخت های صنعت گردشگری و معرفی ابنیه ی تاریخی و میراث گرانبهای پیشینیان در استان است . ))

درمراسم کلنگ زنی مهندس شمعانیان مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان ، مهندس رحیمی مدیرکل دفتر فنی استانداری و آقای مهندس جوهری مدیر حمل و نقل و ترافیک استانداری اصفهان و تنی چند از مسئولین محلی حضور داشتند.

همچنین در این روز ، کلنگ احداث مجتمع رفاهی میمه ، دلیجان و علویجه توسط دکتر جمالی زاده به زمین زده شد . این دو مجتمع نیز قرار است توسط دو شرکت خصوصی احداث شود .

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ جمعه پانزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۱:۳ قبل از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]

توزیـع بیش از 20 هـزار جوجـه 45 روزه

 

دراژیــه و روستاهــای منطقـه

 

**************

درراستای طرح اقتصاد مقاومتی و حمایت از مشاغل خانگی و به همت بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج امام علی علیه السلام و حوزه امام حسین اژیه و همکاری بسیجیان تعداد  20 هزار جوجه مرغ   45 روزه و درچهار مرحله به صورت یارانه ای ، هر قطعه 1500 تومان بیت اقشارکم درآمد و آسیب پذیراژیه و روستاهای محدوده حوزه امام حسین علیه السلام توزیع گردید .  این تعداد جوجه با قیمت مصوب و کمک یارانه ی دولت ، 2 هزار و 500 تومان کمتر ازقیمت بازار است .

 

      

 

با توجه به محروم بودن منطقه تعداد 1000 جوجه از قطعه مرغ ها با همکاری کمیته امداد امام خمینی بخش جلگه بین نود خانوار تحت پوشش کمیته ی امداد به صورت رایگان توزیع گردید

*******

محمـد   محمـودی هــرنـدی

خبرنگار صدا و سیما و مطبوعات منطقه ی جلگه ( هرند )

Mahmoudiharandih33@yahoo.com

5536  216  0913

[ چهارشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۲ ] [ ۱۸:۳۹ بعد از ظهر ] [ محمـد محمودی خبرنگارصدا و سيما - مطبوعات ]
<< مطالب جدیدتر ........ مطالب قدیمی‌تر >>

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این جانب محمــــد محمـــــودی هـــــرندی با بیست و شش سال سابقه ی معلمی و طبق بازنشستگی پیش از موعد ، در مهرماه سال هشتــــاد و هشت به افتخـــــــار بازنشستگی نایل شــــدم .
از سال 1365 تاكنون ( بیش از 29 سال ) نیز در کنار شغل شریف معلمی به عنوان خبرنگــار صـــدا و سیمــا و برخی جراید از جمله موسسه ی کیهــان / روزنامــه ی ایران / روزنامه ی اصفهـــان زیبــــا / روزنامه ی اطـــلاعات / روزنامه ی اصفهــــان امروز / روزنامه ی نصف جهان / روزنامه ی نسل فردا ، رسالت و چندین سایت و خبرگزاری فعالیت دارم .
شماره موبایل

5536 216 0913

031
46403123
46403322

**************ل
وبلاگ سیمـــــای هــــــرند در هشتمین روز از خرداد ماه سال 1387 درفضای مجازی و سایت بلاگفا ایجاد شده است .
این وبلاگ کاملا شخصی است و متعلق به اداره ، نهاد و ارگان و سازمانی نیست و می تواند شامل اطلاعات شخصی و طبق نظر مدیریت تنظیم شود . اما تصمیم گرفتم که اخبار و اطلاعات شهر هرند ، زادگاهم را به عنوان مرکز بخش جلگه به اضافه شهر اژیه و 26 روستای منطقه را در اختیار شما خواننده ی عزیز قرار دهم .
امیدوارم بتوانم با درج به موقع اخبار و اطلاعات و رویدادهای مهم منطقه در جهت اطلاع رسانی گام موثری بردارم . شما دوست عزیز نیز می توانید با ارائه ی پیشنهاد سازنده و قابل اجرا ، ما را در جهت هر چه بهتر شدن آن یاری رسانید .
دوستان عزیز می توانند عکس های قدیمی و خانوادگی که منع قانونی نداشته باشد را از طریق وبلاگ به اشتراک بگذارند.


**************

با ایجاد دو وبلاگ شخصی (( سیمای هرند )) و (( سیمای جلگه )) در فضای مجازی قصد دارم شهر و دیارم را به مردم جهان معرفی کنم و تصور بنده اینست که تا حد زیادی موفق به این امر مهم شده ام زیرا خوانندگان وبلاگ از كشورها و قاره های مختلف در وبلاگ نظر می دهند و درخواست هایی دارند که بنده به نظرات آنها احترام می گذارم و تا جایی كه برایم امكان داشته باشد ، پیگیر خواهم بود و این امر را وظیفه ی خود می دانم .

**************

اطلاعات چندین مجموعه کتاب را نیز تحت عناوین (( سوگواری محرم و صفر و ایام فاطمیه از شهر هرند ، تحت عنوان سیمــــــای هرند )) ‘ (( سیمــای جلگـــــه ، شهر هرند و اژیه و 26 روستای منطقه و مزارع و قلاع موجود در منطقه )) و (( انقــلاب و جنگ و معرفی 74 شهید سرافراز شهرهرنداز جمله سرداران شهید رضا صفار هرندی ، شهید علی اکبر آقابابایی هرندی و شهید مرتضی امینی هرندی )) ، (( معرفی مسجد اعظم روح الله )) ، (( معرفی روستای قهی ، قدیمی ترین روستای منطقه ی جلگه )) ، ((اطلاعات شهر اژیه )) و چندین روستای منطقه ی جلگه را گردآوری نموده ام .


**************

((سیمــــای هـــــرند )) شامل کلیه ی اطلاعات تاریخی - جغرافیایی - علما و بزرگان - مراسم های سنتی عزاداری محرم و صفر و ایام فاطمیه ، آداب و رسوم و در یک جمله همه چیـــز در مورد شهـــر هــــــرند همراه با عکـس های خوب و زیبــا و به یادماندنی است . این اطلاعات در بیش از 850 صفحه A4 تهیه و تنظیم شده است كه خود می تواند چندین كتاب را شامل شود.
از جمله :


1 - كتاب وزین و اطلاعات نحوه ی سوگواری و عزاداری مردم شهر هرند كه زبانزد خاص و عام است و حتی فراتر از استان برای مردم ایران شناخته شده است و بسیاری از علمای دینی شهر هرند را حسینیه ی ایران قلمداد کرده و می کنند که بسیار جای افتخار دارد ، این اطلاعات همراه با عکس های زیبا در 230 صفحه آماده چاپ است .


**************

2 - كتــاب علمــــا ، شخصیت ها و مشاهیرعهد قدیم و جدید ( 140 صفحه ) که شامل زندگینامه و آثار آنهاست که از آن جمله ؛ آپسا ، وزیر دوران اردشیر بابکان در دوره ی ساسانی ، آیت الله محی الدین فاضل هرندی ، نماینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ، دکتر محمدحسین صفار هرندی ، وزیر ارشاد دولت نهم و دهم و بسیاری از شخصیت های دیگر و علمای به نام ...


**************
3 - کتاب « انقلاب و جنگ و معرفی و زندگینامه 74 شهید انقلاب ، جنگ تحمیلی و شهدای مكه » ، ازهرند به همراه خاطرات شهدا و پدر و مادر شهید و خواهر و برادر شهید . همرزمان شهید و . . . ، این کتاب نیز در بیش از 600 صفحه A4 جمع آوری شده است .


**************

4 - کتابی تحت عنوان « حوزه و دانشگاه » که به معرفی حوزه علمیه امام هادی علیه السلام شهر هرند و سه مرکز دانشگاهی از جمله ؛ دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر هرند ، دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد شهر هرند و دانشگاه پیام نور و مرکز فنی و حرفه ای از بدو تاسیس تاکنون و رشته های تحصیلی و کلیه ی اطلاعات این سه مرکز علمی اشاره دارد .

**************

5 - معرفی شهر هرند از طریق شعر که در 2112 بیت سروده شده است و به تمامی نكات ریز و درشت و سنت ها و آداب و رسوم شهر مربوط می شود . ابیات شعری هرند از داشته های هرند و توسط این بنده ی حقیر « محمد محمودی هرندی » و به صورت توصیفی آماده شده است .
این ابیات که 2112 بیت است ، داشته های شهر از جمله :
موقعیّت جغرافیایی ، جمعیّت ، دین ، نژاد و زبان ، راههای مواصلاتی ، جهت وزش باد ، بلایای طبیعی ، پوشش مردم ، محله های هرند ، روابط با همسایگان ، شهردار و شورا و بخشداری ، ادارات و نهادهای انقلاب اسلامی ، آفرینش ، مردم شناسی ، توصیه و سفارش كه برگرفته از معانی قرآن است ، مشاغل عهد قیم و جدید ، مساجد و تکایا ، سوگواری ها و عزاداریها ، سنت ها و آداب و رسوم ، ابنیه ی تاریخی ، خیّرین ، علماء دینی و شخصیت ها ، اعیاد اسلامی و ملی ، مهاجرت فرصتی و مهاجرت پذیری و تعلیم و تربیت ، سفر و مسافرت و سفر معنوی حج ، ازدواج ، جشن ها ، چهارفصل در هرند ، عیدنوروز ، شهید ، خیّرین ، طوایف و فامیل های ساکن در شهر هرند ، کشاورزی و دامداری ، گونه های جانوری ، گونه های گیاهی ، خوراکی ها و غذاهای سنتی ، مرگ و میر ، رژیم پهلوی و نظام جمهوری اسلامی ایران ، دعا و نیایش و . . . . سروده شده است كه امیدوارم در شرایط مناسب بتوانم آن را در اختیار علاقه مندان به شهر و دیارم قرار دهم .
اشعاری نیز درخصوص پدر ، مادر ، جنگ و شهداء ، اعتیاد ، معلم ، زندگی ، بهشت و جهنم و چندین رباعی متفرقه و . . .


**************

6 - ابنیه ی مذهبی تاریخی و میراثی هرند . . . ( امامزاده لازم التعظیم حضرت اسحاق ، شاهزاده حیدر ، مساجد جمعه ، ٰ امام خمینی ، ٰ مسجد سادات با قدمت بالای 1100 سال ، چهار باب آب انبار ، خانه های قدیمی ، بازار شهر ، چهارکوچه ، قنوات ، یخچال سنتی و خانه ی دكتر وحید . خانه ی فصیحی ها . خانه ی خاكسار . خانه ی صباغی ها و . . . و تعدادی از برج و باروهای قدیم در شهر


**************


7 - تاریخ هرند شامل مهاجرت های مردم هرند به نقاط دیگر ایران از جمله : یزد ، کرمان ، بم ، رفسنجان ، گرگان ، رشت و شمال کشور ، قم ، اهواز و شیراز و آباده شیراز ، خدمات عمرانی آنها از جمله آب انبارها ، کاروانسراها ، مساجد ، سینما ، ترمینال مسافربریی ، باغ موزه هرندی کرمان ، کاروانسرای ارجنان ، مراکز مذهبی و عام المنفعه و چهار قضیه ی تاریخی و روابط شهر هرند با برخی از نقاط ایران ، همراه با معرفی بناهای تاریخی و كهن ( 120 صفحه ) که متاسفانه به علت عدم مدیریت توانمند در سالهای بعد از انقلاب اسلامی و به بهانه ی تجدد و رشد و توسعه ی شهر ، یکی پس از دیگری تخریب و خانه های امروزی جای آنها را گرفت .

8 - کتاب وزین تحت عنوان « سیمـــای جلگــــــه » که به معرفی شهرهای هرند به عنوان مرکز منطقه ی جلگه که البته به اختصار ، شهر اژیه و 26 روستای منطقه و مکان ها و مزارع مسکونی و غیرمسکونی و چند و چندین قلعه ی باستانی در منطقه می پردازد که شامل کلیه ی اطلاعات روستا از جمله کشاورزی ، کاشت ، داشت ، برداشت ، دامپروری و مشاغل خانگی و . . . می شود .این اطلاعات نیز در 620 صفحه A4 جمع آوری و تهیه شده است


**************

9- تاریخچه و شرح وظایف ادارات ، نهادها و ارگان های انقلاب اسلامی منطقه و شهر هرند به همراه عکس های قشنگ و زیبا از بدو تاسیس .


**************

10- معرفی شهرک صنعتی هرند و فعالیت های شرکت های شهرک و صنایع و مشاغل ( مسگری ، آهنگری و صنعت ریسندگی عهدقدیم )

**************

11 - معرفی مزارع و هفده رشته قنات اطراف شهر هرند و نحوه فعالیت و محصولات کشت شده در آن به اضافه ی و نحوه دامداری های سنتی سطح شهر

****************************

12 - معرفی غذاهای سنتی به همراه دستور پخت آن که می تواند در بخشی از اطلاعات یکی از کتاب های فوق معرفی شود .


**************

13 - اخیراً نیز کتاب « شهر اژیه » آماده چاپ شده است که متاسفانه به عللی ( ........... ) ، مسئولین شهر جهت چاپ و انتشار آن هیچ گونه اقدام عملی صورت نداده اند .


**************

14 - معرفی « روستای باستانی قهی » به عنوان قدیمی ترین و باستانی ترین روستای منطقه ی جلگه که خوشبختانه مسئولین و اهالی روستا بسیاری از بنهای تاریخی خود را حفظ و حراست کرده اند و هم اکنون این روستا به عنوان روستای باستانی مطرح است .
این روستا بالاتر از 80 اثر ثبت شده دارد که همراه با عکس و اطلاعات ، آماده چاپ و انتشار است .


**************

15 - کتابی تحت عنوان « روستای شاهتور » نیز مجزا آماده شده است که حدود یکصد صفحه می باشد .

**************

16 - کتابی تحت عنوان « مسجــــــــــد روح الله » ( واقع در خیابان تالار ) ، آماده ی چاپ شده است . در این کتاب ؛ مساجد بزرگ اسلامی از جمله مسجد الحرام . مسجد النبی . مسجد كوفه . مساجد بزرگی كه در پنج قاره جهان وجود دارد . مسجد شیعیان عربستان در حاشیه ی شهر مدینه (( خوشحالم كه سفری به خانه خدا داشتم و عكس هایی نیز از خانه ی خدا . مسجد النبی و .... دارم . 99
این مسجد در طول سی سال و با استفاده از توانمندی های استادمعمارحاج علی حقیقت زاده ( بدون دریافت مزد ) و اهدای زمین توسط حاج احمد آذرانی و تلاش های میرزا حسین جعفری جبلی ساخته شد . ( برای هر سه نفرطلب مغفرت و آمرزش دارم . روحشان شاد باد . )


**************

**************
امیدوارم این چند مجموعه کتاب با توکل به خدا و کمک فرهنگ دوستان در آینده ی نزدیک به چاپ برسد . به امید اینكه در حیات خود برای جامعه ام مفید واقع شوم .

**************

اینجانب در حال حاضر به شغل فیلمبرداری و عکاسی مشغول هستم که البته برای این کار هم مجوز دارم . به امید موفقیت شما دوستان عزیز .

**************
**************

کسانی که علاقه مند هستند به هر شکل ممکن برای چاپ کتابها کمک و مساعدت نمایند ، خواهشمند است با تلفن مندرج در وبلاگ ( 09132165536 ) یا تلفن ثابت 46403322 ( 031 ) و 46403123 تماس بگیرند . ممنون و متشکر

**************
**************

و اما سخنی کوتاه در مورد شهر هرند :
هرند شهری است کوچک درحاشیه ی کویر مرکزی ایران که مردم جهان آن را به بزرگی باورش دارندو از آن به نیکی یاد می کنند ، مردمش ولایتمدار و پیرو شیعه ی اثنی عشری هستند . دین باوری و ولایتمداری مردمش را به دارالمومنین شهره کرده است . این شهر دارای سه محله به نام های : جول آباد ، دربه و کشته ( شهیدیان ) است . نام جول آباد الهام گرفته از شغل مردم این است که بیشتر در ایام به کار ریسندگی و بافندگی اشتغال داشتند . نام محله ی دربه بر گرفته از یکی از دروازه های شهر است و الهام از دربند ، دربستن و نگهبانی دارد و نام محله ی کشته به دلیل لو رفتن محل حضرت اسحاق و کشته شدن آن حضرت به دست عمال المقتدربالله ، حاکم اصفهان دارد . این شهر مدفن حضرت اسحاق بن موسی بن جعفر علیه السلام و شاهزاده حیدر از نوادگان حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام است .
**************
**************
نکته ای حایز اهمیّت اینکه متاسفانه بسیاری از ابنیه ی تاریخی شهر در دهه ی اول انقلاب اسلامی ، دهه ی 1360 و بعد از آن به علت عدم مدیریت افراد بومی و مسئولین شهر به بهانه ی زندگی مدرن و تجدد تخریب و خانه هایی با مصالح امروزی جایگزین شد و امروزه تنها بیست اثر تاریخی در این شهر به چشم می خورد که به ثبت ملی رسیده است که از آن جمله می توان به امامزاده اسحاق علیه السلام ، شاهزاده حیدر علیه السلام ، مسجد جامع ، مساجد امام خمینی و مسجد سادات ، چهارکوچه ، چهارباب آب انبار ، بازار ، یخچال سنتی ، 17 رشته قنات ، خانه ی قدیمی خاکسار ، خانه ی صباغی ها ، چندین برج کبوتر در اطراف شهر و . . . اشاره کرد .
**************
**************
شهر هرند دارای ظرفیت و پتانسیل های زیادی است تا جایی که وزارت کشور در سال 1373 این شهرا که جزو شهرهای پر جمعیت شرق اصفهان است را به عنوان مرکز منطقه ی جلگه انتخاب نمود ، بافت شهری زیبا و شکیل و خیابان های متعدد ، پارک های تفریحی متعدد و فضای زیبا که به منظور آسایش و استراحت مردم شهر در گوشه و کنار شهر ایجاد شده است ،
**************
**************
این شهر دارای سه مرکز دانشگاهی به نام های : دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه پیام نور است . در این سه مرکز دانشگاهی بیش از 3200 نفر از دانشجویان در رشته های مختلف به تحصیل علوم و فنون مشغول هستند .
**************
**************
حوزه ی علمیه ی امام هادی علیه السلام نیز در سالهای قبل توسط خیرالحاج ، حاج محمد امینی
هرندی و پسران ساخته شد و هم اکنون پذیرای دانشجویان طلبه است که از اقصی نقاط کشور و به خصوص از مناطق شرقی جهت آموختن درس طلبگی به این مکان عزیمت می کنند. در حال حاضر بیش از 180 دانشجوی طلبه در حوزه ی علمیه ی امام هادی به تحصیل علم و دانش مشغول هستند . این تعداد روزی از مروجین دینی و ترویج کنندگان اسلام ناب محمدی هستند و شاید تعدادی نیز به خارج از کشور اعزام شوند تا بیداری اسلامی و گرایش به دین اسلام بیشتر و بهتر شکل گیرد.
**************
**************
اقتصاد روان این شهر وابسته به ناوگان حمل و نقل برون شهری و درون شهری است . این شهر دارای بیش از یکهزار دستگاه کامیون و کامیونت و تریلر است که در ناوگان حمل و نقل کشور فعالیت دارند . اکثر خانواده های هرندی از طریق کامیونداری یا شغل های وابسته به آن امرار معاش می کنند .
**************
**************
شهرهرند ، شهری است جوان که اکثر جمعیت آن را نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند . بیش ازدو هزار نفر دانش آموز درمقاطع مختلف تحصیلی این شهر به آموختن علم ودانش و فنون اسلامی مشغولند . شهری است فرهنگی که اکثر قریب به اتفاق جمعیت آن را افراد تحصیل کرده و باسواد تشکیل می دهند .
**************
**************
این شهر در زمان انقلاب از پیشتازان مبارزه با رژیم ستمشاهی پهلوی بود به طوری که بیشترین تظاهرات و راهپیمایی های آن دوره در هرند بر علیه رژیم صورت می گرفت . سردار رضا صفار هرندی ازفعالان گروه هیئت موتلفه ی اسلامی در سال های 40 تا 44 بود . وی با گروه محمد بخارایی ، صادق امانی ، مرتضی نیک نژاد موفق به ترور حسنعلی منصور از سرسپردگان شاه شدند ، کسی که لایحه ی کاپیتولاسیون را برای تصویب به مجلس برد و موفق به رای اعتماد نمایندگان مجلس شاه شد . این گروه موفق به ترور منصور شدند ولی خود نیز شهادت در راه خدا را با دل و جان پذیرا شدند . رضا صفار هرندی در سحرگاه 26 خرداد سال 1344 ، پس از دادگاه فرمایشی شاه ، به شهادت رسید و روح بلندش به سوی ملکوت پرکشید . روحش شاد
**************
**************
درزمستان سال 1357 جمعیت زیادی از مردم شهر هرند ، سوار بر کامیون ها ی خود شدند و راهپیمایی عظیمی در کوهپایه به راه انداختند و موفق شدند پاسگاه این شهر را تسخیر و مجسمه ی شاه و تاج شاهی را از بام پاسگاه به زیر بکشند .
**************
**************
در جریان انقلاب و در تاریخ چهارم آبان ماه سال 1357 حاج حیدر هادیزاده هرندی در خیابان نشاط اصفهان به اتفاق تنی چند از تظاهرکنندگان و معترضان به رژیم به درجه ی رفیع شهادت نایل شد .
**************
**************
این شهر در جریان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی 71 شهید تقدیم کرد و در جریان شهدای مکه نیز یک شهید ، و در جریان بمباران های شهرهای ایران اسلامی کودک خردسال 6 ماهه ی هرندی به نام فاطمه السادات حسینی هرندی در قم به شهادت رسید . به این ترتیب و در جریان یاری رسانیدن به انقلاب اسلامی 74 شهید تقدیم انقلاب کرد که از آن جمله می توان سرداران شهید : رضا صفار هرندی ، حاج اکبر آقابابایی و مرتضی امینی را نام برد .
**************
**************
سلامت و تندرست باشیدو در کنار خانواده به شادی و شادکامی زندگی کنید . ان شاء الله . قربان شما . ما را از دعای خیرتان فراموش نکنید که سخت بدان نیازمندیم
**************
**************
توضیح اینکه دو وبلاگ
« سیمـای هـرند » و « سیمـای جلگـه » کاملا شخصی است و متعلـق به هیچ سازمان ، نهاد و ارگانی نیست و صرفا به منظور اطلاع رسانی در فضای مجـــازی ایجـــاد شده است و اطلاعات وبلاگ نیز طبـــق نظر و رای مدیریت وبلاگ « محمـــد محمــــودی هرندی » درج می شود و می تواند جنبه ی شخصی هم داشته باشد .
امکانات وب
بک لینک فا